• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
http://www.facebook.com/home.php?#!/video/video.php?v=1184591475468
a tady je vecerni paseni s polovicnim pretocenim, bohuzel si dneska vybral pretaceni na pravou stranu a to prvne, na levou nechtel a nechtel, tak snad zitra :slight_smile:
14. kvě 2010 ve 21:10  • Odpověz
Ani, to je krása, hezké video, přidala jsem si tě do přátel, nevadí? :wink:
15. kvě 2010 v 07:52  •  4 děti  • Odpověz
Jak jste se tu bavili o tom počtu plínek.Mě přijde,že Dáda čurá nějak málo.Třeba jsem ho rozbalila po 5-tihodinovým spaní a plínka suchá(ale jak byl vybalenej tak se počural). V noci třeba po prvnim probuzení nepřebaluju,protože jestli tam má načuráno jednou max dvakrát.Zkoušela jsem mu dávat teda pít fenyklovej čaj a ten mi zase blindí a nejede mu.Myslíte,že je to normální nebo to mám nějak řešit.Napadlo mě,jestli třeba nemám víc toho sytějšího mlíka a toho na pití jen málo.
Pak mám ještě další dotaz,Dáda se vzbudil na jídlo v pul 3 a pak v 5 a v 7.Taky jedí potom vaše děti častějc poránu,aby to "dohnali" za noc?
15. kvě 2010 v 09:32  • Odpověz
zuzzie, mně doktorka říkala, že minimum počůraných plen je 5-6, takže pokud je máš pak během dne, tak by neměl být problém :wink: u mně jí napřed, večer casteji a ráno normálně :grinning:
15. kvě 2010 v 10:42  • Odpověz
zuzzie,Venda taky jí k ránu častěji. Většinou to máme ve20.00 pak až ve 2,ve 4 a v 6hod.
A ty počůrané plenky-někdy tam nemá nic po 3 hodinách a někdy je po půl hodině pomalu půlkilová. :wink:
15. kvě 2010 ve 12:03  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj holky, nějak nestíhám. Tak Verunka noční kojení nedohání. Hodně se napije večer a pak až dnes třeba v 3:45 a pak se probudila až v 7:30. Kolik vám tak toho děti vypijí za den? Jinak Plíny měním při každém kojení, tj. po cca 3,5h a někdy je hodně pročůraná, někdy míň
15. kvě 2010 ve 12:17  • Odpověz
U nas se pije podobne jako u Doorky, takze v 8 hod vecerni a dneska se vzbudil ve 3:15 a v 6:30 hod. S tou pocuranou plinou bych si vazne nic nedelala, taky ji nekdy mame mene a nekdy nam to pomalu vyteka :grinning: Pocuranych plen ma byt mezi 6-8 denne (samo muze byt i vice, tohle je rozmezi nejmene) a pokud to mas, tak bych to neresila :slight_smile:
15. kvě 2010 ve 12:46  • Odpověz
Zuzko nevadi :slight_smile:
15. kvě 2010 ve 13:21  • Odpověz
Čauky,
včera jsem byla tak hotová, že jsem vytuhla oblečená u večerního kojení, když jelo Bylo nás pět. A to jsem chtěla ještě čučet na Pravou blondýnku, ale byla jsem tak hotová, že jsem spala skoro dřív, jak starší holky :grinning: Kolem desáté mě manža budil, jestli bych se nechtěla aspoň převléct do pyžama :grinning:

Čurání neřeším, někdy je toho více někdy méně, ale noční kojení ráno doháníme. Malou nakojím kolem té osmé, pak většinou vydrží až do druhé (občas se ale vzbudí i kolem půlnoci) a pak je to za 3 hod., tzn. buď kolem páté, nebo už kolem třetí a pak v šest.
Když se vzbudí v těch 5, tak už se já ani nesnažím spát, páč než si odříhne a znovu zabere malá, tak já musím v 6 vstávat, abych stihla nachystat vše pro holky a o půl sedmé je budím do školy a školky. Občas jem usnula třeba 20 minut před budíkem, a to jsem pak byla jak praštěná palicí......
15. kvě 2010 ve 13:30  •  3 děti  • Odpověz
A u nás dnes opět velký úklid pokojíčku, ženské tam mají furt tolik věcí, je to až neskutečné. Hlavně papíry všeho druhu, Nela je šílený sběratel, posbírá kdejaký leták nebo reklamu, pak to tam mrskne, že z toho bude něco vyrábět (to je pak všude plno stříhanců), pak se jim to tam kupí a manžu dnes chytl fantas, tak tam dělá tóčo.
Zároveň vyřazují i hračky, které už jsou na ně "malé". Ty lepší a zachovalejší se schovají na půdu pro Miu, ostatní, které nejsou rozbité, do nějakého azyláku a zbytek do popelnice.
Kravál slyším až do ložnice :grinning: Jen ať se taky občas nervuje taťka, je doma málo, tak si je aspoň užije :grinning:
15. kvě 2010 ve 13:34  •  3 děti  • Odpověz
Já jsem nestíhala psát a dnes dočítám. Biřmování proběhlo v pohodě. Z domu jsme jeli v 9,30 a já jsem jela s Matyášem svým autem a vzali jsme kočár. Parkovali jsme dost daleko, všude už bylo plno a v kostele tu hodinu a půl vydržel.
15. kvě 2010 v 15:37  • Odpověz
no super, jakel, nepodceňuj Eliho, když chce, tak ti dokáže, že je na něj spoleh :wink:
krásnou sobotu, i když to počasí je na dvě věci... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo a nevím, jestli jsem to už psala, my máme příští sobotu vítání občánků, tak už budeme taky Opavanda (když už nám přišla složenka za popelnice a platila jsem za celý březen, i když malá přišla z porodky až v dubnu :grinning:, to by bylo, aby nebylo!!!! )
15. kvě 2010 v 15:50  •  3 děti  • Odpověz
U nás děti narozeny v roce 2010 popelnice neplatí. :wink:
A my máme vítání taky 18.6 v 14hod.
15. kvě 2010 v 16:58  •  4 děti  • Odpověz
My platíme odpad dle popelnice. Když máme v baráku malou popelnici, platíme 500. My máme teda velikou, tak platíme dvojnásobek - 1000. Nemáme to dle počtu osob v domácnosti.

A na vítání jdem příští neděli 23. května.
15. kvě 2010 v 17:22  • Odpověz
jakel,myslla jsem na tebe. No,vidíš. Eliášek to zvládl. Je to chlapák.
Nám teď odešla další návštěva.
Ani,už se jdu podívat na to video. Dopo mi nešel facebook.
Chtěla jsem se na něco zeptat a zapoměla jsem na co. :angry:
15. kvě 2010 v 18:22  •  1 dítě  • Odpověz
Lucis, to jsou přece tuny odpadu co malá vyprodukuje, ne :grinning: :grinning: bodejť bys za ni nezaplatila.
Zuzko, to u vás zvyšují porodnost, že neplatíte za popelnice??
15. kvě 2010 v 18:22  • Odpověz
Nemáme žádné fotky, protože se nesmělo fotit, ale biskup Lobkowitz, měl krásné kázání o tom, že peníze nejsou všechno a nic nenahradí zdraví. Bylo to moc pěkné, malý ikdyž třeba nespal, tak pozoroval ty lustry a obrazy. :grinning:
Jenom mi byla zima, bylo syrovo a venku fučel vítr jak hrom.
15. kvě 2010 v 18:25  • Odpověz
Jakel, paráda, že to malý tak zvládl. :sweat_smile: Je to šikula. :wink:
15. kvě 2010 v 18:26  • Odpověz
Jakel, asi věděl, že v kočáře mu bude líp, že tam má příjemně teploučko. :wink: To je výhoda kostelů, že tam je spousta světel a taky většinou hrají varhany. :slight_smile:
15. kvě 2010 v 18:27  • Odpověz
Tak u nas se popelnice za maleho plati. Ale pri vitani obcanku se dostava penezity dar od mesta ve vysi 5000,--, ale dostane ho jen ten, kdo nema dluhy u mesta, tzn. treba i nezaplacene poplatky za komunal. Nas jeste na vitani obcanku nezvali :frowning2:
15. kvě 2010 v 18:31  • Odpověz
a to se zve nebo se musíte přihlásit?
Ani.super video. Lukášek je drobeček oproti našemu Vencovi.
jakel,já jsem taky biřmovaná. :wink:
15. kvě 2010 v 18:50  •  1 dítě  • Odpověz
popelnice jsme taky ještě neplatily.
15. kvě 2010 v 18:52  •  1 dítě  • Odpověz
autor
ja a deti mame trvaly bydliste v Olomouci, takze za Bibi taky neplatime :grinning:
jinak, musim se pochvalit, dneska jsem vyrobila domaci maslo a upekla vyborny moravsky tvarohovy kolace :dizzy_face:
15. kvě 2010 v 19:53  • Odpověz
Doorko, asi záleží na obci. U Kačenky jsme dostali pozvánku z města poštou a měli jsme jim napsat, jestli máme o vítání zájem, nebo ne. Teď bydlíme jinde a tady zvou na vítání osobně. To se domlouvá termín, jak ti to vyhovuje. Takže všude to mají jinak.

