• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
autor
jo Leni a ty si uzasna, ze Jednovi takhle varis....ja jsem spis sklenickovala :sweat_smile:
hrozne me nebavilo varit zvlast nam a zvalst Tondovi...hlavne me stvalo, ze nemuzu udelat vetsi porce a dat to do mrazaku, mame pidi mrazak, kam se nic nevejde...a varit kvuli jedny porci ? ani nahodou... :sweat_smile:
Ted uz ji to co my....vetsinou....tim jak varim dietni jidla, tak je vetsinou muze...a ji peken...nesni toho teda zavratne moc, ale problemy s jidlem moc nedela.

a je super, ze ti Jenik ji kousky, v breznu je jedna holcina, co musi furt mixovat, protoze ji dite kousky proste bojkotuje. Myslim, ze tam je vic holek, co maji s kousky problemy, tak je fajn, ze Jenu zvykas na kousky uz od mala...
24. bře 2009 ve 13:42  • Odpověz
Petru, máš pravdu, kreativní hobby není nejlevnější, i když u něčeho ty vstupní náklady nejsou tak vysoké - dělávala jsem třeba spony tohoto typu: http://www.fler.cz/zbozi?id=176727 S pomocí tatínka jsem si udělala z odpadového dřeva stav a pak už stačily jen bavlnky a korálky za pár korun (když jsem si nevydělávala, zabývala sjem se samou takto méně finančně náročnou tvorbou). I jsem jednu dobu uvažovala, že bych ty sponynna Fleru prodávala, protože jsem si jich tam nikdy nevšimla, ale pak jsem zjistila, že jich tam je ažaž a vykašlala se na to. S tím vypichovátkem na kopretiny jsem to pochopila :wink: F. je šikovný, že se o Toníka stará po večerech, taky bych to tak jednou chtěla :slight_smile: Je i v tom znakování rozdíl u holek a kluků? Že holky jsou na to šikovnější?

Stáni, "uteče roku" taky neznám - to znamená, že bude chodit už před prvníma narozeninama? Křížková výšivka mě taky bavila, ale teď bych asi zvládla už jen něco menšího, nějak s věkem ztrácím trpělivost :grinning: A pak jsem taky ráda pletla a chtěla bych se zase vrhnout aspoň na ponožky :slight_smile:

Leni, máš dobře promakané to jídlo pro Jeníčka! A chápu to dobře, že v jednom jídle kombinuješ např. jablko a květák? Týjo, Jenda je nespavec :astonished: A to nespí ani večer?
24. bře 2009 v 16:07  • Odpověz
A co Jaji, ta se tu už dlouho neukázala :confused:
24. bře 2009 v 16:09  • Odpověz
ahoj holky,
dočítám, ale nemám sílu reagovat, měla jsem teď dvě náročné noci, jsem unavená...

dneska jsme byli v poradně a malej má 5800 g :sweat_smile: hrozně ho chválila, že je šikovnej - zkoušela ho přitáhnout za ruce a dávala pást koníky a tak a že to zvládá jako starší dítě :wink: a že je vidět, že je takovej zvídavej a živej - no, ať se přijde podívat v noci :unamused: :grinning:

a v čekárně byla sranda, protože mi ženský nevěřily, že jsou mu dva měsíce, byly z něj hotový, protože koukal na televizi, pohoda jazz, navíc byl větší než většina tříměsíčních miminek tam... :wink:
24. bře 2009 v 16:56  • Odpověz
Ahoj holky,
jdu vás v rychlosti pozdravit, dnešní noc zase nic moc ... budí se a hned brečí, já ho prostě k tomu prsu musím dát ... i když vím, že nejspíš to nedělá z hladu, ale že chce být u maminky, jenomže já díky vztahům se sousedům ho fakt radši nakojím ... tak nějak se nemusíme, jsou to ty sloni, o kterých jsem vám kdysy psala ... :unamused:

Leni, jsi dobrá, že tak fakt vaříš Jeníčkovi ... já jsem mu dneska dělala taky králíka s mrkví a jablíčkem, snědl asi 3 lžičky a začalo ho to natahovat ... takže jsem to neriskovala a dala mu obídek ze skleničky.
Ale včera měl kuře s rýží a brokolící a to mu moc chutnalo. :slight_smile:

Jinak Martin se stará o Danyho hodně, jsem za to moc ráda. Hraje si s ním, přebaluje, koupe, krmí ... no prostě vše, co dělám já (jenom teda nekojí :grinning: ). A ještě udělá dá se říct vše v domácnosti ... už je zase u Martina v pohodě a nebrečí, že k němu nechce, tak nevím, co to měl za pár dní, že se mě tak držel ...

