• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Aron, žabi-to si nepřejte vidět, jak to vypadalo, chodili jsme všichni, jako připosr... ale jak říkám snad ta doba už je pryč, ale ty vložky tam maj pořád, alespoň v Olomiku. No asi ty co se prodávají v Tesku a v lékárně jsou úplně něco jiného, protože kdyby to byly tyhle, tak ty by si snad nikdo nekoupil. :slight_smile: Jo a taky byl limit 10textilních plínek na 24hodin-kdo s tím nevyšel-smůla-dítě měl pročůrany až do rána. :unamused:
24. led 2010 ve 13:24  •  4 děti  • Odpověz
autor
zuzi :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
24. led 2010 ve 13:30  • Odpověz
Zuzko, já to taky pamatuju, že to tak bylo a později byly takové zavazovací kalhotky, byl to jenom pás látky v každém rohu šnůrka a zavazovalo se to na bocích. To už byl pokrok. :frowning2:
24. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
Lucis, já jsem měla zánět spojivek taky, koupila jsem si kapky a mast v lékárně a pomohlo to do dvou dnů. :slight_smile:
24. led 2010 ve 13:46  • Odpověz
Zabko, vstávání v deset ti neskrytě závidím. Mne malá vzbudila v šest, tak jsem tam za ní musela jít. Asi po tři čtvrtě hodině ještě usnula, ale já už nezabrala a pak jsem potřebovala vstávat. :unamused:
Nechceš mi poslat aspoň jeden borůvkový koláč? Takový chutě mi děláš. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zuzko, vy jste nesměly nosit kalhotky? To nechápu proč. :confused:

My měli k obědu králíka s bramborem. A manžovi jsem k bramborům osmažila játra v trojobalu. Měli jsme je už hodně dlouho v mrazáku, tak se aspoň spotřebovala.
24. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
Zuzko, dřív to muselo být v porodce hrozný. Stačí mi, když mi tchýně popisovala, jak to probíhalo na šestinedělí a při návštěvách tatínků. Ještěže se doba změnila. To bych se asi zbláznila. :fearful:
24. led 2010 ve 14:53  • Odpověz
jakel: mám kapky i mastičku, i když jsem dostala zánět i do druhého oka (dalo se to čekat, že to přenesu), tak už je to dnes mnohem lepší :wink:
24. led 2010 v 15:34  •  3 děti  • Odpověz
a taky přidávám perličku z dávných dob porodnic (vyprávění mamky, ne moje :grinning: ):
miminka se tatínkům ukazovala pře sokno a kdyžbyla některá maminka výš jak ve 2. ptře, viděl taťka z dítěte bílý flek v peřince, a to ještě musel mít štěstí, když přišel za manželkou v době kojení.
kojení se taky odehrávalo víceméně podle přesně jdoucího harmonogramu, běda, když mimčo pilo déle, nebo se mu zrovna chtělo spinkat.
navíc se děti nosily zabalené jako vánočky, čouhala jen hlavička, mamka byla zvědavá, jak vypadám, jestli mi nic nechybí, jestli mám všechny prsty, jestli jsem vůbec holka atd. atd., tak si dovolila mě jednou po kojení rozbalit a podívat se na mě a to jste měly vidět ten fičák od sester, jak si to vůbec dovoluje a kde to viděla, teď že mě musí zabalit zpátky, protože ona to určitě neumí. no děs, mamina říkala, že si připadala, jako kdyby mě zrovna někomu ukradla, nebo mi ulomila kus ruky, zážitek jak stehno fakt.
dneska je to luxus, když byla mamka za mnou v porodce u prvního dítěte, a já malou vytáhla z postýlky, že ji rozbalím, abych jí ji ukázala, skoro poslala taťku špehovat ke dveřím, kdyby šla náhodou sestra, jak byla vybobkovaná :grinning:
24. led 2010 v 15:41  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, já jsem taky ukazovala Davida jenom z okna v druhém patře a jednou přes nemocniční postel, kterou postavili do dveří na chodbě a kolem bylo dalších třicet lidí. Děs. :frowning2:
24. led 2010 v 16:01  • Odpověz
Teda to máte zkušenosti. Ještě,že už je to pryč.
24. led 2010 v 17:22  •  1 dítě  • Odpověz
Vero-nevím proč nemohli být kalhotky, jestli kvůli infekci, fakt ten důvod nevím, jinak, jak píše Lucis, tak tak to přesně za našich maminek bylo. Za mě už to bylo o poznání lepší, jen strktní návštěvy od 15 do 16,30 a ani minutu dýl, dnes už se na návštěvy může kdykoliv-tak alespoň nějaky plus.
