• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Sluni a jsi sama, nebo s někým na pokoji???
25. led 2010 v 16:15  • Odpověz
Sluni a na jakym jsi oddělení? Ve II. poschodí, nebo v I.?
25. led 2010 v 16:34  •  4 děti  • Odpověz
A já mám dnes nějakou žravou. :grinning:
sluni a už je líp? Mrská se malý?
25. led 2010 v 17:44  •  1 dítě  • Odpověz
Broucku teeeda, to jsi dobra, ze to tak vydrzis

zuzi jsem v druhem patre vlevo od vytahu...naproti novorozeneckyho a sestinedeli...na sale jsem sama, takze pohoda....ani po nich moc nechci aby me davali na gyndu, tady mi to vyhovuje maximalne...

doori citim se lip, ted mi delali dalsi monitor a je to v poradku...akorat malinkymu obcas hodne tluce srdicko, ale jen jak se hyba...a co ty, jak se citis?
25. led 2010 v 17:52  • Odpověz
sluni,jsem v poho. Ještě vydržím. Doufám! :slight_smile:
Ty jsi pořád na tom sále? Sama? Není ti smutno? Co sestry? Vystřídala se směna,ne?
25. led 2010 v 18:09  •  1 dítě  • Odpověz
No sluni já nechápu tom že píšeš na sále že jsi, to nejsi na pokoji. Na sále to je divny ne?
25. led 2010 v 18:15  •  4 děti  • Odpověz
čau, holky ukecaný = upsaný, člověk má co dělat, než vás dočte :grinning: a teď budu reagovat, snad na nic nezapomenu a než se vypíšu, zase budu mimo téma :stuck_out_tongue_closed_eyes:

předně vítám nové březňátka těhulky!

kyblík na plíny jsem viděla u nás v sekáči, jeden za 350 a druhý 400, ale to byly takové ty těsnící, co dělají plenkové buřtíky, přemýšlím, že to od tama vezmu, ten za 350 vypadal slušně.

líh už mám koupený, ani jsem se nedívala, že by to mělo nějakou trvanlivost, selsky vzato, co se může na líhu zkazit, však chlast se taky nezkazí, ne? :grinning: jinak mě chybí porodnické vložky, v jedné lékárně je neměly, a do druhé se mi ještě nechtělo. bepanthen kupovat nebudu, na dupku mám rybilku a ještě babylove z DM a na příp. praskliny na prsa taky babylove, teď už to s holkama používáme na rty, jak jsou ty mrazy, a je to super (kuponky, kuponky :grinning:)

jinak, ložnice vymalovaná, uklizená, taťka vše zvládnul a dnes odjel do Německa, já dnes nachystala postýlku, načančala, ještě ji přikryju, ale asi až zítra, kdy vyžehlím várku do porodky a nachystám ji do postýlky. vyprané už mám všechno, teď me čeká už jen to žehlení :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky, vy už tady plánujete fotky břušečka 37 tt a já ještě nedošla ani do 34 tt :unamused:

jo a když už jsme u toho pečení, já včera pekla marlenku, protože jsem na dnes měla objednané chlebíčky a šla jsem se do práce oficiálně rozloučit, předat ukončení nemocenské a nástup na PPM a pozor, perlička!!!! (viz další příspěvek)
25. led 2010 v 18:20  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, tak to si počkám co z tebe vypadne. Já nástup na mateřskou až za dva týdny.
25. led 2010 v 18:25  • Odpověz
jo, ještě než začnu, sluni drž se, olomouc blééé (snad je porodka lepší než dětské :confounded: )

minulý týden mi dr. ukončila nemocenskou, protože mi už vypsala papír na mateřskou. hned jsem s tím nešla do práce, protože jsem měla doma Aňu, tak si říkám, nástup mám ve čtvrtek, stačí když přijdu v pondělí. tak jsem to v práci oznámila předem, doma nachystala chlebíčky a marlenku a vyrazím.
autem jsem v práci za 2 minuty. došla jsem, do kanclu, sundám bundu a volá mi manža, že u nás právě byla sociálka na kontrole, jak dodržuju léčebný režim ( :unamused: ), chlop jí říká, jela do práce vyřídit papíry, odevzdat nemocenskou a mateřskou a baba mu tu nechala lístek, že si mám zítra zavolat kvůli vyřízení, co s tím, jestli bude zahájeno správní řízení...... :angry:

tak tam volám hned, číslo nikdo nebral, zkouším jiné a asi na 5x jsem se dovolala. tak říkám ženské co a jak a ona na mě: no a máte vycházky? já říkám, že teď ne, mám je až od 15 hod., ale to už tady v práci nikdo není. a že mi už volali ze mzdovky, kdy nastupuju, ať přinesu papíry.
tak prý to nějak vyřídí s odborem kontroly a mám si zítra zavolat, co s tím jako dál. nejsou na té socce praštění? na nemocenskou jsem první měsíc čekala skoro s měsíčním zpožděním, a když jdu vyřídit papíry, tak je z toho skoro kongo. ještě jí říkám, a co bych té vaší kontrole ukázala třeba zítra, když už bych dnes odevzdala všechny papíry no a ona, že ten lístek a já že jaký, když jsem to dala na mzdovku. prý že to vyřídíme zítra, tak jsem zvědavá, jak to dopadne, snad mi nevezmou nemocenskou za celý leden, bo by mě asi kleplo :confounded:

stalo se to někomu z vás?
25. led 2010 v 18:29  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, co bereš pro mimčo na odvoz z porodnice za oblečení?? Já pořád nevím co pobalit, počasí může být různé.
25. led 2010 v 18:30  • Odpověz
snad jsem neurazila někoho, kdo dělá na sociálce, ale tohle mi hlava nebere... přece těhu nesimuluju.... :confounded:
25. led 2010 v 18:31  •  3 děti  • Odpověz
Lucis já žádnou kontrolu neměla, ale šéfka má firmu ve Frýdku, tak nevím jestli by sem jeli to kontrolovat.
25. led 2010 v 18:32  • Odpověz
Lucis, já teda vycházky moc nedodržuju. Když už máš doma děti, tak potřebuješ něco vyřídit i v jinou dobu. Já jsem byla s Matesem na devítileté prohlídce dopoledne a vycházky nemám.
Já si myslím, že jsou někdy přísní, ale měli by si vylévat zlost na chlapech co nemají přes zimu práci a zneužívají nemocenskou.
25. led 2010 v 18:34  • Odpověz
jakeli: body, dupajdy, overalek nebo soupravičku (kabátek + kalhotky), 2 čepičky (jednu tenkou a druhou teplejší), bačkůrky (nebo ponožečky) + podle počasí rukavičky a buď kombinézku nebo fusáček do autosedačky. mám ještě jednu saténovou zateplenou zavinku, ale ta se nedá dát do autosedačky a i když to babička těžko skousne, tak pojedu bez ní a do zavinky ji dám až doma...... leda bych šla z porodky rovnou s kočárkem a vzala to pěšky přes Vančurku :grinning:
25. led 2010 v 18:36  •  3 děti  • Odpověz
no právě, dr. mi dala vycházky, ať si stihnu vyřídit holky, takže je mám ráno od 7-8, abych je stihla odvést do školy a školky, a to mám tak akorát, abych to stihla otočit a pak odpo 15-18, abych je mohla vyzvednout. chtěla mi už tehdy napsat neomezené, ale sama mi řekla, že teď nemůže, protože na sociálce mají nějaký vítr a vyšilují kvůli tomu a jsou s tím problémy, tak je nechce dráždit.
25. led 2010 v 18:39  •  3 děti  • Odpověz
Lucis u nás je to s peřinkou to samé. Babi nějak nechápe, že nepovezu mimčo na ruce v peřince, ale v sedačce. :grinning:
25. led 2010 v 18:53  • Odpověz
Moje švagrová mi přinesla pletené soupravičky tak z roku raz, dva a taky se divila, že neskáču nadšením. Mám mnohem raději ty měkoučké flisy a navíc z vlny měli kluci vyrážku. Někdy je to o nervy neurazit. :cry:
25. led 2010 v 18:56  • Odpověz
luci,to je mazec s tou kontrolou. Asi měli strach,abys sis někde neužívala :slight_smile: Třeba nelyžovala někde na horách :grinning:
25. led 2010 v 19:03  •  1 dítě  • Odpověz
:grinning: to znám....

u první dcery tchýně napletla hafo soupraviček, ale neměla prachy na nějakou kvalitní vlnu, tak párala staré svetry, takže takový svetřík nebo pletený kabátek byla barvená strakatá katastrofa. vrcholem všeho byla pletená kombinéza, dlouhá tak na roční dítě a úzká na panenku barbie, knoflíčky tak do půlky bříška, ani jsem to malé nezkoušela a rovnou to dala mojí babičce, ať z toho naštrikuje fusekle. ty aspoň byly užitečné.
jo a ještě ušila klasickou zavinovačku na mašle a kolem hlavy to vyšívala, ona si na vyšívání zakládá. ale zase, neměla prašule na nic kvalitního, takže peřinka nebyla pořádně oentlovaná a ještě vyšitá zlatou barvou kombinovanou s černou :angry: . jednou jsem do toho malou dala, vyfotila pod stromečkem (byla listopadová) a zavinka šla na půdu. babča byla spokojená a pak jsme jí řekli, že se Nelce v zavince nelíbí, což byla pravda, nesnášela být jakkoliv svázaná, fusak byl maximum... :grinning:

a ty fleesové jsou super i na údržbu, jednu soupravičku jsem Anince dávala furt dokola, než z ní vyrostla, sice jsou trošku žmolky, ale pořád je pěkná, teplá, nevytahaná a určo ji užiju i teď. jednu fleesku novou mám koupenou i do porodky, ale nevím, jestli nakonec nevezmu overalek, uvidím podle počasí.
25. led 2010 v 19:05  •  3 děti  • Odpověz
jakel, :grinning: :grinning:
Já mám pro mimi,až půjdem z porodky asi 4 varianty,tak se musím rozhodnout. Chci přece,aby bylo to nejkrásnější. :grinning:
25. led 2010 v 19:05  •  1 dítě  • Odpověz
doorka, taky mám ten dojem, kdyby byla sobota 8 večer a já byla někde na pařbě, tak neřeknu, ale toto....
25. led 2010 v 19:05  •  3 děti  • Odpověz
Holky tak mě donesla sousedka 2pytle oblečků po jejich synech a jsou super RETRO, některy jsou hrozny, ale jsou tam i takovy ty klasiky co já pamatuji, tak to přeberu, asi hodně půjde do SOS, ale pěkně jsme se u těch modelů nasmály.
25. led 2010 v 19:06  •  4 děti  • Odpověz
jo a když u mě byla kontrola hned u té první nemocenské někdy v září, tak zvonili kolem půl jedné odpoledne, já jsem spala, ty první týdny jsem byla hotová a než jsem se stihla vzpamatovat, jestli se mi to nezdálo a vyhrabala se z postele, baba už běžela vedle k sousedům se zeptat, jestli tady bydlím a viděli mě v poslední době venku.
manža ji odchytil, byl bystřejší a navíc se zrovna vracel z města, tak za ní vyběhl a říkal jí, že spím, já už mezitím vzhůru, tak jí celá rozespalá dávám lístek a říkám, že příště má zazvonit aspoň 2-3x, že si prostě jdu po obědě lehnout, že se necítím dobře a ona, že nemá čas stát u každého baráku čtvrt hodiny. fakt by mě zajímalo, jak bych dokazovala, že jsem byla opravdu doma. tohle není moc domyšlené....
25. led 2010 v 19:09  •  3 děti  • Odpověz
autor
boze boze, to je otrava byt sama doma od zitrka do soboty mi prijede svagrovka hlidat Tobika abych se mohla v klidu ucit na patek, tak se na ni tesim, konecne bude s kym si pres den pokecat (teda na jine urovni nez "delas a-a", "nemas hladik" apod...)
25. led 2010 v 19:23  • Odpověz
zuzko Retro modýlky jsou supr :sweat_smile: , malá teď taky nosí kde co po mně a fakt se někdy nasmějeme, na doma se to dá, ale ven - raděj nee.
luci - týjo já myslela, že kontroly k těhulkám ani nechodí, u vás sou nějací akční, že už u tebe byli 2x :unamused:
25. led 2010 v 19:24  • Odpověz
Tak musim taky přidat slovo do pranice.My když plánovali Filipa odvézt z porodnice v autosedačce,tak byli obě babi absolutně na mrtvici a to bylo hádek a dohadů,jestli jako nejsem padlá na hlavu :slight_smile: a to upozorňuju,že moji mamině bylo v tý době 47 a tchýni 42 a nedokázali to pochpit.Zavinovačky jsme vyřešili tak,že s volánkama(já to nesnášela už jako malá holka) si vozili v kočárku,když šli ony na procházku a já si vozila svoje rychlo... :grinning:
a pletený svetýrky mám od tchýně taky,ale ona plete hezky,takže s tím problém nemám,akorát se spíš bojim,aby se mi po tom prtě neosypalo.U Fildy naštěstí v pohodě a slušej mu...
25. led 2010 v 19:34  • Odpověz
Taky mám od tchýně ještě spoustu malejch oblečků ještě po manžovi a švagrovce,ale já dostala ještě spoustu novějších věcí mimo,že by to mimi ani neunosilo,člověk taky pak někde při slevách neodolá a ono se to nastřádá,takže je mám schovaný v zásobě kdyby náhodou bylo potřeba na doma...
Mě dnes taky pěkně zlobí břicho,dopoledne jsme lítali po úřadech a nákupu,a po o jsem měla břicho snad permanentně tvrdý,tak už jsem myslela,že taky někam pojedem,ale uklidnilo se to.Já ani nevim,co bych měla dělat,kdyby mi začli stahy.Mám uhánět do porodnice,aby mi to zkusili zastavit?Jde to vůbec?Já bych totiž ráda dojela do porodnice zas co nejpozdějc,aby to tam pak netrvalo moc dlouho...
25. led 2010 v 19:43  • Odpověz
Já teda na vycházky taky kašlu,nemocenskou stejně nedostávám :slight_smile: a taky teda nechápu,proč choděj kontrolovat těhule,asi maj málo práce a nuděj se :grinning: ale mám dojem že Kackap měla taky kontrolu...
25. led 2010 v 19:45  • Odpověz
Já budu mít teda jednu zavinovačku,tu klasickou. Vyšila mi ji loni moje stará, milovaná, 80letá babička. Na památku. Teď je u paní na ušití. Samo,že mám 3 rychlozavinovačky.Ale ty vyšité jsou u nás na Podluží na dědině klasika. :slight_smile: Tak až pojedem k ní,musí být mimi "nastrojené" :slight_smile:
25. led 2010 v 19:46  •  1 dítě  • Odpověz
zuzzie,jak to,že nedostáváš nemocenskou?
25. led 2010 v 19:47  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.