Míšo, to má krásnou váhu Filípek, to jste šikulky oba dva! Dany měl ve 2 měsících 4.940kg :sweat_smile: A je Filípek dobrý, že má takovou sílu! Hele toho bude umět na srazu stejně jako Dany, který je o x-měsíců starší :sunglasses: A co bříško, je to už lepší?
24. bře 2009 v 17:22  • Odpověz
autor
Moni : tak to bylo urcite jen nejake chvilkove obdobi...rika se, ze kdyz deti neco boli, tak vyzaduji jen maminku. tak treba ho trapi zoubky nebo tak....
V tom starani se to koukam nebude, kdyz je Martin to same, co Frantisek.

Hermi : me pride, ze holcicky jsou na znakovani sikovnejsi...ale nevim, jestli je to nekde oficilane receny....ale je obecne znamo, ze holcicky vetsinou mluvi driv, maji vetsi touhu se dorozumet, takze to s tim podle me souvisi...
nevim...
ale fakt si myslim, ze u kluku clovek v komunikaci nemuze cekat nejaky zazraky...teda aspon ja je necekam... :sunglasses:

Míšo : je tak to je fajn, ze kontrola byla v poradku. Filipek je vetsi nez trimesicni miminka, jo ? A ze je sikovnej me neprekvapuje :slight_smile:
Jinak Tonda mel 5,8 kg ve 3 mesicich a to se narodil pres 4 kila :grinning: :sweat_smile:

Moni, me se Tonik budi v noci jednou a taky mu vzdycky dam napit..jeste jsem nezkousela co by delal, kdybych mu nedala. Taky vsude slysim, ze hlad nema atd...ale ja mu pres den mliko uz docela utinam, snazim se kojit tak 3x denne, tak mu to v noci nechci brat, navic me to nijak neobtezuje, kdyz je to jen jednou v noci a hned potom spi...tak nevim...

holky, do kdy chcete kojit ? Me pride, ze uz na me lidi divne koukaj, kdyz kojim, jako ze je Tonik velkej... :unamused:
Ale ja proste pres zimu chci jeste kojit kvuli obrannejm latkam. Ja bych klidne kojila do dvou let (no i kdyz to uz by asi i me bylo trochu divny), me to nevadi, naopak je mi to i prijmeny :sweat_smile: :grinning: , ale je mi to proste trapny pred lidma a co je hlavni, bojim se, aby pak sel odstavit. CIm dyl clovek koji, tim je to pry horsi odstavit, tak nevim...Jako fakt by mi nevadilo kojit rano a vecer i dyl nez rok a ¨pul...
Me se po kojeni bude hrozne styskat :sweat_smile:
24. bře 2009 v 19:11  • Odpověz
Petru, taky bych asi nevarila, kdyz bych to nemohla zamrazit, hlavně mít pořád doma čerstvé suroviny a tak, takhle si to navařím dopředu tak na 3 týdny - 4 týdny a je to. Já mu to taky ještě dost mixuju, ale proti tomu co je ve skleničkách se to nedá srovnat, na začátku ho to taky natahovalo a někdy se i poblinkal, ale ted už zvládá větší kousky, kouše jablko a banán nebo dětskou sušenku, teda ještě si to neumí držet sám, musím mu to držet a on to kouše.

Ja se docela odstavovani bojim, Jenda je hroznej zavislak. Ted mu pres den uz obcas kojeni vynechavam, zalezi kolik toho sni nebo kdyz nekde jsme, tak mu dam jidlo a nekojim ho, na verejnosti uz jsem ho nekojila hodne dlouho, nebo pred lidma. Ja bych chtela zacit odstavovat kolem toho roku i z toho duvodu, abych mela trochu svobodu a mohla treba vecer nekam vyrazit bez toho, abych se bala, ze se Jenda vzbudi na kojeni a nebo ho budu moct nechat Ladovi a nekam jet a tak, i kdyz nevim, jestli se mi vubec bude bez Jendy nekam chtit, ze? :slight_smile: jsem na nem taky dost zavisla. :slight_smile: Ja mam kojeni rada, libi se mi ten pocit, ze v tu chvili se ke me Jenda prituli a je to takova nase chvilka, to mi bude chybět... i když na druhou stranu pocituju to omezeni, ze nikam nemuzu bez nej treba vecer, nemyslim tim posledni vecerni kojeni, ale on se nekdy vzbudi uz treba pred 22. Taky by mi nevadilo kojit treba rano a vecer do roku a pul, ale dyl asi ne.

