• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Lucis, tak to máš otesánka. Asi ji bolí někdy to bříško z přejezení. Dělej delší mezery mezi kojením a bude líp. :grinning: :grinning:
12. kvě 2010 ve 12:59  • Odpověz
Tak u nás už prdíky definitivně skončily, nevím, jestli je to Lefaxem, který fakt fungoval nejlíp ze všeho (i když stále dávám i probio kapky) anebo už jsme překonali tu "tříměsíční koliku". Malá už se začala taky víc vrtět a nejlíp se jí prdí na boku, už se na něho hezky přetáčí :slight_smile: Každopádně je to super, už je jen veselá :dizzy_face:
Doufám, že se to počasí trochu umoudří, zatím ještě nepršelo, jen se to tu honí.
Zuzule, jsem ráda, že vám to tak hezky jde. U nás je to tak, jak se malá vzbudí a začne brečet, tak už je počuraná. Kakání to si nechává až na to kojení, v postýlce maximálně prdí. Jak ji k ránu slyším, tak se tomu chlamu, co to jsou za bomby :grinning:
12. kvě 2010 ve 13:19  • Odpověz
Holky, tak my na 6-týdenní prohlídce měli 5020 g a 57 cm, dokonce jsem koukala do Kubíkovy průkazky a v 6- týdnech měl taky 5020 g - dobré, co? Akorát když se narodil tak měl skoro Kubík o 400 g mín...takže Kuba byl daleko větší otesánek co se jídla týče :grinning:

Jakel - to jsem ráda, že si nemyslíš, že jsem bláznivka, jo a to s tím čůráním v noci...ono to je spíš tím, že i v noci ho dávám na nočník, takže čůrá, ale do nočníčku :slight_smile: ne, že by nečůral a nekakal, ale ne do plínky :wink:

Jo, a kdyčle jsme měli taky ok, sice nám řekl, at preventivně (kvůli tomu, že já jako malá měla dlouho třmeny) dáváme široké balení, ale to neřeším, protože díky látkovkám to široké balení stejně máme a tak je mi to úplně fuk. Ted jdem ještě 17.5. na kontrolu (asi kvůli jadýrkům) ale jinak říkal, že je úplně v pořádku, tak jsem ráda :slight_smile: a snad už toho 17. už ty jadýrka mít bude.
12. kvě 2010 ve 13:25  • Odpověz
Zuzul, fakt si to nemyslím :grinning: :grinning:
A jak jsme viděla na fotkách, tak malý byl nahý, to ho v noci taky musíš vysléknout do naha, když čůrá??? Asi se ptám blbě, že??
Michel, tak to dáváš naději, že bude líp.
Já dávám jenom ty probiotika, naše dr. mi napsala Sabíka a ten snad trochu pomohl, ale malý prostě pořád prdí a klidně u toho spí a to dělal i předtím, jenom se zlepšilo to večerní usínání.
Tak nevím čím to je. Po obědě jsem zase jenom nakojila a sám usnul, jsem už z něho trochu nervní, že je tak hodný. Je to až podezřelé.Dokonce mi chybí, že jsem si s ním ani nepopovídala a hned usnul :cry:
12. kvě 2010 ve 13:32  • Odpověz
Zuzul pěkní macíci.
Náš Eliáš měl stejně jako Amelie od Lucis 4700 g, jenom vážil víc když se narodil. Tak není takový otesánek jako ona, ale nám to stačí, už tak se pronese a v 8 týdnech vážil 5400 g.
12. kvě 2010 ve 13:35  • Odpověz
my o vlku, vlk se vzbudil a už počuraná :slight_smile:
12. kvě 2010 ve 13:38  • Odpověz
Jakel - nene, nevyslíkám donaha, ty fotky se fotily, když se pak šel hned koupat, tak proto byl nahý :slight_smile:

Jakel - tak to bud ráda, že je tak hodnej, ne? :sweat_smile: :slight_smile:
12. kvě 2010 ve 13:42  • Odpověz
Zuzul, to jsem, ale on tak hodný nebýval, tak jsem nějak překvapená.Dopoledne mi spal strašně málo.
12. kvě 2010 ve 13:49  • Odpověz
Aha. TAk to jo. Nám spí Honzík docela hodně, ale dalo by se říct, že spí víc odpoledne...Třeba i 5 hodin klidně.
12. kvě 2010 ve 13:51  • Odpověz
Holky, používáte vložky do podprdy? Já mám prací od Aventu, ale taky jsem koupila pár papírových jednorázových, ale děsně mě štve, jak to jde vidět přes tričko..jak to řešíte? Nebo neřešíte?

Já ted našla tohle: Ardo LilyPadz - tady na koníkovi v reklamě, ale ta cena...děs :sweat_smile: tak by mě zajímalo, jestli nemáte některá zkušenost...
12. kvě 2010 ve 13:52  • Odpověz
Chtěla jsem vám hodit odkaz, ale jak na potvoru to zrovna nemůžu najít....

