• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
ahoj holky - teď jsem dorazila - byla jsem ve městě a pak u babičky na bramborákách, ale je mi teda po nich pěkně těžko...
tak si na chvilku odfrknu a pustím se asi do žehlení... taky je u vás tak hnusně? tady je fakt hnusný počasí, to nemám ráda - kdyby tak sněžilo, ale tohle je takový to mrholení... bleee...
12. pro 2008 ve 14:13  • Odpověz
Míšo, tady sněží!! Jsme byli v tý největší chumelenici na cestě k doktorce, no já byla úplně promočená, Jenda naštěstí hodnej, hodinu jsme tam čekali, já v tom mokrým oblečení, pak cesta zpátky celá do kopce, jeli jsme 45 minut, já už nemohla, ten mokrej neuježděnej sníh to je teda něco. A Jenda má 8400g a 70cm :slight_smile:

Petru, teda už skoro 10 kg dole jo? tak to je super, gratuluju!!!!!moc ti přeju, at to jde dolů rychle!! Možná bychom ty druhé ratolesti mohly stihnout tak nějak přibližně stejně. Já si to teda zatím nedokážu vůbec představit, Jenda je hodně náročný dítě a k tomu mít ještě malý mimi, no nevím jestli fakt nepočkáme až trochu víc odroste, no uvidíme za rok. :wink:
12. pro 2008 v 16:01  • Odpověz
Ahoj holky,
zase zdravím :slight_smile:
Zachytila jsem povídání o porodech a epidurálech - je to poučné, jednou se to bude hodit :slight_smile: Musím si na vás vyšetřit čas častěji, ať neprošvihnu Míšin porod, to bych fakt nerada :wink:

Medi, je skvělé, že Anička už nemusí mít dečku! A ještě úžasnější je zpráva o mamce!!!

Stáni, moc mě mrzí, že přijde Petr o práci zrovna teď, když je ta krize :frowning2: Ale věřím, že si najde rychle novou, v Praze je nezaměstnanost přece jen malá.

Petru, Toníček je šikovný :wink:

Míšo, není to pro mě sice aktuální, ale četla jsem, že proti pneumokokovi je vhodné očkovat, pokud je dítě často nemocné. Pokud není, je to prý zbytečné a spíš je to prý byznys. Ale čert se v tom vyznej, nenaočkuješ, zrovna to chytnete a budeš si to vyčítat... Pupík Ti teď roste před očima, co? :wink:

Moni, Daneček je taky už kus chlapa a je podobný na manžela, že? Doufám, že se mu hlavička spraví! U synovce říkala doktorka, že má hlavu placatou, jak furt leží, a pak se to zlepšilo, když začal sedět, chodit atd. (ale ne dokonale, má ji trochu placatou po švagrovi :slight_smile:).

Leni, byteček vypadá nádherně, ať se vám dobře bydlí! Taky bych se stěhovala :grinning: (ale musím si ještě 2 roky počkat). U vás je sníh? :astonished: U nás je pořád nad nulou a po sněhu ani památky!

U nás nic extra nového, dneska v práci slavíme 15 let v této budově :slight_smile:, manžel má večírek, a konečně mám nový sporák (úplně nový není, asi 4 roky starý, ale lepší než můj 33letý), stál mi skoro 4 měsíce v garáži :grinning:
12. pro 2008 v 16:44  • Odpověz
autor
lennik : Toník mel v 8 mesicich 8170 g :sweat_smile: :sweat_smile:
Jeník je teda cvalda, přitom nevypadá. :sunglasses:

Hermi ahoooooooooj
Po novém roce (leden nebo unor) pojedeme zaAnkou na lyze, tak doufam, ze se uvidime...
12. pro 2008 ve 21:01  • Odpověz
autor
holky ja vas nestiham docist. Petr od Stani prisel o praci ? o me mrzi... :frowning2: ale v Praze snad nebude problem...

