• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
ahoj holky, tak gynda teda bleeeee - poprvé mě to fakt bolelo.. jinak mi to většinou nevadí.. ale připomnělo mi to porod a udělalo se mi úplně zle... jako já z toho mám fakt trauma....

teda Moni, ty zoubky si dávají načas co? jakým gelem mažete?
18. bře 2009 v 17:57  • Odpověz
autor
moni : ja taky myslim, ze to jsou zobky. Tonik mel tohle asi trikrat, ze se v noci budil s placem...a byly to zoubky. Nemusi vyrust hned po placi, ale proste to ty prtata boli.
S tim vztekanim je to podle me normalni, jako ze i 7 mesicni miminko si muze vyvztekavat. nektere breznacky to taky meli. Ale fakt vse byvaji spis takove faze, neboj to prejde.
jedna breznacka mela hodne vztekavy a plakavy miminko (v podstae od narozeni) a ted je to cim dal lepsi. No a Tonik ten zas prvni pulrok skoro nebrecel (nevyrvaval si atak...) a ted ma obcas den, kdy si vse vyrvava...neco mu zakazu a hned breci. nastesti moc nemiva hysteraky, ale i tak je to neprijemny...zatim se mi dari nepovolit a kdyz nechci aby neco delal, tak ho nechavam vyrvat. Kdyz chce ale chovat, jako treba ted, jak je nemocnej, ak je total chovaci, tak ho vyrvavat nenechavam, i kdyz potrebuju neco delat...to mi ho je vzdycky lito a je mi blby ho nepochovat. V tomhle mu vychazim vstric a je mi jedno jestli bude rozmazlenej, tim ze ho casto chovam...ale co se tyce zakazu atak, v tom jsem docela tvrda a slzicky me nezlomi...(zatim)

Jinak, s Tondou je to ted narocny, jak je nemocnej...Doted to byli jen rymicky, ale ted ma hnusnej kasel a to je fakt desny...sama mivam kasel casto a nenavidim ho, tak mi ho je hrozne lito...ma ted takovej davivej kasel a casto se po zachvatu kasle poblije....vubec mu ted nemuzu dat jogurt nebo presnidavku nebo kasi...to za par minut vyzvraci v zachvatech kasle. Dopoledne kaslal asi 1O minut vkuse a do toho blil presnidavku s hlenama, fakt desnej pohled....takze je chuvak jen na mym mlice a chlebu s lucinou nebo proste tuhy strave.
Nehlede na to, ze mi treba jogurty a kasi i odmita....
horecky uz nema a uz je trochu veselejsi, ale ten kasel a zvraceni je fakt des....
asi 3x za celou nemoc blil jak z nakyho hororu... :sweat_smile: , nastesti to nebylo natraveny....
snad uz bude brzo fit....
18. bře 2009 v 19:27  • Odpověz
No tak uvidíme, dala jsem mu na noc Nurofen a spícího jsem ho přenesla teď do postýlky.
Má teď od pondělka fakt období, kdy chce být jenom u mě ... dnes když přijel Martin z práce, tak se vůbec od něho nechtěl pochovat, řval jako tygr u něho a pořád koukal po mě a sledoval, kde jsem, natahoval ručičky ... řval tak, že sotva lapal po dechu a tak to bylo vždy, když jsem i odešla z místnosti, tyhle tři dny na mě úplně visí ... snad se to zlepší.

Petru, to je mi líto, že má Toník takový kašel ... přesně vím, o čem mluvíš ... co ti dala dr na kašel?
Dany bral na vykašlávání sirup Spiropent, je slaďounký a Dany ho vždy zbaštil a fakt zabral, za pár dní bylo po kašli. Musí to být strašný, když u toho ještě zvrací ... tak ať je brzy fit
:wink:

Míšo, na zoubky mám gel Calgel a ještě homeopatika ... snad už nějaký zub vyleze a bude to lepší :sweat_smile:
Já jsem si první prohlídku protrpěla ... jsem bolestí lezla po křesle ... ale na další kontrole to už bylo lepší :sweat_smile:
A pro jakou antikoncepci jsi se rozhodla?
18. bře 2009 v 19:56  • Odpověz
Ahoj holky, tak můžeme přikrmovat. Andulína má 7345g a 66,5 cm a je prej čiloučká, že prej za chvilku poleze. Je nějaká zrychlená :slight_smile: Tak jsme jeli hnedle koupit nějaký ty jídla do DM...a já blb jsem si zapomněla ty bodíky doma...je to jen to konce března, tak pokud někdo sbíráte, tak jeĎte nakoupit.

