• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Ahoj holky ještě jednou ...tak mám toho mlíka fakt nějak málo. To řvaní u prsa je totiž fakt hlad...ach jo, chuděrka. Tak jsem rozmrazila něco málo, co jsem měla v mrazáku a dali jsme jí z flaštičky...

Já doufám, že to rozkojíme. Snad jo, piju tu ten hnusnej kojící čaj a leju do sebe vodu, jen se bojím ,aby to nebylo psychický...
Taky jsme skoro 2 hodiny zas uspávali...děs běs...
13. led 2009 ve 22:33  • Odpověz
Petru, Leni, to je hezký, jak vám kluci hezky reagujou a naučili se nové věci. Petru, to si ani nedovedu představit, že by Mišák za měsíc něco takovýho už taky dělal. No uvidíme. Taky bych se mu v tomto asi měla víc věnovat, jen ještě vědět jak. Nějak nejsem moc tvůrčí v těchto věcech. Dneska jsem měla pocit, že Mišák, když večer baštil kaši, taky říkal při každým otevření pusinky "ham". :slight_smile:

Petru, snad ti brzy bude líp. :slight_smile:

Medi, tak držím s kojením palečky. Zkus na to nemyslet, i když to se lehko říká a hůř dělá, co? Mně na to pomohlo, když mi sestřenice, ještě když jsem byla v porodnici a mlíko ještě nebylo, řekla, že když kojení nevyjde, tak se nic neděje, že umělý mlíka jsou kvalitní a vyrostlo na nich spousta dětí. A vy byste navíc jen dokrmovali. A na rozkojení by mělo pomáhat častý přikládání, aby byla "stimulace".
Myslíme na tebe. :slight_smile:

Jsem chtěla jít brzy spát, ale nějak mi to nevyšlo. Byla jsem dlouho na mailu, odpovídala jsem kamarádce na dotazy ohledně svatby. Tak snad ráno vstanu, před 8h musíme vyrážet na plavání, snad po cestě nezmrzneme. A ještě jsem neměla Mišáka v klokance v kombinéze, tak snad se do ní vejde. :slight_smile:
Dobrou noc. :slight_smile:
13. led 2009 ve 23:49  • Odpověz
ahoj holky, během dne vás dočtu a budu reagovat - opice jedny, jeden den to tu flákám a vy se zrovna rozjedete- si to asi vezmu osobně.
Jinak mi tu začal svítit 40. týden, což je fakt hukot.... ledňáčků postupně ubývá a obávám se, že se brzy budu stěhovat do únorovek...

včera jsme si večer otevřeli vínko, zkoukli Bobule a dostala jsem masáž zad, nohou i rukou, takže paráda :dizzy_face:

a jinak se cítím čím dál tím víc netěhotně :grinning: jsem asi prošvihla tu fázi, kdy se mělo rodit a budu frčet od začátku dalších 9 měsíců :grinning: - břicho měkké, žádné bolesti, můžu se ohýbat ještě líp než před třeba dvěma týdny a myslím, že dneska bych na jedné noze dala celý byt tam i zpátky :grinning:
14. led 2009 v 08:52  • Odpověz
Ahoj holky,
díky za názory ohledně mamky ... my jsme spolu vždy něco řešily, nikdy to nebyl takový ten pravý hezký vztah dcera-mamka ... vím, že s tím nic neudělám, že je prostě taková a mně nezbyde nic jeného, než ji takovou brát ... ale mrzí mě to ... myslelal jsem si, že k sobě budeme mít blíž :frowning2:

Medi, švagrová, co má dvojčátka, tak si kupuje homeopatika, nějaké malé tabletky cca kolem 60,-Kč ... dvojčata pořád kojí a vždy když má pocit, že má málo mlíčka, tak si vezme tyhle tabletky a mlíka má hned víc, prý to zabírá a je s tím moc spokojená ... jdu jí zavolat, jak se to přesně jmenuje, třeba to pomůže i tobě!
Psychika je strašná věc a s kojením je hodně spojená ... ale ono se řekne, aby na to člověk nemyslel a stejně to není tak jednoduchý ... písnu ... :wink:

Stáni nosíš Mišáka v klokance, jo? Hele, co takhle nějakou fotečku ... já že nejsem z Prahy, tak bych ho moc ráda viděla, jak je velký!!!! Tak šup,šup ... aŤ se můžu pokochat! :sweat_smile: ¨
To je fajn, že chodíš s Mišákem do bazénu! My jsme měli taky chodit teď od ledna, ale nakonec jsme to odložili, možná na podzim, Dany má zase ekzém, tak to nechci pokoušet chlorovanou vodou. A co Mišák v bazénu, jak se mu v něm líbí? Už potápíte?

Petru, Leni to je super, tak prdelky už reagují! :sweat_smile: Dany teĎ má snad každý den jiný zvuk, má z toho strašnou radost ... a největší radost má, když se pustí vysavač a jdeme odsávat rýmu :grinning: Je to divný, ale on to bere jako hru ... jak slyší zvuk vysavače, začne tak zvláštně nadskakovat na dece na zemi, výská a řechtá se ... a tak vždy s Martinem máme tu odsávačku a říkáme mu, že přijel doktor Holub ... a on začne ... :grinning: Zapře se nožičkama, nadzvedne se a posouvá se a takhle leze po dece ... teď když je na bříšku, tak začal zvedat zadeček a dává trochu kolínka pod sebe, jakoby chtěl lézt ... ale čekám, kdy se už konečně začne převracet na bříško :sweat_smile:

A jak ti je Petru? Doufám, že líp a že jsi bez teplot :wink: Nedokážu i vůbec představit, být nemocná a ještě pobíhat kolem Danyho ...
14. led 2009 v 08:58  • Odpověz
Medi, je mi vás fakt líto ohledně těch prdíků... asi už by bylo fajn, aby s tím někdo začal něco dělat... zkusila už jsi vysadit ty mléčné výrobky? a příkrmů se neboj, kdyby byly třeba, tak bych se jim nebránila - spousta jich je už od uikončeného 4. měsíce - vím to proto, že ségra teď dává malému večer ze lžičky kaši - prostě mu to nestačí.... a jak dlabe opičák jeden, se u toho směje, totálně spokojenej :grinning:

ahoj Moni! to je prima, že Danečkovi mrkev papká! a parádní fotky! on je prostě ouplně jiné mimi :wink: vidět jen hlavičku tak si mylsím, že je mu tak o půl roku víc a dle výrazu, že jde rovnou do školy :grinning:

Leni, jejda, s tou pánvičkou... kdybych to udělala já, tak mi to přijde normálka, protože kor v posledních dnech se mi takové příhody opravdu nevyhýbají, ale mrzí mě to - linku máte krásnou a kor, když není vaše... sakryš sakryš... ale ty si to nevyčítej, občas člověk prostě udělá nějakou blbost no... tak dej pak vědět,co na to majitelé a jakou případně částku si za to řeknou....

a ohledně podlah čéče nevím - bych věděla na plovoučku, ale s dřevěnou zkušenost nemám... :frowning2:

a přišlo mi hrozně humorný, jak tu řešíte tu příponu -ovo... bych vám přála mít doma mého muže, to byste se musely zbláznit :grinning:
14. led 2009 v 09:01  • Odpověz
Ahoj Míšo ... no já žasnu :grinning: Teda ty jsi těhule, my jsme se sotva plazily a ty máš takového elánu! :grinning:
To je dobře, aspoň nastřádáš ještě elán a sílu na porod! :sweat_smile: Hele aspoň odrodí ty dvě holky, co chtěly taky nadstandard a bude čekat na tebe!!!! :slight_smile:
Ale hele já jsem se taky ještě dopoledne a kolem oběda cítila úplně skvěle, psala jsem si deníček v těhu a ten den jsem si tam napsala, že to k porodu nevypadá, že se nic neděje, že se cítím dobře ... a po obědě mě začalo pobolívat břicho, to jsem se ještě uklidňovala, že to jsou poslíčci a v noci jsme jeli! :grinning:
14. led 2009 v 09:01  • Odpověz
jé Moni, nazdárek, jsi tady, to je prima :dizzy_face:

a měla jsi před tím aspoň nějaký nález na gyndě?
14. led 2009 v 09:03  • Odpověz
Moni, teď jsem si četla to o tvé mamce... jako co se týká těch komentářů k nějakým vadičkám na kráse a furt nějakého vymýšlení, to je fakt neuvěřitelný!!!!!!!!!!!!!!!! to mě úplně naštvalo, jak to čtu!!!!! máte krásné, zdravé mimčo, veselýho rošťáka, nechápu, co vymýšlí za blbosti! klidně jí to i řekni, že se ti to nelíbí.. to mi fakt nepřijde moc fér...

a k tomu vztahu... no se obávám, že některý vztahy, který nebyly dobrý ani předtím, se asi ani miminkem moc nezlepší... přitom je to taková škoda, když ji máš kousek a mohly byste se radovat společně a nebo by si ona mohla užít babičkovství a ty zase chvilky klidu... ale někoho nezmění nic no... ale mrzí mě to....
ale ty se raduj z toho, jakého máš úžasného kloučka a manžela, protože jste jednak krásná rodinka a jednak je vidět, jak jste společně spokojení! :dizzy_face:
14. led 2009 v 09:07  • Odpověz
Hermi, ha, už máme viníka :grinning: jsi to ty a tvé předpovědi o únoru :grinning: :grinning: :grinning: - ale to se nedám, to by bylo víc jak 10 dní, takže to už se tady s primářem nějak domluvíme :dizzy_face: i když to nechci zbytečně uchvátávat vyvolávačkou, pokud se tam nic nebude dít, ale všechno má své meze že... v lednu je holčina, co přenáší už od silvestra ... chudina

Petru, teda na tebe ty nemoce celkem skáčou co? co zkusit nějak posílit imunitu? držím palce, ať je ti brzy líp! a ať už se to nevrací! a mrkla jsem na fotky a hrozně se mi Tonda líbí v těch ostříhaných vláskách :dizzy_face:

a jinak díky všem za "účast" při akci kotel - asi to tu vyznělo hrozně tragicky a je fakt, že to tak i vypadalo, ale hned potom nám to přišlo fakt vtipný... já prostě takové drobné tragédie přitahuju, takže už jsme zvyklí :grinning: ale zase to mám vykompenzované celkově -bych řekla, že mám v životě štěstí - zdraví, manžela, miminko, fajn rodinu... co víc si přát? :dizzy_face:

Leni, no však proto jsem taky počkala, abych vás pak zase na to malinký miminko naladila ne? :grinning:
14. led 2009 v 09:14  • Odpověz
Moni, jsi mi připomněla ta homeopatika - kdybys měla Medi zájem, mám tady knížečku - kupovala jsem si jedny po porodu, tak to mám v tašce - tak se ti případně mrknu na to kojení
Leni, ty jsi mi dávala ty hemeopatika na strach z porodu :grinning: jsem si ještě nezobla :grinning:

jo jinak bych potřebovala radu ohledně klokanky - chci teda hned tu od narození, tak se potřebuju poradit - Petru, ty máš ergo... já viděla včera jednu od red castlu - byla levnější.... a přišlo mi to hodně poobné, ale říkám, vůbec se v tom nevyznám...v čem je ergo tak super, aby se vyplatilo jít do toho narozdíl třeba od toho redcastlu? díky za radu! :wink:

http://www.vitalshop.cz/nositko-na-dite-klokanka-red-castle/d-66885/
14. led 2009 v 09:18  • Odpověz
Míšo, o klokance se píše, že není moc vhodná (dítě vlastně visí na svých pohlavních orgánech a navíc nemá nožky správně doširoka, jak by při nošení mělo mít), ale jako nematka o tom moc nevím (zkus mknout na nosenideti.cz - snad to píšu správně, a na diskusi Nošení dětí tady ve volných). Petru myslím psala, že Ergo je až pro větší děti - až když už drží hlavičku.
14. led 2009 v 09:41  • Odpověz
Hermi, aha, to s těmi pohl. orgány mě nenapadlo... to je fakt...
oheldně nožek doširoka, to nevím jak myslíš... tady se ale dává povinně široké balení, takže to by mělo i v případě té klokanky...
já nejsem na šátkování - pak má ještě Redcastle takovej jakoby vak, ale mi prostě přijde, že z toho by to mimi muselo zákonitě vypadnout...
14. led 2009 v 09:54  • Odpověz
autor
míšo : já nevím v cem presne je Ergo lepsí, ted nejak nemám sílu si o obouch precist a porovnat.
Ifo o Ergu je tady : http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_zbozi&skupina_id=93&zbozi_id=Ergo1

ja jsem s nim moc spokojena, ale urcite jsou i jina dobra nositka.

je mi porad zle, tak si jdu lehnout. Da se to zvladnout jen diky tomu ze Tonik 2-3 pres den spi tak hodku, takze si jdu lehnout s nim.

Medi : ja mela taky obas obdobi, kdy bylo mlika min, tim se clovek nesmi nechat zvyklat....no vidis a kojim do ted....a kdyz to nepujde, tak se svet nezbori, jak psala Stana, UM jsou dneska vazne kvalitni a neni nad spokojene dite a matku. Treba bys mohla davat UM na noc, aby se Anicka nadlabla. Nektere breznacky to tak delali a rikaly ze to byla uleva.
14. led 2009 v 10:11  • Odpověz
autor
hermi : Ergo je od 4 mesicu, jak pises, az kdyz udrzi hlavicku, do te doby se da nosit v novorozenecke vlozce. Pride mi ale dost draha. Ja mela babyvak a s nim jsem byla hodne spokojena, vyjde stejne draho jako novorozenecka vlozka, ale ja ho mela pucenej.
Ja taky slysela, ze klokanka az tak dobra neni, ale nemam to prostudovany.
14. led 2009 v 10:14  • Odpověz
Medi, tak ty homeopatika na zvýšení tvorby mlíčka jsou: RICINUS COMMUNIS CH5 GRA.4g
švagrové fakt pomáhají, tak vyzkoušej! držím pěsti, ať se to zlepší!

Míšo, mně se to k porodu připravovalo, nebo aspoň dle toho CS (zkracování děl.čípku), i když gynekolog mi říkal, že můžu jet dnes nebo taky za 14dní ... že v porodnictví nikdy nevíš, kdy to přijde
14. led 2009 v 10:19  • Odpověz
my jsme měli pro Danyho doma klokanku, ale nikdy jsem ho do ní nedala ... nedoporučila mi to dětská dr a hlavně ne dr na ortopedii, kam jsme chodili na kyčle, prý se to vůbec nedoporučuje
14. led 2009 v 10:20  • Odpověz
autor
jeste posledni vec a jdu si fakt lehnout....
ja mela nalez taky dlouho pred porodem a Tonik hrozne dlouho nalehal hlavickou a i tak jsem prenasela. Jsme si s Frantiskem rikali, ze tehotenstvi je jako smrt :sweat_smile: (omlouvam se, pokd to nekoho pohorsuje)
:sunglasses:
-ze porodit proste musi kazda tehotna, zadne se to nevyhne ( kdyz jednou otehotnim, tak proste musim pocitat s tim, ze se porodu uz nevyhnu) :grinning:
- ze clovek nevi dne ani hodiny a muze to prijit i kdyz tomu nic nenasvedcuje...

kdyz jsem prenasela, tak jsem mela obcas pocit, ze uz asi neporodim, i kdyz mi bylo jasny ze to je blbost. Porad jsem si rikala, jak to poznam, jestli to poznam atd....nebyla jsem ve stresu, ale bylo to takovy zvlastni napeti a nejistota.
Me psychicky nejvic vycerpavalo, ze jsem trpela fyzicky, proto mi to prenaseni vadilo. Kdybych se citila dobre, tak nejakych 5 dni je pohoda.
14. led 2009 v 10:28  • Odpověz
no holky, vidíte, tak to já tady s tím mým nálezem budu fakt ještě hodně dlouho...

