• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Zdravím vespolek. O víkendu jsme prvně absolvovali jízdu autem a zdá se že se mu to líbí :slight_smile:
Dneska jsme byli na kontrole v 6ti týdnech. Během 3 týdnů nám přibral skoro kilo, doktorka si libovala jakej je pěknej :grinning:
19. dub 2010 v 17:34  • Odpověz
flapi,máte dobrý přírůstek. Našemu děckovi se v autě taky moc líbí.
19. dub 2010 v 18:08  •  1 dítě  • Odpověz
doorka děti se mají dávat na bříško postupně a v měsíci by to už měli za celý den dohromady zvládnout cca 1h, ale počítá se tam i svislá poloha na odříhnutí.
19. dub 2010 v 19:22  • Odpověz
brouci,děkuju. Ve svislé poloze býváme často.
19. dub 2010 ve 20:17  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj, kočky!!
nám dětská říkala, že každý den by se na pár minut měly děti na bříško dávat - pod dozorem. za prvňo si pokopou nožkama pod sebe, což jim pomůže vyprdět se (příp. pokadit :grinning: ), páč se dobře promasírujou střívka a za druhé trénujou šíjové svalstvo, aby pak dobře udržely hlavičku....
já jsem taky zjistila, že kolikrát po kojení držím ve vzpřímené nebo na tygříka (páč v klubíčku být nechce vůbec, vzteká se, asi jak je celá pokrčená) a nic, a jakmile položím ba břuško, tak malá sebou párkrát pomele a už brká...
holky, jak je teď tak pěkně a chlopek odjel už v neděli ráno, tak jsem s holkama celý den venku a doma mi stojí robota. jedna pračka věcí malé a dvě naše mě čeká na žehlení (naše tedy určo odfláknu) a plný koš na vyprání, počítám tak 3 pračky.....
dnes jsem ráno šla do práce vyřídit papíry a zjistila jsem, že opravdu změnu stavu (předchod z pracovního procesu na mateřskou) stále hlásí zaměstnavatel a baby na účtárně se mi dnes přiznaly, že na mě nějak zapomněly :angry: , pak jsem skočila domů přebalit a nakojit a fičela jsem s malou do města, tam v centru nějaké běžecké závody, tak jsem pochodila, pak jela domů, na zahradě jsem nechala s mamkou malou a šla odnést věci domů, pak pro holky, s nimi se převléct, malou pokojit a přebalit a zase ven a přišly jsme ve čtvrt na sedm.... a den v prčicích :grinning:
19. dub 2010 ve 20:45  •  3 děti  • Odpověz
holky, kdo máte barrandov, koukněte na program Dětská královna krásy, ta matka je naprosto praštěná, chudák děcko...
19. dub 2010 ve 20:47  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, já taky nejraději lítám venku, tam vím, že malý alespoň jistojistě usne. Ikdyž on je mazaný, jak dýl stojí, tak mrčí.
19. dub 2010 ve 21:02  • Odpověz
jakel, přesně, to taky znám, je to malá opička, jak kočár drncá, jsme v poho, jak je klid, tak už se kroutí :grinning:

ale zase musím ji pochválit, momentálně je ze všech tří holek nejhodnější :grinning: poslouchá, vzteká se jen občas a určo k tomu má i důvod, jen já občas nemůžu přijít na to, jaký....
večer po koupáníčku (nebo i bez, když občas vynecháme), jsme voňavoučké, v čisťounkém, nakojíme, odbrkneme, někdy dřív někdy pozdějc, a ve své!! postýlce ji nechám chvilku se kroutit, ze začátku má dudoška, který ji asi tak 20 minut vracím do pusinky, když vypadává, pak jej cíleně vyplivne a sevře pusinku, a to vím, že už zabrala.
jo a dneska jsem jí koupila ňuchňáčka, z takového jemného příjemného matrošu, je to hebounké jako samet, byl ve stonožce slevněný ze 145 kaček na 95. sice ten plyšáček u toho je takový nepodara :grinning:, ale že je to pes, jde poznat... přečáchli jsme, a malá už si ho ňuhňá v postýlce, tím plyšákem jsem jí podepřela dudlana, tak ani tak moc dnes nevypadával a ona si jej pacinkou šolíchá....