ja dnes byla cely den venku v centru....nadhera....snezeni, svaracek, trhy....uzila jsem si to...a u Kotvy jsme se uplnou nahodou potkali s MM, byl na nakupech :slight_smile: , tak jsme pak jeste spolu nakupovali v Bily labuti....
koupil mi k vanocum velkou sportovni tasku...kdyz nekam jedeme mam vse po igelitkach, protoze do Tondovy tasky se vsechny jeho veci nevejdou a ja mam jen maly batoh....
je hezka, akorat bez kolecek a nevyztuzena...ale ta co se mi libila, velka s koleckama (od Husky) stala 1700 a to by MM nedal :sweat_smile: setrilek :angry:
12. pro 2008 ve 21:13  • Odpověz
autor
Medi : mam velkou radost z tve mamky...tak tuk tuk, at je to tak naporad !!!!!! :dizzy_face:
12. pro 2008 ve 21:20  • Odpověz
Ahoj holky, jen ve zkratce....byli jsme Leni taky dneska venku v tom sněhu a byla jsem po kotníky mokrá....z toho marastu. A v pět jsme jeli do Čelákovic, měli jsme předvánoční sezení se švagrem a jeho slečnou u ségry. Andulka sice tochu kvíkala, byla unavenka, ale nakonec to zvládla do 21:15. Měla jsem teda strach, aby to zpátky nebylo namrzlý, ale jsme oK doma a jdem chrnět.

Petru, gratuluju, jsi hvězda :slight_smile: Já mám teda furt už asi měsíc stejně, moc dolů to teda už nejde...ale baštím dost sladký, tak to asi taky omezím.

Jo a Andulka má ve 3 měsících 5,645 kg, to není mnoho...po kom to dítě je? Po mně teda asi nee......to by měla jednou toli ( Marťas měl 6,40kg)
12. pro 2008 ve 22:55  • Odpověz
ahoj holky!
Medi, to je úžasná zpráva!!!! mám radost! shodou okolností jsme si to minulý měsíc prožívali taky, snad to taky dopadlo dobře, i když operace asi bude nutná, ale nejde naštěstí o to, čeho jsme se báli!

jinak já teda měla včera odpoledne, který bych si klidně i odpustila... no ale co, už je nový den a snad bude dobře - ale aspoň jsem toho hodně udělala - vyprala dvě pračky, vyžehlila, vytřela byt a vyprala takové různé potahy na křesla, polštářky a tak :grinning: takže to bylo k něčemu dobrý...

jinak tady teda včera rozhodně sníh nebyl - spíš pršelo a mrholilo s deštěm - humus

Hermi!!! no to teda choď častěji.... nebo to fakt prošvihnete holky jedny! já teda se rodit nechystám, ale co kdyby že? :grinning:
Hermi, napsala jsi to dobře ohledně toho očkování, ale přesně jak píšeš, kdby se náhodou něco stalo, člověk by si to krutě vyčítal - ale říkala doktorka, že to pomáhá i proti těm zánětům uší apod., na které třeba můj Tom hrozně trpěl v dětství, takže i kdyby to mělo pomoct od píchání uší, za ty prachy to stojí!

to je hned jiné vařeníčko na sporáku co? tak hned musíš nějakou dobrůtku upéct, ty jsi na to šikula!
13. pro 2008 v 08:30  • Odpověz
Dobré sobotní ráno,

tak v Praze opravdu sněžilo a u nás na periferii - rozumějte v práci v Počernicích - napadlo snad deset čísel. Bylo to neuvěřitelný, padaly šíleně obrovský vločky. Ale pak ten sajrajt ve městě - fůůůj :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Medi, jsem moooc ráda, že mamka je OK!!!! A nevím, zda jsem už reagovala na to, že Andulka má kyčle v pořádku :sweat_smile: - to je moc dobře !!!

Petru, jsi dobrá s tím hubnutím, tak jen tak dál! A cvičíš taky??? Já vím, že když člověk hubne jen změnou stravy, moc trvalý efekt to nikdy nemá :sweat_smile: Ale každopádně držím palečky, ať ti hubnutí jde tak jak chceš. A na kolik se vlastně chceš dostat?

