• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
autor
hermi : me ten clanek o prikrmech pride nejak zbytecne prisnej...nevim...
ja mam detskou doktorku, ktera je na prikrmy docela prisna a treba to, co nektere breznacky uz davno davaj (protoze jim to jejich dr. schvalila), ona neschvaluje....
a rikala mi, ze od 8 mesice muzu davat jogurt a o masu to same..
zadne dve tri lzicky, ale v utery mi primo rekla, ze kdyz dam Tondovi jeden jogurt (bilou Holandii) a on bude chtit jeste, tak mu muzu dat... :sweat_smile:
tak kde je pravda.... :astonished:
uz takhle mam problemy pred svoji rodinou obhajit proc to a to davat nechci...kdybych se ridila tvym odkazem, tak me roznesou na kopytech....coz neni argument pro to se tim neridit, kdybych se tim ridit chtela... :slight_smile:

jdu docist.
15. led 2009 ve 21:52  • Odpověz
autor
hermi : ta knizka me zajima !
15. led 2009 ve 21:53  • Odpověz
Holky, já jsem to sem dala jen jako inspiraci, ne jako dogma :wink: O stravování dospělých toho vím nemálo, ale dětské je pro mě španělská vesnice. Chápu, že se na různých místech píšou různé věci, a člověk se s tím musí popasovat sám, nějak si to zprůměrovat a posoudit, že? Ona pravda bude asi někde uprostřed. Asi bych ale nebrala doktora jako jedinou autoritu, co se stravování týče :wink:
Petru, s tou rodinou to musí asi býr náročné - oni určitě argumentují tím, že vám něco dávno dávali a jste zdravé, že? Ale dnes je jiná doba a ví se toho daleko víc (mamka třeba vzpomíná, že se sunar sladil několika kostkami cukru, brr - ne, že by to chtěla podávat i dnešním dětem, taky se teď nad tím hrozí) a hlavně je důležité respektovat názor Tebe jako matky. Strašně mě štvou prarodiče, kteří vnoučata krnmí něčím, co si jejich matka nepřeje, takový přístup fakt nechápu :angry: Sestra kdysi měla kvůli tomu spor se svými tchánovci (ale oni to neřeší a celkově jsou zvláštní, to by bylo na dýl).
Problém je taky odlišný přístup k dané potravině v klasické a alternativní medicíně (viz nedávno diskutované mléko). Jak říkám, o dětské výživě toho moc nevím a ani nevím, jak budu postupovat u svých dětí, z dnešního pohledu bych byla zastáncem spíš přísnější varianty, ale je možné že vyměknu. CO bych určitě chtěla, je omezit alergeny - jednak ty poteciální obecně známé a jednak ty, které vadí mně.

