• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Přidávám fotečku. Snažíme se pást, ale moc nám to nejde. Tonda u toho řve jako tur a na bříšku být vůbec nechce. Tohle je světlá výjimka.
6. kvě 2010 ve 12:31  • Odpověz
žabi já akorát manželovi, když jsem šla k zubaři, celou noc jsem se klepala, aby kojení vyšlo tak nějak rozumně, abych kojila těsně před odchodem, to i vyšlo a pak kdyby cokoli, tak měli odstříkané. To sice použít nemuseli, ale jinak prý malá skoro celou dobu plakala :unamused:
6. kvě 2010 ve 12:37  • Odpověz
Zabko, mně Zuzanka taky spí jak kdy. Čas od času má spací a to prospí třeba 7 hodin přes den (tak po hodinových až dvouhodinových etapách). Z toho zas spí třeba jen 4 hodiny denně (třeba 4 x po hodině). U Kačenky si nepamatuju přesně první tři měsíce, ale pak mi prospala třeba 4 hodiny dopoledne, pak dvě hodiny odpoledne a ještě si dala hodinku večer. A v noci spala taky krásně. Tak doufám, že Zuzanka bude na tom za nějaký týden se spaním podobně. I když si myslím, že nebude tak spavá jak Kačenka. My uspáváme spíš v kočáře, u prsu nebo na balonu. Sama od sebe usne málokdy.

Hlídat jsem nechala Zuzanku párkrát, maximálně tak na dvě až dvě a půl hodinky. A to byla vždycky v kočáře, protože to se skoro vždycky udrndá a vydrží spát dýl.
6. kvě 2010 ve 12:38  • Odpověz
zabi, tak s pasením to máme stejné, prostě na bříšku se nám nelíbí :frowning2:
6. kvě 2010 ve 12:41  • Odpověz
Já taky zatím jen manžovi :slight_smile:. V neděli jsem si byla koupit něco na sebe, tak šel s malým a kamarádama posedět na zahrádku a taky hlídal, když jsem obíhala doktory.
Na ten zítřek jsem zvědavá, asi jde o to ,,poprvé" . Když bude všechno v pohodě, tak snad se příště už nebudu bát nechat babi hlídat.
Holky, co antikoncepce? Já zvažuju mirenu, nemáte některá zkušenost?
6. kvě 2010 ve 12:41  • Odpověz
Aronku a jak často a jak dlouho necháváš Honzíka na tom bříšku řvát? :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:42  • Odpověz
Při hlídání jsem teda furt na telefonu a mám po ruce auto, tak kdyby bylo nejhůř, chvíli Zuzanka musí vydržet.

Zabko, neboj, malýmu se na bříšku začne líbit, až zjistí, že má krásný rozhled. :wink: Zuzanka už na bříšku vydrží občas i delší dobu a zvedání hlavičky jí šlo v podstatě hned od narození. Na tohle byla šikula i Kačenka. Některým miminkům trvá delší dobu, než objeví krásný rozhled na bříšku, tak to nevzdávej a dávej ho pást koníky co nejčastěji. Aspoň si posílí zádíčka. :wink:
6. kvě 2010 ve 12:42  • Odpověz
Jinak mi tedy už moc nespinkáme :wink: Ale je hodňoučký. Dnes nespal od devíti a vůbec nepláče. Leží vedle mně na křesle a kouká, občas trochu natáhne a stačí zatřepat chrastítkem a směje se
6. kvě 2010 ve 12:45  • Odpověz
Vero snad máš pravdu. Já Tondu vždycky na to břicho dám, s úmyslem, že budu vůči jeho křiku imunní, ale vydržím to tak max 5 minut, někdy ani to ne. A mám mu naštelovat ručky pod sebe nebo by si je tam měl dát sám?
6. kvě 2010 ve 12:46  • Odpověz
Zabko, já bych ho zas nějak extra dlouho netrápila. 5 minut řvaní mi přijde ažaž. Já bych to taky dýl nevydržela. :wink: Spíš bych dávala častěji na kratší úseky. Ale je to můj názor. Někdo by to udělal třeba jinak.

