• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
autor
Míšo : mě příde že se v Pelhřimově rodí samý hezký miminka. Fakt ani jedno ošklivý. A ty dvojčata mají super porodní váhu.
A tobě to tam sekne, ještě že na Bulovce fotili jen děti a né rodiče....
3. únor 2009 ve 21:16  • Odpověz
autor
Míšo : Filípek se zase změnil, to je neuvěřitelný. A má teda fakt tvojí pusinu, o tom žádný pochyb.
A pase krásně, takhle Tonda nepásl ani ve třech měsících. :sweat_smile:
3. únor 2009 ve 21:21  • Odpověz
Petru, já mám ted s nahráváním utrum, on jak vidí ten foták, tak se na něj začne vrhat jak šílenej a je konec nějaký akce, musim ho nahrát nějak tajně, což se mi zatím nevede, ale taky to chci nahrát, chtěla bych mít památku. Jenda se zatím vůbec neplazil, tohle je poprvé, je to vlastně takové plazení pozadu, no je to rak no! :slight_smile: s tou podlahou máš pravdu, ted mu to jede, ale jak si začne stoupat, to budou držkopády!

Míšo hezky vás vyfotili do deníku, moc vám to tam sluší!!! a Filípek krásně pase!!!
3. únor 2009 ve 21:36  • Odpověz
autor
leni : ja jsem slysela, ze hodne deti zacina s lezenim jako rak....Tonda to vynechal a taky vynechal "letadlo", videla jsem ho u kamosky a tesila jsem se, az bude Tonik "litat" ,ale on to nedelal.

To bylo videt i v jednom dokumentu o detech, jak se casto hejbou dopredu uplne ruznymi styly :slight_smile:

s natacenim nebo focenim je to u nas stejny. Nejlip se mi foti, kdyz sedi v jidelni zidlicce.
3. únor 2009 ve 21:40  • Odpověz
autor
Leni : Jéna je uzasnej, ma krasny oci a koukaj mu z nich lumparny :slight_smile:
musi byt nadesnej, ze se takhle muze premistovat vid ?
3. únor 2009 ve 22:04  • Odpověz
Ahoj holky,

Míšo, to je skvělý, že už je PC v pořádku.
S Filípkem vám to moc sluší, hezký fotečky. A je to šikulka. :slight_smile:

Leni, Jéňa je taky pěknej čertík, viď? Petru má pravdu, že má krásný oči.
A hlídání začíná. :grinning:

Petru, Mišák se taky plazil dozadu. Možná právě kvůli tý podlaze, na koberci by mu to neklouzalo a třeba by dřív lezl dopředu. Jak se zvedne na ručičkách, tak mu nožičky podjíždějí a on jen ručkuje a ručkama se odstrkuje. Myslím, že Jéňa dělá něco podobnýho. Plazení dopředu to pak ještě Mišákovi nějakou dobu trvalo než se naučil, to je náročnější. A kvůli klouzavý podlaze se mu to asi učilo hůř, ale když se to naučil, je to asi snadnější. A Léňa má pravdu, že na stoupání ta klouzavá podlaha nebude nic moc. No jsem na Mišáka zvědavá. Na podlaze si zatím kleká a to celkem zvládá. A stoupá si na posteli. :slight_smile:
A letadlo taky dělal. :slight_smile:

Dneska u nás byla kamarádka se stejně starým kloučkem, jen se kluci nějak nedomluvili na spaní. Mišák vstával v 7h, usnul až ve 14h, spal necelou hoďku. A večer, když měl spát, tak si pořád stoupal a usnul až okolo 20:30. Od tý doby už byl 2x vzhůru. Snad ho moc nebudí ta rýma, už je to lepší. :slight_smile:
Dneska se na Skype přihlásila kamarádka, tak jsme si večer psaly (nejde nám volat). Dlouho jsme se neviděly. Jestli to takhle půjde dál, už doma neudělám vůbec nic. :grinning:

Dobrou noc. :slight_smile:
3. únor 2009 ve 23:43  • Odpověz
Krásné ráno!
Díky za gratulaci Danymu k půl roku! :wink: To je strašný, jak to letí ... s Danečkem jsme to oslavili, upekla jsem mu dort, tak ho dostal aspoň v mlíčku :grinning:

Leni, to je neuvěřitelný, jak Jenda leze! To je teda šikula! :sweat_smile:
Tý jo ... Dany teda má k lezení hodně daleko ... kdy se vám holky začaly děti překulovat z bříška zase zpět na záda? Dany se překuluje sice na bříško, ale jenom na jednu stranu ... a ani se tak nějak nesnaží se dostat zpět na záda, spíš se začne vztekat, abych ho šla zase obrátit ...
Jestli bude takhle pohodový lenoch, tak fakt chodit začne ve dvou letech :sunglasses:

Míšo, tak Filípek už pase koníky! Teda tady jsou ale fakt šikulové! Hele Dany začal pást ve 3,5měsících ... :sunglasses:
Držím pěsti na dnešní ultrazvuk! :wink:
Moc ti to s Filípkem na fotu v deníku sluší! Taky jsme byli v deníku, když se narodil: http://chrudimsky.denik.cz/miminka/fotogalerie-novi-clovicci-z-chrudimske-porodnice-s.html , to už snad ani není pravda :slight_smile:
Když si to tady tak čtu, tak si říkám, zda jsem něco nezanedbala nebo tak ... že se Danymu do ničeho moc nechce ...
Možná teda dělá to letadlo, co jste tady psali ... ale to je když je na bříšku a zvedá ruce a nohy do vzduchu a za pár sekund na to je řev, že ho tak neba ...
4. únor 2009 v 09:49  • Odpověz
autor
Moni : krasny novy fotky. Dany je proste nadherny miminko, radost pohledet. A v tom deniku vam to obema moc slusi. On byl tak hezkej novorozenec, uz jsem uplne zapomnela jak vypadal.
Ten dort na fotce jsi delala ty ? :astonished: VIm, ze delas krasne dorty, ale ten klaunovsky je teda unikat. Ja se totiz chci do dortu k Tondovymu roku pustit sama a chci nejaky potazeny mandlovou hmotou s figurkama z vecernicku nebo tak. Mam uz nastudovano spoustu ïnfo z netu, takze jsem si i objednala potravinarsky barvy, esence, formy , formicky, vykrajovatka atd....
normalne bych za to neutracela, kdybych chtela delat jen dort Tondovi, ale ja se rozhodla ze budu pect i ostatnim z rodiny a kamaradum...Casto nemam cas vymejslet darek nebo ho jit koupit, tak jsem si rikala, ze zkusim delat ty dorty z mandlove hmoty apod...Proste se vytvarne vyzit na dortech atd...

Muzu se zeptat, jak delas mandlovku ty ? Mam uz vybrany recept, ale zajima me, jak to delas ty. A jaky pouzivas barvy, ja jsem objednala praskovy, ale gelovy jsou asi lepsi vid ?

Moni : Tonik se myslim z briska na zada neotacel...nemel duvod, kdyz uz byl na brisku, tak na nem chtel byt a nebyl duvod pretacet se na zadicka...On se pak zacal brzo plazit, takze se ani nemusel pohybovat kutalenim.
4. únor 2009 v 10:32  • Odpověz
autor
jinak Danecek je fakt pres kopirak TM...

a tady je dukaz (2 fotky), ze je Tonik zase celej Frantisek... :grinning: teda aspon mi to tak pride.
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2345087&vReferer=%2Fphotos%2Fpetruna
4. únor 2009 v 10:33  • Odpověz
Ahoj Petru, díky za pochvalu Danyho :wink: Dany je celý tatínek ... to je fakt ... kolikrát ze srandy říkám, že já jsem ho jenom nosila v bříšku a teď jsem jeho kojná ... :grinning: :grinning: :grinning: z maminky toho doopravdy moc nemá :sweat_smile:

Jinak dortík jsem vyráběla já, hodím do alba ještě jeden dort, který jsem dělala teď taťkovi k narozkám, je taky potažený marcipánem. Já jsem to nikdy nedělala, ale chtěla jsem to vyzkoušet a není to tak těžký. Vyzkoušela jsem asi dva recepty na marcipán a nejvíc mi vyhoval tento, je tam i video, i když na zpracování těsta nic není a fakt z toho potom můžeš tvořit cokoliv ..
http://ekucharka.net/modelovaci-hmota-falesny-marcipan/

Pro mě bylo nejtěžší tak nějak tu vyválenou placku přenést na ten dort a zarovnat to ... vyvalovala jsem to na pečícím papíru, ale příště musím dát víc sušeného mléka, protože se to trochu trhalo, bylo to málo tuhé ... tak ať se ti dortík povede! :wink:
4. únor 2009 v 10:39  • Odpověz
Jo a ještě barvičky ... no já používám ty normální potravinářské barvy v prášku ... ale ty se ředí trochu s vodou, jelikož to je prášek a to se potom docela těsto fakt trhá, jak se tam dá ta voda ... ale kamarádka si koupila nějaké gelové barvy přímo do marcipánu a jsou prý super :slight_smile:
4. únor 2009 v 10:40  • Odpověz
Holky potřebuju poradit ohledně příkrmů ...
včera jsem koupila mraženou mochovskou zeleninu baby-mix ... je tam brambora,mrkev,brokolice,květák ... myslíte, že mu ji můžu dát, povařím, rozmixuju ????
nebo radši mám kupovat bio-zeleninu, když mu chci zkusit dát něco jiného než ze skleničky? :confused:
Dr. mi říkala, že mám teď kupovat bio-zeleninu, ale když je to mražený a jako baby-mix, tak by to snad taky mělo být nezávadný, ne?
4. únor 2009 v 10:47  • Odpověz
Tak jsem přihodila do albíčka ještě foto, když jsem byla já malá a Martin ... :sweat_smile:
4. únor 2009 v 10:57  • Odpověz
autor
moni : tak to je recept na mandlovku kterej jsem nakonec po brouzdani po netu vybrala :wink:
jsem rada, ze rikas, ze to nebylo tezky. Ja jsem do toho hrozne natesena a bojim se, ze mi to nepujde a vyhodila jsem penize....
ale fakt bych rada dort udelala sama a pak delala dorty pro svoje okoli....
asi koupim i ty gelovky, ale na netu byli hodne drahe, kouknu nekde v kamennem obchode, snad to pujde sehnat.

moni : ja prikrmy moc nehrotim, takze bych mu to byt tebou dala.
Ja uz Tondovi kupovala normalni kvetak, brokolici a mrkev, zadny bio...to je na me moc drahy....
ale jak rikam, ja to az tak neresim. Herminka by ti treba napsala neco jineho, ta se ve zdrave vyzive vyzna.

jinak , podle retro fotek je Dany taky vic po tatovi, ale je videt ze ma z vas obou. Tys byla nadherna holcicka !! A ses porad hodne hezka, potvoro !! :grinning:
4. únor 2009 v 11:13  • Odpověz
AHoj holky, až budu mít rychlejší připojení, zkouknu fota...už se těším.

Leni, no paráda...kamarádce takhle couvala Pepina po pokoji, vždycky jen zavolala na Juru, aby ji obrátil a zas couvala zpět :grinning: :grinning:

moni, my se taky točíme jen na jednu stranu, na druhou jen po véééélkým přemlouváni a bok. Na tu se otočila jen jednou.ALe mluvila jsem s rehab.sestrou a e to prej normální vývoj. Na bříško se otočit, pak letadlo a pak se začne o ty packy opírat a couvat...Andulína teď nechce moc pást. Tak si říkám, jestli je to tím slabším ramínkem nebo začíná nájezd na letadlo.

