• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Zuzzie, tak to máš moc hodného chlapečka. :grinning:
22. dub 2010 ve 14:28  • Odpověz
Taky si umí zakřičet :slight_smile: zas na mě zkoušel dneska v 6 ráno,že se pujde vstávat :grinning: naštěstí jsem odolala :slight_smile: tak bych spíš brala,takovýhle spaní v noci,ale i tak si nemůžu stěžovat,většinou tak po 4hodinách.
Za to druhej vymejšlí jednu bejkovinu za druhou.Teď mi vyndal ! z klávesnice u notasu a určitě trvalo dýl mě přijít na to jak to tam vrátit než jemu jak to vyndat :grinning:
22. dub 2010 ve 14:43  • Odpověz
Tak jsme po kontrole, malá přibrala za 14 dní 560g. Teď tedy má 4380g a 51 cm. Má prý trošinku pupeční kýlu, tak jí prý mám polohovat na bříško a že by se to mělo zatáhnout. No tak uvidíme.
22. dub 2010 ve 14:49  •  3 děti  • Odpověz
Oprava: Ella to přibrala za 10 dnů ne za 14
22. dub 2010 ve 14:54  •  3 děti  • Odpověz
Janul, tak to je macík. Náš malý má teď 4700 g a už se pronese :grinning: :grinning:
22. dub 2010 v 17:10  • Odpověz
autor
a ja myslela, ze mame tloustika s 4350 gramy v 6 tydnech :grinning:
22. dub 2010 v 17:12  • Odpověz
Maji, záleží na porodní váze. Malá na fotkách vypadá pěkně napapaně. :grinning: :grinning:
22. dub 2010 v 17:14  • Odpověz
Zuzzie a jak odoláváš, když chce vstávat v 6 ráno. :grinning: To já bych taky potřebovala vědět. Já když se chci dospat, tak ho ráno položím k sobě a vleže ho nakojím a usneme oba. :grinning:
Já jinak v noci kojím v sedě, protože bych asi pokaždé usnula a malého nedala odříhnout.
22. dub 2010 v 17:20  • Odpověz
Čauky, holčiny!
Dočetla jsem vás a rychle napíšu, malá se začíná nějak kroutit...

My byli dnes na nefrologii a na poradně. Na nefro katastrofa, sono v pohodě, jenže pak dr. rozhodla udělat náběr krve a moči a mě začal horor. Bylo mi jasné, že krev se bude brát z hlavičky, u holek to tak bylo. Sestra koukla, viděla háro, zhrozila se, kde jako najde žílu. Malá byla u sona vyčuraná, tak mě dr. poprosila o dokojení, aby se dalo něco nabrat.
Takže kojo, pak odbrnknout a šlo se na krev. Malá řvala, že jsem ji dala málo, sestra chtěla, ať řve, aby jí naběhla nějaká žíla. Jenže jak řvala dlouho a sestra váhala, malá celá zčervenala, takže žíla nebyla vidět. Pak jí napíchla, ale krev sotva tekla, tak vytáhla jehlu a místo vpichu masírovala a chytala krev takhle. Jenže to bylpo málo, tak píchla ještě ručičku v zápěstí, kde se jí podařilo asi 15 kapek. Já u toho slzy v očích taky, zpocená až někde. manža na chodbě na tom byl stejně, jak ji slyšel....

Pak jsem ji na přebalováku rozbalila a sestra, že ji přilepí sáček na odchycení moči, jak jsem malé zvedla nožky, tak zabrala (asi i ten vztek předtím) a sestru posrandila - a sebe taky. Takže převlíkačka a druhý pokus.
Moč stále nic, tak nám dala zkumavku a žádanku, že to pak máme přelít a odnést do laborky, jak se nám to povede.

