• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Tak ja uz mam taky sbaleno do porodnice, chybi mi tam jen pantofle, nabijecka, dokumenty k porodu (castecne) a 1/2 l neperlive vody s homeopatiky :slight_smile:
21. led 2010 v 19:59  • Odpověz
téda,vy jste šikulky.
Jdu na růžovku,kuřátka. Nashle ráno. :grinning:
21. led 2010 ve 20:15  •  1 dítě  • Odpověz
dočetla jsem a reaguju:
aninam: s tou autosedačkou je to síla. já si pro první dcerku koupila od známé chicco synthesis, byla používaná asi 3/4 roku a v perfektním stavu, pak v tom odjezdila i Aňa (a to jsme tam i třeba doma krmili první příkrmy, když ještě holky pevně neseděly), pak si ji půjčila švagrová, měla dvojčata, tak tam byly ty náklady větší a pak ještě kámoška a můžu Vám říct, že je po vlastně 5 dětech pořád ok, ani potah není vyšisovaný nebo lichý. Asi záleží fakt na tom, jak se člověk o to stará. taky bych se styděla vracet nepoužitelný krám, to bych dala raději nějaké prachy na novou nebo koupila jinou. někteří příbuzní si myslí, že ti druzí jsou na tom vždycky líp a můžou si dovolit koupit novou :frowning2: :unamused:
jakel: to je super s tou podprdou, já si tam taky ještě půjdu pro jednu.

jo, dnes jsem byla vykoupit dm, připadala jsem si jak ojo, jak jsem tam šachovala s těmi kupóny. :grinning: představte si, že ta bedna s dvojitým balením plenek byla poslední, tak jsem ji hned lapla, prodavačka sundala leták s cenou a já po půlhodině vybírání dalších serepetiček zjistila, že tam uvnitř je balení plenek vel. 4 (7-18 kg), tak jsem ji tam vrátila zpátky, nebudu to 3/4 roku skladovat, těch akcí bývá tolik.... :grinning:
místo toho jsem si koupila přebalovací tašku na kočárek babylove. já tašku ke kočárku neměla a tahle byla navíc černá, takže pasuje ke kočárku (byla tam i béžová a hnědá a s pěknou výšivkou, ale ta hnědá by ke kočárku asi nešla). navíc ta taška měla uvnitř přebalovací podložku, obal na láhve, vzorky plenek babylove, velké a malé balení vlhčených ubrousků, krémík na opruzeniny, kapsa na pleny, další dvě menší, dvě venkovní, popruh na krátké iu dlouhé zavěšení na kočár. stála 600 kč a já na ni uplatnila těch 25%, pak ještě kupónky a na celý nákup dalších 10 %, tak jsem ušetřila necelých 450 Kč, což jsem byla ráda. jen jsem to neuměla odnosit, tolik krabiček, balíčků, krémíků.
těhu kalhotky mám canpool i jessa a ještě jsem vzala v lékárně ty dvoje síťované. chtěla jsem i vložky, ale ty tam neměly, tak ještě musím dokoupit vložky. pak mi chybí olejíček na miminko (hlavně po koupání), nějak jsem si v tom množství věcí nevšimla, že jsem ho nevzala :grinning:

ale zjistila jsem, že asi k přebalováku budu muset dokoupit jednu skříňku, manža bude mít radost, až mu to řeknu :grinning:
21. led 2010 ve 20:27  •  3 děti  • Odpověz
jo a homeoptaika mi taky kámoška doporučila, tak ji musím cinknout, které to brala, Julinka ji pak vyjela málem cestou mezi dvěmi porodnicemi (v první měli plno, tak ji poslali o dům dál).
jo, holky, nevíte, jestli dnes nejsou zase nějaké erupce na slunci nebo depresivní den? ty moje opice zase dnes zkoušely hru, kdo s koho a co mamka vydrží? nebo: tak, schválně, jestli nás mamka přeřve a ještě nám u toho stihne dát na zadek nebo zase jen vyhrožuje..... :angry:

ráno jsme byly s Aničkou na kontrole s uchem, má tam pořád dírku, takže se ještě nesmí koupat, ale do školky už může, naštěstí, v pondělí maže. dr. ji to chtěla změřit nějakým přístrojem, řekla, že ji to v oušku trochu zavrčí a ta naše viktora začala ječet jak na lesy a chudák sestra ji musela zpacifikovat, já se k ní přes břicho a její nohy neuměla dostat :grinning:
a ty její hlody v čekárně. vyšla ženská, dáma jak cyp (počítám něco kolem 45), načančaná, narvaná v 3/4 bokovkách a vysokých kozajdách, ale břicho ji trochu přetékalo. a naše mladá: ta paní je taky těhotná jako ty, mamko.. baba už na odchodu, dělala, že to neslyší. jedna taková starší babča to ale slyšela a hned komentovala: ti mladí mají dneska přehled, to my neměli......
pak chvilku klid a přišel takový dědula, plešatý a šíleně velké uši, jak to ti staří mívají a ona hned "šeptala" divadelním hlasem: ten pán má tak velké uši jako sloni, asi ho někdo tahal, když byl malý. pán si šel naštěstí pro naslouchátko, tak to snad neslyšel a ta babča už byla pryč, ale zase jsem nevěděla, jak se mám tvářit a hlavně ji umlčet. říkám: nekomentuj všechno co vidíš a dívej se na ty plakáty na zdi.....
21. led 2010 ve 20:37  •  3 děti  • Odpověz
odpo jsme byly za babi v nemocnici a zase tam udělaly kůlničku na dříví, fakt už se s nimi stydím někam chodit, 1000x jim to vysvětlím, řeknu, ony to odkývou a pak zase nějaká blbost.
pohádaly se i cestou kvůli tomu, kolik kopců jsme projeli a kolik nás jich ještě čeká, jedné z toho bylo prý blbě, tak ji ta druhá provokovala, že ji bude ještě blbějc.... děda se tomu jen uchichtával. pak pustil nějakou perličku z mého a bráchova dětství a ony se mě vyptávaly na podrobnosti čtvrt století staré, myslela jsem, že mě klepne, tak jsem tatíkovi pěkně poděkovala :angry:

vidím, že si tady zase píšu slohovky sama, tak když tak po růžovce páček...... :wink:
21. led 2010 ve 20:42  •  3 děti  • Odpověz
luci,to je s malou veselou :grinning: to bych se tam potrhala smíchy...ještě bych prosila o překlad do našeho dáma jak cyp,známej (ostravák) mi to nebyl schopnej vysvětlit :slight_smile:
mě by jen zajímalo,co jste všechno na ty vaše prtata kupovali,že házíte takový sumy z drogerií :wink: já jsem kupovala akorát Avirilku na mazání,dudlik,balení plínek a ubrousků a rybilku,bepanthen,kalhotky a vložky v lékárně,nic jinýho nemám.Nemůžu přijít co budu ještě potřebovat ještě teď ze začátku...
21. led 2010 ve 20:48  • Odpověz
jaký homeo doporučovala?Já bych chtěla pořídit na podporu kojení,ale pokud jsou odzkoušený i jiný,tak že bych to taky zkusila?maji to v každý lékárně nebo se musí do nějaký speciální
21. led 2010 ve 20:51  • Odpověz
zuzzie: ty homeapozjišťuju a pak dám vědět, hodíminfo sem.
toho cypa ti asi taky nevysvětlím :grinning: , ale jak bych to řekla jinak? třeba dáma jak hrom, prostě se nesla jak pávice, dělal honoraci a na takovou dvacítku se určo i cítila... tak asi tak, vyzní to hanlivě :sunglasses: , ale tak nějak nadneseně, kapišto? :grinning:

z toho dm se to nasbírá: 2 balení newbornek, 1 mini (3-6 kg), čtveropack vlhčených ubrousků, 2 balení vložek do podprsenky, nějaké ty koupele, mycí emulze, krémiky na dupku, na pusinku, na zkoušku jsem vzala nějaké jednorázové ubrousky, zkusím je, jestli je třeba můžu kombinovat s vlhčenýma, nebo třeba po ublinkutí na utření pusinky (látkové pleny jsou trošku drsné) - za mě to nebylo. nějaké vlhčené menší do kabelky, tašku na kočárek, štěrkotku na postýlku - takový ten had se štěrkotkama, čajíky pro těhulky, třešinkový polštářek na bolavé bříško (ouško, zoubky apod.), přebalovací podložku, kalhotky,..... to se nasbírá, ale zase já toho spoustu použiju i pro holky - krémiky, vlhčené ubrousky, ten třešňový polštářek....
mám spoustu drogošky vyzkoušené i po holkách, ale mám pocit, že teď je toho tolik, tak si to užívám a vzala jsem i nějaké novinky, kdyby se to náhodou neosvědčilo, vrátím se ke klasice.
počítám, že ta zásoba drogerie je aspoň na půlroku.
21. led 2010 ve 21:07  •  3 děti  • Odpověz
Holky, s temi homeo uz jsem to tu psala. Takze znovu:

