• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Já jsem zrovna dopekla mazanec a vyklopila ho z pekárny a jdu se chvilku narovnat. Dnes byla první noc co jsem spala klidněji, jinak jsem se pořád budila, jestli Maty nezvrací, nebo se něco neděje. Stačilo, aby se otočil a byla jsem vzbuzená. Nějak to na mě padlo. Uááááááááá, zívám :grinning:
1. únor 2010 v 15:49  • Odpověz
Luciso, ale Hromnice by bylo taky pěkné jméno ne? :grinning:
Měla jsem pracovní odpoledne, dala jsem prát pračku, všude vysála (vytírat se mi už teda nechce!) a jelikož jsem dala nový sáček do vysavače, pořádně to sálo, jsem se nadřela, až mě stehna bolela! Udělala jsem dort a chtěla jsem zajít ještě do města, ale zítra je taky den, dnes už jen odpočívačka.
Jakel, vidíš, tos mě přivedla na dobrý nápad, taky udělám něco na snídani v pekárně. Jsem si říkala, jak budu doma, budu furt něco péct, ale flákám to neuvěřitelně, peču míň, než když jsem chodila do práce :grinning:
1. únor 2010 v 15:55  • Odpověz
autor
jake, nejak jsem se zasekla...ale snad se to brzo zase pohne... :slight_smile:
1. únor 2010 v 15:59  • Odpověz
Jakel, tak to bude taky mazanec :grinning:
1. únor 2010 v 16:11  • Odpověz
já pořád ještě nakukuji z práce :frowning2: Nejraději bych si na chvilku lehla, ale vzhledem k tomu, že mně využívají do poslední chvíle, tak to fakt nehrozí :angry:
1. únor 2010 v 16:31  • Odpověz
Tak já to včera zakřikla :angry: dneska mě tam prtě začal pěkně tlačit,kyčle a záda teda nějak extra nebolí,ale strašně mě tlačí na stydkou v sedě nebo když se trošku předklonim nebo hrůza,když něco zvedám ze země...
já mám teď zas nějakou spavou,dneska jsem se kupodivu dokopala i k nějaký činnosti,ale stejně mi přijde,že tu máme pořád nehoráznej bordel.Začíná mě chytat myšlenka nějakýho velkýho úklidu,tak že by taky už to hnízdení? :slight_smile:
ani,to si dáš teda,jestli ti vyjdou ty váhový odhady.Ono to možná brát asi taky trochu s rezervou...
mám dožehleno,tak se asi taky pustim do luxování.Manža má klasicky klíště :wink: tak mám na to klid...
1. únor 2010 v 16:43  • Odpověz
zuzzie, ja to s rezervou neberu.....malemu odhadovali 3200 g a odhadem porodni byla 3600 g mozna vic..... A kdyz ted pribral za 3 tydny kilo!!! No Dr. rekl, ze jestli bude mit porodni hmotnost 4kg (tzn. v 38 tt), tak pujdu cisarem, ze me trapit nenecha..... Ale zase na druhou stranu rekl, ze tohle neni pulka osmeho mesice vahou ale tak devaty, takze muzu rodit kdykoliv...... No uvidime.....
1. únor 2010 v 16:51  • Odpověz
http://www.maminkam.cz/tabulka-velikosti-plodu-v-tehotenstvi-tyden-po-tydnu/

podle teto tabulky, odpovida DROBECEK tydnu 37........
1. únor 2010 v 16:52  • Odpověz
Třeba moh naměřit o něco víc.Co jsem tak četla tady od maminek před náma,tak jsou skoro vždycky rozdíly ve skutečný a odhadovaný.Necháme se překvapit :slight_smile: mě váhově odpovídá tý tabulce z 32.týdne,tak jsem zvědavá jestli dojedem na těch 3,5kg...
1. únor 2010 v 16:59  • Odpověz
Ahojík kecálistky, tady to jede.............
Hajdu tak ty už se doma nudíš,nojeje, mě to teda utíká, jsem samá návštěva a nějak jsem za tu nemocenskou zlenivěla, tak asi nějak víc opočívám
Zuzi, tak se hlavně šetři, a s tím uklízením si dej pauzičku ať pomohou ostatní a ty si užívej poslední dny klídku než ti začněe kolotoč
Ani tak paráda že je vše OK

