• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Zuzzie, to nám hned říkal ten policajt co tu byl, že máme být rádi, že jsme nic neslyšeli a nešli ven. Prý byl u případu, kdy majitel zloděje přistihl, ten ho něčím majzl po hlavě a dodnes leží v komatu :frowning2:
U nás naopak musí být puštěná televize, nebo rádio, jinak malý neusne :grinning:
11. kvě 2010 ve 20:12  • Odpověz
Ještě jsem se chtěla zeptat,jestli dětem rozlišujete věci na spaní a ráno je převlíkáte jako to děláme my?Já zatim jen po koupání dám čistý a nechám i přes den,pokud mi to nepoblindí nebo nepokaká.
11. kvě 2010 ve 20:14  • Odpověz
zuzzie,ty jsi koumák :wink: Já jsem původně blond :slight_smile: A Václav bude později tmavovlasý.
11. kvě 2010 ve 20:14  •  1 dítě  • Odpověz
Taky dávám po kupku čisté a přes den,když se poblije nebo počůrká a tak :wink:
11. kvě 2010 ve 20:15  •  1 dítě  • Odpověz
já byla taky jako malá blonďatá ale ztmavlo mi to tedy jen do hnědý...
11. kvě 2010 ve 20:17  • Odpověz
Holky, tak to jsem zapomněla napsat, naše Mia většinou taky nejlépe usne na bříšku. Doma téměř vžd, protože po kojení brká na několikrát, a to ještě i půlhodinu po kojení, takže n azádech se kroutí. Je pro mě lepší ji rovnou hodi na bříšku, takhle ji i míň vypadáá dudlajs a tím, že máme monitor nebo u ní ležím, tak když ublinkne, tak ji hlídám.

A když ji položím do kočárku, tak usne ještě v chodbě, ale někdy se stane, že po pár desítkách minut se začne kroutit, tak už to v kočárku taky řeším položením na bříško. Akorát sousedi na ni pak nevidí, když se chtějí podívat, jak nám roste :grinning:
11. kvě 2010 ve 20:18  •  3 děti  • Odpověz
Tak u nas se usina zasadne v postylce. Vykoupu, nakojim, dostaneme pusy na dobrou noc a usiname v postylce samotinky. Chvili povidame medovi Bedovi a kravokonopsoveverce, nekolikrat beham davat vypadleho dudlika a nakonec usne, jako ted :slight_smile: Jinak ja uz veci na spani rozlisuji. Spime v overalku nebo ve spacim pytli a pres den mame body a puncosky nebo body a teplacky :slight_smile:
11. kvě 2010 ve 20:22  • Odpověz
Já protože denně nekoupu, tak taky většinou převlíkám večer do čistého (někdy i v noci, když se zadaří :grinning: ).

A kolikrát hážu do prádla oblečení, které má na sobě třeba jen hoďku, protože to prokadí nebo problindí, tak jako dnes v Ikei, otisky skrz její oblečení jsem měla na tričku já i manža, jak jsme ji střídavě drželi na odbrknutí :grinning:

A oblečení nemám rozdělené na denní nebo noční, pyžámka zatím nepoužíváme, mám klasiku - bodýnka, dupajdy, overalky, tepláčky, nějaké punčošky. jen trička nedávám, vadí mi to vyhrnování na zádech.....

Jo a dnes jsme koupili v Ikei Sofíkovi pytel na spinkání, růžový s opičákem, sice jsem měla po holkách, ale nevím, kde skončil a byl mnohem hutnější, v tom by se asi upekla....
11. kvě 2010 ve 20:23  •  3 děti  • Odpověz
Tak ja denne koupat musim :grinning: Kdyz jsme meli tu strevni chripku, tak jsem chtela vynechat. Jejda, to bylo kriku, proste si to vykricel a musela jsem koupat i zeslabla :slight_smile:
11. kvě 2010 ve 20:46  • Odpověz
Ani, já si to u holek taky užívala, to denní koupání, i když mi dětská říkala, že to fakt denně nutné není.

Ale teď je taková situace, že to denně prostě nestíhám, jsem na všechny holky sama, jsem ráda, že stíhám mezi kojením a brkáním nachystat večeři, sprchnout holky, zkontrolovat úkoly, zuby, prohlídnout vlasy, jestli už zase něco nepřinesly a vyhnat je do půl osmé do pelechu.

