• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Holky já myslím, že porodné zůstalo na těch 13ti a ani s rodičovskou se nehýblo - jen ta mateřská se snižuje o 20 %, což je teda ta nejhorší varianta, to raděj mohli ubrat z porodnéhoo :unamused:
20. led 2010 v 19:49  • Odpověz
Ahoj,
tak já jsem dnes po kontrole.Vše v pořádku,CS 3 pořád na špičku prstu,tak řikala,že teď už je to v celku v pohodě.Hlavičkou pořád dolů,ale taky mi přijde,že mě čutá všude možně,ale já teda nepoznám co kde má.Měli jsme čůrání v přímým přenosu :slight_smile: tak jsme na to všichni zírali,prej to neni tak často k vidění... :grinning:
K tomu oblečení,já mám teda 8 body v 50 a max 10 v 56, střídavno krátkej dlouhej rukáv,kdyžtak budu dávat ještě svetyrky nebo lehký mikinky.Z porodnice nechám bodýnko,ponožky,overálek,pak mám slabší kombinézku,na to jarní zavinovačku do autosedačky a případně fusak od autosedačky.Kdyby byla extra zima,tak přihodim deku na nohy...
20. led 2010 v 19:51  • Odpověz
Tak nevím, holky, nedalo mi to a koukla jsem ještě na stránky MPSV ČR: http://www.mpsv.cz/cs/2#dsp a tam mají stále 13 tis. Kč.....
Myslíte, že to jen nemají aktualizované, státní instituce? :angry: :unamused: :frowning2:
20. led 2010 v 19:53  •  3 děti  • Odpověz
aleni, já mám dojem, že se o tom spekulovalo, ale nakonec to myslím socáci uhráli tak, aby to z toho balíčku úspor vypadlo.
uvidíme, co nám pošlou ze sociálky :wink:
20. led 2010 v 19:55  •  3 děti  • Odpověz
teda nánožník ne fusak
já teda taky počítala že na porodný a rodičák se nešáhlo,ale kdoví jestli to tam nějak nezakamuflovali...
Ještě k tomu oblíkání,já jsem teda Fildu poublinknutí určitě přvlíkala,protože to nehezky voní,ale to se stávalo minimálně,měli jsme spíš nehody s proteklýma plínkama...
Dneska jsem koupila žlučový mýdlo,tak jsem na to zvědavá jestli to na něco bude,v krabicích s oblečením po Fildovi mi to chytlo nějakou zažloutlinu,ale naštěstí jen na pár,ale zrovna,který jsem měla nový a hezký...
mimochodme jsem se konečně dokopala nafotit pupik...
20. led 2010 v 19:56  • Odpověz
ještě takovej postřeh ze šmírování na únorovkách :slight_smile: džus s aloe vera prý vyvolává stahy a už to tam někdo ozkoušel,tak to pak taky musíme vyzkoušet :slight_smile:
20. led 2010 v 19:58  • Odpověz
někdo mi kdysi říkal, že spousta věcí zežloutne, když se použije aviváž, takže pokud víte, že oblečení budete na delší dobu schovávat, tak vyprat jen klasika v prášku bez aviváže.
ale já myslím, že by ti to mělo, zuzzie, pustit.
20. led 2010 v 19:59  •  3 děti  • Odpověz
já na fildu prala asi do roka bez aviváže jen v ty lovele,asi mi to chytlo nějakou vlhkost ...
jo ještě jsem zapomněla o tom přibírání,já jsem přibrala od minulé kontroly před 14dni 2kg :confounded: mám 12kg a gyndr nic neřikala,a to ani nijak extra nežeru a začla jsem jíst i menší porce,ale u Fildy jsem poslední měsíc taky přibrala 4kg.
dneska ráno mě chytli poslíčci,MSbolesti po 5min,ale po půl hodině to přestalo...
20. led 2010 ve 20:03  • Odpověz
Holky to já mám v břichu ródeo, jen nevím, kterej to dělá, mám v tom pěknej hokej, je to, jako na kolotoči. :grinning:
20. led 2010 ve 20:04  •  4 děti  • Odpověz
Broucku, jsi fakt šikula. Máš krásný výtvory. :wink:

Aronku, já jsem taky takový blbec, co se týká práce. Ale naštěstí já když jsem tam šla během mateřský, tak jsem tam byla třeba jen hodinku. Celý den bych tam určitě nestrávila. Snad ti z práce dají pokoj a budeš si moct užívat rodičovských radostí a starostí. :wink:
20. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
Aronku, co se týká přibírání, tak všude píší, že za měsíc teď můžeš přibrat 1 - 2 kila. Doktor je trochu na palici, když ti nakazuje, že máš přibrat maximálně kilo, ne? Můj doktor tohle naštěstí vůbec neřeší. Já mám teď asi 10 kilo nahoře, tak snad to zvládnu opět do těch 12 kil jako u prvního těhu. I když bych radši, kdyby to na těch 10 kilech zůstalo. Každopádně lepší, než přibrat 20 kilo.
20. led 2010 ve 20:11  • Odpověz
Luci, tak uvidíme jakto bude s těma penízkama, teda
20. led 2010 ve 20:14  • Odpověz
holky, koukněte, jestli máte zájem na tenhle odkaz: http://www.zirafa-shop.cz/eshop/pro-maminky/plysovy-pelisek-pro-miminko.html , vypadá to fajně. znáte to někdo, má s tím někdo zkušenosti?
20. led 2010 ve 20:16  •  3 děti  • Odpověz
Holky, neplašte. Porodné zůstalo na 13000 http://www.mpsv.cz/cs/2#dsp. Snižovala se jen mateřská. A o ní se uvažuje, že by to pak někdy třeba zas zvedli. Tak se třeba i v půlce mateřský v lepším případě dočkáme, že nám ji aspoň na chvíli zvýší. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já mám konečně víceméně výbavičku a kosmetiku nakoupenou. Jen chci dokoupit asi tři věci v DM, co tam zrovna neměli, ale jinak jsem vykoupila zas celou drogerku. :grinning: :grinning: :grinning: Před týdnem jsem tam měla nákup za 2000 a v úterý zas za 1600 (600 jsem tam opět ušetřila díky slevovým kuponům :sweat_smile: ). A do porodky jsem si koupila i síťovaný kalhůtky a vložky.

Já poslíčky ještě nikdy nezažila a doufám, že ani nezažiju. Jen mi občas tvrdne břicho, což je asi proti poslíčkům pohoda. :sunglasses:

Jak to vypadá s těma SMS, až se začnou rodit mimča? Domlouvali jste se na někom, komu by se to napsalo a ten to dal vědět sem?
20. led 2010 ve 20:18  • Odpověz
však, aleni, uvidíme, co se objeví na účtě :grinning: kvůli porodnému jsem si prcka stejně nepořizovala :wink:

holky, rvou mě nohy, jdu sebou prásknout ke comebacku, pa zítra :slight_smile:

p.s. kde je aninam a jakelina? že by nemocovaly nebo jsou na lepším?
20. led 2010 ve 20:19  •  3 děti  • Odpověz
holky, ještě jedna perlička. už mám koupené ty jednorázovky gaťky, od canpool babies z dm, a e ještě jsem je nerozbalila, jak jste psaly, že síťovky jsou nejlepší. u holek jsem je měla ze zdravotnických potřeb, tehdy jinde, než tam nebo v lékárně snad nebyly.
a tak to rozbalím, a hele, ony to jsou dost dobré bombarďáky, ale nedělám si iluze, že bych po porodu měla minizadeček :grinning: , takže hlavně pohodlíčko
20. led 2010 ve 20:27  •  3 děti  • Odpověz
Luci, já jsem tyhle jednorázovky používala po prvním porodu. A teď jsem si je koupila zas. Ale k tomu jsem přikoupila ještě dvoje síťovaný kalhůtky. Ty užiju určitě v šestinedělí. Já nemám žádný drobný zadeček, takže mně ty jednorázovky sedly. Akorát mi vadilo, jak jsem je pokaždý vysvlíkala, když jsem šla na záchod, tak se dost trhaly. Ale zas je výhoda, že to člověk třeba po jednom dni vyhodí. :slight_smile:
20. led 2010 ve 20:32  • Odpověz
A ty síťovaný kalhůtky jsem kupovala taky ve zdravotním potřebách. Ptala jsem se na ně jen v jedné lékárně a tam měli balení jen po 5 kusech. Ve zdravotních potřebách jsem si mohla vzít i menší počet.
20. led 2010 ve 20:33  • Odpověz
Já jsem neměla odvahu ty jednorázovky rozbalit :grinning: Sexy asi určo nebudou,že?
Holky asi odpočívají.
20. led 2010 ve 20:39  •  1 dítě  • Odpověz
vero, aha, to mě nenapadlo, že se budou trhat. ty síťovaný byly fakt super, navíc se daly i přeprat, takže já v porodce využila si jen 3 ks, pak je vyhodila a v šestinedělí používala i další.
tady tyhle polský canpoolky asi přeprat nepůjdou, co?
20. led 2010 ve 20:45  •  3 děti  • Odpověz
Jdu od pc nebo mi upadnou nohy. Dobrou noc,maminy :slight_smile:
20. led 2010 ve 20:49  •  1 dítě  • Odpověz
holky, taky papa,
doorka, nemáme ty nohy ze stejného těsta? cítím jak mi mravenčí až ke kolenům :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. led 2010 ve 21:02  •  3 děti  • Odpověz
Holky já jsem odjela odpoledne do města a za kámoškou do jejího nového baru a vyjste tady mezitím napsaly román. Dočetla jsem až teď. :slight_smile:
Vyzvedla jsem si v DM tu slevovou knížku a na poště nemocenskou.
Lusic, koupila jsem si podprdu, tam v Pasáži a dobrá za 249 korun. Kupodivu jsem odhadla i velikost, tak zajdu ještě pro jednu příští týden.
20. led 2010 ve 21:07  • Odpověz
Co to je Canpoolky, to mi nic neříká???
20. led 2010 ve 21:08  • Odpověz
teď jsem půl hodiny kroužila kolem baráku a zkoušela zaparkovat :angry: sníh mi nevadí, ale parkování je na prd. Nakonec stojím o dvě ulice dál :frowning2:
20. led 2010 ve 21:10  • Odpověz
Jakel,značka těch jednorázových kalhotek http://www.nunynek.cz/katalog/zbozi/tehotna-a-kojici/spodni-pradlo/produkt/jednorazove-kalhotky-5-kusu
ptala jsem se dr na to šití a bylo mi řečeno,že se to může znecitlivět znovu,ale musí si o to maminka požádat,mno tak aspoň už jsem o trochu chytřejší a tentokrát už to bude snad i s přijatekným šitím...
20. led 2010 ve 21:41  • Odpověz
autor
zkousela jsem epi-no...asi budu trenovat 10x denne...nejak si ted tech 30cm obvod hlavicky nedovedu predstavit :sweat_smile:
20. led 2010 ve 21:41  • Odpověz
Tak Čenda se chystá spát s taťkou a já tu študuju zdravotní pojišťovny.
Jsme u ministerstva vnitra, ještě v roce 2008 měli super program rozšířené péče, loni už hodně ořezané a letos tam vidím jen příspěvek na očkování 200 :confused: , si dělají kozy, ne?
A kdyžkoukám na vojenskou, tak ta tam toho má strašně moc. Jste některá u vojenské?????
20. led 2010 ve 21:56  • Odpověz
nikit, oni to hodne orezali. Ja od nich dostala jeste v roce 2008 litr na odsavacku materskeho mleka....
20. led 2010 ve 22:41  • Odpověz
Nikit,jak si psala ten malinik ze ovlivnuje hormony.Me se ted trochu zhorsila plet,tak to by mohlo byt po tom,co?(ja jsem na jakoukoliv hormonalni zmenu hrozne citliva)
20. led 2010 ve 23:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.