• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
ahoj holky!
za cvhilku dorazí ségra, tak jsem tu jen na skok, nějak jsem se nemohla utrhnout od toho našeho zlatíčka, furtbych na něj mohla koukat -a teď už je asi dvě hodiny vzhůru a dali jsme ho "opalovat" se, tak má ty svoje žlutý klapky dokořán
noc byla fajn - večer hysteráček, ale pak celou noc spinkal jen s pauzama na jídlo. Je šikulka! ale že řvát umí :grinning:

Leni, tak Jéňa už je kluk zubatej jo? to je bomba!

Alčo, tak myslíš, že jsem to popsala dost barvitě?
a díky za projevení soustrasti :grinning: za porod... ta poloha na boku záleží na tom, kde miminko je, je dobré ležet tam, kde je miminko, aby mohlo jít dolů - já ležela na opačné straně...
no a epidurál? já ho nechtěla, bála jsem se toho, kamarádka po něm přestala tlačit, bo jak tolik necítila bolest, tak do toho nedávala všechno a malý musel kleštěma... a chtěla jsem to dát bez něj... ale pak už jsem o něj prosila, nicméně to bylo v okamžiku, kdy tam přišla ta nová PA a to už se to rozjelo a ona mi slíbila, že teď už to dáme bez něj

no a asi máte pravdu s tím vyvoláním, že to asi bolí víc - fakt nic nešlo samo - otevírání, plodovka.. nic... no a ty křížáky.. jestli někdy dáme druhé, tak do epidurálu jdu právě kvůli těm křížákům.

Moni, já na ty křížáky potřebovala sprchu furt... na konci nás nutila chodit, aby se malej posouval a i to chození celkem šlo, na zemi to nešlo vůbec..

no a holky, ten náš opičák krásně drží na břiše hlavičku a dokonce jí přetočí na druhou stranu!!!! no já čuměla jak puk... i odkrkávání je hukot, protože furt tu palici malou někam cpe :grinning:

Ali a první den doma? super! jen musím Toma krotit, aby mi tolik nepomáhal, bojím se, že až odejde do práce, tak to tu nebudu zvládat..

a jak v práci?
Hermi, co manžel?
Ani, psala jsi, že jezdíte lyžovat, kam jezdíte?

musím, opalovačka se malému nezdá...
27. led 2009 v 10:34  • Odpověz
autor
Míšo : to je takova nostalgie, cist tady tvoje prispevky.... :dizzy_face:
Filípek je teda šikula s tím držením hlavicky. Toník první tri mesíce nechtel byt na brisku. A pasl bez knourani az nekdy ve 4 mesici.
27. led 2009 v 11:31  • Odpověz
autor
Moni : koukam, ze jsme skoro vsechny meli ke konci spatne ozvy mimca...jak jsem psala minule, pride mi, ze je to snad u kazdeho druheho mimca...nevim...
ja netlacila kdovijak dlouho, i kdyz mi to tak pripadalo a Tonik na tom byl ke konci taky blbe.
Taky nam ani nenabizeli prestrihnout snuru (ale Frantisek by asi nechtel) a nedavali mi ho hned po porodu na bricho, coz jsem chtela. Ale nerekla jsem si, tak jsem myslela ze to je normlani ze ho na bricho nedavaji. Ale ted kdyz vas ctu, tak si myslim, ze to asi bylo kvuli tomu, ze uz na tom byl ke konci spatne.

medi : tobe davali Anicku hned po porodu na bricho nebo do naruce ?
me Tondu taky ukazali jen na par vterin (mam to v mlze) a hned ho odnesli k pediatricce.

