• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
ahoj holky, uz jsem zase zpet :grinning: moc jste mi chybeli :grinning: pred chvili jsem odvezla nase na letiste, byli tu od patku tak jsem nemela cas zajit na konika :confounded:

si doma ze me utahovali, samozrejme ze jsem jim o vas rekla ze si takhle piseme a manza neustale do me rypal jestli mi pry nahodou nechybi kamosky konikovky :wink: :wink:

Ani jsem vas nedeocitala, je u nekoho neco noveho? Ja jsem ted mela 5 pernych dni najezdila jsem pres 600km a nachodila tak celkove 20km mozna i vic, se divim ze jsem z toho neporodila :grinning: :grinning: ted uz si musim dat trosku klid, prece jen uz se to blizi :wink: Odpoledne jdu na kontrolu tak jsem zvedava co mi doktorka rekne.

Uz jenom 2 dny do prace a pak uz konecne MD jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
No holky, co chodite do prace, tak ja vas obdivuji!!! Sklanim se pred vami!!! Protoze ja uz jsem teda nemozna a pri predstave, ze nekde beham mezi lavicema a krotim divou zver, tak z toho me omyva :grinning:
27. led 2010 ve 12:40  • Odpověz
Zuzul, neví se z čeho a na výsledky testů se čeká. Jenom aby to na tom lyžáku nedostal ještě někdo. To bych z toho měla blbý pocit, že tam Mates někoho nakazil. Učitelka taky říkala, že mu celý den nic nebylo, ještě večer měli nějakou uvítací akci s cenama a soutěžema, tak tam prý lítal jak čert. Začalo to zničeho nic v noci. Určitě bych ho neposlala někam na hory, kdybych měla i sebemenší podezření, že není úplně vpořádku.

Hajduš, nového nic. Jestli se chceš podívat na moje fotky z ateliéru, tak jsou na straně 58 odkazy, hned někdy z rána.
27. led 2010 ve 12:42  • Odpověz
Ani, já bych nemohla učit ani kdybych nebyla těhotná. To chce pevné nervy. :slight_smile: Obdivuju. Musí na to být už povaha, určitě to nemůže dělat každý.
27. led 2010 ve 12:53  • Odpověz
Čau, čau všem ještě jednou. Já už včera neměla sílu tady zajít. den předtím jsem blbě spala, a včera jsem usínala skoro za chůze už kolem 19 hoďky. Navíc jsem musela do města na otočku něco vyřídit a holky táhnout s sebou (mimochodem, Anině nic není, beztak to jenom tak zkoušela, ale už si ji nechám do konce týdne doma), tak jsem si užila.
Dnes jsme byly s Aňou na logopedii, máme toho hafo, myslela jsem, že má jen blbé sykavky a R a Ř, měkké souhlásky č, ž, š se stihla od podzimu sama naučit, ale logopedka mě vyvedla z omylu, padá ji jazyk dolů a nechce se mu na patro, tak mě čeká další cvičení (ještěže mám praxi z loňska s Nelušou). Zítra jdeme na kontrolu ORL, odpo mi přinese Nelka první výzo, tak musím něco koupit za odměnu (doufám tedy, že bude za co :grinning: ), v pátek prázdniny.
Doufám, že příští týden konečěn pořádně vyležím svého bacila a nepadne nic na holčiny.

