• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
autor
stano : taky by me zajimalo, jak to bylo s tema pauzama...ale i kdyz zrovna clovek nema kontrakce, tak i tak je to vycerpavajici...taky psychicky..kdyz chvili kontrakce jsou a postupuje to a pak nic....
me porod postupoval krasne , bez pomoci doktoru a od prvnich kontrakci za 9,5 hodiny odrozeno, takze fakt super porod, i kdyz posledni hodina byla hnusna....
jako nerikam, ze me ty kontrakce neboleli, ale ja bolest snasim docela dobre a bylo to pro me lepsi nez MS bolesti, co jsem driv zazila.

ja myslim, ze 13 hodin je takovej standard....ze t neni tak sileny, ale zaroven to neni zadnej med....
vsak nam Misa povi, jak to vnimala. Jsem hrozne zvedava na jeji popis porodu a pocity a hlavne na fotky Filipka !
21. led 2009 ve 23:29  • Odpověz
Petru, jojo to je jasný, že je to vyčerpávající i bez kontrakcí, hlavně psychicky,...
No mně taky porod postupoval krásně. Když jsem to teď četla v tý knížce, tak mi to přijde až neuvěřitelný. Praskla mi voda, za 3 hod. začaly silnější kontrakce. Ty trvaly asi 2,5-3hod., ale dalo se to (taky myslím, že bolest snáším celkem dobře). A pak asi půl hodiny silný kontrakce, kdy jsem brečela bolestí. No a za další půlhoďku byl Mišák na světě. A to už mi takhle zpětně ani nepřijde, že to bolelo, jak už se něco dělo,... No příroda to zařídila dobře, aby se porodní bolesti zapomněly. :grinning: Jen se bojím, že případný další porod už tak snadný nebude. A vlastně ani nevím, co mě čeká, když jsme to vzali tak hopem. :slight_smile: No uvidíme. :slight_smile:

Na Míšiny zážitky a popis porodu jsem zvědavá a na fotky Filípka se taky moc těším. :dizzy_face:

Dobrou noc. :slight_smile:
22. led 2009 v 00:24  • Odpověz
Ahoj holky! No to je supéééé!
Míšo strašně moc velká gratulace tobě a manžílkovi k narození Filípka! :slight_smile:
Už se těším na fotečky a na zážitky z porodu ...

Já nevím, já se dalšího porodu bojím docela dost ... ty bolesti byly docela v pohodě, i když to trvalo dobu, ale dalo se to prodýchat ... pro mě nejhorší zážitek byl až konec ... to bylo strašný, když nešel ven a hrozili kleště :unamused: To byl asi pro mě ten nejhorší zážitek z celého porodu, když mi doktoři lehali na břicho a vyloženě ho silou vytláčeli ven ... brrrrr ... a to si pomatuju do dneška a fakt se bojím, bojím ...
U mě byl problém ten, že jsem se krásně otvírala a potom když už to bylo k porodu, tak Danymu nešla přetáhnout přes hlavičku ta branka nebo spona nebo jak to říkal doktor a ta ho pořád vracel do porodních cest ... jeden doktor rval tu branku a druhý mi hopsal na břiše :stuck_out_tongue_closed_eyes: potom už mu šlo pomaleji srdíčko a to už byl frkot ...
22. led 2009 v 08:47  • Odpověz
Míšo a Tome, hrozně moc gratuluji!!! :dizzy_face: :dizzy_face:

A děkuji nějakému dobrodinci, co mi poslal SMS - přečetla jsem si ji až ráno (večer jsem vypla telefon minutu před tím, než mi přišla :grinning:) a překotně ji poslala i Stáně a pak si uvědomila, že Stáňa o tom určitě ví :grinning:
22. led 2009 v 08:52  • Odpověz
Aha, tak ten dobrodinec byla Petru - díky! A taky děkuji za ozřejmení délky porodu, myslela jsem si, že se Míša trápila dlouho a ono to bylo celkem normální. Ale určitě si kočka užila svoje :frowning2:

Moni, to jsem nějak prošvihla, že jsi měla tak drsný porod :astonished: Ber to tak, že drhý porod může být jiný :wink:

Tome, díky za zprávy, doufám, že sem dáš fotky co nejdřív :wink:
22. led 2009 v 09:12  • Odpověz
autor
monisek : mam to stejne....kontrakci se nebojim atd, ale taky mi na konci lehali na bricho apod....fakt tlaceni bylo nejhorsi, at si rika, kdo chce co chce...
taky jsem se otvirala krasne a ke konci nemela zaslou branku, takze jsem mela tlak na konecnik a jeste jsem nesmela tlacit...to bylo taky dost hrozny....to jsem uz fnukala...
jako dite se tlacilo ven a ja nesmela tlacit...brrrrrrrrrrrrrra Tonik uz mel pak taky spatne ozvy.... ja nerada vzpominam jen na tu posledni hodinu, spis pul hodinu, jinak bych si to zopakla ¨klidne znova.
a taky se bojim komplikaci, kdyz tady ctu ty nektere pribehy, tak se fakt dost bojim, aby to mimco doktori vyndali vcas atd.....

ale rika se, ze druhy porod byva lehci nez ten prvni....jen to zavinovani delohy pak daelko vic boli....jsem byla na pokoji s druhorodickama a ty meli normlane po porodu kontrakce, jak je ta deloha bolela...docela sileny...

taky me zpetne mrzi, ze treba nemam porod na videu, rada bych si to pripomnela a hodne veci mam v mlze. Docela zvidim Frantiskovi, ze si to muze lip vybavit, ze to ma v pameti jasny....ja byla ke konci jakoby v tranzu, ani Tondu si moc nepamatuju hned po vyndani....hrozne jsem se pak klepala a byla mimo... :slight_smile:

hermi : ta sms byla ode me.
22. led 2009 v 09:16  • Odpověz
Ahojky,

Míša vás všechny moc zdraví! Mluvila jsem s ní, má se dobře, Filípek je OK, jen ho zatím nemá u sebe, protože je jí ještě dost slabo a občas má náběhy na mdlobu... porod vám popíše sama :dizzy_face:
Fotky by měl Tom dodat snad dnes večer, tož tak.
22. led 2009 v 09:38  • Odpověz
autor
jaji : diky za info...fotky az vecer ? to je za moc dlouho, ja tu porad chodim cumet, jestli uz tu nejsou... :sunglasses: :dizzy_face:

tak snad bude Mise brzo dobre. Me bylo taky dost na omdleni a kdyz jsem sla poprve do sprchy, tak jsem sebou malem sekla, taky to byl jeden z duvodu, ze mi Tondu dali az vecer. Porod ve 12:15 a dali mi ho az ve 20:30.
Ja jsem ted porad v takove nostalgii a to to bude brzo rok !!!!!
ale proste na casy v porodnici rada vzpominam...nemela jsem Tondu porad u sebe (hypoglykemie, zloutenka) tak pro me byla kazda spolecna chvilka hrozne vzacna...vzdycky jsem se silene tesila, az mi ho privezou nebo az ho pujdu k sestram nakojit...