Jeli jsme tedy na poradnu, tam nás zvážili - od odchodu z porodnice 1.4., kdy jsme byly na porodní váze 3100 g jsme dnes měly bez pár gramů 4 kilča, takže slušný otesánek :grinning:

Pak jsem ji dr. rozbalila a kuk na sáček, načuráno, takže dr. rychle přelila.
Máme Sab simplex a BioGaia můžeme už taky kapat.
22. dub 2010 v 18:27  •  3 děti  • Odpověz
K dalším věcem, co jste řešily:

My máme denně tak 8-10 plínek, pokud není nějaká pohroma, jako že se mi vykadí do čerstvě položené plínky pod zadeček a tak.
Šupinky na hlavičce jsem u holek vždy tak půl hoďky před koupáním naolejíčkovala, jemně vmasírovala a po koupání opatrně, co šlo, vyčesávala. U Sofi zatím nemusíme, seboreu nemáme (ťuk, ťuk).

Já vstávám denně v 6, takže malá asi tak půl hoďky po mě, což mám tak akorát, abych se dala do kupy já a probudila holky. Dopoledne taky spí hůř, ale doma. Jak ji hodím do kočárku, tak chrní i 2-3 hoďky. A odpoledne prospí s přestávkami na kojení skoro celé. Ale musím plantat po venku, v kočárku spinká jako mimino :wink:

Holky, valím teď koupat, ozvu se večer, jestli bude čas, manža zase odjel, tak opět válčím sama......
22. dub 2010 v 18:36  •  3 děti  • Odpověz
U nás včera přebaloval tatínek a máme počůranou i zeď :grinning: ale na něj se netrefil, to já jsem byla počůrná už třikrát :angry:
22. dub 2010 v 19:25  • Odpověz
aron, já už 2x vytírala i plovoučku pod (před) přebalovákem, jak malá zabrala, prdla a vyletěla nám žlutá stolička, přičemž podruhé to ohodilo i mě. :grinning:
22. dub 2010 ve 20:12  •  3 děti  • Odpověz
jo a my teď máme večer s uspáváním celkem klídeček...

vykoupeme, nakojíme, odbrkneme, trošku pomazlinkáme, to i u toho odbrknutí, pak popřeju dobrou noc, popusinkuju, položím, dám dudlíka (někdy vezme, někdy ne, většinou ano), ztlumím topení, na pár minut vyvětrám (nemá ráda moc velké horko a takhle líp usíná), malá chvilku v postýlce kouká, vrní se, občas vyplivne dudlík, tak se ozve, dám zpátky, pohladím a tak do 15-20 minut spinká...
jo a taky jsem hladívala spánky a tvářičku, to má malá ráda, pak ji přes očička položím usínáčka a malá krásně hajá...

ale tohle funguje jen na večerní uspávání, přes den ne, tam funguje nejlíp kočár, nechápu, jak to tuší, vrabeček náš malý....
22. dub 2010 ve 20:38  •  3 děti  • Odpověz
Fota z dneška-bobišci po prochajdě ve svetříkách, ve spacáčcích před spaním, s novou hrací dekou ze které nejde prý utéct :grinning: a další
22. dub 2010 ve 21:26  •  4 děti  • Odpověz
Zuzi, Peťka je ten větší? Na té druhé fotce dobře valí oči, co jste mu tam dali nebo kdo tam stál, že z toho je tak paf :grinning: ?
Jsou fajní... A tak rychle to uteče....
22. dub 2010 ve 21:30  •  3 děti  • Odpověz
Holky, dobrou, jdu si lehnout, v telce nic není, všechny tři holky už chrní - dokonce dnes i ta nejstarší už před devátou spala (což je div), tak toho využiju a jdu do hajan.