Před porodem:
Arnica montana 15 CH
- měsíc před termínem porodu 5 granulí tohoto léku denně zajistí přípravu porodních cest a působí preventivně na únavu a případná poranění během porodu

Gelsemium sempervirens 15 CH
- Strach z porodu
- 5 granulí večer před spaním, pokud se blíží událost tak ten den od rána každou hodinu až do události

V průběhu porodu:
Arnica montana 15 CH (nebo 9CH) + Actaea Racemosa 15 CH
- jakmile se stanou stahy pravidelnými a jejich interval se zkrátí na 5 minut, popř. odteče-li plodová voda
- namíchat do ½ litrové láhve s neperlivou vodou od obou po 10ti granulích a popíjet po doušcích během celé první doby porodní

Po porodu:
Arnica Montana 15 CH (nebo 9 CH) + Sepia 15 CH
- 5+5 granulí jedenkrát denně. Lze užívat nejednou! Užívat celé šestinedělí!

Ricinus communis 5 CH
- podpoří tvorbu mateřského mléka, na rozběhnutí kojení nedojde-li přirozeně
- 5 granulí každou hodinu až do spuštění tvorby mléka

V případě císařského řezu:
Straphysagria 15 CH
- při plánovaném císařském řezu je dobré vzít 5 granulí tohoto léku den před operací a pak pokračovat v podávání 5 granulí denně i po operaci do dobrání celé tuby léku

Arnica Montana 15 CH + Staphysagria 15 CH
- 5+5 granulí jedenkrát denně po porodu. Lze užívat najednou! Užívat celé šestinedělí!
21. led 2010 ve 21:07  • Odpověz
Jinak jsem s homeopatku probirala to redeni 9 CH a 15 CH, takze 9 CH je spise lokalniho charakteru a 15 CH obsahne vice. Snad to pochopite. Takze je lepsi ze zacatku brat 15 CH a az to bude kolem porodu bud pokracovat nebo pouzit 9 CH.
21. led 2010 ve 21:14  • Odpověz
Pajculo, já mám peřinku 120 x 90. A do klasické postýlky 120 x 60 stačí. Jen si pak dej pozor na povlečení. Dělají taky různý velikosti. Já si nakoupila teda správný, ale mamka mi pak dokupovala asi dvoje a ani jednou se netrefila do rozměrů. :grinning:
Já beru stejný tabletky železa jako ty. Začla jsem včera (beru jen jednu tabletku), takže zatím nevím, jestli se problémy se zácpou dostaví. Ale píšou tam taky, že se to nemá kombinovat se zinkem. Já mám těhuvitamíny Gravital a zinek tam je taky, takže ty teď musím vynechat, nebo aspoň je brát třeba jen dvakrát týdně. A taky prý prodávají v lékárně nějaký tabletky železa, který mají v sobě i kyselinu listovou a zácpu nezpůsobují. Stojí asi do 100 tak by třeba stálo zato, se na to v lékárně poptat. :wink:

Já s taškou do porodnice ještě chvíli počkám. Jen jsem tam zatím hodila pár věcí, který jsem tenhle týden nakoupila v drogerce, abych to pak nemusela nikde hledat.
21. led 2010 ve 21:17  • Odpověz
aninam mi ušetřila práci, fajn, jsi šikulka. hned si to musím opsat. :wink:
21. led 2010 ve 21:21  •  3 děti  • Odpověz
Doorko, já si tašku do porodnice balila při prvním těhu asi 14 dní před termínem. Nějak se mi do toho nechtělo. A tentokrát ji budu taky balit asi nejdřív v půlce února. Nemyslím si, že bych rodila nějak předčasně.

