• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
tak jsem to zakřikla, furt tam piští, achjo
17. kvě 2010 v 07:55  • Odpověz
Michel :grinning: :grinning:
My dnes pokračujeme v trápení, zas je kravál :frowning2: Postýlka se mu nelíbí, ale naučit se to musí a já to musím vydržet, když už jsme se dali na vojnu, tak to musíme dobojovat.
17. kvě 2010 v 08:38  • Odpověz
jakel, drž se :sunglasses: No říkám si, že za to můžu asi já, bo jak v postýlce jen zamrčí, tak tam letím ji uklidnit, ale ona se tím asi spíš probudí. A to vím, že fungovalo nechat ji tam si broukat a vůbec za ní nejít a usnula za chvíli. Nevím, proč to teď dělám blbě :grinning: No budem se muset ke starému ověřenému fíglu vrátit.
Doufám, že vás neodfoukl vítr nebo neodnesla voda, 9 hod a tady jen já a jakel!
17. kvě 2010 v 09:01  • Odpověz
Dobré ráno!

Zuzanka přes den usíná celkem dobře. Ale předtím si musí vždycky cucnout ode mne mlíčka a trochu si podudlat prsíko. U toho se nějak rozespí a pak už ji šoupnu do kočárku a udrndám ji. Poslední týden spala pěkně, že jsem ji ani nemusela celou dobu drndat, což je paráda. Doufám, že jí to už vydrží. Dneska k ránu se tak posrandila, že to měla až mezi lopatkama. To jsem ještě nezažila. Ani u naší první. Celý overálek byl durch, včetně spacího pytle.

U nás teda skoro nepršelo, ale zato fučí úplně šíleně. V noci byla slyšet normálně meluzína.

Hajduš, to je frajer v té košili a vestičce. Fakt mu to moc sekne. :slight_smile:
17. kvě 2010 v 09:27  • Odpověz
Jakel, jinou možnost stejně nemáte, než ho naučit na postýlku. Když už koš bude mít brzy malý, tak kde by pak spal? :wink: Vydrž, brzy to bude lepší.
17. kvě 2010 v 09:38  • Odpověz
Vero já vím, on si zvykne, ale mě to rve srdce. :frowning2:
Usnul asi po půl hodině plakání a kňourání a už spí půl hodiny, tak úspěch.
U nás teda lilo celou noc a podle předpovědi má ještě pršet a hladina vody stoupat. Chudáci lidi, co jsou blízko vody. Vloni manžel daroval jedné paní počítač, pracovala na něm z domu a vytopilo jí to celý spodek baráku. Ona je na vozíku, tak nestihla nikam utéct a málem se utopila bylo to i ve zprávách. Tak jsme udělali dobrý skutek, ona je strašně milá paní a kdyby přišla i o práci, tak by se asi zbláznila. Ještě teď nemá někde omítky, pořád jí to vysychá.
Vero v tom koši spal kamarádce syn až do 10 měsíců, ale on je takový kam mě položíte, tam mě najdete a chodit začal až v roce a půl a ani nelozil, nepřetáčel se a tak ho tam nechala ležet a ani neměla strach, že si sedne a třeba vypadne. To já mám živější dítě a měla bych strach, že mi z něj vyleze, nebo ho převrátí.
Stejně má v postýlce v ložnici větší klid a bude tam spát až do 2-3 let a musí si zvyknout.
17. kvě 2010 v 09:52  • Odpověz
ahoj, holky
tak dnes fakt parádní den..... :unamused:

začala to už před půlnocí, někdo na nás ťukal, tak se jdu kouknout a mamka. že prý nám svítí něco v autě, ale je takový vítr, že ani neví, jestli tam někdo náhodou nešmejdí nebo co se děje. a že slyšela ránu.
tak se tam šel manža podívat, já s hrůzou u okna s telefonem, kdyby něco. naštěstí zjistil, že jak jsme se večer vrátili z návštěvy, tak holky asi při vystupování zavadili hlavou o to vnitřní světlo uvnitř auta a přeply to na svícení, jenže manža si toho ve dne nevšiml a v noci to pak bylo vidět. ještě že tak, protože ráno si měl brát výjiměčně auto a možná by ani nenastartoval, kdyby to furt svítilo... kdo ví.

ráno musel odjet už ve 4, má dnes a zítra dovču, jen šéf potřeboval, aby ráno ještě v Třinci naložil zboží, aby mohl hned zítra večer vyrazit. a chlopek byl dnes na osmou objednaný u zubáka, tak ještě říká šéfovi, že doufá, že je všechno nachystané, aby to stihl.
jenže počasí je na pikaču, takže do Třince chlop dojel, zboží ještě nebylo všechno nachystané, tak se tam zdržel a mezitím se voda vylila na cesty tak, že to uzavřeli a on se teď vracel přes Polsko. Zubáka samo nestihl, tak se musel přeobjednat.

Teď čekám, že každou chvilku přijede.