JInak u nás večer je takovej řev,...je chudák tak děsně unavená, že nemůže skoro ani jíst. Asi musíme koupat a jít spát dřív. Já jsem byla na bosu, tak jsem dorazila až po půl osmý, ale Honza koupal a fungoval, ale stejně brečela...pusa.

Míšo, tak hlavně, že je vše ok a máš to za sebou.

Petru, pohaď ho za nás, je to šikula a doufám, že vám brzy bude dobře, tohle blinkání musí být děsivost, co? :frowning2:

Moni, vdržte, to už nemůže dlouho trvat. U nás to teda bylo skoro měsíc, ale krizovka asi dva dny. I když teda to co máte vy asi ne. Ale já dávala preventivně Panadol. Takže jsme asi utlumili i případnou teplotu a bolest. Ale dvě noci jsem spala s Andulkou v náručí.
Jinak my postýlku nakonec nevyndali, nebylo tam na ni místo, tak spala s náma. :wink:
18. bře 2009 ve 21:20  • Odpověz
autor
Moni : dr. mi nenapsal nic....v ty dobe Tonik jen pokaslaval...Jen mi rekla, ze mu mam davat sirup Hedelix. Ale nevim, jestli pomaha...Tonik zacinal s takovym chraplavym odkaslavacim kaslem...to bylo v pohode, ale ted ma takovej davivej a ma hrozne zvlastni zvuk, to jsem jeste neslysela...
Tonik ma taky obcas dny, kdy nemuzu odejit z mistnosti. To leze za mnou nebo breci...jak jsem psala, hysteraky nastesti moc nemiva, ale jsou dny, kdy fakt breci casto...kdy proste chce byt porad na rukou nebo abych se mu venovala...ja myslim, ze to jsou fakt jen takove faze nebo obdobi, kdy ty deti neco boli nebo tak...
chapu , ze to Martina mrzi, ale deti hold maji opbcas obdobi, kdy preferuji mamu.
18. bře 2009 ve 23:53  • Odpověz
petru, Hedelix je super, když se už odkašlává...když ne, tak Mucosolvan nebo Stoptussin.

Holky, ta naše obludka se začala křenit...krčí nosík jako Toníček, asi tu máme Chuckie 2 :slight_smile:
19. bře 2009 v 11:50  • Odpověz
Petru, teda chuděra Toníček, to je mi ho líto, že takhle zvrací :frowning2: tak at je brzo líp!! držte se!!

Moni, tak co noc, bylo to lepší??

Medi, teda Andulína je malinká! To měl Jenda ve 3.měsících! :grinning: ale je to fakt šikulka, co už dokáže! Tak dej pak vědět, jak jí chutnala první mrkvička nebo kaše nebo co budete dávat jako první. :wink: Krásný video na FB!! :slight_smile:

Moni, v 7.měsících můžou mít děti už tu separační úzkost, že chtějí být jen u maminky, ale je to určitě jen přechodné období.

Jinak my dneska budíček ve 4.45, to dítě si ze mě fakt už dělá srandu!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. bře 2009 ve 13:23  • Odpověz
Ahoj holky!
Míšo, Filípek se hrozně změnil, začíná mít moudrý výraz jako Anthony :wink: Pobavilo mě "jdu na technickou s mým podvozkem" :grinning:, aspoň to humorně nazvat, když už to není nic příjemného :slight_smile: A jestli můžu být zvědavá - nechala sis napsat HA nebo to budete řešit nějak jinak?

Leni, tyjo, tovstávání je drsné :astonished: Krásné nové foto v profilu :wink:

Moni, to je fajn, že jste se vypravili s Danym někam přes noc :wink:

Petru, soufám, že Toníka kašel brzo přejde, sestra měla se synovcem něco podobného, chudáci děti :frowning2:

Holky, vy všechny necháváte děti vyřvat? I když byly úplně malinké? Mně totiž připadalo strašně divné, když kámoška nechávala vyřvat asi 3měsíční dcerušku před spaním a vůbec ji už od tak malinkého věku "vychovávala" - asi to měla od rodičů, kteří jsou profesionální pěstouni (mají v péči několik dětí), ale mně to připadá u tak maličkého dítěte přehnané, vždyť ono z toho ještě nemá rozum (aspoň si to myslím) a právě naopak by pak kvůli tomu mohlo trpět nějakými úzkostmi. Nebo to vidím jako nematka příliš ideálně a naivně?
19. bře 2009 ve 13:37  • Odpověz
Hermi, my nechávali Jendu vyřvat už kolem 7. týdne, aby se naučil usínat sám, do toho 7.týdne jsme ho uspávali na rukou a nosili ho třeba do 23 do noci a už jsme toho měli dost. Ale tím vyřvat myslím, že jsme ho nechali brečet, ale chodili jsme k němu co 10 minut a hladili jsme ho, aby věděl, že tam není sám a musel slyšet z vedlejší místnosti naše hlasy, takže si nemyslím, že z toho má nějaké trauma, já si myslím, že právě, že z toho ještě neměl rozum. A nebylo to jen pro naše pohodlí, ale naopak je to pro Jendu dobré, že umí sám usnout, ty spánkové návyky v 1.roce jsou hrozně důležité. Naopak ted už s tím mám problém ho nechat brečet, protože už o hodně víc chápe.Trvalo to asi 14 dní, to brečení se každý den zkracovalo a pak už krásně sám usínal. ale tod jen můj názor. :slight_smile:
19. bře 2009 ve 14:21  • Odpověz
Ahoj holky,

trochu nestíhám, tak vás aspoň zdravím. :slight_smile:

Leni, řekla bych, že Andulka není malá, ale naopak Jéňa je velkej. :grinning: Mišák měl v 6 měs. 7200g 68cm. :slight_smile:
S tím vstáváním si užijete. To je naše vstávání v 6-6:30 luxus, co? A budí se Jéňa v noci?
Ale teda nechápu Petru, že jí stačí spát tak málo. Já chodím spát okolo půlnoci až jedné hod. a jsem ráno úplně hotová.

Petru, chudák Toníček. Snad mu bude brzy líp a nebude ho trápit ten kašel.

Hermi, my jsme Mišáka vyřvat nenechávali. Nějak na to nemáme. On hlavně vydržel brečet dlouho a když se nic nedělo, tak to stupňoval, až se dostával do hysteráku, kdy se zalykal, a pak bylo daleko těžší ho uklidnit.

Už mě tady zase někdo šplhá po nohách. Zatím papa a snad brzy napíšu víc. :slight_smile:
19. bře 2009 v 15:40  • Odpověz
Stáni, no máš pravdu!! :grinning: že spíš Jenda je obr! :grinning: proti němu jsou skoro všechny miminka malinký :grinning: jsem zvědavá na Filípka, jestli nás s váhou předhoní :grinning:

S tím spaním je to na palici, já jsem hrozně unavená, taky chodím spát okolo půlnoci, tak toho moc nenaspim. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. bře 2009 v 16:08  • Odpověz
ahoj holky, dneska nám doma nešel proud, tak jsem byla u našich... jen teda mimin tomu spaní dneska opět moc nedal, takže asi budeme muset ho dát spát dřív.. tak si Leni můžeme ráno v půl páté zavolat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Petru, to teda po tobě Tonda nezdědil moc fajn věc co? chudínek malej... tak snad bude brzy líp...
Moni, co Nurofen? zabralo to? docela chápu Martina, že mu je to líto, přestože člověk ví, že to je normální...

Medi, Andulka je fakt šikovná, např. Áďa se teda o nějaké lezení nepokouší - vystačí si s tím, že může krást dudlíka Filípkovi a je spokojenej :grinning:

