• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
citrusové plody mohou vyvolat u dětí alergickou reakci v podobě vyrážky - červené svědivé mapy....
jinak mě (resp. mimčo) kromě klasických nadýmavých jídel jako je zelí, kapusta nebo luštěniny nadýmal i tvrdý sýr, čerstvé pečivo, květák, brokolice, smažená cibulka - :unamused: taky to miluju, ale co se dá dělat.....

my tedy nastartujeme, ale pokud nemusím autem, jedu raději busem, z toho ledu na okrajích cest mám bobky, nehledě na fakt, že volant je pro těhulku nejnebezpečnější věc v autě, tak nechci riskovat, že do nás nějaký magor napálí a buď mě zraní airbag nebo volant..... :frowning2:

a já ráno (teda pokud jsou zdravé) oblíkám a obouvám obě holky, i když už jsou tak velké, protože jsou po ránu jak zpomalený film a ujel by nám bus. vstávají v 6.30, bus jede v 7.20 a máme co dělat. do bot jim navíc kromě punčošek dávám i hrubé ponožky, tak je to obouvání trochu komplikovanější a já mám jediné boty, do kterých ještě vlezu a jsou bez podpatku, a ty jsou šněrovací. :confounded: takže taky funím......

holím se poslepu, posledně mě Aňa viděla, tak mě komandovala, kde jsou ještě chlupy :grinning: tak teď jsem si brala zrcadlo, ale stejně je to na pytel, jednou rukou držím zrcadlo, druhou holím a ještě mi chybí třetí, kterou bych trochu napnula kůži..... :grinning: :grinning: :grinning: myslím, že se gyndra na další poradně zasměje
27. led 2010 v 17:24  •  3 děti  • Odpověz
Aronku, záleží opravdu na mimču. Kačenka třeba na prdíky trpěla výjimečně, takže jsem klidně jedla i čerstvý pečivo (teda ne ještě teplý, ale třeba večer jsem si ranní rohlíky dala úplně bez problémů). Ale některý jídlům jsem se ze začátku vyhýbala úplně - třeba zelí, květáku, luštěninám apod. Jahody, hrušky, rajčata, česnek jsem taky ze začátku vynechala. Po nějakým měsíci už jsem pomalu začla jíst všechno, aby si malá postupně zvykala.

Luci, s tím holením jsi mě pobavila, jak to popisuješ. A jak tě malá navigovala, to taky mohlo být zajímavý. :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 v 17:57  • Odpověz
Já se dnes překonala. Naši šli s Kačenkou odpoledne na hodinku ven, tak jsem si doma utřela prach, vyčistila záchody a vyleštila zrcadla. Tolik činností najednou už jsem dlouho neudělala. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2010 v 17:58  • Odpověz
luci: tak já mám dneska přislíbíno holení podvozku od manži. Minulé těhu mě taky ke konci holil :grinning:
vero: já se dneska taky překonávala :grinning: Ještě jsem přeluxovala, vařím na zítřek a do toho hrajeme s Čendou na koulovanou- vyrobila jsem koule z novin a střílíme po sobě :grinning:
27. led 2010 v 18:04  • Odpověz
k tomu pečivu, nemusíte jíst staré pečivo při kojení, stačí ho dát do mrazáku :wink:
Čenda na prdíky nijak netrpěl, první 3 měsíce jsem se víc hlídala, ale třeba třeba česnek a cibule tepelně opracovaná v jídle mu vůbec nevadila :wink:
27. led 2010 v 18:08  • Odpověz
Mě řval Filda i po melounu,takže jsem se hlídala extra,ale stejně mi to bylo prd platný...A k těm alergenům v jahodách a citrusech,když se mi po tom Filda osypal,tak mi Dr. řikal,že ty alergeny se ukládaj a když to dosáhne určitý množství,tak se to pak projeví najendou i třeba po zobnutí jahody.Ale to je konzumoval už sám,jestli je to stejný i při kojení netušim.A ještě mám dojem,že by se měli omezit i džusy,že ty to obsahujou taky...
Ale třeba o hruškách jsem nevěděla.
27. led 2010 v 19:01  • Odpověz
Zuzie, hrušky nadýmají i dospělé. Ne nadarmo se říká Z HRUŠEK BOLÍ BŘUŠEK. :slight_smile:
27. led 2010 v 19:11  • Odpověz
Hrušky taky netuším proč, přijdou mi celkem v poho, nejsou ani kyselé, tvrdé hrušky se jí blbě a měkké bývají sladké :unamused: :confounded:

nikit: jednou už jsem taky manžu odchytla, aby mě oholil, ale byl z toho tak vybobkovaný a pomalý, že jsem si to raději příště udělala sama (to holení :slight_smile: ). kdo ví, na co při tom myslel, kaňour jeden :grinning:

holky jsem právě bez Večerňajsku vypakovala do pelechů, dneska to jejich zlobení dosáhlo vrcholu a já už nemám na to, abych se pořád rozčilovala, vyhrožovala a domlouvala, tak přišel trest. dnes mi přišla maminka, a tam píšou o dnešní výchově dětí. nemyslím si, že bych byla až tak demokratická, ale je fakt, že co si kolikrát dovolí ta starší mi říct, tak to někdy nevím, jestli ji mám střelit, nebo jí to vysvětlovat, nebo ignorovat, někdy toho mám plné kecky a přemýšlím, jestli někde nedělám chybu........

vy máte většinou děti menší nebo už o dost větší, ale vidíte to někde ve svém okolí? pediatrička mi řekla, že je to bohužel hodně dáno i osobností dítěte. ta mladší má taky občas špeky, ale rozhodně není až taková.
nebo jestli na to má vliv u Nelči i škola, co ta občas přinese, mám hrůzu z puberty. :angry:
27. led 2010 v 19:12  •  3 děti  • Odpověz
jakel: hrušky - aháááá :slight_smile:
27. led 2010 v 19:13  •  3 děti  • Odpověz
Já ještě trčím v práci, ale už jen do půl osmé :wink: Jsem zvědavá jak zaparkuji, všude haldy sněhu a místa obsazené :frowning2:
27. led 2010 v 19:27  • Odpověz
Já osobně si na nadýmání vůbec nemůžu stěžovat,já můžu plácat zelí,květák,co se mi zlíbí a ani prd :grinning: za to v těhotenství(i v prvním) si to "užívám" a synátor tu nadýmavost nejspíš bude mít po tatínkovi...
a na holení mám i normálně většinou pomoc,takže neni problém ani teď :slight_smile: včera jsem si stříhala nehty u nohou a můžu říct,že jsem si myslela,že to snad vzdám.Hrůza!!!Jenže já bych se zbláznila,když by mi to měl dělat někdo jinej.Nesnášim to od mala,mamina si se mnou užívala.A boty jsem taky zařadila jen kozačky na zip,protože když jsem si zavazovala tkaničky,tak jsem sebou málem sekla a ještě se málem pobl..a :grinning: takže ten měsíc bude ještě zajímavej...
27. led 2010 v 19:30  • Odpověz
Lucisa, ja ti jako pedagog muzu rici, ze me nekdy prechazeji zraky, jak se dnesni deti chovaji a nekteri rodice za nimi jeste stoji. A jestli nekde funguje sikana, tak nejenom mezi spoluzaky, ale i mezi detmi a uciteli a z vlastni zkusenosti ti mohu rici, ze dost casto to neni tak jak by si rodice mysleli, ze je to ze strany ucitele k detem ale obracene!!! Nebudu tu psat verejne sve zazitky a to muzu rici, ze jsem dost otrla a nenecham si vsechno libit. Rozhodne tedy resim vec pres zakovskou s rodici, casto jsem na to i dojela a jeste vice casto jsem na kvuli tomu byla u pani reditelky na koberecku.... Vety typu: "Ty kravo, to si ze me delas prdel!!!!" od zacku na mou stranu nebylo casto vyjimkou........ Nicmene me ta prace bavi, predavat detem zkusenosti, navic kdyz se pak ozvou po nejakem case, tak to strasne potesi, ale podminky ve skolstvi by se urcite mely zmenit a nechci se nikoho dotykat, ale mela by se zmenit i vychova v rodine, my ve skole uz je poslusnosti nenaucime.........takze za zlobeni byt bez vecernicku urcite neni spatna metoda.....
27. led 2010 v 19:40  • Odpověz
Zuzzie, máš pravdu, džusy se při kojení taky nedoporučují.