Do toho začala opět chrchlat Aňa, tak jsem ráno odvolala logopedii i školku a budu doufat, že to zase nechytne Sofi, když už ta rýmka u ní je jen trošku a už se tak u kojení nedusí.
17. kvě 2010 v 10:22  •  3 děti  • Odpověz
ahoj holky jdu si k vam pro radu, malej mi take doted spal v kosiku ale uz mu zacina byt maly a tak ho potrebuji naucit na postylku ale nevim jak :fearful: pred chvili jsme ho tam zkusila dat ale brecel tam a tak jsem ho vyndala a dala do kose, ale takhle to nepujde do nekonecna, rikala jsem si ze si sem nejdrive zajdu pro radu a pak ho budu ucit, vidim ze jakel ma stejny problem
jo a chtela jsem se zeptat kam ho v postylce umystujete? me rikala doktorka ze musi spat tak aby mel nohy u konce postylky, ale ja mam mantinely na druhe strane :confused:

jinak moravandy drzim palce at vas voda nevyplavi! :unamused:
17. kvě 2010 v 10:37  • Odpověz
hajdus, tohle se doporučuje i u nás, jen nevím, kolik maminek jej dodržuje. je to proto, že kdyby byl výš a zajel by pod peřinku, tak by se mohl přehřát (riziko SIDS) nebo udusit.
ale moje mrně se ještě tak nemele, takže ji mám normálně nahoře. navíc já mám dlouhou přikrývku, tak ji mám složenou napůl a malá je jakoby uvnitř, takže i kdyby se posunula níž, tak si vlastně ze sebe deku stáhne.
a poradit vám s přemísťováním z koše do postýlky neumím, já malou od začátku dávala spát různě, do koše, postýlky, na naší posteli, do kočárku..... takže jí je to šumák, kde ji položím. teď trovna usnula u nás, oblékla jsem ji a otevřela okno, tak jsem ji nechtěla dávat až na druhý konec místnosti do postýlky, ať ji není horko. v noci spala v postýlce, k ránu po posledním kojení u nás, pak zase v postýlce. a furt na břušku....
jenom jsem asi před hoďkou malou nosila po kojení a měla v pusince ten nejmenší dudlík, co máme, který ji dávám na spaní na bříšku, a jak jsem ji oblíkala, někam mi zapadl a já ho neumím najít. chápete to, ztratí se mi na 2 m čtverečních a já nevím kde? dala jsem ji další, trochu větší a budu doufat, že ho má třeba v pytli.... až se vzbudí, musím to prohledat...
17. kvě 2010 v 10:45  •  3 děti  • Odpověz
jakel, jak jste na tom, neplavete ještě?
17. kvě 2010 v 10:45  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, my jsme od vody daleko, dík za zeptání.
17. kvě 2010 v 11:33  • Odpověz
Lucis, s tím dudlíkem dobrý :grinning: To Laurinka už ho chytá do ruky a jak šermuje, tak už ho vyhodila z postýlky a já ho pracně lovila mezi postýlkou a postelí, máme tam jen škvíru (miniložnice).
Jinak můj dnešní uspávací pokrok - dala jsem ji spát, pak jsem tam šla jen jednou asi za 10 min pustit znovu písničku, strčit dudlík, spravit hlavu (zas ji měla vytočenou a sledovala mantinel za sebou se zvířátkama), pak jen trošku pomrčela a spala. Asi za půl hodiny se probrala, to mi přišlo moc brzo, jsem si říkala, minimálně do 11 hod musí vydržet, ať si pak pohrajem půl hoďky a bude papání. Tak jsem jí vrazila cumlík, pustila ukolébavku a usnula na 5 min. Tak pak znova, do toho zase srovnat hlavu, pustit ukolébavku....... no a už je 11.40 a ona furt ještě spí :grinning: :grinning: :grinning: Zase to není podle plánu. Ale aspoň jsem stihla plno věcí :sunglasses:
17. kvě 2010 v 11:40  • Odpověz
Hajduš, já učím druhý den a malý spí teď už dvě hodiny a něco, ale trvá to než usne. :frowning2:
Prostě se musíš obrnit trpělivostí a vydržet i párkrát pláč. Já tam chodím, pomazlím ho, pohladím, on nemá cumlík, tak tím je to horší. On třeba i 20 minut leží a kuká a pak spustí, tak tam hned jdu a mluvím na něj, dokud nepřestane a hladím po hlavičce. Pak zas odejdu. Včera plakal hodně, ale večer už usnul asi za deset minut a dnes ráno plakal a kňoural asi půl hodiny a ještě teď spí. Já jsem to takhle dělala u Jakuba i Matyáše, David spal v postýlce od narození, to jsme koš neměli a pomohlo to a spali mi všichni krásně. Bylo to možná trochu jednodušší, protože se ududali cumlíkem.Po nějaké době až bude větší, bude rád, že ho do té postýlky položíš a on to zalomí ještě než dojdeš ke dveřím, alespoň já jsem to tak u všech kluků měla. :grinning: :grinning:
Tak přeju hodně štěstí a pevné nervy.
17. kvě 2010 v 11:40  • Odpověz
Michel a z čeho pouštíš ukolébavku, já mám jenom kolotoč, ale ani jsem ho teď nedala na postýlku, protože mám ten obyčejný co se musí natahovat ručně a to bych se uběhala. Navíc jak tam má malý nebesa, tak se špatně točí.
17. kvě 2010 v 11:42  • Odpověz
Ahojky, tak my jsme bohužel na umělém mlíčku, jelikož jsem ztratila mléko - měli jsme úmrtí v rodině hned dva dny po porodu a tak nervy zapracovaly :unamused: Malý papá každé dvě až tři hodiny pořád...nemám to srdce třeba i dodržovat tři hodiny když už ,má hlad.
V postýlce spí jen přes noc a to ho tam musím dát už uspaného, prostě tam okamžitě začne brečet. :frowning2: také budu muset asi vydržet nějaký pláč než si zvykne. Ale jem se prostě postýlka nelíbila od začátku. :frowning2: tted dokrmím a jdu to zkusit, jelikož mi u toho usíná...
17. kvě 2010 v 11:42  • Odpověz
Lucyne, to je mi líto a alespoň ti dělá radost malý Michálek. :wink:
17. kvě 2010 v 11:48  • Odpověz
Jakel, mám chůvičku Philips a je v ní 5 ukolébavek. Naštěstí hrajou dost dlouho, takových 5 min určtě. Dřív jsem právě taky běhala a natahovala, hrůza. Ale teď jedno puštění nestačí, musím minimálně 2x.
Jinak kámoška pouští na uspávání písničky z CD, co poslouchala už za těhotenství a malá je prej tuhá hned, to se někdo má co :slight_smile:
17. kvě 2010 v 11:55  • Odpověz
také jsem to slyšela,že někdo uspává na písničky co poslouchali v těhotenství, ale u nás to nefunguje :frowning2: štastná to maminka.
Tak já jsem to vzdala a jdeme ven do kočárku, tam usne stoprocentně, ted tu na mě leží a spinká celý uplakaný z postýlky :unamused:
jsem bábovka a nemohu ho tak vidět dlouho plakat. :wink:
Děkuji Jakelino, jsi hodná.
17. kvě 2010 ve 12:29  • Odpověz
autor
jejda, holky, neni to brzo na to ucit je spinkat v postylce samotny? :sweat_smile:
v noci tu byla silena prutrz mracen a brutalni vitr, normalne nam to na chodbe vyrvalo okno z pantu, tak jsem se moc nevyspala, ale detem ten rachot nastesti nevadil a spali jak andilci az do rana :grinning:
17. kvě 2010 ve 12:51  • Odpověz
majatob ty se do postýlky vlezeš? :grinning: :wink:
17. kvě 2010 ve 13:02  • Odpověz
Maji, u nás to fungovalo už třikrát a myslím, že bude i čtvrtý pokus úspěšný. Zase malý spí od 3 hodin jak se vzbudí v noci se mnou, já většínou u kojení usnu a už ho neodnáším z postele.
17. kvě 2010 ve 13:10  • Odpověz
Vsadila bych se,že se Maja do té postýlky fakt vejde. Je to hubeňour :slight_smile:
17. kvě 2010 ve 13:11  •  1 dítě  • Odpověz
Venda teda spí v postýlce jen v noci. Ale teď jsem ho tam na zkoušku dala a zatím spinká jako andílek. Jinak je přes den bud v košíku nebo na kojopolštáři. Tam je mu nejlíp. No a samo,že venku v kočáře.
hajdi,Vénu dávám v postýlce někam do středu,na bok, Zakrytý je dekou.
17. kvě 2010 ve 13:15  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj, potřebovala bych poradit. Kdo nekojí jaké dáváte UM :wink: a jak často Vám mimča kakají. Tomík je teď na Sunaru a kadí většinou ob den a teď nekadil už 3 dny :unamused: tak nevim jak mu pomoct. Přešli jsme z Nutrilonu, po něm měl velký bolesti bříška ale kadil normálně :unamused:
17. kvě 2010 ve 13:17  • Odpověz
Doorka a jak spí na kojo polštáři, já ho mám dost tvrdý, tak si to neumím představit??
17. kvě 2010 ve 13:26  • Odpověz
autor
michelle, ja do postylky ne, ale Bibi do postele jo :grinning:
17. kvě 2010 ve 13:28  • Odpověz
Maji, můžeš mi prosím napsat název té mastičky, co je na ty šupinky ve vláskách??? Malému se začínají dělat. Děkuji :slight_smile:
17. kvě 2010 ve 13:56  • Odpověz
Tady chčije a chčije..........A furt........už mě to nebaví :frowning2:
17. kvě 2010 ve 14:03  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko, tak já jsem asi jediná, komu to nevadí, protože mě malý v kočáře řve a nevydrží dýl jak hodinu a to už musí být dobrý den. :slight_smile:
17. kvě 2010 ve 14:10  • Odpověz
17. kvě 2010 ve 14:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.