• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Zuzko klidně dojeď :slight_smile: podělím se. Hele a just vám to vyjde ve stejným termínu. Ne, že bych vám to přála, ale to je zákon schválnosti :grinning: .
1. únor 2010 ve 13:13  • Odpověz
jéé vy s tou nivou děláte chutě :grinning: , žabko pošly po netových vlnách, my si všechny zobnem :wink:
1. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz
na minulé kontrole před 14 dny jsemměla nahoru cca 7 kg, tak doufám, že už to moc nebude růst, i když teprve teď mám pocit, že mi den ze dne roste břicho před očima. Za chvíli se nevejdu do jedněch kalhot a budu muset nosit už jen ty druhé. Zase na druhou stranu mi líp bude sedět těhu pás, který jsem ještě nevzala, neboť je mi velký a dokonce i jedna halenka se nedá nosit, neboť odstává a to už do práce nechodím, tak bych ji už ani nepotřebovala.
Ještě přemýšlím, co potřebuji dokoupit. Asi vložky a líh v lékárně a snad budu mít vše. Teď to jen vyprat a sbalit a bude to :o)))
1. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz
zuzko oni mají pocit, že si jako rozplánujete rození po sobě? To chci vidět, zvlášť, pokud nastane nějaká změna tlaku.
1. únor 2010 ve 13:20  • Odpověz
tak ja dnes mela jen rohlik se slaninou a syrem a zapila jsem to kyškou ja nabrala nejvic pres vanoce to jsem za ten mesic pribrala 4 kg jinak mam nahore asi dvanact taky mate pocit ze uz to na vas co nevidět prijde?
Jsem vás namlsala, co? Třeba to vůbec nebude dobrý :grinning: :grinning: Kuchtim tenhle recept, ale koukám, že tam přidám určo navíc česnek.
Suroviny:
1 balíček těstovin (vrtule)
sůl,
pepř
2 lžíce másla
6 lžic sladké smetany
2 vejce
1 lžíce bazalky
20 dkg vepřové šunky
1 svazek brokolice
20 dkg nivy
Postup:
Těstoviny uvaříme ve slané vodě dle návodu na balíčku. Poté je scedíme, propláchneme teplou vodou a necháme okapat. Brokolici uvaříme v páře asi 10 minut. Po vychladnutí brokolici nakrájíme najemno, šunku na nudličky a vše promícháme s těstovinami. Přidáme bazalku, ochutíme pepřem. Zapékací mísu vymastíme máslem, vložíme směs těstovin, zalijeme rozšlehanými vejci se smetanou a dáme zapéct. Až začnou těstoviny růžovět posypeme je nahrubo nastrouhanou nivou a ještě chvíli zapečeme dokud se niva neroztaví.
žabí - recept hezký, ale není nad to když to někdo uvaří :grinning:
1. únor 2010 ve 13:23  • Odpověz
Zuzko, tak lehni a vyhoď nohy nahoru :slight_smile:
1. únor 2010 ve 13:32  • Odpověz
Cori :grinning: ,pošlu ti trochu přes IP :grinning: :grinning:
1. únor 2010 ve 13:37  • Odpověz
žabko pošly :grinning: , to bude dobrá virtuální pochutinka :wink:
1. únor 2010 ve 13:41  • Odpověz
Holky já jenom vařené brambory s cibulkou. Mates má dietu, tak on k tomu přesnídávku z jablek. Nechci mu dělat chutě, tak mám taky odtučňovací kůru.
1. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz
Jaky-co se týká Olomouce, tak tam jsou totálně mimo. :grinning: Natáčeli mi třeba monitor a až po 15minutách i když jsem jim to pořád opakovala tak konečně uznaly, že točí dva záznamy jednoho dítka a né každého zvlášť.
1. únor 2010 ve 13:47  •  4 děti  • Odpověz
Zuzko, tak hlavně aby nic nezanedbali a nemusela jsi litovat, že jsi tam rodila.
1. únor 2010 ve 13:49  • Odpověz
Zuzi a to býval Olmik vyhlášený jako porodnické a gynekologické :wink: , joo jenže ted je všue málo personálu a jak přijde víc mamin, tak nestíhají :unamused:
1. únor 2010 ve 13:56  • Odpověz
Kamarádka tam byla s malým na operaci s ledvinama a dostali jenom jednou za den jídlo do lednice a pak si to celý den jenom ohřívali. Třeba rozmačkaný banán na talíři skladovat v lednici až do svačinky, to je chuťovka. A ani tam nemohla mít konvici a mléko pro malého měla taky udělané na celý den, jenom to ohřívala. Samozřejmě jí tam dostal průjem a zvracel a ještě ani neměl zahojené ty jizvy a stehy po operaci. Má sotva pět měsíců. Chudák.
1. únor 2010 ve 13:59  • Odpověz
Jaky to taky znám, já tam měla mladšího na operaci s ledvinama v 5týdnech. Je to už sice 14let,ale jak vidím, nic se tam nezměnilo. :grinning:
1. únor 2010 ve 14:04  •  4 děti  • Odpověz
To je síla, ale doktoři tam jsou prý fakt dobří. Spíš ten personál jako sestry atd. jsou pořád na úrovni Rumunska.
1. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz
Zuzko, ještě si vyfoť bříško ať máš památku. :slight_smile:
1. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz
autor
zuzi, jake, tak me ted napada...jak byste se zachovaly, kdyby vasi nejstarsi za rok, dva prisli s tim, ze se budou zenit/cekaji dite? :grinning:
1. únor 2010 ve 14:34  • Odpověz
Maji, to se těžko říká, ale určitě by mě nejvíc zajímalo s kým to dítě mít bude. Bylo by mu 20 let a tak co bych udělala, nic. Spoléhám, že si protějšek budou vybírat s rozumem a trochu mají vzor v našem krásném manželství.
1. únor 2010 ve 14:37  • Odpověz
Ahojky kuřátka :slight_smile: ,
tak jsem dnes byla na kontrole a UTZ. Konečně máme pořádně potvrzenou holčičku, dneska tam na nás tu svojí buchtinu pěkně vystrkovala, nestyda jedna :grinning: :grinning: :grinning:. Jen mě mrzí, že jsem s sebou neměla "flešku", hodila bych si to do albíčka :frowning2: . Jinak prý váží cca 1980 g. Délku nevím, tu nám neřekl. Ella se stále krásně drží hlavičkou dolů,tak doufám, že tak zůstane :wink: a nebude mi tam dělat kotrmelce.
Jinak já zatím přibrala 10,5 kg, tak snad už to nebude taková tragédie do porodu :sweat_smile: .