Luciso, z toho si nic nedělej. Já taky vždycky v DM strávím třeba hodinu, než to všechno na ty kuponky poberu. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Ani, myslíš, že se ta homeopatika dají koupit normálně v lékárně?
21. led 2010 ve 21:25  • Odpověz
vero, ja je kupuji normalne v lekarne a vsechny jsou bez predpisu :slight_smile: (tedy tyhle ne vsechny homeo!!)
21. led 2010 ve 21:27  • Odpověz
A jeste, u Honzika jsem mela tasku do porodky sbalenou od 6 mesice (od zacatku), tentokrat jsem ji balila pred tydnem :grinning:
21. led 2010 ve 21:28  • Odpověz
Tak to jo,já mám ještě spoustu věcí po Fildovi,jednorázový podložky,vlhčený ubrousky požíváme doteď.Já teda požívala akorát ten olejíček Aviril,žádnej jinej krém jsem nepoužívala,ale Filda se narodil už za tepla a netrpěl na vysušenou pokožku,tak snad bude stačit i tentokrát.
Já jsem vůči homeo nedůvěřivá :slight_smile: tak jsem jen chtěla vědět co má kdo odzkoušeno.Když jsem byla těhotná s Fildou,chytla jsem nějakou chřipku a manža mi došel koupit homeopatika.Museli se cucat a byli nasladlý,takže jsem je vyvrhla a od té dobyjsem na ně zanevřela.
Ani,myslim že si psala,že jsou i nějaký homeo proti prdíkům,mohla bys to sim napsat ještě jednou?Filda na ně šíleně trpěl a asi 3 měsíce jsme si s nima fakt užívali a nic nezabíralo....
21. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
zuzzie: http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomponentni/homeopatika-v-pediatrii.html

Jinak ja homeopatii hodne verim. Mela jsem nabeh na epilepsii v puberte a pomohly mi a vse se srovnalo a je v naprostem poradku. A kdyz malej umrel, tak jsem je pouzivali na uklidneni, pac jsme denne jezdili 120 km za malym a pri normalnich sedativech jsou snizene schopnosti a nesmi se ridit, u homeopatik ne..
21. led 2010 ve 21:33  • Odpověz
zuzzie, já jsem tomu taky nějak neholdovala, ale naše dětská je také homeopatka. takže když holkám něco bylo, dala jim klasiku, ale dala mi i možnost výběru z homeopatik, napsala mi co a jak. nebo když to nebylo vážné, spíš se třeba táhlo dlouhé nachlazení, pořád se vracelo, tak mi doporučila na posílení imunity. a holkám se to líbilo, takové miniantiperle, sladké, ochotně to cucaly.
nebyla v tom žádný fanatik, což se mi líbí, ale je fakt, že když jsem to vyzkoušela, tak to neublížilo a většinou taky pomohlo.

na prdíky jsme používaly sab simplex, ale taky jsem slyšela, že to není dobré, jen tohle, tak jsem kombinovala pití čajíku z fenyklu atd.
taky budu ráda, ani, za nějaké info a hlavně jak to používat, asi já jako kojící, ne?
21. led 2010 ve 21:44  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, ty jsi zase nezklamala. S tou dámou jak cyp, to se těžko někomu vysvětluje. :slight_smile:
Já chci do Dm o víkendu. Jenom jsem nepochopila jak jsi psala, že jsi měla slevu 10 % na celý nákup. Mají nějakou akci,nebo kupon. Já o ničem nevím.

Já to taky s nákupama nepřeháním. Různé oleje a mastičky nekupuju skoro vůbec. Používala jsem obyčejný naprosto čistý neparfémovaný olej z lékárny a je tam záruka, že to snáší fakt všechny děti. Sice moc nevoní, ale miminko voní samo o sobě. Jenom mastičky na dupku a na bradavky a na mytí první týdny jenom čistou vodu s trochou mycího gelu jenom na dupku. Uvidím jestli budeme mít tolik vlasů, jako kluci předtím. Tak ještě nějaký šampon.
Máme v rodině alergii, tak jsem fakt opatrná. Zažila jsem už osypané miminko a to jsem si dala jenom při kojení dva hlty pomerančového nektaru a léčili jsme to týden. :unamused:
21. led 2010 ve 21:50  • Odpověz
My požívali sab simplex,čaj proti prdíkům,fenyklovej čaj,gel na bříško,nahřívání bříška,cvičení s nožičkama a když bylo nejhůř tak rourka,ta tu a tam pomohla ale jinak děs běs a to jsem si jídlo mohla hlídat jak jsem chtěla...
21. led 2010 ve 21:52  • Odpověz
Dobry vecer holky,

doori budu drzet pesti, at si domu dovezete kocarek
hajdi: ja o porodu do vody taky uvazuju, ale uvidime jak to nakonec dopadne...