Míšo, to je Filípek chlapák, je dobře živenej od maminky a je to šikula, že už umí tolik věcí. Jen ještě to bříško, vid? a pořád ho to tolik zlobí? a jestli má tedy tu intoleranci na mléko, tak ty asi ted nic mlecneho nemuzes vid? Jinak Jenda měl ve 2 měsících 6kg :slight_smile:

Moni, to je super, že máš v Martinovi takovou podporu, hlavně co se týče i domácích prací, co já bych za to dala! :slight_smile: Moni kolikrát dáváš Danymu za den jíst? Nezkoušela jsi už dávat jogurt?
24. bře 2009 ve 20:37  • Odpověz
autor
leni, s kojenim to mam uplne stejne jako ty...taky mam rada tu blizkost a pocit, ze mu neco ze sebe davam, co je pro nej dobry atd....fakt mi to bude chybet...
a se zavislosti to mam taky tak...ja mam docela casto moznost nekam jit, i vecer, Tonda se budi nejdriv o pulnoci nebo vubec, ale ja nejak nemam potrebu. jako rada jdu obcas do kina, byla jsem i trsat na 80 letech a to bych chtela zas, ale zatim nepocituju potrebu si od nej odpocinout.

V nedeli ho meli ve sparech tchanovci , Frantisek u nich neco pomahal svagrovi, tchnye sla s Tondou ven a pak ho meli doma a ja sla sama domu....a i kdyz jsem mela klid na svy veci, nebylo to ono...chybel mi :slight_smile: a to me nekdy leze na nervy, s tim jak mi nekdy visi na teplakach...ale uz proste nejsem cela, kdyz ho u sebe nemam....

myslim, ze az bude trochu vetsi a zacne to prave zlobeni, ze teprve pak se ho rada na chvili zbavim :sunglasses:
25. bře 2009 v 00:46  • Odpověz
bre ranko! :slight_smile:
Petru - "ve spárech" :grinning: u nás ho tchánovci vidí tak jednou za 14 dní na hodinu a evidentně jim to stačí.....já bych třeba nějaké to vožení v kočárku uvítala, ale bohužel se ještě nikdy nenabídli....a říkat jim o to mi připadá trapný...ale až bude druhý mimčo, tak si asi říkat budu, přeci jen ta pomoc u dvou dětí se asi dost hodí, aby člověk něco stihl.

ty jo, do kina bych tak šla, hrozně mi to chybí!! nechybí mi ale takový to "paření" někde do rána, na to už si připadám stará a užila jsem si toho až až :slight_smile:

Hermi, jojo, kombinuju i květák s jablkem, ono se to k tomu kuřecímu docela hodí a fakt to dobře chutná :slight_smile:

A holky, kdy plánujete druhý mimča?? jestli už plánujete.... já bych do toho na jednu stranu šla hned, zase mě chytly nějaký mateřský pudy nebo co to je a už se vidím s bříškem, na druhou stranu si to vůbec nedokážu představit, jak to budu zvládat, přijde mi, že někdy mám dost problém zvládnout Jendu :slight_smile: no a k tomu celou domácnost. Ale asi je budu chtít blízko u sebe, aby si pak spolu hráli. Asi když by mi nebylo 32, tak bych taky přemýšlela jinak....
25. bře 2009 v 09:00  • Odpověz
Krásné ráno!
Leni já dávám Danymu zatím jíst 2x denně, ale od 8.měsíce, což je za týden, bych chtěla přidat i dopolední svačinu. Takhle má oběd a potom má odpolední svačinu. Jogurt jsem ještě nezkoušela, ale myslím, že ho vyzkouším co nejdřív, zkusím mu dát ten bílý Hollandia nebo Activii třeba s ovocem nebo prý je dobrý do něho dát ty dětské sušenky ... já jsem mu koupila dětská sušenky Sunarka včera, tak jsem mu jednu dala, strašně mu chutnala, držel si ji v ručičce, ale mám strach, aby se mi nezačal dávit ... :confused: protože jak ji žužlal, tak mu potom zůstala 1/2 v ručičce a druhá v pusince ... jak mu dáváš sušenku?

