• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Hermi a můžeš mi ještě dát nápady, jak nejlépe konzumovat to lněné semínko? a jestli i třeba nevíš, kolik ho denně sníst.... a ještě ohledně toho oleje, zatím si ho budu jen mazat na obličej a dávat třeba do salátu, samotný no nedám... dáváš si ho na obličej na noc?
19. pro 2008 v 15:43  • Odpověz
Míšo, našla jsem, že cca 1 polévkovou lžíci denně. Lepší je ho rozmixovat, pomlít nebo aspoň důkladně rozkousat, je hodně tvrdé a celé by se nestrávilo (i to mixování je celkem nadlouho). Já ho konzumuji v jogurtu (dávám si tam i jiná semínka), můžeš ho dát do salátu, na chleba s máslem nebo nějakou pomazánkou nebo jím třeba posypat už hotové jídlo na talíři - víc už mi nenapadá. Dýňový olej si dávám na obličej na noc, je trochu mastnější než ty obličejové oleje od Salusu (jak jsi psala, že jsi kterýsi měla), tak ho moc nedoporučuji mazat na den, ale přes noc se krásně vstřebá. Dávám 2-3 kapky na vlhkou pokožku. Budeš nejdřív vypadat mastně, ale na noc se to snad snese :slight_smile:
19. pro 2008 v 15:56  • Odpověz
díky díky díky!!!!! bys to mohla studovat, což? fakt se v tom vyznáš!

a v čem ho mixuješ?
19. pro 2008 v 15:59  • Odpověz
Mám takový mixér s noži, tak v tom. Možná by se to dalo i tyčákem v nějaké úzké vysoké nádobě (aby to moc neodletovalo - ale i tak si nejsem jistá, zda by sis neohodila celou kuchyň :sweat_smile:), ale nevím, zda je na to dost výkonný a ostrý, nevlastním ho. V zásadě asi v čemkoli, co má ostré nože a uzavíratelnou nádobu, možná i nějaký elektrický kafemlýnek by nebyl od věci.

Znovu jsem se podívala na ty fotky a fakt se mi moc líbí, jsou vkusné. Budete mít krásnou památku.
19. pro 2008 v 19:08  • Odpověz
Hermi, tak zkusím něco vymyslet, na čem to namelu, kdyžtak si to dovezu k našim na robota :slight_smile:

dík :dizzy_face:

holky, balím PC, fakt u toho nemůžu sedět... záda nedovolí - můžu uklízet, vařit, ale sedět ne... tak mějte fajn večer!
19. pro 2008 ve 20:08  • Odpověz
Míšo, fotky jsou nádherné, fakt vkusné!!!!!!! :wink: krása, to budete mít hezkou památku na Filípka v bříšku. :wink:

já jsem k.o., brutálně mě bolí záda, dneska jsem Jendu furt tahala, byl zas protivnej a ted se nemůžu skoro hnout. dopeču sušenky a jdu si dát vanu. hrozně se těším na víkend!!!!!

koukám, že jste tu probíraly lněné semínko, já ho jedla, ale na zácpu :wink: , maliník jsem pila, ale asi tak 3x :grinning:
19. pro 2008 ve 21:40  • Odpověz
Holky, 2 hodiny hysterák, nakonec jsme dali trubičku...tak doufám, že to bude chrnět...no, uvidíme. Ale bylo to psycho, jsem ouplně groggy a pádím spát :sunglasses:
19. pro 2008 ve 23:17  • Odpověz
Ahojky,

Medi, tak snad už to bude dobrý. Až se začne Andulka víc hejbat, tak by to s prdíkama mělo být lepší. Teda jestli ji trápí prdíci. Mišák prdí jak o závod. :slight_smile:

Leni, tak ať záda nebolí. Já jsem na to trpěla vždycky, teď to ještě jde, ale jak je Mišák těžší a těžší, tak záda začínají víc bolet. Maliník jsem taky pila asi 3x, nějak jsem to víckrát nestihla. :slight_smile:

Míšo, fotky jsou nádherný. Moc vám to tam sluší. :dizzy_face:

Hermi, naši nikam nejedou, ale přijela na víkend ségra s přítelem a těm se to nehodí později, takže budeme slavit zítra. Teda vlastně už dneska. :dizzy_face:

Medi, jojo, s Mišákem si moc neodpočinu. Ale je pravda, že někdy si s ním jdu lehnout i během dne (to i někdy vydrží spát dýl). No když jedna holka na plavání říkala, jak jí mimčo po plavání spalo 3,5 hod..... Když Mišák spí víc jak 45min., tak už se skoro bojím, jestli se mu něco nestalo. Někdy se mu povede i 1,5 hod., ale spíš výjimečně.

