• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Luci tu knizecku v dm mas na tu fialovou karticku nebo jsi registrovana jeste v necem jinem? ja chci taky :grinning: zrovna vcera jsem tam nechala docela dost penez za veci do porodky...
21. led 2010 ve 22:26  • Odpověz
já jsem byla ráda i za těch pár měsíců,protože moje máma řikala,že jsme byli všichni na umělý,protože neměla mlíko skoro hned od začátku,tak třeba nám jakel pomůžou ty homeopatika...
21. led 2010 ve 22:28  • Odpověz
autor
holky, jdu se ucit, mam v sobotu zkousku a zatim to nejak nedavam :frowning2: tak rano pa pa
21. led 2010 ve 22:31  • Odpověz
Maji - tak držím palce, at ti to hezky leze do hlavy a v sobotu to dáš! :wink:
21. led 2010 ve 22:38  • Odpověz
Maji, at ti jde uceni do hlavy :slight_smile: Ja kdyz byla s prckem, tak jsem delala 2 statnice a docela se mi dobre ucilo :slight_smile:

A ja mizim do pelisku :slight_smile:
21. led 2010 ve 22:59  • Odpověz
to zvládneš levou zadní :slight_smile: tě obdivuju,těhotná a ještě s mrňousem...
21. led 2010 ve 23:00  • Odpověz
To už všichni spíte?Já mám zase nespavou,chjooo...Usínám kol 1-2hod. :unamused:
21. led 2010 ve 23:36  • Odpověz
Ahojky, přeji dobré ráno :wink: Tedy já včera vytuhla a už se k ničemu nezmohla :frowning2: Doufám, že až budu doma, tak budu schopná i něco udělat
22. led 2010 v 06:43  • Odpověz
Holky,tak já mám uzavřeno pololetí,mám to za sebo, ovšem nevím, jak ude probíhat to další pololetí s prckama, ale uvidíme. :astonished:
Mám dotaz-vám při porodu, nebo po porodu dovolili pít? Mě ne-tak je mi divné, že píšete, že si berete vodu. :unamused:
22. led 2010 v 08:34  •  4 děti  • Odpověz
Dobré ránko,kuřátka. Jdu vyvenčit psíka,koupím maso na zítřejší oběd a jdu obvolávat Brno kvůli kočáru. Už se mi o tom i zdálo :angry:

Zuzko,já myslím,že je to jak kde s tím pitím. Někdo nesmí ani hlt a nekdo může.
aronku a bude myslím hůř,když budeš tak dlouho v práci. Vydržíš to myslím nejdýl,ne?
22. led 2010 v 08:41  •  1 dítě  • Odpověz
zuzko, teď jsem četla někde článek, že při porodu nevadí pití ani jídlo a kde to zakazují, tak nemají poslední informace :wink: ALe jako prvorodička mám jen teoretické informace :grinning:

doorka, jestli nejdýl to nevím, ale fakt už jde všechno pomalu a hlavně mi chybí spánek :confounded: ALe taky to už počítám na dny, kdy tady končím :wink:
22. led 2010 v 08:45  • Odpověz
čau dámy při pátku. Ahoj Zuzi, no já slyšela poprvé až na gravijoze, že třeba u Apolináře se nesmí pít (a určitě i v dalších porodnicích) a samo ani jíst a to z toho důvodu, kdyby došlo na komplikace a muselo se pod narkózu, tak aby nehrozilo ženě přidušení zvratky :confused: Hlava my to teda nebrala a vesměs se všechny maminy shodli na tom (co už rodily) že měly dost žížu a že žíznit rozhodně nebudou, i kdyby měly na tajno pít ve sprše. Jinak mě do té doby nenapadlo, že může existovat takový zákaz, bo i PA nám radila vyloženě, co si máme vzít za pití a za jídlo. Dnes jedu konzultovat do té porodky, tak dám echo, co jsem se dozvěděla. Na druhou stranu, kdo ví předem, že bude rodit císařem, tak tam skutečně nevím, zda dovolí před tím pít :confused:
22. led 2010 v 08:46  • Odpověz
ještě jsem zapoměla: zuzko, moc gratuluji k ukončenému pololetí :wink:
22. led 2010 v 08:46  • Odpověz
autor
dobre ranko :slight_smile:
zuzi, ja jsem dostala od PA hrnek caje, ale pak jsem zacala zvracet, tak jsem uz nepila :unamused: tentokrat sebou beru urcite vlastni, nejakou neochucenou vodu a premyslim nad nutridrinkem...a na jidlo beru zasobu hroznovyho cukru, cokoladu a piskoty :grinning:
22. led 2010 v 08:51  • Odpověz
zuzi taky samo gratulace, jenom my nějak uteklo, ty učíš :confused: nebo se učíš :confused: ???
22. led 2010 v 08:52  • Odpověz
sluni, jo je to ta fialová kartička, teď mají akci pro stálé i pro nově registrované zákazníky, normálně bys tuhle bonusovou knížečku dostala až po získání 150 dm bodů (ty sbíráš při nákupech), zkus se zeptat na pokladně, jak to funguje, když už jsi registrovaná. já jsem se ale v jedné prodejně zaregistrovala, získala tu babybonus knížečku, ale netušila jsem, že si tu malou papírovou kartičku mám nechat,myslela jsem, že mi přijde nějaká plastová poštou. a body se budou načítat po zadání jména dosystému, než přijde. a když jsem byla v jiné prodejně, tak miprodavačka řekla, jestli mám tu kartičku, já že ne, tak mi řekla, že jestli tam nemám moc bodů, ať se zaregistruju znovu. tak se zeptej, co a jak, jen si pospěš, tu knížečku dávají do 24.1., platnost kupónů je samo delší :slight_smile:

rintin: nebo kdo to tady psal, já jsem taky sportovní nadšenec a na olympiádu už se třesu, bude to pohodička, holky mají navíc od 15.2. prázdniny, tak ani nebudeme muset ráno vstávat a aspoň týden prázdnin budu moct i ponocovat, když zrovna budou závodit naši :wink: a už budu ofiko na mateřské, takže pohodička, jupííííí :grinning:

jídlo u porodu bych asi nedala, zvlášť, když bych už za sebou měla klystýr, ale obecně se doporučuje třeba čokoláda nebo takové ty energetické tyčinky. a pít budu, u prvního jsem tajně cucala namočenou žínku, kterou mě manža chladil, ale u druhého jsem se napila. ne samozřejmě vypít na jeden zátah 1/2 litru vody, ale po douškách, proč ne, vždyť z toho prodýchávání a funění vysychá v krku.....
22. led 2010 v 09:00  •  3 děti  • Odpověz
zuzko,blahopřeju k ukončenému pololetí. A posílám energii na další.
Ten hroznový cukr je výborný nápad. Nakoupíme... :slight_smile:
22. led 2010 v 09:15  •  1 dítě  • Odpověz
Rinti-já se učím. No my něsměli vůbec pít ani při jednom porodu a jen nám dávali sát vlhkou plínku, což když denně vypiju 6litrů tekutin tak je sakryš málo. :wink: Ale zase není léto, tak snad to dám. A jídlo tak na to u porodu bych snad ani nepomyslela. :slight_smile:
22. led 2010 v 09:24  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko, ja mohla pit v prvni dobe porodni v pohode....
22. led 2010 v 09:31  • Odpověz
nooo ona nám taky nedoporučovala žádné knedlo vepřo zelo :grinning: ale jak už holky psaly, různé energetické tyčinky, čokoládu, a taky malou lahvičku koly třeba. Jinak kámoška někde zaslechla, že je dobrý mezi kontrakcema žvýkat gumový medvídky, ale vysvětlení k tomu neznám :confused:
22. led 2010 v 09:31  • Odpověz
Zuzko, tak nám PA včera řekla, že dehydratace rodičky je to nejhorší! A že si mám vzít klidně dvoulitrovku čisté neperlivé vody, že žádnou sladkou, bo by mi z toho bylo jedině blbě. A taky je povolen hroznový cukr na dodání energie, tak ten určitě koupím!
22. led 2010 v 09:43  • Odpověz
Dobre rano,

doori: stastnou ruku pri vybirani kocarku :slight_smile:

luci: aha, moc dekuji za info, tak to tam naklusu a nedam pokoj dokud nedostanu knizecku :grinning:

ja o piti a o jidle pri porodu zatim vubec nepremyslela, ale neco s sebou urco nabalim....uzh kvuli drahemu...
22. led 2010 v 09:44  • Odpověz
No tak já sbalím vodu, to se neztratí i když mi to třeba zakážou, pamatuji se, že jsem vždy, jak odešli sestry měla pusu pod kohoutkem a svlažovala hrdlo, ale nepila, bála jsem se, když to bylo zakázané.
Holky nemáte některá odkaz na obchod kde jsou ty body a dupajdy s nápisama-např. miluji taťku, jsem borec atd. zdá se mi, že to tu někdo kdysi dával a já to teď nemůžu najít.
jinak Sluni, jak jste vysušili byt? Už je vše OK?
22. led 2010 v 09:50  •  4 děti  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

nestíhám dočítat,dost jste toho teda nakecaly,takže reaguji jen na pár posledních odkazů.
Jídlo a pití je při porodu zakázané z toho důvodu,že kdyby došlo ke komplikacím a museli by Vám provést akutní císař,což znamená,že by Vás nemohli uspat,protože by Vás to ohrozilo na životě.
Nechci dělat chytrou,ale dobře si to rozmyslete,i to ucucávání je velmi nebezbečné.Nebo aspoň varovat personál,kdyby něco :wink:
22. led 2010 v 10:01  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
tak čtu,že mě předběhla rintin :slight_smile:
22. led 2010 v 10:03  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Já nějak nestíhám reagovat. Sedím u kompu a pracuju až z toho asi zčernám. Do dneška musí mít všichni hotové dph ať ho můžou zaplatit na Finančním úřadě. 25. 1. je sice až v pondělí, ale málokdo to pĺatí hotově a z účtu to musí poslat nejpozději dnes. Ach jo. Odpadla jsem před půlnocí a manžel šel spát až skoro ve 2 hodiny ráno.
Tak mi tu toho moc nenapište, jinak budu dočítat až v neděli. :frowning2:

Pití mi nezakázali a sestra mi sama dvakrát uvařila čaj. Jenom nakonec bych už moc nepila, někdo z toho i zvrací, jak prodýchává a má plný žaludek vody. Je to skoro jako holotropní dýchání.
22. led 2010 v 10:08  • Odpověz
dobre rano holky, jak se dneska mate? ja se citim jak kdyz me prejel parni valec, nejradeji bych se cely den valela v posteli a spala :wink: ale bohuzel to nejde :frowning2: vcera jsem v praci porad zivala a reditel se me zeptal jestli si pry nechci jit na chvilku lehnout do zasedacky :grinning: :grinning: :grinning: vypadalo ze to myslel vazne :grinning: :grinning: :grinning:

Kdo z vas tady jeste pracuje? Vim ze aronek, ale je tu jeste nektera jina mamina pracujici?
22. led 2010 v 10:08  • Odpověz
nám PA říkala, že jídlo není vyloženě zakázané a že když mamina rodí několik hodin a cítí se hlad, dobrou službu jí třeba udělají sušenky..a že zažila maminu, co třeba dlábila chleba s řízkem, co měl nachystaný manžel :grinning: Pití se prý na porodním sále podává běžně. :wink:
22. led 2010 v 10:09  • Odpověz
tak já k tomu dodám jen to, že popíjení po douškách se v žaludku určitě moc dlouho neudrží, že procento, že porod skončí císařem není až tak vysoké, a že když je třeba havárka a jsou lidi těžce zranění, tak taky nikdo nezkoumá zda před tím jedli a pili, ale souhlasím s katy, že je to o zvážení každé z nás :wink:
22. led 2010 v 10:09  • Odpověz
Katy to máš pravdu, ale třeba deset hodin nikdo asi nevydrží. Když má někdo vážnou autonehodu a je po jídle, tak ho taky operují a prostě se ta anestezie víc hlídá. Trochu si svlažit v krku hlavně na začátku myslím neuškodí.
22. led 2010 v 10:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.