• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
take jsem zvedava kdo z nas pujde prvni :wink: napadla me jedna vec ze jedna z nas by mohla dat do "placu" svuj telefon, abychom pripadne mohli dotycne poslat sms a tak pak mohla dat zpravu sem na konika, nikdo totiz nevi kdy nas to prepadne, klidne bych dala svuj ale nevim jestli byste chteli utracet za sms do uk :wink: bylo by lepsi kdyby to byl nekdo z cech :wink: tak ktera z vas se toho ujme???
13. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
Hlásám, že mi dneska dorazila přebalovací komoda. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Vypadá moc hezky. Ještěže tu je dnes s námi babička - tchýně. Pomohla tomu chlápkovi přenést komodu z auta k nám na chodbu. Já těhule bych mu těžko pomohla. Teď skříňka čeká na manžu, aby ji přestěhoval do pokojíku a namontoval tam úchyty. Nechala jsem si to vyrobit bez nich, abychom si vybrali takový, co se nám budou hodit ke skříním. Tak doufám, že dřív neporodím, než je tam manžel namontuje. :grinning: :grinning: :grinning:
13. led 2010 ve 14:41  • Odpověz
Hajduš, já jsem domluvená s manželem, že sem písne až porodím. :slight_smile:
13. led 2010 ve 14:43  • Odpověz
Rintin, já si ten časopis v Albertu beru taky každý měsíc. Chodím tam nakupovat docela často. Já jsem poslední dobou dost čerpala z webu varime-detem.cz. Je tam dost jednoduchých receptů vhodný i pro malý děti.

Zabko, já nakupuju v DM ty vlhčený ubrousky Babylove pravidelně. Jsou dost levný (hlavně to balení po 4 ks) a co jsem slyšela i od jiných, tak se děti po nich neosypávají. :sweat_smile: My jsme teda s žádnýma vlhčenýma ubrouskama neměli problém. Ani s těma levnýma třeba z Lidlu. Já se stavím do DM asi zítra večer, až pojedu z cvičení. Potřebuju udělat větší nákup. Myslela jsem, že nakoupím i věci pro mimíska, ale budu to muset rozložit na dvakrát. To bych toho měla najednou šíleně moc. Tak pro mimíska asi až příští týden.
13. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
Tak jsem hledala něco k těm fosfonátům:

Dotaz: Prací prášek obsahuje fosfonáty. Jsou také nebezpečné pro čistotu povrchových vod?
kategorie : Praní a čištění
Otázka
15. 3. 2006
Koupila jsem si prací prášek, který na obalu propaguje, že neobsahuje fosfáty. Při bližším pročítání složení jsem ale našla, že obsahuje jisté procentní zastoupení fosfonátů. Ke konci roku 2006 už nemají být v obchodní síti prací prášky s fosforem. Neobsahují ale fosfonáty také fosfor, který způsobuje kvetení přehrad?
Odpověď
1. 9. 2006
Fosfonáty jsou estery kyseliny fosfonové, které fosfor skutečně obsahují.

Vyhláška 78 z února 2006, kterou se mění vyhláška stanovující seznamy nebezpečných chemických látek a nebezpečných chemických přípravků, jejichž uvádění na trh je zakázáno nebo omezeno, stanovuje, že do seznamu nebezpečných látek jsou zařazeny také sloučeniny fosforu. Prací prostředky pro praní textilu s koncentrací fosforu vyšší než 0,5 % hmot. se od 1. července 2006 nesmí uvádět na trh a od 1. října 2006 se nesmí uvádět do oběhu. Toto omezení se nevztahuje na prací prostředky používané pro praní v průmyslu a institucích, které je prováděné školenými pracovníky, a na prací prostředky určené pro vývoz nebo pro distribuci do jiných členských zemí Evropských společenství.

Co z této vyhlášky vyplývá? Od října byste mohla v složení pracího prášku objevit fosfonáty, ale jejich zastoupení v pracím prostředku musí být menší než 0,5 % hmotnosti.

Věra Pospíšilíková
Ekologická poradna Veronica
13. led 2010 v 15:20  • Odpověz
a ještě hezky vysvětleno:

Fosfáty v pracích prostředcích:
Většina pracích prostředků dnes obsahuje fosfáty ve sníženém množství, nicméně je obsahují!! Dle zákona je povolený obsah 0,5 % fosfátů. Fosfáty mají výrazný neblahý vliv na znečištění vody a růst řas.

Fosfonáty v pracích prostředcích:
Fosfonáty se nepočítají mezi fosfáty a nemají vliv na znečištění vody a růst řas. Částečně změkčují vodu a váží na sebe složky, které by mohly zůstat na prádle. Jedná se zejména o kovy a vápenaté úsady.

