• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
no a u nás? škoda mluvit... růst. spurt a úplněk udělaly své a byl to teda hukot největší... malej vzteklej, já vzteklá, poprvé jsem u něj brečela - lístostí, že brečí a taky vzteky že brečí :grinning: - prostě chce furt kozu, budí se po hodinách a než zabere, je hodina v tahu a už má zase hlad... no co vám budu vykládat... hysterický už jsme byli oba... ráno jsem mu domlouvala a on se na mě smál, had malej :grinning: no a je vše odpuštěno :grinning:

dneska jsme jeli za kamarádkou, co má klučíka o dva dny mladšího než Filípek, měli stejnou váhu a jaksi náš macek vedle něj vypadal jak o měsíc starší... se ouplně děsim, co nám zítra doktorka řeknu za váhu a že nám vynadá, že se přežírá :grinning:
9. únor 2009 v 19:30  • Odpověz
AHoj holky, tak máme rychlej net a hnedle jsem zkoukla toho kluka Urbánkojc...je to fešák. A Míšo, ty se styď, to se dělá takhle vypadat tek brzo po porodu? Já byla strhaná až hrůza... :wink:

Dneska jsme vyrazilil do Ikei na jíslo a já doma zapomněla flašku na nutroš pro Andulku ( Hermi, klidně jí říkej Nannerl, když ti o udělá radost :wink: ) a tak jsem se musela vracet, naštěstí to je blízko...tak jsme si pošmákli, nakoupili nějaký věcičky a pak mě holky vyzvedly a byla prochajda s jasným cílem :wink: (cukroška mňam) a teď nám zapojili net, Andulka je v postýlce a já si to užívám. Máme zapojený na router oba počítače, takže super !!!

hermi, tak na tvoření :slight_smile: to je super.

S tím srazíkem se těším, co vymyslíte a doufám, že to nebude moc drahý, začínáme se uskrovňovat, abychom vyšli.. :slight_smile: Jen ne v květnu, to máme velkej záříjovek...je nás asi 30. JSem na to zvědavá....

petru, to je super s tím znakováním. A kdy jste začli? Já bych to taky chtěla zkusit....zatím se ji snažím naučit, že "malá" není štípat a bouchat do maminky :grinning:
9. únor 2009 ve 20:29  • Odpověz
Hezký večer,

Hermi, jojo, noční pták jsem, vždycky jsem se učila spíš v noci atd., ale není to, že by mi stačilo spát málo. Jsem pak utahaná a potřebuju ráno dýl spát. Jak jsem pracovala na směny, tak jsem se ráno mohla dospat. No a teď je Mišákovi nějak jedno, že ponocuju a klidně se v noci budí a vstává brzy. No ale večer je jediný čas, kdy můžu napsat maily,...
Na plavání myslím Mišák nebrečí, že by mu byla zima, protože spustí hned, jak ho po příchodu položím, i když je ještě v kombinéze. :slight_smile: A brečí, jen když ho položím. Když ho mám v náručí, tak povídá a směje se, ať je oblečený nebo ne. :slight_smile:

Medi, tak skvělý, že máte rychlej net. :dizzy_face: Cukrošku jako cíl vycházek bych si taky dala líbit. :grinning:
No myslím, že jsme se předběžně s holkama bavily o srazíku v květnu, ale určitě to půjde i jindy.

Míšo, doktorka ti určitě nevynadá. Lepší, když Filípek přibírá víc, než kdyby nepřibíral. A když je kojenej, tak si sám řekne, kolik potřebuje. :slight_smile: Věřím, že je to náročný. Taky jsem si párkrát pobrečela. Mišák se teď taky budí často, ale už to kojení atd. netrvá tak dlouho.
No ale někdy jsem teď z něj taky hotová. Hlavě, když jsem unavená. Jsem ráda, že je živej a zvědavej, ale když ho třeba potřebuju přebalit a nemůžu ho udržet na zádech, pořád je na pupku, hází věci z přebalováku dolů, otevírá zubama krémy, všechno tahá,... tak jsem z toho někdy vyřízená. No a nevadí mi, že se plazí po celým bytě, ale pak si kleká a to se bojím, aby si něco neudělal nebo nespadl.
Dneska ho 2x kouslo víko od koše. :grinning: :slight_smile: Je to takové to vyklápěcí. On si ho vždy sundá z koše na plíny a hraje si s ním. A dal prsty dovnitř a druhou rukou si je přibouchl.
Jinak si v pohodě stoupá. Zatím o nás nebo u postýlky. A dneska si poprvé stoupnul i u sedačky. :slight_smile:

Petr snad v práci zatím v pohodě, díky za optání. :dizzy_face:

Dobrou noc. :slight_smile:
9. únor 2009 ve 22:15  • Odpověz
Stáni, ty máš teda draka...jen co je pravda... :slight_smile: Drž se :slight_smile:

Holky, zapomněla jsem napsat, že Andulína se dneska otočila dvakrát i zpátky na záda... a i na druhou stranu na bříško :slight_smile: Takže půjdem z gauče na zem...
9. únor 2009 ve 22:37  • Odpověz
autor
Hermi : to se nedá nic dělat, tak se uvidíme aspoň v ten pátek. Řeknu to kamarádce, ať na pátek nic neplánujou, že naplánujem něco společně nebo že se trhnu nebo se ty naopak přidáš (kdyby měli nějaký plán na výlet nebo tak...) Prostě to nějak zkloubíme. Dám vědět. Napíšu jí email.

Míšo : úplně tě chápu. myslím, že takové dny zažije každá. Já jsem teda měla to štěstí, že jsem takovou tu krizi, že jsem brečela s Tondou měla asi jen 3x....Nejhorší byla ta v den návratu z porodnice. 2 hodiny brečel kvůli bříšku a já řvala s ním . Naštěstí tu byla ségra se švagrem a malýho si brali a chovali ho a mě utěšovali....
Hrozně na mě dolehlo to, že jsem na něj sama (s Františkem) a že když bude hodně brečet, že třeba nepoznám co mu je a že už nebudu mít po ruce sestřičky a tím pádem jistotu, že se mu nic nemůže stát atd....
Pak jsem brečela ještě jednou , taky kvůli bolení bříška a pak když byl poprvé nemocnej (rýma, ale taková, že zvracel z hlenů)
Fakt tě chápu, kočko a přeju ať takových dní máš minimum, nejlépe žádné.

Jinak Tonda je od narození hodně spavý dítě, neberte to jako chlubení :sweat_smile:, jen jsem mela v tomhle smeru stesti (on byl spavej uz v brichu) , ale já jsem za celých 11 měsíců zažila noční buzení co hodinu asi jen 5x. 2x kvůli nemoci a 3x kvůli zubům (nedávno)
Jako čerstvej se budil po 4 hodinách na kojení, od druheho do cca 4 měsíce spal celou noc a pak se začal budit 1x-2x za noc až do teď. No a ted uz to zase byla cela noc, krom vcerejska...To se zase vzbudil jednou v 5 a pak spal az do 8. Tak nevim, jestli ty cely noce byla vyjimka nebo na ne uz zase najede, tezko rict.
Pride mi to ale vuci vam hrozne nespravedlivy, protoze jak vidite, ja jsem nocni ptak a ten spanek az tak nepotrebuju. me staci 5 hodin denne a nemusi byt v kuse.
Moc bych vam prala aby deti spinkali aspon nekolik hodin vkuse a vy jste si odpocinuli.

leni, moni, stano : jaky mate ted noce vy ? Uz se v tom moc neorientuju.
A jak se to u vas menilo ? nebo je to stejne od zacatku ?

jo a k tomu znakovani. Dekujeme za gratulace, ale jeste bych se neodvazovala mluvit o tom, ze Tonik znakuje. Udelal jen jeden znak a nedela ho casto. nekdy ho za cely den ani neukaze, asi nema duvod. Precijen to neni pro nej az tak zajimave a dulezite :slight_smile:
No ale i tak jsem z toho nadsena to je jasny. A vlilo mi to novou energii pokracovat a nevzdat to.
Ja mu znakuju cca od 6 mesice, znakovala jsem mu mama, tata a papat, jenze casem jsem zjistila, ze tyhle znaky nemaji pro nas smysl, protoze mama, tata a ham umi rict (minuly tyden to zacal rikat uplne krasne), jenze jsem nevedela co teda znakovat, takze jsem taky dost polevila. Zacla jsem se soustredit na znak " jeste", ale bez odezvy, takze jsem si zacla rikat, ze na to Tonik asi moc nebude. (az ted jsem se docetla, ze znak jeste je pro deti na zacatek docela tezky na pochopeni)
Tak jsem napsala do diskuze Baby sings a ptala jsem se tam holek, kdy jejich deti zacali znakovat a ze jako jestli na to syn je, kdyz ma skoro 11 mesicu a porad nic. Vedela jsem ze mam byt trpeliva, ale vsude pisou , jak deti zacinaji kolem 8 mesice....No a holky tam psali, ze jejich deti a vubec deti obecne pry nejcasteji se znakovanim zacinaji kolem roku a kdyz zacinaji chodit. Ze pry jak zacnou chodit tak se jim uvolni ruce....
No a Tonik tyden na to ukazal to "svetlo" :dizzy_face:

Ted mu ukazuju : kachna (kacenka ve vode), krupka (vymysleny znak), pes, kocka, hotovo.
Ale nejvic se soustredim na psa a na hotovo. Psa ma totiz plysovyho a umi pro nej jit, kdyz se na nej zeptam.

