• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Petru, tak třeba tady bych právě řekla, že je celý ty ... http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2257513&vReferer=%2Fphotos%2Fpetruna
26. led 2009 v 10:09  • Odpověz
autor
moni : je to mozny, ja to nevidim. Lidi rikaji, ze ma i neco ze me, ale ze je na prvni pohled hlavne po Frantiskovi. :slight_smile:
Koukala jsem na novy fotky Danecka a zase jsem se rozplyvala, on je takovy to miminko jak z casaku, jak se rika.
Je takovej soumernej a moc rztomilej. Fakt jak do reklamy na plenky nebo na prikrmy :slight_smile:
a mas pravdu, ze ma teda daleko vic z Martina. Maji stejny vyraz.
26. led 2009 v 10:11  • Odpověz
Míšo, tak to je super, že jste měli takovou bezva noc! No a Tom - bez komentáře :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: už jsem ti to několikrát říkala, že je to zlatíčko!

Moni, tedy Daneček je fešák, je rozkošnej!
26. led 2009 v 10:13  • Odpověz
autor
uz se tesim, az bude nejaky ten spolecny sraz - vikend a uvidim vsechny kluky a slecnu na zivo... :dizzy_face:
26. led 2009 v 10:14  • Odpověz
Holky díky :slight_smile:
Dany má souměrnou hlavičku, zepředu kulatou, ale ze strany takovou šišatou ... má ji hodně slehlou, takže podkládám pytlíkem s rýží, aby se mu to narovnalo, už to má o trochu lepší, ale začala jsem mu to podkldat až někdy ve 4 měsících a možná jsem měla daleko dřív ... ale snad až bude mít vlásky, tak to nebude tak vidět :dizzy_face:

No a taky musím napsat o mé mamce, jak jsem vám tady dřív psala o našem vztahu a tak ...
Tak teď o víkendu byla jako vyměněná, vůbec jsme jí nepoznávali ... pořád chtěla mít Danyho v náručí, povídala si s ním, říkala, že se těší, až bude Dany větší a bude moct být u nich na odpoledne atd ... hodně mě to překvapilo ... tak kéž by to vydrželo
Jenom kdyby mi ještě neříkala o té šišaté hlavičce a že mu prý trochu odstávají ouška ... :pensive: , tak by to bylo super ...
26. led 2009 v 10:24  • Odpověz
autor
Moni : sisaty hlavicky jsem si teda nevsimla a odstavajici ouska ma kazdy druhy mimco....navic jsem si u Danyho ani tohodle nevsimla. Me pride dokonalej. Malo ktery miminko je takhle hezky.
Ale je fajn, ze se mamca trochu srovnala :wink:
jdu se venovat Tondovi, je protivka kdyz jsem na netu.
26. led 2009 v 10:35  • Odpověz
ahoj kecalky!!! :slight_smile: tam je dneska tak nááádherně!!!! ted jsem přijela z venku, Jenda spí na terásce, tak mám na vás chvilku čas, vůbec mě ted nechce k netu pustit, můžu dělat cokoliv jinýho, ale jak si sednu k počítači, tak začně mrčet. Jinak jsem ho trochu přechválila s tím jídlem, včera ani dneska do něj nemůžu dostat víc jak pár lžiček, navíc úplně nesnáší bryndák, už máme i ten z Ikey a rve ho ze sebe, tak ho asi budu krmit nahatýho :grinning: , aspon nebudu muset pořád prát. :slight_smile:

tak jsem zkoukla ty naše mimča a fakt jsou to všichni krasavci, Toníček už mi teda jako mimčo nepřipadá, to už je velkej kluk, má super vlásky a ty modrý oči krásný!!! Připadá mi, že se mu ted změnil i výraz v obličeji, je takový dospělejší. Daník má taky super nový fotky, jak se krásně směje a ta jeho mamča je teda pěkně hubená!!! :wink: :wink: závidím to placatý břicho, holky, já mám furt břicho jak ve 3. měsíci. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Míšo, tak to je perfektní, že Filípek tak pěkně spinkal!! Určitě už to ted bude jen lepší!