Vliv fosfonátů a zeolitů na alergiky a čističky odpadních vod
Fosfonáty a Zeolity na sebe váží nežádoucí složky, které by zůstaly na vlákně a zcela se těmito navázanými složkami odplavují, takže mají příznivý vliv zejména pro alergiky. Nemají vliv na čističky odpadních vod.
13. led 2010 v 15:22  • Odpověz
tímto se omlouvám za mystifikace o fosfonátech, už jsem taky chytřejší :slight_smile:
13. led 2010 v 15:23  • Odpověz
no teď ale jak čtu ten první příspěvek, tak tam píšou, že fosfonáty fosfor obsahují..... a v dalším je to zas vyvrácené :grinning:
13. led 2010 v 15:25  • Odpověz
zabka tak ve výdrži v práci asi nebudu nejlepší, protože určitě nastoupím až posledníden, kdy bude možnost, ale Hajduška to má u nich lepší, tady musíš na mateřskou ať chceš nebo ne.
13. led 2010 v 15:26  • Odpověz
Michell, no tak si vyber
13. led 2010 v 15:34  • Odpověz
tak teď se v těch sajrajtech vyznejte, fosfát, fosfonát, já věděla, že ta chemie je jeden velký fujtajbl a proto jsem s ní bojovala už na gymplu :grinning:

aronku!!!! buď v klidu, taky ještě nepereu, včera mi manža snesl z půdy ty mé vakuové pytle se zatavenými oblečky po holkách, ale já to stejně zatím jenom roztřídím, ať vím, co prát první, protože manža za a to měl jet původně už dnes, tak jsem s ním ani nepočítala, ale aspoň zajel pro holky, na mě něco leze, do prčic. asi jsem se nahladila včera v té porodce. všude přetopeno, neměli jsme si kam odložit bundy, malý prostor v místnosti, tak jsme se hned zítra frčí do Německa, tak mi nestihne vymalovat :unamused: a to měl jet už dnes, takže jsem s ním ani nepočítala.

aspoň právě jel pro holky, na mě něco leze, sichr jsem to chytla včera v té porodce. byla to taková malá místnost, hafo lidí, přetopeno, pořád se otvíralo okno, bundy nebyly kam odložit a běhali jsme tam z patra do patra, protože přes spojovák se v civilu nesmí přecházet, jsou tam operační sály.
už včera jsem cítila, jak mi začíná téct z nosu, dneska to mám jako vodovod, bolí mě hlava, začíná škrábat v krku, už v noci jsem blbě spala.

