• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kuřátka březňátka 2010 II.

(Zamčená)
7. listopadu 2010 
Zuzko, ale máš teď nemocenskou, ne??
2. únor 2010 v 16:26  • Odpověz
tak u nás vedl Eliáš od začátku,jsme na neobvyklá jména,ale česky znějící :slight_smile:
2. únor 2010 v 16:28  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
ja vam zavidim ja toho mam taky dost ja sla na pracak po matersky a uz jsem byla tehotna dali mi podporu na pet mesicu 2700 a ted v breznu uz nemam na nic narok pry musim pockat az se mimco narodi abych dostala materskou do te doby budu bez penez a to jeste tady mame od silvestra manzelovu holku s prvniho manzelstvi a ja mam pocit ze me brzy klepne pepka
2. únor 2010 v 16:29  • Odpověz
Stejně by pro mamky dvojčátek měla být ta mateřská větší. Kdybys to dítě měla každé zvlášť, tak by ti to taky platili dvakrát a ještě bys ušetřila, protože by mohli něco po sobě dědit a takhle kupuješ vše 2 x.
2. únor 2010 v 16:29  • Odpověz
Jakelin, taky v okolí žádného neznám,sestra se mi ptala na matrice,tak během 3 let se snad ani Eliášek v Opavě nenarodil a teď budou mít hned 2 :grinning:
2. únor 2010 v 16:30  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Martinko, pak jedině nějaký jednorázový příspěvek od sociálky, ale nevím jestli to nedávají jenom cikánům.
2. únor 2010 v 16:31  • Odpověz
jakelina ne ne kdyz mas dve deti treba po roce tak ti seberou prvni rodicak na to starsi a nechaji ti jen na to mladsi takze to je stejne
Katy no vidíš, jestli budeš rodit v Ostravě, tak ten náš bude jediný.
Martinko, já vím, ale je to binec.
2. únor 2010 v 16:32  • Odpověz
to jo jsou to paka ja bych je soupla do takoveho normalniho zivota makat od rana do vecera za 12tisic mesicne zenu na matersky a podnajem aby si uvědomili ze to neni sranda
2. únor 2010 v 16:34  • Odpověz
jakelin,pokud se nepletu,předtím jste chtěli Damiána,ne?Taky zajímavé :wink:
Tak teď jsem z toho jelen,když budu rodit v OV,tak to bude eli zapsaný i na matrice v OV?
2. únor 2010 v 16:35  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Martinko, myslela jsem to tak, že jsi s jedním doma čtyři roky a pak máš další a zase jsi třeba čtyři roky doma. Když máš dvojčata, tak to dostaneš jenom jednou, což mi nepřijde spravedlivé.
2. únor 2010 v 16:35  • Odpověz
vy se mate muzete si vybirat jmena ja bohuzel uz to mam dany od zacatku a pres to vlak u nas nejede :rolling_eyes:
2. únor 2010 v 16:36  • Odpověz
Ano, to je podle porodnice. Já mám taky dva kluky narozené v Ostravě a mají rodné listy odtamtud.
2. únor 2010 v 16:36  • Odpověz
ja to chapu je to nedomyslene dvojcatka by meli mit vetsi materskou kdyz jsou dve a je vetsi spotreba vseho je to nespravedlive
2. únor 2010 v 16:37  • Odpověz
Katy, tehdy nám dali rodný list v den propuštění z nemocnice na Matrice v Ostravě. Ale nevím jak to je teď. Čekala jsem na manžela v autě a za pět minut to měl vyřízené.
2. únor 2010 v 16:37  • Odpověz
tak to jsem nevěděla,díky,zase jsem chytřejší
2. únor 2010 v 16:38  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Katy mi se hrozně líbil Oliver a pak se kamarádce narodil pejsek Oliverek a už mě to přešlo.
2. únor 2010 v 16:44  • Odpověz
autor
prdim na to chvilu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
zuzi, no jo, behani po uradech, to je vzdycky zazitek :grinning: taky nemam narok na materskou az rovnou 4letej rodicak :rolling_eyes:
jake, taky se mi Oliverek strasne libil, ale je tedka hrozne castej mi prijde... :confounded:
2. únor 2010 v 16:48  • Odpověz
Maji, dnes nám při prohlídce porodnice řilala doktorka, pokud někdo chce epidurál, tak nahlásit přímo na příjmu a není problém. Tak nechápu, proč tobě ho nechtějí dát.
