• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
a JEZ PROTI PRUJMOVOU STRAVU a odstrikavej at neztratis mleko. kojim u tohoto prispevku, tak se omlouvam za styl pisma
19. kvě 2010 v 17:02  • Odpověz
Holky, čauky, tak jsem byla dnes v práci kouknout na kolegyně a kolegy, malá to celé prospala, takže tetky měly smůlu :grinning:
Zakecala jsem se s kolegou, o kterém jsem věděla, že čeká prvního potomka zhruba ve stejné době jako já. Nakonec se jeho chlapeček narodil den po nás, měl o 10 dkg a 1 cm víc, než Mia.
Tak jsem hned zkoukla fotečky na kompu a vyzvídala jeho nynější proporce a mírně jsem zůstala paf, že my jsme asi Otesánek :confounded: Malý teď měří 54 cm (tzn. +6 cm, Mia +11 cm) a váží 3800 g (+600 g, Mia +1600 g), ale dr. jim řekla, že přibírá pěkně. Tak nevím, vám přece taky děti přibrali tak jako naše Sofi, že jo? Nejsme moc tlouštíci?!?!?
Navíc kolega říkal, že malý po porodu spadl pod 3 kg (to my taky, ale jen na 2980 g) a pak mu dlouho trvalo, než začal přibírat, tak možná proto...
19. kvě 2010 v 17:49  •  3 děti  • Odpověz
Tak opět nechtěl prso, ani jsem do něj nedostala nic lžičkou a stříkačkou, prstě to nepolkne, vyteče mu to koutkem, od 15 teda nekakal. Mluvila jsem s dr a jede si mi na nej podívat. Teplotu má 37,2 po odečtení, ale je takovej klidnej,jen kouká,nebečí co chvilku usne, prostě to není on :frowning2:
Ani: kulíška mám rozdělanýho, ale nedaří se mi ho do něj dostat, prsa už jsem odstříkávala 2x
19. kvě 2010 v 17:54  • Odpověz
Lucis, trochu tlouštíci jste :grinning: :grinning: Sranda :grinning: Malá je fakt papulatá, tak moc přibere málokteré dítě, buď ráda.
Děti jsou různé a já nemám ráda takové to srovnávání. Hlavně, že je spokojený a přibírá :grinning: :grinning:
Naše děti taky všichni nepřibírali stejně.
19. kvě 2010 v 17:59  • Odpověz
Co to je kulíšek, já to neznám???
Nikitko držím palce, pak hoď avízo, co bobek malý :frowning2:
19. kvě 2010 v 18:02  • Odpověz
http://www.kulisek-ors.cz/pro-matky/slozeni-kuliska/
Dava se to proti odvodneni napr. pri prujmu. Ja ho brala, kdyz jsem mela tu strevni virozu.
19. kvě 2010 v 18:17  • Odpověz
jakel, je to hlavně pro děti, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že mým holkám to nechutnalo a upřímně, já po ochutnání taky uznala, že je to humus... jsou to minerály na doplnění při průjmech a zvracení

jo, jakel, odkaz pro tebe: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/10132774

