• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Tak jsem vás dočetla musím zase jít. Máme ten kurz,tak jsem zvědavá.

Zuzko,to je dobře,že jsi doma,ale nepřeháněj to nebo ten týden nevydržíš. Kluci jsou dost velcí. To je paráda.
Zahlasovala jsem. Ani,jak často se může?
1. únor 2010 v 11:55  •  1 dítě  • Odpověz
Jo a nekdo tu hazel vahu!! Tak ja mam nahore 17,5 kg :grinning:
1. únor 2010 v 11:56  • Odpověz
Doorka, jednou za 3 dny......
1. únor 2010 v 11:56  • Odpověz
Zuzule, tobě už dělali monitor taky brzy? To je fakt divný. Já jdu na první monitor dneska.

Pajcul, hlavní výhoda chlapa u porodu je na hekárně, kdy je ti furt při ruce. Nedokážu si představit, že bych tam měla trávit x hodin sama.

Aronku, dostala jsem tam papír se seznamem věcí, co potřebuješ mít s sebou. Ale je to v podstatě taková klasika. Akorát mi PA říkala, že vložky dávají až po porodu, do té doby používáš vlastní (když ti odteče voda apod.). Což mě zarazilo. Ale stejně si vložky budu brát s sebou, takže to problém není. Taky je super, že ti rodný list zařídí přímo porodnice. V JI to musel obíhat manžel. Tady dostaneš svoji občanku a rodný list dítěte při propouštění z porodnice. Takže o starost míň. :sweat_smile: Jestli půjdeš na kurz, tak tam určitě ten seznam věcí dostaneš. Případně ještě můžeš mrknout na jejich webový stránky. Tam mají taky seznam, co k porodu - http://www.onhb.cz/article.asp?nArticleID=14&nLanguageID=1.
1. únor 2010 v 11:57  • Odpověz
http://www.onhb.cz/article.asp?nArticleID=14&nLanguageID=1
Bez tý tečky na konci - jinak to nefunguje. :grinning:
1. únor 2010 v 11:58  • Odpověz
Zuzko, zapomněla jsem tě přivítat doma. :wink:
1. únor 2010 v 11:59  • Odpověz
Já mám nahoře zatím 10 kilo, tak jsem s tím celkem spokojená. Doufám, že do porodu budu mít navrch maximálně 12 kilo. Ale klidně bych u těch 10 zůstala. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz
vero, takže myslíš, že celkově porodnice dobrá???
1. únor 2010 ve 12:05  • Odpověz
jakelin, nikdo u nas v rodine to nemel, tak doufam ze to odezni po porodu

ja uz nabrala 21kg fak masakr, jsem zvedava kolik pujde dolu hned po porodu, zadrzuji ale hodne vodu tak doufam ze mi moc nahorze nezustane pocitam tak max 5kg
1. únor 2010 ve 12:10  • Odpověz
Aronku, snad jo. Co se týká pocitu z hekárny, tak určitě příjemnější prostředí jak v JI. Ale samo záleží na lidech. Když chytneš dobrou PA, tak je fajnový. Já si v JI na porod nestěžuju. Mně vadil přístup sester na šestinedělí. Hlavně kvůli tomu jdu do HB. A co jsem slyšela reference od maminek, tak si většinou šestinedělí v HB chválí.
1. únor 2010 ve 12:11  • Odpověz
Vero u nás monitor posledníl čtyří týdny před porodem. Ale určitě neuškodí udělat i dřív, pro jistotu.
1. únor 2010 ve 12:11  • Odpověz
Zuzko ještě nechápu proč musí v nemocnici malovat v zimě, kdy to bude schnout dýl a smrdět po celé nemocnice. Jsou trochu mimo, ne???
1. únor 2010 ve 12:13  • Odpověz
Hajduš, to máš docela dost nahoře. Snad to rychle po porodu shodíš. :wink: Někdo nabere 20 kilo a s hubnutím problém nemá. Já jsem měla 12 kilo navrch u Kačenky a stejně mi něco zůstalo. S kilama bojuju od malička, takže jsem ráda, že jsem až tolik při těhu nepřibrala.

