• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Míšo, tak at se vám akcička povede!!! :slight_smile: a nákupy dobrý!!! :slight_smile: s tím otylým prasátkem jsi to teda vystihla, možná bych řekla spíš prase!!! a ty jeho výroky to je fakt na poblití!!!! připomíná mi to silně komunistické výroky z minulosti... jak někomu může být tento člověk sympatický, nemluvě o panu Rathovi, fakt nechápu!! :angry: jestli vyhrají ted ty předčasné volby, což doufám, že ne, tak budou s nimi u moci komunisti a to už můžem rovnou emigrovat....

Stáni, Jenda dneska vstával v 5.15, no aspon že už ne před pátou! dneska už jsem dala 3 kafe. Lehnout si s ním přes den nechodím, jako na potvoru většinou když spí, tak nemůžu zabrat já... Jendovi dávám Holandii, ale dneska třeba nechtěl skoro nic, ani oběd a má zase oteklá dásníčka.

Dneska mám akci s lidmi z bývalé práce, tak se těším! ale jdu tam jen na skok...

Včera jsem mluvila s kamoskou o odnaucovaní nocniho kojeni a rikala, ze by to mel udelat Lada, aby me Jenda necitil a tudiz nechtel mliko, u nich pry za 4 dny klid, ale 4 noci ocistec..., tak nevim, ale asi do toho pujdu, no Lada si bude muset vzit dovolenou... :slight_smile:
26. bře 2009 v 16:24  • Odpověz
Jo a Petru, chtela jsem te poprosit o nazor, mrkni na tyto golfky
http://www.baby-kocarky.cz/detail.php?zbozi=541791 jak se ti zdaji? jestli te tam treba na prvni pohled neco nezarazi, co by ti treba vadilo. Jsou super, lehke a krasne se skladaji. a ta barva!!!! :slight_smile: rozhoduji se, jestli koupit tyto, nebo ty Jané.
26. bře 2009 v 16:26  • Odpověz
Ahoj holky, tak uvidím, kolik mě toho ta naše madam kňoura nechá napsat.

My jsme začali s jídlem, ale moc se nám nedaří. Nechutná jí to, tak zkusím asi sama vařit. Jediný, co jí jelo byla ta mladá mrkvička, ale mrkevs bramborem ani náhodou, brokolice jen trošičku...no uvidíme, moc tomu zatím nedá.

Dneska se u nás vstávalo v sedm..ale v noci ve tři a v pět...a tak jsme po krmení ještě zalezly do hajan a Andulka spala do půl desátý. Začínám bejt taky docela unavená, zvlášť když večer koukám na dvojdíl Kostí a začnu v deset, že.... :wink:

Holky, nezvládnu reagovat, jesem ráda, že jste zdraví, že se vám líbí na plavču a že se máte fajn...

Paroubek? Já bych asi měla jiný výrazy než prasátko....ale to bych byla nechutně vulgární... :angry: :angry: :angry: škoda mluvit, zase máme v Evropě a ve světě ostudu...
26. bře 2009 v 16:40  • Odpověz
Leni, Jéňu ty zubáky taky pořád zlobí, co?
U kamarádky taky odnaučoval noční kojení manžel. :slight_smile: No já bych na to asi neměla. Mišák, když se v noci probudí, tak vždycky brečí strašně nešťastně. No nevím, jak dlouho by vydržel brečet než by únavou znovu usnul. :slight_smile:
Mišák Holandii taky moc nechtěl. A mně taky víc chutná Activia. Tak zkus třeba jiný druh. Ještě by mohl být dobrý Choceňský nebo Valašský, ty jsou smetanový a nejsou takový "nakyslý". Ale Mišákovi jsem je ještě nezkoušela. :slight_smile:
A jaká byla akce s kolegy?