Jakel, pozdrav Matyho, je mi ho líto, musí už být dost oslabený, když ještě pořád zvrací a nic si nevyčítej, u dětí takovéhle stavy propukají rychle z hodiny na hodinu, vůbec nic mu nemuselo být, když odjížděl. Stačilo se tam z něčeho napít, na něco sáhnout a pak olíznout prsty a hned je hotovo.
27. led 2010 ve 13:09  •  3 děti  • Odpověz
Jo a když jsem včera tak prudila s tou sociálkou, tak dnes Vás zkusím trochu pobavit s tím, co z naší Aňuly včera vypadlo.
Jak jsme jely do města busem, tak u nás jsou zastávky na znamení (musíš zmáčknout tlačítko, aby řidič věděl, že chce někdo vystoupit) a pak bez znamení (hodně frekventované - náměstí, divadlo, nemocnice, nádraží apod.). No a takový ten plechový hlas to hlásí: příští zastávka blablabla, zastávka na znamení. My vystupovaly na náměstí, tak se nemusí mačkat a ta naše koza: A jak ví, ten řidič, že tady chce každý vystoupit? Co když ten jeden lid chce jet ještě dál? (pořád nechápe člověk - lidi, plete se jí jednotné a množné číslo).
Na zpáteční cestě mě informovala, že vidí záchvat slunce (místo západ) a doma si přistavila k lednici židličku a hrála si s magnetkama, co tam mají. Já uklízela nákup, tak jí říkám, běž dolů a odsuň židličku, musím do ledničky. No a mladá pořád stála, tak jsem přišla, lednici otevřela, co šla, asi tak na 20 cm a dveře se jí zastavily u nosu. A ona hned: Mami, ty jsi nebezpečná pro malé děti, co si hrajou na ledniččce!
27. led 2010 ve 13:15  •  3 děti  • Odpověz
lucis, máš doma veselo :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 13:20  • Odpověz
Lucis :grinning: :grinning:
To si piš, po dvaceti letech se zasměješ :slight_smile:
27. led 2010 ve 13:20  • Odpověz
díky holky za info chtěla jsem jen rámcově vědět , co mám od sociálky čekat, než tam začnu rozhořčeně telefonovat... :slight_smile: ..............a opatrujte se prý je dnes 3. stupeň zátěže u nás je krásně slunečno, ale jsem tak utahaná, že jsem ani nevzala malou ven na procházku...nedá se to s tím 1. těhotenstvím srovnat...největší břicho jsem měla v létě, alespoň jsem se nemusela šněrovat do zimních bot..jen jedna vrstva oblečení-šatičky to byla pohoda a přitom jsem stavěli dům a denně jsme tam byli...teď v něm bydlíme a je mi zatěžko vysát přízemí a podkroví v jendom dni neřku-li vytřít podlahy :confused:
27. led 2010 ve 13:27  • Odpověz
maky, to znám, jsem taky v poslední době shnilá jak veš. Včera jsem vyžehlila a uklidila všechny mimi věcičky a pak jsem zjistila, že miještě chybí vyžehlit plíny a osušky. Ale dnes se do toho pořád nemůžu pustit, vůbec s emi nechce.
A to se mě denně mamka ptá, jestli už mám nachystanou tašku do porodnice a ať už jí konečně ukážu, kde jsou věci pro mimčo a kde pro holky, kdybych náhodou musela do porodky dřív, ať pak ví, kde co je a není mimo.
Ale dala jsem si čestný slib, že to do konce týdne udělám :wink: Přísahám..... :confounded:

jakel: vždycky když holky něco řekly, tak jsem si řekla, že to musím zapsat a jak myslíš, že to dopadlo?
Ale spoustu slovíček (úplných nelogických blbostí), které holky vymyslely, když to ještě neuměly říct, dodnes používáme.

Jo a kyčel mě taky bolí na střídačku s nohama a třísly a křížem - už to neřeším, prostě se rozpadám, vždycky se dívám, jak se zvedám, jestli někde něco nezůstalo ležet :grinning:

Teď na mě Aňa volala, leží u Tipa a Ťapa: pojď mě přikrýt a uvař :grinning: Zase má hlad, tak jdu........
27. led 2010 ve 13:44  •  3 děti  • Odpověz
Jo a včera jsem dostala mail od kámošky, že naše společná spolužačka (a shodou okolností její sestřenice) v pondělí porodila v termínu holčičku Stellu - 4,1 kg!!!

Jo a jak jste řešily váhy, u mě to bylo - Noemi 3,95 kg, Aňula 3,30 kg a prďous - doufám, že max. někde mezi :grinning:
27. led 2010 ve 13:46  •  3 děti  • Odpověz
Ještě jednou, já odtud fakt neodejdu....
Jakel: teď je na Seznamu článek, že se u nás v Opavě střílelo na hřbitově.....

