• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
hmm tak to extrémní zaklánění hlavičky není vůbec dobré :confounded: pročetla jsem o tom několik diskusí a článků, má to souvislost se špatně se vyvíjejícím trapézovým svalem a cvičí se na to Vojtova metoda. Souvisí s tím i otáčení hlavičky na jednu stranu. Má se právě hodně klubíčkovat, což nevím, jak z toho našeho luku udělám :unamused:
7. kvě 2010 v 06:40  • Odpověz
Ani, Zuzanka se taky občas z pasení koníků přetáčí na zádíčka.
Michelle, naše Kačenka se taky přetáčela ze zad na bříško tak, že se prohnula do luku. Dle naší doktorky to nebyl žádný problém. Každý dítě reaguje jinak a všechno ostatní bylo u malé v pohodě, tak jsme to neřešili. Taky jsem z toho byla dost na nervy, protože jsem o tom prohýbání do luku taky na netu četla, ale pak mě doktorka uklidnila. Asi záleží i na jiných faktorech.
7. kvě 2010 v 07:41  • Odpověz
ahoj, chtěla jsem se zeptat kde a kdy se volí délka rodičovské dovolené? A na jakou se chystáte?
7. kvě 2010 v 09:13  • Odpověz
Já na tři roky :slight_smile:
7. kvě 2010 v 09:15  • Odpověz
autor
aronek, ja nemela na vyber, takze 4, ale uz to mam vyrizeny, nemela jsem materskou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
je na to na socialce specialni papir, kterej se odevzdava asi zaroven s tou zadosti o rodicak (???)
7. kvě 2010 v 09:17  • Odpověz
Já neporadím, mě to všechno vyběhal manžel, jenom s mojí občankou a formuláře jsme stáhli na internetu. Přídavky má malý 500, -korun a já taky nemám mateřskou, ale rovnou rodičovský.
7. kvě 2010 v 09:21  • Odpověz
Tak ja jdu na 3 roky :slight_smile: Ale uz me volaji na uvazky od zari ucit :grinning:
7. kvě 2010 v 11:07  • Odpověz
Ahojky, já taky chci mateřskou na 3 roky.
Holky s tím míčem vypadá to pasení koníčků dobře. Sranda je, že o víkendu jsme ten míč zrovna vyfoukli, páč nám tady překážel. Tak bude mín manža radost, až mu řeknu, že ho chci zase nafouknout.
(jinak my jsme byli dneska opět ve špitále s tou krví na plínce. Už to měl krásně v pohodě, protilátky vyšly negativní, tak jsem měla začít pomalu jíst mléčné výrobky a přejít na nutrilon HA...vydrželo nám to týden a zas jsme tam, kde jsme byli. Holt i přes negativní výsledky tu alergii na kravské mléko nejspíš má. V út.jdeme na kontrolu)
Máte holky šikovný dětičky, že už se Vám sami přetáčejí. My k tomu máme ještě daleko.
7. kvě 2010 ve 12:53  • Odpověz
Zabi, to je blbé s tou krví. Já bych z toho byla špatná. Ty už vůbec nekojíš??? Možná by pomohlo mateřské mléko, nebo se zeptej na probiotika a prebiotika, jestli to nepomůže????
Třeba nemá správně osídlený trávicí trakt, těmi správnými bakteriemi.
7. kvě 2010 v 15:48  • Odpověz
Ahoj, holky, zase jsme byly celý den venku, bylo fajn, ale teď přišla od michelle tma a včilkaj luchní :confounded: :confounded:
Koukněte na tohle, jestli máte možnost.
http://www.malvik.cz/Stranky/Darek-2010