Petru, ta knížka je fakt skvělá - loučím se s vámi a jdu si ji číst (ty rozhovory jsou někdy tak silné, že je musím chvilku "strávit" a nedá se to číst jako román furt pryč). Je taková tenká a brožovaná, tak by nemusela být drahá, a manžel ji myslím koupil v běžném knihkupectví.
15. led 2009 ve 22:10  • Odpověz
autor
hermi : jo jo , vim, zes to sem nedavala jako dogma, to s temi prikrmy. :wink: A doktorce sice verim, ale myslim, ze ji taky beru s rezervou...mam doma naky knizky, pak koukam na net, radim se s lidma (kamosky co jsou zamereny na zdravou vyzivu) apod...
jo s tou rodinou je to hrozny, jak rikas , bud je to o tom, ze oni uz to nam davno davali nebo o tom, ty tomu chudakovi diteti nic nedoprejes.
tchyne se obcas divi, ze neco Tondovi nechci dat a taky rika, ze uz to Frantisek davno jedl, ale jen konstatuje, nebuzeruje a neni neprijemna. respektuje to, ze dnes je jina doba a ze je vic informaci atd...takze tam snad problem nebude. Myslim, ze ona je schopna dodrzovat stravovaci navyky, ktery chci Tondu naucit. Mozna sem tam udela vyjimku, ale myslim, ze nic hrozneho...
To nasi jsou takovy ten pripad, kdy diteti davaji neco tajne s tim, ze : mamince to nerikej :angry:
to nesnasim !!! proste takove to : maminka ti nic nedopreje, chudacku !
st. segra nechtela davat synovci cokoladu a vim, ze nasi mu ji davali tajne, to same ostatni sladkosti a synovec jakmile to poznal, tak to vyzadoval ve velkem...vyslovene se pak precpaval, kdyz ho chvili nikdo nehlidal...
napr. si pamatuju, kdyz neter slavila 2 roky, deti byli v pokojicku (vzdy s nejakou dospelou osobou) , kde byli ruzny dobrutky a synovec , tehny rok a pul se tam nehorazne cpal... :angry: :astonished:
nastesti ne primo cokoladou, protoze ta muze dite i zabit, kdyz se to s ni prezene.
slysela jsem o diteti, ktery umrelo, kdyz snedlo vanocni kolekci, asi to bylo nejaky batole.
no a ml. segra ta je to samy, to je porad : ty mu nedavas pribinaka ? ja ho karolince uz davala.atd atd...
si pamatuju, jak neter snad jeste pred druhym rokem dostavala kinder cokoladicku za to, ze se vykaka do nocniku nebo gumovy medvidky....
a ted se segra divi, ze neter (ted 5 let) nechce jist, dost se s ni kvuli jidlu nazlobi. Jediny co ma neter rada jsou bonbony, i palacinka je problem...
nerikam, ze hlavni duvod, proc neter nechce jist je to, ze dostavala v utlym detstvi sladkosti, ale rozhodne se to na tom podepsalo.
a blby je taky to, ze u nas v rodine to neni jen o tom : ja to chci delat takhle a myslete si o me co chcete , ale kazdej se zacne navazet a vetsinou je z toho hadka, protoze u nas v rodine se jinej nazor proste neuznava...
ja byla vzdycky cerna ovce, takze jsem si za zivot uz vyslechla svoje....
nikdy jsem nebyla podle jejich predstav.
poslouchala jsem spatnou hudbu, spatne jsem se oblikala, na vse jsem mela jinej nazor, kdyz jsem sla poprve volit, jako jedina z rodiny jsem nevolila komunisty, pak jsem se nechala pokrtit, to byl uplnej vrchol (ted si ale nasi zvykly) atd atd....
v nasi rodine, budu porad ta jina.... :sweat_smile:

vidis Leni, nejsi jedina kdo se ze starosti vypisuje, timto se omlouvam za roman..

jeste chci rict, ze nasim dam normalne podminku, pokud mu budete davat cokoladu, tak ho nebudete hlidat...proste smula...
a takovy to : mamince to nerikej...jako aby Tondu ucili lhat...tak to bych fakt nerozdejchala ! :angry: :angry:
jako ja budu fakt drsna, jestli z nej budou delat malyho komunistu, co se bude od rana do vecera cpat... :confounded:
15. led 2009 ve 23:19  • Odpověz
autor
jo jeste malej dodatek k tem volbam...to byla hadka jako blazen...mama to i obrecela, ze nevolim komunisty...
nejdriv hadky, pak citovy vydirani atd...
ze prej co mi to udela :astonished:
a aspon kvuli dedovi, ze by mu to udelalo radost...
nakonec se dedovi lhalo, ze i Petruska volila "spravne" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
se fakt pobleju :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ale co jsem si vyslechla...jak mam vymytej mozek od těch papeženců apod... :grinning:
15. led 2009 ve 23:26  • Odpověz
autor
na mladi radeji nevzpominat, se mi dost ulevilo, kdyz jsem se od nasich odstehovala...