A já sprchou jen probíhám, kolikrát se ani nemusím utírat, jak ta voda ze mě stříká :grinning:

Přidávám fotečky, jak jsem malé zkoušela šatičky na křtiny, jsou tedy dost velké, ale já se domlouvala s farářem, že uděláme křtiny až v červenci, to budou mít mí kmotři po zkouškovém a hned bude opékačka na zahradě, tak snad zase něco povyroste :slight_smile:
11. kvě 2010 ve 20:51  •  3 děti  • Odpověz
Lucis krásné :grinning:
11. kvě 2010 ve 21:03  • Odpověz
Tak ještě vyzkouší malého dát v kočáře na břicho, třeba tak bude spát. :slight_smile:
11. kvě 2010 ve 21:05  • Odpověz
Chtěla jsem sem přidat fotky holek, jak byly malé pro srovnání s Aminkou, tak jako to udělala tuším makyt, ale zjistila jsem. že u holekjsme ještě neměli digitál, takže fotky máme klasické a nejstarší digitál máme až od r. 2006, tak přidávám jednu dudlíkovou Aňu (ostudu :grinning: ) a taky ještě sladkou poslouchající Noemku (a takové je to teď čertisko).
11. kvě 2010 ve 21:11  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj, nějak mi nešel PC, tak jsem teď teprve dočetla. Dnes jsem se po dlouhé době zasmála. Přítel ráno přebaloval a já říkala, neblbni a dej mu hned plínu, neposlechl a malý ho celého počůral :grinning:
11. kvě 2010 ve 21:28  • Odpověz
Lucis sladké. Já ještě vyzkouším tady ten cumlík, jinak už máme pěknou sbírku a nezabral žádný. Jsem už z toho unavená. Od narození ho uspávám bez cumlíku a když nemá zrovna svůj den, tak je to bez něj náročné. Byla bych raději, kdyby si někdy podudal a usnul s dudlíkem. Dnes usnul krásně sám i bez něj a ani ne u prsa, ale to je výjimka.
Jdu si lehnout, jsem z toho včerejška utahaná. Dnes mě dostali kluci, přišli oba, že už nechcou kola, ať si z toho nedělám hlavu. Tak jsem se z toho i rozbrečela, samo, že jim nové kola koupíme, ale nebude to tak hned a asi ne oběma najednou. :frowning2:
11. kvě 2010 ve 21:31  • Odpověz
jakel, to ti věřím, ze stejného důvodu jsem ho začala dávat Aňule a teď i Sofi, nemám už čas si s ní kdykoliv lehnout a dlouho uspávat, i když je mi to líto, ale mám i další děti, tak se musím věnovat i jim.

měla jsem strach z odnaučení, ale prostě jsem počkala do roku a půl a nekompromisně ze dne na den jsme ho jako hodili ptáčkovi z okna, tři noci byl kravál a pak klid. přes den jsem jí ho cíleně nedávala už dřív, hlavně, když už byla větší. jen na noc na spaní. pak jsme jednou byly na zubní preventivce a zubní mě varovala, abych jí ho co nejdříve vzala, ať nemá zdeformované měkké patro a křivý skus. a už to jelo. takže z tohohle nemám strach a dala jsem ho i teď.

a co se týče tvých kluků, jsou hrozně hodní a rozumní (buď pyšná, že to tak berou). znám spousty takových mlaďochů, kteří si myslí, že si rodiče prachy tisknou ve sklepě nebo že je to pohoda je vydělat a vypadávají z nich hlášky typu: že v ničem jiném než ve značkovém nevylezou ani vynést odpadky a podobné bláboly. jedni známí mají jednoho syna a jsou schopni si kvůli němu brát i půjčky, jen aby měl to nejlepší a necítil se chudák za socku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
hned bych ho poslala na brigádu, ať si to zkusí. :angry:
11. kvě 2010 ve 21:48  •  3 děti  • Odpověz
dnes se už loučím, zítra nás čekají kyčlíčky a 6týdenní poradna, tak máme opět lítací den.

papa, holky a držte se, jsme sice unavené, ale strašně rychle to bude pryč a já si stejně jako jakel užívám posledního miminka, do čtvrtého "vlastního" už bych nešla. další by muselo být adoptované, měla jsem toho v těhu plné kecky a vzhledem k věku nás obou, tak by myslím už ani adopce za pár let nebyla dost možná... ale o čem to už zase píšu, však jsem se chtěla jen rozloučit :grinning:

tak dobrou :wink:
11. kvě 2010 ve 21:51  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, jsou hodní. V neděli dal malému Davča tři bodýnka. Moc hezké, prostě jenom tak. :grinning: :grinning:
12. kvě 2010 v 07:48  • Odpověz
Dobré ránko maminky,

jdu dnes k zubaři, takže nálada nic moc.