A ještě co se týká příkrmů ... jak holky řešíte cukr? Sledujete na přesnídávce, zda to obsahuje cukr? To samé na jogurtech, sušenkách pro dětičky a tak?
Já jsem mu třeba včera dala přesnídávku Hamánek švestkovou a potom jsem zjistila, že tam je cukr ... tak nevím, zda to mám sledovat a zabránit mu úplně takhle přidanému cukru nebo to zas tak nepřehánět. Ale to bych mu potom nemohla dát ani piškot, ne?

Mně taky kojení nevadí, jsem ráda, když mám Danyho u sebe a on mě hladí těma ručičkama a kouká mi upřemně do očí, to bych ho sežrala :sweat_smile: Ale chtěla bych kojit nejdýl do roku. Já jak kojím přes ty kloboučky, tak je to docela opruz ... jako jsem za ně ráda, ale jak je Dany větší, tak je to vždy boj, ten klobouk nasadit, on mi ho než se přisaje 10x sundá ... a na vařejnosti je vůbec takový blbý ... někde vytáhnout klobouk, teď si ho nasadit, potom ho tam někde sbírat, Dany si s ním kolikrát i při kojení hraje, že ho vytahuje :dizzy_face: A teď se teda naučil štípat a to je au,au :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mám úplně rozškrábaný prsa ...
Ale kdybych mohla kojit tak večer než jde spát, v noci sem tam a potom jenom ráno, tak by mi to nevadilo, ale nedokážu si vůbec prostě přes léto představit na vařejnosti kojit ... :pensive:
Já Danyho v noci kojím, on jinak fakt strašně řve, tak se to snažím vydržet ... je závislý na prsu a když mu dám čaj, tak dle mého bude stejně závislý na čaji ...
Leni a zkoušíš dávat Jeníčkovi už čaj? Já už nějakou dobu jo a je to v pohodě, abych vynechala už jedno kojení třeba po obědě, tak mu dám obídek a potom čajík na zapití ... a je spokojený.
Nevíte, kolik děti mají mít tekutin? Si říkám, že kolikrát je u prsa už jenom chvíli a sápe se po lahvi, dávám mu čaje na den jenom 100ml a potom doufám, že zbytek si vycucne ode mě ...

Jinak Herminka tady myslím ještě psala o mojí mamce a Danymu, zda ten odstup a tak nebyl díky tomu, že Dany hodně brečel ... myslela jsem si, že možná i jo ... ale teď už vím, že ne ... Dany je už myslím v pohodě, v kočárku už taky dobu vydrží, hezky sedí a kouká a když fňuká, tak se ho snažím nějak zabavit ... ale mamka ho do teď ani jednou ještě nevozila, ani ho nechce hlídat sama od sebe ... včera tady byla, sedla si a a ni k Danymu nešla na deku, on tam žvatlal, smál se, dělal paci-paci a jak je veliký a mamka si tam vzala ze stolu časopis a listovala si, sem tam se podívala na Danyho, co dělá, usmála se na něho a to bylo vše :confounded: Je mi to líto, ale vím, že s tím nic nenadělám, prostě to tak je a jiné to nebude, aspoň víme s Martinem, že musíme spoléhat jenom na sebe ...

A ještě jsem vám zapomněla napsat, že mi už psala paní z chaloupky :wink: Včera mi poslala pohled z Křižánek a psala, že se na nás a hlavně na dětičky těší, že s námi počítá :wink:
25. bře 2009 v 09:05  • Odpověz
Leni, tak u nás by zase chtěli vozit tchánovci a naši ne ... ale bydlí za Pce a tak je to už v týdnu docela problém a taky oba pracují ... naši sice taky pracují, ale bydlí od nás asi 3 minuty.
Tchánovci se celkově tak nějak víc rozumí s Danečkem ... zvláštní, ale je to tak. Jsou z něho nadšený, pořád ho chválí, co umí a když mu něco nejde, ať si z toho nic nedělám, že to zvládne dýl a tak ... vždy mě ještě uklidní. Tchán mu pořád něco vypráví, říká říkanky a tak ... tak aspoň jedna strana

