• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Mě skončila v červnu 3-letá mateřská,pak jsem se nahlásila na ÚP a dostávala 5 měsíců podporu a teď už nemám nárok na nic(nebo aspoň o ničem nevim),teď už si mě vydržuje manžel :grinning: nemocenskou mám jen proto abych nemusela lítat na ÚP na ty schůzky.
25. led 2010 v 19:53  • Odpověz
Dorko, jj zavinovačky vyšívané sou u nás na jihu klasika :grinning: , ale byla sem ráda, za ty klasické po mně, ty nakulmované sme měli jen na křtiny a vítání, jinak nee (oni se stejně do kočárku skoro nevešly).
A pamatuju si, jak sem odmítala klasické košilky, ale v porodnici sme do toho miminka oblíkaly a je fakt, že sem si na to tak zvykla a u toho mimouška sem byla ráda, že jich mám dostatek, protože po každém ublinknutí převlékat bodíčko by bylo složitější, tohle šlo šup rup :sweat_smile:
25. led 2010 v 19:58  • Odpověz
zuzzie-Jéje. No to je na h...no. Jaktože to tak může být,abys zůstala úplně bez koruny? To je podpora od státu!!!
Jdu vyvenčit psíka.
25. led 2010 v 19:59  •  1 dítě  • Odpověz
Jj jak píše zuzzie,tak na mě taky přišla kontrola asi 3x,ale bylo to spíš na udání,páč kámoška na sociálce co mě měla mi říkala,že oni na těhotný neposílaj,takže bylo jasný,že to je na udání,páč jsem pravidelně potkávala,ale v době vycházek,pana majitele firmy v globusu,když jsem byla na nákupu.
25. led 2010 v 19:59  • Odpověz
Zuzzi, tchýně se mě taky ptala kolik chci naškrobit peřinek :grinning: Já si mysllím, že do mojeho kočárku Casualplay se ani žádná nevejde :slight_smile: Ta hluboká korba s fusakem a dekou je plná i bez peřínky.

Je to sranda, že to není jenom u nás. Mě je skoro 40 let a doufám, že nebudu svým klukům nutit za pár let něco co se jim nebude líbit. Oni jsou celkem spokojení s tím co jim kupuju, hodně sportovní oblečení. U nás je oblíbený Soft Shell a to se jim zatím vždy líbilo. Hodně kupuju značku Hannah, protože tam mám slevu. :slight_smile:
Jsem ráda, že umí pochválit co jim koupím, jsou tady v tom super.

Nemůžu si stěžovat. Jakub mě vzal i do divadla, má předplatné z Gymplu a nějaká spolužačka nemohla. Tak jsem tam seděla s jeho spolužáky s pupkem a on se za mě kupodivu nestyděl. Nevím jak bych reagovala já v jeho věku. :grinning:
25. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
Zuzi ja jsem primo na jednom z porodnich salu. na gynde asi nemeli misto, nebo ja nevim, proc me soupli sem...holky kolik si myslite, ze staci tech rychlozavinek? ja zatim nemam zadnou...
25. led 2010 ve 20:10  • Odpověz
jakel,to může být na kluky hrdá.
25. led 2010 ve 20:11  •  1 dítě  • Odpověz
To teda je na h...no.My jsme měli v plánu do 3 let pořídit sourozence,ale všechno se bohužel nedá naplánovat,však nás je tu takovejch víc...nejhorší je,že máme po rekonstrukci domu,takže se v tom plácáme jak se dá,ale na druhou stranu teď už snad bude jen líp...a v nejhoršim máme podporu v rodině...
Zase jsou dobrý ty klasický zavinovačky,že se daj líp stáhnout...
Teď jsem si tak uvědomila,že mám zase přibližně termín MS,tak to proto to tvrdnutí,hrozný nálady a zhoršená pleť...
25. led 2010 ve 20:15  • Odpověz
Jakel,to je hezkyyy :slight_smile: ... a představa těch nadejchaným krajkových peřinek v Casualu víc než vtipná :grinning:
25. led 2010 ve 20:21  • Odpověz
Ještě jsem se chtěla zeptat,jestli cejtíte mimča už taky tak nízko?Přijde mi zevnitř že už má prcek hlavičku mnohem níž než předtim.Koukám,že si tu dneska krafu sama :wink:
25. led 2010 ve 20:31  • Odpověz
zuzzie,citím ho dole,když má škytavku.Jakoby mi škyta zezadu u toho zakrnělého ocásku,ale vevnitř.(nevím,jak to vysvětlit).
Ale kopání třeba dnes nahoře pod pravým žebrem. Celý den!
25. led 2010 ve 20:42  •  1 dítě  • Odpověz
Zuzii, taky cítím bobka níž. Já to přikládám spíš tomu, že už je to čtvrté těhotenství a už to všechno nedrží tak jak má. Abych řekla pravdu, tak si to první a druhé skoro nepamatuju. Opravovali jsme dům a já neměla čas se nějak pozorovat.
25. led 2010 ve 21:09  • Odpověz
Tak jsme konečně koupili přbalovací podložku. Sice nebyla v barvě kterou bych chtěla, ale aspoň že je to z krku. Tak snad už máme všechno kroě nějaký tý kosmetiky všechno :grinning:
25. led 2010 ve 21:38  • Odpověz
Luci, tak to je drsný. Některý lidi jsou fakt na palici. Ale z práce ti přece musí potvrdit, že jsi šla papíry vyřídit. Určitě to dopadne dobře. :wink: Koukám, že u vás jsou na sociálce nějaký až moc akční, když už na tebe přišla druhá kontrola.