Ani : poslala jsem hlas Klárce

Zuzko: opatruj se a vybodni se na úklid!!! Máš doma plno pomocníků nééééééé?

Zuzko a zabko : holky Niva a plísňové sýry obecně by se v těhu prý neměli vůbec jíst, tak na to radši bacha

Jinak ten pořad Retro je tedy nářez :fearful: :confused: :fearful:
1. únor 2010 ve 14:44  •  3 děti  • Odpověz
ahoj, holky, chtěla jsem se dopo přidat, ale nestíhala jsem, pak jsem lehla a zabrala až doteď :confounded: ale vůbec to nechápu, spala jsem v noci celkem v pohodě. záchod byl mimořádně jen 2x a také mimořádně jsem hned usnula, normálně taky čučím tak hoďku do stropu :unamused:

zuzi, ahojík, neuklízej a lež, i když mají kluci parádní váhy, jet na rychlovku do porodnice v tomhle počasí, je na pytel :wink:

jo, mimochodem, já mám teď manžu v Německu a říkal, že když v noci přejížděl Rozvadov, tak na německé straně byl na 3 hoďky kvůli sněhu uzavřený, mluvila jsem s ním kolem 12 a říkal, že tam pořád dost chumelí, tak už to jde asi k nám :frowning2:

já mám dnes na oběd špekové knedlíky (ale dnes koupené, nechtělo se mi s nimi hrát, a když jsem je viděla v tom regále, dostala jsem na ně šílenou chuť), k tomu červené zelíčko a ze včerejška pečený bůček, co mi zbyl - to mi zase žáha poděkuje, ale mňamky, mňamky :sunglasses:
1. únor 2010 v 15:04  •  3 děti  • Odpověz
Maji pěkný bříško. :slight_smile:
1. únor 2010 v 15:04  • Odpověz
autor
jake, dekuji :grinning:
1. únor 2010 v 15:05  • Odpověz
jo a byla jsem na sociálce kvůli té kontrole, tak to zase vyřizovala jiná slečna (paní) - tentokrát normální, napsaly jsme protokol, kde jsem zase (už potřetí) řekla, jak to bylo, podepsala jsem to a že to dá na komisi a rozhodnutí mi přijde. prý i kdyby se rozhodli něco krátit, tak to nebude hrozné vzhledem k tomu, že se jedná o 3 dny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2010 v 15:05  •  3 děti  • Odpověz
jakel, zuzi, Olmík můžu potvrdit, obě mé dcery se narodily s vrozenou vadou ledvin (dilatace - mimčo tam má taky náběh), ale Noemi Nelu museli v 8. měsíci operovat. Strávila jsem tam s ní v červenci 3 týdny (z toho týden JIPka) a můžu vám říct, že dodneška se mi o tom zdá. Co se týče odbornosti, to nemůžu říct ani popel, ale personál, prostředí, zvyky a praktiky - šílené.
a jsem v kontaktu s maminkama, které stejnou opearci prodělaly se svými dětmi teď a je to stejné, ba i horší, protože my si tam tehdy před 7 lety mohly aspoň něco uvařit v kuchyňce, byla tam i lednička. ale teď prý všechno z bezpečnostních důvodů zrušili a z kuchyňky udělali nějakou školící místnost či co - no paráda... :angry:

michel: tvá nevlastní dcerka slaví svátek stejně jako moje - takže Nela, co? není to snad Hromnice :grinning: ?
1. únor 2010 v 15:10  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, já nevím kde je problém. Mě ty jejich nové normy a bezpečnostní důvody fakt přijdou uvalené. Asi si tam podpálíš konvicí postel, nebo co, když tam ležíš s nemocným mimčem. Nebo propašuješ v Sunaru bombu??? :cry:
1. únor 2010 v 15:40  • Odpověz
ha, holky, teď jste pro změnu zmizly Vy :grinning:
Já teď fičím do školy a školky, máme schůzi KRPŠ, budeme chystat karneval, tak se tady dostanu až večer, doufám, že zvládnu dočíst :wink:
papa
1. únor 2010 v 15:40  •  3 děti  • Odpověz
Vero - jdu poprvé na ten monitor právě zítra, tak jsem zvědavá...nakonec má manžel dovču, takže nemusím malého táhnout s sebou..to jsem ráda :slight_smile:
1. únor 2010 v 15:42  • Odpověz
Maji a co Epi, daří se???
1. únor 2010 v 15:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.