ale ted to docela jde, i kdyz mame porad na hodne veci jinej nazor...
tata dokonce nosi na krku stribrnej krucifix, kterej si koupil kdyz prochazel detoxikaci (doma) a pri jednom abstaku se mu udajne dostalo znameni shury... :sunglasses: , ze to zvladne. (prestat pit)

jo a jeste jedna vec, ktera me trapi a ktera ilustruje nasi rodinu....
tata po tom vsem, co prodelal , zase kouri !!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
a to je ted porad vydesenej jako srnka z kazdyho nahlyho zamotani hlavy....
se fakt z ty nasi rodiny jednou zblaznim :unamused:
15. led 2009 ve 23:32  • Odpověz
Ahoj holky,

tak opět v noci a opět román. :dizzy_face:

Petru, taky jsem ráda, že nejsem jediná, kdo píše romány. :grinning: No jak reaguju až večer na vše najednou, tak je to pak nějak dlouhý, i když vždycky to chci napsat jen ve zkratce a v rychlosti. :grinning:
S tou tvojí rodinou sis teda užila, co? Tvýho tátu s tím kouřením trochu nechápu, ale bohužel s tím nemůžete nic dělat, viď?
A s tím jídlem by mě to teda taky štvalo, kdyby chtěli dávat Mišákovi něco, co nebudu chtít. Naši to zatím nijak neřešej. I když někdy se k tomu taky dostaneme, jak to bylo za nás. :dizzy_face:
No a Petrovi rodiče nám do toho taky nemluví, jen jsem už teda párkrát slyšela (tak od 3. měsíce), jestli by neměl dostávat čajíček. No zrovna dneska mi Dr. říkala, že pokud kojím, tak mu žádný další tekutiny dávat nemusím. No ale občas zkoušíme tu vodu, aby si zvykal. :slight_smile:

Hermi, mně ten tvůj odkaz taky přijde až moc přísnej. Ale neříkám, že je špatnej. No a je pravda, že na různých místech píšou různý věci, takže kdo se v tom má vyznat. :grinning: No a přiznávám, že my úplně zdravě taky nejíme.
A jak už psala Méďa, Vojtovka nebolí. Jen se dětem nelíbí, že je dáš do určitý polohy, která se jim nelíbí a držíš je v ní. No ale některý polohy jsou fakt náročný a když se k tomu mimčo ještě vzteká a mele, tak se nedá udržet.

Petru, kdy dáváš Toníčkovi ten chleba? Taky už ho můžem dávat, ale nevím, jestli k obědu, k večeři nebo ke svačině.

Leni, to věřím, že je to cvičení pro tebe náročný. A klidně se vypovídej. Snad bude brzy líp. Bylo by fajn, kdyby vám dali ze začátku lehčí cviky, i když oni jsou určitý cviky na určitý věci. Já jsem na tu RHB taky přestala chodit, protože se to Mišákovi nelíbilo. Ale u něj mi to přišlo neopodstatněný a naší Dr. taky. Ta má teda názor, že je fyzioterapeutek moc a musí se uživit (radši jsem jí ani neříkala, že jsem taky fyzioterapeutka, i když jen vystudovaná a nedělala jsem to), takže někdy tam Dr. děti posílají zbytečně. A že každý dítě je jiný a na určitý věci potřebuje jinak dlouhou dobu a tak kolem 2-3 let se všichni sejdou. No ale zas na druhou stranu by bylo blbý něco zanedbat, čím dřív se začne, tím líp. Je to fakt těžký.
Mně třeba na tý RHB řekli, že Mišák upřednostňuje 1 stranu (byly mu asi 2 měsíce) a Dr. říkala, že do 3-4 měs. je to normální. A on to pak opravdu přestal dělat. A když měl Mišák 12 týdnů, řekli mi, že je na úrovni 8 týdnů, že nesahá po hračkách,... a on to za 14 dní začal dělat. Nějak je nezajímalo, že se narodil o 3 týdny dřív. No a Mišák dělal pokroky, i když jsem cvičení flákala. No ale nechci RHB jen pomlouvat a podceňovat. Jsou i skvělý Dr. a někdy se rehabilitací dosáhne fakt hodně a jsou znát velký pokroky. No uvidíš, co ti řekne Dr. :dizzy_face: Myslím na vás, držte se. :slight_smile:

Jáji, to věřím, že na horách bylo hezky, taky bych jela. :slight_smile:

My jsme dnes byli u Dr. Samozřejmě Mišák usnul asi tak 3min. předtím, než jsme tam došli, tak jsem půl hodiny čekala venku, až se vyspinká, aby se nevztekal. :slight_smile: No a pak byl jak sluníčko. :slight_smile: Má 8600g a 73cm. :slight_smile:
A dneska byly novinky: opět si hrál se šuplíkem pod troubou a přiskřípl si tam trochu prsty. Celkem obstojně se ze čtyř zvedá do kleku, ale teda s oporou o něco. A když na přebalováku po koupání takhle poloklečel, tak si z toho sednul. :slight_smile: A je srandovní, jak se plazí. Přitahuje se rukama a odstrkuje se jen levou nohou a pravou má v koleni ohnutou ke stropu. Dr. říkala, že je to normální vývojový stupeň, že tak do 3 týdnů si bude pomáhat oběma nohama. A taky Mišáka baví lomcování dveřma a přivírá je. Tak snad si nepřibouchne prsty. A nejvíc ho samozřejmě baví koš na pleny. :slight_smile: Ale je fakt, že se teď sám víc zabaví, ale musím ho hlídat, kam leze a co vyvádí. :slight_smile:
A byla jsem cvičit. A ti moji chlapi to tu pěkně zvládli, i když teda Mišák asi 20min. brečel.

Jé, to je hodin, to zas budu ráno hotová. Tak dobrou noc. :slight_smile:
16. led 2009 v 01:26  • Odpověz
Petru, jojo, přesně tak jsem to myslela - že rodiče (nebo kdokoli jiný) se pozastavují nad tím, že dítěti něco nedopřeješ - a přitom je to úplně zcestné, vždyť za celý život toho pak sní ažaž :angry: Synovec třeba cca do 2,5 let neznal jiné sladké než občas dětské suššenky nebo piškoty a ani se na oslavách nesápal po stole, protože věděl, že to není pro něj (pobavil mě, když u nás byli v srpnu, to mu bylo 3,5, dělala jsem pro všechny pizzu z domácího těsta a samých dobrých přísad a pro něj jsem nechala nekořeněný kousek, ale on to nechtěl a s vážnou tváří říká: "To já ještě nepapám."). Ještě včera večer jsem na jiné diskusi zachytila postesknutí maminky, že její dvouleté dítě nechce uzeniny, co mu má pořád dávat, ale aspoň paštiku si dá :confounded:
Tyjo, s těma volbama je to drsné :astonished: a celkově jsi to měla s rodinou náročné. Nechápu Tvého taťku, že v takové situaci začal zase kouřit - na jednu stranu věřím, že pokud kouřil celý život, odvyká se hodně špatně, ale v takové situaci si jen uhoršuje :frowning2:

Stáni, nevěděla jsem, že jsi fyzioterapeutka :confused:, ale říkala jsem si, na jaké škole jste se učili vojtovku, tipovala jsem zdrávku. Mišák je šikovný :dizzy_face:
16. led 2009 v 08:51  • Odpověz
Ahoj holky,
já jsem včera odpoledne vykrizila...Andulka byla ukňouraná, měla hlad a já žádný mlíko...tak jsem HOnzu poslala pro příkrm a napsala to Jítě a snesla se smršť, ať ještě vydržím a zkouším to a nevzdávám...tak jsem ji nakonec dokrmila zásobama z lednice a večer jsem odsála 80ml, tak dneska aspoň trochu přidám, když bude krize. Jinak do sebe leji, co se dá, ale pořád mi to nepřijde jako významnej rozdíl. Ach jo...takhle mi holčinka nepřibere..