Já bych chtěla taky vypadnout někdy takhle večer, až Dany usne ... jenomže teď se mi budí hodně různě a někdy taky už kolem 22hod a kdybych nebyla doma, tak nevím, zda by to tady s ním Martin bez prsa zvdládnul :grinning: , takže musím vydržet, zda se to spaní trochu srovná, kdyby se budil tak kolem půlnoci, tak to by bylo super, taky bych zašla ráda do kina nebo jen tak posedět s holkama ... :wink:
25. bře 2009 v 09:09  • Odpověz
Ahoj holky,

moc vás všechny zdravím! Nějak nestíhám, mám zas celkem dost práce - díky tomu, že šéf končí (jde na slovensko na vyšší pozici) tak mi připadly na vyřízení nějaké záležitosti a je to hukot - hlavně jde totiž o dohady, kdo může za to, že ..... bla bla bla (různé problémy, které se vyskytují na baráku, který jsme stavěli). Někdy jsou ta jednání dost vyčerpávající :frowning2:

Nezlobte se na mě, že nebudu reagovat jednotlivě :sweat_smile:
Koukám průběžně na nové fotky a všechny dětičky jsou fešáci a krasavice a jsou táááák šikovní.

Mějte se hezky a já se zas ukážu. Pusu všem
25. bře 2009 v 10:32  • Odpověz
HOlky, nestíhám, jedu za babi do centra, všechny zdravím, ozvu se večer :slight_smile: Au...dítě mě kouslo do palce u nohy :grinning: :grinning: :grinning:
25. bře 2009 v 11:38  • Odpověz
autor
leni : miminko bych hrala hned, ale jen citove, pudove....nejak me ted breou novorozenci atak (asi jak mel Tonda rok a byla jsem plna nostalgie)..rozumem jeste nechci...chci nejdriv zhubnout, taky si chcï uzit prtavyho Tondu bez nevolnosti, uzit si jak bude zacinat mluvit, chodit atd atd...takze my jsme se dohodli, ze zacnem zadelavat po novym roce 2009-2010, tj plus minus pristi jaro, az budou Tondovi 2.
Idealne bych chtela breznatko 2011 :grinning:

moni : koukam, ze mi konkurujes v romanech....
doctu pozdeji, protoze chci vyuzit toho ze Tonik spi a delat postavicky na dort, co delam na zitrejsi dvojnasobnou oslavu kamaradek.
25. bře 2009 v 15:03  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Míšo, Filípek váhou následuje Jeníčka, co? :wink: DOufám, že už bude spinkat líp!

Petru, to jsem si právě říkala, jestli je to u holčiček stejné se znakováním i řečí :slight_smile: Kamarádka od sestry má stejně starou holčičku jako je synovec a vždycky se sestře chlubila, co už její Janička umí - to mě vždycky štvalo, že chce sestru trumfnout a navíc srovnává kluka a holku. Délky kojení se neboj, sestra kojila do 2 let, možná i 2,5 a malý se pak nějak odstavil sám. Bylo legrační, jak si pak už sám o kojení říkal - "Mléko!" :grinning: Jé, jsem zvědavá na Tvůj další dort :wink:

Moni, aha, myslela jsem, že se Tvá maminka k Danymu chová už méně rezervovaně. Je to škoda :frowning2: Je ale fajn, že se tchánovci snaží, byť od nich nemůžeš čekat takovou pomoc. Tady jsem našla něco o dětech a tekutinách: http://www.varime-detem.cz/clanky/detail/30

Jaji, ahoj :wink:

Jak tak sleduji vaše plány, asi se se svým prvním dítětem svezu na vaší druhé vlně :slight_smile:
25. bře 2009 v 18:33  • Odpověz
Jo, a Petru, na to kojení se dívají divně cizí lidi, nebo i rodina a známí? Napadlo mi totiž, že Toník vypadá starší (ne "velikostně", ale v obličeji to není takové to miminko ale fakt kluk, uvědomila jsem si to, když jsem ho viděla naživo - doufám, že se Tě tím nějak nedotknu; když si vzpomenu, jak v roce vypadal synovec, je to docela rozdíl), proto se jim to může zdát divné.
25. bře 2009 v 18:37  • Odpověz
Moni nebo někdo jiný, mohla bych poprosit o odkaz na tu srazovou chalupu? Hledala jsem to ve srazovém tématu, ale je tam těch odkazů tolik, že jsem se nějak ztratila :grinning: Díky :dizzy_face:
25. bře 2009 v 18:41  • Odpověz
autor
hermi : neni duvod, aby se me to dotklo.. :wink: ja se tem lidem ani nedivim. V rodine to ani moc neresi, ale treba tu byli dve kamosky ze zakladky na navsteve a prislo jim to divny, nemysleli to vubec zle...
ze pry jako ze uz ma zuby atak... :slight_smile:
me samotny uz taky pride velkej, ze uz to neni miminko, ale zatim se mi neche nejak radiakalne odstavoat. Snazim se ale treba omezit kojeni rpes den a na verejnosti uz taky nekojim (leda v naky kojici mistnosti) Tonik nastesti neni zavislak, ze by se mi sapal po triku a slikal me nebo tak.
ALe prave se bojim, aby to nezacal delat...
25. bře 2009 ve 20:31  • Odpověz
Ahoj holky,

