• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
brouči, vždyť tohle mini je sexy, nech ji to :wink: :grinning:
4. kvě 2010 ve 22:15  •  3 děti  • Odpověz
:grinning: lucis bohužel jí z toho ale lezou plínky a to moc pěkné není
4. kvě 2010 ve 22:31  • Odpověz
Tak me se zdaji kytickove dudliky sexy!!! Navic se mi na nich libi, ze nejsou primo na pusinku, takze v lete se nebude Luky pod dudlikem potit....
5. kvě 2010 ve 02:16  • Odpověz
tak my dnes máme spací rekord 7 hod! A já mám mokrou postel! :grinning: Večer jsem neodsávala, prso se mi nezdálo až tak plné, jako obvykle, takže do 1 hod by určitě bylo ok.....no a malá se just rozhodne spát o 2 hod dýl :grinning:
5. kvě 2010 ve 03:32  • Odpověz
Michelle, tak u nás dnešní rekord 6 h. Taky jsem měla pěkný bakule, ale postel naštěstí zůstala suchá. :grinning: 7 hodin v tahu se u nás ještě nespalo. Tak to ses pěkně vyspinkala, co? :wink:
5. kvě 2010 v 08:08  • Odpověz
Broučku, jdete na křtiny v růžovým? Já mám po Kačence bílý šatičky, akorát si nejsem jistá, jestli nebudou Zuzance malý. Kačenka je měla ve 2 měsících, ale křtiny tentokrát plánujem na červen a to budou Zuzance 4 měsíce. Přinejhorším budu muset zainvestovat a koupit jiný. Ještě mám doma teda plátěný bílý šatičky, který by jí měly za měsíc být, ale jsou bez rukávků a nevím, jaký bude počásko.
5. kvě 2010 v 08:10  • Odpověz
Ahoj, přeji hezké ráno, u nás pořád pošmourno, ale malý se na mně culí jak sluníško :grinning:
5. kvě 2010 v 08:19  • Odpověz
Tak u nas propukla epidemie strevni chripky. Mame ji vsichni krome maleho a psa, tak to snad i zustane. Tak me maly spi normalne 7 hodin uz od 5tt tehotenstvi :slight_smile: Kojim v 8 hod do pul devate zabere a pak kojim az ve 2-3 hodiny, pote v 6 hod.
5. kvě 2010 v 08:25  • Odpověz
http://johnmatey.rajce.idnes.cz/Lukasek/#DSC_0343.JPG

foceno pred par okamziky....no neni k sezrani????
5. kvě 2010 v 08:34  • Odpověz
Holky, jak vám papají miminka na UM? Nelinka už přes dva týdny nedokáže pořádne vypít dávku 130, 160. Dřív byla tak papací :frowning2: K doktorce jdeme v út. Budu asi muset jít dřív.. :frowning2: :frowning2: už mi to vrtá hlavou víc a víc. Na diskusi mě tam posílaly maminy rovnou. Chtěla jsem vědět, jestli je možné takové období..
5. kvě 2010 v 08:35  • Odpověz
Pajcul, tak sve detske zavolej!! a porad se s ni...
5. kvě 2010 v 08:36  • Odpověz
ahojte.
Pajci,já bych taky zavolala. Za to nic nedáš. A určo vás bude chtít vidět,zvážit...
My jsme dnes taky trhli rekord. 6 hodin v kuse :slight_smile: Huráá. Mám pocit,že Véna cítí,že mi dochází šťáva,tak mě nechá vyspat.
5. kvě 2010 v 09:14  •  1 dítě  • Odpověz
Zuzko,fotky jsou super. Čepičky moc hezké. Jsi šikulka. A ty dudlíky? No bomba. Taky jsem nad tím přemýšlela,ale nechtěla jsem Vendu tak znásilňovat. :wink:
Aničko,Lukášek je hrozně miloučký. A jak píšeš, k sežrání. :slight_smile:
5. kvě 2010 v 09:19  •  1 dítě  • Odpověz
autor
dobre ranko, tak u nas dnes noc na prd, normalne vstavame juen jednou k bibi a jednou k tobikovi a dnes se deti zublaznily a vstavala jsem co hodinu bud k jednomu nebo druhymu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. kvě 2010 v 09:30  • Odpověz
Teď mi vypila 210 ml. Budu volat.. ty výkyvy - to je vážně divné. Jinak po 3 týdnech přibrala kilo..
5. kvě 2010 v 09:35  • Odpověz
pajcul, tak když přibývá, tak jí ty nižší dávky asi stačí ne? :confused:
Jinak my dnes máme papací den, nejradši by jedla už po 2 hod, ale držím ji nejdřív 2,5 hod. Do toho se parádně pos..., ani jsem nevěděla, kde ji chytit, abych ji umyla :grinning: Jinak jsem zjistila, že na prdíky nám zabírají sušené švestky :wink:
Dnes jdem k Dr. pro vitamín, uvidíme, jestli bude chtít i vážit.
Taky vám ty děti tak rychle rostou?????? :slight_smile:
5. kvě 2010 v 11:33  • Odpověz
Pajcul tak Tomík a teda ani Viki a ve staršim batolecim věku mě nikdy nevypil víc jak 150ml :wink: . Tomík pije většinou 100, max 140ml. Včera jsme byli na 3m a minulý týden večer i víc blinkal tak jsme přešli na jiné UM a teď je klid ale nevypije tu dávku co by měl. On skoro pořád spí tak to nestíhá. Doktorka mě ukázala na počítači graf a je to prý v normě, je prý tabulkový takže mu to asi stačí. Ani dospělý člověk nejí pokaždé stejnou dávku jídla. Nech si jí převážit a uvidíš. Tomík měl v 6 týdnech 4950gr, v 10tt 5650gr a teď měl 5820gr což mě právě za ty 2 týdny přišlo málo ale prý je to ok. teď jdeme až za měsíc na kontrolu a pak už začnem se skleničkama :wink:
5. kvě 2010 ve 12:30  • Odpověz
Zdravím :slight_smile:
Tak já teď malýu musela dát flašku. Vůbec ode mě nechtěl pít. Přisál se, odtrhnul, křičel a tak pořád dokola. Druhý prso jse mu ani nenabízela u toho se vzteká i normálně :frowning2: Udělala jsem mu 50 a je spokojenej :-/ Doufám, že to nubudem muset opakovat
5. kvě 2010 ve 12:36  • Odpověz
Ahojky, holky,
tak jsem to říkala, že někteří rodiče jsou blázni, jasně to potvrzují i pediatři.....:

http://www.novinky.cz/zena/deti/197886-kurzy-letani-miminek-mohou-detem-vazne-ublizit-tvrdi-lekari.html
5. kvě 2010 ve 13:06  •  3 děti  • Odpověz
Luci, na tohle tema jsme diskutovali na diskuzi Zemrelo mi dite. Letani muze dost ovlivnit vyvoj mozku, dokonce ho poskodit!!! Takze tenhle "krouzek" vynecham!!!
5. kvě 2010 ve 13:22  • Odpověz
No já to i zkoukal na netu a docela síla :frowning2: , do toho bych teda nešla, spíš bych se fakt bála že se malýmu něco stane. přece jenom mají dost velkou hlavu oproti tělu a ani ěm by se nelíbilo kdyby se mnou někdo takhle cvičil. Dokonce v poslednim čísle Betynky ani dětský doktoři nejásají z kojeneckého plavání :unamused: . Chodila jsem s Vikínem ale s Tomíkem chodit nebudu, neviděla jsem že by to na Vikína mělo extra účinek a jak tam píšou tak je to spíš zábava pro maminky, což je fakt. Já sama se vždycky těšila že to bude zase změna :slight_smile:
5. kvě 2010 ve 13:44  • Odpověz
No to létání miminek, to nechápu! Jak by to ta matka mohla vůbec dopustit? Já budu mít problém už jen s ponořením Laury pod vodu :grinning: Mám půjčenou knížku od kámošky Jak se rodí vodníčci, je to tam pěkně rozfázované od splívání na hladině, plavání na bříšku až po potápění. Tak jsme u toho splívání a nevím nevím, bojím se i toho plavání na břiše :grinning:
Dnes to z ní krásně letí a pekelně smrdí, no ale hlavně že bříško nebolí! Nicméně jsem si chtěla nechat napsat Babycalm, ale ten na předpis prý nejde, tak mi napsal Lefax. No ale švestky to jistí! :grinning:
5. kvě 2010 ve 14:40  • Odpověz
Tak já osobně létání miminek neuznávám a nechápu, tohle bych s dítětem nedělala. Co se týče dětského cvičení a plavání, tak to, na které jsem chodila s holkama, bylo fajn. Resp. plavání s oběma, ale cvičení jen se starší, s mladší jsem to neměla jak dělat, když jsem měla ještě dvouletého caparta.
Cvičení bylo spíše takové hraní, masáže a tak, pokecala jsme si s ostatními maminkami, trošku rozptýlení během týdne.