Pertu, neveselo, truchlivo bylo u vás, ještě, že je z tebe normální paní... :slight_smile:

Leni, vydrž nebo ji popros, aby vám dali něco lehčího, určitě se dá začít něčim jednodušším. My taky už dneska cvičíme a ječí ...to se nedá nic dělat, ale říkám znova, těžko navykneš takovýho velkýho kluka, aby se nechal nastrkat do něčeho, co fakt nechce...se mu ani nedivím, je to prostě nepříjemný...ale fakt to má výsledky...u nás...jen si to prijděte zpátky, co jsem psala o Andulčině ruce...jak se nám ji podařilo rozhejbat

Stáni..no vida, tak to si k tobě může, chodit pro rady :slight_smile: To je prima...Hermi zdravá výživa a Stáňa cvičení :slight_smile:

A ds tím jídlem, no jo, to je těžký...oni pro nás dělali to, co považovali za nejlepší a nechápou, proč my to těm svejm taky "nedopřejem" Náš táta chtěl Marťasovi dát buřta a jablko... :grinning: Ten dostal od ségry kouř, to jste neslyšely... :wink:

jinak Míšo Facebook...je taková šikovná věc, kde si najdeš kamarády ze školy, známý a jsi s nima spojená..pošlu, jo? :wink:
16. led 2009 v 10:25  • Odpověz
Ahoj holky,
Leni, to je mi líto, že musíte cvičit ... jak jsi to popisovala, co dělá Jeníček špatně, tak jsem začala o to víc pozorovat Danyho ... poslala tě tam dětská dr? Nebo jsi se rozhodla sama?
Já teda doufám, že by mě tam kdyžtak dr. poslala, kdyby se jí něco nezdálo ... Dany pase koníky, sem tam se taky postaví na dlaně, ale moc ho to a břichu mi přijde nebaví, chvíli vydrží a potom začne fňukat.
A pořád mi vrtá hlavou to přetáčení na bříško ... on nic takového nedělá a není ani nějak moc na strašně překulený, že by se aspoň snažil ... tak nevím ... :confused:

Ohledně příkrmů a stravy u dět ... já jsem měla strašný strach kvůli tchánovcům, protože hodně a rádi jedí ... vím, co dávali i malé neteři a bylo mi vždy za ní těžko ... ale nebylo to moje dítě, tak jsem to neřešila, když to nevadilo rodičům. Ale tam nebyla žádná vyjímka, že neteř krátce po 1.narozkách s námi jedla grilované maso s česnekovou majonézou, okurky se sušenkama matlala dohromady ... :stuck_out_tongue_closed_eyes: No strašný ... ale teď začal mít tchán nějaké zdravotní problémy a najednou si začali hlídat, co jedí a tak ... jedí menší porce, lehčí jídla, ... tuhle nám říkali, že je důležitý určitě teď do těch 2 let určitě hlídat, co Dany bude jíst a tak ... tak mi tak trochu spadl kámen od srdce ... jinat by to byl boj ...
A tchánovci už rok nekouří! Nevím, zda si pamatujete, že jsem vám na srazu říkala, že kouří každý víc jak jednu krabičku denně :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A představte si, že je to teď v lednu rok, co oba přestali. Jsem za to strašně ráda, už i kvůli Danymu, já bych to nesnesla, aby u něho kouřili, aby babička vezla kočárek s cigaretou a tak ... dávali si hezky celý rok penízky, co by jinak dali za cigárka, do kasičky a nestačili se divit, kolik si tam našetřili :sweat_smile:

Jinak u nás včera byli naši, no přišli v 19:45hod, takže Dany už spinkal v postýlce, s mamkou se nabavíme, tak je to celý na prd ... za celý večer se ani jedním slovem nezeptala na Danečka, takže je asi uražená a já jsem vyloženě nasr... jen píchnou, to bych vylítla jako čertík z krabičky. Snažím se to neřešit, ale užírá mě to ... bydlí takový kousek od nás ... ach jo ... no hold to musím překousnout ... sakra ... :rolling_eyes:
16. led 2009 v 10:26  • Odpověz
autor
stano . ja davam Tonikovi chleba k snidani....