četla jsem vás odpoledne, tak doufám, že si vzpomenu na vše, na co jsem chtěla reagovat. :slight_smile:

Co se týče kojení, tak bych klidně kojila třeba do 2 let. Přijde mi divný, že bych s tím teď měla končit. To Mišákovo "nadšení" z kojení by mi chybělo. :slight_smile: Třeba už nebudu kojit na veřejnosti, ale doma klidně. Dítě stejně ještě musí dostávat mléko, tak proč kupovat umělý, když může mít ode mě. Na odstavování jsem zvědavá, ale říkám si, že nějak to dopadne. Mišák je taky závislák a pokud by s tím měly být scény, tak radši později než teď. Třeba už mu to pak půjde vysvětlit nebo to prostě samo nějak vyplyne. :slight_smile: Mišák teda pije hlavně večer, v noci a ráno. Přes den taky, ale ne moc. A stejně jako po prsu (tričko mi ale nesvíká a nesápe se po mně), jde i po hrníčku s vodou, takže přes den nebo na veřejnosti nutně kojit nemusím. :slight_smile:
V noci Mišáka taky uspávám kojením. Je to nejrychlejší a nějak nemám na to ho to odnaučovat. Takže večer taky nikam nemůžu. Mišák usíná okolo 20-21h, my jdeme spát okolo půlnoci a do tý doby se někdy nevzbudí, ale někdy se vzbudí třeba 3x. No ale nikdy jsem na žádný noční akce nechodila, takže mi to ani nechybí. S kamarádkama se hold vidíme míň nebo se sejdeme u nás. Do kina bych třeba šla, ale to si ještě počkám, ale stejně jsme nechodili nijak často. :slight_smile:

Moni, mně ještě v 9.měs. říkala Dr., že pokud kojím, tekutiny dávat nemusím. Postupně jsem je občas začala dávat cca v 10.měs. a víc až tak posledních 14dní. A Mišák v pohodě pije vodu, tak mu nic jinýho nedávám.
Cukr se Mišákovi snažím nedávat, ale už mu bude rok, tak už to neřeším tolik. Přesnídávky mu dávám od Hami nebo Frutapuru (taky od Hami), tam píšou, že obsahují jen přirozené cukry. Jogurty se mají dávat bílý a tam cukr nebývá (když dítě nechce samotný bílý, může se tam přidat ovoce nebo přesnídávka). U nás vede bílá Activia s banánem. Když jsem někam šla a nechtěla jsem řešit ovoce, tak jsem Mišákovi dala i sladkou bílou Activii, aby to jedl. Ale už začíná jíst i samotný bílý, jak kdy. Sušenky mu nedávám, to spíš ty kukuřičný křupky. Piškoty taky zatím ne. Na těch od Opavie píšou, že jsou až od 3let (asi aby se sichrovali), od jiných firem od půl roku. No ale asi je tam vajíčko (bílek) a ten by se do roka neměl. No ale v malým množství to asi neuškodí. A nám rodiče dávali piškoty daleko dřív a taky se nic nestalo... A třeba když mám sladký pečivo, tak už dám Mišákovi taky trochu kousnout, ale to až tak od 11.měs. :slight_smile:
25. bře 2009 ve 21:24  • Odpověz
Hermi, mě to vyšívání baví, ale nějak na to není čas. A taky dělám spíš menší obrázky. Ale na perlinku, takže minikřížky a bolí z toho oči...