19. dub 2010 ve 21:17  •  3 děti  • Odpověz
jakel, ve čt jdu s malou na nefro a pak do poradny, nejdeš taky s Elim?
a zítra se tam taky musím zastavit, ale s Aňou. máme vedle logopedii, a Aňa má na ukazováčku na noze nějaký otlak, bylo to malé, chtěla jsem jí to ve vaně vzít trošku pemzou, nedala se, pak jsem na to zapomněla, a dneska si stěžovala, že ji to bolí a je to tedy obrovské. mamka mi tvrdí, že je to kuří oko, i když se jí zdá taky divné, že by bylo u 5letého děcka.
boty pravidelně kontrolujeme, nezdá se mi, že by ji nějaké tlačily, navíc ona se tedy umí ozvat, že ji něco tlačííííí, někdy i kecá, hlavně, když je středem pozornosti, takže netuším, z čeho se to udělalo, tak snad mi zítra dr. řekne. možná pomůže nějaká mast....
19. dub 2010 ve 21:21  •  3 děti  • Odpověz
lucisa Verča pro změnu již 2 dny řve, když ji chci dát odříhnout na rameno, takže vymýšlíme všechno možné a nemožné
19. dub 2010 ve 21:23  • Odpověz
Ahoj holčinky dlouho jsem se tu neukázala...máme za sebou těžkou zkušenost :cry: ...v sobotu večer nám malou (tu straší )odvezla RZ na dětskou JIP s febrilními křečemi nikomu nepřeji takovou situaci zažít, když vidíte vlastní dítě zmítané křečemi a v bezvědomí. přišlo to ve chvíli kdy jsem jí chtěla dát čípek na sražení horečky a diazepam ..už jsem to nestihla do toho brečela malá - mladší kvůli kolice...přeji vám poklidné šestinedělí bez podobných "zážitků" a zdravé miláčky.... :dizzy_face:
19. dub 2010 ve 22:39  • Odpověz
No a dnes jsem byla s Klárkou konečně u jejího doktora (to ji viděl poprvé!!!) no a zjistili jsme, že nám přibrala na 4700g !...ve 3 týdnech narodila se s 3900g takže nějaká pozitiva tu máme :slight_smile:
19. dub 2010 ve 22:46  • Odpověz
makytka tak toto ti fakt nezávidím, ale snad bude vše brzy o.k. Podobný zážitek mám z bratové svatby, kdy neteř nemohla jít jim za družičku, protože měla horečku. Když jsme došli z oběda domů, tak jim malá zkolabovala a odvezla ji RZ. Krve by se nás v tu dobu nedořezal. Fakt otřesný zážitek
19. dub 2010 ve 22:53  • Odpověz
Ahoj, přeji hezké ráno, tak malý si to dnes otočil, v noci měl den a chtěl společnost, jsem úplně mrtvá :confounded:
20. dub 2010 v 06:22  • Odpověz
Ahoj, dobré ránko,
za chvilku mizím s prostřední dcerou na logopedii, tak jsem vás jen chtěla pozdravit. Nebudu tady skoro celý den, u nás dnes dělají nějaké práce na elektrice, tak je celá dědina od 8-16 hodin bez proudu - ještěže kojím a nemusím chystat žádné jídlo :wink:
Pa večer, pokud se tady dostanu :wink:
20. dub 2010 v 07:33  •  3 děti  • Odpověz
Dobre rano kuratka!!
Ja jsem dneska vzhuru od 5:12, kdy jsme kojili. Maly jeste zabral, ale ja se pripravuji na navstevu pediatra :slight_smile: Za chvili ho vzbudim, nakojim a vyrazime :slight_smile:
20. dub 2010 v 07:36  • Odpověz
Dobré ránko, tak u nás pokračují prdíky, to zas bude den :frowning2: Zajdu do lékárny pro probio kapky a vezmu i Sab Simplex a nějakou mastičku na bříško. Používáte nějakou?
20. dub 2010 v 07:40  • Odpověz
Michel v porodce doporučovali Pupík,stejný výrobce, jako Rybilka, ale já ho nemám, tak nevím. :frowning2:
20. dub 2010 v 08:23  •  4 děti  • Odpověz
autor
dobre ranko,
posilam fotky jak si vcera nase starsi ditko genialne poradilo s tim kam zapojit zehlicku kdyz nesmi k zasuvkam :grinning: a jednu z koupani mladsiho ditka :grinning:
20. dub 2010 v 08:28  • Odpověz
autor
jo a jinak jak jsem si pochvalovala vcerejsi noc, tak oproti dnesku byla uplne strasna :grinning: dnes se Bibi najedla v devet a pak jsme vstavali az o pul sedme rano :grinning: :grinning: :grinning:
20. dub 2010 v 08:30  • Odpověz
tak mě chtěli v lékárně natáhnout! Za ty probio kapky prej 662 Kč! říkám, to nee, na jejich webu je cena 620 a že jsem to včera objednávala a ta majitelka mi řekla, že za tuhle cenu. Tak to šla přepočítávat za druhou na kalkulačce a říká jí, že když počítá 541 Kč, tak jí to na tu cenu nevychází. No tak si představte, vydělají 120 Kč na jedněch kapkách, hned zítra si otevřu lékárnu! No nicméně kapky mi nakonec prodala za 620, vzala jsem Baby Calm a na bříško jinou mastičku, obsahovala navíc levanduli, teď se k ní nemůžu ale dostat :grinning: Tak jsem tam nechala 820 Kč a hurá domů. Vyzkoušela jsem i chůvičku, dosáhla docela daleko....lékárnu mám přes cestu :wink:
20. dub 2010 v 08:31  • Odpověz
majatob, máš šikovné dítko :grinning: O takového chlapa se budou ženské rvát!