Hermi ahoj! Gratuluji ke sporáku, i když není úplně nový, tak určitě změnu poznáš ihned :sunglasses:

Míšo, ten úklid ti závidím... já bych tu měla taky poklidit, ale nechce se mi :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak jdu do města, všude bude hromada lidí, nesnáším to, ale musím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. pro 2008 v 09:12  • Odpověz
autor
ahoj holky,
Frantisek musel odjet nekam do Krkonos (ma sluzebni vyjezd) a ja jsem zase cely den na Tondu sama. Normalne by mi to nevadilo, ale uz dva dny mi neni moc dobre (ryma, kasel) a Tonda to vcera vecer chytl ode me. Takze jeho treti ryma v zivote :angry:
U nej se nemoc ale projevuje tim, ze vic rve, je zavislejsi, vic zlobi, takze se mi dneska fakt nehodi, aby tu F. nebyl. Ach jo...
Ted nastesti spi...uz byl uplne hotovej.

jaji : cvicim podle netu (aerobik, posilovani), ale moc tomu nedam...respektive, nepostesti se mi kazdy den....ale snazim se hodne chodit pesky...

Medi : tak to ma Andulka fakt nejak malo , teda na to jakou mela vychozi vahu. Tonik mel ve 3 mesicich 6110 a dr. rikala, ze ma malo na to ze mel 4280...a na kluka.
Ale Anduli je holcicka, tak bude proste hold drobnejsi, i kdyz se narodila jako macek :slight_smile:
13. pro 2008 ve 13:42  • Odpověz
Ahoj holky, jsem tu sama a konečně jsem to uhoupala k spánku...teda ještě ne konečná, to ještě bude mytí a kojeníčko, ale aspoň na chvilku. Čertila a pak byla tak unavená, že nemohla ani usnout.

Honza je na MS ve Florbale v O2 aréně a tak jsem tu zůstala...měli jsme původně lístky pro nás oba, ale s Andulkou se to nedá absolvovat, tak to Honza upíchl na kamarády a zítra na finále jde s ním švagr...TAkže zítra budu bojovat taky sama, ale jedu k našim..teda za mamkou, holky, tak pookřála, to je super, jsem moc ráda d:slight_smile:

Jinak doktorka se netvářila, že by se něco dělo, normální je, když přibírají 100g za týden, což přibrala, takže snad dobrý.

Hermi, cos upekla? :slight_smile:

Jaji, co děláš v sobotu v práci? Jsi normoš? :sunglasses: :grinning:
13. pro 2008 ve 20:02  • Odpověz
autor
medi : andule urcite pribrala v poradku...ja jen, ze pribrala min nez Tonik, kterej mel mensi vychozi vahu a moje dr. mela trochu reci...ale na kluka jsou prej prisnejsi kriteria... :wink:
me tim dr. pekne stvala, ze porad vnucovala dokrm...odolala jsem a ted Tonik pribira normalne...mezi breznatkama je sice tak o kilo lehci nez vetsina, ale je v norme...ja jsem rada, ze neni tlustej, precijen uz se dost pronese....
sem si rikala, kdyz jsem ho vyprdla, ze to bude dite burt, tak jsem fakt rada, ze je akorat... :dizzy_face:
13. pro 2008 ve 20:33  • Odpověz
tak jsem se po dlouhé době potkala na icq s MéĎou, jsem tam zavítala po dlouhé době - manža hraje volejbal, tak jsem večer doma sama... dítě zkouší pevnost mých žeber a fakt nevím, jestli se mu to fakt nepodaří a nebude vítěz.... ale musím ho ukecat, případně trošku přitlačit, aby šťouchal někde jinde..
:grinning:

zítra nám držte palce na to focení, snad se během těch dvou hodin a stovek fotek nějaká podaří... koupila jsem si na to nové prádlo a šatky, tak snad to bude OK :dizzy_face:
13. pro 2008 ve 21:39  • Odpověz
Medi, já nebyla v sobotu v práci... jen jsem komentovala to páteční sněžení...