V Jihlavě jsme při narození Kačenky museli (teda manžel to obíhal) vyřídit na radnici rodný list. A aby ho dostal do ruky, musel jít nejdřív zaplatit popelnice. Docela blbý přístup - první, co město po člověku po narození dítěte chce, je zaplatit za komunál. :angry:

Majo, nedělej mi chutě. Já bych si dala koláče hned. Ale mám strach, protože jsou kynutý. Ty je jíš?
15. kvě 2010 ve 20:37  • Odpověz
U nás se platí za popelnice dospělí 480 a děti do 15let 240,- . Fotky dnes. Mám novou tašku na kočár na zakázku za 290,- je boží, má kapsu nahoře, naboku, reflexní pásky a stříbrnej nápis. konečně se mi podařila sehnat úplně ta původní komunistická kytička s tím cuplíkem, aby se dalo spat na břichu, jen je žlutá, ale to je fuk. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. kvě 2010 ve 20:43  •  4 děti  • Odpověz
Zase hokej :angry: , takže zase žádnej sex. :grinning:
15. kvě 2010 ve 21:06  •  4 děti  • Odpověz
zuzko, tak ten boxovací prcek je boží. my jak vytáhneme foťák nebo kameru, malá úplně ztuhne, hledí, oči vyvalené a mimika veškerá žádná. můžeme na ni mluvit, dělat opičky a podobné ptákoviny, ale nic moc fotka. jak už se jí povede nějaká normální, je to jen chvilka, takže zatím ani nemáme moc fotek...

tak u nás se platí 200 za osobu, jedno jestli dospělý nebo dítě, za malou mi teda teď účtovali jen 180 kaček, asi mínus leden a únor :grinning:

holky, není zase změna tlaku či co? mě se nějak točí pala, a když se ohnu, málem to se mnou švihne, tak nevím, co se zase děje. :frowning2:

zuzi, ty nekoukáš na hokej? u nás nekouká manža, takže já odtud mizím na hokej a manža jde okupovat kompík.....
15. kvě 2010 ve 21:35  •  3 děti  • Odpověz
Než se rozloučím, ještě přidávám pár fotek....

Mia pase (tu už jsem tady možná dávala, nevím :astonished: )
A vlasy nejlíp do čela..... :grinning:
Taťkův postřeh Sophiina kukuče
Pacinka Ami a taťky
Holky
Aňa
Nena
15. kvě 2010 ve 21:44  •  3 děti  • Odpověz
Luci to platíte měsíčně 200 za odpad za osobu?to mi přijde teda dost a zase Vero to platíte teda málounko.U nás se platí za nejmenší popelnici 2100 za střední 2300 a za velkou nevim.A nahlašovala si na obecnim úřadu,že máte mimi nebo jim to nahlásí matrika,když si kvůli popelnicím nemusela?
Tak mi budem mít asi leváka,já furt strkala chrastítka do pravý ruky a nic,do pusy se teda strefil,alee dneska mi natáh ruku po chrastítku levou,tak uvidíme...
16. kvě 2010 v 08:06  • Odpověz
Zuzi,taška vypadá super,je teda mega,oni se asi na kočáry pro dvojčata ani nedělaj nebo jo?
16. kvě 2010 v 08:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.