Ale uplne vsechny novy dovednosti jsou hodne pomineny jeho naladou a jeslti ho nezajima zrovna neco jineho vic. Par dni umi ukazat kde ma vlasky (z toho ucuravam), ale neukaze to pokazdy, zvlast, kdyz je zrovna necim zaujatej. To samy s tim pejskem (ne vzdy pro nej jde ) a "svetlo" taky neukaze pokazdy, kdyz rozsvitim.

Hold deti znakuji podle svoji potreby neco sdelit a ne kdyz to maminka chce :sunglasses:
takze kdyz mi zrovna nechce "rict" o tom ze vidi svetlo, tak proc by se namahal :grinning:

omlouvam se za roman....pisu to hlavne pro vas, co taky chcete znakovat, aby jste to taky nevzdavali.A porad je dost casu, nikdy neni pozde zacit je to ucit intenzivnejs a uvidite, ze az ukazi prvni znak, ze vas to znova nakopne, jako me. :wink:
10. únor 2009 v 00:42  • Odpověz
autor
Míšo : neboj, neznám nikoho koho by dr. sprdla, že dite pribira hodne, pokud je jen kojene, ale naopak maji dr. casto kecy, kdyz dite priibira malo. Tonik patri k tem lehcim a obcas to bylo komentovano :sweat_smile: , ale ne nejak zle. myslim, ze na to jaky byl Tonda macek je nakonec z kluku nejlehci, ne ? Kdyz srovname vahy jednotlivych mesicu. On na kozu ale nikdy moc nebyl...Ne ze by delal nejaky problemy s prisatim nebo tak...ale stacili mu intervaly po 3-4 hodinach , v lete casteji...
Ted uz ma kojeni jen jako napiti, ne jako samostatny jidlo a v roce bych chtela zacit odstavovat. Snad to pujde bez problemu...bojim bojim...a musim rict, ze se mi bude stejskat,i kdyz se mi ulevi fyzicky.
10. únor 2009 v 00:47  • Odpověz
autor
medi : andulak je teda fakt mrstna...a je fakt nadherna...jsem se vcera kocahala fotkama...ma hrozne hezky usmev...od malinka...
10. únor 2009 v 00:48  • Odpověz
autor
Monisek : ty homeopatika jsem taky davala kdyz mel Tonik ze zoubku i horecky...dala mi je kamaradka rikala mi, ze mam davat 4 kulicky po par hodinach, ale jak se to dlouho rozpousti, tak jsem mu to davala min casto. A na noc, kdyz ho to fakt hodne bolelo, jsem dala i Panadol baby sirup neb Nurofen sirup (proti bolesti) Ale to se snazim moc nedavat, jenze jak mel Tonik i horecku,tak to bylo rovnou i na ni.
Danecek si teda taky uziva, co....
Z toho jak to popisujes, to jsou urcite zoubky. no jo no, lidi mi rikali : nejdriv brecej kvuli prdum a pak kvuli zubum a az po roce je klid...
ale myslim, ze to u nas zatim neni tragicky...i kdyz jak mel Tonik kvuli zubum asi tri dny 39,5, tak to bylo teda dost neprijmeny...budil se, brecel, pres den mi visel na noze a mel prujem a hrozne slintal.
10. únor 2009 v 00:58  • Odpověz
autor
ted se Tonik vzbudil, takze ty cele noci byli asi jen takovy ulet :sweat_smile: :grinning:
10. únor 2009 v 01:02  • Odpověz
autor
a na celorepublikovy sraz navruhuju toto : http://www.ubytovani-polnicka.cz/index.php?lng=cs

