• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
ahojky, kočenky,
jen v rychlosti vás zdravím, dnes jsem neměla šanci sem jít. malá k ránu tak od 4 do 6 hod., kdy vstávám, furt tahala, pak se zase kroutila, tak jsem ji xkrát zvedala na odbrknutí a ni c a tak furt dokola :grinning: říkám si, lehnu s ní v poledne a co si myslíte?

celé dopo v kočárku spala, doma ani boha a když začala kolem 15 hoďky zabírat, tak jsme ji oblíkla a jela jsem pro cácorky a ta malá potvůrka zase celé odpo venku prochrápala... vzduch ji asi vzmáhá.... je jako Nelka, ta se narodila v listopadu, al ecelou zimu prochrápala venku s chůvičkou za barákem na dvorku, dokázala tam vytuhnout i na 3-4 hoďky.... :grinning:

S Aňou jsem byla dopo na logopedii, hned na to jsme sfoukly dětskou, tam jsme zjistili, že otlak není otlak ani kuří oko, ale bradavice, ke které asi přišla v bazénu, kam chodili se školkou celou zimu. a bohužel byla tak velká, že ji to dr. musela vyškrábnout skalpelem, řev jak hrom...... teď to musím hlídat, jestli to znovu neporoste, bylo mi jí líto, ale snad to pro ni bude poučení, že už mi příště dovolí takové věci aspoň prohlídnout. ona mi vždycky cuká, zdrhá, nenechá na to ani sáhnout....

k tomu, co jste brali přes den, rotaviry nenechám očkovat, musí se to očkovat velmi brzy, aby to mělo aspoň nějaký účinek, a to je zrovna doba, kdy mimča dostávají očkovacích potvůrek víc než dost, takže ne. navíc to poznám, starší holky to obě měly, tak vím, co s tím....

na bříško mám Pupík koupený taky, ale malé se po používání vyhodily na bříšku pupínky, tak jsme přestaly mazat a zmizlo to. smůla, no, starší holky byly v klidu, nejmladší to nesnáší, zkusím třeba později, až bude mít trošku "starší" a odolnější kůžičku....

jinak máme na nosánku asi 5-6 bílých teček, vypadá to jako milie, ale neřeším to, mě to navíc přijde roztomilé, jsem prdlá :grinning: ale určo se na to dr. zeptám, poradnu máme ve čt.

makyt, zážitek s křečí musel být síla. já o tomhle vím, diazepam proto při horečkách taky dávám, ale když jsem se jednou o tom na nějaké diskusi zmínila, tak se do mě nějaká holka obula, že jsem se naprosto zbláznila cpát děcku takové svinstvo. dost mě tehdy šokla, nepředpokládala jsem takovou reakci a nedala si to vysvětlit. až mě pak daly za pravdu i jiné maminy, že to taky dávají právě kvůli těm křečím....

u nás začalo pršet (měla jsem avízo od chlopa, volam mi už odpo, že projel Prahou a tam padaly trakaře :wink: ) a taky se blýskalo, tak snad nebude bouřka.

jo a novinka, Nelce jsem zkrátila vlasy asi o 20 cenťáků. Konečně sama uznala, že konečky jsou zničené víc, než ty 2 cenťáky, co jí kámoška kadeřnice zkrátila. A navíc mi v pátek zase přinesla ze školy vši, tak jsme měli o víkendu o zábavu postaráno. Je to fakt peklo, vyčesávat a několikrát denně projíždět tak dlouhé vlasy. Ale co jsme nečekal, když mi včera sama řekla, že to chce zkrátit, tak paradoxně jsem to nesla špatně já, bylo mi to líto (nechápu, co mě to švihlo, asi se mi tlačilo mlíko na hormony či co :grinning: ), i když jí to roste rychle a do podzimku to skoro dožene. teď ty vlasy vypadají hustší.

holky si navíc v neděli samy začaly vlasy stříhat, nelča naštěstí jen pár chlupů nad čelem, ale Anina to vždycky vezme na všech možných místech, tak jí to dnes švagrovka trošku spravovala, ale stejně je ofláganá jak synčisko, trdlo naše.
pak sem hodím fotky :wink:
20. dub 2010 ve 22:27  •  3 děti  • Odpověz
hm, tak to moc rychlost nebyla, zase takový román, pardon :pensive:
20. dub 2010 ve 22:28  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj, přeji hezké ráno :wink:
21. dub 2010 v 07:56  • Odpověz
lucis, v rychlosti dobrý :grinning:
Jinak dobré ránko, i když zase zamračené. Nicméně já slavím, konečně se malá po 3 dnech pořádně vykakala! Snad už to bude dobrý.
21. dub 2010 v 08:37  • Odpověz
Ahoj, taky zdravím, ale u nás je pošmourno :frowning2: , snad se to vybere.....
21. dub 2010 v 08:37  •  3 děti  • Odpověz
Ahojík, Lucis taky dík za názor k rotavirům, dnes jdu k dr, tak se jí ještě zeptám jaký má na to ona názor a rozhodnu se asi na místě, pořád se to ve mě tříská jestli jo nebo ne, dle letáčku se mi líbí, nebo jak sem pochopila že to není injekcí , ale v tubě, takže by to očkování mohlo projít v poho když jí nebudou píchat, ale fakt stále ještě nevím zda do toho jít či ne....

