• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Tady taky prsi :frowning2:
S manzelem jsem se domluvila, ze maleho natoci jak se pretaci, abych mela dukaz misto slibu :slight_smile:
14. kvě 2010 v 09:03  • Odpověz
Ahojík,
holky taky jdu do mireny. Příští týden si ji nechám zavést, tak jsem zvědavá.
Ono se nesmí fotit prcky s bleskem? Já fotím Tondu s bleskem o sto péro, snad mu to nějak nepokazí očka :frowning2:
Maji - dobrej příběh ze cvíča. Já chtěla jít v úterý, jenže jsem nachcípaná, tak půjdu poprvé příští týden. Před těhu jsem byla v tělocvičně tak 4x do týdne, od otěhotnění jsem se ani nehnula, to bude horor teď po roce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Čekám v 10 tchýni. Myslela jsem, že půjdeme na procházku a na oběd, ale počasí je na pikaču, takže budeme hnít doma :confounded:
Jakel mně se takhle Toník budí ráno co ráno, tlačí, prdí, pofňukává. Tak si ho pravidelně beru do postele, v polospánku mu cvičím nohama a jak se trochu vyprdí, tak ještě usne.
14. kvě 2010 v 09:05  • Odpověz
Teda,já jsem napsala dlohý příspěvek a ono se mi to smazalo. .... :angry:
Maji :grinning: :grinning: :grinning:
Já teda musím zaklepat,že u nás prdíky přešly. Teda prdí a smrdí dost,ale nebolí ho to. Používáme probio kapky a Lefax a super.
Zuzko,co zkoušky? Jak to zvládáš?
brouči,Verča je šikulka. Zkusím Vénu taky potrápit. Ale holky jsou šikovnější.
Dala jsem se do žehlení. Musím udělat ještě nějaké jednohubky a tak. Odpo přijde návštěva. Tak nevím,jak to zvládnu a jestli mě to moje mimi vůbec nechá. Teď usnul. Potřebovala bych se rozkrojit :wink:
14. kvě 2010 v 09:09  •  1 dítě  • Odpověz
Luci,díky za info k Mireně. Snad budu taky spokojená.
14. kvě 2010 v 09:10  •  1 dítě  • Odpověz
Já taky chystám a peču, vařím, uklízím. Kluci mají zítra biřmování, tak jsem zvědavá, jak to malý tu hodinu v kostele vydrží. :frowning2:
Venku je hnusně, tak když bude moc řádit, tak asi budu muset do auta.
14. kvě 2010 v 09:33  • Odpověz
Holky to je promiňte zkurv..... počasí.
Ani :grinning: asi po tobě, že? :grinning: To víš, já furt zjišťuji kdo co už umí a připadá mi, že my nic neumíme :cry:, možná, že jsme dvojčata, tak je to zpomaleny, nevím, anebo to moc řeším, to víš, stará zasloužilá matka. :grinning:
Luci-no jasně, já nosím celej život jen tampony a takovou hloupost jsem ještě neslyšela, možná se to může stát, ale mě se to za 12 let 3 Danách nestalo. :wink:
Tu fotku co mám v pasu, tak takovy vlasy a střih bych chtěla a dám tam jinou až se vyfotím, teda, né, že bych neměla jinou, ale musím se vyfotit, abych tam vypadala, jako člověk, né jako debilek. :grinning:
Maji- :grinning:
14. kvě 2010 v 09:41  •  4 děti  • Odpověz
Doorka-zkoušky :confounded: včera byla doprava-tak mám za 2, účto ze středy za 1, mno už mám 30zkoušek a zkoušení hotových a zbývají mi poslední 4, ale to až příští a přespříští týden a jsou to písemky, takže to bude pohoda. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. kvě 2010 v 09:43  •  4 děti  • Odpověz
Jo a fakt mě neštvěte s tím otáčením, na to máte všichni čas. I když mě napadá otáčíte se ze zad na břicho? Protože naopak to se nám taky několikrát podařilo. Ale jestli vy to umíte ze zad na břicho, tak jsem z toho jelen. :wink:
14. kvě 2010 v 09:45  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko, náš malý se otočil jenom asi třikrát a to spíš náhodou. Máme přebalovák s nafukovací podložkou a tam se zaboří a naštěstí mu to nejde a nemám strach, že spadne. Jde mu to jenom na naší posteli a nijak vědomě to nedělá.
14. kvě 2010 v 09:50  • Odpověz
Eliáš se točí z břicha na záda
14. kvě 2010 v 09:51  • Odpověz
Jake-tož to jo, tak to jsu klidná, pokud někdo napíše, že ze zad na břicho, tak to už klidná nebudu. :grinning:
14. kvě 2010 v 10:00  •  4 děti  • Odpověz
zuzko, neřeš to a neštvi se, každý prďoch je jiný a věř mi, že i když se budeš snažit dítě "popohnat", stejně o moc víc nenaženeš.
my se taky netočíme, a to ani z boku, i když nohama kope jak Nedvěd s Poborským dohromady.