Moni, super, že mamka je lepší, tak držím palec, at to vydrží!!!!!!!

Anni, chod sem k nám častěji. :slight_smile:Už se na tebe s Jendou těšíme!!! :slight_smile:

jak jste tady psali o podobě, tak u nás je to tak, že nám lidi říkají, že Jenda je bud celej já nebo naopak celej Láda, tak nevím, ale asi záleží jaký má výraz.

Ještě jsem nedočetla celou předchozí stránku, tak jdu na to.....
26. led 2009 ve 12:04  • Odpověz
autor
Leni : presne, Tonik mi taky dovoli cokoliv jineho nez pocitac. On teda jeste prudi, kdyz se maluju a pak nekdy kdyz varim....
ale koukat se na telku nebo si cist mi dovoli. Pocitac ale vyslovene nesnasi, asi na nej zarli :grinning:

a s bryndakem je to u nas ted taky tak...porad si ho strhava a dela blbiny.
Leni, a nerostou Jenikovi uz nejaky zoubky ? Me ted Tonda bojkotoval popry jidlo jak mu rostli stolicky nebo co, jeste je teda nema venku, ale mel horecky a prujem a hrozne slintal a byl plactivej, takze jasne zuby.
jsem si rikala, ze mit dite, ktere jidlo od zacatku bojkotuje, jako to maji nektere kamosky, tak se asi zblaznim a musel by ho krmit Frantisek, protoze ja bych ho asi bacila. Trpelivost neni moje silna stranka.

Jinak, me Leni Jenik pride jak na tebe tak na Ladu. Presne jak pises, zalezi na vyrazu. ma tvoje oci, ale vyraz mi pride spis Laduv.

Jinak, Tonik se hodne zmenil tim, ajk jsem ho ostrihala a tim jak chodi kolem nabytku. Taky to vidim, ze uz to neni miminko.

holky videli jste tu novou reklamu na Hami, jak se tam smeji ty miminka...ta je tak uzasna....ale kdyz to vidim, mrzi me ze Tonik se takhle nesmeje. On se smichem nahlas docela setri a kdyz uz se smeje, tak to je takovej zvlastni zvuk, nekdy si nejsem jista, jestli se smeje nebo uz breci :grinning:
proste se nesmeje nahlas moc hezky. Ale i tak jeho smich miluju. To je pro me na detech to nejhezci, kdyz se usmejou nebo kdyz se chechtaj. :dizzy_face:
26. led 2009 ve 12:14  • Odpověz
Hermi, to mě moc mrzí, že je manželovi takhle zle, snad za ním ta doktorka bude moct zajet a brzy mu bude líp, držím palce!

Moni, já taky Jendovi jídlo kupuju, zatím, on toho moc nesní, tak máme tu malinkou skleničku na 2 dny. Jinak ovoce mu dávám od začátku, střídala jsem to se zeleninou.
26. led 2009 ve 12:26  • Odpověz
Petru, no možná to zoubky budou, minulý týden mi už docela jedl a ted zase hrůza, ale tím "docela jedl" myslím, že ho držela moje mamka a já jsem dělala divadlo a on stejně měl milion jiných věcí na práci, ale půl té skleničky jsme do něj párkrát dostaly. :slight_smile: vůbec se na to jídlo nevrhá, připadá mi, že je mu to úplně šumák, není to takovej klasickej jedlík, zatím tu trpělivost mám a právě proto mu to nechci vařit zatím,protože když bych se tu s tím cmuchtila a on by to pak nejedl, tak by mě to fakt štvalo. :grinning:

Hele a já jsem si říkala, že má Toník ty vlásky jinak a on má ustřihnutou ofinu!!!! to jsi ho stříhala sama???

