• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
já taky doufám, že bude Míša valit sms z porodky, abychom věděly, jak to probíhá :wink:
16. led 2009 ve 20:34  • Odpověz
Petru, krásný fotky, Toníček už slušně kramaří :slight_smile:
16. led 2009 ve 20:35  • Odpověz
jj holky, nebojte, budu informovat :grinning: ideální by bylo mít tam s sebou notebook :grinning:
16. led 2009 ve 20:36  • Odpověz
autor
jo jo leni, pres den neuklizim, nema to cenu....uklizim, az kdyz jde spat....
me tohle kramareni nevadi, kdyz ty veci nenici, navic to nedela kazdy den, ze by kramaril i neco jineho nez hracky. DVD ho popadnou tak jednou tydne :grinning:

Miso : ale nemusis psat vsem, vsak si to vzajemne rekneme. :wink:
a doporucuju si pak precist, jak to tu budem s tebou prozivat....
zvlast s odstupem nekolika mesicu, to je pak uzasna nostalgie ... :sunglasses:
16. led 2009 ve 21:00  • Odpověz
Ahoj holky,

Leni, tak si to u rodičů hezky užijte. :slight_smile:
Chápu tě, že s Vojtovkou zatím počkáte. Vím, že člověk se bojí, aby něco nezanedbal. Ale třeba děti začínají chodit mezi 10.-18. měsícem, což je celkem velký rozpětí, tak je jasný, že ani ostatní věci nebudou dělat všechny děti ve stejném věku, navíc podle tabulek. A Jéňa to má o to těžší, jak je velkej. Tak snad to bude všechno v pořádku. Je to šikulka a určitě na všechno přijde, jak to dělat. :slight_smile:
Třeba Mišák se začal do sedu přitahovat až teď na jídelní židličce. A nožky si začal chytat až v 8.měs., ale do pusy je teda ještě nedal a asi ani nedá. :slight_smile:

Moni, s tím otáčením na bříško. Syn kamarádky se začal otáčet v 6ti měsících (Mišák ve 4,5měs.) a pak začal poměrně brzy lézt, takže to uměl dřív skoro o 2 měsíce než Mišák. Prostě každý mimčo je jiný. :slight_smile:

Medi, já si taky myslím, že Vojtovka je dobrá, ale ne vždy je nutná. Třeba u vás to bylo asi kvůli zlomenýmu klíčku a kvůli tý dečce. Jindy je to kvůli jiným zdravotním problémům. Ale přijde mi to zbytečný dělat to jen proto, že už to má mimčo umět podle tabulek. Samozřejmě když už je to delší dobu, tak Vojtovka určitě pomůže, ale když je to o kousek, tak nemá cenu to uspěchávat. I když je jasný, že se člověk bojí, aby něco nezanedbal.

Hermi, já mám gympl a pak VOŠ fyzioterapii, ale radši to nikde moc neříkám, protože už je to přecijenom 6,5 roku a kromě praxí ve škole jsem tu práci vůbec nedělala, takže už jsem toho hodně zapomněla. A navíc v týhle práci se člověk nejvíc naučí právě praxí.

Petru, fotky Toníčka jsou fakt moc hezký. Kramaří už pěkně, co? No já po Mišákovi zatím během dne ještě uklízím, ale ještě toho nevytahá zas až tak moc. Ale máš pravdu, že to nemá cenu. Brzy to taky asi vzdám, jen Petra z toho asi picne. :slight_smile:
A dívala jsem se na fotky, když se Toníček narodil. To je fakt úžasný, jak ty děti rostou a jaký dělaj pokroky. :slight_smile:

Míšo, tak se těšíme na info. :slight_smile: Kdy jdeš na další kontrolu? A jak ti je? :slight_smile:

My jsme dnes byli doma. Ráno jsem ležela v posteli, na boku pod peřinou a Mišák mě dokázal přelézt. :slight_smile: Sice asi na 4. pokus, ale dokázal. No začíná být čím dál rychlejší a šikovnější, takže bude co hlídat. :slight_smile:
Jinak teda byly i slzičky. Jak už klečí, tak to chudinka ještě někdy neustojí. :slight_smile:
Ale Leni, máš pravdu, že je úžasný sledovat ty jeho pokroky. :slight_smile:
A jak jsem ho chválila, jak hezky papá, tak dneska dělal blbosti a pořád se v židličce přetáčel,...
Zítra jedeme na návštěvu k P. rodičům, tak snad to bude v pohodě. :slight_smile:

Hezký víkend. :slight_smile:
16. led 2009 ve 23:35  • Odpověz
Stáni, napsala jsi to moc pěkně s tím cvičením :wink:

Musím tady pochválit Jendu, už jsem ho dlouho nechválila, ale tenhle týden mi dělá jenom radost, hodně si hraje sám, je to šikulka, směje se a připadá mi, že mi rozumí, když něco říkám, připadá mi, že se ten náš vztah ted hodně posunul, už to není to miminko, co jen koukalo, je to už pěknej rošták. :wink:

Holky, loučím se, jdu balit a odpoledne jedeme. Když by se něco dělo, tak mi prosím písněte sms, moc dík! Míšo, když by jsi rodila, tak ti přeju, aby to bylo rychlé a bez komplikací! :slight_smile: přihlásím se příští sobotu. pa
17. led 2009 v 11:35  • Odpověz
Ahoj holky. tak změná žádná, odsávám...ale nevím, jak to mám udělat, když se mi za hodinu neudělá skoro žádný mlíko...ach jo. Tak včera prdelka dostala nutrillon a dneska k obědu taky. Zkusím to vydržet a dostane odstříkaný mlíko...( ale večer jsem ho zas odsála jen 50ml) tak nevím ,co se děje...snažím se tím ntrápit, ale moc to nejde....

Honza je zlatej, teď je u Andulky, která se pokouší usnout i přes škytavku...:slight_smile:

petru, ebay je i v němčině, kde si myslíš, že jsem kupovala německý knížky, švagr lyže a chariota a druhýmu švagrovi lyže... :wink:
17. led 2009 ve 13:06  • Odpověz
autor
medi : hele jako neprovokuj...si myslis , ze mi to je v nemcine k necemu ? :sweat_smile:
mam sice z nemciny maturitu, ale jako uz nereknu ani jak se jmenuju...(no to mozna jo), ale proste total zapomenuto, pac se mi ta rec nelibi :sweat_smile: pardoooooon :sunglasses:

leni . koukala jsem na fotky jenika, ön je tak hezkej chlapecek. Na ty oci bude jednou tezce balit. Me by mel jistou, miluju hnedooky....
a v tech maskacich a kosili mu to silene slusi.
uzij si to u rodicu !!!!
17. led 2009 ve 23:05  • Odpověz
ahoj holky,
se hlásím... abyste věděly, že nerodím :slight_smile:.

Tom jel lyžovat (včera měl svůj klasický trojboj - běžky, spinning, volejbal) - já byla s ním na procházce - on běžkoval, já vedle něj šla - hodně ostře... a náš malý? ani to s ním nehlo...

hodně mě teď chytají záda, z mé páteře tvaru C (skolioza) se ještě k tomu stává nějaká zvláštní pokroucenina, takže horor... vydržím sedět tak 15 minut... to už je lepší něco dělat - tak vytírám a tak, protože ty záda u toho bolejí podstatně míň...

tak vás dočítám letmo... tak mě, poctivému dopisovateli, odpusťte absenci :wink:
18. led 2009 v 08:48  • Odpověz
Ahoj holky,
tak u nás taky žádná významná změna. Včera odpoledne jsme vyrazili na prochajdu a Honzík to chtěl asi po 20 minutách zabrousit k rodičům...tak pak z něj vylezlo, že jde biatlon na Eurosportu...jsou v tomhle děsný. Tchýně potřebuje nakoupit, ale protože dávaj skoky, tak nejede... :wink: :grinning: :grinning: :grinning: To je famílije... :slight_smile: (pro germanisty - petru e Familie - rodina :grinning: :grinning:)
Večer jsme potkali kamarády (sestřenice tý kámošky je z Úval a chodila se ségrou do třídy a bli u nich na návštěvě, mají 3 měsíčního chlapečka Vašíka :slight_smile: tak jsem ji viděla po letech),..a páč jsme nevěděli, co s načatým večerem, tak jsme je pozvali. Andule byla čilá, furt pusinku pd ucha k uchu...i v půl desátý...no,nakonec to bl boj, ale uspali jsme střídavou péčí :slight_smile: Měli jsme naplánováno, že zkusíme novou hru Walhalla, takže na ni došlo asi v deset, ale docela je to zábavný..Jen se mi tu přioplili ginem s tonikem, kterej Lucka s Ondrou přinesli...tak byli fakt veselí :slight_smile: Já měla jednoho radlera, páč jsem věděla, že budu ještě odsávat...A spát jsme šli v jednu...tak jsem dneska jak přejetá, páč Andulka v noci hejkala, po tom UM ji asi bolí bříško, tak jsem ji houpala...a nespala...a tak.