Jaji, tak ať tě v práci moc nezloběj. :dizzy_face:

Leni, to vstávání je teda děs. Mišák včera a dneska vstával v 6h, to je proti vám luxus. :slight_smile: No se 2 dětma to bude zajímavý. Teď si jdu třeba s Mišákem lehnout přes den, ale to pak nepůjde... :slight_smile:
Nevím, proč je to od přírody zařízený tak, že děti vstávají, i když nemusí, dospělí musí vstávat, i když nechtějí a důchodci by mohli spát, ale už jim to nejde... :dizzy_face:
Co se týče 2. mimča, tak taky uvažujeme, že se začneme snažit cca příští jaro, až budou Mišákovi přibližně 2 roky. Někdy už jsem taky měla mateřský pudy, ale někdy mám co dělat s Mišákem... A stejně jako Petru si ho chci užít. :slight_smile:
25. bře 2009 ve 21:34  • Odpověz
My jsme dneska byli na plavču a bylo to fajn. Mišák vůbec nebrečel, ani v šatně, a v bazénu se mu líbilo. :slight_smile:

A už celkem dlouho se ho snažím naučit pápá nebo jak je veliký a to nechce dělat (dělá paci paci). Ale jak se slézá z postele jsem mu ukázala asi 2x (otočila jsem ho) a pak se už sám začal štelovat. :slight_smile: Přileze na kraj postele, za chvíli se otočí bokem a začne sundavat nožičky. Ale zatím ho teda ještě přidržuju. :slight_smile:

A taky už pěkně krámuje. A naučil se otvírat skříňky. Takže přileze ke skříňce, postaví se, otevře skříňku a už to lítá. :slight_smile:
25. bře 2009 ve 22:40  • Odpověz
ahojky holky!
to ranní vstávání mě zabije! fakt vypadám jak zombie :stuck_out_tongue_closed_eyes: no a kdyby aspon chrněl přes den, ale to taky ne, holky já doufám, že mu to nezůstane, to by mě asi trefilo!!! :angry:

Moni, čaj Jendovi nedávám, dávám mu jen převařenou vodu v pitítku a tu pije přes den a při jídle, ale víc jak 50ml do sebe za celý den nedostane. Já mu taky chci začít dávat dopoledne svačinku, ale nevím co, jogurt nechce, už jsem ho zkoušela s banánem, se sušenkou, s přesnídávkou a nechce to, tak nevím, jak to do něj dostat. Cukr v přesnídávkách jsem moc neřešila, dávám jen Frutapuru od Hamé a tam je psaný jen cukr přírodní. Sušenku mu musím držet, když jí, on by si tak ukusoval velky kusy, i když ty Sunarka sušenky se skoro rozpustí v puse samy.:slight_smile:

Stáni, to je super, že se Mišákovi plavání líbí, já jsem zvědavá na nás. Ted v neděli ho zase vezmeme do bazénu, tak snad už nebude řvát.

Včera mě naštvali řidiči mhd, ještě že na ně člověk mává, aby milostivě věděli, že nastupuje a oni zastaví skoro metr před chodníkem s mega obrubníkem, takže je skoro nemožný nastoupit nebo vystoupit, protože se tam ten kočárek do toho zapasuje a nejde s ním hnout. včera se mi to stalo dvakrát. :angry: zmetci!
26. bře 2009 ve 13:05  • Odpověz
Ahoj, dneska ještě nikdo? :confused:
Moni, děkuji za odkaz, musím si ho někam uložit :slight_smile:

Stáni, u vás se říká látce na vyšívání opravdu perlinka? U nás se říká perlička. Tak nevím, jestli to je opravdu tak, nebo to byl překlep. Když jsem totiž viděla "perlinka", hned se mi vybavila ta tkanina používaná na stavbě, už jsem z toho stavění celá zblblá :grinning:
26. bře 2009 ve 13:13  • Odpověz
Ahojky,

Leni, a v kolik Jéňa dneska vstával? Mišák se vzbudil v 5:40, ale naštěstí ještě usnul do 6:40. A pak jsme si dali asi hoďku a čtvrt po obědě. :slight_smile:
Dneska jdu na cvičení a hlídá mamka, tak jsem na to zvědavá. Třeba k Petrovi teď vůbec nechce. Když je tak metr od nás, tak se na něj Mišák směje. Ale jak si ho vezme, tak se rozbrečí. A když navíc odejdu z místnosti, tak spustí ještě víc... Ale jinak se mnou je hodnej. :slight_smile:
A klube se 6. zub (horní jednička).
Nevím, jestli to byl překlep, ale radši upřesňuju, Frutapura je od Hami - Nutricie. Hamé dělá Hamánka a tam je přidaný cukr.
No s tím MHD je to někdy drsný... Ale spíš mám horší zkušenost s lidma než s řidičema. No ale na druhou stranu, když jsem potřebovala, vždycky mi někdo pomohl. :slight_smile:

Hermi, tu látku už jsem kupovala dávno, tak jsem fakt znejistěla, jak se vlastně jmenuje. :dizzy_face: Tak jsem se podívala do časopisu o vyšívání a tam nabízejí Perličku i Perlinku, takže to jsou 2 různé látky.
Tu stavební perlinku jsme používali taky. :dizzy_face:

Petru, prosím, z čeho jsi dělala ten druhý "zdravý" dort pro Toníčka? Díky. :slight_smile:

Míšo, Filípek je čím dál hezčí. To je dobře, že na kontrole bylo vše v pořádku. A Filípek je teda chlapák. Mišák měl 5900g ve 3 měsících. :slight_smile:

V úterý jsme byli u kamarádky, tak to bylo fajn. Pak jsme byli s mamkou v DM a Mišák se poprvé vozil v nákupním vozíku a moc se mu to líbilo, i když tam nevydržel celou dobu. :slight_smile:
Ptala jsem se na ty lepící body a opravdu v březnu končí a bude nějaká zákaznická karta.

Jo a taky dneska Mišák sám slezl z gauče. Z postele ho ještě jistím, ta je vyšší. Ráno celkem v pohodě slezl, ale pak to nějak neustál, takže máme 1. pád ze stoje. Naštěstí se nic nestalo. :slight_smile:
26. bře 2009 v 15:43  • Odpověz
ahoj holky, jste celkem romanopisatelky, což je vám ke cti :slight_smile:.
já se právě asi posté snažila jít spát s našim mladym - ale má v hlavě radar, takže ani posté mi tento luxus spaní přes den (když už ne v noci) nedovolil a po jeho klasických 8 minutách mi ukázal, kdo vládne této domácnosti a že mám zvednout své špeky a jít mu nahodit dudel...

zítra máme premiéru, jedeme prvně přes noc pryč! tak jsme na to zvědaví, vůbec nevim, co zabalit :slight_smile:. bude to veselé, bo máme akci u kamarádů se spoustou pražských kámošů a předpkládám, že moc brzo se do pelechu nedostanem a pátá hodina ranní nejdéle nám bude znít jasných hláskem FIlípka, že je čas vstávat....

dneskaj jsem si objednala stolek do obýváku... jaksi trochu nechutně drahý dle MM, ale co... peníze budou a my ne... tak dokud si to můžem dovolit... když si může to otylé prasátko z levicové strany dovolit svrhnout v tento čas vládu, proč já bych si nemohla dovolit koupit stolek že :angry:
26. bře 2009 v 15:45  • Odpověz
Stáni, Míša je fakt šikulka! a jak se vy chystáte na oslavy?
my dneska vstávali v půl páté... a od půl sedmé jsem ještě na chvilku spala.. ale jestli spal i on, to netušim, nicméně byl potichu :grinning: a jak jsem psala výše... přes den nemám šanci...
26. bře 2009 v 15:48  • Odpověz
jo a ještě jsem vlastně zapomněla, že jsem si dneska objednala povlečení.... sakryš... Urbi, brzdi :grinning:
26. bře 2009 v 15:48  • Odpověz
Leni, jsem taky ráda, že se Mišákovi plavání líbí, i když ze začátku to tak nebylo. Máme za sebou 16 lekcí. :slight_smile:
A jaký dáváš Jéňovi jogurt? Když kojíš, tak myslím, že to tolik nevadí, že nechce jogurt. Kamarádka dává jogurtový mléko, ale myslím, že s tím začala až okolo 11. měs. Ale možná by se mohlo dřív... :slight_smile:
26. bře 2009 v 15:51  • Odpověz
Míšo, tak koukám, úspěšný nákupní den. :slight_smile:
No oslavy ještě nevím, zatím jsme se na ničem nedohodli. :slight_smile:
Užijte si zítra akci. Třeba naopak bude Filípek hezky spinkat, aby všem ukázal, jaký je zlatíčko a že vůbec není pravda, co o něm ti rodiče povídají. :grinning: :grinning: :grinning: :slight_smile:
26. bře 2009 v 15:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.