Hermi, tak Anthony se chytnul jo? :grinning: jj taky mám někdy pocit, že to není úplně takové to typické mimi... ale ono dělá hodně i oblečení, to mi asi holky potvrdí.. v dupačkách ty děti prostě vypadjí miminkovsky, ale my máme takové věci jen na spaní - a to nejsou dupačky ale overálky...
jinak ad vyřvání... u nás je to tak, že malej jen tak neřve... brečí opravdu jenom tehdy, když ho bolí to bříško a to by ho vyřvat nenechal asi nikdo... takže teď, když vím, co mu je, není těžké ho utišit, takže řvaní skoro neznáme... večer ho pevně zavinu, dáme do postýlky, dáme mu oba pusu, pohladíme ho a já mu ještě pošeptám, že ho moc miluju, zapnu chůvičky a ádijé... párkrát tam ještě pak jdeme nahodit dudlíka, někdy vůbec, někdy několikrát, ale to jen dáme dudlíka, pohladíme a jdeme pryč.. takže usínání u nás v pohodě. ale vyřvat bych já osobně nenechávala, hodně mě v tomhle ovlivnila knížka od Karpa - Nejšťastnější miminko v okolí :wink: - nevim, jestli znáte, ale on poměrně logicky vysvětluje, že ty první tři měsíce jsou v podstatě chybějící 4. trimestr - dítě je ještě nezralé a je proto třeba mu nahradit podmínky v děloze - ve 3 měsícíh už je dostatečně zralý na to, aby se mohl "narodit", dokáže už lépe vnímat a sám se utišit... a dle prastarých zvyklostí apod. navrhuje 5 kroků k tomu, jak dítě utišit - neboli spustit "tišící" reflex, který si samo ještě spustit nedokáže. a tím pádem tvrdí, že tahle malé dítě nejde rozmazlit, protože v porovnání s tím, jak to mělo v děloze, je vlastně všeho míň - např. v děloze se houpalo 24 hodin denně, takže i kdybychom ho půl dne nosili a chovali, tak furt je to polovička toho, na co je zvyklé... fakt zajímavá knížka, pán sice trochu narcista, ale teorie logická a hlavně vychází opravdu ze zvyklostí přír. národů a historie a taky z poznatků z toho, jak to má dítě v děloze :wink:
19. bře 2009 v 18:05  • Odpověz
a antikoncepce? ač nerada, nechala jsem si napsat HA.. teď nějak nemám čas shánět si info o něčem jiném a kondomy, přerušování apod. nepřichází v úvahu... a hlavně prostě teď nechci otěhotnět... to by mi asi hráblo...
takže HA znám, vím, že mi to tělesně nevadí, ale dlouhodobě se mi to brát nechce, vím, že jsi tu jednou posílala odkaz na nějaký ten pharmatex či jak se to jmenovalo, tak si to pak chci nastudovat a uvidím, kam se pak vrtnu... ale zatím počítám s touhle antiko, dokud budu kojit a pak to budu řešit... ale nadšená z toho popravdě nejsem :frowning2:
19. bře 2009 v 18:11  • Odpověz
Holky, díky za ohlasy ohledně vyřvání :slight_smile: Jsem totiž trošku ovlivněná diskusí AP, kam se občas mrknu (holky tam právě doporučují i tu knížku Nejšťastnější miminko v okolí, co o ní píše Míša - pak je prý tuším i Nejšťastnější batole), a holky jsou zásadně proti a nevěděla jsem, jak to vlastně dělají "normální" maminky.

Leni, s tím, že ještě nemá rozum jsem to myslela tak, že vlastně nechápe, proč ho rodiče opustili a jen jednou za x minut se mu přijdou ukázat, že ho neopustili nadobro. Sice mu řeknou něco typu "Máme tě rádi, ale teď musíš spinkat" (někde jsem ten postup četla), ale ono tomu stejně nerozumí. Spíš jen tak uvažuji nahlas, neodsuzuji nikoho, protože je to situace, kterou jsem nezažila, a každé dítě je jiné. Ono je určitě těžké najít tu hranici, aby člověk pro dítě dělal to nejlepší, ale nebyl jeho otrokem.
Ta kámoška právě už i v těch dvou třech měsících pleskala malou přes ruce, když udělala něco, co se jí nelíbilo, a to mi připadá taky trochu předčasné, myslím si, že si to dítě ještě nedokáže spojit, že mu rodič dělá něco takového proto, že udělalo, co nemělo. Nebo ano?

