• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Sluní, uplně se usmívám radostí za vás :wink: to byla teda fakt rychlovka, kdoví jestli tam nepatříš za rekordmanky :grinning:
1. únor 2010 ve 21:41  • Odpověz
sluni, popis krásný, evidentně to jde i bez problémů a velkých bolestí :grinning:
1. únor 2010 ve 21:46  • Odpověz
cori: predcasny porody jsou prej rychly....kazdopadne kdyby byl takovy i druhy porod zlobit se nebudu :grinning:
1. únor 2010 ve 21:49  • Odpověz
doori: ja bych odsavacku teda taky rozhodne nekupovala dopredu...treba ji ani nebudes potrebovat....
1. únor 2010 ve 21:53  • Odpověz
Jdu do pelíšku, zítra mám předposlední den v práci, tak abych to zvládla nějak dotáhnout :wink:
1. únor 2010 ve 21:56  • Odpověz
Sluni, maličkej je vážně krásnej. :slight_smile:

Já zítra ofiko nastupuju na MD. Ale musím zajít do práce něco vyřešit.

Tak dnešní kontrola OK. Monitor dle doktora prý ukázkový - mimískovi se daří dobře a žádný kontrakce nebyly zaznamenaný. Dělal mi stěr na streptokoky. Nahmatal mi hlavičku a už jsem otevřená na jeden prst. To mě docela překvapilo. Prý je to hezky nachystaný, ale že bych mohla rodit normálně v termínu a že to zatím vypadá na bezproblémový porod. Tak uvidíme. Doufám, že to ještě těch pět týdnů vydržím. Docela mě vylekalo, že už se otvírám. Myslela jsem, že to začnu až tak dva až tři týdny před porodem. Tak si radši s tou taškou do porodky trochu přispíším.
1. únor 2010 ve 22:17  • Odpověz
Sluni - jsem ten tvůj porod obrečela, krása :dizzy_face: Moc ti gratuluji, hlavně at je prcek zdravej a brzo ho pustí domů. Já už chci taky mimíska...ale dokud mu je v bříšku dobře, tak at tam radši ještě chvíli zůstane.

S tou taškou do porodnice - mě Sluni tak vystrašila, že už ji mám téměř zabalenou (až na pár věcí z kosmetiky) Jistota je jistota, že :sweat_smile: Dnes jsem koupila i homeopatika, arnicu začnu brát za týden a ricinus už je v tašce :wink: v porodce se bude určitě hodit.

Jinak, hodně mě holky - těžko říct jestli bolí nebo svědí - nahoře břicho, máte to taky některá? Nevím čím to je...přijde mi, jakoby už tam malej neměl vůbec místo a děsně to tlačí - jak dole když chodím - dnes jsem byla venku a přišlo mi, že už je malej snad skoro venku..jak to tlačilo, tak právě tady nahoře pod žebry...jsem zvědavá kolik váží...ale asi už to bude pěknej macek :grinning:
1. únor 2010 ve 22:30  • Odpověz
Holky, jo a uvažovala jste některá o darování pupečníkové krve? Já jsem rozhodnutá, že jdu do toho, přijde mi to jako hezký nápad a vědomí, že to možná nějakému nemocnému děťátku zachrání život - to je krása :dizzy_face:
1. únor 2010 ve 22:52  • Odpověz
holky jak Vás tak flákám, tak mi úplně uteklo, že už máme první miminko :confused: to jsem ale ostuda :rolling_eyes: takže dodatečně velká gratulace a hodně štěstí a zdraví do života :wink: a pusinku :astonished: Včera jsem toho přes den dost naspala, takže teď můžu koníkovat :sweat_smile: zuzle souhlasím s Tebou, ale my bychom rádi nechali pupečník pokud to bude možné dotepat a v tom případě nelze pupečníkovou krev darovat.
2. únor 2010 ve 04:40  • Odpověz
Ahoj, přeji hezký den, můj předposlední v práci :grinning:
2. únor 2010 v 06:35  • Odpověz
mám takový dojem, že pupečníkovou krev neberou v každé porodnici a zrovna Havlíčkobrodská to dřív dělala a teď ne :frowning2:
2. únor 2010 v 06:36  • Odpověz
tedy březňátka, já vám tak závidím ten ranní spánek :frowning2: ale já už jen zítra a pak spím minimálně do deseti :grinning:
2. únor 2010 v 07:39  • Odpověz
Dobre ranko, kuratka!!!

Aronku, jen, aby te prcek nechal :slight_smile: Kdyz ma s tebou celou dobu nejaky rezim :slight_smile:
2. únor 2010 v 07:52  • Odpověz
autor
dobre ranko :slight_smile:
sluni, krasnej porod :dizzy_face: :dizzy_face: a Stepanek je nadhernej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. únor 2010 v 08:05  • Odpověz
Dobré ráno!