Jo a všichni si mažou v zimě rty jelením lojem, jen naše Aňa vlčím jolem.......
27. led 2010 ve 13:49  •  3 děti  • Odpověz
Slyšela jsem to v rádiu. Asi někomu hráblo, nevím nic bližšího.
Náš Mates doteď snídaní, místo snídá. Opravujeme ho, ale no to pořád motá.
27. led 2010 ve 14:05  • Odpověz
Ani, já dělám v kanclu, takže to je pohodová práce. Teď si teda vybírám od listopadu dovču a na MD nastupuju 2. února, takže už jsem přes dva měsíce doma. U Kačenky jsem taky chodila do práce celý těhu (žádný problémy až na počáteční únavu jsem neměla), jen měsíc před nástupem na MD jsem si vybírala dovču. Ale když učíš, tak je to o něčem úplně jiným, to bych asi taky nemohla dělat až do nástupu na MD.

Makytko, naprostý souhlas. Mám to jako přes kopírák. :sunglasses: Poslední týdny mě docela zmáhají, jak se musím celý den starat ještě o malou a k tomu na starosti celý barák. My jsme taky při mým prvním těhu stavěli. Těhu mě vůbec nezatěžovalo. A teď se mi vůbec do ničeho nechce. Když mám chvilku čas, tak si radši sednu ke koníkovi. :grinning: :grinning: :grinning:

Já jsem dnes převlíkla postele, tak jsem si na matračku dala ochrannou podložku. Tak aspoň k něčemu, co se týká porodu, jsem se dokopala. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Luci, aspoň něčím si Aňa rtíky maže. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 14:25  • Odpověz
Vero, tak kancelar muze byt v tomhle obdobi v poho, ale ja i normalne mam nohy natekly od toho jak si v hodine nesednu a prestavky kratky a to vetsinou je pani ucitelko tohle a tamhleto........

Asi bych si taky mela dat pod madraci ochranou podlozku coz? :grinning:
27. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
Holky, tak ochrannou podložku jsem si pod prostěradlo dala u prvního těhu taky, jak jsem se bála, že mi praskne voda a nakonec nepraskla...teda když jsem přijela do porodnice tak jsem ji už neměla, ale netuším, kdy praskla...nic jsem nepocítila, takže bud ve vaně nebo na záchodě :wink:
27. led 2010 ve 14:39  • Odpověz
jakel super fotky z atelieru ja bych mela jit ted zacatkem unora, cekam az se ozvou meli plno :angry:

s tou podlozkou je to dobry napad, hned jdu na to, akorat prevlikam periny tak ji tam jdu rovnou soupnout.

Pijete uz malinikovy caj? ja s nim o vikendu zacala a prestali mi otekat nohy :slight_smile:
27. led 2010 ve 14:44  • Odpověz
zuzule, tak ja ji u prvniho tehu nemela. Navic jsem prenasela a mela vyvolavany porod a vak s plodovou vodou strihaly sestry az na hekarne.....
27. led 2010 ve 14:52  • Odpověz
Já jsem nikdy žádnou ochrannou podložku nedávala, kde se to kupuje???Mám nové matrace a drahou lamelovou postel, tak bych do toho investovala. U všech třech porodů mi vodu museli píchnout, ale člověk nikdy neví.
27. led 2010 ve 14:54  • Odpověz
Vatahuju z trouby kynutý koláč s drobenkou. Našla jsem v mrazáku vypeckované višně a přidala jsem zavařené meruňky a rebarboru. Voní to krásně, ale asi se nedočkám něž to vychladne. :slight_smile:

Jsem jak na trní, manžel je za Matesem a zatím nevolá a nevolá. Má tam vypnutý mobil. Doufám, že ho zase nerozhodí ta návštěva tak, aby se mu přitížilo.
27. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
ja tam budu davat pampers podlozku pod mimca, to by snad melo stacit a mozna je i dobry napad tak 2-3 tydny pred terminem zacit nosit na noc vlozku. jakel pokavad chces nejakou kvalitnejsi podlozku tak zkus zdravotnicke potreby
Omlouvám se má být vytahuju.
Hajduš a myslíš, že ta podložka má takovou savost???Mě když píchla sestra vodu, tak toho bylo teda fakt hodně.
27. led 2010 v 15:01  • Odpověz
no ja nevim jak velkou savost ma :unamused: , mozna by bylo dobry dat dve pod sebe a jeste tu vlozku, tak snad by to mohlo stacit ne? ja ani nevim kolik te vody vytece :fearful:
27. led 2010 v 15:14  • Odpověz
Ahoj pupkandy :grinning:
Doufám, že jste všechny ještě 2v1, dočítat nebudu, to bych nedala, když jsem tu skoro týden nebyla.
My měli teď pořád nabitej program, tak na PC nebyl čas. Manža slavil narozky, cvičení, plavčo....