20. dub 2010 v 08:34  • Odpověz
Dobré ránko.
Maji,tobík je koumák. :grinning:
Na bříško mám olej od Saloosu.
Makytko,to je příšerný zážitek.
Michelle,ještě,že ses nedala.
20. dub 2010 v 08:46  •  1 dítě  • Odpověz
Dobré ráno,
Lucis já jdu do poradny zítra. Tak se uvidíme příště. :sweat_smile: Jsem už domluvená s doktorkou.
U nás taky hezká noc. Malý usnul po 9 a vstával 3,45. Tak jsem měla mléko natlačené snad až za ušima. Lehnout si na záda, tak mě prsa udusí. :grinning:
Makytko, náš Jakub měl ty křeče taky. Nenechá to žádné následky, jenom musíte být příště opatrnější a hlídat teplotu.
20. dub 2010 v 09:23  • Odpověz
Dobré ráno.
To vám byla dneska noc. Spala jsem asi 4 hodiny. Prcek si usmyslel že prostě bude řvát, takže od 11 do 3 nebyl k utišení. Jsem zcela KO :confounded:
20. dub 2010 v 09:25  • Odpověz
ahoj tak Tomík se včera totálně poblinkal, tak jsem ještě ve 20h zapínalůa pračku :unamused: , pak usnul po 22h a spinkal do 7:30 a od 8h zase spí. Větší problém bude s Vikínem, asi se zase projevila alergie a už to vidim že zase celý léto budem zavřený doma :unamused: . mysleli jsme že má klasickou rýmu a kašel, jenže včera jsem s nim byla hodinu venku a už říkal že ho pálí oči a kašle jenom večer a spí s manželem a prý i v noci se budí :unamused: . Manžel říkal že se asi s Tomíkem vyspim líp než on :wink: . Zkusim kapky a jinak budu muset volat doktorce :unamused:
20. dub 2010 v 09:58  • Odpověz
pěkné dopolko všem,
holky to jsou teda zážitky........................
U nás včera ubrekánkovej den, asi prdíci,
žabi měla jsem stejný problém co ty, taky si říkám že mi ty kapky asi zmrzly a ono ejhle už jsou skoro pryč takže vydržely snad 3 týdny :angry: :angry: :angry: docela drahá záležitost, ale zkusím se popídit na to větší balení , jinak teda se na to asi vyprdnu a zůstanem jen u baby calmu.
Zítra jde k doktorce a pořád přemýšlím jestli jí mám nechat naočkovat proti těm rotavirům, přemýšlela jste o tom některá?
Jsou to 3 dávky a jedna stojí asi 1400 Kč...
20. dub 2010 v 10:17  • Odpověz
Jinak noc byla naštěstí v poho , usnuly jsme v 21,30 a do 5 do rána :wink:
20. dub 2010 v 10:18  • Odpověz
Marketko, tak u nás má alergii manžel a nejstarší syn, tak proto kojím a snažím se nejíst nic z citrusů a podobně, aby se to co nejvíc vyhlo malému.
Ale stejně je to dané a jestli to bude mít, tak to alespoň nastoupí co nejpozději
Viktorka osprchuj jak přijdete z venku a tím smyješ ty pyly a alergeny.
20. dub 2010 v 10:47  • Odpověz
Aleni, já jsem o tom očkování hodně uvažovala, protože s tím v únoru ležel v nemocnici náš Matyáš. Ptala jsem se na to doktorky a ta mi to nedoporučila. Je to jenom na dva roky a hodně to zatěžuje už tak často očkované dítě. Záleží na tobě, každý doktor ti stejně řekne něco jiného.
20. dub 2010 v 10:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.