Ségra s přítelem přijeli asi až ve 23:30. Ještě jsme oslavili výročí svatby našich, trochu popovídali a musíme jít spát. Petr je někde na tahu s klukama, jsem zvědavá, v kolik dorazí a jak bude zítra (dneska) použitelnej. :dizzy_face:
Dneska mi kiksnul mobil. Nemůžu se do něj dostat, protože nefunguje č.1 a tu mám v PINu. Zítra to zkusíme přes jinou SIM. Snad to půjde, protože v něm mám většinu čísel. Už nějakou dobu trochu zlobil. Nevím, jestli je to tím, že je starý, nebo jestli tomu trochu pomohl i Mišák. Už mám celkem dlouho jiný (dostala jsem ho od Petra), ale nějak jsem ho ještě nezačala používat. Ne všechno mi tam vyhovuje (hlavně SMS, který používám nejčastěji), no ale snad se s ním brzy naučím zacházet. I když nějak nemám čas ho zkoumat.

Mišák dneska skolil čokoládovýho zajíce. Dala jsem mu ho na zabavení, když jsem věšela prádlo, a on mu ulomil hlavu. :grinning: :slight_smile:

A ještě jste se někdo ptal na plavání a potápění. Zatím jsme byli na 5 lekcích. Zatím jsme mimča polejvali vodou, množství vody se postupně zvyšovalo. A teď naposledy bylo i potápění. Ale jen na chvilku. Instruktorka mimča polejvala a přitom je šoupla pod vodu. :slight_smile:

Už musím jít spát. Doufám, že Prďolka nebude vstávat (probuzení a jídlo nepočítám) dřív jak v 7h. :slight_smile:
20. pro 2008 v 01:31  • Odpověz
hezkou sobotu holky!
copak dneska vytváříte? Stáňa asi zpívá koledy :grinning: a rozbaluje dárečky a co vy ostatní?
my byli dopoledne ve městě a objednali si krásný nábytek do obýváku - mám to v albu na střeše, jen je ten obrázek hrozně malinký, ale je to tam vidět.. tak se hrozně těším, až v lednu bude.... musíme počkat, až z obchodu budou mít další objednávky a vydají se do Plzně přímo do té firmy... ale nám to neva, nechvátáme na to... no a když jsme tam byli, tak jsem si rovnou za promoci koupila dva obrazy - jeden do ložnice, druhý do budoucího obýváku.... a už máme vybranou i barvu - obývák bude sytě zelený :dizzy_face:

no a po obědě přijela kamarádka, kterou jsem hrozně dlouho neviděla, bo se odstěhovala, tak jsme skvěle pokecaly! a pak jsme šli s Tomem péct cukroví... jen jsem bohužel jeden druh už sežrala, tak to zítra musím dodělat ... jsem prasátko..

Hermi, tak jsem se včera prvně namazala olejem, nejdřív jsem se trošku vyděsila, že to má takovou tmavší barvu, jsem se bála, že zůstanu jak černoch a zprvu mi malinko vadila ta vůně, furt jsem měla pocit, že jím chleba :grinning: , ale pak jsem si na to zvykla a OK :slight_smile: Po jak dlouhé době jsi zaznamenala změnu?

zítra je u nás na náměstí tzv. Zlatá neděle na radnici - podium, řemesla, koledy, pohádky, svařáček, stánečky apod., tak jdeme jako každý rok a pak i s našima a ségrou na oběd, tak se těším, mám to ráda, je tam vždycky hezká atmosféra, kéž by sněžilo...