Jinak se nám k ýmě přidal kašel..no prima. Tak jsem nasadila hedelix a snad to bude lepší. Měli jsme jet na hory na víkend, ale vzhledem k tomu, že mám příští týden hexu+prevenar, tak si to nelajsnu. Asi pojedu k našim, pokud bude HOnza chtít jet (je to ke švagrovi na chalupu do Jizerek).
4. únor 2009 ve 12:47  • Odpověz
Ahoj holky, jdu vás pobavit. Dneska jsem dostala nepříjemnej mail od jednoho prodávajícího z aukra, že jako co s tím, co jsme vydražili...jenže mě se od něj všechny maily vrátily...no nic. Prostě jsem to zkoušela poslat mu mail ze všech možnejch starejch adres a na jedný objevila tohle

Dobry den pani ucitelko ted uz nechodim na zakladku a muzu vam rict ze jsem mel
na zakladce furt na vas chut prijit do kabinetu a vyspat se s vama nechtela bys
te ted?

Tak jsem na to koukala jako tele na nový vrata... Brrrrrrrrrrrr
4. únor 2009 v 15:19  • Odpověz
ahoj holky, dneska nestíhám - buď furt kojim a nebo jsme venku - dneska celé dopo a i kus odpoledne - to je jediné místo, kde vydrží nejíst :grinning:

jinak UTZ ok - je to opravdu kefalhematom, při porodu praskla cévka a utvořilo si to tam dutinu a postupně až teď do neděle se ta tekutina tam vylévala... mělo by to samo zmizet...
4. únor 2009 v 18:28  • Odpověz
Míšo,tak super zpráva, to jsem ráda :slight_smile: my ti to říkaly, že to bude OK :slight_smile:

Jsem zas byla na bosu...a jsem jeden bolavej sval :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: To chci vidět ráno..
4. únor 2009 ve 21:07  • Odpověz
autor
Medi : :grinning: :grinning: a co ? Máš chuť ? :grinning: :grinning: :grinning:
Míšo : tak hurá, že je Filípek OK :dizzy_face:
4. únor 2009 ve 21:11  • Odpověz
holky, tak sem píšu dlouhej příspěvek a omylem jsem si to smazala, no já bych si nafackovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:

tak v rychlosti znovu:

Míšo, to je super, že je Filípek v pořádku!!!!!!!!

Medi, teda, ten email to je hustý!!!! :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Moni, s tou zeleninou bych to klidně udělala i s tou mraženou, ta bio je šíleně drahá, já jsem Jendovi dělala na začátku biomrkev, ale protože mi moc nejí, tak na to prdim a kupuju skleničky, asi by mě to štvalo vařit, když toho pak snědl 2 lžičky. Já mu dávám ted už 3x denně, aby vůbec něco snědl. Už asi dostane i jogurt. U Jendy je problém, že on prostě u toho nevydrží v klidu, ono mu to chutná, ale prostě ho zajímá milion dalších věcí, první dvě tři lžičky dá v pohodě a pak se začne vrtět, strhává si bryndák a pak už řve, no takže já říkám básničky, zpívám, běhám se lžičkou jak debil okolo židličky, dělám obličeje, holky ochotnický divadlo hadr!!