Míšo, vytírat je správný pohyb....u nás by se ti nechtělo, tady spadla bombička, nevylucováno, bordel v kuchyni...ale já td hlídám dítě a Honza dělá přípravy, takže smolík, uklízet se nebude :slight_smile:
18. led 2009 v 10:57  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Stáni, a můžu se zeptat, proč se fyzioterapii nevěnuješ?

Míšo, včera jsem nakoukla a říkala si, že nepíšeš - nahlaš se aspoň jednou denně, ať víme, že žiješ, ju? :wink:

Já mám doma maroda - v pátek lehl, tak jsme ani nešli včera na ples, jak jsme plánovali, jen jsem šla pomoct připravit na něj jednohubky (ve 4 lidech jsme jich udělali asi 850 :grinning:). Ale zažila jsme teď dobré psycho - poprosila jsme manžela, ať mi oloupe a nastrouhá celer (dělá se mi z něj ekzém) a on potom při strouhání, že si musí udělat pauzu, že se mu točí hlava. Podívala jsem se na něj (předtím jsem se věnovala jiné práci), viděla, že je úplně bílý a poslala ho lehnout. Raději jsem šla s ním, ale stejně jsem nezabránila tomu, aby omdlel, snažila jsem se ho zachytit, ale 95 kilo se chytá blbě, tak se navíc bouchl hlavou do dveří (snad jsem ten náraz aspoň trochu ztlumila). Tak jsem ho začala liskat, ale nepomáhalo to, tož jsem si namočila ruku, že mu nastříkám vodu do obličeje, a při tom stříkání se probral. Brr, připadalo mi, že je v bezvědomí strašně dlouho :astonished: Jsem ťula, měla jsem mu zavčasu dát židli - ale nenapadlo mi, že omdlí :frowning2:
18. led 2009 ve 12:14  • Odpověz
autor
hermi : desnej zazitek .....brrrrrrrr :frowning2: TM takhle omdliva bezne ?
18. led 2009 ve 13:05  • Odpověz
Petru, právě že ne (to bych asi na to byla lépe připravena). Poprvé a naposled omdlel kdysi zamlada v nějaké vydýchané kapli.
18. led 2009 v 17:31  • Odpověz
hezké odpoledne :slight_smile:
Medi, to je prima, že jste si včera povyrazili s kamarády :slight_smile:, to je třeba :slight_smile:.
Hermi, teda, to muselo být hrozně nepříjemný... a co ta hlava, bouchnul se hodně? no uf, už je mu dobře? a nevyčítej si, že jsi mu nedala židli.... těžko jsi mohla rozpoznat, že se tak rychle zklátí ... takhle "po akci" člověka napadají ta nej řešení, ale v té rychlosti těžko něco zmůže.... no naštěstí to dopadlo takhle, snad si tu hlavu nerozbil..
a ten čas se zdá asi nekonečnej co?

my byli popřát ségře k narozeninám... a Tom jel zpátky na běžkách a chudák se mi někde zatoulal - ale volal, že už se našel, jen v jiné části okresu, než předpokládal.... a mě trbuku ani nenapadlo mu nabídnout, že pro něj dojedu autem...
tak čekám, až dojede
18. led 2009 v 17:38  • Odpověz
No, hermi, to je teda drsný...chudák. A už je mu dobře? A je jinak nachcípanej?

Míšo...milující manželka, co? :wink:

U nás nic novýho, kojení furt na pytel, dneska byl 3x nutrillon, štve mě to, ale co se dá dělat.... :frowning2: Musím vydržet, ale po pravdě už se mi trochu dělá šoufl z toho kojícího čaje a jinejch...
18. led 2009 ve 22:11  • Odpověz
já jdu popřát dobrou noc :slight_smile:
manžel se mi naštěstí vrátil, i když místo plánovaných 12 km jich dal minimálně dvojnásobek :grinning:
já mu nabízela, že kdyby cokoliv, má zavolat, tak jsem si říkala, že snad není nesvéprávnej a kdyby potřeboval, tak mi o odvoz řekne.... ale on nechtěl.... a mě v tu chvíli nenapadlo se "vnucovat". no tak má aspoň o zážitky víc a prozkoumaný okres z jiné strany :grinning:

já jdu pomalu ho hajan si číst, snad se vyspim líp než na dneše.... malej nedává žádné info o tom, že by se chystal na velkou cestu, takže ráno jsem tu jako na koni :grinning:
18. led 2009 ve 22:22  • Odpověz
Medi a s těma čajema to nepřeháněj.... jestli to tak má být, tak čaj tomu sám o sobě nepomůže.... spíš trochu dobré nálady a andulka bude hnedle veselejší!!! :wink:
18. led 2009 ve 22:23  • Odpověz
Dobré ráno,

doufám, že jste si víkend všichni užili :dizzy_face: Já byla cvičit, v kině, posedět s kamarády...takže celkem fajn víkend.