Já uvažuju nad golfkama Chicco Multiway. Líbí se mi na netu a kamarádce je v obchodě doporučili, že jsou velký (prostorný). Ale nevím, jestli je vůbec potřebujeme. Byly by lepší na skládání do auta, ale zas až tak často nejezdíme. A do MHD by se mi líbily, pokud bych je unesla i s Mišákem, což nevím... Ale i tak v MHD se snažím využít nízkopodl. spoje nebo si někomu řeknu.
No a jinak na výlety, u nás atd. bych stejně využívala ten náš s nafukovacími koly. Tak fakt nevím.

Hlídání dnes u nás bylo v pohodě, ťuky, ťuk. Mišák mě prý asi 5 min. hledal po bytě s velkým křikem, ale pak ho mamka zabavila a hráli si a vypadali oba spokojeně. :slight_smile:
A teď večer usnul Mišák až ve 21:30, ale řekla bych, že na jeho ranním vstávání to jako obvykle nic nezmění. :slight_smile:

Dobrou noc. :slight_smile:
26. bře 2009 ve 22:09  • Odpověz
autor
ahoj holky, tak jsme zpět z oslavy, bylo to moc fajn, zase po nějaké době vidět všechny kamarady.
Kamošky co slavily, tak slavily společně i loni a to byla oslva v době termínu a já se bála, abych o ní nepřišla. Pořád jsem řikala, ještě bych chtěla jít na tu oslvau a pak už chci určitě rodit...
a rodila jsem myslim tyden na to... :slight_smile:

snad zareaguju na vse, co jsem chtela pri docitani.

leni : ty golfky se mi libi, ale nevim, jestli jsou polohovaci uplne do lehu. To mi pride hodne dulezity. Tim bych se ja smaa ridila. Jinak mi pridou super, ale ja nejsem znalec kocarku, nemam ozkousene, ja kupovala ty, co ma kamoska a a u ni se mi libili. Neosahavala jsem jine...

stani : s kojenim to mam uplne stejne jako ty...kojit doma by mi nevadilo i do dvou let, ale na verejnosti se uz ted snazim nekojit a je to v pohode, protoze Tonik se po me nikdy nesapal. Navic uz ted konecne zacal pit caj (no, nevypije ani cely hrnecek za den, ale aspon uz pije, treba po obede nebo tak.)
Taky mi dr rikala, ze kdyz kojim (to jsem kojila jeste docela casto), ze nemusim davat jine tekutiny.
A Misa je moc sikovnej...jak slejza z gauce a celkove mi pride, ze je ted samy pokrok.

Míšo : uzij si akci s kamarady! :slight_smile:

moni : to me mrzi, ze tvoje mamka porad nejevi o Danyho zajem.....je to zvlastni, ze babicka nema potrebu si hrat s vnukem.
Aspon ze ti to tchanovci vynahrazuji...
A je krasny, ze uz Dany dela ,, jak je velikej" ...nejsem si jista, ale Tonik to ukazoval az v 9 mesicich.
A mam pocit, ze i paci paci delal o dost pozdeji.

stani, ten zdravy dort neni az tak zdravy....ale je to mensi zlo, nez ten marcipanovy...

delala jsem : vrstva piskoty, krem (3 tvarohy, 2 zakysane smetany, 3 vanilkovy cukry), jahody banany, piskoty, krem, banany, piskoty, krem, ozdobeni jahody, kiwi...oblozeni detskyma susenkama...