jedna breznacka mi to doporucila. Procetla jsem jejich webovky a zni to krasne...klidne si vezmu na starost organizaci.
navruhuju pro zacatek vytvorit diskuzi na srazech , kde se budem domlouvat, abychom vse o srazu nemuseli hledat tady.
10. únor 2009 v 01:14  • Odpověz
Aho holky,
tý jo, to byla noc ... jsem úplně k.o. :frowning2:
Dany šel spát jako vždy ve 20hod a tentokrát vstával už ve 23hod, začal si povídat v postýlce, oči jako tenisáky a ne a ne usnout ... nakonec skončil u nás v postelí, začal výskat, pořád dokola to svoje "baba" a "aba", nakonec se manžel šel vyspat do dětského pokoje, protože Dany byl takto vzhůru až do 2hod ráno :rolling_eyes: :confounded: Vůbec nechtěl spát, pořád se otáčel na bok, koukal na budík, jak se mění čas, tahal mě za vlasy, strkal prsty do nosu a očí ... no síla, a vstával už před 7hod a úplně čilý, vyspinkaný ... a já jsem dnes jako chodící mumie :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Takže u nás to spaní vypadá od 6.měsíce ¨takhle ... začíná u Danyho být pravidelností, že je aspoň 2 hodiny v noci vzhůru a to vždy spal od narození krásně, že jsem nakojila a spícího už přenášela do postýlky, já to nechápu, kde se stala chyba nebo co se stalo, že prostě nechce spát ...

Míšo, já jsem ze začátku brečela u Danyho dost často, protože jsme měli vyloženě uřvané miminko, pro mě to bylo strašný a kolikrát jsem byla fakt vyřízená a vzteklá. Dany měl strašné hysteráky a strašně mě vytáčelo, když chodily návštěvy a když ho někdo slyšel tak vyvádět, tak říkali, že tohle ještě u žádného dítěte neslyšeli ... :zipper_mouth: to bych zabila. nechápu do dnes, že Dany tak strašně hysterčil ... naštěstí to jsou asi dva měsíce, kdy začal brečet jako normální miminko ...
Ale vím, že byly doby, kdy jsem mohla dělat cokoliv a Dany řval a řval ... u prsa byl pořád ... a kojila jsem přes den každé dvě hodiny a někdy i míň ... jenom v noci to bylo asi po těch 3-4hodinách

No a já a kojení ... kojím přes den stejně tak 9x ... a to už má zeleninové příkrmy na oběd a odpodne svačinku ovoce ... přijde mi to docela dost, ještě nedávám čajík, ale asi ho už zkusím¨, protože po obědě i po svačině ho dávám stejně ještě k prsu a saje třeba 10minut ... tak bych mu místo kojení dala čajík ... přes den je jinak u prsa skoro po 2 hodinách pořád, takže pro mě to je pořád stejný jako po narození a je mu půl roku ... to by už mohl pít míň, ne? :confused:
10. únor 2009 v 09:34  • Odpověz
A taky jsme včera byli v poradně, Dany dostal 3.dávku hexy, naštěstí bez reakce ... teda spíš pro něho nějaká vitamínová bomba, že tak řádil v noci ...
v 6 měsících váží 7610g a měří 70cm, doktorka ho pochválila a říkala, že roste do krásy :sunglasses: , že je neuvěřitelný, jak se vyloupl ... myslela tím hlavně to, že měl pořád od narození nějaké kožní problémy a to hodně velké, ani jsem sem kolikrát nedávala fotky, ¨jak byl obsypaný hlavně v obličeji, potom ekzém po celém tělíčku, potom mu hnisala kůžička za oušky ... strašný :unamused: A teď je úplně čisťounký ... tak to musím zaŤukat, abych to nezakřikla ...
10. únor 2009 v 09:36  • Odpověz
autor
moni : ono se rika, ze kolem 6 mesice se spanek meni. Me se Tonda teda budil snad uz od toho 4 mesice, no mozna spi pateho, ale je fakt, ze se jen vzbudil , najedl a spal dal. Tohle nocni bdeni znam jen, kdyz ho boleli zuby nebo mel rymu.
Ale to u toho i brecel bolesti. Nevim, co to muze byt, ze se Dany vzbudi, je vzhuru, ale pritom nebreci. Asi mu hld staci malo spanku. To te teda lituju. Nedovedu si predstavit byt treba od 3 do 5 vzhuru. Zamerne jsem neuvedla od 1 do 3, protoze to casto jsem vzhuru zcela dobrovolne :sweat_smile: :sweat_smile:

Hele, to si vubec nepamatuju, ze by byl Dany nejak hysterickej. Asi sis malo stezovala :grinning:
Ty kecy navstev fakt potesi. To pak cloveka zamrzi, co ? Tohle nemam rada, jak lidi ty deti porad hodnoti.
Ty sis fakt zkusila. mama na nem porad vidi vhledovou nedokonalost, znami se te snazi presvedcit o tom, ze breci vic nez jine deti....fakt sila. To bych uz byla v Bohnicich.

A co ti dr. rikala k tem exemum apod. Co jsi pouzivala za kosmetiku ? nekdy to muze byt z toho. Treba Johnson johnson je docela svinstvo. nekomu to nevadi, ale nektere deti z toho maji problemy.