hajduš, co je to HR? nic mi to neříká?
13. led 2010 v 15:39  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, tak čaj, citron, med a slivovici si k tomu jenom představ.
:slight_smile:
13. led 2010 v 15:48  • Odpověz
lucis, jsem ráda, že nejsem sama. Já se k tomu fakt dostanu nejdřív druhý týden v únoru :frowning2: Takže doufám, že malý vydrží, jinak spí v koši na prádlo a v mém tričku :wink:
13. led 2010 v 15:53  • Odpověz
Maji-máš krásné bříško, ale jinak jsi strašně hubeňoučká, nemáš pocit, že přepadneš. :slight_smile: Vždyť ty holka musíš mít tak 60kg, víc ne. To tě obdivuji.
13. led 2010 v 15:54  •  4 děti  • Odpověz
Aronku, já myslím, že to nebude taková hrůza. Když někdo porodí předčasně, tak to taky nějak zvládne. :slight_smile:
13. led 2010 v 15:55  • Odpověz
Nebojte, já taky ještě nezačala prát. Příští týden se na to vrhnu. Někde jsem četla, že taška do porodnice by měla být sbalená 6 týdnů předem....no to mám nejvyšší čas :grinning:
Fosfáty, fosfonáty...no přece nebudem prát v řece o kameň!
13. led 2010 v 15:58  • Odpověz
jakelin, já to neprožívám, ale přítel je jak jatej. Že nemáme zabaleno do porodnice, postýlku, vyprané věci. Včera jsem mu řekla, že chtějí, abych byla v práci ještě v únoru, tedy jen týden. Tak mi vynadal, že chci zdravé dítě a pak chodím do práce a jím sušenky :grinning: No hrozná logika :grinning:
13. led 2010 v 16:00  • Odpověz
jo a ty sušenky mi koupil on :wink:
13. led 2010 v 16:00  • Odpověz
Aronku, vy jste si s chlapem vyměnili role, ne? Většinou takhle vyšiluje ženská a chlapa tohle nechává klidným. :grinning: :grinning: :grinning:
13. led 2010 v 16:03  • Odpověz
vero, já jsem hrozný flegmatik, jen jsem zvědavá, kdy mně klid opustí. Zatím tedy celý život neopustil a to to někdy bylo dost drsné. Já ho právě tím klidem hrozně vytáčím, on je cholerik :grinning: On by už dělal hnízdečko a já ještě chci jet na služebku. Ale v práci rozstřelili auto, tak asi nepojedu :wink:
13. led 2010 v 16:05  • Odpověz
Já se na tašku do porodnice chystám příští týden. Ale nevím jakou sbalit, mám jen tu obří cestovní. Buď ji sbalím a bude poloprázdná nebo budu muset koupit nějakou menší.
Lucis HR je u nás personální oddělení (v UK human resources), jestli se nepletu.
Vero tak to jsem ráda, že jsi s těma vlhčenýma ubrouskama spokojená. Je fakt, že jsou o polovičku levnější než jiné, co tam měli. Ještě tam tedy měli v akci od Nivey, nad těma jsem taky přemýšlela, ale byly s nějakou vůní a já chtěla pro začátek bez vůně.
Já si nakopla malíček o nohu stolu, tak je takovej zvláštně fialovej chudák. Auuuu :frowning2:
13. led 2010 v 16:07  • Odpověz
zabka co kontrola u doktorky?
13. led 2010 v 16:12  • Odpověz
Broučku všechno dobrý, díky. Příště poslední poradna, mám zavolat do porodnice a dohodnout si pak už poradny tam. Budou po týdnu.
Kdy jdeš ty?
13. led 2010 v 16:14  • Odpověz
Broučku už máte jméno?
13. led 2010 v 16:16  • Odpověz
jdu v pátek
jinak jméno není jisté, teď pro změnu manžel uvažuje o Sofii :o)))
13. led 2010 v 16:27  • Odpověz
Takže je ve hře Natálka a Sofie?
13. led 2010 v 16:28  • Odpověz
možná i nějaké jiné jméno, kolega mi půjčil knížku se jmény, tak začínám vybírat
13. led 2010 v 16:53  • Odpověz
Ahojky,tak poradna dopadla dobře,Anička je stále hlavičkou dolu a asi tak už zůstane.CS mám 5 a čípek je prý pevný,takže dobrý.Do další poradny jdu 27 ledna a pak už budu chodit každý týden.

Byla jsem na sociálce se ptát jak to mám s tou nemocenskou a následným rodičákem,takže dnem porodu mi skončí prý nemocenská a automaticky najedu na rodičovský příspěvek,když nemám nárok na tu mateřskou.

Kubeš začal pokašlávat,tak si ho zítra a v pátek nechám doma,aby se trochu vykurýroval.
13. led 2010 v 17:40  • Odpověz
Znova ahoj. Dočetla jsem vás a už jsem zapoměla,na co jsem chtěla reagovat.
Maji,pupík máš moc hezký. Nepřepadáváš dopředu?
zuzko,drž se. Ty jo,hrozně to letí.
S tím telefonním číslem to není špatný nápad. Ať víme co nejdřív přírůstky. Pak by nějaká šikulka mohla udělat tabulku,kdo ,kdy,jak velké a těžké mimi a tak.
Jo a teď jsem dala prát prví pračku pro prďolu.
Kdo tady má toho malého exhibicionistu? Docela jsem se nasmála. :grinning:
13. led 2010 v 18:03  •  1 dítě  • Odpověz
Kackap,mě to čeká taky tak.Já dnem porodu taky skončim nemocenskou a mám si zažádat rovnou o rodičák,akorát si nějak nedokážu představit,jak to bude s ukončením neschopenky,když budu v porodce a ke svýmu gyndr se nedostanu.Jedině že mi to ukončej v porodce nebo fakt nevim.Jinak k tomu CS,tak to vyhrožujou asi kvůli tomu že jsem pootevřená,ale já bych se stejně nedivila,že budu přenášet :wink:
Ještě bych ráda upozornila na ubrousky od Johnson and johnson.Mě se po nich Filda tehdá šíleně oprudil a slyšela jsem to i od jiných maminek v celkem hojnym počtu,takže radši jinou značku.Já teda pak najela na Pampers a už u nich zůstala.Teď jsem je kupovala v rossmanovi duopack za 85Kc.Jaký kupujete plenky?Já měla ze začátku huggies a nebyl problém a když byl Filda starší,tak byli bezkonkurenční pampersky,jiný nevydrželi a protejkali.Máte zkušenosti některá s těma malejma plínkama třeba i tesco plínky nebo z DM či Rossmanna?
13. led 2010 v 18:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.