máme i tenhle usínáček, tak když jezdíte do ikea, možná to pro tebe jednodušší, než lítat někde po obchodech. jestli tedy už nemáte... :wink:
19. kvě 2010 v 18:26  •  3 děti  • Odpověz
luci,my jsme stejní otesánci jako vy :grinning: Venda váží stejně,jako jeho o 5 týdnů starší kamarád. Ale tlustý se mi nezdá.
19. kvě 2010 v 18:33  •  1 dítě  • Odpověz
Lucis dík, já se chystám do C&A a jsme nemožná, vždycky jak jdu do Kaufu, tak se tam strašně zdržím a spěchám domů a věčně tu máme nějaké návštěvy a nějak nestíhám. Já mu dávám do postýlky plenku a pošudlím si ji vždycky předtím po hrudníku. Někdy to pomůže někdy ne. Dnes spí pěkně, vzbudil se teď a předtím jsem s ním byla hodinu venku.
19. kvě 2010 v 18:33  • Odpověz
Tak dr. si myslí, že to budou uši, od čtvrtka má rýmu, odsáváme. Teplota mu ¨povylezla na 37,7, tak dostal čípek, napsala mi otobacid kapky do ucha, podařilo se nám do něj dostat trochu mlíka stříkačkou, dehydrovanej zatím není. Mám co chvilku mu dávat tekutiny, hlídat to kakání a zítra ráno se jí ozvat, jestli nás pošle na ušní.....
19. kvě 2010 v 18:35  • Odpověz
Doorka, on je i hodně dlouhý. Ono se to přibírání pak zpomalí, ale jsme vzorné matky :grinning: :grinning:
19. kvě 2010 v 18:36  • Odpověz
Nikit, ty brďo, kde to mohl chudáček chytit???
19. kvě 2010 v 18:37  • Odpověz
jakel, my jsme se posledních 14 dní plácali v rýmě a kašli všichni, takže jsme to prskli i na něj :confounded: A ta rýma hold vlezla do uší. Teď pupík spinká, ale budu ho pak muset vzbudit a zkusit nakojit nebo do něj dostat trochu tekutiny. Manžel přijel z Prahy a frčel hned do lékárny pro ty kapky.
19. kvě 2010 v 18:52  • Odpověz
19. kvě 2010 v 18:58  • Odpověz
Ani je roztomilý a má rád toho pejska, tu hračku, že :grinning:
19. kvě 2010 v 19:00  • Odpověz
ani,je nádherný. Takový prďůšek malý. Včera jsem koupila stejný dudlík,jako máte vy. A super.
19. kvě 2010 v 19:22  •  1 dítě  • Odpověz
Venca už zase spí a to máme jít kupkat. Teda,já nevím,co to dnes je. Snad nebude marod,když je tak spavý. Doufám,že to dělá jen to počasí.
19. kvě 2010 v 19:24  •  1 dítě  • Odpověz
nikitko,brouček malý a už marodek. :frowning2:
19. kvě 2010 v 19:24  •  1 dítě  • Odpověz
Doorka, jenom aby spal v noci, když ti prospal celý den. :grinning:
19. kvě 2010 ve 20:09  • Odpověz
hurá,vzal prso a nabumbal se :slight_smile: Teplota 37,5 °C, kapky nakapaný a už zase spinká.
19. kvě 2010 ve 20:25  • Odpověz
Tak my dneska spací den neměli. Zuzanka toho moc nenaspala. Jela jsem dopo do města do nákupního centra. Myslela jsem, že když to bude kolem poledního, že v autě usne a pak bude chrupkat, ale ona se tam probrala a už neusnula. Přes den spala tak třikrát a jen max. po 3/4 hodině. Večer mi naštěstá usnula už o 3/4 na 8, takže celkem brzy. Byla už chudinka utahaná. Navíc se mi podělalo auto. Prý prasklý tlumič na předním kole. Takže jsem teď zavřená doma a do města nemůžu jet. A to bych tam pořebovala pár věcí vyřídit. Doufám, že příští týden už auto bude.
19. kvě 2010 ve 20:32  • Odpověz
Vero den blbec, hlavní je, že se vám nic nestalo
19. kvě 2010 ve 21:27  • Odpověz
Holky dobrou, padám na hubu. Malý dnes ne a ne usnout, zabral až v devět a já jsem málem zabrala u faktur :grinning: :grinning:
Už to mám hotové, tak jdu do hajan. Dnes nedám ani televizi :frowning2:
19. kvě 2010 ve 21:32  • Odpověz
Nám se osvědčil tenhle čajík, je chutnej a super a prdíme o 106 :grinning: , navíc je od 1týdne. My měli problémy s prdíky a kakáním a po tomhle máme klid. :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 21:33  •  4 děti  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem včera mšla celý den rozlitaný a chudák Verunka se vůbec nevyspala. Dnes neopak prospala celý den, ale s tím počasím se nedivím.
Jinak Verča má atopický exém, takže jsem z toho trochu vyplašená, i když jí už začíná mizat. Byl nám zakázán slunečnicový olej z lékárny, že moc vysušuje.
Přidávím foto s dědou, který pro ni dostal od kolegů dárek a pak jednu z dneška
19. kvě 2010 ve 21:35  • Odpověz
No, tak mám vyžehleno a ještě se jdu před spaním s Vámi podělit o náš dnešní večerní zážitek.

