• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
tak ještě vám sem hodím nějakou aktuálnější fotku
30. dub 2010 ve 14:31  • Odpověz
Makytko, čupr dětičky.... :wink: :wink: :wink:
30. dub 2010 ve 14:34  • Odpověz
to je pohoda obě holky teď spí M sice na druhý pokus-co si vymrčela, že bude spinkat v ložnici..tak musím honem dohnat nějaké resty alespoň tichého úklidu ..je tu binec jak v tanku. Ahoj pěkné čarodky a hlavně si zítra nezapomeňte stoupnout po d nějakou pěkně rozkvetlou třešeň...ať už se někdo postará :dizzy_face:..já si taky stoupnu no a uvidím..jednu opravdu starou třešeň na zahradě máme....(abych tam nestála do příštího dne :grinning: :cry:
30. dub 2010 ve 14:48  • Odpověz
díyk Aleni, taky jsem mrkla na tvou šikulku..má se čile k světu..tak ji taky vemte zítra pod třešeň..je třeba začínat brzo- preventivně :dizzy_face:
30. dub 2010 ve 14:50  • Odpověz
Makyt, malá vypadá hodně velká. Je to macík :grinning:
30. dub 2010 v 15:16  • Odpověz
Našla jsem tady na jiné diskusi článek o tom růstovém sputu.
:slight_smile: :slight_smile:
yslím že se jedná o růstový spurt, mají ho děti ve třech a šesti týdnech a ve třech a šesti měsících-cca...my máme to samé, jsem z toho už na nervy, ale přikládám malého co to jde..u prsa se vzteká, brečí, odtrhuje se ale zároveň by chtěl jíst...dovolila jsem si zkopírovat článek, který jsem našla v jedné diskuzi...doktorka mi říkala, že by ho prý mohlo i bolet břicho, že když začne jíst rozpohybují se mu střeva, ale to si myslím, že náš případ není..

A zase ten pláč. .Ach, ten je nekonečný! Opět své dítko přikládám k prsu. Saje a saje... po chvíli se odtrhne a začíná se vztekat! Zpátky mu vložím bradavku do úst. Saje a opět se odtrhne a začne ne pláč, ale přímo řev. Nabídnu mu druhý prs. Zdá se, že to bude dobré, ale po chvilce sání se znovu opakuje odtrhávání a vztekání se. A tak nechám plačtivé dítko odříhnout a chovám, houpu, kolíbám, zpívám. Dítko podřimuje a je spokojené. Když přestanu, koukne na mě, našpulí pusinku do obráceného U a spustí! Domácnost stojí, halda prádla čeká na vyžehlení, špinavé nádobí volá o pomoc a teď ještě uvařit a postarat se o starší dítě. Je toho na mě trošku moc! Jsem unavená, znechucená, podrážděná, vyčerpaná. Ještěže vím, že se tato situace potrvá jen týden. Pak se vše vrátí do normálních kolejí a bude zas dobře. A co je příčinou té změny v chování dítěte? Je to růstový spurt.

Růstový spurt je období, kdy dochází k náhlému zrychlení růstu u kojence. Bývá to v období 3. a 6. týdne a 3. a 6. měsíce. Děťátko během krátké doby dosti povyroste a proto má častou potřebu příjmu potravy. U některých maminek nedochází ke spuštění zadního mléka (nejčastěji ze stresu) a proto se miminko vzteká. Zná chuť zadního mléka, chce se i nasytit a ne jen napít. Může mít i nazelenalou stolici. Pláče, protože je nevyspalé, z důvodu častého přikládání a pití sladkého předního mléka má koliky. Ale hlavním důvodem pláče není jen hlad.

A právě v této době hodně maminek sahá po příkrmech. Dosti často podléhají názorům svých maminek a v neposlední řadě i bohužel názorům pediatrů, které v té době zaznamenávají malé váhové přírůstky a barvu stolice přiřazují k tzv. ?hladové". Maminky většinou nevolí alternativní způsob podávání mléka, ale podají ho z lahve se savičkou. A pomalu ale jistě dojde k zástavě kojení. Což je velká a nepopsatelná škoda!

Maminky, vydržte to, zvládněte tuto dosti napjatou stresovou situaci a po týdnu budete obdařeny a vše se vrátí do stavu před spurtem. Přikládejte děťátko co nejčastěji, třeba i po půl hodině. Konejšete, hlaďte své miminko, snažte se jej uklidnit. Pokud bude nejhůře a vy budete mít pocit, že je k neutišení, můžete i přikrmit nejlépe mateřským mlékem, které jste si zamrazily pro ?zlé časy", ale i mlékem umělým. Zvolte však alternativní způsob podávání (kádinkou, lžičkou, stříkačkou ap.), ne však lahví! Věřte, že je to skutečně přechodná záležitost. Nedávejte na rady typu ?máš málo mléka", ?máš slabé mléko", ?máš řídké mléko" atd. Věřte v sebe! Nestresujte se věcmi kolem vás (špinavé nádobí, nepořádek), zkuste zaměstnat své partnery nebo blízké osoby, jistě vám rádi pomohou.

