• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
U nás se popelnice platí i za miminka, hned od narození.
Normálně mě ti policajti štvou, už o tom píšou i v novinách, jak se tady krade. Vykradli jenom v naší obci 8 domácností a řádí tady už týden a policejní auto tady neprojelo ani jednou. Jednoho pána vykradli dokonce třikrát. Už dvakrát měnil zámek a pokaždé ho vylomili a podruhé mu roztřískali i dveře. Normálně se dopoledne sama doma bojím.
V pátek kradli ve vedlejší vesnici. Mají taky nehoráznou drzost se pořád vracet a nemají vůbec strach, že je někdo chytí. Jsou to čtyři chlapi. Na mě vybafnout, tak se strachy pose....
Už mám špatnou zkušenost, kdy mě přepadli tři cikáni a píchli mě nožem pod krkem, skoro mi netekla krev a dala jsem jim peněženku s asi 1500,- korunama, ale od té doby bojím bojím. :frowning2:
16. kvě 2010 v 08:57  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

nestíhám sem psát, ale pravidelně nakukuju a alespoň si vás v rychlosti přečtu - ne všechno, ale aspoň něco :wink: .
Závidím vám to noční kojení, my papáme pořád po cca 3 hodinách, takže jsem dost nevyspalá :rolling_eyes: :pensive: .
Jinak také už máme za sebou první růstovej spurt (snad to píšu správně :sweat_smile: ) - no síla, co vám budu povídat. Děsím se dalšího :astonished: :frowning2: .
Pár foteček na ukázku :
16. kvě 2010 v 09:21  •  3 děti  • Odpověz
jakel,teda úplně mě zamrazilo s těma cikánama. Fuj.
janule,malá je šikulka. Jak krásně pase.
Zuzko,kluci jsou každý jiný. Jeden po tobě a druhý po taťkovi?
16. kvě 2010 v 09:51  •  1 dítě  • Odpověz
Zuzzie-já chtěla takovou mega, původně byly u kočárku tyhle dvě, ale vadilo mi, že tak blembají když jdu a věčně jsem nevěděla do které jsem co dala. :wink:
16. kvě 2010 v 09:53  •  4 děti  • Odpověz
Doorka, jj správně, ten tmavovlasý Péťa je po tátovi Petrovi a ten drobek blonďáček je do naší rodiny. :slight_smile:
16. kvě 2010 v 09:54  •  4 děti  • Odpověz
pěkné nedělní ráno (i když studené a pršavé)

zuzzie, ta částka není za měsíc, ale za rok, a to je celkem málo oproti jiným městům :wink: ale zase máme nejvyšší domovní daň (nebo daň z nemovitosti či jak se to správně jmenuje) v republice :angry:
a hlásit jsem to nemusela, mají echo z matriky, ale přesto jsem se byla pro jistotu zeptat a tam mi právě řekli, že oni se o tom dozvědí....

jakel, no to si snad děláš srandu? ale to je tak vždycky, oni nemůžou dřív zasáhnout, až když něco, to je fakt prd platné :angry:
a s těma cikánama no fakt děsnej zážitek, mám husí kůži, se ti ani nedivím, že se bojíš.
přijeď vždycky přes den k nám, u nás je barák furt plný lidí a kolem provoz jak cyp.....

janule, ellinka je šikulka, taky pěkně pase... a neboj, v tu noc s to srovná, my to máme asi tak týden, po večerním kojení kolem 20 hoďky vydržíme většinou až do té jedné, druhé, pak už co 3 hoďky, ale i tak je to už super.
16. kvě 2010 v 09:56  •  3 děti  • Odpověz
zuzko, tak to máte pěkné rozdělené, jeden do naší, druhý do vaší a famílie se nedohaduje :wink:

jo jinak, můj manža včera poprvé koupal Sofinku. já mám na každé ruce říznutý prst, ale tak blbě, že zrovna v ohybu, takže když už se to celkem zatáhne, já ohnu prst a ono to zase praskne. včera při krájení rajčat jsem trpěla jak pes. tak taťka koupal. ale je vychcaný, okoupal, osušil a prý: na, mamko, zbytek je na tobě, olejíček ani oblečení tě snad štípat nebude :grinning:
16. kvě 2010 v 09:59  •  3 děti  • Odpověz
Lusis, u nás koupe taťka už týden a většinou vydržím oblečení bodyčka přes hlavu a pak ho jdu doobléct já :grinning:
Tu daň z nemovitosti už snížili, hurá.
16. kvě 2010 v 10:35  • Odpověz
To sice jo, ale jen na úroveň loňského roku, kdy už taky byla dost zvednutá a navíc s platností od příštího roku, takže za letošek se ještě ta palba bude muset zaplatit :angry:
16. kvě 2010 v 10:55  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj holky, dneska je zamračený den.
Jaňule Ella krásně pase, je šikulka.
Mám dotázek ohledně hovňajzů :grinning: :grinning: :grinning: Mají je vaše miminka pořád žlutá nebo taky jinou barvu? Nám se teď upravuje zase ta krev, jak jsem na dietě, ale občas má Toník nadělení v plínce takový tmavý, hnědý, hlenovitý. Tak nevím, jestli je to normální nebo jestli se to střevo pořád vzpamatovává...
16. kvě 2010 ve 13:23  • Odpověz
Zabko, malý má někdy taky takovou trochu hnědší stoličku, ale pořád je to taková tmavší žlutá. Hnědá ne.
16. kvě 2010 ve 13:32  • Odpověz
My teda máme pořád žlutou stoličku. Hnědá by dle mýho být neměla.
16. kvě 2010 ve 14:21  • Odpověz
Stolička hlavně nemá být zelená. CHci se zeptat, natahujete už mezery mezi kojením? Já jí dávám pořád co 2,5 hod, bo už mrčí, ale pak se s tím frfňá, chvíli sosá, chvíli hledí, tak si myslím, že ani hlad nemá.
16. kvě 2010 v 15:43  • Odpověz
Michel u nás taky asi co 2,5-3 hodiny a někdy pije jenom pět minut a už nechce a někdy 15 minut a kdybych mu to prso nevzala tak pije tak dlouho, až se pozvrací.
16. kvě 2010 v 15:57  • Odpověz
že by si ty hodné dětičky začaly už vymýšlet? :grinning:
16. kvě 2010 v 16:43  • Odpověz
dneska jsem odpozorovala,že chrápe poránu u jídla a proto se určitě budí pomalu po dvou hodinách.A pak celý dopoledne jí po těch 2,5 - 3hod a odpol jed v 1,ted až před 5 a další bude až po koupání.
S tou hnědou stoličkou,já si myslim,že když dokrmuješ UMem,že to je trochu jiný a že to může být,ale jistá si nejsem.My zase už několik dní nekadili :wink:
16. kvě 2010 v 18:16  • Odpověz
u nás teď to samý, kroutí se, mrčí, cucá pěstičku o106, dudlík plivne, když zjistí, že nic neteče a jak dám k prsu, tak sosá 5 minut a začne dělat blbiny.