První dceru jsem měla tendenci brzy zvedat do sedu a podobné ptákoviny, výsledkem bylo, že sice v 6 měsících seděla, ale shrbená (což je špatně, musí sedět vzpřímeně) a když se vybulila, nedokázala se sama do sedu vrátit, což dítě, které sedí samo od sebe už zvládne, protože je to přirozený vývoj.
po čtyřech lezla si 14 dní, načež se postavila a v 9,5 měsících chodila, a to jsem se zpětně bila do hlavy, protože začal fičák, který ji do teď nepřešel, je aktivní jak cyp :grinning:
Druhou dceru jsem nechala svému vývoji, neměla jsem už na podobné ptákoviny čas, sedět začala sice až v 8 měsících, ale z lehu se sama posadila, po čtyřech lezla skoro 2 měsíce, než se postavila a chodit začala v 10,5 měsících, tzn. jen o měsíc později, než první dcera, kterou jsme nesmyslně "popoháněli".

Takže jsem fakt uspěchali pouhý měsíc, což je zanedbatelné a úplně zbytečné nervování se, jestli je "tabulková".

A brácha má dvojčata, teď už 3,5letá a chodit začal jeden ve 14 měsících a druhý asi o měsíc později, a vůbec jim delší pobyt na čtyřech neuškodil, lítají oba jak neřízené střely, tak buď těžce cool :wink: :grinning:

Mě to fakt o tamponech gyndařka řekla. A ty jsi u Dany menstruovala? Já u té Mireny fakt jen ten necelý půlrok, a to ještě minimálně, to by mi asi ani tampon nenasákl a blbě by se polosuchý rval ven :confounded:
14. kvě 2010 v 10:28  •  3 děti  • Odpověz
Lucis přesně tak :grinning:
14. kvě 2010 v 10:53  • Odpověz
Je normální, že se náš malý už staví na nohy??? Já ho někam položím a když ho zvedám, tak našponuje nohy a stojí na nich jak trumbela a řehtá se tomu.
Starší kluci to nedělali. Nenutím ho k tomu, on se prostě vzepře o moje nohy, nebo o polštář a stojí jak tvrdé Y.
14. kvě 2010 v 10:56  • Odpověz
Jakelin tak tohle dělal Viki, ten pak v 5 měsících i na nich skákal :unamused: a tomík to dělá taky že jak ho vezmu za ručičky tak hned stojí :wink: a má z toho strašnou srandu :wink:
14. kvě 2010 v 11:06  • Odpověz
jakel,i Václav to má. Občas si i poskočí,když se má od čeho odrazit :wink:
14. kvě 2010 v 11:55  •  1 dítě  • Odpověz
Jakelin, to je zvedaci reflex :slight_smile:
Zuzi, jen z bricha na zada opacne jeste ne :slight_smile:
Ale stejne si to necham natocit :slight_smile:
14. kvě 2010 ve 12:02  • Odpověz
Ani, tak se těšíme na video. :slight_smile:
14. kvě 2010 ve 12:05  • Odpověz
Ahoj holky,
Maji dobré story z posilky, ty si teda akční :wink: já zatím posiluju jen sematamo na stavbě :grinning:
Ani, Lukášek je teda šikulka, že už se tak točí, to koukám :wink:
Dori, pak dej vědět, dr. mi taky o Mireně říkala, tak zvažuju jen mi na jednu stranu připadne divné nemít MS, ale zase je přece jen pak jednodužší :sweat_smile: a kolik to stojí?
Jakel, malý se spíš furt odráží, stát ani nee, ale pérovat jak éro to jo :sweat_smile: , ale moc mu to nedopřávám.

Pěkný den a víkend všem :dizzy_face:
14. kvě 2010 ve 12:34  • Odpověz
jakel, naše Sofi to dělá taky (i když nestojí, jen se našponuje, takže mám problém ji zvednout třeba z přebalováku, který mám trochu výš), to je snad ještě pozůstatek nějakého toho reflexu, který vymizne po narození. když dítě po narození dáš do vzpřímené polohy tak, že se špičkami prstů nebo chodidly dotýká podložky, našponuje nohy a naznačí pohyb jako chůze. ale časem to zmizne.