My převlékáme často a na noc po koupání dáváme nový, nemám rozlišený noční, denní, ale teď chci zkusit ten fusak na noc, tak uvidím, co na to bude malej říkat :wink:

Jinak nám doktorka poradila se spaním, nejdelší spánek měl Ládík od 19 nebo 20 do dvou ráno, pak už po třech hodinách. Tak mi řekla, ať ho budím ve 23 nebo 24, nakrmím třeba ve tmě a uvidím, že se mu bude to buzení ve dvě ráno prodlužovat, (ale že to chvíli potrvá)až vymizí a ten nejdelší spánek se mu šoupne po půlnoci, takže i já budu spát v kuse. No a včera jsme se šoupli na třetí hodinu a dneska na čtvrtou, to je paráda, za chvíli bude fakt spát, jak doktorka říkala, ťuk, ťuk, nesmím to zakřiknout
12. kvě 2010 v 08:43  • Odpověz
jnvlk, tak ať zoubky nebolí.
Spaní závidím. Náš malý to má jak kdy, někdy nakojím v 8 večer a spí až do 2 ráno a někdy ještě nespí v 9 a vzbudí se už kolem půlnoci. Nejdýl spal od 9 do 4 do rána.
12. kvě 2010 v 09:04  • Odpověz
ahojte, tak mě zas to jedno noční vstávání až tak nevadí. Ono se to časem samo upraví :slight_smile: Teď ráno mě překvapila a spala skoro 2 hod v kuse, obyčejně zvládá maximálně 1 hodinu! Už jsem z toho byla nervozní, jsem se na ni šla podívat, jestli je celá a jestli mám zaplý monitor :slight_smile: A prso k prasknutí!
Počasí zas naprd, snad se to odpoledne trochu umoudří.
12. kvě 2010 v 10:18  • Odpověz
ahoj holky, máme dnes vítání občánků, tak musím vymyslet, v čem půjdeme oblečené.
Včera měla Verunka celkem neklidnou noc, nemohla po kojení zabrat a pobrekávala. Taky ji dávám spát ve 20h, usíná tak kolem 21 až 21:30 a spí tak do 2 až 3h a potom ještě další 4h v kuse a přes den jak kdy (někdy 3 a někdy 4h).

Přestává se mi ale líbit její vyrážka. Má krupičku na nohách. Minulý týden ještě doktorka říkala, že jsou to asi hormony a že to zmizí, ale moc to nemizí. Měla ji teda i v obličejíčku a na bříšku, tam zmizela a přesunula se na nožičky. Nechám to do konce týdne, případně příští týden to budu řešit u kožního. Taky jste na tom někdo stejně?
12. kvě 2010 v 10:28  • Odpověz
Brouči, my vyrážku nemáme tak neporadím. Pak nám ukaž fotečky jak jsi ji vyšňořila.
Michel malý mi taky teď asi něco přes týden krásně spí přes den. Dnes spí od 8,30 a jednou se napil v 10 a zase hned usnul a spí ještě teď úplně tvrdě, taky zkouším jestli dýchá :grinning: :grinning:
12. kvě 2010 v 11:27  • Odpověz
Ahoj holky. Nemám moc času, tak tu nejsem, ale ani ne tak proto, že by malej zlobil, ale spíš proto, že nemám přístup k pc. Jsme u manželovy mamky a když je doma, tak nechci sedět u jejího pc (náš sem nejde připojit :unamused: ) a tak vždy kouknu, když není doma a to spíš prolítnu, než abych měla čas si popovídat...

Takže u nás vše v pohodě. Honzík je moc hodnej, většinou o něm ani nevím...probudí ho až hlad, jinak skoro nezapláče. Pustili jsme se do bezpl. metody a musím říct, že nám to zatím jde moc dobře :slight_smile: Dnes Honzík celou noc prospal a vzbudil se až ve čtvrt na šest a normálně měl plínu úplně suchou, většinou je počůraná a pokakaná téměř nikdy, vše skončí v nočníčku nad kterým ho držím když se probudí nebo když se mi zdá, že se mu "chce"