Míšo, zítra to focení bude určitě fajn, jsem zvědavá na fotečky. :dizzy_face:
13. pro 2008 ve 23:40  • Odpověz
ahoj holky,
tak focení bylo nakonec celkem fajn, i když nechtěla bych to dělat častěji.. nejsem ten typ, co se na povel umí tvářit... ale fotograf byl moc fajn, udělal 116 fotek, z toho jsme si vybrali 50 - ty budeme mít na CD a z těch 50 těch 16 nej - ty budou vyvolané, včetně retuše, úprav a tak... nejvíc se mi líbí ty, kde mi není vidět do ksichtu :grinning: fotky budou v pátek, tak se na to těším...
jak jste vy trávili neděli?
14. pro 2008 v 18:14  • Odpověz
Ahoj holky,my máme dneska ukňouranej den. POřád nás něco trápí, nechce se nám spát atd...a táta si užívá na florbale...jen zkusil říct, že by šel ještě večer na basket...to jste měly slyšet....jak rychle to bral zpět... :sunglasses:

Teď to tu fluše dudlík, nechce to spát a čertí....ach jo...a já mám hlad jako vlk, ale nechce se mi ji zase nechat vyřvávat...tak musím počkat, až Honza dorazí...
Byla jsem u mamky, na obědě a na prochajdě. No, moc si nás neužila, když jsme pořád pokňourávaly a pobrekávaly... :frowning2:

Míšo, to je prima, že se to zdařilo. Těšíme se na fota :wink:

petru, Marťas je taky proti Anduli obřík...máme malou slečnu, no...to teda nevím, po kom to dítě je.... :sunglasses: :grinning: :grinning: po mě asi moc nee.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. pro 2008 v 18:53  • Odpověz
Ahoj holky,

průběžně vás čtu, ale s Mišákem na ruce, a to nemůžu odpovídat. A už jsem zapomněla, na co všechno jsem chtěla reagovat, tak se omlouvám.

Medi, to je skvělý, že je to u mamky v pořádku. Věřím, že se vám ulevilo. :slight_smile:

Leni, to je Jéňa obřík, i když teda tlustě nevypadá. :dizzy_face:
Mišák měl ve 3 měs. 5900g a v 7 měs. 7600g. Medi, já myslím, že je jedno, jak který mimčo přibírá, hlavně, že přibírá. Mišák přibíral tak 250-300g týdně a cca od 5.měs. přibírá tak 300g měsíčně. Každý mimčo to má jiný. A stejně jak psala Petru, jsem ráda, že Mišák není obřík, už takhle se pronese. :slight_smile:

Míšo, jsem na fotky zvědavá, zní to dobře. :dizzy_face:

Petru, Toníčkovi vše nejlepší k 9 měsícům. :slight_smile:

My jsme byli o víkendu doma, tak probíhal úklid, cukroví,... ale spíš po večerech, když Mišák usnul. V pátek bylo Mišákovi 8 měsíců, to to letí. :slight_smile: Taky jsme byli v tý chumelenici venku. No ale už je všechen sníh pryč.
Mišák si stoupá na kolínka a houpe se dopředu a dozadu, ale ještě neleze. A ani se moc neplazí. Ale když něco fakt chce, třeba se dostat k mobilu,..., tak to se najednou plazit umí. :slight_smile: A taky se už postavil - ale na židli. Stojí na sedátku a přitáhne se za opěradlo do stoje. Ale drží to rukama (a popř. se ještě zakousne do opěradla :slight_smile: ), takže opravdový stoj to ještě není. :slight_smile: A včera se dostal ke kytce a možná snědl trochu hlíny a večer si hrál s dětským olejem a podařilo se mu to trochu otevřít, tak možná trošku vypil, ale zatím to vypadá, že se mu nic nestalo. :slight_smile:

Díky za podporu ohledně Petra. Leni, Petr má SŠ elektro, dělal nápojový automaty, ale jinak je celkem technicky zručnej na hodně věcí.