my si tedy u jídla škubeme vlásky nad ouškem tou vrchní volnou ručičkou, prohýbáme se do luku, pouštíme a chytáme bradavku, případně ocucáváme a pusinkujeme, pak se vztekáme a když nás mamka nechá dýl, tak nám to teče i nosem a vztekáme se tím tuplem.... :grinning: :grinning:
16. kvě 2010 v 18:18  •  3 děti  • Odpověz
No my už měli kakání snad všech barev. I zelený :slight_smile:. Hnědý hovňajze mívá po ránu, po zbytek dne už má taky klasický míchaný vajíčka. No nevim, doktorka nám říkala, že těm střevům trvá dlouho než se dají do pořádku u miminek, tak to přikládám tomu. Ale už se těším, až bude mít Toník normální kakání, teď poctivě furt kontroluju každou plínu, jestli nenarazímna krev a zapisuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Naše dítě dneska skoro pořád spí, asi je to tím spavým počasím.
16. kvě 2010 v 18:59  • Odpověz
Lucis, my dnes začínáme učit spát malého místo koše v postýlce, to je teda den. Chudák prořval po každém krmení nejmíň deset minut. Cumel vůbec nechtěl, ale chodím tam za ním, dám cumlík, pohladím, podržím za ručičku a odejdu. Někdy leží deset minut a pak spustí, někdy usne, ale na chvilku a tak celý den.
Musí se to naučit, koš už je mu skoro malý a je nestabilní a za chvilku jak sebou šije, by se mi převrátil.
S tím krmením, taky dělá ten luk, já to neznám, kluci to nedělali. Já nechápu co to má. :frowning2: Přesně, když mu dám ještě dýl pít, tak mi kolikrát pozvrací i prso, jak to z něho vyletí. :wink:
16. kvě 2010 v 19:36  • Odpověz
Tak u nas uz se nehlida cas na kojeni, to si hlida Lukasek sam :grinning: Nekdy pije 5 minut a nekdy 15 min, nechavam to na nem, protoze, kdyz jsem dodrzovala cas tak bud nepil, nebo mi pak silene brecel, ze ma malo. Pribejva nam krasne, tak to neresim. Stolice ma stale zlutou barvu, takova lepkava jakoby a nezapacha. Malyho uz ucim spat v postylce i po obede, do ted spal jen pres noc a pres den v kocaru s navleky. Ted chci rozlisit denni spani na prochazkach v kocaru a spani po obede a vecer v postylce. Po obede v postylce z duvodu ostreho slunce v lene pres poledne.
Jinak holky taky mate problem s hlubokou korbou? Mam dojem, ze nam vydrzi jeste tak max. do srpna :frowning2:
16. kvě 2010 ve 20:24  • Odpověz
ne v lene, ale v lete :grinning:
16. kvě 2010 ve 20:26  • Odpověz
Zabko, zelená stolička může být i v případě, že je to v plíně delší dobu. Na vzduchu to prý projde nějakou chemickou reakcí a žlutá stolička může trochu zezelenat. My ji zatím neměli. Ale u Kačenky si pamatuju, že jednou taky byla. Tuším, že to bylo právě v noci, kdy jsem ji hned nepřebalila.