docitam, kecalky....
16. led 2009 v 10:28  • Odpověz
Medi, jak často během dne kojíš?
Tady jsem našla něco, co je možné udělat pro zvýšení tvorby mléka:

- často kojit 10-20x denně, z toho alespoň 1-2x v noci
- přiklídat k oběma prsům při každém kojení
- prsy několikrát během jednoho kojení vystřídat
- před kojením prs promasíovat a prohřát, aby se usnadnilo vyvolání spouštěcího reflexu

Já jsem pila třeba teplé mléko, čaj u kojení, aby se lépe spouštělo ... držím pěsti, ať se mlíčko rozjede! :wink:

Když to nepůjde, tak nevidím nic špatného na tom, že dáš příkrm ... děláš pro to maximum a tohle člověk neovlivní, Dany měl už taky několikrát Bebu z lahve ... nechtěl ode mě pít jeden čas, tak jsem mu sem tam dala z lahve ... všude se píše dneska jenom kojit, kojit, kojit ... někdy mě to až vytáčí ... potom když je nějaký problém, a má být mamina v klidu po psychické stránce, nemyslet na to ... hmmm
16. led 2009 v 10:33  • Odpověz
Medi, Moni Ti to napsala dobře o těch příkrmech :wink: Ale věřím, že se ještě rozkojíš!

Moni, na povídání o kouření tchánovců si pamatuji. Jsou dobří, že to tak utnuli! A to odkládání peněz bokem je dobrá motivace.
16. led 2009 v 10:57  • Odpověz
jenom v rychlosti....
holky, já tady ted týden nebudu, zítra jedeme s Jendou na týden k našim do Klatov, takže, jestli bude Míša rodit, jak mi prosím dejte vědět, at o to nepřijdu, já budu úplně bez netu

Medi, já si taky myslím, že když bys Andulce dala párkrát UM, tak tím nic nezkazíš, at jí netrápíš hlady, něco jiného je přikrmovat, aby byla podle tabulek, ale když by měla brečet hlady, tak to asi možná bude nutné. Mlíčko zase bude, držím palce!

My jsem se ráno s Ládou rozhodli, že tu vojtovku cvičit nebudeme, po dalším neúspěšném pokusu o cvičení, prostě Jenda nemá nějaký velký problém, jen je pomalejší a tak ho nebudeme trápit, ani sebe. Ještě to chci probrat s tou doktorkou, ale nechci to dělat jen proto, aby dělal něco dřív nebo že je mu 6 měsícu, tak by to dělat už měl. Zkusím se ještě s někým poradit, ale já byla včera v takovým stavu, psychicky, že bych to fakt nedala. tak to jen tak ve zkratce.

víc jsem nestihla dočíst, až bude Jenda zase chrnět, tak se ozvu
16. led 2009 v 11:17  • Odpověz
autor
Medi : vy si teda taky zkusite s tou Vojtovkou a vubec...
kdyz vas tak ctu, tak jsem hrozne vdecna ze mi zadne problemy nemeli...tuk tuk...

Moni : s tim ze tchanovci prestali kourit zavidim...nasi kouri porad a to i presto co tatu potkalo...
jako jemu po operaci kolabovali plice a on zase huli !!!!!!!!!!! nechapu !!!!!!!!!! a jsem na nej nastvana....
jako ja chapu, ze je zavislej, ale snad je do pr....dulezitejsi aby zil....
jako uz kdyz mel tu operaci a vazne problemy, tak jsme se segrami krom litosti citili i nastavani, ze si za to muze sam....a ze je nepoucitelnej a nepokornej...
myslela jsem si, ze treba po tom, co 2 mesice nekoutril (protoze byl v umelym spanku atd) uz ani nebude mit chut nebo si aspon neda ze strachu a on ne...
a mama, aby mela klid, protoze kdyz by mu nedala, nadaval by ji, tak mu radsi da...
to samy jeho segra....
v nemocnici delala sceny, hroutila se tam, hrala divadla....ze z ni doktroi a sestricky uz nemohly...
a ted mu sama zapali, jen aby brasinkovi udelala prvni posledni, protoze on ma na cigarko chut....
nema cenu se rozcilovat.
Jestli bude mit tata rakovinu plic nebo mu zkolabujou plice, tak se obavam, ze uz budu opravdu prevazne citit vztek ....jako pred operaci mel i nejaky nalez na plicich a rekli mu, ze to budou resit po operaci...