Malá podřimuje v kočárku, jednou rukou houpu a druhou se snažím psát tento článek. Nabíjí mě víra, že pomůžu byť jen jedné mamince a zachráním tak její kojení.

Některá se nesetká z žádným problémem při kojení a bere ho za přirozenou věc, ale jiná zas se potýká s problémy od samého začátku a ráda se něco doví a něčemu se přiučí. Nebude pak opakovat chyby našich maminek, které ihned podaly umělé mléko a byly spokojené, jak dítko přibývá. Bez snahy, bez odborné pomoci. My však máme v dnešní době velké plus. To ony neměly. My víme o kojení hodně, píše se o něm, propaguje se. Jsou laktační poradkyně, kterým můžeme zavolat a ony nám pomohou. Tak jako mě.
30. dub 2010 v 18:25  • Odpověz
jakel,moc hezky napsané. Jsem ráda,že jsi to sem dala. Určitě to někomu pomůže. Díky.
30. dub 2010 v 19:36  •  1 dítě  • Odpověz
Dnešní pohodička. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. dub 2010 ve 21:25  •  4 děti  • Odpověz
jakeli díky za článek je to přesně tak..nakonec se i to žehlení zvládlo právě jsme skončila je 00:20 :wink:
1. kvě 2010 v 00:20  • Odpověz
Zuzi kluci jsou nádherní :dizzy_face: mezi pampeliškami.............
1. kvě 2010 v 00:21  • Odpověz
jakeli jo jo naše Kláraje pořádná selka :grinning: však jsem měla při porodu pocit že rodím tak 3měsíční dítě (hlavu měla tak půlroční :astonished: )
1. kvě 2010 v 00:23  • Odpověz
Dobré ráno, tady prší, teda leje jako z konve. :grinning: Malý mi usnul v posteli u kojení, tak jsem ho tam nechala a v klidu snídám, po dlouhé době. :grinning:
Snad se to do odpoledne vyprší a budeme moct na chvilku ven.
Zuzko pěkné fotky. :grinning:
1. kvě 2010 v 08:42  • Odpověz
ahojík, tak u nás pršet teď přestalo - na jak dlouho? a posnídala jsem právě teď, svou oblíbenou ovesnou kaši od emca, mmch, má se nechat zalitá odstát nějakých 3-5 minut, mě stála asi půl hoďky.
Doma čurbes, absolutní nestíhačka. Od čtvrtečního večera mám doma manžu, ale včera jsme byli dopo něco vyřizovat, odpo pak příprava na čarodky, já přišla s malou po sedmé, taťka s holkama skoro v devět :grinning: super, že nám vyšlo počasí, bo po tolika práce s přípravou by mě penklo....
Do toho mi holky opět přinesly ze vzdělávacích zařízení vši, tak od včerejška vyčesávám a kontroluju ne 1x denně, ale asi tak 5x a pořád něco nacházím. Ty přípravky, co máme už asi zase nefungujou, musím koupit další :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A pořád peru, každý den 2 pračky, likvduju zimní věci, včera jsem povlékala postele a na sluníčku větrala peřinky, takže ještě povlečení.....