Papa a dobrou noc. :slight_smile:
14. pro 2008 ve 22:01  • Odpověz
ahoj holky!! byli jsme celý víkend u našich, tak zdravím až ted.
Jeeee, Toníčkovi už je 9 měsíců a Mišákoví 8 měsíců, to to ale letí!!! Já jsem se včera viděla s bývalou kolegyní (je taky z Klatov) a ta má holčičku 2 měsíce, ta je tak malinká a krásná, já už jsem úplně zapomněla, že byl Jenda taky takhle malinkej (teda on byl takhle malinkej tak asi ve 2 týdnech :grinning: ), jsem si jí chovala a úplně jsem se rozplývala, už se hrozně těším na další miminko. :sweat_smile: :sweat_smile:
Medi, já myslím, že každý miminko přibírá jinak, podívej se na Jendu, to je taky extrém, já si zase říkám, jestli ho moc nekrmím nebo tak, ted třeba přibral 700g za měsíc, což je hodně, ale snad se to časem nějak upraví.
Stáni, Mišák už dělá teda pěkný pokroky!!!
Míšo, to focení muselo být super, těším se moc na fotky. Co Filípek, nezlobí moc?
Petru, tak se s Toníčkem brzo uzdravte!!
15. pro 2008 v 09:23  • Odpověz
hoj, tady nikdo? :wink: :slight_smile:
já mám dneska umrčený dítě, to je děs, chce furt nosit, to je následek víkendu u našich, tam ho furt někdo chová a mamka si to v pondělí vyžere, že, ale nechávám ho vyvztekat, at si zvyká, je už hrozně těžkej, to se nedá. dneska už podruhý spí, dopoledne spal 2 hodiny a ted už chrupe znova, byli jsme na procházce v lese, tak mám šíleně zaprasenej kočár od bahna.
15. pro 2008 ve 14:10  • Odpověz
ahoj holky
teda to byl dneska den - ve městě byly trhy, tak jsem tam zavítala a teda hnus fialovej - miliony lidí, všichni hrozně netaktní, do obchodů se rvali, že se nedalo vyjít, několikrát to do mě a Sandry napálili.... no hrůza .... jako jsem nechápala, jak to to malé dítě zvládne, že opravdu šla, všímala si lidí a dávala jim přednost, protože chuděra věděla, že jinak dostane ránu .. šikulka..
tak jsme rychle zmizely, ale potřebovala jsem nakoupit, tak jsem se modlila, ať to, co potřebuju, nemají ve slevě - bohužel např. kokos měli ve slevě, tak jsem musela jinam....
ale doma jsem si odpočala a vrhla se na cukroví - udělala jsem kuličky, pustila si k tomu koledy -bylo to fajn, teď jsme se najedli a půjdeme udělat linecký...

Stáni, Myšák už bude brzy lézt co? letí to, letí...
Leni, to je klasika - po víkendu jsou děti rozmazlené :grinning: taky bych ho nechala vyřvat, bo to by sis na sebe ušila bič... :wink:
15. pro 2008 v 18:05  • Odpověz
Míšo ty pečeš? já myslela, že pečeš jen z Ikey?? :grinning: mě napekla o víkendu mamka, takže péct nemusím. :wink:

Teda my měli dneska den, malej upískanej jak pes, no šílený, řval, řval, pak řval už i když jsem ho nosila, no odpoledne to bylo dlouhé, večer dorazila kolegyně z práce, tak se naštěstí trochu uklidnil, ale já už jsem fakt nevěděla co s ním, chvíli se koukal dokonce na tv na Kouzelnou školku, jsem to ale matka, ale to už jinak nešlo.jdu spát, manžel někde juchá tak jsme s Jendou sami doma. dobrou!
15. pro 2008 ve 22:13  • Odpověz
autor
lennik : neboj, nejsi v tom sama, me uz Tonik taky parkrat z nouze koukal na Kouzelnou skolku....ale cim je starsi tim min u toho vydrzi... :sweat_smile:
jednou jsem neco potrebovala udelat, on byl protivnej, tak jsem mu pustila krtka, ale vydrzel to jen chvili....

Tonikovi asi jeste rostou nejaky zoubky...porad si saha do pusy, je dost uknouranej, zavislej, strasne slinta a mel sranderu....chudacek a dnes si zasprajcl ruku mezi stolem a pocitacem a nesla mu vyndat...bylo to desny, jecel jak kdyz ho nekdo vrazdi a s Frantiskem jsme se mu tu rucicku pokouseli docela dlouho vyndat....on ji tam strcil nejak a pak tam s ni otocil a fakt mu nesla vyndat...no des....
dnes je zatim klid, vcera a predevcirem se i dost budil, coz normalne nedela...