Míšo, a už je na tom Filípek s bříškem líp? Ne, on se fakt dost změnil - když se třeba podíváš na poslední fotky z prvního alba a pak na aktuální, je to dost vidět - předtím byl takové miminečko a teď už je jiný. S tou HA Tě chápu, ale říkala jsem si, jestli Ti doktor nenabídl nějakou jinou alternativu (třeba právě ten Pharmatex - to je olpravdu dobrá věc, pro zopáknutí přidávám i odkazy: http://www.lekynainternetu.cz/p/pharmatex-krem/ http://www.lekynainternetu.cz/p/pharmatex-vaginalni-globule-10-ks/).
19. bře 2009 v 19:18  • Odpověz
Medi, asi si každej musí najít to, co jemu vyhovuje, já prostě myslim, že člověk má od přírody nastaveno, že pláč miminka ho nenechává chladným a díky bohu za to! samozřejmě co člvoěk, to názor a čerstvé maminky jsou nejlepším cílem všech radičů... takřže je těžké se v tom orientovat - mám doma půjčených asi 6 knih a naprosto si odporují!!! napřl. si odporuje Karp s naší Kiedroňovou.. ale ten Karp je mi prostě blízkej a baví mě - takže logicky budu směřovat i k Nejšťastnějšímu batoleti v okolí :slight_smile:. nejsem nijak na nic vyhraněná, upřednostnňuju rozum a svůj instinkt a ten mi prostě nedovolí ho nechat vyřvat nehledě na to, že to ve mně potlačuje ty přirozené emoce a ve výsledku se ty emoce ve mě kumulují do vzteku - což u sebe moc neznám a neumím s tim pracovat... takže logicky to pro mě není :wink:

Hermi, děkuju za odkazy, pročtu to a popřemýšlím - popravdě jsem taky trochu překvapená, že mi nic jihého nenabídl (ještě tělísko), přestože to je opravdu profík mezi profíky... nevímnevím..
19. bře 2009 v 19:35  • Odpověz
to Medi bylo myšleno jako Hermi :grinning:
19. bře 2009 v 19:37  • Odpověz
Ahoj holky,
nevím, zda pomohl Nurofen, ale budil se na kojení ... začal ve 23hod, potom v 1:15, potom ve 2:40 a potom zase ve 3:30 ... a potom teda spal do 6:30hod a vstávali jsme
No v těch 3:30hod měl strašný hysterák, vůbec nechápu proč ... snad fakt ty zuby, já nevím, teď má hodně vztekací období, takže těžko říct ...
Je mi ho líto, jak řve, ale bude mu 8 měsíců a já u něho nemůžu pořád ležet nebo chovat ... nechci si to zavést, vím, že prtě si na to rychle zvykne a potom se to už těžko odnaučuje ...

Ohledny vyřvání miminek ... jak jsem už psala nám Dany brečel strašně moc, ale jelikož jsme nevěděli proč, tak jsme ho vždy měli v náručí, i když ho nikdy neuklidnila ... ale nedokázala jsem ho nechat v kolíbce a dívat se na něj ... ale potom byl problém s uspáváním večer a tak jsme ho asi ve 4 měsících nechávali vyřvat, bylo to krutý, ale už to nebylo malé miminko a pomohlo to ... za týden usínal sám v postýlce a tak to je do teď, jsem ráda, že to tak už bere, že ví, že po koupání, nakojení, jde na kutě ...
Musím se mrknout na tu knížku "Nejšťastnější batole v okolí" ... něco málo jsem tenkrát studovala na netu, když hodně brečel a bylo to právě z té knížky "Nejšťastnější miminko v okolí", to člověk fakt hledá kde co, co by mohlo pomoct ...

Hermi, jak píšeš o té kamarádce, že malou pleskala už přes prstíky, to mi přijde teda hodně brzy ... :confused: vůbec chuděra nemohla vědět, pochopit, proč to tak je ...
Já si teda kolikrát taky říkám, když nechávám teď Danyho přes den vyřvat kolikrát, protože to bych si nemohla dojít ani wc, co se mu honí asi v té jeho hlavičce, když odcházím ...

Míšo, já taky beru nakonec HA ... já prostě kondomům a tak okolo nevěřím ... nebyla bych v klidu a pořád bych přemýšlela, co kdyby ... zatím je pro mě další otěhotnění hrůzostrašná představa ... :sunglasses: jako že by to bylo hodně brzy ...

Jinak chci objednat Danymu nosítko a přemýšlím pořád na Ergo a Manduca ... kvalitou budou asi stejné, ale na diskusi každý vychvaluje něco ... tak stejně bude rozhodnutí na nás ...
Petru, ty máš to Ergo, viď? Jsi spokojená? Nevíš, zda je nějaký rozdíl mezi nima? Dle čeho jsi se rozhodla pro Ergo?
19. bře 2009 ve 20:20  • Odpověz
holky, nečetly jste "Prevítem snadno a rychle"? dneska jsem si to koupila a četla jsem to ted večer v busu a málem jsem se tam začala smát nahlas, je to hrozně vtipný!! :wink:

ještě ohledně toho vyřvání při usínání, ono je to těžký, protože každý dítě usíná jinak, Jenda usínat sám neuměl, taky neměl dudlíka a to večerní nošení nebylo žádný řešení ani pro nás ani pro něj a byla to jediná situace ve který jsme ho vyřvat nechali, jinak fakt nevím, jak bysme ho to usínání naučili....