ale spousta dětí to má i později, akorát, že už "nechodí", jen se jakoby snaží od něčeho nožkama odrážet. zkus ho dát na bříškuo pokrč nožky a dej mu k chodidlům předloktí, uvidíš, že se začne odrážet taky, nebo myslím :grinning:
14. kvě 2010 ve 12:45  •  3 děti  • Odpověz
cori, nemít MS není divné. dokonce dnes už existují studie, že každoměsíční MS ženě spíš škodí, spousta dr. ti řekne, že i tabletky máš brát v kuse a vynechat třeba jen jednou za 3 měsíce.
kdysi to tak ženské taky měly, měly více dětí a dlouho kojily, takže měly MS třeba jen 2x ročně.
teď už to tak není a časté krvácení má za následek špatnou krvetvorbu, nebo málo železa, příp. osteoporózu apod. někde jsem o tom četla článek, jen ho teď už asi nenajdu :unamused:

a fakt je to strašně pohodlné, mě to před těmi 5,5 lety stálo necelých 6 tis. kaček. takhle najednou je to sice palba, ale když si spočítáš prachy za tabletky nebo jinou antikoncepci, vyjde to nastejno, i levněji, když ještě odečteš prachy za vložky nebo tampony, příp. za praní protečeného prádla :wink:
14. kvě 2010 ve 12:50  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, tak to máš pravdu. Menzes, je lepší mít míň často. Jenom většina holek ji s tělískem má taky, jsi výjimka.
14. kvě 2010 ve 12:53  • Odpověz
jakel, možná s jiným tělískem ano, ale právě o Mireně jsem hodně slyšela i četla, než jsem si ji dala dát a tam má MS jen minimální procento holek a většina právě úplně přestane nebo to má jen slabé a jen občas.
mě ji doporučila moje teta, měla ji v době, kdy jí bylo kolem 40 let a měla to stejně jako já. moc jsem tomu nevěřila, protože tohle mě lákalo, tak jsem si k tomu nastudovala spoustu věcí, diskusí a tak.
14. kvě 2010 ve 12:56  •  3 děti  • Odpověz
flapi:To je zvláštní,mě Dr Mirenu doporučil i přesto že většina HA mi nedělá dobře,že je v tom tak minimální množství hormonů a působí to jen lokálně v děloze.Že by mi to nic nedělalo.To by mě zajímalo,jak to teda je,když tobě řekli pravej opak.Ale zajímavý že tyhle HA při kojení Cerazzete mi nevaděj a nevadili ani poprvé po Filipovi(mimochodem stojej skoro 700 na 3 měsíce,takže se vám to za 2roky vrátí).
Holky,a vy neplánujete pak druhý nebo si to necháte třeba po 2 letech vyndat?
U nás se dost debatovalo na téma 3.dítě a výsledek je že uvidíme jak na tom budem finančně a jaký budou možnosti lékařský.Takže bych do Mireny šla asi až tak za 2roky,pokud nepřijde 3.mimi...
14. kvě 2010 ve 13:05  • Odpověz
ještě jsem chtěla dodat,že mi řikal Dr že mirena může být 6let.
14. kvě 2010 ve 13:07  • Odpověz
luci jj ono o MS člověk nestojí :sweat_smile: , Mirenu mi taky dr. doporučovala, jsou i prý levnější - nějaké s měděným drátkem, stříbrným, zlatým :sweat_smile: tak nakonec ani nevím jaká je Mirena :grinning:
Zuzi mě taky klasická HA nedělala dobře a taky mi dr. doporučila Mirenu spíš než ty levnější., plánujete 3 díko? my jo, ale až za čas, chci se vrátit do práce a pak jednou snad :grinning:
14. kvě 2010 ve 13:24  • Odpověz
Lucis, tak to jsem nevěděla. Já měla vždycky tabletky a taky v poho. Dokonce jsem po nich zhubla a zlepšila se mi pleť a MS jsem měla dva tři dny a slabou. Dostávala jsem ji na hodinu přesně. :grinning:
14. kvě 2010 ve 13:31  • Odpověz
Kdyby byl Ada holčička tak by se už o třetim asi neuvažovalo :slight_smile: ale takhle mě to furt hlodá,že tu nechci být jediná ženská v baráku :wink: pokud teda tak já bych chtěla až bude Adovi kolem 2 a pul roku(tak podzim 2012),pozdejc už si myslim,že bych do toho nešla.Každopádně jestli bysme měli třetí,tak bych byla doma asi 10let a už teď mi z toho hrabe :grinning: uvidíme jak to dopadne... :wink:
14. kvě 2010 ve 13:37  • Odpověz
Zuzzie, tak to držím palce, my jsme taky chtěli už 3x holčičku :grinning: :grinning:
14. kvě 2010 ve 13:38  • Odpověz
jakel :grinning: :grinning: :grinning:
14. kvě 2010 ve 13:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.