Hele Moni a Danecek si jako o prso vyslvoene rekne ? Mi pride ze fakt kojis zbytecne casto, ale nechci delat chytrou. Oni ty deti pry ani tak nervou hlady , ale ze chteji to prso ze zvyku, z potreby blizkosti maminky atd...ale nechci tu rikat nejake bludy, pisu jen to co jsem slysela.
Jako treba laktacni liga rika, ze dava tditeti napit kdykoliv si rekne, ale v porodnici a moje dr. mi rikali, ze staci, kdyz se plne koji, jednou za 2-3 hodiny (spis ty 3). Ze kdyz ma clovek dite porad u prsa, ze si leda znici bradavky nebo se to dite jakoby preji a pak ho boli brisko.
Si pamatuju, ze jsem jednou v porodnici mela Tondu u prsa hodinu, nebo jsem mu dala po hodine a neco protoze jsem mela porad pocit, ze ma hlad. Kdyz jsem ho totiz odpojila, tak se porad natahoval a brecel a chtel sat...a kdyz jsem to rikala sestram, tak mi rekli, ze to neni hlad, ze se naopak prejedl a proto ho pak boli brisko a breci. a ze mam dodrzovat ty intervaly (to pry bylo za nasich rodicu, ze se rikalo kojit po 3 hodkach a Liga to bere jako prezitek)
No ale me se to dodrzovani intervalu vyplatilo. Nebyla jsem pak Tonduv otrok. Akorat ze jsem uz v porodnici musela dat dudlik, protoze jsem ho nechtela nechat brecet, kamoska mi rikala, ze nektere deti maji hodne vyvinuty savy reflex a proste potrebuji hodne sat (Tonik mi furt ojizdel ruku, nebo sobe kosilku apod a kdyz jsem dala dudlik tak byl klid)
Doma jsem pak kojila po 4 hodinach (cca 1,5 mesice), ale za to nemuzu, Tonda proste 4 hodiny spal a kojila jsem az kdyz se vzbudil. Ja ho i prvni dny musela budit na kojeni :sweat_smile: :sweat_smile:

no ale placam tady jen svoje zkusenosti, je jasny, ze se to neda aplikovat na vsechny deti. Jen kdyz vas ctu, tak vas uprimne lituju. Nevyspani a prilis caste kojeni neznam....ani hysteraky. Tonda brecel hystericky fakt jen parkrat. On ma ten plac docela snesitelnej. A ty nejvetsi hysteraky byli v prvnim mesici kvuli prdum, ani kvuli zubum nerve nejak silene nebo tak...ale treba se to tak zda jen me a kdyby ho slysel nekdo cizi, tak ma pocit, ze breci hodne, ale me to nepride.

Ale zase ma jine neduhy, ktere vas treba minou.
Porad hrozne pisti a jeci (jen tak pro zabavu), poslednich par mesicu ma obcas dny, kdy mi visi na teplakach a nechce si hrat sam atd atd....
jako nemuzu rict, ze by byl kazdy den prochazka ruzovym sadem. :wink:
10. únor 2009 v 11:07  • Odpověz
autor
zase roman, se omlouvam...nemusite to cist....jen si tak tady pindam...a hazu rozumy o ktere nikdo nestoji :sunglasses: :sweat_smile:
10. únor 2009 v 11:08  • Odpověz
Petru, myslim, že my ty tvoje romány docela rády čteme :wink:

My to se spaním máme ted různě, ale tak když to shrnu, tak se Jenda budí 2x za noc a vstává mezi 6-7, ale zase chodí spát už v 19, koupeme v 18.30, to už je hotovej a ospalej, zkoušela jsem jednu dobu ho dávat spát dýl, ale vstával furt stejně brzo. Jak píše Monča, že se jí Daník budí a je vzhůru, tak mě to Jenda dělal casto než jsme se přestěhovali, taky byl vzhůru, nejdřív si povídal a pak řval, já ho teda nechala vyřvat, a když byl už hotovej, tak jsem ho dala k prsu a usnul. Ted mi to dělá tak jednou za týden nebo jednou za 14 dní, zrovna dneska v noci, ve 4 byl vzhůru, dostal najíst a začal se válet po posteli, v postýlce pak povídal a kníkal, pak řval jak šílenec a pak usnul u prsu asi kolem 5.