A ještě se chci poradit jak to vidíte s očkováním? Budete dávat Prevenar nebo Synflorix? Nebo nic? Já furt nevím...každý má na to jiný názor, někdo nedává nic navíc - jen základ, někdo prevenar, někdo ten synflorix, tak právě nevím...Mám na to ještě čas, jdem na to očkování na konci června, ale stejně, poradíte mi někdo,prosím? Díky předem!
12. kvě 2010 ve 13:57  • Odpověz
Tady je odkaz na ty kojící vložky : http://www.spokojenykojenec.cz/LilyPadz.html
12. kvě 2010 ve 14:18  • Odpověz
Zuzule, vložky prací mám úplně pitomé, nic nepoberou, jsou ned mokré a pod tričkem teda úplně debilní :slight_smile: Nejlíp tvarované jsou jednorázovky Johnson, ale drahé jak čert. Já kupuju Fixies v takové malé drogerii za 73, ale teď budou v Tetě v akci za 59, tak se chystám vykoupit jim zásoby :grinning: A s tím tričkem, nejlepší by bylo nosit černé :grinning:
Očkovat budu Synflorixem, ale je to úplně jedno, jak říkal doktor, jsou to jen 2 firmy se stejnou věcí. Pročítala jsem i diskuse, je to půl na půl. Stejně tak jsou diskuse o rotavirech, ale už jsem tak na 70% přikloněná k očkování. Nechci se pak mlátit do hlavy, proč jsem to neudělala. Ty rotaviry hrozí do 5 let věku dítěte, to už bude ve školce a tam si děti asi nehlídají jen svoji hračku a olížou si všechny navzájem :grinning:
12. kvě 2010 ve 14:22  • Odpověz
na ty LilyPadz jsem see taky dívala a nějak tomu nevěřím, při mém tečení že by to zastavilo.
12. kvě 2010 ve 14:24  • Odpověz
No, já právě taky nevím...mě to teda neteče pořád, ale jen když už dlouho malej nepil nebo když pije z jednoho prsu, tak teče druhé, ale jinak ne, tak nevím..zdá se mi to dost drahé, tak uvidím...

Jo, tak ted koukám, že jsem ti asi špatně poradila s těmi pracími, co? Teda pokud sis je teda nakonec koupila ty od aventu...mě teda neprotečou, ale jsou silnější jak ty papírové, takže v zimě pohoda, ale v létě to jde fakt vidět pod tričkem :angry: Jo, s tím černým tričkem jsem už na to taky přišla, ale v létě bych spíš právě nosila bílé, které je úplně nejhorší na tohle...ach jo...

S tím očkováním - doktorka mi nabídla Prevenar, že mi ho naočkuje zdarma, tak jdu asi do něj, pokud říkáš že je to to stejné...tak to neřeším..synflorix bych si zaplatila :sweat_smile:

A ty rotaviry...to je jaké očkování? Nebo to taky spadá pod ten prevenar/synflorix?
12. kvě 2010 ve 14:35  • Odpověz
Zuzul, to se kape do pusinky na rotaviry. Je to zvlášť a musíš platit.
Já mám vložky prací do Aventu a jinak papírové z DM.
12. kvě 2010 ve 14:57  • Odpověz
autor
jej, holky, jsem vas docetla a uz nevim co jste psaly :sweat_smile:
tak reakce na co si vzpomenu :wink:
my rozlisujem denni/nocni obleceni. Vecer okoupem (kazdej), dostane overalek na spinkani a rano jak vstavame, tak zaroven s prebalovanim ju oblecu do normalniho obleceni :slight_smile:
zavidim tomu kdo stavi (???), taky uz se tesim na vlastni bydleni :dizzy_face: :dizzy_face:
a vlozky do podprdy nepouzivam, jen v sestinedeli pratelny haipa-daipa a jednorazovy Natracare :slight_smile:
12. kvě 2010 v 16:01  • Odpověz
Ahoj holky! Poslední dny jsem vás nestíhala ani dočíst.

Koukám, že se bavíte o oblečení. Já malou taky převlíkám na noc do overálku a přes den má bodýčko a k tomu nějaký tepláčky, polodupky nebo dupačky. Akorát ven na prochajdu jí dám nějakou mikinku, případně bavlněný kabátek a čapku a už ji jinak nepřevlíkám. Jen do města jí dám něco lepšího.