Mia si před koupáním na chvilku schrupla, byla nakojená, odbrknutá, tak si říkám fajn, bude při koupání dobře naladěná, nebude mít velký hlad, ani nebude ještě moc unavená.
Všechno jsem si nachystala na koupání, malá se začala vrtět, fajn, akorát, najednou rána, druhá, třetí, malá blažený úsměv na tváři. Říkám si, jedno mohlo být prdnutí, ale ty dvě byly sichr pokládky. Chvilku jsem ji pozorovala, ona se probrala, znovu zavrtěla, hodila na mě úsměv, tak jsem ji zvedla a zjistila, že je durch přes body, punčošky a vzala to i s postýlkou :grinning:
Neva, stejně jdeme koupat. Dojdu do koupelny, začnu vysvlíkat pokaděné, zvednu, malá si říhla a obhodila mě zbytkem mlíka, co ji asi zůstalo někde po cestě do bříška, naštěstí to bylo spíš ublinknutí.
Sundám plínku, otřu z nejhoršího, nahou si ji na sebe hodím a jednou rukou si chystám osušku. Najednou splav a byla jsem počuraná já i dlaždice (počurala mě poprvé). Takže nahoře triko od mlíka, dole počurané. :grinning:

Malá i Aňa, která koupala se mnou, vysmáté jak lečo.

Zbytek proběhl už OK, a teď si tam v pelíšku hnípe, i když u toho nějak funí. Přitom jsem ji kapala i odsávala a nic moc nešlo, tak nevím....

Dnes jdu zalehnout dřív, hokej není a já mám nějaký utahaný den, jsem ko, odpo jsem dokonce zalomila u kojení, když jsem se chystala pro holky. Pak mi ujel bus, tak jsem pro ně musela autem. A taky mě z toho našeho buřtíka dnes bolí ruce a záda jak čert. Kdo to tady měl včera masáž zad? Hned bych to taky brala :unamused: :confounded:

nikit, super, hlavně, že tak.....
vero, stejně je venku hnusně, od víkendu se to má zlepšit, tak pak můžeš vyřizovat o106 :wink:
19. kvě 2010 ve 21:37  •  3 děti  • Odpověz
brouči, pěkný dáreček, tyhle miminkovské dortíky jsem už taky viděla, super nápad, hlavně praktický :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 21:39  •  3 děti  • Odpověz
Luci: dobrá storry :grinning: Tohle znám moc dobře, dneska jsme to měli podobné, ráno byl pokaděnej až na lopatkách, tričko mi poblinkal dneska 2x a tepláky dostali zásah od čůránke dneska taky...a pak se divím že peru skoro denně :grinning:

Brouci: dortík pěknej, hned bych si dala :wink:

Zuzi: fenyklovým čajem se prolívám já i ho dávám Radimkovi, ale krom toho jedeme ještě probiotika, babycalm, tak nevím co zabírá na prdy nejvíc :sweat_smile:

Tak já mizím do pelechu, Radimek spinká, ale dám si budíka na půlnoc, abych ho přeměřila a nakojila, kdyby se nehlásil sám. Zítra písnu, jak jsme na tom. Dobrou :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 21:48  • Odpověz
je fakt, že dortík je super, ale asi už jej nevyužijeme a schováme na případné další mimčo. Budeme už potřebovat větší plíny
19. kvě 2010 ve 22:06  • Odpověz
lucisa pěkné, hold ta naše mimča jsou šikulky
19. kvě 2010 ve 22:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.