Nejlepší období bylo asi mezi 2 - 5 měsícem to se budil jen 1x v noci a to až ve 3 ráno a spal až do rána. Po hodině se mi nikdy nebudil, to neznám, to by mi asi hráblo, to tě Míšo fakt lituju!!! Kolem toho 6 měsíce se mi začal budit častěji, ale připadá mi, že jídlem to není, většinou u toho kojení usíná. Ted se mi budil po 2 hodinách na té Moravě a když spíme u našich, tak se budí taky tak, prostě jiný prostředí.

A co se týče kojení, tak když byl malinkej, tak jsme kojili po 3 hodinách, měl to tak nastavený z porodnice a vydrželo mu to asi 2 měsíce a pak už vyžadoval po 2 hodinach a vydrželo mu to doted. Já si myslím, že chce tak často, protože nemám tolik mlíka, to je moje teorie, protoze kdyz jsem jednu dobu odstříkávala, tak to bylo tak 80 - 90 z obou prsou a to je pro něj málo, aby vydržel 3-4 hodiny.

Ještě k hystrákům, Jenda je měl ty první týdny večer, když byl přetaženej a nemohl zabrat, si pamatuju, když mu bylo asi 4 týdny, tak jsme byli na svatbě, on to tam celé prospal a pak jsme přijeli domů kolem 18 večer a Láda se tam ještě vracel, no a Jenda spustil a ječel až do 23 v kuse, jsem brečela taky, vůbec jsem nevěděla, co mám dělat, volala jsem Ládovi, ten mi to samozřejmě nezvedal, protože tušil, že bych mu řekla aby přijel domů (to jsem mu do dneška neodpustila!!!). Jinak chytá hysterák v autě a v kočáru.

Moni, možná ti Daneček tak řádil po té hexe! ale to buzení je divný, ale slyšela jsem to už od víc lidí, asi nejlepší řešení je fakt nechat vyřvat a on to časem přestane dělat. Váhu má pěknou a je teda dlouhán, to měl Jenda v půl roce taky 71 cm, ale 8,8kg! :sweat_smile:

Ještě jsem chtěla reagovat na to znakování, ale už nemám čas, tak zase později! zatím pa
10. únor 2009 v 11:49  • Odpověz
petru :slight_smile: My děkujem zkušené matce :slight_smile:

Já teda teď kojím co 2,5hodiny, ale spíš si jen cucne, napije se a šup na nutrilon.

Holky, nevíte jak je to s tou rodičovskou a následnou mateřskou? My jsme to vzali na 2 roky, ale včera mě vystrašila kamarádka, že se teda musí do 2 let narodit druhý mimi... :frowning2: Tak to teda nevím, chtěli jsme tak v roce a půl začít zkoušet...

Včera večer u nás zas řev jako blázen, slzičky....ruka v pusině...no uvidíme, co se z toho vyloupne.

petru, ten penzion vypadá dobře :slight_smile: Nevezmem i ty naše chlapy s sebou? t vědí, zač je toho loket??? :slight_smile:
:wink:
10. únor 2009 v 11:52  • Odpověz
Medi, kamarádka má pravdu, ten 2letý rodičák je do 2 let dítěte.
10. únor 2009 v 11:58  • Odpověz
autor
Medi : ja nejsem zkusena matka :grinning:
a vzdycky mi je blby tady psat nejak jakoby rady...sama potrebuju radit a nechci vzbdit dojem, ze si myslim, ze vim vic protoze mam starsi dite...tak me berte s rezervou. ja sem jen hazim svoji zkusenost a rady okoli....rozhodne to nepovazuju za nejaky zaruceny rady :wink:

hele s chlapama se do toho penzionku nevejdeme.

jinak, ja kojila cca po 2 hodinach v lete, kdyz byli ty vedra. Tonik si sam nerekl, ale mela jsem porad pocit, ze by mel vic pit, aby nebyl nehydrovanej , zvlast kdyz nepil caj (ty ale ani ted moc nepije) Neumi pit s flasky :sweat_smile: , ani s dudlikem ani s pitekm....musim mu to drzet a jakoby to do nej klopit.... :sunglasses:
10. únor 2009 ve 12:52  • Odpověz
autor
lennik : co se tyce spani v noci, tak u nas bylo taky nej obdobi mezi 2-5 mesicem. :wink:
a kolem 6 mesice zase zmena...myslim, ze to tak je proste vekem ditete, kdyz se i jine deti v tomhle schoduji.
ja kdyz na zacatku nekde rikala, ze mi Tonik spi, tak mi rikali : pockej, po pul roce se to muze zmenit a taky ze jo....pry pak nejak prichazi obdobi (7,8,9 mesic) kdy se dite budi jen proto, ze se ubezpecuje ze tam maminka nebo proste rodice jsou. Ze je to tak pry normalni. Ja teda vzdycky dam mliko, i kdyz lidi rikaji, ze se nebudi hlady...ale mam pocit (i vyzkouseno), ze by bez kozy usnul pozdeji a na to jsem lina :sweat_smile: , vzdycky ho radsi "ukozim" nez abych s nim bdela :sweat_smile: :grinning:
ALe vzhledem k tomu, ze chi kolem roku odstavoat, tak prvni krok k tomu je : nedavat mu napit vecer a proste ho uspat bez mlika...Zatim na to nemam energii a navic jsem si rekla, ze pres zimu jeste kojit chci.