JINAK PUPÍNCI SE NÁM ROZLEZLY PO CELÉM TĚLE,jediné kde je neměla byla prdka a puli, tak jsem ji zkusila SOS niveu, kterou používám na zadeček , namazat po celém tělě , je to 2 den a pupínci mizí z těla i obličeje, tak mám radost, nejdřív jsem zkusila i B panthen, ale ten nezabral, takže já mohu doporučit tu SOS niveu , z DM asi za 90 kč. :wink: :wink:
21. dub 2010 v 09:20  • Odpověz
ahoj holky,
zdravím Vás po dlouhé době,přišla jsem si opět pro radu...

Jak dlouho Vám děti nejdéle nekakali?Eliášek je plně kojený,pije hodně,vždy měl stoličku několikrát denně a teď už od pondělka odpoledne nic :frowning2: .Naštěstí prdí,tak nevím uzda to mám řešit.Nechci něco zanedbat :frowning2:

Pokusím se aspoňkousek dočíst...
21. dub 2010 v 09:23  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Katy může nekakat i několik dní. Já mám zkušenost s Matyášem, že nekakal jednou skoro týden. Hlavní je, aby dost čural a byl spokojený.
21. dub 2010 v 09:32  • Odpověz
jakelin,díky moc,jsem klidnější.Čůrá dostatečně :slight_smile:Trochu mě vystrašilo,že to je z ničeho nic.I tady jsem našla odpověď http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/stolica/
21. dub 2010 v 09:43  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
ahoj, katy, přesně jak píše jakel, kojené děti nemusí kakat i několik dní, má dobrý metabolismus, všechno mlíčko stráví :wink:

holky, jak to máte s přebalováním v noci? já malou naposledy přebalila o půl desáté a u obou kojení jsem totálně vytuhla, takže jsem malou přebalovala až ráno kolem 6 a byla durch, pročuraná i prokaděná skrz oblečko. tak se mi to vymstilo, ale já jsem večer už byla nějaká rozhozená, strašně se mi točila hlava, asi tlak či co, předzvěst toho deště a změny počasí, jinak nevím a v noci jsem u prvního kojení říkala, to je dobrý, vydrží do dalšího, tlačit jsem ji neslyšela. jenže u druhého jsme jen vyhodila ven prso a koukám koukám, jak malá pije a najednou mě vzbudilo, jak se vztekala, když si chtěla asi po 2 hoďkách odříhnout, mezitím taky chrněla.... :unamused:
21. dub 2010 v 10:00  •  3 děti  • Odpověz
Katy,mě se včera Áda pokadil po tejdnu,kadil naposled minulej tejden v úterý a v pondělí jsme byli u Dr na 6t- KO a řikal,že to je normální,že prostě veškerý mlíčko stráví jak psala Jakel.Ale taky teď nemá takový váhový přírůstky.Ale u nás to bude spíš kvůli tomu šašení s tim UM kvůli žloutence,teď už to snad bude dobrý.
21. dub 2010 v 10:11  • Odpověz
díky lucis :wink:

taky jsem občas nebyla schopná malého v noci přebalit,takže se stalo,že dostal čistou plínu v deset(to je naše doba vždy) a pak taky až v šest ráno,když šel manžel do práce.Naštěstí to vše plínka stihla pochytit,spíš jsem pak měla černé svědomí z toho,že jsem ho v tom tak dlouho nechala :sweat_smile: Ale obyvykle přebaluji jen jedenkrát za noc,takže v 22,pak kolem 2 a pak v 6.Přes den samozřejmě častěji :grinning:
21. dub 2010 v 10:11  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
zuzzie,taky děkuji :wink: .Eliášek má váhový přírůstek 1350g za 5 týdnů
21. dub 2010 v 10:15  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Mě teď přibral za poslední 2týdny 220g,což teda neni moc.Příští tejden jedem znovu na KO do Krče na hematologii,tak uvidíme kolik bude vážit,jestli to teď zas pujde jak jen kojíme.Za ten měsíc předtim mi přibral 1240g.
Lucis,me se motala hlava v noci,že jsem vzbudila manžu.aby šel přebalit,protože jsem myslela,že sebou fláknu.Já jsem začla včera brát HA,tak jsem podezírala,jestli to neni z toho,protože mi většina z nich vadí,ale tuhle jsem měla i po F při kojení a byla jsem s ní moc spokojená.Tak to budespíš ten blbej tlak...
21. dub 2010 v 10:23  • Odpověz
Já přebaluju každé kojení, bo je malá cíťa na mokro, ale to bude tím, že používáme látkovky :slight_smile: Teď se zas krásně vyprděla a ještě se při tom na mě usmívala, takže krize je nejspíš zažehnána. Babycalm teda zaúčinkoval rychle, tak dobrej nebyl ani Sab Simplex.
Tři dny jsem trochu špinila, znamenalo to menstruaci? :confused:
21. dub 2010 v 10:57  • Odpověz
Michell,já měla teď to samý a taky vůbec netušim.Břicho pobolívalo,tak nevim...
21. dub 2010 v 11:04  • Odpověz
taky jsem měla minulý týden tak tři dny růžový výtok.Myslela jsem,že se rozjede MS,ale nic :confused:
21. dub 2010 v 11:15  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
ani taky máme asi spurt, už druhý a cca 10 dní po prvním.
Holky, je možný, že máme 10 dní po sobě spurt? Předevčírem jsem nevěděla, co s mlíkem a od včera poledne jsem vysátá. A to mi včera manžel koupil odsávačku, snyd mi k něčemu bude :confounded: .
21. dub 2010 v 11:52  • Odpověz
jo ještě jedna otázka. Malá dnes blinkala (to teď 3 dny s tím zápasíme) a při tom vyblinkala zelený hlen. Nevím, kde se v ní vzal, protože nachlazená mi nepřipadá, noc má čistý.
21. dub 2010 ve 12:39  • Odpověz
Brouči to neporadím. To bych si zavolala dětské doktorce.

My jsme se teď vrátili z poradny. Dostali jsme pochvalu za váhu. Malý váží 4 700 g. Přibral od propuštění z porodnice přesně 1 500 g. Zítra má šest týdnů, tak jsem spokojená. V noci zase spinkal krásně až do 3 hodin, tak hlady asi netrpí. Napsala nám Sab Simplex na prdíky, tak jsem ho nemusela kupovat.
Než jsme odešli z domu, už byl oblečený, tak řacha do plenky, tak jsme ho přebalila a teď jsem ho nakrmila a oblekla a babi ho chce vzít ven a zase řacha a zase pokaděný. Při přebalování se celý pozvracel, ach jo.
Lucis, dnes v poradně jsme čekali od 9,45 do 12,15 a to nás nakonec vzala asi o pět lidí dřív. Zítra není poradna, tak buď ráda, snad tam nebude tolik lidí. Schválně jsem nešla v úterý a volala jsem jí a ona říkala, že je tam mraky lidí, ať přijdu ve středu až ke konci poradny v 11 hodin a to ještě bylo před náma víc jak deset lidí. :frowning2:
21. dub 2010 ve 13:02  • Odpověz
tak jsem to s těma vyléčenýma prdíkama přechválila, ještě to není zdaleka ono :confounded:
21. dub 2010 ve 13:10  • Odpověz
Michel, vydrž do tří měsíců
21. dub 2010 ve 13:17  • Odpověz
je ale fakt, že od té doby, co Verča vyblinkala ten hlen, tak už neblinká
21. dub 2010 ve 14:45  • Odpověz
Tak zlatíčko už spí od 12 na balkóně :grinning:
21. dub 2010 ve 14:54  • Odpověz
Aronku, tak to je dnes hodný i za včerejšek :grinning: :grinning:
21. dub 2010 ve 14:58  • Odpověz
Holky, kde jste, co se děje?
21. dub 2010 ve 20:46  •  3 děti  • Odpověz
lucis, koupeme, kojíme, uspáváme, znáš to :grinning:
21. dub 2010 ve 20:50  • Odpověz
u nás chová zrovna tatínek :wink:
21. dub 2010 ve 20:51  • Odpověz
lucis jsem tu, jen u toho pracuji
21. dub 2010 ve 21:06  • Odpověz
Já jsem tady taky furt, ale nevím co psát, tak píši do jiných diskuzí. :grinning:
21. dub 2010 ve 21:30  •  4 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.