Tonda snedl jen trosicku, tak si myslim, ze to pro jednou nevadi (piskoty, cukr, zakysanka atd..)

jinak cukr v presnidavkach jsem nikdy neresila... :sweat_smile:
susenky jsem donedavna moc nedavala. Jednak jsem si rikala, ze nejsou nutne a navic si vystacil s krupkama...
ale pak jsem mu je zacla davat, kdyz jsem ho chtela zabavit...jednu susenku precijen sni za delsi dobu nez krupky....
a piskoty (klasicky) davam obcas az ted, ale jen proto, ze mi dosli krupky a nemela jsem moznost je koupit....coz zitra konecne napravim.
jinak uz Tondovi docela hodne veci dam ochutnat, kdyz se po me sape...treba dnes kamaradka mela na oslave brokolicovy kolac, tak jeden kousicek Tonda snedl...
jediny, cemu se opravdu vyhejbam, je cokolada a vubec takove ty echt sladkosti, slany veci, hodne koreneny veci...
je fajn, ze uz ted casto muze jist s nama, co mame my. jak se snazim varit dietne, tak to vetsinou muze. Trëba jsem nedavno delala kureci polivku (i kdyz to je zrovna jidlo, ktery muze od zacatku prikrmu) a la moje babicka a jak mu chutnala...polivky ma rad. na rozdil ode me...

jinak, uz se moc tesim na ten vikend.... :dizzy_face:
27. bře 2009 v 01:19  • Odpověz
autor
hermi a pspol : tady je odkaz na nový dortík, co se dnes jedl na oslavě :slight_smile:
neni to nic extra, ale kamarádky byly pobavené a nadšené, což je nejdůležitější :dizzy_face:
http://petruna.rajce.idnes.cz/dorty/#IMG_1317.jpg
27. bře 2009 v 01:45  • Odpověz
Petru, jak nic extra a postavičky hatla patla? :angry: :grinning: Vždyť je to úžasné a nádherné, čučím na to úplně nechápavě! :dizzy_face:
27. bře 2009 v 08:05  • Odpověz
Petru, si děláš legraci ne?????
No ten je bomba !!!!!! Fakt tady na to čučím jako blázen ... jsi vážně šikula a myslím, že kamarádky musely mít ohromnou radost!!!!!!
Jaký dort pečeš příští týden? :grinning:
27. bře 2009 v 08:58  • Odpověz
Petru, ty tvoje dorty, to je nádhera!! Fakt!!!!! s tima golfkama jsem to nemyslela nějak odborně :slight_smile:, ale protože už s nim jezdíš, tak tě může víc věcí napadnout, třeba to polohování až do lehu. Mě třeba u těchto trochu vadí, že nemají jakoby zvedací tu podložku na nožičky, to myslím ty Jané mají, že ty nožičky nevisí dolu. Ale budu do toho muset Jendu někde posadit, abych to viděla naživo.

Akce s kolegama byla super, spoustu z nich ani nevědělo, že mám mimčo, už jsme se fakt neviděli dlouho, tak jsme pokecali, bylo to moc fajn. Ale zjistila jsem, jak jsem úplně mimo, odešla jsem bez placení a musela jsem se vracet!! normálně jsem zapomněla zaplatit, tak mi tam jeden kolega říká, no je fakt vidět, že ted moc nikam nechodíš. :wink:

Stáni, u nás je to tak, že když jde Jenda dýl spát, tak někdy vstává ještě dřív než normálně. Prevít! :slight_smile: dneska budíček ve 4.45, už mám vyprané dvě pračky prádla, převlečené postele a dítě jsem byla uspat venku a ted chrní. Je fakt, že člověk toho hodně stihne :slight_smile:
27. bře 2009 v 09:05  • Odpověz
Co se týká tekutin, včera mi došel reklamní balíček od Hami a tam byla taková brožurka a docela mě překvapilo, kolik by mělo mimčo vypít tekutin:
"děti ve věku 6-12 měsíců by měly denně vypít asi 150ml tekutin na 1kg hmotnosti (cca1000ml/den)"
Dneska jsem zkusila dát Danymu 100% šťávu od Hami mrkev a jablíčko, dala jsem mu 50ml a on to vyzunkl hned a ještě začal brečet, když už byla flaška prázdná.
A taky jsem mu včera koupila na zkoušku ty kukuřičné křupky, dala jsem mu asi 3 a baští je krásně. Paní mi říkala ve zdravé výživě, že v 8 měsících to už může, tak snad jo.