Medi : jinak ja bych France rada vzala, ale nejen ze tam na ne neni misto, ale hlavne nevim, jestli by se mu chtelo : cizi lidi, babinec, spousta deti, cizi chlapi...on je docela nespolecenskej..jako netvari se jako ledovec, ale rozhodne se nezapojuje do hovoru. :slight_smile:
10. únor 2009 ve 13:07  • Odpověz
Moni, to já přece vím, ale jde mi o to, jestli když do dvou let otěhotním, tak jestli zas dostanu mateřskou nebo nemocenskou nebo jestli musím do těch 2 let stihnout i porodit.

petru, jmenuje se to separační úzkost. To období.
10. únor 2009 v 16:50  • Odpověz
zdar ženy!
jen se hlásím po prohlídce a procházce, snad vás dočtu večer, pokud mládě dovolí, ale myslím že jo, dneska spal zatím jen dvě hodinky, ale byl hodnej :dizzy_face:
doktorce se moc líbil, má 4220 g - takže za 14 dní nabral 900 g, mám prý kojit opravdu kdykoliv si řekne, nemám dbát na kecy typu, že mu to musím omezovat, že si ho rozmazluju, když mu dám po půl hodině apod.... a že prý je opravdu vidět, že roste, že fakt to mlíko potřebuje.. já ho nenechávám jenom dumlat, opravdu hlídám, aby při kojení fakt pil, ne jen dumlal.. takže jsem ráda, že jsem to takhle od ní slyšela. a byl tam zlatíčko :dizzy_face:

takže tolik moje hlášení, jdu večeřet, mám hlad jak vlčák :wink:

koukám, že jste se tu sešly dneska v celkem hojné sestavě, jen nemaminky tu postrádám - tak Hermi, Ali, taky se ozvěte, jak se máte v tom nemaminkovském světě jo? :wink:
10. únor 2009 v 16:58  • Odpověz
Medi, já myslím, že abys dostala znovu mateřskou, tak na ní musíš nastoupit do 2 let věku dítěte (když máš vybranou 2 letou), tzn., že termín porodu 2. mimča musí být do těch 6 týdnů po Andulčiných 2. narozeninách. Jinak bys asi šla na nemocenskou a pak rovnou rodičák. Myslím, že jsem to takhle četla u 3-leté varianty (2. porod do 6-ti týdnů po 3. narozeninách 1. dítěte), ale nezaručuju, že se to nezměnilo. Ptala jsem se na to v práci, ale personální si nebyla jistá, ta mi tvrdila, že to musí být do 2 let i při 3leté rodičovské. Tak nevím, jaký je aktuální stav. :slight_smile:
10. únor 2009 v 17:04  • Odpověz
začala jsem kousek číst - a Petru, u mě je to fakt přesně naopak - malej má fakt hlad a představa, že mu po 3 hodinách nedám, tak by asi umřel hlady... to bylo i v porodce, schválně jsme se sestrou zkoušeli různé teorie a opravdu i ona potvrdila, že má hlad.... takže já se přidávám k laktační lize a opravdu kojím kdylkoliv si řekne - však ono se mu to srovná, teď prostě potřebuje růst, tak ať roste :wink: a ono se fakt dá poměrně jednoduše zjistit, jestli pije nebo dumlá..
dneska mi doktorka i říkala, jak je to pro něj důležitý psychicky

Leni a mlíka já mám teda dost a dost - v podstatě se každou noc musím převlékat, bo mám i přes podprdu a vložky celou košili zlitou :grinning: by mě zajímalo, kdybych odsávala, kolik by to bylo :grinning:

Leni a Jéňa hysterčí v kočárku doteď? to já mám spíš opačný problém, že malej je nespavec a doma mi přes den skoro neusne (ale vystačí si s tvojí knížkou :grinning: ), ale jakmile nasadím čepici už ví, že se jde ven, ztichne, zavře kukadla a celou dobu v kočárku o něm nevím

jinak Petru, penzion super, jen teda nevím, jestli stačí kapacita... já bych si přeci jen asi Toma s sebou vzala, abych vám mohla věnovat večery, protože takhle by se mohlo stát, že by se pařilo beze mně, přeci jen bude ještě prďola malej... a nebo by bylo dobrý pronajmout dvě chalupy vedle sebe - v jedné my a v druhé chlapi :grinning:
10. únor 2009 v 17:17  • Odpověz
stáni, tak nějak jsem si to představovala...nemocenská a hned rodičák...