Míšo : ja byla nedavno na Staromaku a taky docela des...lepsi vzit Tondu do Erga nez s kocarkem...to aby se clovek umluvil nez nekdo uhne apod...
16. pro 2008 v 00:26  • Odpověz
ahoj holky, jen vás všechny moc zdravím... nějak má dnes den na :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :frowning2: :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2008 ve 12:34  • Odpověz
ten smajlík :sunglasses: tam moc nepatřil...
16. pro 2008 ve 12:34  • Odpověz
Alčo, copak?
Leni, já mám napečeno z Ikey, ale ještě k tomu jsem udělala ty kuličky - kakaové z ovesných vloček - mňamka, už jsem je skoro sežrala, včera jsme upekli linecký a ještě se chystám na rohlíčky a pak takové z vína...
takže jen tak trošku, spíš tak, aby se to tu provonělo a do takové míry, dokud mě to baví :wink:

ach jo holky, já jsem na zabití - jsem si vybrala sestavu do obýváku a taky sedačku a televizi... no hlavně jsem vybrala naprosto jiný dekor, než potřebujem a jiné barvy... manžu asi klepne, až mu to řeknu... tak musíme promyslet, jestli na to máme nebo ne.... :wink:
16. pro 2008 ve 13:25  • Odpověz
jinak mám dítě čtenáře - mám rozečtenou napínavou knížku, četla jsem před spaním, šla spát o půlnoci, ve 3 mě vzbudil, dělal šílený divy, že i peřina skákala... tak jsem si šla číst - úplně se zklidnil, přestal škytat, kopat, šťouchat.... četla jsem hodinu, knížku zavřela a v tu ránu - škytavka, kopání, nevyhovovala mu žádná poloha, tak jsem zase vzala knížku a zase klid!!!! budem asi bydlet v knihovně :grinning:
16. pro 2008 ve 13:27  • Odpověz
Alčo, copak je?

Míšo, no ale máš výhodu v tom, že víš, co ho zklidní :sunglasses:

holky, já jsem letos úplně nevánoční, nemám žádnou výzdobu, ani nepeču, negruntuju, nějak mě to fakt nechytá, nevím proč...hlavně na to vůbec nemám čas...Petru, taky mám ted doma zavisláčka, je to děsný, ten jekot jenom se někam vzdálím, no nic, dítě spí, jdu si otevřít knížku s autoškolou :wink:
16. pro 2008 ve 13:56  • Odpověz
Leni, no uvidíme, jestli to na něj bude fungovat - tohle je totiž detektivka :grinning:
asi ho budu posílat na prázdniny k Hermince do práce :grinning: :grinning: :grinning: Hermi, tak v únoru ho tam na týden máš jo? :grinning:
Leni, však grutnovat nemusíš, vždyť jste se stěhovali do nového... mě teda výzdoba vždycky baví, těším se na to, hlavně manža je taky takovej vánoční, máme rádi vánoce - nešílíme, děláme jen to, co nás baví a co nám dělá tu fajn atmosféru - já prostě miluju advent už jen kvůli tomu, že si dám do aroma lampy vánoční hvězdu - a že mám kytku vánoční hvězdu a vyndám své oblíbené ozdoby a nakupuju si nějaké kravinky nové... ale mám toho pár, nemám ráda přeplácanost
a letos mi byt vyzdobila Sandra, protože mi našla v krabici nalepovací dekorace na okna a lepila a lepila a včera mě donutila v obchodě si koupit další :grinning:
a jak ti jde ta autoškola?
16. pro 2008 v 15:58  • Odpověz
Jé Míšo, to je hezký, jak malýho uklidňuje tvoje čtení :grinning:
Myslíš, že se Tomovi nebude líbit obývák, co jsi vybrala?

Leni, vždyť není důležité, že má člověk napečíno, uklizíno, navaříno, vyzdobíno...hlavní je, když budete jako rodina spolu a užijete si vánoční svátky pospolu.

A já? Nechci to nijak veřejně ventilovat, ale někdo mě dost zklamal... :confounded: Ale zas bude líp, nebojte holky :dizzy_face:
16. pro 2008 v 16:00  • Odpověz
tak a 3000 příspěvek je můj :grinning:
16. pro 2008 v 16:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.