Známí z Prahy mi ji vyzvedli, poslala jsem jim mailem naskenovaný rodný list malé a oni tam s tím zašli, vůbec ho prý nechtěli vidět. Včera mi od nich došla, zrovna se suší po vyprání, je fakt pěkná :wink:
7. kvě 2010 v 17:44  •  3 děti  • Odpověz
http://johnmatey.rajce.idnes.cz/Lukasek/#album
Sem mi ty fota nejak nejdou nahravat :-/
7. kvě 2010 v 18:24  • Odpověz
Mě jdou fotky přidat v pohodě.
7. kvě 2010 v 19:02  • Odpověz
jakelin, me jdou vsude na facebook na rajce atd. jen sem ne...
7. kvě 2010 ve 20:33  • Odpověz
Ahoj, přeji hezké ráno, tedy skoro poledne . :grinning: U nás tedy pod mrakem, ale neprší.
8. kvě 2010 v 11:47  • Odpověz
ahoj, my dnes máme grilovat a už začalo poprchat a bouřit :cry:
8. kvě 2010 v 11:53  • Odpověz
co pouzivate na zacpu u deti? Maly se nemuze vykakat :frowning2:
8. kvě 2010 ve 12:59  • Odpověz
ani, jestli kojíš, tak nemusí pravidelně. Ptala jsem se doktorky a jsou známé případy 3t bez stolice :wink:
8. kvě 2010 ve 13:36  • Odpověz
aronku, maly chodil pravidelne. Od 29.4 zacal jednou za 3 dny (vzdy po ranu), tak jsem si rikala fajn, plne kojim, tak to bude jednou za tri dny. Dneska mela prijit dalsi 3denni stolicka a misto toho plac. Tak jsem na radu kamaradky namocila vatovou tycinku v olejicku a objela s ni otvurek v prdelce a ejhle z nej vyjela stolice a pak jeste do jedne plenky, ale vsechno s placem. Bylo mi ho uplne lito. V pondeli s nim zajdu k pani dr. stejne tam mame tenhle tyden jit, tak je jedno jestli v pondeli nebo ve stredu a poradim se s ni, co a jak. Jinak nahrivame brisko pecickama, cvicime (http://jaknato.centrum.cz/rodice-a-deti/2008/12/1/navody/jak-si-poradit-s-nadymanim/). Maly normalne prdi jako starej chlap.
8. kvě 2010 ve 13:47  • Odpověz
ahoj holky, tak dnes je super počasí delší době. konečně máme za sebou další (již 3 laktační krizi).
Ani taky už jsme měli zácpu, pomohla mast pupík, pecičky a cvičení nohama, ale ten řev 5h v kuse byl šílený, Nevěděla jsem jak pomoci. Měla ji z čokoládové zmrzliny. Jinak nám teda pomáhá udělat v těle přetlak, tj. nakojit a pak to většinou do plíny lítá lépe, ale taky to nepomůže vždy.
Zabko teda nezávidím a fakt nechápu, jak vám mohou vyjít o.k. testy
8. kvě 2010 v 16:13  • Odpověz
Náš malý zatím kaká pořád každý den. Včera jsme ho vážili a má 5400 g. Je to malý metráček, když ho mám nosit. Dnes jsem s ním byla venku na rukách asi deset minut a pěkně se pronesl.
Pak tu byly šílené kroupy a průtrž mračen jak hrom. Teď už svítí sluníčko, ale malý od tří hodin spí, tak už ho ven brát nebudu a za chvilku se asi vzbudí na jídlo.
8. kvě 2010 v 16:56  • Odpověz
aktuální fotky
8. kvě 2010 v 17:01  • Odpověz
jake no je to kus chlapa
Malou jsem ve středu cca 1,5h tahala ve vajíčku v uce a od čtvrtka nemůžu na záda.
8. kvě 2010 v 17:14  • Odpověz
Brouči, tak to věřím. My jsme byli minulý týden na zmrzku a v sedačce se taky pěkně pronesl.

Na to kakání ještě pomáhá napít se šťávy ze švestkového kompotu, nebo sušené švestky. Asi za 6-8 hodin, by to mělo přejít do mléka a pomoct.
8. kvě 2010 v 17:21  • Odpověz
jakel, o průtrži mi povídej. dopo jsem byla s holkama na náměstí, koukala jsem, jestli tě někde neuvidím, když vašim i našim dobrovolňákům hasičům předávali nová auta, ale nikde nikdo, kromě hafa lidí. a počasíčko super. než jsem odjížděla, pustila jsem pračku. vrátily jsme se v poledne, tak honem oběd, páč měla přijít kámoška mě a mamku stříhat a melírovat.

vyběhla jsem ven pověsit to prádlo a říkám si, kurňa, kde je to slunko? najednou pár kapek, kouknu, nad námi jeden mrak, jinak kolem čisto, tak si říkám, no co, je to stejně mokré, těch pár kapek v pohodě, pak to stejně hned přejde.

přijela kámoška, napatlala mi hlavu melírem a v tom to přišlo, jen jsem sledovala, jak to valí, krupy lítaly kolem, holky mrtvé smíchy, že mám venku prádlo. po půlhodině, když už pršelo normálně jsem to šla sundat, málem jsem ten koš ani neunesla, i když jsem všechno ždímala, jak jsem to sundávala ( :sweat_smile: ), hodila do pračky na projetí aviváže a ždímání a už mi to visí raději doma.
a venku svítí jak o poledni.... :grinning:

ani, my zatím taky kakáme denně, i několikrát, a většinou to je při kojení, když mám malou na boku, takže když zavalí dvě tři rány, často to proteče bokem, tak kromě přebalování i převlíkám.... :grinning:

akorát ta rýma je hnus, furt se nás drží a já odsávám, asi 3 noci i špatně spala,ještě tak do 2-3 hodin do rána to šlo, pak už to v ní chrčelo moc, tak jsem odsávala, tím ji totálně probudila a nas...a, takže až do rána spala tak po 20minutovkách, já iona hotová. až dnes mě napadlo ji dát do zvýšené polohy, aby ji ty hleny nedusily a hned byla opět klidná noc. sice jsme byly vzhůru kolem půl páté na kojení, ale opět hají až skoro do půl osmé, jak krásné si takhle dáchnout.
8. kvě 2010 v 17:32  •  3 děti  • Odpověz
jo a jakel, vlasy mám dlouhé tak 2 cenťáky max, tak ať mě poznáš, kdybychom se náhodou potkaly. chodíš vůbec do města? já tam lítám skoro denně, hlavně když je jakž takž počasí.

a ještě jedna perlička z oběda. dala jsem holkám výjimečně hranolky, protože byly rychlé a já ještě dělala maso a spěchala kvůli kadeřnici. tak říkám holkám: v klidu se najíst a nedělat kraviny, jinak uvidíte tóčo. nakojila jsem, že jdu dělat maso a chci ještě rychle přebalit a v tom řev, jako by někoho zabíjely. Přišla Nela, ječela jak siréna, držela si ruku jak v posledním tažení a že ji Aňa kousla. Holky, to jste neviděly takový rafanec, na předloktí úplně krvavé stopy, kolem už celé modré, naběhlé......

Vletím na ně, a Aňa, že prý ji Nela žduchla do talíře tak, že ji spadl talíř i s hranolky na zem, Nela zas, že to proto, že ji Aňa u stolu strkala a ona neměla místo (stůl velký jak kráva!!!), Aňa za to shozené jídlo prostě Nelu rafla, tak dostaly bez pardonů obě na prdel.....

Pak byl celé odpoledne klid a teď se zase pobily, tak jsem je vyhodila uklízet do děcáku, tam se můžou realizovat. Já se z nich asi picnu, kdy tohle sesterské "vraždění" přejde?!?!?!?! Pomóóóóc..... Nejsou nějaké erupce na slunci nebo tak něco?
8. kvě 2010 v 17:41  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, já do města moc nechodím. S kočárem jsem byla jenom jednou minulý týden, protože malý mi v něm spí tak 20 minut a pak buď řve, nebo ho z něho musím vytáhnout a nosit.
Jinak doma spí i 2-3 hodiny v kuse, ale v kočáře řve.
Snad z toho vyroste, jinak strávím léto jenom na zahradě. :frowning2:
Holky se zase ukázaly co :grinning: :grinning:
Já už toto mám za sebou, kluci už jsou velcí a Mates se nemá s kým požduchovat.
8. kvě 2010 v 18:53  • Odpověz
Jakel, fakt ti tak pláče? a co se mu nelíbí, to drncání? tak to se asi budeme někdy muset domluvit u Kaufu, tam to máš kousek a v případě velkého řevu sedneš na bus a valíš domů. a projdeme se po parkovišti a obchodech :grinning: :grinning: :grinning:

Mě Sofi taky občas začne tak moc plakat, někdy pomůže otočení na bříško (po jídle brká na několikrát, tak tam někdy něco zůstane), někdy se jí jen něco zdá a po pohlazení spinká dál a v přípaě nouze nejvyšší, když vím, že to mám venku na dýl, tak s sebou vozím dětský bio fenyklový čajík z DM, tak jí ho dám k pusince a ona si párkrát cucne a většinou to zabere, pokud někde neskočím nakojit, nebo to mám zrovna akorát na autobus....

Tak to máš s kluky doma klídeček. A nejlepší je, že dostanou vynadáno, v krajním případě i po zadku a ony se za 5 minut baví o tom, jaká je mamina taková a maková a jsou jak spiklenci, takže vím, že jenom zkouší moji trpělivost, kam až můžou dojít nebo co si ke mě dovolit :stuck_out_tongue_closed_eyes: babizny hromské, já je nemít, tak se snad doma ukoušu nudou
8. kvě 2010 v 19:20  •  3 děti  • Odpověz
Tak jsem přidala pár fotek do albíčka, ať nejsem za ostudu, která tam nic nemá.....
8. kvě 2010 ve 21:09  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, všichni kluci mi v kočáře spali a on ještě do nedávna taky a teď když vydrží hodinu tak je to zázrak. Začal ze dne na den, předtím ho vozil synovec a poprvé přijel s řevem a od té doby pokaždé, tak nevím co s ním udělal. Já pojezdím půl hoďky a pak jsme na zahradě a on se dívá po stromech a spát ani náhodou. :frowning2:
9. kvě 2010 v 10:13  • Odpověz
U Kaufu se můžem domluvit, ale až bude hezky, jo. :grinning:
9. kvě 2010 v 10:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.