Jenda se taky moc nahlas nesměje, ale když už se mu to povede, tak mám u toho i slzy v očích jak je to krásný. :sweat_smile:
26. led 2009 ve 12:33  • Odpověz
Ahoj holky,
díky za podporu, před polednem jsem manželovi volala a prý se už cítí líp, tak jsem mu dojela uvařit čaj a trochu se o něj postarat (už vypadal líp!) a k doktorovi půjde(me) až zítra. To už snad bude schopen bez nevolnosti dojet na polikliniku. Sice ještě nemá vyhráno a třeba zítra to může být totéž, ale spadl mi kámen ze srdce. Objednám ho na tu neurologii - když už nic jiného, dají mu snad nějaké léky na akutní záchvat, nedovedu si představit, že by ho to v takovém rozsahu chytlo někde na služebce, kde by třeba ještě navíc byl sám.

Míšo, anó, umísti někam videa Filípka :dizzy_face:, video řekne přece jen víc než fotka. Fakt má pusinku po Tobě, jsem zvědavá, jak se bude "vypodobňovat" dál :slight_smile: Doufám, že vám Filípek bude tak krásně vzorně spinkat i dál! A že i Tom Ti bude stále pomáhat :wink:

Anni, bydlení s maminkou asi bude náročné, ale je fajn, že s Petrem spolu dobře vycházejí. Držím palce na nástup do nové práce a při hledání bytu pro maminku :wink:

Moni, krásné nové fotky Dnečka, sluší vám to s ním :dizzy_face: a je opravdu hodně podobný na manžela. Nečte Tvoje mamka naši diskusi? :grinning: Je dobře, že šla tak do sebe, možná jen potřebovala víc času :wink:

Petru, Toník mi taky připadá spíš podobný na Františka, ale je světlý po Tobě a má Tvoje oči!