Petru, dobré přirovnání :grinning:
tak se na tu klokanku vyprdnu... ještě v obchodě zkouknu ten vak, ten jsem tam viděla, tak zkouknu, jak je to zajištěné...

tak to já se nebojim, že to nepoznám... to se asi nedá nepoznat... Petru, pět dní by bylo fajn, to by mi to vyšlo hezky třeba na 27. - prostě chci ledňáčky a hotovo :grinning:
14. led 2009 v 10:32  • Odpověz
Holky, vy jste moje zlatíčka, já vás nemít, tak občas vykrizím... :sunglasses: Děkuju moc za slova podpory.

Míšo, můžeš rodit nečekaně...neboj, to přijde, užívej si to, že je ti dobře...Bude hůř :sunglasses: :wink: Ale pak zase ouplně nejlíp :dizzy_face:

Moni, děkuju za ty homeopatika, hnedle ženu Honzu do lékárny, až půjde z práce...:slight_smile: Tak když to zabírá švagrový, tak to zabere i mě a basta

Petru, koukej se vymarodit...myslím na tebe, aby ti nebylo ouvej. A jak to zvládá mladej?

Holky, co udělat nějakej srazík...klidně i mimopražskej, třeba jen na jeden den...Hermi to má sice děsně daleko, ale třeba někde na půl cesty najít nějakej prima cíl...třeba zoo nebo tak něco, samozřejmě až bude hezky...?
14. led 2009 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Petru, na kašel je dobrá cibulová šťáva - nasekáš civuli na kostičky, promícháš s pár lžičkami medu (může být i cukr) a šťávy, kterou to pustí, po lžičkách jíš (ale nevím, co by na tu cibuli řeklo Toníčkovo trávení).Jé, Toník je šikulka :dizzy_face:, za chvilku bude fakt znakovat. Sice nemám děti, tak se mi to mluví, ale kdysi jsem se trochu rozčílila v nějaké diskusi o pribiňáku, protože si myslím, že čím později něco takového dítě pozná, tím líp. Pěkné přirovnání porodu ke smrti :grinning: - ale je to tak. Minulý týden jsem byla s manželem ve škole na zkoušce a byla tam jedna těhotná a taky říkala, že porod prostě musí proběhnout - že to není jak třeba zubař, kterého člověk může odkládat donekonečna.

Medi, četla jsem, že mlékotvorbu podporuje melta (dneska tu jen házím radama :grinning:). Ten srazík není špatný nápad - což o to, já jsem schopna dojet skoro kamkoliv (pokud cesta nezabere celý den), ale chtělo by to vymyslet místo, kam se snadno dostanou i Míša a Moni, aby nemusely s dětma cestovat moc dlouho. A padl tu kdysi i návrh na vícedenní sraz, to jsem taky pro :wink:

Moni, a zkusila jsi mamku někdy poprosit o pomoc (vození Danečka apod.)? Nebo máte takový vztah, že je Ti blbé ji o toto prosit? Říkám si, že kdyby s ním strávila víc času, třeba by si k němu udělala lepší vztah. Je to škoda :frowning2:

Míšo, ty nožky doširoka jsou třeba pěkně vidět v odkazu, co dala Petru. Dítku v klokance ty nohy jen tak bezvládně visí, kdežto v Ergu, šátku apod. je má správně rozkročené a jakoby víc zapřené o toho, kdo ho nese. Zkus se zeptat holek v dé diskusi o nošení (je myslím ve volných), co by Ti doporučila na novorozence.
14. led 2009 ve 13:15  • Odpověz
Hermi, já jsem taky pro víkendový sraz! ale teda až bych mohla i já s malým - takže ne třeba v únoru :grinning:
jinak se ještě poptám na to nošení... ale v té diskusi myslím mi doporučí hlavně šátek na novorozence a na to já prostě nejsem.... no uvidíme.... :wink:
jdu spát :grinning:
14. led 2009 ve 13:18  • Odpověz
autor
Míšo : no ono to muze byt i tak, ze neni zadnej naznak, nalez a najednou se rodi.... :slight_smile:
Moc bych ti prala toho 21.1. nebo aspon leden.

Medi : ja bych moc rada dala na jare treba vikend nebo tak....nekde v okoli Pelhrimova, aby to Misa nemela daleko, kdyz bude mit nejmensi mimco. Ja jela s Tondou poprve na vice dni, kdyz mu bylo 2,5 mesice, ale chapu, ze ne kazdy si troufne. Ja mela s sebou frantiska.

Jinak, Tonik zvlada ze jsem nemocna celkem dobre. Dopoledne byva hodnej, to je pohoda, horsi to je odpoledne. Ale kdyz u nej sedim na zemi a treba ho jen pozoruju, tak je taky hodnej. Takze se moje nemoc projevuje tak, ze se mu vic venuju :grinning: :grinning:
respektive nejsem tolik na netu a divam se jak si hraje. na nakou aktivni hru nemam silu.
Jen mam porad strach, aby to nechytl. Ryma mu ted nedavno zkoncila, tak se mi fakt nechce aby se mu to vratilo. Halvne se bojim, aby nekaslal. me kasel hrozne vysiluje, tak me desi, co by to delalo s nim.
Hermi : tu cibulovou stavu znam, ale nevim, jestli bych to zvladla ...bleeeeeeeee

tak ja jdu zase k nemu....
pa
14. led 2009 ve 13:34  • Odpověz
autor
co treba sraz v kvetnu ? v nasem mesici ? ale zase aby se to nebylo s nakym vyrocim....ale kdyz by to byl vikend, tak by nemuselo....
14. led 2009 ve 13:35  • Odpověz
autor
to uz by byl Filipek docela velkej.
14. led 2009 ve 13:35  • Odpověz
autor
Míšo : babyvak je super, ver mi !!! :slight_smile: dite tam je jako v satku, ale nandava se to snadno, zadny vazani. ja ho vyuzila snad vic nez ted Ergo, hlavne na uklidnovani , kdyz Tonik rval kvuli brisku atd....
14. led 2009 ve 13:36  • Odpověz
Míšo, však tam holkám napiš, že šátek nechceš :wink: A ještě, že srazík bude, až Filípek trošku povyroste :wink:

Petru, taky jsem měla z cibulové šťávy obavy, ale když jsem měla virózu, hodila se a nebyla to taková hrůza. V květnu jsou dva prodloužené víkendy, to by možná nebylo špatné (ale v sobotu po 1. květnu musím do práce a těžko si to se mnou někdo vymění).
14. led 2009 ve 14:01  • Odpověz
mělo tam být "jistě, že srazík bude..."
14. led 2009 ve 14:14  • Odpověz
teď zrovna koukám, že ten babyvak někdo prodává tady v bazárku... tak třeba koupit ten a pak si jen, když někam pojedem, až bude Filip větší, půjčit klokanku...

my jedem v červnu do Chorvatska, jestli teda budeme všichni OK, takže akce v květnu by byla supr! :wink:
14. led 2009 ve 14:24  • Odpověz
Míšo, tyjo, tak Filípek bude cestovat už jako takový maličký? :wink:
Ten květen by asi byl fajn - ještě nejsou dovolené, tak bychom se mohly snáz shodnout na termínu, a není tak vedro. A za sebe musím dodat, že manžel se bude učit na státnice, tak aspoň ode mě bude mít na víkend klid :grinning:
14. led 2009 v 15:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.