Petru, Toníček má krásný modrý kukadla!!! mě se hrozně líbí modrý oči!!! máte novej foták vid? digi zrcadlovku?jo jinak mi přijde, že je Toníček podobnej dost i tobě, podle té fotky, kde je ti rok.

a ted jsem zapomněla, co jsem chtěla napsat.... tak já ještě napíšu, až na to přijdu...

jo, mám nový fotky Jendy, jenže se mi nechtějí zmenšovat a dávat na MK, tak jestli chcete mrkněte
http://www.jelinci.estranky.cz/fotoalbum/jena-mezi-nami/tatka-se-synem
http://www.jelinci.estranky.cz/fotoalbum/jena-mezi-nami/ksichtiky
4. únor 2009 ve 21:40  • Odpověz
jo jinak naše lezení-plazení vzad dneska pokračovalo s křikem, protože se vždycky vzdaloval od nějaký hračky a nevěděl, co se děje, tak se plazil a u toho tak řval, no komedie! :grinning: jinak letadlo dělal docela dlouho, ale na břiše mi řval asi měsíc, než se začal otáčet zpátky, ted je to jak vyměněný dítě, jak je spokojenej. Jo a ještě další věc, hrozně ho baví číst! ted já čtu, on mi sedí na klíně, klidně to vydrží i 15 minut, já mu čtu a on je hodnej, to je asi jediná činnost, u který vydrží v klidu, ale knížky miluje, nejvíc Lidová říkadla od Lady.
4. únor 2009 ve 21:47  • Odpověz
autor
lenni : jo jo kupovali jsme novej fotak :dizzy_face: :dizzy_face:
fakt ti pride, ze mi je na te fotce Tonda podobnej ? to jedine tema tvarema, ale me to prave vubec nepride. Lidi rikaj, ze ma mozna moje oci (tvar) ale od nosu dolu pry celej Franc.

leni : takhle u ns taky vypadalo krmeni, kdyz Tondu boleli zuby.....dve lzicky v pohode, pak blbnuti, strhavani bryndaku a pak moje recitace, zpivani apod... :grinning: fakt presny...bych se zblaznila kdyby to tak melo byt u kazdyho jidla...
4. únor 2009 ve 23:44  • Odpověz
autor
leni : me se zase hrozne libi hnedy oci :grinning: :sweat_smile: a miminka co je maji...
4. únor 2009 ve 23:45  • Odpověz
autor
na fotky kouknu zitra, honi me mlsna, tak to chci jit zaspat...
4. únor 2009 ve 23:45  • Odpověz
autor
leni : a to cteni je uzasny, to ti zavidim. Tonda to vydrzi 2 minuty pak do knizky zacne bouchat a chtit ji kousat....on ted porad vsechno hloda...
ale pride mi, ze se to s tema knizkama zlepsuje, driv na ne nebyl vubec, coz me mrzelo....
Lidova rikadla od lady mame taky, Tondovi se taky libi, ale jeste vic by se mu libila, kdyby je mohl rozthat, rozkousat a umlatit :sweat_smile: :grinning:
4. únor 2009 ve 23:48  • Odpověz
Ahoj holky...máme tu uřvánka, jsem myslela, že pokecám, ale vydává to prapodivný zvuky a asi to chce chrnět...pusa.

Tak já zase přijdu :wink:

Leni, vtipný s tím couváním a super s knížkou. Já to ještě nezkoušela..teda včera, z toho, co právě čtu....ale to je německy a moc jí to nebavilo :wink: :wink:
5. únor 2009 ve 12:20  • Odpověz
holky nebudu tu od zítřka do neděle, jedeme s tchánovcema na celý víkend na Moravu.....no....Jenda bude poprvé spát v cestovní postýlce a poprvé pojede autem delší dobu, on tu autosedačku ted úplně nesnáší, tak jsme zvědavý jak to zvládne/nu/me :slight_smile: :slight_smile:

jdu upéct buchtu, vyžehlit a začít balit.

mějte se tu krásně!!!
5. únor 2009 v 19:40  • Odpověz
Ahoj holky,

průběžně vás čtu, ale není moc energie na reagování :frowning2:

Leni, užijte si to na Moravě !

Míšo, jsem moc ráda, že UTZ dopadl dobře!