jsem hrozne zvedava co bude misa rikat o porodu, jak moc se to lisilo od jejich predstav a jestli je zklamana nebo naopak prijemne prekvapena.
Ja si to predstavovala horsi nez to nakonec bylo a to jsem se porodu nebala...ale ta posledni pulhodina byla zase horsi nez jsem si myslela ze bude.
No porod je proste zazitek na cely zivot :grinning:
22. led 2009 v 10:16  • Odpověz
Jééé, ještě foto není ... já tady odbíhám od žehlící prkna a taky pořád nakukuju ... :slight_smile: Jsem zvědavá na Filípka a potom na zážižky z porodu ...
Petru, tak to jsme měly dost podobné ... já bych si porod taky zopákla, až na tu 1/2 hodinu na té koze ne, to bylo fakt drsný ... kolikrát vzpomínám na porod, co bylo a tak těsně než se narodil a potom po narození a spoustu věcí si tak nějak nedokážu vůbec vybavit ... taky to mám v mlze ... někdy mi Martin řekne, že když se dělo to a to a já to třeba vůbec nevím ... taky si vybavuju to, když se na malého přišli podívat rodiče, jak měli plný oči slz a tak, bylo to takový krásný, dojemný ... a když za mnou chodil Martin a pořád jsme ho pozorovali ... :slight_smile:
Já měla Danyho u sebe pořád, dali mi ho asi 5 hodin po porodu ke mně, k večeru si ho vzaly sestřičky a přes první noc ho měli u sebe a v 6 hodin ráno mi ho přinesli a od té doby jsem ho tam měla ...
22. led 2009 v 10:37  • Odpověz
Ahojky,
tak takhle zpětně mi nejhorší přijde ta cca půlhodina, kdy jsem měla velký bolesti, ale nevěděla jsem, že už je to skoro konec. Když jsem si pak zavolala PA, tak pak už to šlo rychle - na sál,... To tlačení bylo taky hodně bolestivý a ze začátku jsem špatně tlačila. Ale myslím, že asi při 4. kontrakci se Mišák narodil. No asi mu to šlo i líp, že byl menší. :slight_smile: Jojo, říká se, že druhý porody jsou rychlejší, ale znám i případy, kdy to tak nebylo. Prostě každý porod je jiný. Ale nemůžu říct, že bych věděla, do čeho jdu, až se bude blížit další porod. :slight_smile:
A Mišáka mi přinesli asi 4hod. po porodu a pak byl pryč jen 1 noc, kdy byl na solárku. :slight_smile: To mi ho nosili na kojení. :slight_smile:

Tak snad bude Míše brzy líp a bude si moct Filípka užívat. Ale podle toho, co psala, před porodem moc nespala, tak je jasný, že si potřebuje odpočinout. :slight_smile:
22. led 2009 ve 12:15  • Odpověz
Holky, jen jsem to prolítla..Míše ještě jednou gratuluju, posílala jsem jí smsku :slight_smile:
Jaji, díky za zprávy

Já sjem do dvou překládala do nj nějaký debilní tabulky, nestihla jsem to, poslala ráno zbytek a ta pí mi napsala, že se mnou ta firma ukončuje spolupráci.Kráva. Řekla mi "pár tabulek" ...ale bylo toho fakt hodně...no tak nám to zaplatěj a ať si políběj...sorry, jsem naštvaná...

Jdu se věnovat mladý, včera zas horor u usínání...do půl 11...to byl večer jedna báseň.
22. led 2009 ve 12:26  • Odpověz
autor
Medi . nedivim se ze ses nastvana....

Stani . ja doufam, ze druhy porod bude lepsi v tom, ze uz budu vedet jak tlacit, taky jsem ze zacatku tlacila spatne.no ale na to jak jsem tlacila blbe, tak to bylo taky rychly a mam pocit, ze byl Tonda taky venku tak plus minus na ctvrtou kontrakci...nevim...me to prislo hrozne dlouhy to tlaceni, ale frantisek rikal, ze to bylo do peti minut hotovy :astonished:

vubec si nedovedu predstavit, ze nekdo ma tlaceni i hodinu a pak treba kleste nebo cisare....
me ke konci rikali, miminku uz se tam spatne dari, tak to me vyhecovalo a pak taky, kdyz tam prisel primar, koukl na me a rekl : na tuhle kontrakci porodime....
to mi taky pomohlo.
fakt je klika, ze jsem se pak do toho oprela a ze jsem mela silu, protoze jsem nemela nejak extra vycerpavajici prvni dobu porodni...a taky jsem noc pred tim jakz takz spala....
na to jak jsem spatne tlacila a na to jak byl Tonda velkej mam fakt kliku, ze jsem nemusela pod nuz.....
za to mam jizvu az k zadku, kterou jeste ted cejtim :grinning:
22. led 2009 ve 13:24  • Odpověz
Holky, a jak se z pohledu zkušených rodiček díváte na ambulantní porod - porodit a cca do 4 hodin jít? Nakukuji do diskuse Attachment parenting a u těch holek je to celkem běžné.