Hermi : ten tvuj synovec je uzasnej....jak dite takhle vychovat ? aby to co nesmi nechtelo ? :slight_smile:
16. led 2009 v 11:25  • Odpověz
autor
leni, ja myslim, ze kdyz vase dr. rikala, ze to Jenicek az tak nepotrebuje, ze to nebude zas takova tragedie, kdyz cvicit nebudete. taky si myslim, ze to je jen o tom, ze je v necem pomalejsi nez o tom, ze by mel treba vazny problem, jako treba nedonoseny deti atd...
uvidis...dej vedet, co vam rekala dr.

Medi : hlavne se nestresuj....laktacni krizi ma driv nebo pozdeji kazda....ja to asi nemela tak hodne, ale taky jsem mela obdobi, kdy jsem mela na vecerni kojeni skoro prazdny prsa....
staci vydrzet a jak pise Mona, casteji prikladat....a kdyz to nepujde, tak vecer pred spanim UM, holkam z brezna vecerni Um hodne pomohlo.
ja ho teda nakonec pouzit nemusela, ale kdyby to melo trvat nejak dlouho, tak proc ne...
16. led 2009 v 11:31  • Odpověz
Petru, teda s tim kourenim, to je sila!! kdyz si vzpomenes, jak jste se o nej vsichni v nemocnici bali a on si ted v klidku kouri! Ja jsem taky docela casto nastvana na naseho tatku, je po 2 infarktech, ma se setrit, pravidelne jist, nepit alkohol, no dela samozrejme vsechno co nema, takze mu porad neco je a chodi po doktorech a jeste se tomu smeje, fakt me nekdy chyta takovy vztek, uz jenom ze bych chtela, aby tady byl jeste dlouho, uz kvuli Jendovi....
16. led 2009 v 11:37  • Odpověz
Moni, s mamkou je to smutny :frowning2: , že to nefunguje....

Moni a jak Daneček ve sportáku, líbí se mu tam? Jenda mi tam už od 10 hodin chrní a líbi se mu tam moc! jak je natocenej dopredu, po směru jízdy, takže vidí pred sebe, to je super, pozoruje si a je klid. teda brečí tam někdy taky, ale ne tolik jako v hluboký korbě.
16. led 2009 v 11:43  • Odpověz
Stáni, kluci váží skoro stejně :slight_smile: Mišák je šikula a dělá krásný pokroky, je asi super ho pozorovat, jak už si sám pěkně šmějdí, co? a hlavně částečně odpadá nošení na ruce :slight_smile: S tím čajíčkem to poslouchám pořád taky, jednou mi tchýně řekla, že kdyby pil čajíček, tak by tolik nepřibíral :confused: :confused: . Ale za dob rodičů pili čajíček všechny děti, dokonce slazenej, aby jim víc chutnal :slight_smile: a polívky se přislazovali, mě ted mamča říkala, abych do polívky dala lžičku cukru, že to pak Jendovi víc pojede :slight_smile:, ale mamče se to dá vysvětlit, proč to tak nedělat. Jendovi dávám taky zkušebně vodu, ale nechce jí, evidentně žízeň nemá, zato ve vaně ho nejvíc zajímá, kdy mu ukápne kapka ze sprchy a má tam pořád vystrčenej jazyk. :grinning:
16. led 2009 v 11:50  • Odpověz
Hermi, teda s tim uzeninama pro 2 letý dítě, to je síla!! a ten tvůj synovec je teda vzorně vychovaný!! to je se jen tak nevidí!! :wink:
16. led 2009 v 11:54  • Odpověz
Leni, záleží, jestli by to, že vojtovku cvičit nebudete, nemělo nějaké následky do budoucna? Ale zase když vaše dr. říká, že to nepotřebuje... Je to těžko, no. Jo, máš pravdu, všichni pili čajíček, slazený a ještě heřmánkový :angry: (a pak se člověk diví, že je alergický).