Já asi moc cukr taky řešit nebudu, jako myslím v přesnídávkách a tak, nebudu určitě dávat čokoládu, sladké sušenky, přislazovat čaj a tak ...
Jen mě na přesnídávkách překpvapilo, že mají třeba od 6.měsíce jahodovou ... a jinak se píše, že děti do 12měsíců by jahody neměly jíst ...
A taky jsem ještě nezkoušela mu dát nějakou kašičku, dávají se taky od 6.měsíce ty ovocné, tak mu asi zkusím dneska odpoledne udělat. Tím nemůžu nic zkazit, že jo?

Jinak švagrová, co má ty dvojčátka a tříletou Verču, tak už holkám dává ovoce, zeleninu a i tu šťávičku, cukr taky moc neštuduje na lahvičkách a možná to tak je lepší mi přijde, neřeší to tak, že by vše zkoumala, co ta dětská strava obsahuje, ale když je to značka jako Hami, Sunarka, Nestle a tak, tak snad to je pro ty prťata dobrý. Mně přijde, že já vše studuju, aby to bylo na 100%, že to moc řeším ... kolik toho jaká přesnídávka obsahuje, že čaj obsahuje taky nějaký cukr a tak ...

Dnešní noc byla hrůza, Dany se budil hodně ... začal ve 23:30 - 1 - 2:30 - 4 - 6hod ... zkoušela jsem mu nedat z prsu, ale bohužel ... začal strašně vyvádět, tak to jsem zvědavá, jak budeme odnaučovat
Jinak zub pořád nikde ... :sweat_smile:
27. bře 2009 v 09:11  • Odpověz
Leni, to je fajn, že sis akci užila a bez zaplacení odejít, to mě pobavilo :grinning: člověk je na mateřské úplně mimo, co? :dizzy_face:
Jeníček je teda ranní ptáče ... a když si ho vezmeš k sobě do postele, tak třeba po hodince povídání a hraní by neusnul? Já to tak někdy dělám s Danym, někdy se povede, jindy musíme tak jako tak vstát :slight_smile:
27. bře 2009 v 09:14  • Odpověz
Moni, no někdy si fakt mimo připadám!!! :grinning: U nás nehrozí usnutí v posteli, protože leze po posteli a za chvilku řve, že chce dolů, maximálně mi tam někdy usne při kojení, ale to už se nestalo ani nepamatuju, teda takhle ráno. vždycky je hrozně rozjetej, jako by si říkal, že toho musí za ten den hodně stihnout, tak si přivstane! :grinning:

Já mám dneska zlatý dítě!!!! celej den si hraje sám, sice je tu šííííííílenej binec, jak všechno tahá, ale já ho nechávám kramařit, když to nejsou boty, koš, šnura od notebooku nebo něco podobnýho a vím, že si neublíží, tak ho nechám, at se zabavuje. Tak jsem toho dneska stihla hodně na pc, fotky na stránky a tak, vysála jsem, utřela prach všude, uklidila koupelnu a ted jdu vytřít dokud chrní. Ale je dneska fakt zlatej, vůbec nebrečí, jenom povídá a směje se, takhle když by to bylo pořád!!!! :wink:
27. bře 2009 v 15:31  • Odpověz
Moni, taky jsem Jendovi zkoušela dávat ty štávičky, teda ředila jsem mu to hodně, ale nechtěl to, spíš chce obyč vodu :slight_smile: s tima jahodama to taky nechápu, ale já mu dávám tu Frutapuru a tam jsou taky jahody a nic mu to nedělá, tak si říkám proč ne. A taky přemýšlím, že bych mu zkusila dát rybu, třeba tresku, to by mu mohlo chutnat. Stejně s tou výživou píšou všude něco jinýho, tak si člověk musí najít nějaký svůj vlastní přístup. Já mu taky nebudu dávat nic zbytečně slazeného, ty dětské piškoty sní tak 3 za týden, to zas není tolik, čokoládu a třeba uzeniny nebo něco slaného, tomu se chci hodně dlouho vyhýbat.
27. bře 2009 v 15:37  • Odpověz
Holky, ještě jedna varianta zdravějšího dortíku (obšleh z AP):
750g jablek - oloupat, nastrouhat, přidat 2dcl vody, 1-3 lžíce cukru (nebo můžete zkusit sehnat co nejsladší jablka a cukr vynechat), trochu skořice - vše svařit
ve 2dcl vody rozmíchat 2 vanilkové pudingové prášky (bio mají v DM - ve složení je jen škrob a vanilkový extrakt), nalít do povařených jablek a 2minuty vařit
dortovou formu vyložit pečícím papírem, naskládat vrstvu piškotů, možno pokapat šťávou z kompotu nebo vodou, nakydat na to jablka s pudingem, pak zase piškoty a zase jablka atd. dokud to nedojde. šoupnout někam do zimy a počkat až to ztuhne.
27. bře 2009 v 17:31  • Odpověz
autor
ahoj holky,
Leni : to je bezva, ze mel jenik den, kdy si sam hral...sand mu to vydrzi.