a homeopatika budu kupovat taky, pa nam to doporucila, tak proc to nezkusit :slight_smile: a tasku zabalenou nemam, ale veci uzh jakz takz naćhystane...
pajcul: taky jsem spis naklonena sternberku nebo prostejovu, olmik bude jen v pripade nouze...asi :grinning:
21. led 2010 ve 21:57  • Odpověz
autor
jeee, prdiky, s tema mam taky bohate zkusenosti :stuck_out_tongue_closed_eyes: vyzkousela jsem snad vsechno-sab simplex, lefax, tresnovej polstarek, fenyklovej caj, kminovej odvar, cviceni, rourku, Pupika....no, nepomohlo nic a navim nase trimesicni kolika trvala nakonec skoro sedum mesicu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. led 2010 ve 21:58  • Odpověz
Mě se Filda osypal po pomerančích a po jahodách,ale to už byl větší.Byl nastydlej tak jsem mu udělala vitamínovou bombu :slight_smile: a pak mě dr řek,že v tom jsou nějaký alergeny :wink:
ale jinak má Filda neuvěřitelnou imunitu,teď si myslim,že to bude mít mladej horší,protože mě každou chvíli bolí v krku a mám rýmu a za Filipa jsem byla absolutně zdravá,slyšela jsem že to spolu prej souvisí
21. led 2010 ve 21:59  • Odpověz
autor
a nezrala jsem temer nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: no ale aspon jsem zase rychle zhubla na puvodni vahu :grinning:
21. led 2010 ve 21:59  • Odpověz
jakel, to je právě ta akce, která trvá do 24.1. zaregistruješ se přímo v prodejně na tom jejich kiosku a prodavačka ti dá další knížečku s kuponky a tam je jeden kupon na slevu 10 % z celého nákupu a jeden spešl joker na 25% na jeden jakýkoliv výrobek (já ho uplatnila na tu tašku na kočárek, ale můžeš třeba na balík plen, kosmetiku cokoliv - netýká se to jen mimi věciček).

jak bys toho cypa vysvětlila ty? :grinning: myslíš, že to holky mimo ostravsko pochopí?

zuzzie, já si taky dávala pozor na jídlo, ale občas se prostě stalo, že se malákroutila a já ani nevěděla z čeho. teď jsem si v tom dm koupila i ten polštářek z třešňovými peckami, tak uvidím, to využiju i u holek.
21. led 2010 ve 22:03  •  3 děti  • Odpověz
Já jsem měla okamžitě strašně málo mlíka když jsem přestala pravidelně jíst nebo třeba míň takže mě lezla váha dolu pěkně pomalu,ale nakonec jsem se dostala ještě 3kg pod svoji původní.Proto bych ráda vyzkoušela ty homeo,od 4 měsíců jsem musela dokrmovat,protože už ho bylo prostě málo...
21. led 2010 ve 22:04  • Odpověz
Lucis, to je těžko. Tady se to používá tak automaticky, že mi to přijde jasné, ale vysvětlit to někomu neumím :slight_smile:
21. led 2010 ve 22:17  • Odpověz
jejda, taková hrubka, chtěla jsem původně napsat z třešňových pecek, pak to hodila do 7. pádu, ale předložku neopravila, sorry, červenám se........

tak, zuzzie, to já jsem byla jak kojná, plně jsem první dceru kojlïla 8 měsíců (kvůli operaci jsme to na doporučení dr. protáhly) a pak jsem ji musela násilím odstavit v 1,5 roce, páč už jsem byla zas etěhu a nedávala jsem 6x za noc kojit. druhou jsem kojila do necelého roku, ale ta se odstavila sama, byla na dudlíku a neměla potřebovat dudat a pít, tak to nějak samovolně odeznělo. to si spíš přišla ta starší ochutnat :grinning:
21. led 2010 ve 22:21  •  3 děti  • Odpověz
lucis, tak to závidím. Já jsem s mlékem vždycky zápasila. :cry:
21. led 2010 ve 22:25  • Odpověz
holky, já se loučím, vůbec necítím nohy, dnes mi trnou až nad kolena, lupla jsem si magnezko a jdu hodit nohy nahoru....
čauky zítra :wink:
21. led 2010 ve 22:26  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.