Moni : jo jo Misa je dukaz toho, ze vyvolavany porod vic boli (kdyz mi hrozil tak jsem tady sjizdela diskuze o vyvolavani a fakt sem se modlila, aby se Tonda rozhodl sam) a ze krizovy bolesti jsou na porodu to nejhorsi.
Chudera si to vyzrala vsechno.
Ja myslim, ze nebyt te pitome preklampsie, tak by se urcite bez problemu Filipek narodil sam, prirozene...otazka je kdy, asi by to nebylo v to vytouzene datum... :grinning:
Takze sis Miso toho 21.1. musela proste vykoupit :sweat_smile: je to teda fakt sila, ten tvuj porod...uplne me boli tam dole, kdyz si ho ctu :sweat_smile: :grinning:
a co siti ? jak se ti sedi ?
ja si nemohla sednout 14 dni, byla jsem nastrizena a natrhnuta az k samotny pr...... :sweat_smile:
si myslim, ze si za to muzu trochu smaa, ze jsem ze zacatku blbe tlacila...

omlouvam se, ze vas tady zahlcuju vzpominkama na porod, ale diky Mise proste vzpominam jako diva...navic uz to bude brzo rok :dizzy_face:
27. led 2009 v 11:41  • Odpověz
Miso, Filipek je teda sikula s tou hlavickou!!!! Jenda to umel az ve 4 tydnech, ale pak se nejak zasekl a uz moc na brise byt nechtel :slight_smile: A kam ze ho davate opalovat???

Me Jendu na bricho dali hned po narozeni, jenom ho pediatrička zabalila, vim, ze prvni co mi probehlo hlavou bylo, ze to neni mozny, ze jsem takovyho obra vytlacila ven.

Moni, ja jsem ani nemela cas nejaky ulevovy polohy resit, u nas to bylo sup, sup, prijem, klystyr, tepla sprcha, pichnuti plodovky, poloha na boku, aby se Jenda posunul dolu a pak uz jsem tlacila. Jsem fakt rada, ze jsem jela do porodnice az kdyz jsem mela kontrakce po 3 minutach, protoze myslim, ze to nemocnicni prostedi udela taky svoje.

Jinak zoubek jeste necinknul, asi je jeste hodne v dasnicce, uz se tesim, az mu bude videt!!! ale trochu se desim kojeni, uz ted me obcas tak stiskne, ze to pekne boli, tak se zubama nevim, nevim.
27. led 2009 ve 12:10  • Odpověz
Tak mě taky Danyho nedali hned na břicho, když byl venku a otevřela jsem oči, tak první co jsem řekla bylo to "ten je maličký" ... fakt mi přišel strašně pidi a vypadal jako králíček :slight_smile: Odnesli ho hned vedle na ošetření, ale když jsem otočila hlavu na lehátku, tak jsem ho mohla vidět a potom mi ho hned po chvilce (myslím, že ho jenom otřeli a to nejdůležitější) a dali mi ho na břicho, měl jenom pod sebou plínku, tak jsem si ho celého prohlížela ... a dr. mě u toho začal šít ...

Leni, tak to jsi měla fakt fofr ... :slight_smile: To je super, já jsem byla na příjmu ve 23hod a malý se narodil až v 7:25hod, ale doktor říkal, že si myslel, že to bude tak o tři hodiny dřív a ono ne ... plodovku mi taky píchla PA a i mě cévkovala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2009 ve 12:23  • Odpověz
Ahoj holky,
u nás se točí na bříško... :slight_smile::dizzy_face: :dizzy_face:

A taky jsem si zabouchla od bytu a musela shánět tchána, aby mi přišel otevřít NAštěstí jsem měla Andulku u sebe zabalenou v dece (šla jsem jen dolů zaplatit za opravený auto...).Tak jsme oplendovaly u hodný paní sousedky a čekaly na tchána...

porod napíšu a dám sem...teď jdeme ven... :sunglasses:
27. led 2009 ve 12:57  • Odpověz
jo, leni, gratulace k pizizubu :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2009 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Leni, gratuluji k zoubku :dizzy_face:

Medi, neumím číst, furt jsem se divila, proč si žádáš o řidičák a jaké že peníze z toho budeš mít :grinning: Zabouchnuté dveře jsou nepříjemnost, ještě štěstí, že jsi měla Aničku s sebou! A porod popiš!

Míšo, myslím, žes porod popsala dost barvitě :wink: Je fajn, že máš čas na nás nakoouknout!

Manžel se už cítí celkem dobře. Byl ráno u doktorky (obvodní), ta mu naměřila vzorný tlak, pozvala ho na krev a objednal se na neurologii - ale měli volno až za 6 týdnů, snad bude do té doby OK. Neschopenku si napsat nenechal, chtěl jít do práce (říkala jsem mu, ať jedná podle toho, jak se cítí, že na penězích tolik nezáleží, ale doma být už nechtěl).