Teda to pleskání přes prstíky 3měsíčnímu miminku, to je šílený!! s tím bych tedy vůbec nesouhlasila!!
19. bře 2009 ve 21:36  • Odpověz
Míšo: pochpily jsme s Hermi obě :grinning: :grinning:

My teda uřvat nenechali, zatím jsme jen zrušili uspávání v posteli a uspávám v postýlce. Sednu si k ní a dám jí ruku do postýlky...a většinou se trochu matlá ručičkama a pak vytuhne...dneska teda extrém 45 minut....

Leni, koukala jsem do tabulek a Andulína je naprosto průměr :slight_smile: Jenda byl fakt velikánskej, ale Marťák taky, ti kluci jsou kousci :slight_smile:

Dneska jsem absolvovala oslavu kolegyniných narozenin ve škole a Andulka šla z náručí di náručí, Rasťu tahala za vlasy a vousy a pak si ho "označkovala" ublinknutím ( čekaj v červnu, tak ať si, kluk, zvyká), na všechny se tlemila :slight_smile: tak to bylo fajn.
Jdu udělat dvoje slíbený náušnice, tak se tu mějte hezky, marodům ať je lépe a zubáky, ať už konečně vylezou. :wink:
19. bře 2009 ve 21:41  • Odpověz
autor
Hermi : ja jsem vyrvat nenechavala. Jak uz jsem psala, Tonik prvni pul rok skoro nebrecel, takze ani nebyl duvod. V prvnim mesici brecel kvuli prdum a pak, kdyz ho neco bolelo nebo tak, a takze jsem se vzdycky snazila ho uklidnit. Kdyz byl malej, tak si moc nevyrvaval, jako treba nasi pritomnost atak, kdyz sel spat apod.
Taky spis zastvam nazor, ze male deti nezlobi a kdyz placou, ma to nejaky duvod. A to ze si vyrvavaj pritomnost rodicu taky neberu jako zlobeni.
Tonika nechavam brecet, kdyz si treba vynucuje neco co nesmi (hrabat se v kosi atd...) to mu proste nedovolim, i kdbyy se zcvoknul... :sunglasses: , on pak zacne natahovat rucicky a chce chovat, tak to nekdy jdu i tak daleko, ze ho nepochovam hned....Mozna jsem moc drsna :sweat_smile: ...no a po chvili co takhle rve ho uz vezmu a snazim se ho nejak rozptylit. Nemazlim ho nebo tak, aby vedel ze delal neco co nesmi (ale asi to jeste nechape...), ale zacnu mu treba neco ukazovat atk..proste ho zabavim jinak...
kdyz si vyrvava ze chce chovat a ja treba varim nebo potrebuju neco udelat, tak ho taky neberu hned...Proste musi pockat, tak snad ho to moc netraumatizuje.
Ale i tak si myslim, ze deti do roka nezlobi...jen ma kazde nejake potreby a kazde si o ne rika jinak...

hemri : pleskat 2-3 mesicni miminko mi pride vrchol... :astonished:, nechapu, jak by mohlo takovehle miminko zlobit...tim, ze bere do ruky neco , co ta maminka nechce ? v tomhle veku jde preci vsechno z dosahu deti odstranit a hlavne fakt nepovazuju za zlobeni, ze dite nekde neco taha. Rabuje apod...
ja Tonikovi nedovoluju fakt jen ten kos a veci, ktery by mohl spolknout nebo si nejak ublizit, ale to proste tu vec vemu a schovam. U kose je blby, ze ho nemam kam dat, tak mu ho nedovoluju tim, ze na nej zvysim hlas. On se lekne a bud toho necha nebo pokracuje a to ho pak od toho kose odnesu, on zacne hrozne rvat, a to je rpave ta cvhile, kdy ho necham vyrvat a chvili potom ho zabavim nejak jinak. Ale treba to delam blbe...
Nemam moc nastudovano :slight_smile:
Driv jsem ho placala pres rucicku, kdyz opakovane k tomu kosi chodil a hrabal tam, ale pak jsem si rikala, ze to stejne nema smysl (vic breci kdyz na nej zvysim hlas nez kdyz ho placnu) a ze nechci aby to mel jako vzor : neco se mi nelibi, tak te placnu.
Ale az bude starsi a nastane opravdove zlobeni, tak myslim, ze se placnuti nebudu vyhejbat....nejsem typ matky, co rika, ze dite nikdy neuhodi... :sweat_smile:

Jinak, tonikovi uz bylo dneska lip, respektive, uz nezvracel.
Horecku uz nema od uterka a kasle uz taky min casto. Tak snad uz to bude dobry...
20. bře 2009 v 00:06  • Odpověz
autor
jinak, chapu lenu a Moncu, ze nechavali vyrvat ohledne nocniho usinani...to bych taky nechavala. hodne breznovek to bylo nuceno udelat a taky uz maji s usinanim klid... :wink:
20. bře 2009 v 00:15  • Odpověz
autor
Moni : ja kdyz ctu jak vam Dany plakal , tak mi vas je hrozne lito.
Ja si to vubec nedovedu predstavit.
S Tonickem byli ty zacatky a vlastne cely ten prvni pul rok tak lehky, ze se za to az stydim... :sweat_smile:
jsem zvedava, jestli budu patrit k tem, co rikaji : kdyz byl miminko, tak byl zlatej, ale ted.....
zatim mi pride porad hodnej, i kdyz ma svoje "teplakovy dny" atd...ale kdyz byl malinkej, tak byl daleko hodnejsi....
Teda, nerada pouzivam slovo hodnej....neberu to tak, ze dite ktere place zlobi...ale vsak vite jak to myslim..

Moni : moc bych ti prala, abys mela uplne to nejzlatejsi batole za to, ze jste si s Danym tolik zkusili, kdyz byl novorozene.
Ja jsem docela nervak atak, takze ja bych byla asi uplne hotova, kdyby Tonik tolik plakal a mel hysteraky...

Leni : Previta mam doma, je to super. Cetla jsem to ale uz hodne davno , jeste coby bezdetna, tak bych si to asi mela ozivit.

Moni : jj mame Ergo, ale nereknu ti, co je lepsi...O Manduce jsem slysela, kdyz uz jsme Ergo meli.
Jsem s nim moc spokojena, ale musim rict, ze tim, jak Tonik nebyl moc placici dite, tak jsme ho zas tak casto nevyuzivali. (myslim pro doma)....ale ted zacne obdobi, kdy ho budeme tahat na vylety na zadech, tak snad ho zase hodne vyuzijem...
ja myslim, ze ho hodne vyuziju na druhe dite, az budu treba chodit pro Tonika do skolky atd....
20. bře 2009 v 00:29  • Odpověz
Petru, já právě nosítko chci taky kvůli výletům a tak ... myslím, že by se mu v něm mohlo líbit :wink:
Dany je teď oproti tomu, když byl maličký, moc hodný ... fakt, i když má svoje dny, ale to se nedá vůbec srovnat, protože i když sem tam pláče, tak pláče jako mimčo ...
Já jsem si do 3 měsíců věku Danyho myslela, že nikdy nebudu chtít druhé dítě ... teď vím, ho budu chtít určitě :sweat_smile: Nevím, proč to tak bylo a fakt bych to ráda věděla, co se v tom tělíčko dělo, že tak strašně pořád plakal. A to jsem měla úplně pohodový těhotenství, takže vůbec není pravda, jak se říká, že když je člověk v pohodě v těhu, že je pohodový potom i mimčo ... nebo u nás to tak nebylo, ale jsem moc ráda, že se to změnilo a Dany je v pohodě :slight_smile:

Jo a jinak zub nikde ... :sunglasses:
Petru, jsem ráda, že je Toníku líp :slight_smile:

Medi, jaké děláš naušnice?
20. bře 2009 v 09:04  • Odpověz
Míšo, teď mi napadlo, že gynekolog nenabídne jinou antikoncepci než HA či tělísko proto, že ty "alternativní" mají přece jen nižší spolehlivost než třeba HA (byť Pharmatex ji má při správném použití hodně vysokou) a mohl by pak být pacientkou popotahován, co že jí to doporučil za blbost.