Medi, tyjo to naštve :angry: Darebáci :angry:
22. led 2009 ve 13:50  • Odpověz
autor
hermi : ja jsem byla za pobyt v porodnici vdecna...ja nejsem moc odvazna zena a byla jsem rada, ze jsem pod dohledem sestricek a doktoru....ja bych to psychicky zvladala asi spatne, jit hned domu, nehlede na to, ze jsem nemohla asi 14 dni sedet atd....takze predstava, ze se doma staram o mimco, vareni, domacnost atd....jako Frantisek by mi asi pomohl, asi urcite....ale me proste pobyt v porodnici nevadil....citila jsem se tam v bezpeci a mela jsem klid na to si na Tondu zvyknout a pak jsem se doma tolik nebala atak...

ale chapu, ze nekdo byt v porodnici nechce. a i jejich duvody chapu. Ale ja jsem srab, mam to proste jinak.
Ono je hezky byt hned odma s manzelem, mit domaci stravu atd atd...ale me to v porodnici bavilo. Brala jsem to jako pobyt nekde na tabore :grinning: ....byla tam sranda (mela jsem stesti na fajn holky) a bylo pro me opravdu moc fajn, ze jsem tam s tema holkama na stejny lodi, doma bych si asi pripadala neschopna atd...

ja uz jsem cela netrpeliva na fotky Filipka....takhle nas napinat :slight_smile: se tesim jak dite na vanoce... :slight_smile:
22. led 2009 v 15:29  • Odpověz
Petru, díky za názor :wink: Tvé tvrzení o "táboře" si vybavuji, pobavilo mě tehdy i dnes :grinning: Já to právě beru tak, že manžel by se o chod domácnosti postaral (ne že by v tom byl nějaký přeborník, ale zvládne to) a já bych se v klidu mohla věnovat dítěti, nemusela jíst nemocniční blivajzy :grinning:, dítě by se nemuselo podřizovat nemocničnímu režimu, mohli bychom sem hned vložit fotky :grinning: :grinning: atd.

Tome, co je s těma fotkama?!! :grinning:

Achjo, jsem blb. Šla sjem do práce, cesta mě zmohla úplně neskutečně, není mi dobře. Ještě štěstí, že pro mě manžel tak kolem šesté přijede.
22. led 2009 v 16:40  • Odpověz
Ahojky,

Medi a jak jste dopadli na kontrole??? Myslím, že sji to nepsala... a s tou prací tě chápu, že jsi nasr..a!!!

Hermi, tak šup do postýlky a kurýrovat, práce neuteče :wink: zdraví je důležitější!

Vás ostatní zdravím!

Jdu si lehnout, jsem utahaná jak kočka a mám dnes zas nějakou divnou náladu, či co....
22. led 2009 v 18:44  • Odpověz
autor
kde jsou fotkyyyyyyyyyyyyyyyyyy ?
22. led 2009 ve 20:22  • Odpověz
autor
hermi : me prave ten nemocnicni rezim nevadil a tak nejak mi tam skoro nic nevadilo, ale ja jsem clovek, kterej se az zbytecne bez problemu podrizuje...
ja hodne casto ani nevim, ze se proti necemu muzu ozvat atd...
docela casto se v zivote setkavam s tim, ze se az moc podrizuju ....vetsine, institucim...atd
jsem asi takova ta klasicka tupa ovce, co jde s davem :frowning2:
ale kdyz me spousta veci ani nevadi, tak nemam duvod se proti nim branit nebo se nejak ozvat...v necem jsem fakt az prehnane tolerantni ve spatnem slova smyslu.