Když je řeč o těch porodech - zrovna dnes ráno jsem si docela protrpěla a říkala jsem si, že jestli je porod stejný jako MS bolesti, asi ho prosedím na WC :grinning: Tam se vždycky cítím nejlíp :grinning:
27. led 2009 ve 13:43  • Odpověz
Holky, Dany se dnes poprvé překulil na bříško sám!!! Huráááá, lenoch jeden ... :sweat_smile: já jsem si už říkala, že to snad do konce 6.měsice nestihne ... a stihl :slight_smile:
27. led 2009 ve 14:09  • Odpověz
Moni, gratuluji, je to šikulka :dizzy_face: A teď Ti to teprve začne - lezení, chození, běhání... :grinning:
27. led 2009 ve 14:35  • Odpověz
Moni, to je super!!!!

Medi a Andulka je teeeda šikulka, že už se taky přetáčí!!!!! Teda ty zabouchnuté klíče, to je smůla, ještě že jsi měla Andulku u sebe!

Hermi, to je dobře, že je manželovi líp, no snad mu na tom vyšetření na neurologii něco řeknou, jak to léčit, i když u migrén jsou to asi jen léky na zmírnění. Jak píšeš ty MS bolesti, tak já takové měla při porodu, ale tak 10x hnusnější, ale na tom WC by se ti s pupkem asi sedělo už pak blbě :grinning:
27. led 2009 v 16:45  • Odpověz
ahoj holky
Moni, prima!!! to jsou pokroky co?
Hermi, tak snad vyšetření pomůže.... ty neurologie jsou nacpaný všude, mě v těhu zase "odešel" jeden nerv na noze, takže jsem necítila stehno (už jsem to měla asi před 2lety) a tak jsem tam volala objednali by mě až po porodu :grinning: a teď už je mi to jaksi jedno že, protžože ten nerv už tam není tím naším prckem utlačovaný....
tak doufám, že do té doby to manžela nechytne!!!

Leni, jen 10x silnější než MS? já ani neznám číslovku, kterou bych tu MS bolest znásobila... fakt tu bolest naprosto neumím popsat...

Medi, teda Andulka je fakt šikula!!! to je bomba, co ty děcka dokáží!!!

my dneska měli fofr den - měli jsme tu ségru s dětma, ty jsme tu pak nechaly Tomovi a šli do drogerie a pak jsme jeli našim! tak měl Filípek premiéru - a zítra jdeme poprvé kočárkovat!!!! :dizzy_face:

teď už je prďola vykoupanej a chrupká, tak zase čekáme, kdy to zase začne :grinning:
27. led 2009 v 19:04  • Odpověz
Tak dodávám slíbený popis porodu:slight_smile:
Do porodnice mě přijali už ve středu 3.9., protože po všech mých upozorněních konečně udělali utz a zjistili, že Andulka je opravdu větší, měla už 4,20kg. První den mi udělali zátěžový test – pustili mi do kapačky oxytocin...a nic. Tak jsem tam byla další 4 dny s prakticky žádnou reakcí. Každý ráno mě vyšetřili, dali tabletu prostinu a pak jsem měla trochu kontrakce a zase nic...už to bylo fakt na bednu. Nakonec jsem prosila Honzíka, aby poprosil p. Zvěřinu (už jsme o něm určitě psala, to je tatínek jednoho našeho kamaráda, co se zná osobně s Dalajlámou a jezdí za ním na návštěvu do Indie...tak aby trochu pomohl, kdyby to šlo.) A druhý den ráno, světe div se, mi praskla plodová voda – to bylo půl 7 ráno. (večer tam byla mladá doktorka a slíbila mi, že s tím už fakt něco udělaj – už jsme byla 41+5tt). Tak mě poslali dolů na sál, na přípravu. Dostala jsem klystýr, ale pořád jsem se neotvírala. Tak do mě postupně začali pumpovat všechno možný, od tablety přes algifen a Hartmanův roztok...to už u mě byl Honzík. Pořád kolem mě chodila PA, že jako nemám žádný kontrakce, a že to nemůže bolat a kdesi cosi...no, bolelo to fakt strašně. Honzík chudák nevěděl, co se mnou, páč já nekomunikuj, když je mi zle a nevydávám žádný zvuky...tak jsem jen ležela na boku na monitoru a ty bylo skoro půlhodinový...to byl strašný. Pořád jsem se smažila hejbat pánví, to byl jedinej pohyb, kterej jsem mohla vykonávat, protože jsem byla napojená na ty monitorový sondy. Pak přišel dr. Záhumenský na kontrolu, to už se to trochu hnulo a řekl, že když se to nehne ví, jdu na císaře, že je to půl na půl. A prej, jak mi je...tak jsem mu řekla, že mě to bolí tak, že se mi dělá špatně...a dali mi dolzin do kapačky. Po tom jsem ale byla unavená, takže jsem usínala mezi boletsma (kontrakce skoro žádný). No a nakonec tak okolo 15 hod mi nabídnul epidurál a přechod na sál A jsem za něj vděčná. Mě totiž všechno uvolnil...trvalo teda chvíli, než anesteziologové došli a nějak pro ně zapomněli hned poslat, takže přišli asi v 15:45 a než to píchli, taky se jim to hned nedařilo, bylo 16 hod, ale pak to jelo jako po másle, Najednou byly kontrakce a tlak na konečník a já poslala Honzíka pro Pa..ta přišla a měla řeči, jako že mě před chvílí vyšetřovala a že nemůže furt, ale nakonec to udělala a řekal, že opravdu rodím. Přišla dr. Zmrhalová a dr. Záhumenský...a ona u mě zůstala, nastřihla mě a pak se tlačilo. PA mi hupsla na břicho a cca za 20 minut byla Andulka venku. Jen mi ji ukázali a šli ji vážit a otírat a Honzík s nima.. Měla jsem trochu strach, že nejde hned zpět, ale měli tam vedle chlapečka, co šel koncem pánevním a rozdejchávali ho...tak tam Andulka ležela, ale byla OK. No a pak mi ji přinesli, Honzík si ji docela dlouho nechal u sebe, páč jsem ležela nějak debilně a tak jsem čekala na PA, aby mě přizvedla. Pak jsme ji přiložili a hnedle sála.
Ten den jsem ji u sebe neměla, protože byl stopstav a já ležela na gyndě, ale byla jsem docela i ráda, protože jsem se vyspala. Ale druhej den mě přesunuli na poporodní a tam už jsem pusinku měla u sebe....

Nejvíc mě překvapilo, že to břicho najednou nebylo a taky jak je krásná :slight_smile:
27. led 2009 ve 21:48  • Odpověz
Moni, to je super... :grinning: Tak jste to stihli v termínu

Hermi, doufám, že dobře dopadne...držím palce :slight_smile:

Andulína, jak to jedno zkusila, se točila pořád...a večer byla strašně unavená, prdelka, je to záhul, novy pohyby,. tak snad to do zejtra nezapomene. zatím ji teda moc nedochází, co na tom bříšku má dělat, jako že použít ruce a pást..pořád zvedá prdelku, asi by nejrač lezla :wink:

Tak tu máte můj sáhodlouhý popis porodu...jsem snad ještě delší než Míša :wink:
27. led 2009 ve 21:51  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem se sem konečně dostala. :slight_smile:

Míšo, to sis teda užila s tím porodem. Koukám, že sis to všechno vybrala. No hlavně, že jste oba v pořádku. Jsi šikulka. :dizzy_face: A za to zlatíčko to stálo, viď?

Medi, s těma klíčema, to je nepříjemný, co? No hlavně, že jsi měla Andulku u sebe. :dizzy_face:
A porod sis teda taky užila. :slight_smile:

Petru, Mišák při porodu snad nějak velký problémy neměl, ale taky mi ho teda hned vzali, protože jak byl menší, tak musel na chvíli do inkubátoru, ale za 4 hoďky mi ho přinesli. :slight_smile:
Moni, já jsem taky jako 1. reagovala, že je maličkej. :slight_smile:

Ani, jsem ráda, že ses ozvala a držím palečky, ať je to v nový práci v pohodě. :dizzy_face:

Leni, Jéňa je šikulka, vidíš, že to všechno dohnal. :slight_smile: A gratuluju k 1. zoubku. :dizzy_face:

Moni, Medi, vy taky máte šikulky, jak se hezky přetáčejí na bříško. :slight_smile:

A všichni máte moc hezký fotky. :slight_smile:

Mišák se začal obracet na bříško ve 4,5měs. Pak moc pokroků nebylo, takový pozvolný. No a přijde mi, že nejvíc pokroků udělal teď v lednu. Plazí se, postaví se na všechny čtyři, kleká si, v kleku si hraje s hračkou oběma rukama, sedí, leze do šuplíků,... Když je u mě, tak se na okolní věci přitahuje i do stoje. A dneska si i sám poprvé stoupnul, ale držel se nízko - za šuplík pod troubou, takže byl jakoby v předklonu. :slight_smile: Do výšky se ještě nevytahuje.
No ale máte pravdu, že je úžasný sledovat ty jejich pokroky. Dneska mě to úplně dojalo, jak si Mišák v pohodě hrál v kleku. :slight_smile:
Včera jsme byli na návštěvě v práci a u kamarádky, tak to bylo fajn. :dizzy_face:
Dneska přišla jiná kamarádka k nám (chtěli jsme jít k ní, ale dopoledne jsem zjistila, že jsme včera píchli kolo u kočáru - už potřetí).
A jinak má Mišák strašnou radost, když vidí u našich psa a kočky. :slight_smile:
A dneska jsem objednala novou autosedačku a krosničku, tak snad to bude v pohodě. :dizzy_face:
A ještě máme jednu novinku - brácha s manželkou čekají v červenci mimčo (už mají 2 kluky). :slight_smile:

Neviděly jste dneska ve zprávách, jak se někde v Americe narodila osmerčata? To si nedokážu představit. :slight_smile:

Tak dobrou noc. Zítra máme plavčo a snad se tu pak ukážu. :slight_smile:
27. led 2009 ve 23:57  • Odpověz
autor
Stano : Tonik byl taky po porodu v inkubatoru a ja nevim proc :sweat_smile: , jsem to ale matka.
no a dalsi noc byl na kapacce kvuli te hypoglykemii :frowning2:

teda cetla jsem si porod Anakondy z lednacku a to byl teprve horor. UF

Míšo : vy mate nejakou prokletoou diskuzi nebo co. :astonished:

jdu docist Medi porod, snad to bude pozitivni poctenicko.
28. led 2009 v 01:14  • Odpověz
autor
leni : jak jsi ve zkratce popsala svuj porod, tak presne takhle jsem to mela ja... :wink:
28. led 2009 v 01:15  • Odpověz
autor
i s tim casem odjezdu do porodky. Ja teda jela s kontrakcema po 5 minutach, ale dost dlouho od zacatku kontrakci jsem byla doma.
za jak dlouho jsi porodila od prijmu v porodnici ? ja za 4,5 hodiny :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

taky si myslim, ze je nejlepsi byt co nejdyl doma. kdyz teda porod zacina sam, pozvolnyma kontrakcema...
ja kdyz to tady ctu, tak jsem fakt neskutecne stastna, ze to u nas probihalo jak podle prirucky o porodu :grinning:
28. led 2009 v 01:18  • Odpověz
autor
monisek : u nas zas byla prvni veta : to je macek :grinning: , to rekl frantisek...
28. led 2009 v 01:18  • Odpověz
autor
je holky, takovych pokroku.
Medi, Moni : gratuluju k pretaceni !! Myslela jsem si, ze se Tonik pretocil taky ve 4,5 mesicich jako misak, ale ted koukam do jeho denicku a on se pretocil uz ve 3,5 mesicich. A od te doby mu prestalo vadit paseni.
V tom byl fakt hodne slabej a rozhodne nebyl miminko, ktery zveda hlavicku uz v sestinedeli.

ale v ostatnich pokrocich uz byl docela rychlik. Casto o mesic driv :dizzy_face: , ale hodne breznatek je jeste rychlejsich.
Na pohyb je sikovnej, ale zase je pomalejsi v jinych vecech...treba tolik nemluvi jako nektere holcicky z brezna...ale to je u holcicek bezny, ze jsou v mluveni sikovnejsi nez kluci a a zustane jim to na cely zivot :grinning:

Medi : hezkej popis porodu. Na Misu ale nemas, co se dylky tyce. :sunglasses: a na me asi taky ne, neumim byt strucna a ma pocit, ze jsem taky do Jaky byl porod psala roman.