Luci, Kačenka je proti tvým holkám ještě malinká, ale už teď s ní dost bojujeme. Má pořádný období vzdoru a dost se vzteká (teda hlavně když je utahaná). A teď se z ní ještě ke všemu stal hrozný mamánek. To hlavně během posledních tří měsíců. Jsem zvědavá, co s ní budem dělat, až bude trochu větší. Jestli bude pořád taková palice, tak se máme na co těšit. :confounded: Já včera taky Kačenku dala spát bez večerní pohádky v televizi. Taky mě pěkně nakrkla.

Aronku, parkování je teď ve městě na houby. Aspoň v Jihlavě to tak je. Všude je díky sněhu o polovinu parkovacích míst míň. :unamused:

Ani, to je hrozný, co si ty děti dovolí říct. Já bych tuhle větu nevypustila z pusy ani teď, natož někde ve škole. :confused:
27. led 2010 v 19:54  • Odpověz
ani, fakt díky za názor. já právě nechci, aby to moje děti dopracovaly tak daleko, aby se jich učitelky bály...
ale musím ti dát bohužel i za pravdu v tom, že někteří rodiče si nevidí na špičku nosu. moje spolužačka začala učit na stejném gymplu, kde jsme před pár roky odmaturovali, takže od maturantů ji dělilo +-7 let. a sama říkala, že ti větší už jsou celkem v poho, ale ti 15letí žabci, co přijdou ze základky, tak to je někdy na provaz. nebylo výjimkou lakování nehtů ve vyučování, po upozornění věty podobné té, cos napsala a když napsala nějaký dopis rodičům o kázni, pomalu ji vyhrožovali právníkem. na tohle je třeba být otrlý, já bych na to neměla.