teda holky, vy jste ten maliník pořádně zanedbaly! já ho piju poctivě a dokonce jsem si ho šla dneska na radu Herminky do obchodu objednat a on je měl ve skladu! tak jsem rovnou dva vzala, tak můžu pít o sto šest :grinning:

Teda Stáni, to je prekérka s tím mobilem.. jak to dopadlo?

kdo ví, jak asi dopadla Alča na večírku... Alí, jak bylo?
20. pro 2008 v 19:11  • Odpověz
Stáni, Mišák fakt spí dosti málo, jsi šikovná, že to s ním tak zvládáš! Jak jsi dopadla s telefonem? Ty jsi tedy včera ponocovala :slight_smile: Doufám, že jste si dnešek s rodinou užili! My budeme mít takovéto "rodinné Vánoce" 26.12. u našich (Štědrý večer oslavíme s tchánem a švagrem, se kterými bydlíme v domě), je to vždycky moc fajn. Loni byl hrozně roztomilý synovec (tehdy měl 3 roky), jak všechno komentoval :grinning:, doufám, že to letos bude podobné.

Leni, Stáni, nepomohlo by vám nějaké nosítko nebo šátek, aby vás záda tak nebolely?

Míšo, dýňák mi zabral tak po 14 dnech, pokud si vzpomínám. Jeho vůně mi nevadí, manželovi připadá jako sádlo :grinning: To je dobře, že můžeš vesele popíjet maliník :wink: Není sice jisté, že Ti zaručí bezproblémový porod, ale proč to nezkusit, že? Je to opravdu malinká fotka, ale nábytek vypadá pěkně. Znovu jsem se pokochala vaší ložnicí - ač nejsem na růžovou, moc se mi líbí, klidně by mohla být vyfocená někde do časopisu! Uvědomuji si dobře, že máš na fotkách netěhu kalhoty? Kolik jsi vlastně přibrala? Málo, že? :wink:

Dnes jsem dokoupila poslední dárek (uf :slight_smile:), polila a ozdobila jedno cukroví a s manželem jsme udělali jedno nepečené a asi ještě vyžehlím (ale moc se mi nechce :grinning:). Včera a v noci dost sněžilo, ale mokrý sníh, teď je z toho břečka :confounded: a na horách taky moc není, škoda, že se nedá jít na běžky (nejsem moc fanda zimních sportů, ale běžky občas nejsou špatné). Zítra se chystáme na adventní koncert :dizzy_face:
20. pro 2008 ve 20:05  • Odpověz
Jo, a Míšo, co je to za cukroví, co u Tebe mělo takový úspěch? :grinning:

A kde máme Petru? :confused:
20. pro 2008 ve 20:16  • Odpověz
Hermi, děti u stromečku, to je nejkrásnější! komentáře, nadšení atak... to je super!

Manžovi zas ta vůně připomínala připálený chleba :grinning: a ohledně maliníku apod. - proč to nezkusit - minimálně placebo efekt to mít může že :wink:
díky za pochvalu ložnice! těším se, jak dopadne ten obývák, i když tady to bude složitější, protože musíme využít i starší nábytek - ale má jiný dekor, takže přijdou na řadu samolepící tapety, barvy apod.

a na fotkách mám opravdu netěhu kalhoty - ty, co jsou nižší, tak ty obleču - přibrala jsem zatím tak 9 kilo, ale vzhledem k tomu, jak mi chutná cukroví, tak myslím, že se tak na 13 dostanu :grinning:

a co jsi kupovala manžovi k vánocům? a kolik máš druhů? jsi teda dneska dobře akční co? :slight_smile:.
dneska jsem ráno měla puštěnou Panoramu na ČT2 a právě jsem na tebe vzpomínala, jak to tam u vás vypadá, jestli můžete na lyže...
20. pro 2008 ve 20:25  • Odpověz
holky, morče mi tu krade z kytek šišky!!!!!!!!!!!