Stano : teda Misak se pekne rozjel a ty nam ani neukazes fotky :frowning2: :frowning2: buuuuuuuu
mas krasnou fotku v pase, ja chci videt 9 mesicniho Misaka !!!!!
dej neco aspon na rajce, tm to nemusis zmensovat a je to rychly...
a co ta navsteva u nas ? Ted jsme zdravy...teda ja jeste nejsem uplne v poradku, ale to nejsem ted skoro porad. Nakazliva uz nejsem.
28. led 2009 v 01:40  • Odpověz
autor
Medi : Andulka je teda echt sikulka. Takovy prte a uz toho tolik umi. Teda ja ji mam porad zazitou jako novorozenecka a to ona uz jaksi neni, co ? :sweat_smile:
taky uz tady neni benjaminek.

jeste ze se tady pise vek deti, ja bych jinak byla uplne mimo, kolik vasim detem je. pamatuju si jen, ze je Misak o mesci mladsi nez Tonda, takze u nej hned vim kolik mu je.

tak, omlouvam se za monology. :sweat_smile:
28. led 2009 v 01:43  • Odpověz
autor
Miso : uzijte si prvni prochazku !!!!
a uz fakt jdu.
28. led 2009 v 01:44  • Odpověz
tady dneska pusto prázdno....

Petru, ten porod jsme měly fakt skoro stejný, já porodila Jendu za necelý 4 hodinky od příjmu.:slight_smile:
28. led 2009 ve 12:59  • Odpověz
ahoj holky, tady se dneska fakt nic neděje.. :slight_smile:
já jsem teda ráda, protože by mi pak bylo líto, že to nestihnu číst... a natož reagovat

dneska jsem oběhávala úřady, ještě musíme v pátek oba...no a pak jsme vyrazili na prochajdu, což byl mazec, protože se Filípek pos.. právě, když jsme ho celého navlékli, tak jsme mu vyhrnuli jen ty spodky a frajer se nejen znovu pos... ale ještě počůral, takže jsme museli vše nanovo :grinning: ale prochajda byla super

teď to konečně zalomil, tak musím jít něco dělat, prorože je tu bordel jak v tanku

a chce se mi spát... ale to až večer :grinning:
28. led 2009 v 15:02  • Odpověz
přidala jsem fotky do alba - i z dnešní procházky, tak můžete mrknout :slight_smile:
28. led 2009 ve 20:08  • Odpověz
Jeeee holky, nové fotky Filípka!!!!!! Krásný!!! Jak spinká v kolíbce, v tom lehátku jak je malinkatej, prďolka!!Úplně se tu rozplívám!!! Moc vám to s kočárkem sluší!!! co oblíkání, nevadí mu? To je dobrý jak popisuješ to pos..a počůrání, to mi pravidelně Jenda dělal, když jsme někam chvátali nebo šli k paní doktorce. :wink:
28. led 2009 ve 20:08  • Odpověz
jé Leni, díky :dizzy_face:
28. led 2009 ve 20:09  • Odpověz
autor
Míšo : to je krasa. Filipek je cim dal hezci. Pride mi, ze se docela zmenil oproti prvnim fotkam.
je fakt sladkej, jak spinka a koukam, ze ma hodne vlasku, to jsem si predtim nevsimla a ted vidim, jak je ma i tmavy...Fakt se vam moc povedl. :dizzy_face:
Moc se mi libi ta hladova fotka s Tomem. :grinning:
28. led 2009 ve 20:24  • Odpověz
Ahojky,

jen vás zdravím, čtu vás, ale nějak není energie na odpovědi.... tak se nezlobte :sweat_smile:

Míšo fotky hezoučký :dizzy_face:
28. led 2009 ve 20:34  • Odpověz
AHoj holky,
Míšo krásný fotečky s Filípkem! tak fotka "mám hlad no" nemá chybu! :grinning:
28. led 2009 ve 21:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.