Aronku, tak to máš taky pěknýho nespavce.
6. kvě 2010 ve 12:52  • Odpověz
ahojky, holky, počasí na draka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak my spinkáme jak kdy, dopoledne tak hoďku - dvě, ale já to přesně nevím, pokud vysloveně neleje jak dneska, tak pořád lítáme po venku. domů chodím jen nakojit a přebalit. a když byly ty hice minulý týden, kojila jsem na zahradě pod jabloní :slight_smile:

pak spinkáme po poledni, tak asi do 15 hodin, to nám vychází akorát nakojit, přebalit a fičet pro ségry. a pak si ještě tak na hoďku schrupnem před koupáním, ale někdy ne, když se jdeme třeba kouknout k babi a dědovi.

včera mě prvně napadlo dát malé nad hlavu v postýlce kolotoč a pustit a myslela jsem, že se jí rozjednou oči na furt :grinning: , jak ty medvídky sledovala.... takže už dávám i hrazdičku a malá čučí, občas se jí povede ručičkou do ní praštit, tak se jí to tam rozehraje a chlame se tomu jak jelito.

na bříšku se jí celkem líbí, pokud ji netlačí bříško, dokonce večer na něm i často usíná. co mám monitor, tak jsem v klidu. ale párkrát se mi stalo, že jsem po nočním kojení pořád čekala na brknutí a pak ji otočila a usnula jsem, naštěstí malá v poho a jak se jí to nelíbilo, když si odbrkla, tak jsem taky hned vzhůru, na tohle máme dobré uši :wink:
večer usíná ve své postýlce, někdy si brouká, někdy si tamněco mrčí, občas s dudlíkem, občas bez, ale tak do 10-15 minut je tuhá.
při posledním nočním kojení kolem 4 už většinou nevstávám a malá dospí u mě.....
6. kvě 2010 ve 12:56  •  3 děti  • Odpověz
vero, ale on je i při nespaní hodný, naštěstí :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:56  • Odpověz
No rve to uši, taky na to právě nemám, dlouho ho tam mučit. Neklaplo ani ucpat pusu dudlíčkem :slight_smile:
Ale on na to přijde.... :wink:
6. kvě 2010 ve 12:57  • Odpověz
jo, zabi, já měla mirenu před tímhle těhu a maximální spokojenost. nechala jsem si ji vytáhnout o půl roku dřív, než je životnost a účinnost, al eto proto, že se nám povede jarní miminko, což vyšlo hned po vytáhnutí.
asi první půlrok jsem špinila různě a nepravidelně, ale pak jsem vůbec nemenstruovala a byl to fakt klídeček. dovolené, žádné počítání, jestli to vyjde, žádné výkyvy na váze, hormony v pochodu, strach, že jsem si zapomněla vzít tabletku apod. fakt strašně pohodlné.

jen nevím, jak je to s kojením, i když vlastně dr. mi ji zaváděla, když měla Aňa necelé 4 měsíce a kojila jsem plně a pak ještě do roku jejího věku, takže to asi není překážka. já si ji dám znovu, jen asi později, manža je stejně furt v luftě, tak těch pár čísel zvládneme s pryžovým kámošem asi :grinning: :sweat_smile:
6. kvě 2010 ve 13:00  •  3 děti  • Odpověz
Aronku, tak to máš štěstí. Mně Zuzanka furt brečela, když byla vzhůru a nechovala se. Teď už je to naštěstí lepší a vydrží i ležet.