Moni, krásný fotky, Daneček je fešák a na některejch fotkách vypadá jako správnej rošťák :dizzy_face:

Petru, Toník je už tááák velkej... letí to letí....mě přijde víc podobněj františkovi :wink:

Stáni, koukám, že už si s Míšou taky užíváš legraci :slight_smile:

Medi, snad už je Aničce líp.... no a jinak - ta zpráva od studenta - hustá :sunglasses:

Shrnu to - máte všechno mooooc krásné děti a jsem moc ráda, že vám všem dělají radost!

Teta Alča
5. únor 2009 ve 21:35  • Odpověz
Ahoj holky,

Medi, tak jak ti je? Už je to lepší? Ten mail je drsnej. A víš, kdo ti ho poslal?

Míšo, to je dobře, že je všechno v pořádku. :slight_smile:

Moni, ty dorty jsou nádherný, jsi šikulka. :dizzy_face:
Mišák se na záda překulil tak 1,5 měs. po tom, co se to naučil na bříško. A i pak se někdy přetočil a někdy si neuvědomil, že to umí, a vztekal se a musela jsem ho otočit. A stejně se pak hned zase otočil na bříško. :slight_smile:
Já Mišákovi taky vařím z normální zeleniny. Teda vařila jsem tak 3x. Udělám toho víc a namrazím si to. A střídám to se skleničkama.

Leni, já jsem taky dávala Mišákovi skleničky, když nechtěl moc jíst. A přesně jak píšeš. Snědl by toho víc, ale dělal u toho kraviny. Jak si to jídlo mrazím, tak teď už do těch malých skleniček. Ale když jsme chtěla menší porce, dávala jsem to do formy na kostky ledu.
5. únor 2009 ve 23:02  • Odpověz
Leni, užijte si výlet na Moravu. A snad dobře zvládnete i cestu. :dizzy_face:

Teto Alčo, děkujeme za pochvalu. :dizzy_face:

My jsme včera byli na plavču. Tak v šatně Mišák zase křičel, to ho skoro nemůžu ani položit. Ale v bazénu byl v pohodě. I jsme zase potápěli. :slight_smile: A pak si hrál s ostatníma dětma, co už lezou, a taky kousíček lezl. Nějak zapomněl, že to ještě neumí. :slight_smile: Když se chce dostat dál, tak se plazí, to už mu jde v pohodě. Jen se teda odstrkuje jen levou nohou, pravou má v koleni ohnutou ke stropu. :slight_smile: A taky se mu povedlo vylézt na schod. :slight_smile: Po cestě domů spal asi 45min. a pak byl večer unavenej, usnul už v 18h. Sice se pak ještě večer 2x vzbudil, ale zase brzy usnul. Bála jsem se, v kolik bude ráno vstávat. Sice se od 1h často budil, ale nakonec jsme vstávali asi v 7:15. No a v poslední době spí jen 1x denně, ale tak 1-2hod.
A hezky si stoupá. Jen měl teda dneska nehodu - z kleku se svalil na zem a zrovna na dlažbě v kuchyni. No ale snad je v pořádku, už ani nemá bouli. :slight_smile:
Dneska jsem byla na cvičení a hezky to ti moji kluci zvládli (+chvilku hlídala moje mamka). Dneska Mišák vůbec nebrečel a když jsem přišla, Mišák spal. Sice jen 3/4 hoďky a pak byl ještě 2,5 hod. vzhůru, ale většinou beze mě neusne. :slight_smile:
A ještě ke krmení. Začala jsem mu dávat větší skleničky - půlku + jsem k tomu přidala rýži (protlačenou lisem na česnek). No ale je to s kouskama a to se milostpánovi nějak nelíbí. :slight_smile: Nebo jestli mu to nechutná, že mají jinou chuť, nevím. Přesnídávky i kaši baští v pohodě, ale u oběda mi teď vyvádí, neotvírá pusinku, brečí,... Nechci ho nutit, ale na kousky si musí zvykat a nemůže mít pořád skleničky od 4. měsíce. :slight_smile:

Dobrou noc. :slight_smile:
5. únor 2009 ve 23:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.