Ani, záleží, jaký máš kočárek. My máme právě takovou levnější čtyřkolku ještě po Kačence (polský kočár) a taška pro miminko je opravdu dostatečně velká. Kačenku jsem v ní měla asi do 7 měsíců (a to už bylo v zimě s velkým fusakem). Ale ty moderní korbičky jsou fakt hodně maličký. Pochybuju, že vydrží půl roku.

Nám Zuzanka spinká hodinku kolem devátý, to ji dávám do postýlky a pak spí tak od jedenácti v kočáře (cca 2 - 3 hodiny - aspoň poslední týden to tak bylo), pak je asi dvě hodinky vzhůru a zase jde spinkat tak na hodinku dvě do kočáru. Zatím spaní v postýlce přes den neřeším. Až bude hodně velká na spaní v kočáře, naučí se spinkat v postýlce taky. Kačenku jsme taky učili na spaní v postýlce po obědě až v 11 měsících. Do té doby spinkala furt v kočáře.

Zuzanka teď už tak dlouho nepije. Většinou maximálně tak 10 minut. Zato večer ji mám u prsa hoooooooodně dlouho. Asi si dělá zásoby na noc. A taky si podudlá před spaním, když odmítá jakýkoliv dudlík.
16. kvě 2010 ve 20:38  • Odpověz
Ten nas kulihrasek je taky posledni dobou bez dudlika, to uz musi byt, ze si ho vezme, ale vetsinou podudla a pak leti obloukem kamkoliv :grinning:
16. kvě 2010 ve 21:17  • Odpověz
dáváte spát mimča po každém kojení? já se o to snažím, ale nevypadá po každém kojení unaveně, se pak v postýlce akorát mele a nespí...a když usne, tak jen na chvíli. Tak nevím, jestli ji nechat svému osudu a uložit, až začne zívat?
16. kvě 2010 ve 21:28  • Odpověz
Ani, když prso je lepší, proč by dudal :grinning:
16. kvě 2010 ve 21:28  • Odpověz
Já zatím dávám, ale někdy taky spí jenom pár minut a někdy tři hodiny.
V postýlce večer usnul, je to poprvé co tam usnul sám takhle večer. Já jsem si ho dávala celé dny i noci do koše a v postýlce spal jenom párkrát.
Tak uvidím zítra co na to bude říkat, přes den to byl záhu. Ten první den snad byl nejhorší. Zítra by už mohlo být líp :grinning:
Cumel ani náhodou :frowning2:
16. kvě 2010 ve 21:31  • Odpověz
Jakel, manzel rika, ze se mu nedivi :grinning: Ze je to poradnej chlap, kdyz se nechce od prsa urvat :grinning:
16. kvě 2010 ve 21:46  • Odpověz
holky, my jsme taky měli někdy po noci zelenkavou stoličku, ale spíš tedy prcnutí. poslední dny už nekadíme u každého kojení, jen tak 2-3x denně a mezitím jen čuráme a občas, jak si uprdne, tak nějaký trošek (taková šmouha) je pak i na plence a to nám už zezelenalo v noci taky, když to právě bylo dýl.

kojím různě, když kňourá a plive dudlík, chce většinou papat. když kňourá a dudlík ji uklidní, většinou usne, nebo jen kouká a jak se zklidní, vyplivne si ho.
v noci jsme skoro pořád bez dudlíku, někdy i usíná bez něj, prostě jak kdy, ale jak tvrději usne, pomalu ji z pusy vypadne, ona začne mlít puskou, jakoby naznačuje sání a dudlíka pomalu vyšprtává z pusy, někdy ji tam drží tak na 2 mm, spíš jakoby přilepený :grinning:

jakel, tak nám koš ještě chvilku vydrží a ten, co mám u našich, ještě dýl :wink:

ale to počasí dává zabrat i mě, je to na psychiku peklo, co pak naši bobci, když nemůžou být pořádně na vzduchu, balkon nemáme, u okna to nějak pozná a zahradu s dvorkem máme, ale to bych tam buď musela pořád běhat a huždat, nebo tam s ní rovnou zůstat, a to doma zase nic neudělám.......
16. kvě 2010 ve 22:02  •  3 děti  • Odpověz
ahojky konikovky :slight_smile: tak jsem po dlouhe dobe tady, nemam moc casu sem chodit, pres den neustale neco delame a nejsme skoro doma zacali jsme plavat - danielkovi se to moc libi uz byl dokonce i pod vodou :confused: ale jen s intruktorkou popravde jsem se trosku bala aby se nenapil, chodime na masaze, do baby center... no proste se nenudime :slight_smile: malej krasne roste, ale jak jsem koukala na fotky a videa tak nam ty nase prdelinky vsem krasne rostou :grinning: :grinning:

my s kojenim nemame problemy, nehlidam v kolik jime, kdyz ma malej hlad tak si rekne :slight_smile: po vecernim kojeni ktere je v 19h vydrzi kolikrat az do 5h do rana :slight_smile: danielek je spac po me :slight_smile: :slight_smile: zatim spinka v kosiku a pak rano v 5h jde k nam do postele, vetsinou totiz oba usneme pri kojeni :grinning: :grinning:

jakel to s tema cikanama je fakt desive...brrrrrrrrrrrr

pridavam par fotecek
16. kvě 2010 ve 23:51  • Odpověz
s tím denním usínáním je to vážně naprd :unamused: už je v postýlce 3/4 hod a nezabrala ani s dudlíkem. Nakonec se počůrala, takže přebalit, dala jsem znovu do postýlky a už se tam s dudlíkem v puse zase vztekala. Teď už je chvilku klid, tak snad bude chvíli spát. A to jsme to měly tak pěkně sladěné - nakrmit, spinkat, pohrát si, nakrmit atd. A teď ani není kdy si hrát, bo jak pozdě usne, pozdě se vzbudí akorát zas na krmení.
17. kvě 2010 v 07:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.