Luci, my máme teda o měsíc víc, ale kolotoč u nás taky frčí. :slight_smile: Včera si s těma medvídkama i povídala. :grinning:
6. kvě 2010 ve 13:04  • Odpověz
autor
zabi a zkouselas ho dat na brisko na balon? ten velkej gymnastickej polozis plinku, na to mimi na brisko a chytnes ho zboku na zadecku a muzes pomalinku kousicek popojet dopredu a dozadu a do stran a on si tim pekne procvici svaly :slight_smile: a vetsina deti u toho pry neplace (to nam rikala na masazich miminek) :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 13:08  • Odpověz
autor
zabi a hlidani jsme poprvy museli absolvovat ve dvou tydnech na cely dopoledne a ted jsem nechala deti u babicky jak jsme byli makat na baracku, tak tam byli skoro celej den a uplne v pohode :slight_smile: Bibi dostala Nutrilon, ja jsem odsavala a bylo :grinning:
6. kvě 2010 ve 13:12  • Odpověz
Já jsem byla z domu maximálně na dvě hodiny a večer do těch 21 hodin nikam nemůžu, protože malého nikdo jiný neuspí.
Za měsíc tu kousek od nás hraje Hrdý Budžes s Hrzánovou. Já to miluju, ale začátek je v 19 hodin, tak jde jenom manža se všema klukama a já budu s malým doma :frowning2:
6. kvě 2010 ve 13:37  • Odpověz
Verunka sice drží hlavičku pěkně, ale na bříšku taky moc být nechce, i když už na něm i jednou spinkala.
Se spaním to máme taky jak kdy, ale spíše kouká než spí.
K hlídání jsem už Verču svěčila mamce a manželovi, ale výdy mezi kojením, když jsem jela ke kadeřnici nebo šla nakoupit. Na konci měsíce ale bude manžel večer muset i nakrmit, protože vedu kurz a ten trvá 3h + cesta
Musím něco nachystat, dojde nám návštěva
6. kvě 2010 ve 13:45  • Odpověz
k tomu uspávání - uspáváme v postýlce, jen jednou jsem ji měla v náruči a jinak dám třeba pecičky na bříško a to teplo ji uklidní, i když nemá prdíky
6. kvě 2010 ve 13:49  • Odpověz
my si teď v postýlce krásně popovídaly, je to super, jak už mumlá a chlame se u toho :dizzy_face:
6. kvě 2010 ve 14:02  • Odpověz
Brouči, tak to jsi dobrá. Já jsem asi s věkem a počtem dětí zlenivěla a malý je naučený usnout prakticky kdekoliv a skoro pokaždé u prsu. On se nevzvbudí ani při odříhávání a spí pak dvě i víc hodin. Jenom v postýlce zatím nic moc. V ložnici netopíme a on má rád teplo a spí raději v randálu s náma všema v obýváku, než sám v klidu v ložnici. :frowning2:
6. kvě 2010 ve 14:03  • Odpověz
Michel malý včera taky začal takový ten smích až se to miminko zajíká a pusu od ucha k uchu. Normálně jsem měla slzy na krajíčku, když to udělal poprvé.
6. kvě 2010 ve 14:04  • Odpověz
Maji - jj, už dva dny zkoušíme ten gymnastickej míč a musím říct, že ho to baví a jde mu to parádně, fakt :slight_smile:

Jé, já už se taky těším, až se začne smát nahlas, zatím se usmívá a musím říct, že to je taky nádhera, jsme s taťkou dojatý při každý grimase :slight_smile:
Jinak hlídání občas proběhlo na hoďku, dvě, mamča a babička pomáhají hodně.
Uspávám, že ho odnesu do ložnice do jeho postýlky, když začne zívat a tam s ním sedím, dokud neusne a podávám dudlík :unamused: , jakmile ale usne, tak už mu nechybí
6. kvě 2010 ve 14:13  • Odpověz
maji s tím míčem to je fajn tip :wink: holky pište sem častěji takový věci, nebo poraďte nějakou knihu o tom, na kurz se asi hned tak nedostanu. Na šátek stále marně čekám, prý se paní vrátil zpět, ale já si volala na poštu a tam uložený nebyl, tak ho včera poslala znova, no a dnes zase nic :unamused:
6. kvě 2010 v 16:15  • Odpověz
Takhle to vypadá na míči:grinning:
6. kvě 2010 ve 21:01  • Odpověz
rintin, naše dětská doktorka měla knířku o cvičení s dětmi a zrovna toto cvičení na míči nám tam ukazovala, ale netuším jak se jmenovala
6. kvě 2010 ve 21:34  • Odpověz
Ahojky holky,dlouho jsem tu nebyla :slight_smile: snad jste na mě nezapoměly :frowning2:
6. kvě 2010 ve 21:37  • Odpověz
Holky, tak my zjistili, ze se u paseni konicku muzeme snadno pretocit z briska na zadicka (hodi prdeli a nohou a je na zadech), takze kdyz uz nas nebavi past koniky, tak se pekne tocime :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 23:09  • Odpověz
jojo nám to otáčení jde nejlépe, když zrovna potřebuju mazat záda :grinning:
7. kvě 2010 v 01:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.