Leni, dle mého má Jéňa po Tobě tmavé očka a rysy spíš Láďovy. A z bříška si nic nedělej, říká se, že když 9 měsíců rostlo, trvá pak taky 9 měsíců než se zase dostane zpátky :wink:
26. led 2009 ve 14:09  • Odpověz
tak holky, sepsala jsem vám ten porod, ale je to teda pekelně dlouhý, tak nevím, jestli to dát sem... je to skoro na dvě stránky.... nebo raději mejlem?
26. led 2009 v 15:42  • Odpověz
Míšo jestli to budeš posílat mailem, tak mě to prosím dej přímo do těla toho mailu neb nemám ještě na notebooku nainstalované office, takže bych to ve wordu neotevřela.dík!
26. led 2009 v 15:49  • Odpověz
tak já to sem zkusím po menších částech zkopírovat :wink:
26. led 2009 v 16:22  • Odpověz
Tak tady se pokusím popsat to, co předcházelo okamžiku, kdy Filípek vykouknul poprvé na svět. Ačkoliv jsem se porodu nebála a těšila se na něj a šla do toho s pocitem, že bolest zvládnu a nejdůležitější je to, aby se malej netrápil, tak se nenaplnilo to, co se říká, že psychická pohoda = pohodový porod.
v úterý 20. 1.- den před termínem, jsem si šla v klídku do poradny a na monitor, že teda jako já rodit nebudu... na monitoru klid, PA mi radila, jak porod vyvolávat... v poradně ale trochu šok, naměřili mi vysoký tlak, tak jsem si šla sednout, po přeměření tlak ještě vyšší – šla jsem si tedy lehnout k mamce a tam tlak naopak nižší... v poradně ale zase vysoký + motání hlavy, bolest pod žebry, horší vidění, tak si mě tam rovnou nechali. Ještě mě ségra zavezla pro polovičatě zabalenou tašku, zbytek jsme tam doházeli a šup na příjem... bohužel i další výsledky potvrdili preklampsii a riziko selhání organismu, takže na vyvolání. během toho jsem si vyslechla jeden porod, který mi vyvolal kontrakce :slight_smile:)). to se pak ale zklidnilo a já si šla lehnout.
měla jsem ale štěstí, že mi vyšel ten nadstandard, protože hned druhý den ho chtěly další 3 ženské, které rodily předemnou. Tak jsem šla rovnou tam a prožila si bezesnou noc.
26. led 2009 v 16:23  • Odpověz
21. 1. ráno to vypadalo, že možná moje vyvolání odloží, protože se jim rozjely další 4 akutní porody a to je na tak malou porodnici poměrně nadměrný počet, nicméně se vše nakonec vyřešilo tak, že jsem zůstala nahoře na šestinedělí a ne dole na porodnici, kde nebylo místo a až po obědě šla na tu porodnici. Nahoře to bylo super, po tabletě v 8 hodin ráno se do hodiny začaly rozjíždět kontrakce, bolestivé, ale pohodové – jako silnější MS – šly krásně prodýchávat, všichni tam o mě pečovali, Tom tam byl se mnou od rána, fakt tohle bylo fajn. Začalo se to slibně rozjíždět, takže místo slíbené další tablety v poledne jsem šla už v 10 na klystýr. Nechápu, proč to někdo odmítá, protože to vůbec nebolí, naopak se mi krásně ulevilo a vše uvolnilo. Kontra začaly sílit, tak mě kolem poledne přemístili dolů na porodnici, že píchnou vodu – bohužel kontrakce šly rychleji než celkové otevírání, to šlo hodně pomalu. Až do téhle doby byl porod opravdu krásný a prima, sice bolestivý, ale to porod bývá...
Po příchodu dolů ale vše přestalo probíhat dle plánu – nejen doktorů, ale selhal i můj porodní plán. Bohužel opravdu spoustu věcí naplánovat nelze. tak třeba to, že ačkoliv se u nás rodí průměrně 1-2 děti denně, tak nás v ten den porodilo 5. Já byla bohužel poslední na řadě, s nejmenším nálezem a v porodnici poslední – nevyšel tak tedy pokoj, na který jsme se těšili, ale byly jsme zavření v takové malé „kobce“, která na mě – lehkého klaustrofobika působila hodně negativně. dokonce tak, že se pravdielné kontrakce po dvou minutách začaly prodlužovat a nakonec přešly úplně!!! dokonce to jednu chvíli vypadlo, že nás pošlou zpátky a začne se zítra – to ale prohlásila PA. A že prý tohle vyvolávání ona nemá ráda!! Nechala jsem si ale zavolat doktorku a ta naštěstí souhlasila, aby se jelo dál – dala další tabletu – po té naštěstí kontra znovu nastoupily ve velké intenzitě, ale my byli šťastní, že se něco děje. To trvalo do 16 hodin, vystřídali se doktoři a pan doktor se rozhodl na nic nečekat a protože jsem se málo otevírala, snažil se tomu napomoct. Píchli mi vodu a udělal několik hmatů, při kterých jsem málem vyletěla z lehátka, ale evidentně pomohly. Do pár minut nastoupily takové kontrakce, které