Já jdu na KO zítra, tak uvidíme jestli placenta povylezla nebo je pořád nízko a jestli teda bude císař nebo nebude.
Pajculko nám tenkrát na kurzu říkali že když se mimčo neotočí tak ví proč to dělá...., třeba by jí poloha hlavičkou dolu nevyhovovala a bylo by to horší než lepší........
1. únor 2010 v 17:04  • Odpověz
Aleni,tak moc držim palečky,ať ti kontrola dopadne dobře :wink:
1. únor 2010 v 17:06  • Odpověz
jo a olejíček na hráz mám, ale zatím jsem se do toho nepustila, jelikož teda pořád nevím jestli bude porod normal nebo císař
Maliník se bojím začít pít, jelikož drahouš jede na celý příští týden pryč, tak se mi v příštím týdnu nechce začít rodit.
takže u mě shrnutí, zatím nic nevytvářím a nic neberu, tak uvidíme co a jak bude..
1. únor 2010 v 17:07  • Odpověz
autor
je, tak podle tabulky odpovidame presne tydnum :slight_smile:
1. únor 2010 v 17:07  • Odpověz
Zuzzi děkuji,
a samo všem ostatním taky
1. únor 2010 v 17:08  • Odpověz
tak my měly o 200g míň
Jo a jinak mám taky 10 kg navrh a za leden jsem nepřibrala ani fň
1. únor 2010 v 17:09  • Odpověz
autor
aleni a malinikem porod nevyvolas :wink:
1. únor 2010 v 17:19  • Odpověz
já vím i nevím, švagrovka ho pila týden a šla rodit...... :grinning: :grinning: :grinning: asi to byla souhra náhod
1. únor 2010 v 17:36  • Odpověz
autor
jeee, a ja ho uz mam urcite studenej :stuck_out_tongue_closed_eyes: lehce jsem na neho pozapomnela :grinning: :grinning: :grinning:
1. únor 2010 v 17:43  • Odpověz
Tak dle tabulky měl malý ve 32tt (na začátku tohoto týdne) o 525g víc a odpovídal 35tt. :grinning:
1. únor 2010 v 17:49  • Odpověz
Já jsem si s malým Matym pustila pohádku Láska rohatá a usnula jsem u toho. Ani nevím kdy odešel, vypnul televizi, zapnul zvlhčovač a utlumil světla. Jak se o mě hezky staral. :slight_smile:
To je snad podruhé za těhotenství co jsem usnula přes den, nějak na to pořád nebyl čas. Mazanec mi tu voní, tak si dám už bude studený.
1. únor 2010 v 17:57  • Odpověz
Michel, já dnes taky vyměnila sáček ve vysavači a utřela prach i tam kam není vidět, což teda poslední dobou dost flákám. :grinning: Už jsem říkala manželovi, že až se oteplí, bude mýt okna. Ještě to nedělal, tak je nadšením bez sebe :grinning: Kluci se to taky můžou naučit, no ne. Určitě to budoucí snachy ocení.
1. únor 2010 v 18:02  • Odpověz
aleninininka: to je zajímavý názor, proč se neotočila :wink: Že bych jí křivdila - že je "paličatý valibuček"?

a jak jste na tom ostatní? Ještě někdo se hlásí se stejnou polohou miminka jako já? :slight_smile:

Zuzi, uff, já si říkala, že Šternberk.. Sice jsem přímo z Olomouce, ale nějak mě to nelákalo už od začátku..
1. únor 2010 v 19:15  • Odpověz
Pajcul nevím ale fakt to říkala, a právě říkala že i ty děti které pak byly násilnou formou přetáčeny byli jak to říct po porodu jakoby pomalejší, přesně si ten výraz nepamatuji, ale taky tenkrát radila že se může zkusit dětátkům svítit dole že můžou jít za světlem, nebo že pomáhá když tatínek tam dole pusinkuje a mluví na miminko / fakt takhle nám to říkala/ a nebo hladit bříško dle směru hodinových ručiček -
1. únor 2010 v 19:26  • Odpověz
Já tedy měla malého hlavou dolů, ale doktor říkal, že do 37tt se točí, takže naděje by byla :wink:
1. únor 2010 v 19:27  • Odpověz
Ahojte.Zase jsem dočetla a zapoměla,na co jsem chtěla reagovat.
Na kurzu se nám to líbilo. Ukázali nám,co jsme potřebovali vědět a vidět. Dokonce tam rodila zrovna jedna paní. Hekala teda velice. Slyšeli jsme ji přes dveře. :slight_smile:
Ale už se těším. Je to malá porodnice a přes víkend tam prý porodily 17 miminek.
Aleni,ať kontrola dopadne dobře.
Aronku,kdy nastupuješ na tu mateřskou?
Jakel,Maty je hodný klučík.
1. únor 2010 v 19:31  •  1 dítě  • Odpověz
Aronku: 37 týden jsem zítra :sweat_smile:
aleninininka. tatínek tam často žvatlá, ale jak jsme zjistili, povdá to zadečku :grinning: :grinning: Díky za informace.. :wink:

jdu se natáhnut ke knížce, maminky, zatím pápá
1. únor 2010 v 19:34  • Odpověz
holky, jdu jen na skok.
s holkama jsem přijela po 17 hod., šly jsme na chvilku k našim, mamka potřebuje zítra doprovod k dr., tak jsem se chtěla domluvit. a u našich se mi najednou udělalo strašně špatně - břicho jakoby v křeči, pocit na zvracení, mimčo celkem v klidu, návaly horka, bušení srdce.....
naše jsem pěkně vyplašila, mamka nařídila holkám, ať mě nezlobí a kdyby něco, tak ať jim hned přijdou říct.
asi na hoďku jsem si lehla a přešlo to. tak nevím, jestli to bylo z jídla, teď mě strašně nadýmá, břicho mi žbrundá, mimčo zase řádí, tak jsem na chvilku tady.
ale fakt jsem se vyděsila, vůbec to nebylo příjemné :stuck_out_tongue_closed_eyes:

míváte tohle taky někdy? třeba i z jídla? mě zatím vždycky z jídla jen pálí žáha, a to bohužel i z čaje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2010 v 19:54  •  3 děti  • Odpověz
celkem mě překvapujete s váhami mrňousky, že, ani! já jdu na poradnu ve čt, tak uvidím, co mi dr. řekne, jestli něco řekne.....
ještě bych chtěla aspoň únor vydržet, 27.2. děláme pro děti karneval, mám to zase moderovat a nerada bych to odhekala v kontrakcích, příp. aby po mně nezůstala loužička :wink:
1. únor 2010 v 19:57  •  3 děti  • Odpověz
Lucis, mě se udělalo za leden 2x špatně a zvracela jsem a přisuzuji to , že jednou mi nesedl ananas a jednou jsem se přejedla a jak píšeš návaly horka, bušení, a běžela jsem zvracet
1. únor 2010 ve 20:13  • Odpověz
ale po vyzvracení bylo vše OK, ulevilo se mi, jak to přišlo tak to odešlo
1. únor 2010 ve 20:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.