Nakrafali jste toho tolik, že si nejsem jistá, že budu schopná reagovat...

Hermi, ufff ten tvůj zážitek s manželem... hlavně, že je v pořádku!

Leni, užij si to u mamky.
Ještě k tomu cvičení - vím, že je to pro tebe náročné psychicky, ale já bych to nepodceňovala... nejde o to, že Jenda není podle tabulek, že jiné děti v jeho věku dělají to a ono. Ale právě proto, že je tak velký, měl by mít ty potřebné svaly dostatečně pevné, aby si právě při plazení, batolení a následném stoupání nějak neublížil....a neměl pak případně zdravotní následky (třeba se zády...).
Já vím, mě se to mluví, když své dítě nemám, zatím netuším, jaké to je a asi se nedokážu dostatečně vžít do vašich pocitů, ale je to prostě můj názor. A když nejde tento cvik, určitě bych si došla (pro začátek) pro nějaký jednodušší...

Medi, mrzí mě, že tě to kojení stále trápí, ale přesně jak píše Míša. Možná se na to přestaň soustředit, řekni si, že je super, že jsi zvládla kojit 4 měsíce, vem si že někdo nekojí třeba vůbec. Když budeš vystresovaná, že nekojíš, tak kojit stejně nebudeš a akorát se budete obě trápit. UM je v dnešní době kvalitní, tak se není čeho bát. Je myslím důležitější být v pohodě než za každou cenu kojit mateřským mlékem. Toť můj názor.

Tak a já jdu předstírat práci :unamused:
19. led 2009 v 07:49  • Odpověz
ahoj holky, hlásím se celá a opět bez jakýchkoliv příznaků, takže je jisté, že dnešní 19 mému muži nevyjde... a to si byl taaaak jistý - no ale náš tvrdohlavec ví své...

ten jestli se rozhodne vylézt, tak jedině zádama... ty mě teda bolí fest, trochu pomáhá masáž a teplá voda, tak budu asi celej den ve sprše nebo nahřívat....

Ali, napsala jsi to moc hezky ohledně kojení, mám ten samý dojem, Méďa fakt udělala vše, co se dalo a teď je spíš čas na to, aby jste byly spokojené obě holky! a fakt mi příkrmy nepřipadají jako takové zlo...
a souhlasím teda i ohledně cvičení, možná ten názor je opačný, než holky máte .... a každý to má jinak, někdo dá víc na stravování, někdo na cvičení, pro mě (vzhledem k mým celoživotním problémům se zády) je zase držení těla důležité - vůbec nejde o tabulky, to nesnášim, ale bála bych se představy, že by měl třeba Jenda nějaké pozdější problémy - ať už křivé nohy nebo záda...
ale vůbec tím nechci vyvolat nějaké dohady nebo tvrdit, že se Léňa rozhodla špatně, jen píšu svůj názor, jak to zase vidím já no...

přemýšlím, jak naložit s dneškem - vypadá to na krásné počasí... ale doma si chci přerovnat komodu a skříň, tak nevím, jak to skloubit...
19. led 2009 v 08:35  • Odpověz
no tady to frčí teda...
venku je taaaaaak krásně, bomba! :dizzy_face:
19. led 2009 v 11:04  • Odpověz
no jo všichni někde trajdaj s kočárama :grinning:
19. led 2009 v 11:40  • Odpověz
já taky půjdu trajdat s kočárem - ségra jde ke kadeřnici, tak budu hlídat -ale docela se tady zatáhlo teda, to mě štve...