dneska třeba Nela psala do písanky nějaká slovíčka, mají tam k tomu pomocné linky, a další jim můžou rodiče dolinkovat. ona že si to udělá sama, že jim to p.u. dovolila, tak říkám ok. ona dolinkovala a říká mi: koukej, jak jsem to udělala, to ty bys tak nedala!
chápeš ten obrat, prý bych to nedala, od nás takový výraz nemá, beztak od starších děcek v družině. to jsem kolikrát tak v šoku, že honem nevím, co ji na to říct....
nebo jsem ji jednou poslala, že už se má vysvléct, že půjdou sprchnout a do pyžam a ona: no tak to sorry, to teda nebudu... říkám jí, s kým to mluvíš, jak sorry, víš vůbec, co to je? a ona, že jo, že promiň a převlíkat se jí nechce, když se zase ráno musí oblíkat.... tehdy chytla v pysk. ale už mi to taky neřekla.....
27. led 2010 v 19:57  •  3 děti  • Odpověz
27. led 2010 v 19:59  • Odpověz
vero, někdy je to fakt husté (to už taky použila, zase mě šokla, nějak si nemůžu zvyknout, že už není školkáček...), ale já doufám, že když přijde trest hned teď, tak se to snad nerozjede do šílenějších rozměrů.
jinak, jak říkal můj chlop - bývalý policajt a voják - dostane pouta a připoutá ji doma k topení, ať si hlavu otříská o zeď, pak že ji kraviny snad přejdou :grinning:
27. led 2010 ve 20:08  •  3 děti  • Odpověz
Lucisa, a vis co na tuhle vetu odepsal rodic? Pry s formulaci nesouhlasi s obsahem vsak ano.......... po tomhle jsem zvazovala karieru ve skolstvi..... Hlavne si nenechat deticky prerust pres hlavu..... Nechci se chvastat, ze moje deti tohle nikdy nereknou nebo neudelaji, to ne, ale budu se snazit je vest ke slusnosti a ke cti k autoritam, mozna za to budou v teto spolecnosti biti, ale oni to casem pochopi...Myslim si, ze k te demokraticke vychove je potreba take trochu rozumu, ono odsud az pocut!!!
27. led 2010 ve 20:09  • Odpověz
holky, zatím pa, jdu na comeback, jestli neusnu, tak sem ještě kouknu... :wink:
27. led 2010 ve 20:18  •  3 děti  • Odpověz
Tak jsem doma. Přítel mi šel naproti a zaparkoval mi tam kam bych se já nikdy nevešla :wink:
27. led 2010 ve 20:19  • Odpověz
čau kočenky, to je zimec co :fearful: myslím, že lepší počasí jsem si pro den plný aktivit nemohla zvolit, vyrazila jsem z domu kolem 10hod a vrátila se kolem 16 úplně vyřízená, ale už je to v pohodičce :dizzy_face: rozloučila jsem se v práci, zařídila cosi pro švícu, koupila rámeček na výšivku pro lektorku Reiky na zítra, konečně zašla pro to slavné razítko k obvodnímu (fraška) nakoupila a u maminy pak usnula jak dřevo. Když jsem se probudila, tak mě tedy řádně bolela dupka, to bylo fakt jak popisuje Aronek, jako když silně někdo kopne mezi nohy, ale už je to zase v poho. Zítra mám celý den ten Reiky seminář, tak to si odpočinu :dizzy_face:
27. led 2010 ve 20:34  • Odpověz
brouči, tak co, neudělala jsi ve žluťákovi loužičku :confused: ?
27. led 2010 ve 20:35  • Odpověz
Holky, Zuzka by mela byt se Sluni v nemocnici co?
27. led 2010 ve 20:46  • Odpověz
Fakt? A já se dívala, že není ani u nás, ani na dvojčatech... :unamused:
Ona měla nějaký plánovaný nástup?
27. led 2010 ve 20:50  •  3 děti  • Odpověz
No tusim, ze tam mela jit a uz zustat ne? Jeste se tu se sluni domlouvali na pokoji....
27. led 2010 ve 20:54  • Odpověz
něco takového myslím psla, ať ji Sluni drží místo :fearful:
27. led 2010 ve 20:55  • Odpověz
Holky, trochu odlehčím, kámoška s evždycky večer rozepíše s maily, teď jsem dočetla jeden s vtipy, z toho jeden fakt stojí za napsání:
Sedí chlap na veřejném wecku a usilovně tlačí. Jde kolem uklízečka, které se zdá, že se zbytečně svítí, tak zhasne. Chlap zařve, uklízečka rozsvítí a ptá se, co se stalo, proč tak řve. A chlap: Fuj, to jsou ale blbý vtipy, já myslel, že mi vypadly oči z důlků....... :grinning:
Mě to pobavilo....
27. led 2010 ve 21:00  •  3 děti  • Odpověz
lucisa: :grinning:
27. led 2010 ve 21:05  • Odpověz
Luci to musím říct manželovi, ten má tady ty živočišný rád :sweat_smile:
27. led 2010 ve 21:08  • Odpověz
lucis :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 21:09  • Odpověz
Lucis, tak až půjdu za Slezanku na veřejné WC, tak nebudu zhasínat. :grinning:
27. led 2010 ve 21:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.