jsem si nepředstavovala ani v nejdivočejších snech – bohužel šly všechny do kříže, takže bolest naprosto neskutečná, celou dobu jsem musela být ve sprše a celou dobu mi Tom musel kříž masírovat, protože jinak to nešlo vydržet. Snažila jsem se dýchat, vyhledávala polohy, které sice pro mě příjemné nebyly, ale které porod urychlují – např. na míči apod. Nejhroší byly monitory s kontrakcema, doufám, že na tohle opravdu rychle zapomenu. Nejritičtější okamžiky byly od té 16 tak do 18:30 – bolesti byly opravdu nehorázné, bohužel musím říct, že jsem neměla štěstí na PA – ta si nás vůbec nevšímala, asi mě měla za hysterku, ale bohužel mi ani neřekla, že špatně dýchám a dokonce mě na monitoru nechala ležet na boku, který sice pro mě byl příjemnější, ale zabraňoval miminku, aby šlo dolů – takže výsledkem bylo, že celé ty tři hodiny jsem měla kontrakce po minutě, bolesti nehorázné, křížové, téměř žádný odpočinek mezi kontrakcemi, neprodýchávala jsem pro miminko a já sama hyperventilovala a začínala omdlívat. Nikdy bych nevěřila, že zažiju pocit, že se dá na bolest buď umřít nebo zbláznit. Bohužel i v tomto okamžiku jsem byla otevřená jen na 4 cm! a dle slov PA co centimetr to hodina!!!! To už jsem ale prosila o epidurál a klidně i císaře, omdlívala jsem, neměla jsem sil... Nemůžu ani popsat, co všechno pro mě celou dobu dělal můj Tom!!! naštěstí se v 18 hodin střídaly PA a děkuji všem, co na nás odkudkoliv shlížejí, za tu, která přišla. Nejen, že mě naučila dýchat, což zmírnilo nejen kontrakce, ale hlavně jsem nabrala potřebné síly a naučila se kontrakci přežít a i ji využít k tomu, aby se vše posouvalo. ale hlavně hned PA správně pochopila, že celou dobu jsem předtím ležela na špatném boku a malý vlastně nemohl ven... s Tomem a PA jsme zvládly několik hrůzných kontrakcí na tom správném boku a šup – během 10 minut jsem se otevřela o další 3 cm!!!! byla jsem tak šťastná, že se něco děje, že jsem nabrala poslední síly, co jsem měla a dělala vše proto, aby byl malý co nejdřív na světě. Na epidurál tak už nedošlo, přestože jsem měla už kapačku s minerály vykapanou, porod začal postupovat a když jsem konečně cítila tlak na konečník, začala jsem věřit, že to zvládneme. Měli jsme nařízíno během kontra chodit, aby to co nejrychleji hnulo. Bohužel však díky x hodinám špatných kontrakcí jsem celá uvnitř otekla a PA už tušila, že v tom bude asi trochu problém – nicméně už se volal doktor a pediatr, protože Filípek už se dral na svět. Tlačení už byla procházka růžovou zahradou, protože jsem věděla, že teď už ho ven dostanou a naštěstí nevěděla, jak to uvnitř vypadá a že Filípkovi ozvy se ztenčují a ztenčují... tlačila jsem asi 4x, pak ale ozvy přestaly, doktor mě musel nastřihnout mezi kontrakcí, protože věděl, že při té další už musí Filípek ven, jinak bude problém – nastřihl teda pořádně, musel – a musel udělat vše proto, aby přes oteklý vnitřek malej prošel ven. PA provedla neuvěřitelný chmat, já zatlačila a Filípek vyletěl ven. Až poté jsem se dozvěděla, že to bylo za 5 12, naštěstí jsem byla tak zaměřená na tlačení, že jsem jejich domlouvání neslyšela. Nevím, jak popsat to, jak jsem vděčná PA a doktorovi, na to se prostě slova najít nedají... a na to, jak jsem vděčná svému muži nejen za Filípka, ale za to, jakou oporou mi byl... na to slova nenajdu nikdy. Jak dokázal být klidný, vycítit, co potřebuju. Hned po porodu bylo třeba chvátat, takže ačkoliv si manžel přál přestřihnout šňůru a já chtěla hned malého k sobě a mít ho u sebe i ve 4. době porodní, na nic z toho nebyl čas, doktor sám hned šňůru přestřihl, malého mi ukázali na vteřinu a hned ho s manželem odešli zkontrolovat, jestli srdíčko funguje... ale nic z toho nám vůbec nevadilo, hlavně, že byl na světě a zdravý!!! pak mi ho dali na chvilku pochovat a přiložili jsme ho k prsu, které si hned chytnul, pak musel do inkubátoru. S odstupem pár dní už zapomínám na to, jak hrozně mi bylo a naopak jen posilují ty krásné emoce ze začátku porodu a po narození Filípka.
26. led 2009 v 16:23  • Odpověz
ha, tak kůň má dobrou kapacitu, vešlo se to parádně :slight_smile:. tak můžete počíst.
a za mě první úkol splněn :slight_smile:. další budou pokračovat, dočtu vás.