Zuzule, já jsem chtěla darovat pupečníkovou krev, ale v HB je tohle zatím pozastaveno z legislativních důvodů. Takže mám smůlu. Co jsem četla na brodských stránkách, tak to dělají asi jen ve třech nemocnicích v ČR.
2. únor 2010 v 08:46  • Odpověz
Vero - fakt? Tak to jsem zvědavá, jestli v Motole tohle dělaj. Našla jsem na porodnice.cz seznam porodnic a bylo jich tam docela dost, a Motol tam byl taky, tak to musím zjistit, jestli není nějaká změna :slight_smile:
2. únor 2010 v 08:57  • Odpověz
uááááá dobré ráno, venku je zase nádherně, teda tady aspoň máme azůro :dizzy_face:
2. únor 2010 v 09:01  • Odpověz
Dobré ránko. U nás v porodnici pupečníkovou krev můžeš darovat. Včera jsem se na to ptala na kurzu,tak do toho asi půjdem,pokud bude vše bez problémů. Určitě to dělají ve více porodnicích. Ta naše je taková malá.
Sluni,krásně jsi to popsala,zase jsem zaslzela :pensive:
Děkuju vám za info o té odsávačce.
Aronku,tak ať ti to dnes i zítra rychle uteče a ne,že tam v pondělí půjdeš zaučovat!!
2. únor 2010 v 09:03  •  1 dítě  • Odpověz
Zuzul, tak možná ten seznam na stránkách brodské nemocnice je zastaralý. To fakt nevím.
2. únor 2010 v 09:10  • Odpověz
Já už mám taky formulář na darování pupečníkové krve vyplněný, kromě těch odborných věcí, to se poradím s dr. v poradně. Opava je v seznamu porodnic, které ji odebírají, ale ujistím se dnes na kurzu v porodce. Myslím, že je to i do budoucna taková malá jistota a pojistka. Může pomoci i někomu v rodině. Znám případ paní, která si kvůli nemoci své dcery pořídila ještě jednu holčičku a její krev zachránila život sestry.
2. únor 2010 v 09:12  • Odpověz
Sluni, taky mě ten popis porodu rozbrečel. Tak rychlé a skoro bezbolestné bych to chtěla taky.
2. únor 2010 v 09:13  • Odpověz
Vero - já taky nevím, jak stará byla ta info na porodnice.cz, proto taky ověřím, až půjdu do porodnice...
Jakel - to je hezký. Já právě zas četla příběh, kdy měli nemocného chlapečka a pořídili druhé - holčičku - a ta zachránila toho nemocného chlapečka... :dizzy_face: :dizzy_face:
2. únor 2010 v 09:15  • Odpověz
Chápu to dobře,že si ji chcete nechat pro vaši rodinu?
2. únor 2010 v 09:21  •  1 dítě  • Odpověz
Holky já jdu vařit, pak vás dočtu. :slight_smile:
2. únor 2010 v 09:21  • Odpověz
Doorko, to nejde, ale při onemocnění někoho v rodině je tam největší shoda
2. únor 2010 v 09:22  • Odpověz
ahoj, holky, tak dnes už mi je fajn, pokud nepočítám opět to bolestivé boulení a protahování. ráno jsem šla odvést holky a na tom ledu to bylo pěkně hnusné, šla jsem jako připo....

sluni, krásný porod, jen ať se daří dál tak dobře.....

jakel: v opavě se tedy myslím dá dát krev, ale jen jako dárcovská, myslím, že si ji nemůžeš nechat pro sebe nebo rodinu do budoucna, to myslím dělají nějaké soukromé firmy (stojí to i celkem dost, ta úschova a zmrazení či co), které v opavě nefungují, ale přesně to nevím, zeptej se tam dnes.

zatím se loučím, jdu mamku doprovodit k dr. a pak nakoupit a pro homea a maliník, ten včerejšek mě vyplašil, mám strach, kdyby něco, tak ať mě to nezaskočí :wink:

papa později
2. únor 2010 v 09:23  •  3 děti  • Odpověz
Všechno se to dočteš v dotazníku, který je volně dostupný na netu.
2. únor 2010 v 09:24  • Odpověz
Lucis maliník jsem koupila v čajovně Mezi trhy.
2. únor 2010 v 09:25  • Odpověz
Doorka - já ji chci darovat, ne uchovat. Myslela jsem to tak, že ten narozený daroval svou pup. krev tomu staršímu sourozenci, protože jak už psala Jakel, tak je tam největší pravděpodobnost shody :slight_smile: Ale musím ještě zjistit, jestli nevadí třeba streptokok...já ho u Kubíka měla a prej ho asi budu mít zase, ale dnes se to teprve dozvím, navíc nevím, jestli to má na to darování vůbec vliv, ale napadlo mě to...
2. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
No,u nás můžeš darovat,i si ji nechat zmrazit v bance. To dělá zase jiná firma. Stojí to cca 27tisíc a pak jednou za rok asi 700,-.
My ji určitě budeme darovat.
PA nás odrazovala od toho nechat si ji zmrazit,že ten systém je zatím nedokonalý.
Jdu taky nakoupit drogišku,pak lékárna,do práce a se známou na oběd.
Dočtu vás později :slight_smile:
2. únor 2010 v 09:28  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.