Jdu krmit hádě :slight_smile: Honzík se k ničemu nemá...trošku mi dneska leze na nerv... :unamused:
10. únor 2009 v 17:20  • Odpověz
Medi, poradna a dotazy jsou na aperio.cz Ale teď nemám moc čas to pročítat. Ale taky by mě zajímalo, jak to je. :slight_smile:
10. únor 2009 v 17:28  • Odpověz
holky tak já teda Ládu s sebou určitě brát nebudu, bude rád, že bude mít volný víkend. :slight_smile: a ani by se mnou nejel.:slight_smile: myslím, že se tam bez chlapů obejdeme. :wink: Míšo já myslím, že Filípek už bude starší a bude to se spaním lepší, dube mít nějaký režim, uvidíš, ted je jestě malinkej!!

Medi, promin, já to asi nějak nepochopila :slight_smile:

Míšo, mě Jenda spal v kočárku krásně prvních asi 6 týdnů a pak tam už nechtěl být a ječí tam doted.
10. únor 2009 v 17:54  • Odpověz
jo a jinak Filípek má krásnou váhu, evidentně mu chutná, to je moc fajn! :slight_smile:
10. únor 2009 v 18:59  • Odpověz
Holky, pořádně budu reagovat snad zítra ale:
Medi, gratuluji Aničce k přetáčení :dizzy_face: Ano, pokud vím, mateřská je vždycky do x-tých narozenin dítěte.

Moni, mám velikou radost, že se Dany zbavil ekzému!!! :dizzy_face: Jen tak dál :wink: Obě víme, co ekzém znamená pro dospělého, ani si to nedovedu představit u malinkého dítěte.
10. únor 2009 v 19:37  • Odpověz
autor
Míšo : tak to jo. Nevedela jsem, ze nektery deti jsou opravdu porad hladovy.
Ja jsem se ridila tim zastaralym : kojit pravidelne po 2-3 hodinach a me to tak fungovalo. Ale bylo to jen tim, ze Tonik hlady nebrecel, mezi kojenim spal. Malokdy byl vzhuru. Tak to je pak jasny, ze se clovek prizpusobi diteti. Kdyby mi brecel hlady, tak urcite necekam 2-3 hodiny, jen abych dostala nejaky poucce. To je jasny. :wink:
Ja teda nikdy moc mlika nemela, tak abych protejkala. To se mi stavalo jen ze zacatku, kdyz byla ta 4 hodinova pauza, ale vlozky do podprdy jsem hodne brzo nepotrebovala.
A kdyz jsem pak pozdeji odsavala (jako ze pro jistotu, kdyz jsem sla pryc), tak jsem ze sebe nikdy nedostala vic nez 100 ml. Ale Tonikovi to stacilo. jako pribyval malo, to jo, ale hlady nebrecel.

Jinak, jasne, klidne vezmi Toma, pokud se pak budes citit lip a jisteji, to je jasny. Ale uvidis mpak az se to priblizi, treba sama usoudis, ze to zvladnes i bez nej. Treba ti v te dobe bude Filipek spat celou noc...no proste uvidis..taky uvidime kolik nas nakonec bude. kdo vi jestli pojede Amorous (tim nechci rict, ze bych byla rada kdyby nejela) a treba by se dala udelat vyjimka s pristylkou. ja muzu klidne spat na nafukovaci karimatce na zemi.
Taky bych si vzala rada Frantiska s sebou, precijen , budu potrebovat odvoz. Vlakem si netroufnu. Ale nevim, jestli by chtel jet na cely vikend , spis ne a nevadi mi to. A pro variantu chlapi v jine chate by urcite nebyl , protoze je stydlivej a s chlapama s kterejma se v zivote nevidel by asi nemohl sdilet obydli. Proste to nema rad a jase mu nedivim. Zensky jsou v tomhle jiny a navic, mi kdyz jsem se poprve sesly vsechny, tak uz jsme se aspon jjakz takz znaly z pisemneho projevu.
No, zavolam zitra tomu majiteli a zeptam se ho co a jak. Ze jestli by bylo mozny , aby jelo vic osob (MM by taky klidne spal na zemi, ale spis ho fakt brat nebudu)
10. únor 2009 ve 20:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.