:wink:
26. led 2009 v 16:24  • Odpověz
Míšo, Ty sis vystála, kočko. Ještě štěstí, že všechno dobře dopadlo! Tom je poklad, to je jisté :wink:
Ta první PA by zasloužila :angry: Tak nějak mi připadá, že skoro každý si při porodu zažije blbý přístup nebo postup nějakého lékaře, sestřičky nebo PA :frowning2: Nebo se mi to jen zdá?
26. led 2009 v 16:35  • Odpověz
Míšo, teda.....to musela být hrůza!! Hlavně fakt nechápu tu PA, co tě nechala špatně dýchat!!!!! to fakt nechápu!!! to je skoro na žalobu!vžyt tohle je jejich práce a musí to vědět!!! vždyt je to taková zásadní věc, která pak ovlivní celý porod.:angry: :angry: :angry: Míšo, hlavně, že to všechno dobře dopadlo a Filípek i ty jsi v pořádku!!

Hermi, já se s nikým nepříjemným při porodu nesestkala, všichni byli super. zato jsem si pak užila na šestinedělí tu krávu (pardon) dětskou doktorku.
26. led 2009 v 17:34  • Odpověz
Míšo ... tak jsem to dočetla ... teda užila sis a ta PA je teda otřes ... :angry:
Hlavně že je to za vámi a jste všichni zdraví, bohužel nezáleží během porodu jenom na mamince, ale i na PA, doktorech, jak se porod povede ... vše je o lidech ... :unamused:
Já jsem zase byla strašně zklamaná na oddělení šestinedělí ... hlavně kvůli kojení, nikdo mi pořádně neporadil, neukázal, jak mám prcka držet ... o víc polohách na kojení jsem si mohla nechat jenom zdát ... a to Dany vůbec nenabíral na váze a strašili mě infuzí, když nezačne nabírat ... šla jsem domů a neuměla vůbec kojit, bylo to pro mě utrpení ... naštěstí jsem se spojila hned s laktační poradkyní, která mě hned navštívila a ukázala, jak na to ...
26. led 2009 v 18:47  • Odpověz
autor
jé Míša tu už má porod.
Jdu si to přečíst, ale bojim bojim...
26. led 2009 v 18:49  • Odpověz
autor
jejda Míšo, tak tys měla přecijen preklampsii, to je mi líto. S holkama jsme tady řešily, proč jsi šla na vyvolání, jestli "jen" kvůli tlaku nebo jestli máš preklampsii. Štěstí, že jste s Filípkem v pořádku !!!!!

UF, uplne mi bylo pri cteni zle...ja mela nejhorsi bolest cca pul hodiny, kdezto ty pises ze od 16:00 do 18:30....to si vubec nedovedu predstavit, takhle dlouho. Kdyz si predstavim, ze bych misto te nejhorsi pul hodky mela trpet 3 hodiny, tak se divim zes to prezila :sweat_smile: Navic jsi tu bolest mela urcite vetsi, protoze jsem slysela, ze krizove bolesti jsou na porodu to nejhorsi. To je treba vec, kterou neovlivni nic, ani super psychika. To je hold o stesti.
Ja je nejspis nemela, protoze i kdyz jsem ke konci trpela, nebylo to tak zle, abych si rikala, ze na bolest umru nebo tak.
Jinak Tonik mel ke konci taky spatne ozvy a rikali mi, ze uz se mu tam nedari, ze uz musi ven, ale to mívá hodne miminek, Filipek na tom byl o dost hur....uf....se z toho cela klepu. jak staci malo, aby se neco podelalo... :frowning2:

My jsme rodili tri najednou a doktori a PA mezi nami pobihali a taky jsme tam byli casto samy s Frantiskem, ale u nas vse probihalo bez komplikaci, ja se zaplat panbu otvirala docela rychle, takze to tolik nevadilo, ale ze si nevsimali vas, to je do nebe volajici.
Taky jsem lezela ke konci na monitoru bokem s roztazenejma nohama, nevedela jsem ze to je spatne, nikdo mi nic nerekl, ale u me to asi taky nebyl problem. Kazdopadne to byli ty nejhorsi chvile, tlaky na konecnik a branka nebyla zasla a PA ze pry nesmim tlacit. Uz jsem to tu psala asi stokrat, ale to byla pro me chvile kdy jsem fakt knourala, nastesti jsem dobre dychala - tady se hodilo to psi dychani.
tys Miso nechodila na kurz ? Me naucili dychat na kurzu a na cviceni pro tehotny a jsem za to rada, v porodnici bych nevedela jak na to a taky mi to tam nikdo neukazoval.
To samy kojeni, diky kurzu jsem se nenechala vydeptat debilnima sestrama na sestinedeli, ktere na nas pokrikovali : no tak takhle teda neeeee, takhle se vam nenapije !
Ale pediatricka treba byla super a vsechny ostatni doktorky a vetsina sester taky.

