• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Aleninka děkuji :slight_smile: koukám, že to máte pěkně rušno..všichni máte krásné dítka:slight_smile:
26. dub 2010 v 11:55  • Odpověz
holky chtěla jsem se zeptat, nevíte jestli se může měnit příkrm nutrilon HA a přejít třeba na něco jiného?
26. dub 2010 v 11:58  • Odpověz
Křtiny
26. dub 2010 v 11:58  • Odpověz
Misko přidej se, jsme rády. :grinning:
26. dub 2010 v 11:59  • Odpověz
děkuji jakelina...úplně koukám, jak ty vaše dítka baští a jak pěkně přibírají...mi to snad taky doženeme :slight_smile:
26. dub 2010 ve 12:00  • Odpověz
misko ahoj.
zabko,to jsi teda neměla dobrý víkend. Ale hlavně,že už je lépe :wink:
Jakel,super fotky :wink:
26. dub 2010 ve 12:04  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky doorka :slight_smile:
26. dub 2010 ve 12:07  • Odpověz
Misko švagrovka přešla od nutrilonu k Hami, stejný výrobce, jen je levnější. Rozdíl je v tom, podle toho co jsme vypozorovaly že víc hami pění, ale jinak složení je stejné.
Mě dnes přijde balíček polského Nutrilonu, jmenuje se Bebilon , je to uplně to samé, jen stojí 248 Kč a když je v akci tak 225 , cca - tak jsem zvědavá jak nám bude šmakovat. kámoška ho má a je to úplně to samé jako naš nutrilon :wink:
26. dub 2010 ve 13:10  • Odpověz
Aleninka děkuji za info...takže složení je stejné..jen nutrilon si pěkně nadsazuje cenu, co...já právě používám ten Hypoalerg. a od Hami ho myslím nemají, že? tak přemýšlím jestli nemám zkusti normální bez hypoalerg.
Kdyč člověk na tom docela dost ušetří nám ta plechovka 400 g, vystačí tak na 4 dny....
26. dub 2010 ve 13:15  • Odpověz
jakelina taky jste museli před křtem dětí na přípravu a kmotr nebo kmotra musí mít cíkevní sňatek nebo být biřmovaní?
26. dub 2010 ve 13:17  • Odpověz
Brouči na přípravu jsme museli a kmotři stačí, když jsou pokřtění. Církevní sňatek musíte mít vy, jako rodiče, kmotři to nevím. My jsme měli jednoho svobodného a švagrová je vdaná a má církevní sňatek
26. dub 2010 ve 13:21  • Odpověz
Misko, to nevím jak je to s tím hami jesty mají hypo.... ani nevím které um to má, to by ses musela popídit...... My používáme ten klasický 800 a vydží těch 8 ,9 dní, každopádně pěkná spotřeba.... Holky co kojí mají 1000 doma, no ale neda se nic dělat - hlady ty naše miláčky přece nenecháme :grinning:
26. dub 2010 ve 13:33  • Odpověz
jake no právě mi teď říkali, že kmotři musí mít církevní sňatek nebo svobodní muwsí být biřmovaní, což teda nevím, koho seženu. Já splňuji vše, ale v okolí takových lidí moc nemáme
26. dub 2010 ve 13:37  • Odpověz
autor
naše muňka v lese :grinning:
26. dub 2010 ve 14:05  • Odpověz
Maji to jsou pěkné hříbečky. :grinning:
26. dub 2010 ve 14:12  • Odpověz
autor
Nasel to dedecek, nasel to v lese,
strcil to do kose, domu to nese... :grinning:
26. dub 2010 ve 14:19  • Odpověz
Maji, ta je božíííííííííí
26. dub 2010 ve 14:27  • Odpověz
Holky, páčko!

vítám nováčka, jakel, pěkné fotečky, tak vy už máte křtiny za sebou a my si ještě nedohodli ani termín. už budu muset za farářem zajít taky. my jsem evangelíci a nějaké promlouvání (příprava už u holek byla, u první delší), kmotři nemusí chodit, nemusí mít církevní sňatek (a to ani my jako rodiče - máme civilní) a u prvního dítka jsme měli jednoho kmotra i nepokřtěného a žádný problém, evangelíci to mají trošku jednodušejší než katolíci.

holky, tak já si koupila v tescu sáčky na odstříkané mlíko, stálo to necelou stovku, je tam 40 sáčků, už jsou vysterilizované, takže já odstříkám, přeliju, na sáček napíšu datum a fuknu do mražáku. odsávačku taky proplachuju pod horkou tekoucí vodou, jen když mám delší pauzy mezi odstříkáváním, tak ji předtím hodím do roztoku a opláchnu.

dnes je nádherně, tak jen nakojím, přebalím a jdu pro holky pěšky do školy a školky.