Ale na plavání já osobně třeba nedám dopustit. Obě moje starší holky odmala vodu milují, u nás téměř neexistuje sprchování, protože to je vždy s kraválem, prostě se raději ráchají.....
Ve vodě se vždycky vyblbly, unavily, pak jsem osprchovala, namazala, nakojila a spaly v zátahu celé odpoledne. Chodily jsme i se slabší rýmkou, jen když byly moc nachlazené nebo měly teplotu, tak jsme vynechaly.
Nevím, jestli to bylo dětským plaváním (obě absolvovaly kurz 3x, postupně jak rostly, podle věku), ale u vody jsme v lét pořád, teď máme na zahradě i bazén a musíme "dávkovat" pobyt, jinak by se mi tam rozmočily. Obě začaly plavat ještě před 5. narozeninami.
Přesto mají k vodě respekt, neletí do vody bezhlavě, ví, že se můžou nalokat a utopit. Několikrát se mi stalo, že mi některá s holek do vody "huspla" z náruče, ale úplně v poho, žádné zmatkování, měly naučený reflex se zadržením dechu.
Čímž nechci říct, že je nemusím hlídat, to vždycky, ale jsme klidnější, když vím, že ve vodě nezmatkují, ani když jim přes hlavu přeletí voda.
Do plavání chodí i se školkou a školou.

Možná by to tak zvládaly i bez kojeneckého plavání, ale rozhodně jim to neublížilo

Synovci-dvojčata nechodili, švagrová to pořád odkládala, až z toho sešlo a jeden je vodník, ve vodě se nebojí a druhý se drží rodičů na krku jak klíště a raději chodí po břehu nebo sedí v lodičce.
5. kvě 2010 v 17:16  •  3 děti  • Odpověz
Pajcul - tak mě malej nevypil ještě víc jak 150 a jsme už taky jen na UM, někdy dokonce vypije jen 90 a končí. Taky mě ty výkyvy znepokojovaly, ale když přibírá, tak je to dobrý.
Holky a co říkáte na očkování? Na pneumokoka jdu, ale nevím, jestli mám očkovat na ty rotaviry, mám strach, že je to velká zátěž na to tělíčko, ale teta je doktorka a říká, že bych do toho jít měla, že to očkování pro děti je tak vyrobené, aby je to nezatížilo víc, než je to potřeba. A moje doktorka říká to samý, ale zase doktorka bráchovo syna řekla, že to není nutný, ať dají jeho tělíčku pokoj, že kdyby průjmy přišly, tak se to bude řešit potom operativně

Jinak to lítání s miminkama. Promiňte ten výraz, nechci nikoho urazit, ale přijde mi, že ty lidi jsou debilní, nemohla jsem to ani dokoukat. Třeba jsem moc velká cíťa, ale mám to tak
5. kvě 2010 v 19:38  • Odpověz
ahoooj po dlouhé době, já teď furt čučím na ty opice na kamerách a je tam k tomu i chat, takže mám novou závislost :sweat_smile: jinak dnes opět na vážení (chodíme každý týden) a zase nic moc. Od minula 130g, tak nejdřív říkala sestřička opět ať počkáme až přijde paní doktorka, ale nakonec, že prý můžeme jít a pokračovat, jak jsme zvyklí. Byla tam maminka s asi roční holčičkou a ta mě utěšovala, že na tom byli stejně a teď je holčička oplácaná. Na to že má Klárka po více jak 2 měsících sotva průměrnou porodní váhu, je ale velice šikovná. Pořád chce zvedat z lehu do sedu, ale samosebou, to nepřeháníme, na takové akrobacie je ještě dost brzy. Všem přejeme ze srdíčka hodně zdaru :astonished:
5. kvě 2010 v 19:38  • Odpověz
očkování podnikneme určitě jen to základní povinné a i to mi urve srdce, že ten náš uzlíček něčím takovým zatěžujeme, já jsem zase cíťa na tohle :unamused: dokonce tuberu máme odsunutou až po všech očkováních, takže jsme ještě bez
5. kvě 2010 v 19:41  • Odpověz
no my to zvedání hlavy máme trochu extrémní, zaklání ji úplně dozadu, až jí z toho hlava spadne a překulí se na záda :grinning: ona strašně ráda tu hlavu vyvrací při všem, při koupání hledí na světla za hlavou, tak jsem ji otočila no a ona se rozhodla zas sledovat poličky za hlavou :grinning: a do klubíčka schoulení nehrozí, nejradši je jak luk!
5. kvě 2010 v 19:43  • Odpověz
rintin - já jsem na to taky cíťa, já teda asi na vše :slight_smile: ,TBC jsem obulela a proto se ptám, co si myslíte, že je pro dítě podle vás dobrý. Ten pneumokok není injekční
5. kvě 2010 v 19:54  • Odpověz
My hlavu zvedáme jen na mým nebo tátovo břiše, jak ho dám na podložku, tak ho to nebaví a nevydrží ještě vůbec, ale má čas
5. kvě 2010 v 19:55  • Odpověz
jnvlk, mě se nejedná ani tak o to, že do Klárky píchnou, to už jsem obrečela v porodce, když ji vymačkávali krev z ručky, mě jde o to, že očkování je vlastně vpravení malého množství té nemoci a s tím se tak nějak těžko vyrovnávám
5. kvě 2010 v 19:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.