jinak, k Ance bychom meli jet bud v druhe polovine unora nebo v breznu. Anka se mi ma ozvat, kdy se jim to hodi, tak ti pak dam vedet do IP....snad to tentokrat vyjde...
22. led 2009 ve 20:26  • Odpověz
úúúúúúúúúúúúúúúúúúúžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžž jsou fotečky Filípka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

je naprosto nádhernej :grinning: :sunglasses:
22. led 2009 ve 21:01  • Odpověz
Jéééé, ten je nádhernýýýý! To je bobeček! :slight_smile: Celé rodince to moc sluší!
22. led 2009 ve 22:08  • Odpověz
autor
tak huráááááááááá. Jsem dojatá. Filípek je nádhernej !
Míšo : jste krásná rodinka !! Moc gratuluju ! Hezky si užívejte první společný dny. Je to nádhera.

mi příde, že je Míša dost podobná svému tatínkovi a překvapilo mě jak je mladej nebo rozhodně vypadá mladě.
22. led 2009 ve 22:40  • Odpověz
Ten je náááádherný, takový slaďoch :dizzy_face: :dizzy_face: Děcka, povedl se vám :grinning:

Petru, s Míšiným tatínkem jsem byla překvapená úplně stejně - je na něj strašně podobná (ale je tam i trochu podoba s maminkou) a vypadá mladě (ale Míša je mládě, tatínkovi nemusí být ani 50).
23. led 2009 v 09:51  • Odpověz
autor
hermi : mymu tatovi je 55 a vypada na 70 :sweat_smile: , ma uplne bily vasy, je tlustej atd....
Misi tatinek vypada tak na 45 :sunglasses:
23. led 2009 v 10:46  • Odpověz
Petru, tak Tvému tatínkovi bych fakt 55 neřekla (ale nejen proto, jak vypadá, ale i proto, že vím, kolik Ti je a že máš ještě starší sestru).

Články a správném nošení a klokankách (pro Míšu, až tu bude, i ostatní):
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=75
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=37
Když jsem se před kámoškou fyzioterapeutkou zmínila, že chci používat šátek (nebo jiné nosítko - tehdy jsem ještě neměla přehled, ten moc nemám ani teď, ale víc než tehdy), zhrozila se a vynadala mi, tak mě těší, že toto je taky článek od fyzioterapeutky.

Hurá, manžel udělal poslední zkoušku, tak už "jen" diplomka a státnice :slight_smile:
23. led 2009 ve 13:58  • Odpověz
autor
hermi : no jo nasi zacli brzo....segru cekali nejak kolem 21 a meli nas vsechny 3 po dvou letech.
gratuluju manzelovi ke zkousce. Je dobrej. Tak at zvladne i diplomku a statnice ! :wink:
23. led 2009 v 15:37  • Odpověz
autor
hermi : nechtelo by se ti podivat i na to, jake koupit prvni chodici boticky.... :slight_smile: :wink: :grinning:
zacinam to resit jsem z toho nejaka vedle. Me tohle zjistovani moc nebavi (at uz se to tyka cehokoliv), vzdycky dam spis na radu nekoho, koho to "studovat" bavi. takze vse co mam, mam diky radam kamaradek... :sweat_smile:
23. led 2009 v 15:40  • Odpověz
Petru, o botičkách toho moc nevím (jen z toho, co říkala sestra, když je kupovala: kotníčkové, kožené, pevný opatek), ale zdá se mi dobrý tento článek:
http://www.obuv-kuze.cz/content/view/32/30/
A ještě test bot (sice jde o boty pro větší děti, ale jsou tam taky nějaké zásady a v odkazu na test i značky vyhovujících bot):
http://ekonomika.idnes.cz/test-mf-dnes-boty-pro-prvnaky-totalne-propadly-flh-/test.asp?c=A080904_145846_test_ven
Stačí? :wink:

A k těm rodičům - naši právě zase začali celkem pozdě, zvlášť na tehdejší dobu (sestru měli ve 32 - jsou oba stejně staří - a já jsem o 4 roky mladší), a pořád se nemůžu ubránit tomu to posuzovat podle nich - tedy v první chvíli, pak si to uvědomím :grinning: Jako dítě a puberťák jsem celkem trpěla tím, že mám "staré" rodiče - neměla jsem k nim tak blízko jako vrstevníci (jejich rodiče třeba neměli ani 40, zatímco našim bylo už přes 50), nic mi nechtěli dovolit, byli úzkostliví... Pořádně se to srovnalo myslím až v 18, kdy jsem dostala větší (ale ne úplnou) svobodu :slight_smile: Dneska to vnímám zase jinak - už vím, že na věku tolik nezáleží, spíš na osobnosti rodiče.
Teď si zpětně uvědomuji, když jsem byla trošku překvapená tím, že Míša chce "už" děti (hlavně vzhledem k Tomově věku), psala něco v tom smyslu, že u nich byla vždycky rodina prioritou a že rodiče je taky měli mladí (teď nevím, jestli nekecám, ale myslím, že to psala), tak není divu, že její taťka vypadá mladý, on mladý i bude :slight_smile:
23. led 2009 v 15:59  • Odpověz
autor
uplne chapu, o cem pises. mam par kamaradu, jejichz rodice je meli dokonce kolem 40 a docela tim trpeli, v tech 80 - 90 letech....
jeden kamarad ma dokonce 70 ti lete sestrenice :grinning: , jemu je ted 37.
a kamoska, co mela na stredni tatu 70 tnika, tak vim, ze se za to stydela. Ona byla jeho druha rodina, s druhou manzelkou.
A Frantiska meli rodice , kdyz jim bylo 35 a 31 (tchyne je starsi nez tchan) a svagra meli ve 40 a 36, takze na 70-80 leta taky docela extrem.

taky proto jsem se bala a nechtela mit dite "az" ve 30, ale hold to tak prislo. nakonec jsem byla rada, ze jsem to vubec do te tricitky stihla :sweat_smile: Driv ale nebylo s kym. Kdybych Frantiska potkala driv, urcite bych i Tondu mela driv. Vim, ze jsem treba mela materske pudy kolem 22, pak to ustalo a pak kolem 25....
Ale dneska je nastesti jina doba a Tonik nebude rozhodne jedinej, kdo bude mit stare rodice :grinning: , tak snad tim nebude nejak trpet. Ale rozhodne bude trpet tim, ze budu vic uskostliva a treba i min chapava....nez kdyz bych byla mlada maminka. No snad to ale bude v mezich.

Nasi nas meli po dvacitce a taky nam nic nechteli dovolit a byli uzkostlivy, takze to zas tolik o tom veku neni, zalezi i dost na typu lidi. Ale vidim na sobe, ze cim jsem starsi, tim vic se bojim , o sebe, o lidi kolem sebe, takze v tomhle je opravdu nevyhoda, mit dite pozdeji.

diky za odkazy, kouknu na to.
23. led 2009 v 16:10  • Odpověz
Petru, právě, ono je to jiné teď a dřív - tehdy měli lidi děti okolo 20 a já jsem si jako snad jediná mezi kámoškama se staršími rodiči připadala divně. A přiznávám, že někdy ve 14 jsem se i styděla, že nemám tak krásné mladé rodiče jako ostatní (i když je to blbost a dneska vnímám jejich jiné kvality a mám je hrozně ráda). Toníkovi vrstevníci budou mít podobné rodiče a bude to normální. S tou úzkostlivostí máš pravdu - ale tehdy jsem to vnímala jednostranně a viděla za tím jen ten věk, ale ono to tak není. Jen mám strach, abych nebyla podobně úzkostlivá i na své děti, když jsem v tom tak dlouho žila. Když totiž třeba manžel jede někam na služebku, mám o něj strach a musí se mi po příjezdu na hotel "nahlásit", že dojel v pořádku, byť dojede třeba po půlnoci (to je pro Tebe normální čas, ale já tu půlnoc opravdu mám, tak jedním okem přečtu SMS a uklidněna spím dál :slight_smile:). Budu se při dětech muset ovládat :grinning:, ale naštěstí mě v mém katastrofictví krotí i manžel.
23. led 2009 v 16:29  • Odpověz
No prostě: chtěla jsem to shrnout, že na věku nezáleží :grinning:
23. led 2009 v 16:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.