Holky, nevím, jestli je synovec vychovaný, ale když to neznal, tak ho to prostě nelákalo. Každé dítě je jiné, že. Jo, a na tu pizzu jsem mu dala samozřejmě samé pro něj vhodné věci, ale stejně ji nechtěl :grinning:
16. led 2009 ve 12:13  • Odpověz
Leni, já teda na vojtovku nedám dopustit, ale záleží na doktorce...možná, že by jednodušší cvik zabral, ne?
16. led 2009 ve 12:56  • Odpověz
autor
hermi . postrehla jsem, zes mu nabizela "zdravou"pizzu, ale i tak je to uzasny...
jako ja fakt tondu nebudu pucovat, pokud mu budou davat sladkosti, salamy apod a jeste ho ucit lhat. :angry:
tondu ted druhy den trapi zuby, je velky stesti, ze uz mi je od vcerejska trochu lip, jinak bych to fakt nezvladla.
je plactivej, ma takovy ty tahly sliny, trochu teplotu, sracku, dnes nechtel obed....skoro porad ho mam na kline, vydrzi na me sedet v klidu i pul hodiny.pride mi, ze ma natekly dasne, tak jen doufam, ze si to nenamlouvam a neni treba nemocnej, kdyz mame s F. chripku. Ale myslim, ze kdyby mel chripku byl by na tom hur, nevim....a navic to co mu je, jsou vsechno priznaky zubu....
16. led 2009 ve 13:37  • Odpověz
petru, to budu snad zase zuby, ne? Když má nateklý dásně, tak mi to přijde docela jasný... :unamused: Tak se držte...já jdu pít ten hnusnej kojící čaj..mi už leze i ušima... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. led 2009 ve 13:43  • Odpověz
Medi, já vím, že vojtovka funguje, určitě pro Andulku byla nutná, ale nechce se mi dělat jenom proto, aby Jenda dělal něco dřív, možná se bude trochu s tím lezením trápit, ale bude to tak nějak přirozeně. Hodně se nám to rozleželo, co vlastně ta fyzioterapeutka říkala, v tu chvíli nám připadalo, že cvičit musíme, ale když jsme se nad tím zamysleli, jak to vlastně s Jendou je, tak nám to připadá zbytečný ho takhle trápit.

Láda jde zítra do práce, tak jsme s Jendou sami doma a večer jedeme k našim. Ještě se zítra ozvu.
16. led 2009 v 18:07  • Odpověz
Hele a dneska tu vůbec nebyla Míša!!!!
16. led 2009 v 18:24  • Odpověz
Leni, já jsem tady :grinning:
jen jste toho nakrafaly dost a já to ještě nepročetla, ani nereagovala... byla jsem celý den pryč
16. led 2009 v 18:25  • Odpověz
teď jsem chvilku krafala na ledňáčcích, narodila se nám další miminka a navíc mě tam učí nakupovat přes e-bay :grinning:
16. led 2009 v 18:28  • Odpověz
Míšo, eBay to je mor! jak začneš, nejde přestat :grinning:
16. led 2009 v 18:49  • Odpověz
autor
taky jsem si rikala, jestli Misa nerodi, kdyz tu nebyla....ale pak jsem si rikala, to by snad kurna nekdo napsal sms, ne ? abychom to mohli zase sledovat skoro on-line :slight_smile:
Miso, Leni : jeste ze neumim anglicky...
16. led 2009 ve 20:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.