24. led 2010 v 17:45  •  4 děti  • Odpověz
Doorka, to je jako z Vyprávěj, myslím ten seriál, že. :angry:
24. led 2010 v 18:07  • Odpověz
Jaky vyprávěj je super, minule se mi líbila ta "vykradená " samoška, s jedním druhem vína a 5lahvemi v metrovym regále. :grinning:
24. led 2010 v 19:05  •  4 děti  • Odpověz
Jo Vypravej je super.... Jak stali frontu na pracku a malem nestihnul promoce :grinning:, ale hlavne, ze ji meli :slight_smile: Njn, byly to casy.....
24. led 2010 v 19:12  • Odpověz
autor
holky, me chytlo hnizdeni, ale uplne silene :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
24. led 2010 v 19:14  • Odpověz
´Maji-jaky hnízdění, o čem je řeč? ty rodíš? :astonished:
24. led 2010 v 19:18  •  4 děti  • Odpověz
autor
zuzi, no chystam hnizdecko, ne? :grinning: snad to neni signal, ze uz se to blizi, s Tobikem jsem tohle mela az tyden pred porodem :sweat_smile:
24. led 2010 v 19:19  • Odpověz
Maji-----nestraš, to je trošku ještě brzo, vydrž holka...
24. led 2010 v 19:24  •  4 děti  • Odpověz
hnízdění závidím :wink: mně čeká v úterý koberec do obýváku, uklizení zpátky obýváku a až potom hnízdění :wink:
24. led 2010 v 19:27  • Odpověz
autor
zuzi, myslim, ze je to spis tim, ze ted su doma a mam cas, s Tobikem jsem koncila ve skole az 14 dni pred terminem, takze nebylo kdy na chystani myslet driv :slight_smile: a podle kontroly to nevypada, ze by se k necemu schylovalo :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2010 v 19:28  • Odpověz
Luci, tak o tom ukazování mimin přes sklo mi právě vyprávěla tchýně. A když se u toho rozbrečela (samo po porodu hormony pracují a k slzám má maminka hodně blízko), tak ji hned oháněla sestra do pokoje, že to rozrušení akorát ublíží jí a miminku taky. Takže tatínek měl pak smůlu a miminko už neviděl. :unamused:

Maji, ještě máš měsíc čas. Tak to neuspěchej. :slight_smile:
24. led 2010 ve 20:14  • Odpověz
Maji-já mám dlouhy vedení :grinning: :grinning: :grinning: já to pochopila úplně jinak. :grinning:
24. led 2010 ve 20:29  •  4 děti  • Odpověz
autor
zuzi a jak? :sweat_smile:
aronek, vsak pockej, jeste budes s laskou vzpominat na stehovani nabytku a pokladani kobercu, me uz z tech prtavych veci strasi v budce :grinning:
vero, neboj, ja prvni nebudu...musim prvne dodelat semestr ve skole :grinning:
24. led 2010 ve 21:49  • Odpověz
tak já se pomalu také loučím, zítra jdu na ráno, tak abych se vzbudila :wink:
24. led 2010 ve 21:51  • Odpověz
autor
aronk, dobrou noc :slight_smile:
24. led 2010 ve 22:13  • Odpověz
Já jdu zitra ráno na poradnu a v 8 hodin odjíždí Mates na lyžák, tak budu mít fofr. Musím zitra na krev, jinak bych mohla jet z domu třeba až v deset.
Jede poprvé takhle se školou někam sám, tak ani nemohl usnout. Byl v létě na táboře a to bylo mnohem horší, ale tvrdili mi tam, že nebrečel. :wink:
24. led 2010 ve 22:14  • Odpověz
Ahoj, přeji dobré ráno :grinning: Tak u nás mínus osm a fouká :frowning2:
25. led 2010 v 06:28  • Odpověz
Dobre rano holky, hlasim se z olomoucke porodky...od vcerejsiho poledne jsem necitila malyho, tak jsme po sedme vyrazili do porodky. natocili monitor, malej v pohode, ale moje deloha opet ne. kdyz prisla doktorka a rekla, ze si u nich polezim, tak me malem omyvali a s drahym jsme rekli, ze podepisu reverz a jedeme domu. nakonec jsme si to nechali projit hlavou a zustala jsem...malej je prece jen nejdulezitejsi. posledni dva monitory ale byly ukazkovy, takze doufam, ze jim prece jen nejpozdji v utery utecu :grinning: vy se drzte holky a opatrujte ty drobky v briskach...jo a my mame cca 1600+gramtu
25. led 2010 v 07:08  • Odpověz
Slunecnicko, držím palečky, aby bylo vše v pořádku a prcek ještě vydržel :wink: Náš puclík měl už minulý týden přes dvě kila a čtvrt :grinning:
25. led 2010 v 07:11  • Odpověz
Aronek, tyyy jo, my budeme nejspis drobci. zatim jsem pribrala 6 kilo...ted se mi prisla predstavit nova smena pa. ty jo, bojím, bojim. vyfasovala jsem jakousi starou a vypada pekne komisne. ach jo
25. led 2010 v 07:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.