Dneska jsme měli jet k ségře, ale nenastartovala jsem autíčko, tak jsme zůstali doma :confounded: Ráno tu bylo -15°C, tak se ani nedím, teď je asi -6, ale autíčko stejně nespolupracuje :angry: . Aspoň jsem se pustila do praní pidi věciček, včera pračku plínek a osušek a dneska světlé pidi věci, prostěradla do postýlky, zítra budu pokračovat. Začala jsem uklízet přebalovací komodu, vyžehlila hromadu prádla...jsem se trošku rozjela,když už tady máte všechny všechno nachystané :wink:

Jste mě nahlodaly s tím matracovým chráničem, asi ho pořídím, mě teda voda spíš než praskla začala prosakovat, takže louži jsem v posteli neudělala, ale pak jsem spíš měla problém s mlíkem,jak mi malej dobře v noci spal, tak jsem se budila s durch mokrým trikem i přes prsní vložky.

Maliník chci tento týden koupit a začnu taky bumbat :wink: Už jsem manžu informovala, že od příštího týdne začneme masírovat hráz. Pořád měl pocit, že rodíme až za dlouho a když viděl včera ty pověšené plínky atd, tak říkal, že už je to vlastně za chvíli :sweat_smile:

Čenda je podezřele zticha, jdu se mrknout, co tam vyvádí. jak jsem uklízela, tak našel dudlík na řetízku, vrazil si ho do pusy a hrál si na miminko :grinning: Pomáhal mi vydrbat přebalovací podložku, výsledkem je, že se voda dostala i dovnitř a musím to nechat pořádně vyschnout :grinning:
27. led 2010 v 15:14  • Odpověz
http://www.bonatex.cz/matracovy-chranic/nejprodavanejsi-povleceni

jinak ty jednorázové podložky vydrží docela dost co mám zkušenost z práce :wink: Po minulé zkušenosti, kdy mi odešla hlenová zátka (ale hodně vodnatá), když jsem byla ve městě, tak já od 38tt budu nosit vložku i přes den, slipovka nestačila :stuck_out_tongue_closed_eyes:,měla jsem mokré kalhoty
27. led 2010 v 15:17  • Odpověz
Nikitko, díky za odkazy. :slight_smile:
27. led 2010 v 15:21  • Odpověz
Zuzule, mně taky voda nepraskla. Porod mi začal kontrakcema a vodu mi píchali až v porodnici. Ale jistota je jistota. :sunglasses:
Jake, já jsem tolik vody neměla, takže mně by určitě podložka stačila. Záleží na každý těhulce, kolik má v bříšku vody. :wink: Jinak já mám podložku, co se dává přímo do dětský postýlky. Teď ji použiju pro sebe a pak už ji budu dávat mimískovi. :slight_smile:
Hajduš, já teda vložku nosit nebudu. Stačí mi ta podložka. Po porodu se vložek natahám ažaž, takže teď budu ráda, dokud budu moct spát jen tak. :sunglasses: A maliník jsem začla pít minulý týden.

Tak si říkám, že se zatím držíme dobře, co? V jiných měsících už měl někdo třeba dva měsíce před termínem po porodu a my máme zatím všechny mimča v bříškách. :sweat_smile: Tak snad ještě aspoň měsíc vydržíme.
27. led 2010 v 15:23  • Odpověz
Matracové chrániče přes celou postel se dají koupit i v Ikee. Ty nejlevnější tam vyjdou na 130 korun. Já jsem koupila dvě pro Kačenku do velký postele. Nevím teda, jak moc vydrží, ale pořád lepší něco než nic. Jinak tam mají i silnější, ale ty už jsou o trochu dražší.
27. led 2010 v 15:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.