jo a já dnes poprvé dala trošku dětského čajíčku, protože i když piju kojo čaj, dávám malé kapičky, tak ji bříško trápí. a navíc mám pocit, že jak přes den tak často pije (i co 1,5 hod.), tak ji to nestrávené mlíčko v bříšku tlačí a je nevrlá. jinak máme zlatíčko, a to jako fakt :wink:
26. dub 2010 ve 14:29  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, tak to máte fakt jednodušší :grinning:
Jak jí ten čajík dáváš, lžičkou???
26. dub 2010 ve 14:32  • Odpověz
holky k tomu mleku, odsavat muzete kolik chcete cim vice se odsava tim vice se tvori nove mleko, k zamrazenemu se nesmi pridavat nove mleko. Mleko v lednicce muzete nechat 24h (takze sbirat kdykoliv behem dne kdy se da) v mrazaku vydrzi 3 mesice. Doporucuji na krmeni flasku od tome tepee uplne ten prvni dudlik ja maleho krmim cca 1-2x denne flaskou (odstrikanym mlekem) a jinak kojim a neodvykl si na prso, kazdy mi radil a rikal at ho nedavam na flasku ze se odnauci a neodnaucil se

maja krasne fotky

holky co ten sraz??? komu vyhovuje Praha 7.7 v 10h? misto musime urcit ja uz jsem bohuzel z prahy 5 let pryc a nevim kam s mimcama
26. dub 2010 v 15:06  • Odpověz
Já teda neodsávám vůbec, nějak to nestíhám a nemám odsávačku. Malý pije a poustí prso sám a ještě tam vždycky mléko mám a stříká, když ho zmáčknu. Kamarádka takhle sbírala mléko a pak to po půl roce stejně vyhodila, protože kojila do roku a něco a vůbec to nepoužila. Tak se mi s tí nechce přidělávat práci a možná až kdybych to potřebovala nutně. Mám jenom jednu lahvičku od Aventu pro případ nouze už měsíc starého mléka, tak to ho za dva měsíce vyhodím. :frowning2:
26. dub 2010 v 15:31  • Odpověz
jakel,já bych taky neodstříkávala. Ale odsávačku mám,leží mi tam,tak jsem to dnes vyvařila a pro dobrý pocit něco odstříkám a dám do mražáku :wink:
Tak já na sraz nemůžu. Do Prahy to máme daleko :frowning2: Jedině,že by bylo Brno a to asi nehrozí :slight_smile:
Maji,vy jste koumáci. Tobík je ostříhaný,že?
Lucis,sáčky na odstřákané mléko by mi bodly. Musím se po nich podívat.
26. dub 2010 v 16:43  •  1 dítě  • Odpověz
Hajdus neni pravda, to co pises. Uskladnovat lze mleko ve vrstvach. Proste odsat, nalit do sterilni flasky a zamrazit a pote prilevat a zmrazovat.
Doba, po kterou je možné mléko uchovávat, záleží na teplotě, za jaké je uskladněno. Řiďte se podle údajů v následujícím přehledu:

Při pokojové teplotě 19-22°C 10 hodin

V chladničce 0-4°C 8 dní

V mrazicí přihrádce bez dvířek
uvnitř chladničky teplota se mění 2 týdny

V mrazicí přihrádce s dvířky teplota se mění 3-4 měsíce
uvnitř chladničky

V samostatné mrazničce -19°C min. 6 měsíců
Vice o skladovani: http://www.nasemiminko.cz/uchovavani-materskeho-mleka
26. dub 2010 v 16:45  • Odpověz
To odstrikavani a skladovani ve vrstvach mam primo z banky mleka. Takto vydrzi mleko az 3 mesice. Pak ho lze rozmrazit a protrepat a vydrzi v lednici 8 dni jako cerstve mleko.
26. dub 2010 v 16:47  • Odpověz
Jé,tak to je dobré,že se může dolévat.
26. dub 2010 v 16:54  •  1 dítě  • Odpověz
odsávám jen cca 3 dny, neměla jsem taky odsávačku, ale teď ji mám a spíše nechám jen nějakou dávky vc mazáku, když třeba půjdu na kut, aby mohl manžel hlídat a případně nakrmit. Velké zásoby nechci. Jedině ja dát do banky mateřského mléka
26. dub 2010 v 17:05  • Odpověz
ani, díky za info, to jsem potřebovala vědět :wink: Já ho chci zamrazit z důvodu, že z něj pak můžu dělat příkrmy, místo vody. Takže to mám ještě na zamražování čas.
Dnes bylo tak krásně, ještěže jsem stihla procházky, bo tam už pěkně lije :unamused:
26. dub 2010 v 17:08  • Odpověz
čaute, Hajduš, je fajn, že zkoušíš svolávat sraz, srazy jsou fajn, ale já osobně, netuším, co bude za pár hodin, natož 7.7. (pěkné datum), takže prozatím bohužel, nechci nic slibovat. V Praze sice žijeme už skoro rok, ale vůbec to tu neznám, takže moc neporadím, ani co se týká místa srazu :unamused:
26. dub 2010 v 17:15  • Odpověz
holky, čím máte připevněné hračky ke kočárku? nebo to jsou nějaké speciální hračky už s nějakými kolíčky? Takové ty šňůry přes celou šířku se mi nelíbí
26. dub 2010 v 17:16  • Odpověz
Jsou hračky s klipsem, taky zrovna sháním :grinning:
26. dub 2010 v 17:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.