Jak, já nastupuju na MD 2. února (dle termínu MS) - za týden. Mohla jsem na ní být ofiko už od včerejška (dle UTZ), ale v práci jsem se už dřív domlouvala, že nastoupím toho 2. února, tak mi to tak sestřička nakonec napsala.

Klasická zavinka je super na stažení a zklidnění miminka. Já jsem měla dvě od tchýně. Párkrát jsem je taky použila. A teď ani nevím, kde jsou. Fakt si nejsem jistá, jestli jsem jen nesla zpátky tchýni (pro švagrovou, která rodila půl roku po mně), nebo mi tady někde zůstaly. Stejně tak jsem dneska marně hledala peřinku do kočárku a jarní fusak. To zas budu muset obrátit naruby celou půdu, abych to našla. Fakt z toho mám radost. :unamused: Myslela jsem, že to dnes vyperu, ale budu ráda, když to během února najdu.
25. led 2010 ve 21:51  • Odpověz
Cori, já jsem hodně používala na Kačenku košilky taky, ale ne ty plátěný, ale bavlněný. Koupila jsem si je nový a jsou fakt super. Ale ty plátěný nemám ráda. Přece jen se hodně mačkají a musí se to pečlivě žehlit. Bavlněný jsou v tomhle směru mnohem lepší.

Sluni, já jsem vystačila s jednou rychlozavinkou a doufám, že nám bude stačit jedna i tentokrát.

Mně ještě nepřijde, že bych měla mimčo hodně nízko. A taky si pamatuju z prvního těhu, že jsem vyloženě cítila ke konci tlak vespodu, jak se tam malá somrovala. :grinning: To zatím necítím.
25. led 2010 ve 21:58  • Odpověz
holky, já doufám, že to dopadne dobře, nějak si tím hlavu nezatěžuju, mou povinností je doručit zaměstnavateli všechny papíry, týkající se nemocenské apod., a jak jinak to můžu udělat, když jsem doma sama, než že to tam odnesu přes den, i když nemám vycházky?

já si zavinkama hlavu nelámu, klasické nebudu používat vůbec, starší dcera to nesnášela, tak jsem s tím nepočítala ani u mladší, mám jen rychlozavinky. a navíc doufám, že už bude jen a jen pěkně a já si budu užívat s mimčem jaro a teplo. máme španělskou deku, kterou jsme pořídili až u mladší dcery a ta je super, tak s ní odjezdíme celé jaro, doufám.... :slight_smile:
25. led 2010 ve 22:02  •  3 děti  • Odpověz
já teda mimčo cítím všude, ne jen dole, hlavně když mě ty moje babizny vytočí a já se začnu rozčilovat, tak to mrňous řádí jak šílený, nelíbí se mu to, no...... :frowning2:

holky, mě už 14 dní trápí viróza, vysmrkávám normálně, teploty nemám, ale celý den mám suchý dráždivý kašel, jsem z něj strašně unavená, dost mě to vysiluje a navíc po každém takovém pokucávání mě bolí břicho. nejhorší je to navečer, už jsem z toho na nervy, protože když kašlu vsedě, bolí mě celý spodek jak čert, vleže se musím rychle stočit na bok do klubíčka a stejně je to taky bolestivé, když to někdy nestihnu do klubíčka, tak se můžu bolestí zbláznit.
dr. mi minulý týden prohlídla krk, prý jen mírně zarudlý a jediné co můžu, tak bioparox, lokální atb, které neublíží miminku. no nevím, je to hnusné jak s...a, nemám sílu si to dávat 4x denně, dávám to v nouzi nejvyšší (2x), protože mám stejně dojem, že mi to nepomáhá, akorát mě to ještě víc rozdráždí a dobrou půlhodinu po použití jsem z toho vyřízená, kucám nepřetržitě, štěkavě, bolí mě z toho všechno, jen čekám, kdy si u toho ucvrnknu...
jenže mám strach to úplně přestat brát, protože v návodu píšou, že by se to mělo brát nepřetržitě 8-10 dní, jinak se nemoc vrátí, což už bych byla fakt na palici. tak ještě minimálně do středy musím, ale zlepšení tedy nevidím.
pořád čajíčkuju, citron, medík, cucám šalvějové bonbony z DM (ty jediné mi aspoň trochu uleví zvlhčením krku), už fakt nevím, co s tím. neporadíte něco, nějaký babský fígl, vyzkouším všechno kromě spařené cibule, což mi nutili jako děcku a já se z toho vždycky pob...la.
25. led 2010 ve 22:14  •  3 děti  • Odpověz
Luci, já se takhle s malou vytočila dneska večer. A pak jsem měla strach, že se mi mimčo otočilo zas hlavičkou nahoru. Ale teď ho cítím zas jak předtím, tak snad je to OK.
Já jsem teda četla, že v těhu šalvěj ne.
25. led 2010 ve 22:24  • Odpověz
Sluni - já myslím, že ta zavinka stačí jedna, může se totiž klidně stát, že se v ní prckovi nebude líbit... :wink:
25. led 2010 ve 22:28  • Odpověz
vero, no to mi ani neříkej, mě asi klepne, to jsem netušila, já jsem v posledním dvou týdnech cucala každý den aspoň jeden bonbík, večer. tak už tedy ne, budu jen stříkat vincentku a budu doufat, že to přežiju... :confounded:

já mám jednu větší zavinku (dárek) - dá se použít i jako peřinka nebo hrací deka, byl k ní i polštářek, jednu menší a jednu saténovou, ale ta je tak max. do 2 měs. je docela malá....
25. led 2010 ve 22:41  •  3 děti  • Odpověz
a myslím, že to ani nevyužiju :wink:
25. led 2010 ve 22:41  •  3 děti  • Odpověz
no tak teď tady pro změnu melu sama já, tak se loučím a jdu chrňáčkovat, papa :wink:
25. led 2010 ve 22:53  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj, přeji dobré ráno :grinning: Tak u nás mínus osm, nasněženo dvacet centimetrů a sněží dál :confounded: Cesta nic moc, ale dojeli jsme :wink:
26. led 2010 v 06:30  • Odpověz
Ahojky, tak tady taky nasnezeno tak 10 cm a snezi a teplota je na -8 °C
26. led 2010 v 07:54  • Odpověz
ahoj ani, co tak brzo? Někam se chystáš, nebo se blbě spí?
26. led 2010 v 08:07  • Odpověz
Já nemuset tak nevystrčím nos :wink: a jsem ještě v pelíšku. Sice se mi blbě spí, ale do peřin bych se ještě zarochnila ráda :grinning:
26. led 2010 v 08:07  • Odpověz
aronku, ja nespala od 2-4 hod a vstavala v 7 hod, ted si pujdu jeste znovu lehnout. Dnes me pro zmenu boli leva kycel, ja se snad na ten porod zacnu tesit............
26. led 2010 v 08:08  • Odpověz
ani, já si myslím, že teď nás bude už bolet všechno jen abychom byly rády, že už přišel porod :grinning: Já včera zahlásila, že spodní skříňky uklidím až po porodu, protože plazit se po zemi a zvedat věci už fakt nezvládám :grinning:
26. led 2010 v 08:16  • Odpověz
Dobré ránko. U nás - 8 a sníh nepadá :slight_smile:
aronku,už máš ten odchod jistý? Budeš teda chodit ještě zaučovat nebo se jim na to vyprdneš?
ani,já jsem tak nespala včera od 4 do 6. Je to na palici,co?
26. led 2010 v 08:20  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj, holky, tak mám hned po ránu náladu tak nízko, jako teploty venku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused: :angry:
měla jsem v 8 volat na sociálku kvůli té včerejší kontrole. zvedla to baba, která tady údajně byla, příjemná jak něco někde a hned, takové věci se vyřizují v době vycházek, nebo to máte poslat poštou. říkám jí, já to mám do práce, 10 minut pěšky, mám to blíž, než tu poštu. tak prý co manžel, jezdí mezinárodku, no to je zajímavé, že zrovna včera doma byl. tak jí říkám, ano, ale předchozí 3 týdny nebyl a včera zase odjel, čeká jen na echo od dispečera a může vyrazit kdykoliv, na to se nemůžu spoléhat. tak prý ona o tom se mnou nehodlá diskutovat, kdy mám chodit na poštu nebo jak si to mám zařídit a že mám čekat doporučený dopis, kde mi napíšou, kdy jim mám přijít podat na sociálku vysvětlení a omluvu, proč jsem nebyla doma.
fakt tedy nechápu, nač jsem tam dnes měla volat.

jestli mi vezmou nemocenskou za celý leden, tak mě klepne, asi bych to vzala přes DASku, když už si ji platíme, snad by s tím případně něco udělali.... :confounded:
26. led 2010 v 08:25  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.