no suma sumarum....sis teda "uzila" :sweat_smile: to je des. Ale urcite na to brzo zapomenes. Akorat asi nebudes rikat kamaradkam, ze porod pohoda, jako to rikam ja :sweat_smile:
Co na tvuj porod asi rika Anninka :sunglasses: :sweat_smile:
26. led 2009 v 19:32  • Odpověz
Petru, ja myslim, ze ty jsi na boku mela lezet zamerne, ja lezela taky, při kontrakcích se tak posouvá hlavička dolů porodními cestami, ale musí se ležet myslím na levém boku.

Míšo, já myslím, že ty bolesti byly tak šílené i díky tomu, že to byl vyvolávaný porod, říkala mi to i kamarádka, že šíleně trpěla, když jí vyvolávali porod, sice rodila 4 hodiny, ale prý neskutečná bolest.

Já jsem teda ty bolesti asi taky neměla tak hrozný, pořád jsem si říkala, kdy to přijde, že to není taková hrůza, nejhorší mi fakt přišlo to šití na konci, to jsem i křičela bolestí, jinak jsem celej porod skoro necekla, ani jsem nebrečela a to jsem fakt posera a porodu jsem se bála hodně. Ale pak jsem tam byla v klidu neb jsem znala moji PA a věřila jsem jí. Já se právě ted děsím druhého porodu, říkám si, že to podruhý nemůže být tak v pohodě, ale třeba bude, ale bát se budu stejně.:slight_smile:
26. led 2009 ve 20:09  • Odpověz
Ahojky,

tak koukám, že už vám sem Míša naservírovala svůj porod... já jsem popis slyšela hned ve čtvrtek, a musím říct že až na pár drobnůstek je to skoro doslova stejný :wink:
Každopádně jsou to oba šikulové (tedy vlastně všichni tři - bez Toma by to nešlo!), že to zvládli !!! Ale to jsem Míše říkala už ve čtvrtek...

No a co první celý den doma Míšo?

Hermi, jsem moc ráda, že bylo manželovi už líp. Snad je mu lépe i teď!
26. led 2009 ve 22:48  • Odpověz
Ahoj holky,....tak jsem to zase nestihla přes den.

Míšo, teda musím říct, že to je síla. Já teda taky ležela na pravým boku při monitoru...a ten byl skoro furt. A taky jsem se neotvírala, pak do mě doktor hrábnul a trochu lepší...a pak teda mě hodně ten epík pomohl. Tak mě napadá, že jsem sem ani nenapsala svůj porod, co? No tak třeba to ještě spáchám... Hlavně, ž je Filípek venku, že je zdravej, že budete oba v pořádku. Na debily narazíš všude...sice je to blbý, když jde o život, ale je vidět, že nad váma někdo bděl a držel ochrannou ruku :slight_smile:

A co doma? Jak jste se zaběhali? Už trochu spinkal v noci?

My měli dneska večer na pokračování, Andulka se pořád budila, bulela, byla strašně moc unavená a nechtěla usnout..tak se přetáhla a stálo to za to.

Byla jsem dneska podat žádost o rodičák, tak snad budou brzy penízky. Dala jsem si to na dva roky. Jinak bychom chcípli hlady a stejně doufáme, že brzy bude druhej svišť...teda ne že bychom už na něm pracovali, nejsem sebevrah...ale tak za rok..cca :slight_smile:
26. led 2009 ve 23:18  • Odpověz
autor
leni : jo jo , ja lezela na levym boku. Misa na pravym jo ? Vubec jsem nevedela ze to je nejaky rozdil. Tak to je fakt sila.
taky jsem slysela, ze vyvolavany pord je bolestivejsi. Proto jsem se ho tolik bala, kdyz mi s nim vyhrozovali kvuli velikosti Tondy. Zaplat panbu, ze se rozhodl nakonec jit sam....Bylo to ale na posledni chvili. Rodila jsem v den, kdy jsem mela jit do poradny, kde by mi tu vyvolavacku uz naplanovali.