A za chvilku fičíme na nákup a dětskou párty, tak ahoj večer nebo spíš zítra :wink:
1. kvě 2010 v 11:30  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj. U nás je krásně,sluníčko svítí....,tak doufám,že nezačne pršet.
Manža šel s Vénou na fotbal,tak jsem stihla uklidit a navařit.
Zuzko,fotky jsou super.
Luci,ty vešky jsou pěkné svině. Neteř se tak s tím trápila celý rok. Měsíc je měla,pak zase měsíc ne a tak dokola. Když je nějaký nosič ve třídě,který se o to nestará,tak je to v háji.
1. kvě 2010 ve 12:27  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj, tak já byla dnes s malým a mamkou na výletě do Pardubic a nepršelo nám vůbec :grinning:
1. kvě 2010 v 19:28  • Odpověz
tak se dnes asi všude procházkovalo a nekoníkovalo :slight_smile: Kdy začínají růst zuby? Malá začala nějak slintat, tak nevím, čím to.
1. kvě 2010 ve 20:11  • Odpověz
michelle,my taky slintáme. Doufám,že nám zuby ještě nerostou :grinning:
Procházkovaly jsme dnes velice. Nachodily jsme tisíc mil.... :wink:
Dobrou noc.
1. kvě 2010 ve 20:21  •  1 dítě  • Odpověz
taky nějak slintáme, tady pěníme :grinning:
1. kvě 2010 ve 21:20  • Odpověz
ahoj holky, jakel moc díky za ten zkopírovaný článek, Klárka ačkoli má už 9 týdnů, tak právě něčím takovým prochází, vzhledem k tomu, že se narodila o 3 týdny dříve, tak si říkám, že teď je to třeba jako ten spurt v 6 týdnech, ten začátek je jako bych to psala já, přiložím k prsu, chvíli klidně saje a pak ho začne vytrhávat a vztekat se, to stejné pak u druhého, když jsem jí včera přikrmila svým odstříkaným mlékem, tak mi ho vyblinkala :unamused:
1. kvě 2010 ve 21:58  • Odpověz
rintin, je to možné. Náš Eliáš to dělá spíš jenom večer, to poslední krmení. Hlavně být v klidu a nemyslet si, že má hlad :grinning:
2. kvě 2010 v 08:42  • Odpověz
Rinti u nás se taky pořád blinká a pak zase hltá..pořád dokola dnes před obědem jsem si s manželem převlíkali trika oba dva no a Klárku samozřejmě taky...včera byl na programu celoodpolední pláč pomohlo jen nošení v šátku a to jen na hodinku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. kvě 2010 ve 14:50  • Odpověz
Makyt, náš malý už trochu přestal s tím blinkáním. Asi z toho trochu vyrostl, nebo pomohly probiotika :grinning:
2. kvě 2010 v 17:33  • Odpověz
Tak my taky ublinkavame a dr. mi rekla, ze je to tim, ze maly nevi, kdy ma dost :slight_smile: Uz se na nas tak krasne smeje a trapi nas prdiky, takze piju fenyklovy caj, aby nas nebolelo brisko :slight_smile:
2. kvě 2010 v 18:10  • Odpověz
Malá už neblinká nijak šíleně, ale z pusy jí teče pořád po troškách, spíš je to fakt nějaké pořádné slintání, jak blinkání :slight_smile: Začala jsem jíst sušené švestky, možná to působí na prdíky dobře, už je to zas na chvíli v klidu.
2. kvě 2010 v 18:40  • Odpověz
Já chci jít koupat a malý spí jak zařezaný, nechci ho vzbudit, ale mám strach aby mi pak spal v noci. :frowning2:
2. kvě 2010 v 18:59  • Odpověz
Ahoj holky! Tak my blinkáme pořád, ale už ne tak často jako ten první měsíc. A prdíky už taky polevují. Akorát nám zůstalo to chování. Ale už se dá i na chvilinku zabavit třeba kolotočem. Dokonce mi už dvakrát vydržela bez řevu přes čtvrt hodiny v lehátku. :sweat_smile: A na bříšku už taky občas vydrží pěkně dlouho. A krásně už se přitom zvedá na ručičkách. :slight_smile:
2. kvě 2010 v 19:46  • Odpověz
Tak my neblinkali nikdy, ale zato máme noční prdíky, jak se nehýbe, tak se pak mrská u kojení a potom nechce spát, ale máme už i pokroky. Poslední dvě noci byl po většinu času v postýlce a né s mamkou v posteli :grinning:
2. kvě 2010 ve 20:01  • Odpověz
Vero, taky se to u nás lepší, včera jsme byli nakoupit v Bille a malý hleděl jako puk na ty světla a regály plné zboží, ale měli jsme ho na ruce, tak v polosedě obličejíčkem dopředu ať vidí. Kdybychom ho položili do sedačky, tak by tam asi plakal.
2. kvě 2010 ve 20:03  • Odpověz
Dobré ráno!

Aronku, to nezávidím. Zuzanku sice trápily prdíky, ale v noci snad jen jednou dvakrát. Jinak spinká od příjezdu z porodnice v noci krásně. Ale přes den se musí většinou drndat, jinak se furt budí.

Jak, Zuzanka taky už pořádně pozoruje okolí. A díky tomu je to s ní už taky lepší, protože se trochu zabaví a nemusí se furt jen chovat. Ale zatím převažuje přece jen chování. Tak snad se to časem přehoupne a bude převažovat koukání z postýlky, kočárku a sedačky. Nakupovat jezdím většinou sama bez chlapa, tak ji na rukou odmítám nosit. Nechávám ji ve vajíčku, který hodím na vozík. Jednou jsem byla nakupovat s oběma holkama - Zuzanka na vozíku ve vajíčku a Kačenka na sedátku ve vozíku. Měla jsem co dělat, abych tou úzkou škvírou, která zbývala mezi vajíčkem a sedačkou, nacpala do vozíku nákup. :grinning: :grinning: :grinning: Ale zvládli jsme to. :sweat_smile:
3. kvě 2010 v 09:18  • Odpověz
autor
dobre ranko, kuratka :slight_smile:
vero, taky chodim nakupovat s obema a je to obcas sila, pred sebou tlacim dvojkocar a za sebou vozik :grinning: nebo je nakup v pohode, Tobik sedi ve voziku a Bibi v Becu, ale pak je zase sila ta cesta domu, ovesena ze vsech stran a jeste se vetsinou Tobik rozhodne, ze ho boli nozicky a chce taky vzit :grinning:
3. kvě 2010 v 09:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.