Michelle, tuším, že ses ptala na maliník. Já zatím taky piju jednou denně, ale teď to chci navýšit na 2 šálky denně a asi za další týden na 3 šálky.

Jak, jasný, jistota je jistota. Já jsem měla první těhu bezproblémový, takže mi točili monitor standardně od 35. tt. Teď to samý.
1. únor 2010 ve 12:14  • Odpověz
Nu nic. Já se jdu oblíct a valím k doktorovi.
1. únor 2010 ve 12:15  • Odpověz
tak dekuji za prizvani jinak me je celkem fajn tvrdne bricho obcas mam kontrakce a strach z porodu klasika :grinning: holky od kdy pijete ten cajik?
1. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
maliník piji tak 1-2x denně a příští týden si už přidám, jen to lněné semínko moc neužívám, protože na něj vždy zapomenu nebo se mi nechce jej vařit či tahat s sebou třeba k našim
1. únor 2010 ve 12:21  • Odpověz
tak dekuji ja ho sezenu spis mam strach jestli ho mam zacit pit ja od zacatku do ted si chodim privydelavat takze porad makam :stuck_out_tongue_closed_eyes: chodim uklizet dvakrat v tydnu baraky mam tri vchody a jeden vchod mi trva necelou hodinku ale i tak je to ted uz narocne tak se bojim aby to neprislo driv aby se malemu nic nestalo
1. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz
Pěkné popoledne,
u nás svítí sluníčko, ale zima je.
Co jste měli dneska dobrého? Já neodolala a dala si zelí, tak snad z toho zase nebudu jak balooon :grinning:
1. únor 2010 ve 12:31  • Odpověz
vero ja problem s kilama nikdy nemela, vzdycky jsem mohla jist co jsem chtela a dost me prekvapilo, ze mam tolik kg nahore, kdyby mi to vaha neukazovala tak tomu ani neverim, protoze mi neprijde ze jsem zas az tolik nabrala, vsechno to mam v brisku a trosku v zadku a zbytek podle me je voda, protoze jinak to neni mozny

ja malinik piji 2x a nekdy i 3x denne a 1x piju ten slyz z lneneho seminka

martinka: je dobre ze se hybes, podle me je nejlepsi zustat aktivni az do porodu, nechce to samozrejme nejak prehanet ale pokavad uklizis od zacatku tak si myslim ze je tvoje telo na ten pohyb zvykle, hlavne nenos nic tezkeho!

ja mam dneska rajskou a od vcera knedlo, vepro zelo ale uz mam uvareno na zitrek kure na paprice, ja musim takhle varit dopredu, protoze si nosime (teda ja uz ne) do prace obedy, tady ty jejich hnusy se nedaj jist, nechapu jak do sebe mohou cpat sandwich a bramburky k obedu kazdy den. Zlate nase buface a kantyny :grinning: :grinning:
1. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz
Cori, u nas byla pizza, zkouseli jsme nove pizza talire :slight_smile:

Ja si jdu hahnout, pac jsem rano brzo vstavala, tak to musim dohnat a noc nic moc, co 2 hod na wc a furt se mi zdalo, ze platim nejake pojistky..........
chtela jsem napsat rajskou polevku :wink:
holky ja se tak strasne doma nudiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim!!! a to jsem teprve ani ne pul dne na MD :angry:
1. únor 2010 ve 12:45  • Odpověz
autor
tak devcatka, jsem tu...Tobik vydrzel na cviceni docela v pohode byt hodnej, jezdil s autickem a cetl si a na prednasce uz byl tak hotovej, ze jen lezel a nechal se ode me hladit a masirovat :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
prolitla jsem vas, ale uz si moc nepamatuju, co vse jste probraly :slight_smile: :slight_smile:
zuzi, moc rada te tu zase vidim a ten tyden se v ramci moznosti vazne setri, ikdyz te uplne chapu, ze mas potrebu vypucovat celej barak :wink:
jo a ja masiruju sama po epinovani, mam pocit, ze me manzel moc setril :grinning: malinik chci tenhle tyden zvysit na 2 hrnky, seminko si davam tak obden, nekdy uvareny, nekdy syrovy, podle nalady :slight_smile: jen k tem homeopatikam jsem se jeste nejak nedostala, protoze jsem zjistila, ze nejsu schopna hodinu nejest a nepit :grinning: :grinning: :grinning:
1. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
tak nám v jídelně na oběd uvařili fazolovou polívku (tu jsem si nedala blééé) :slight_smile: , rybí prsty s bramborem a zeleninový salátek. Zítra má přítelova dcera svátek, tak budu dělat ovocný dortík a musím aspoň vysát a utřit prach, bo dojede návštěva. Se mi vůbec nechce :rolling_eyes:
Já mám navrch 10 kg, taky to vidím na max. 12, už moc nepřibírám. A už se na to naše mimčo strašně těšííííím! Ale chci ještě vydržet aspoň do mých narozenin 23.2. :grinning:
1. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz
Tak jsem byla na nákupu, pěkná chumelenice mě zastihla, brrr :slight_smile:
Zuzko vítej zpátky, prckové mají krásnou váhu. Doma je doma, viď?
Hajduško taky mi nepřijde, že bys měla tolik kilo nahoře. Jestli to je jenom voda, tak to shodíš raz dva. Já se teda taky děsim, jak budu vypadat po porodu. Musim se začít hýbat, co nejdřív to půjde, jinak to neshodím.
Já mám navrch 15,5 kg :frowning2:
Maliník piju 1x denně, vždycky ráno si dělám hrnek kafča bez kofeinu a hrnek maliníku. Taky si říkám, že to zvýším na 2x denně, ale vždycky si ho pak zapomenu udělat po druhé.
Ani taky jsem si říkala, že uvařim a půjdu se natáhnout. Pod námal ale sousedi od rána vrtají a nebere to konce, takže bych si klidu moc neužila.
Teď se chystám vařit - mám chuť na nivu, tak vymýšlím nějaké těstoviny s nivou, možná zapečené. Jdu projet receptíky, jestli na něco narazím.
1. únor 2010 ve 12:56  • Odpověz
Jo a perlička na závěr- v Olomouci je celkem 7inkubátorů, všechny jsou plně obsazeny a dostali jsme přísný zákaz rodit všichni, navíc, jak jsem psala bylo nás tam 5mamin s dvojkami, ve stejném termínu. tak to ještě bude zajímavé.
Žabi-NIVA??? M"žu k tobě na oběd? No Praha je z ruky, ale za tu nivu to stojí. :slight_smile: Musím si skočit pro ni taky do obchodu.
1. únor 2010 ve 13:03  •  4 děti  • Odpověz
autor
ja mam nahore uz taky min. 15kilo, nevim kolik jsem pribrala za minulych 14 dni :slight_smile:
zuzi a co by delali? prevazeli jinam? :sweat_smile:
1. únor 2010 ve 13:06  • Odpověz
hi zuzko, to je dobré - zákaz rodit :grinning: , to tam budou mít veselo až se tam sejdete :wink:
1. únor 2010 ve 13:08  • Odpověz
Maji to nevím, v létě, když jsem tam ležela, tak vozili do Zlína a Hradce, ale, jak teď to nevím, prostě zakázali rodit, no ale nevím, co by dělali, kdyby jsme všichni porodili. :slight_smile:
1. únor 2010 ve 13:09  •  4 děti  • Odpověz
autor
zuzi, tak to je mazec :sweat_smile: nedovedu si predstavit, ze by mi mimco prevezli tak daleko :sweat_smile:
1. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.