Zítra páčko :wink:
22. dub 2010 ve 21:33  •  3 děti  • Odpověz
zuzko, jsou krásní, kde jsi sehnala tu deku?? je super
22. dub 2010 ve 21:36  • Odpověz
Ahojky,dneska jsme měli vítání občánků,tak už je Anička občankou města Chomutova :wink:

A všem co posílali hlasíky pro Aničku,tak děkujem,vyhrála a příští týden si jdeme pro hračku do redakce :slight_smile:
http://chomutovsky.denik.cz/miminka/miminkem-brezne--je-anicka-veronika-patkova.html
22. dub 2010 ve 21:51  • Odpověz
Dobré ráno, tak my máme vítání občánků zítra. Ani nevím v čem půjdu, jestli něco obleču. :frowning2:
23. dub 2010 v 07:50  • Odpověz
dobré ráno, tak nakojím, předám babičce a hurá do práce pracovat :angry: všechno ani za ty 2 hodky nestihnu.
23. dub 2010 v 08:09  • Odpověz
Dobre ranko, kuratka!
Tak nam jeste ani neprisla pozvanka na vitani obcanku a vy uz jste oficialne obcanky :slight_smile:
Maly dneska spal ukazkove!!! Ve 20:00 kojeni ve 21 hod uz spinkal a dalsi kojeni bylo ve 3 hodiny, to jsem ho pak do 4 hod presvedcovala, ze si v noci nepovidame, ale ze spinkame!! Dal si rict a spinkal do 7 hodin, zlaticko moje!!!
23. dub 2010 v 09:21  • Odpověz
kacko, gratulace k vítězství i k malé občance :wink:
jakel, to máte fičák s vítáním, ty jdeš na město nebo u vás na obec? myslela jsem, že patříte pod Opavu. Jsem zvědavá, kdy si vzpomenou na nás....

jo a ahoj všem při pátku
23. dub 2010 v 09:27  •  3 děti  • Odpověz
Na vítání občánků zve město?? U nás taky nic nepřišlo :frowning2: Asi nebudeme občánek :cry:
23. dub 2010 v 09:42  • Odpověz
Ukážu vám, jak jsem včera našla své chlapi :grinning:
23. dub 2010 v 09:55  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile: ,

u nás se musíš na úřadě sama přihlásit, že máš zájem o "vítání občánků". Dělají to jen tehdy, když se jim sejde víc děcek. Takže cca 2x - 3x do roka. Takže pak vítají společně miminka a už i x-měsíční batolátka. Tak třeba to u vás některých bude taky tak, zkuste se raději optat.
Jinak u nás od rána svítí krásně sluníčko. Zítra a v pozítří má být ještě líp :dizzy_face: . Opět nám oba dva dny přijedou návštěvy :stuck_out_tongue_closed_eyes: , budeme grilovat. Já mám občas pocit, jako by jsme byli první a jediný kdo má na světě miminko, jak ty příbuzný a známí blbnou, aby malou co nejdřív viděli :unamused: . Ještě že je hezky a jsou všichni venku na zahradě, domů bych si je všechny nenakvartýrovala, to by měli smůlu :wink: . Ale na druhou stranu je hezký, jak mají všichni zájem :slight_smile:
23. dub 2010 v 10:08  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, jdeme do Opavy.
23. dub 2010 v 10:32  • Odpověz
My vyplnili papír na matrice jakože máme zájem o vítání občánků. Ale zatím se nic neděje, tak nevím...
23. dub 2010 v 10:55  • Odpověz
I u nas manzel vyplnoval papir na vitani obcanku, kdyz vyrizoval rodny list :slight_smile:
23. dub 2010 v 11:54  • Odpověz
Tuto sobotu se mi to zrovna moc nehodí, ale co se dá dělat a v neděli máme zase křtiny. To z těch příprav asi zblbnu. Bude nás tu 20 lidí, manžel mi dnes přiveze maso na večeři, budu ho nakládat a zítra péct zákusek.
Musím půjčit židle a stůl, protože jinak se sem nevejdeme, to mě nebaví. :frowning2:
23. dub 2010 ve 12:19  • Odpověz
Už se změnila vašim dítkům barva očí?My máme pořád modrý.Prej se to může změnit do půl roka,ale v 8 týdnech už prý většinou maji svoji barvu.
23. dub 2010 ve 12:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.