Vložky do podprdy jsem používala asi první měsíc. Teď už je nepotřebuju.
12. kvě 2010 v 16:04  • Odpověz
zuzul,krásné fotky. Malý je šikulka. A ty taky s tou bezplenkovou. Super.
Vložky do podprdy mít musím. Občas,když Véna dýl nepije,tak mi to teče.
12. kvě 2010 v 17:19  •  1 dítě  • Odpověz
A vidět jdou,když mám světlé triko,tak nosím tmavé nebo přes světlé vestu. Ale taky záleží na podprdě.
12. kvě 2010 v 17:40  •  1 dítě  • Odpověz
Zuzule, Synflorix je taky zdarma. A na ty rotaviry jsou to 2 dávky a jedna stojí 2200 Kč, docela palba, ale já to obětuju pro klid duše.
Ty pratelné používám přes den, ale jak jdu kojit, tak okamžitě začne téct i druhé prso a vložka nestíhá a proteče ven. Na noc si musím dávat jednorázovky a i ty to někdy nepoberou, když se malá probudí později. Večer musím vždycky odsávat, abych tu noc v suchu přežila :grinning:
12. kvě 2010 v 18:20  • Odpověz
Lucis tak to taky rostete jak z vody, my taky měli 12,5 cm za 6 týdnů.
Oblečení máme minimálně 2 na den. Na noc overálek a přes den dupačky + triko nebo tepláky a body.
Vložky do podprsenky mi přijdou dobré z DM. Měla jsem i NUK, ale vůbec mi nevyhovovaly a hned byly mokré
Dnešních a včerejších pár fotek:
12. kvě 2010 v 18:59  • Odpověz
Zuzule - já už mám rotaviry naočkovaný, taky jsem zjišťovala všude možně pro a proti, na začátku června budu mít druhou dávku, jedna mě stála 2000 Kč a doktorka řekla, že můžu zkusit, jestli mi jí pojišťovna neproplatí, tak tam budem volat, ale nemyslím si :unamused: , jinak jak Michelle píše, dala jsem je pro klid duše, malý potom neměl žádné teploty ani nic jinýho, tak jsem ráda, nejvíc jsem se bála vedlejších účinků

Jinak ublinkávají vám děti do dalšího jídla? Já už jsem z toho nešťastná, sice přibírá, ale můžu ho furt převlíkat a pořád ho kontroluju i přes monitor, jelikož nepotřebuju, aby ležel pořád v nablinkaným
12. kvě 2010 ve 20:04  • Odpověz
Jnvlk,jo,jo. Václav taky ublinkává. Někdy převlíkám 3x za noc někdy vůbec,,,,
12. kvě 2010 ve 20:12  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj, holky, tak u nás zase prší. To je divné počasí, ale dnes byl i nějaký divný tlak, motala se mi hlava.

Chlopek stáhnul fotky, jak jsem se snažila vyfotit malou při pasení. Ale udělala jsem blbost, protože jsem si nenachystala foťák předem a jak jsem malou položila na bříško, tak zvedala nejen hlavičku, ale celou horní polovinu těla až do pasu, což jsem teda čuměla. Asi jak byla při síle, vydržela takhle zvednutá možná půl minuty, přišlo mi to dost dlouho a otáčela s ní na všechny strany. Ale pak jak se unavila, tak už jen zvedla hlavičku a střídavě bořila čumáček do postele, tak to jsem teprve vzala foťák.
Ale aspoň to.

Jo a tatínkova momentka na konec. Pořád se chystám vyfotit ťapky v porovnání s našima, tak zatím jen tohle.

Brouči, malá taky šikulka :wink:
12. kvě 2010 ve 20:34  •  3 děti  • Odpověz
Tak my byli dneska v poradne. Luky vazi 5,2 kg :slight_smile: takze rosteme jako z vody. Byly jsme na odberech, brali nam krev z paticky, mame malo zeleza, takze jsme dostali kapicky. Malemu chutnaji :slight_smile:
12. kvě 2010 ve 20:49  • Odpověz
Lucis zvlášť tím, jek se prokakala. Jinak pasení koníků nám jde jak kdy a nejlepší to je bez plínky a nahá
12. kvě 2010 ve 20:49  • Odpověz
brouči, to jo :grinning:
Nám se dnes Sophi takhle podobně pokadila v čekárně, já s hrůzou zjistila, že mám s sebou jen jednu plínku, protože včera jsme byli pryč a já 2x přebalovala a zapomněla jsem to doma doplnit, tak jsem malou vysvlékla, dla ji na přebalovací podložku a zabalila holé tělíčko do obyč plínky, že tu chvilku, než nás pozvou dovnitř vydržíme. malá se začala znovu kroutit, tak jsem si ji ss tou přebalovačkou zvedla nahoru na sebe a úsměv, rána jak z děla a posranděná i přebalovačka.
Naštěstí nás hned volali a malá už asi neměla další nálož, protože v té jedné jediné plíně, do které jsem ji přebalila už nenakadila a vydržela celou cestu domů :grinning:
12. kvě 2010 ve 21:47  •  3 děti  • Odpověz
tak přidám taky pá r foteček, jak se překuluje na bok (nejlíp se jí tak prdí) :slight_smile: a jak paseme
13. kvě 2010 ve 03:08  • Odpověz
Michel, pěkné fotečky :sweat_smile: Malá má baculaté nožičky, je roztomilá.
13. kvě 2010 v 07:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.