Medi, vyfoť pak naušničky, ať se pokocháme :wink: Já jsem v úterý byla na kurzu techniky Tiffany a až manžel konečně přinese foťák z práce, chci se s vámi taky podělit :slight_smile:

Petru, to je dobře, že se Toník pěkně uzdravuje. Nejsem moc pro bití dětí, ale někdy je plácnutí lepší než kdovíjaké domlouvání. Ona ta výchova je vůbec strašně těžká, kolikrát si říkám, jestli na to budu mít (na druhou stranu se utěšuji, že děti dobře vychoval kdekdo, tak proč ne já). Ale trochu spoléhám na manžela, který léta vedl ministranty - kdyžtak nastolí táborový režim a bude :grinning:

Moni, zkus se na výhody na nevýhody obou nosítek zeptat holek na této diskusi:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=33622&vGroupOffset=0
Na AP si taky hodně chválí Beco. A našla jsem, že pro vysoké lidi je koncipováno Ergo Sport (ale nevím, jestli by v černém nosítku nebylo v létě horko nosiči i dítěti):
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_zbozi&skupina_id=93&zbozi_id=ErgoSport
20. bře 2009 ve 13:41  • Odpověz
Jinak všem děkuji za názory a zkušenosti :wink:
20. bře 2009 ve 13:43  • Odpověz
Stáni, mám dotaz, jak dlouhou máte 1.lekci plavání, teda jestli ještě chodíte? a přišlo ti to pro Mišáka přínosné to plavání, jako že si to užíval? my začínáme 9.dubna :slight_smile: a ty lekce jsou každá 20 minut, přišlo mi to málo, ale asi je to na takové prcky až až co?
20. bře 2009 ve 14:03  • Odpověz
autor
Moni : taky nevim, cim to je, ze nektere deti hodne placou a nektere ne....ale rozhodne nejsi jedina, komu dite takhle hodne plakalo. Neni to o tom, ze bys neco delala spatne. Aspon si to myslim. nebo takove to, ze je mimco takove podle toho jake bylo tehotenstvi....jako ze kdyz ses v pohode, tak je mimco v pohode...ja myslim, ze tys byla vic v pohode nez ja (stres kvuli triplum apod.) a Tonik fakt skoro vubec neplakal...
Ani nemuzu rict, jestli se to dedi, protoze frantisek pry hodne brecel a ja tak nejak normalne...

ja vzdycky rikam, ze jsem proste mela jen stesti, ze mi bylo dano novorozene, ktere malo place, hodne spi, dobre ji atd...asi to tak melo byt, protoze bych to treba jinak nezvladala....kdo vi....
20. bře 2009 v 15:31  • Odpověz
autor
moni : ted jsem docetla dukladneji a koukam, ze te opakuju ( s tim pohodovym tehotenstvym x pohodovym miminkem)
20. bře 2009 v 15:33  • Odpověz
autor
hermi : co to je technika Tiffany ? asi mi neco uniklo....

jinak s vychovou taky dost spoleham na Frantiska. jeho rodice vychovavali pekne, detstvi mel pekny, pubertu stnesitelnou a i ted je hodny syn....takhle nejak bych si to prala u Tondy.
Ja mam se svoji rodinou trochu problemy a rozhodne nechci aplikovat jejich metody vychovy (biti, nesmyslne zakazy a prikazy veci, ktere oni sami delaji, neduvera, podcenovani s argumentem, ze nas to zoceli atd atd...)
Ale vzhledem k tomu, ze nektere vyhovne postupy clovek dela nevedomky, tak mam sama za sebe z vyhcovy taky strach....fakt doufam, ze to bude frantisek vyrovnavat, kdyz zacnu mit tendence vychovavat a la nase rodina....
20. bře 2009 v 15:40  • Odpověz
Petru, vidím, že jsme byly vychovávány podobně - bití, nesmyslné zákazy a příkazy, to znám velice dobře :unamused:
Technika Tiffany jsou skleněné vitráže, něco takového (samozřejmě, že tak promakané jsem to jako začátečník neměla):
http://www.fler.cz/zbozi?id=62912
http://www.fler.cz/zbozi?id=220132
http://www.fler.cz/zbozi?id=214197
http://www.vitrazesarka.cz/tifany-technika-vitrazky (to jsou stránky lektorky, která nás to učila)
20. bře 2009 v 16:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.