2. únor 2010 v 16:57  • Odpověz
maji a proto jsme od Oliho ustoupili,roztrhl se snima pytel
2. únor 2010 v 16:58  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz
Tak to čučim taky jak puk,že u dvojčat je stejná mateřská jak s jednim :confused: to by mě teda fakt nenapadlo...
martinko,to jsme na tom stejne akorat já dostala poslední v prosinci.ode dne porodu je prý normálně nárok na čtyřletej rodičák pokud nemáš odpracováno za poslední 2roky 270dnů,mám dojem.Ještě tu psala kackap,že k žádosti na rodičák musíš doložit,že nemáš nárok na mateřkou od OSSZ(my jsme ale na nemocenský),chystám se tam volat o bližší info,ale ještě jsem se k tomu nedostala) a prej to jde vyřídit dopředu než se prcek narodí,tak si to chci zařídit,abych se s tim pak nemusela zdržovat.Jaktože si nemůžeš vybírat jmena?
Zuzko,To svěření dětí do péče teda taky nechápu,ty nejseš ještě rozvedená?Co vim,tak se dokládalo že tatínek nežije s dětma s důvodu delší mateřský,ale ta už je teď jednotná pokud vim.
S rodnym listem jste mě potěšili,když chci rodit v Bene že pak nebudu muset do Prahy nebo Říčan... :slight_smile:
2. únor 2010 v 17:01  • Odpověz
autor
jake, nevim, musim se na to jeste poptat, ikdyz ted mam stejne obdobi, kdy bych radsi rodila bez epiduralu...kdyz uz se na to tak hezky pripravuju, tak at je to se vsim vsudy :slight_smile:
katy, jj...ale Elias je moc hezkej :dizzy_face:
2. únor 2010 v 17:01  • Odpověz
Jakelin, nemocenskou nemám, jelikož jsem vedená na UP, takže teď jsem závislá jen na sociál. dávkách. :angry:
2. únor 2010 v 17:11  •  4 děti  • Odpověz
tak já tedy taky jméno nevybírala a bylo dané :wink: ale u druhého rozhodnu já :angry: Nevíte kde se žádá rodičák? Jestli v trvalém bydlišti nebo sídle firmy kde jsem dělala? Mateřskou tedy prý vyřizuje podnik
2. únor 2010 v 17:11  • Odpověz
tak to ja si taky zaridim tu materskou dopredu at nemusim cekat potom zuzzie kdyz chces penize od statu jako nejake prispevky a tak tak musis mit deti ve svoji peci a urcene alimenty jinak se do vseho pocita prijem tatinka deti pak nedostanes nic na vic je v tom bordel jinak s tim jmenem uz je vybrano manzel chce aby se jmenoval malej po nem maji to tak v rodine on ma jmeno po tatovi a to ceka i maleho takze od zuacatku je jasne ze to bude Josef :rolling_eyes:
2. únor 2010 v 17:13  • Odpověz
zuzzie, rozvedená už jsem, ale v rodném listě bude jejich otec Petr, né ten EX-to je jako jasny, že jo, ale pokud bude v RL, tak už se posuzuje jako osoba přispívající na domácnost-no je to složitý, takže musím ho vyloučit soudně z domácnosti, s tím, že se o děti starám výhradně já. Je to bordel ve státě, ale je to tak.
2. únor 2010 v 17:17  •  4 děti  • Odpověz
´Marti-přesně, jak píšeš, to je to o co jde.
2. únor 2010 v 17:18  •  4 děti  • Odpověz
proto jsem se tentokrat rozhodla ze ho do rodneho listu nenapisu a bude klid a zadne litani prijmeni bude mit stejne jako on protoze jsme rozvedeni a ja mam porad jeho prijmeni jen kdyby od nas nahodou odesel tak mi na maleho nemusi prispivat v tom je to blbe a nema narok na snizeni dani v praci ale ja myslim ze se to pak da i casem dopsat do rodneho listu kdo je otec
2. únor 2010 v 17:22  • Odpověz
teda narok na odecet na dite v praci tak jsem to myslela
2. únor 2010 v 17:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.