Jinak, vypadá to, že konečně začnem stavět a to hned jak přestane pršet, bo zatím tam pořád prší a tak by tam zapadla míchačka, proto pořád čekáme a pak už to půjde rychle, myslím, že na podzim budem (doufám) bydlet - už aby to bylo :slight_smile:
12. kvě 2010 v 11:46  • Odpověz
Zuzul, tak to obdivuju, já bych na to neměla nervy. Malý se vzbudí a hned u prsa většinou usne a tak si neumím představit, že bych ho držela na nočníku. Tak to fakt obdivuju, zase ušetříš za plenky a praní. :grinning:
Za celou noc nepočuraná plenka, tak to se mi jenom zdá, já když po půlnoci přebaluju malého tak váží půl kila, kdyby nebyl ráno počuraný, tak bych se asi vyděsila, že má málo tekutin. Jsem asi ze staré školy.
12. kvě 2010 v 11:51  • Odpověz
tak u nás se pravidelně kadí při kojení, takže nočník bysme asi nestihly :slight_smile: A přesně, v noci je plínka durch mokrá!
12. kvě 2010 ve 12:01  • Odpověz
My tedy taky kadíme při kojení, takže bezplenková metoda by asi nešla :grinning: Naše kadění je i slyšet vždy prdí s rosou :grinning:
12. kvě 2010 ve 12:25  • Odpověz
Holky, Honzík ze začátku taky kakal u kojení, ale tím, že ho dám ještě před kojením (hned po probuzení nebo když mám dojem, že bych chtěl) tak se vykaká/vyčůrá hned a pak už logicky při kojení nic konat nepořebuje :slight_smile: ani nemůže..Před chvílí se mi probudil a zase v plence nic...jsem nadšená :grinning: No, s těma plínkama, my používáme látkové, takže pereme a kupovat nic už nemusíme, sem tam teda papírovku dám, ale spíš když nemám možnost plenky prát nebo v krizovkách, když vím, že nebudu moct dlouhou dobu přebalit, ale doma i ven dávám látkové a ted když to začíná vypadat nadějně, tak to vypadá že i prát budem míň. A v létě to bude úplně ideální, to ho budu moct dát vyčůrat i venku, ted by mu ještě zmrzla dupka, ale pak to bude lepší.

Jinak - mám jednu nebo dvě fotky v albu, tak můžete kouknout (to jsem ho ale ještě dávala kakat/čůrat do umyvadla, ted už používáme jen speciální mini nočník k tomu určený (čínský nočník)

Jakel - já když o tomhle slyšela prvně, tak jsem si klepala na čelo, ale ono to fakt funguje a hlavně je malému líp, netrpí prdíkama, protože v poloze v klubíčku se vyprdí a ono logicky - kakat v leže - nic moc a on je vlastně v poloze jako na záchodě, takže se mu tlačí líp a kolikrát se u toho i krásně usmívá..prostě je spokonený že si nekaká do plínky, ve které pak je, ale rovnou ven..snad si holky o mě nemyslíte že jsem blázen :grinning: :sweat_smile:
12. kvě 2010 ve 12:51  • Odpověz
Ahojky, holky!
Jsme z pátky z kyčlí - vše ok! i ze 6týdenní prohlídky.
Byla jsem v šoku, Amelie váží 4,7 kg a měří 58 cm, to je šílené vyrůst za 6 týdnů o 11 cm, vždyť to musí být spotřeba vápníku jak blázen a já že jsem tak vysosaná :grinning:

Taky nám přišla pozvánka na vítání občánků, máme to ale v sobotu 22.5., u nás se to snad ani přes týden nedělá....

Jo a co se týče čurání a kakání, tak už nekadíme každé kojení, je to jen tak 2-3x denně (dnes si to vybrala u dr. na přebalováku, ještě, že jsem měla náhradní oblečení), v noci minimálně, má tam spíš jen prcnuté, ale pročurané tak, že bych plínkou i zabila, kdybych to někomu mrskla na hlavu :grinning:
A bezplenkovka se nás tedy netýká taky, to bych nestíhala, ani neměla tak pevnou vůli, abxch byla důsledná :wink:

Pa :wink:
12. kvě 2010 ve 12:54  •  3 děti  • Odpověz
Zuzul, já si nemyslím, že jsi blázen. Já jsem to pročítala, už když jsi o tom mluvila poprvé a určitě to má něco do sebe. V Africe to používaly černošky běžně, měly miminko na zádech a jak se vzbudilo daly ho vyčůrat a nebo vykakat a bylo to. Jenom u nás to asi je v zimě složitější a jsou tady vůči tomu předsudky.
Já to obdivuju, ale jenom říkám, že na to nemám. :frowning2:
Fotky pěkné :grinning:
12. kvě 2010 ve 12:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.