Hermi, největší úspěch měli kakaové kuličky z ovesných vloček dle Kačera Donalda - Hit letošních Vánoc u ledňáčků :grinning:
bohužel už dostávají i kvalitně na frak rohlíčky...
20. pro 2008 ve 20:28  • Odpověz
autor
ahoj holky, mam anginu, takze nemam silu docitat. Vcera v noci a cely den jsem mela horecku (vcera dopo jsem byla u dr.), nastesti Frantisek zustal doma....do toho jsem jeste musela hlidat neter, segra mela vanocni vecirek v praci a nemela hlidani. nechtela jsem ji to odrikat, na tu parbu se tesila.
Snad vas dneska doctu. Vcera jsem napsla jeden prispevek na breznacky a F. mel kecy....ze mi cely den pomaha a ja si pak sedim u netu...byla jsem tam ani ne 10 min (nic jsem si necetla), tak me to nastvalo a dneska ho nechci moc drazdit...ale zase on bude asi koukat na nakou kravinu v TV, tak bych vas snad docist mohla. Dnes je mi o trosku lip.
20. pro 2008 ve 20:38  • Odpověz
http://www.arbyd.cz/nabytek.php?page=milano
tady je ve větším ta naše stěna - my jsme si vybrali tu sestavu 3. od konce...

Petru, tak se brzy uzdrav!
20. pro 2008 ve 20:42  • Odpověz
HOlky, mě klepne...Andulka je pořád ukňouraná, nechce spát, bolí ji bříško a Honza je v čudu ..zapíjí konec fotbalový sezóny a vrátí se zítra ráno...ach jo....to bude noc.. :frowning2:
20. pro 2008 ve 21:31  • Odpověz
Medi, to mě mrzí, že máte pořád takové patálie s prdíkama a že jsi na to dneska doma sama :frowning2: tak se držte, snad to brzo přejde a přitom se říká, že prdíky na konci 3.měsíci už mininka nemají. Zkoušeli jste ty probiotický kapičky?

Stáni, teda ty jsi ale noční pták.:slight_smile:

Petru, brzo se uzdrav!!!!!!

Hermi, užijte si adventní koncert!!

Míšo, máte vybraný moc hezký nábytek do bytečku!

všechno jsem nestihla dočíst, tak se omlouvám, dneska jsem zase skuhrala se zádama, ale je to trochu lepší, naštěstí dneska Láda hodně pomáhal.
ted jsem koukala na svůj oblíbený StarDance a jsem hrozně zklamaná neb Zuzka byla o hodně lepší a nevyhrála :angry:
jdu si zase dát vanu a chrnět. zatím papa
20. pro 2008 ve 22:15  • Odpověz
Hoj holky,

Stáni, tak jaký byl první štědrý večer??? A v kolik ti dorazil Petr dneska v noci?

Hermi, to se máte, že vám apsoň sněží, i když to nevydrží a roztaje, tak alespoň ten pohled z okna na padající vločky navozuje tu správnou vánoční atmosféru. Tady je akorát tak hnusně.

Petru, tak ať je ti brzy dobře! To je smůla takhle před Vánoci být nemocná...

Míšo, nábytek moooc hezkej! A zítra si užijte zlatou neděli ve městě!
Jinak večírek (dopolední) se myslím povedl - šéf byl nadšený z dárku, a všichni ocenili občerstvení, které jsem nachystala :dizzy_face: hezky jsme poseděli a bylo to fajn.

Medi, vydrž prťka vydrž !!!!

Tak užívejte poslední dny před Vánoci, moc to nepřehánějte s přípravami, za stres to nestojí :dizzy_face:
Pusu všem!
20. pro 2008 ve 22:20  • Odpověz
Jé ahoj Leni, stále tě trápí záda? to mě mrzí... A na stardance jsem koukala u našich, ale během vyhlášení jsem byla zrovna na cestě domů, takže díky za info o vítězi. Mně se líbily obě stejně, tak nevím. Každá měla něco do sebe.
20. pro 2008 ve 22:22  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Noc jsme přežily, byla vzhůru na kojení ve 2 v 5 a v 8...a teď vyzuhla na hrací dece.