lenik : ja jsem taky celou dobu necekla, jen pri tom lezeni na monitoru s roztazenejma nohama s kontrakceme do konecniku a nesmet tlacit...to uz jsem pak fnukala.
a druheho porodu se bojim teda asi vic nez prvniho, protoze uz vim do ceho jdu, i kdyz jsem mela porod bez problemu a oproti nekterym holkam fakt luxus, ale i tak se bojim.
Ale utesuju se tim, ze se rika, ze druhy porod byva lepsi kvuli tomu, ze uz jsou ty porodni cesty roztazeny...
byva pak horsi hlavne zavynovani delohy. Ja byla na pokoji s druhorodickama a to byl docela masakr, co po porodu zazivaly... :sweat_smile:

Medi, no jo, koukej dodat porod, mam pocit, ze jsi ho opravdu nedodala :sunglasses:

ja jsem v osm usnula na gauci a Frantisek me ted vzbudil. :sweat_smile: byla jsem uplne KO. :sunglasses:
27. led 2009 v 00:00  • Odpověz
Míšo, nedá mi to se nezeptat, proč jsi neměla epidurál? napadlo mě, že na ty křížový bolesti nemusí epidurál zabírat, ale nevím to jistě, jen mě to zajímá, jestli ti ho třeba nechtěli dát z nějakého důvodu nebo proč tě nechali tak trpět.

Holky Jenda má zub!!!!!!!!! Teda zatím je tam jen cítit ta špička, jak si pořád dává moje prsty do pusy, tak to cítím, ale vidět ještě není, tak to asi bude ještě trvat než vyleze.
27. led 2009 v 08:14  • Odpověz
autor
leni : Míša myslim psala, ze ho pak uz nestihli dat. Ale to ti rekne sama.

a gratuluju k prvnimu zoubku :slight_smile: , tak je to jasny, proc Jenda blbnul s jidlem. Jestli uz ho citis na prste, tak vyleze brzo :sunglasses:
27. led 2009 v 08:47  • Odpověz
autor
uz cinknul na lzicku ? :slight_smile:
27. led 2009 v 08:48  • Odpověz
Ahoj holky!
Leni gratuluju Jeníčkovi k prvnímu zoubku! :wink:
Dany teď taky cucá úplně všechno, vše si cpe do pusinky, včera jsem mu koupila takový ten silikonový kartáček, jak se dá navléct na prst a masíruju mu dásničky, tak uvidíme ...

Jinak já jsem na monitoru vždy musela být v polosedu na zádech, na boku vůbec ...
Já jsem taky bolesti docela dobře snášela, daly se prodýchat, hodně mi pomohl ten epidurál, i když si myslím, že díky němu se to vše prodloužilo a potom Dany nešel ven, nezašla ta branka, měl ke konci špatné ozvy, kontrakce potom byly snad po 3 minutách a to jsem rodila ... vím, že mě doktor říkal, až bude kontrakce, ať zatlačím a já žádnou vůbec necítila ... a jak začal mít Dany špatné ozvy, tak to už byl potom frkot ... Martin taky chtěl přestřihnout pupeční šňůru, ale jelikož se tam Danymu ke konci už moc nedařilo a hrozili i kleště, tak vše potom bylo na doktorovi ...

A jinak kamarádka PA, co mě vlastně i rodila, tak mi říkala, že vyvolávaný porod je víc bolestivý než když to přijde přirozeně, že se vše vlastně chystá, roztahuje násilně ... nejde to přirozeně ...
Já jsem křížové bolesti neměla vůbec, to musí být věřím strašná bolest ...

Holky a jaká poloha vám při bolesteh vyhovovala nejvíc? Já vím, že jsem tam pořád byla na zemi, klečela jsem u postele, hlavu zabořenou v peřině nebo jsem seděla na wc, nebo se nahřívala horkou vodou, vylezla jsem vždy jako rak červená ...
27. led 2009 v 09:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.