jinak jsem přidala fotku břuchu do alba - tak snad je ta fotka poslední... :sweat_smile:
19. led 2009 ve 13:11  • Odpověz
Bříško krásný, zdá se mi pořád takový malý oproti jiným fotkám... :dizzy_face:
Tak si hezky užij kočárkování, jo a tady se to taky zatahuje... vše co jsem mohla, jsem tu udělala, tak jdu domů :sunglasses:
19. led 2009 ve 13:14  • Odpověz
Ali, malý? naši se včera zhrozili, jestli tam nemám dvě :grinning: :grinning: :grinning: mi přijde, že mi teď za poslední dny vyrostlo - skoro nezapnu bundu a hlavně mi otekl ksicht - no krasavice, krasavice.... (a s tím ksichtem mi to bohužel potvrdilo i okolí - některý lidi by si na hubu měli dávat zámek :angry: )
jé ty už jdeš? tak pěkné odpoledne přeji! :sunglasses:
19. led 2009 ve 13:20  • Odpověz
Míšo, podle těch fotek mi nepřijde, že by se nějak výrazně zvětšilo, o trošku jo, ale... ksicht neposoudím, ale nevěřím, že to je tak zlé :dizzy_face: na lidi kašli!!!
Jinak já už sem se přemístila z kanceláře domů a přemýšlím co podniknu... :confounded:
asi si půjdu napustit vanu, a pak zalezu do postele, jak nic nedělám, tak jsem pořád ospalá... no a nějak posledí dobou špatně spím :angry: , tak to zkusím trochu dohnat...
pěkné odpoledne si představuji jinak, ale mám smolíka (teda jako smůlu) :frowning2:
19. led 2009 ve 14:18  • Odpověz
Ali, fakt je to zlé.... ale už jen pár dní :grinning:
no, smolíka fakt máš - trdlo :grinning: :grinning: :grinning:
19. led 2009 v 17:13  • Odpověz
no tak dneska si tu asi nepokecáme... holky, kde jste? furt chcete, abych rodila, a kdyby to začlo, tak to prošvihnete :grinning:
19. led 2009 v 19:49  • Odpověz
Ahojky!
Míšo, nakukuju hlavně kvůli tobě, zda jsi ještě 2v1, abych o to nepřišla ... :grinning:
koukala jsem se na foto pupíku, moc hezký! A stejně mi nepřijde nějak hodně moc veliké! Takové akorád! :wink: A ohledně nateklého obličeje ... tak já jsem měla těsně před porodem a hlavně snad v den porodu úplně strašný obličej, přišel mi jednou takový ... zadržovala jsem vodu a ke konci jsem byla v obličeji jako koulička ... nic si z toho nedělej, protože já jsem odrodila a úplně jsem splaskla a to hned ... :grinning: teď když někdo vidí foto těsně před porodem v porodnici, tak by mě nikdo nepoznal ...
19. led 2009 ve 20:31  • Odpověz
Ahoj holky, zase děkuju za podporu. KOjení furt stejně, někdy mám pocit, že se to lepší, ale aspoň toho není míň. Jen jsem ji teď večer nafurtovala nutrillonem a ona mi nechtěla 2 hodiny usnout. Nejdřív se tlemila v postýlce, pak začla kňourat, pak brečela, pak zase kňourala a když začla zabírat, tak se pokadila, takže se šlo přebalit a celý nanovo...ve výsledku ji začalo zlobit asi bříško, tak jsem šla nahřát pecičky, během toho mi tam vlezla kočka, takže drápala křeslo a budila ji, tak jsem vyháněla kočku...no a nakonec jsem po 2 hodinách nevydržela, vyndala ji z postýlky a za 10 minut spala... :frowning2:

JInak jsme byly dneska na rehabilitaci, točí se na bok, jen to jedno rameno má slabší, takže zpět máme jeden cvik, co ho teda moc nemusela, ale jinak nás chválila, že se jí moc líbí, že vypadá, že je vše v normálu, že není ani opožděnej vývoj :slight_smile: A prej jí tam dorazil malinkej chlapeček, co je chvíli na světě, co má to samý jako Andulka a nehejbe vůbec ničím :frowning2: že prej má nejspíš vytrženej nerv z míchy...chuděrka... :unamused:

Mám tu dobrej binec... :sunglasses: :sunglasses: Ale už jsem dneska pracovala dost. :sunglasses:

Míšo, Alčo, co odpoledne? Byla vana a kočár?
19. led 2009 ve 22:08  • Odpověz
ahoj holky, jen se v rychlosti hlásím, že jsem vcelku... malej je prostě zabedněnej no... má šanci zítra, pak mu nastanou krušné časy...

jdu na kontrolu, tak tu nebudu, kdyby čistě nááááhodou něco, což ale fakt nepředpodkládám, dala bych vědět jo? pak jdu ještě do města a tak, tak na netu budu až odpoledne!
tak pěkný den
20. led 2009 v 07:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.