Leni, dorazilo Pfko...je super, děkujem:slight_smile:
Stejně tak petru a moni....jsou to kousci ti vaši chlapi :wink:

Teď koukám na Saturnina a přemejšlíme, kam dáme stromeček - teda až ho koupíme. Asi nemá cenu jezdit do Globusu, tam bude celej národ....ale kde ho koupíme to teda fakt netuším... :frowning2: Jinak jsme včera docela uklidili, tak aspoň tu není na poslední aventní neděli takovej hegeš.

Leni, to mě mrzí, že tě bolí záda..to je dycky otrava. Tak se držte.

S těma prdíkama...já si myslím, že to má posunutý díky tý dečce. Že kdyby ji neměla, tak by víc hejbala nožičkama a byla zvyklá...ale takhle je to tak, že je večer už asi unavená na to s nima hejbat a tak se nemůže vyprdět sama a bolí ji to... :frowning2: Teda ale je to psycho, když už nevíte, jak jí pomoct. Včera jsem poslala kamaráda večer do lékárny pro Baby Calm, tak snad to zabere. Probiotický kapičky stojej 600,- toj e fakt dost. Ale pokud ani ten Baby Calm nezabere, tak je koupíme. LAktobacily, který smějí mrňata stáhli z prodeje a nic jinýho není... :frowning2:

JInak vinujeme všem krásnou adventní neděli, ať vám ji nikdo nezkazí :slight_smile:
21. pro 2008 v 11:17  • Odpověz
Ahojda,

tak co jste dnes dělaly? Já jsem byla dokupovat poslední dárky (tchýně a tak..) a konečně sem sehnala kozačky pro sebe :grinning: už asi dva měsíce chodim po krámech a nic, a deska konečně JO.
A teď dobaluju dárky a u toho si stahuju film město andělů s meg ryan...

Medi, co stromek? koupili jste? Já sem sice nebyla v letňanech (i když to původně bylo v plánu), ale jak na Andělu tak na Pankráci v Arkádách moc lidí nebylo.... až sem byla překvapená. myslím, že už se projevuje, že těch obchodních center je hodně a že se lidi rozprostřou... když si vzpomenu třeba předloni na ty návaly všude... to sem letos vůbec nezažila...

Míšo, jaká byla zlatá neděle?
21. pro 2008 v 18:08  • Odpověz
tedy jsem tupec - chtěla jsem napsat Míšo, jaká byla zlatá neděle ve městě... :sunglasses:
21. pro 2008 v 18:11  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

jsem tu zrovna taky :slight_smile:

Alčo, bylo to fajn, jen mě trošku naštvali, bo zrovna, když jsme tam byli my, tak místo koled tam zpívali cosi, co se vůbec nehodilo na zlatou neděli... ale jinak fajn :slight_smile:, pak jsme byli všichni u našich, ale padlo na mě "cosi", tak jsme pak jeli domů a já spala a teď ležím a čtu si...
tak nebylo moc lidí jo? jsem si představovala davy a ono nic? a jaké máš kozačky? odkud?

Leni, co záda?

Medi, koupili jste stromek? my ho kupovali už minulou neděli a máme ho u našich venku... dneska jsem ještě dokupila na trzích slaměné ozdoby, protože manža tvrdil, že dvoumetrový jsme měli i loni a já zkoukla fotky a samo byl loni stromeček poloviční, takže to by mi ozdoby nestačily... už se těším, až si ho pěkně ozdobíme.. ale to až ve středu :slight_smile:
a tady doma se kochám adventním věncem, sice opadá, jen se na něj člověk podívá, ale ty hořící 4 svíčky, to je nádhera!
21. pro 2008 v 18:15  • Odpověz
Jééé Míšo ahoj. Tak hlavně že jste si to užili :dizzy_face:
A co "cosi" na tebe padlo prosím tě???? Jako že ti není úplně OK? abys nám taky nezačala rodit :grinning: ono to někdy jde hodně rychle a že jsi v týdnu na kontrole měla neporodnický nález ještě nic neznamená :grinning: Ale každopádně ti to nepřeju a doufám, že budeš mít toho vysněného vodnáře :dizzy_face:

A kozačky jsem si koupila v Arkádách v obchodě "Street shoes" - takový spíš sportovní, kožený, sice sem chtěla černý a tydle jsou zase hnědý, ale aspoň se mi líbily...
21. pro 2008 v 18:21  • Odpověz
Alčo, ani ti nevím, co to na mě padlo - únava, bolí mě celý člověk.... nevím, jak si sednout či lehnout.... takový celkově divný stav - vlastně ani nemůžu říct, že by mě něco konrkétně hodně bolelo, ale je mi tak jako divno...
ale rodit nebudu, na to mám ještě čas! !!!! i když teda v ledňáčcích ty předčasné porody celkem frčí

aha, takže kozajdy spíš sporotvní jo? a jaké jsi nakonec pořídila dárky?
21. pro 2008 v 18:26  • Odpověz
Tak odpočívej Kočko! Já sem právě k vám nakukovala a viděla jsem, že rodíte o 106.... :grinning:
A dárky jsem pořídila odpovídající situaci - takže spíš CD, DVD, kosmetika a tak...
21. pro 2008 v 18:49  • Odpověz
Alčo, tak to jsi nakoupila dobře! šikulka!
já jsem se nakonec vrhla ještě na ty kuličky, které jsem už snědla, tak mám novou možnost - snad už do štědrého dne vydrží :slight_smile:))))))))
no a balili jsme dárky, to teda bylo hustý, protože letos se nám povedly samé takové dárky, které mají opravdu roztodivné tvary - tak zrovna na výstavu to není, ale účel to snad splní - a chtěli jsme to zabalit, aby mohla Sandra rozbalovat, ne aby to vyndavala z taštiček...
ale ještě nám tu na zítra něco zbylo, ale to už jsou ty jednodušší...
21. pro 2008 ve 21:34  • Odpověz
Dobré ráno,

zdravím z práce :slight_smile: Dovolenou jsem si nebrala, stejně tu jsme vždy jen dopoledne, tak bych si jí akorát zbytečně vyplácala...takhle mi zbyde do nového roku :dizzy_face: a třeba to pak využiji efektivněji....

Míšo, hi hi - já taky balila dárky, ale krom dárku pro bráchu bylo vše hezky v krabicích, krabičkách apod, takže pohoda :sunglasses:
Vy budete s Tomem na Štědrý večer sami nebo u vašich vlastně?
22. pro 2008 v 07:51  • Odpověz
ahojky!
já zdravím z domu :grinning: ale jsem mrtvola největší - dnešní noc byla jedna velká tragédie, v kuse jsem spala max. třičtvrtě hodiny, celkem opravdu jen několik málo hodin, přestože jsem v posteli ležela od 23 do 9... ale přečetla jsem přes půl knížky a ložnici mám okoukanou opravdu dokonale :grinning:
dneska mě ale čeká návštěva kamarádky, co žije v Londýně a spousta věcí, co musím dnes udělat, tak snad to zvládnu i jako mátoha...

Alčo, Tom si taky nebral dovču, taky si ji šetří na příští rok... já stejně mám návštěvy a různé srazy a zařizování, tak on si je pěkně v práci - aspoň se tam nají, mě se do plánu jídlo už nevejde :grinning:

no, tos nakoupila dobré dárky, já si u toho balení nadávala :grinning:
my budeme sami doma, možná pak večer naši dojedou na návštěvu, 25. jsme všichni u našich a 26. přijedou tchánovci k nám

jinak jak jsem si koupila v sobotu i ty dva obrazy, tak včera jsme dali ten jeden do ložnice nad postel - to je taková nádhera!!!!!!!!!! jsem z toho ouplně hotová, furt stojím mezi dveřma a čumim na to - jak to tam nádherně pasuje! ten v obchodě prostě čekal na nás.... :dizzy_face:
22. pro 2008 v 09:40  • Odpověz
teď mi došlo DVD z promoce, tak jsem na to rychle koukla - pěkný, ale za tu cenu... to je mazec :stuck_out_tongue_closed_eyes: a i ty jejich fotky - jednu 10x15 za 28,- ... no ale co, je to památka a tom šetřit nebudu...
22. pro 2008 v 09:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.