s neplacenim te chapu...ja kdyz jela poprve bez Tondy (do kina) tak jsem mavla na autobus :sweat_smile:
ale to uz jsem tady psala.

jinak ja stacicky zkousela davat, protoze Tonik driv nechtel aj, ale dr. mi rikala, ze je davat nemam, ze kazi zuby (a to jsem mu je taky redila) , ze opravdu staci moje mliko...tak nevim. Co dr. to nazor. kazdopadne jsem mu je prestala davat, ale je to taky tim, ze uz ted Tonik pijje caj (ovocny nebo jsem mu ted davala na kasel), ale vypije toho stranse malo. :sweat_smile:

dobrou
28. bře 2009 v 01:36  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jak trávíte víkend? Já jsem moc příjemně strávila dnešní odpoledne - můžete se kouknout do alba :slight_smile:
Venku bylo naprosto krásně - vypadá to, že to jaro konečně už bude :grinning:
28. bře 2009 v 16:16  • Odpověz
ahoj holky!
tak akce naprosto super! a dnešní den v centru Prahy se supr počasím a tetou Alčou paráda!!!!!!!!!!!! a mimin si v kočáru nevzpomněl 6 hodin na jídlo - já už byla celá mokrá, prso bolelo jak čert a on spal a spal.. a když se vzbudil, tak vykuleně koukal a zase usnul! tak jsem ho po 6ti hodnách vzbudila a dala mu v autě najíst..,..

Ali, ty fotky jsou naprosto tragický, tam s Tomem vypadáme jak po flámu - sice jsme flámovali a moc nespali, ale tohle je extrém :grinning: stáhnu ty naše, snad to bude lepší :grinning:
28. bře 2009 v 18:11  • Odpověz
Míšo, tak jestli ti vadí, že jsem je sem dala, tak je smyžu, ale mě přijde, že vám to tam sluší :sunglasses:
28. bře 2009 v 18:29  • Odpověz
Ali :grinning: ne,nevadí :grinning: ale vypadáme tam fakt otřesně, jsme se tady tomu celkem nasmáli :grinning:
28. bře 2009 v 18:35  • Odpověz
Já nevím no, mě to tak nepřijde :wink:
28. bře 2009 v 18:36  • Odpověz
Ahoj ženský spisovatelky...petru mě nepřekvapuje, ale vy ostatní...:wink:

My se máme taky vcelku dobře, byli jsme na třcetinách ségry, bylo to únavný, ale celkem fajn...dostala kytaru od nás..:slight_smile: a taky diáky převedený do PC formátu když byla prtě a ještě jsem jí udělala tradičně něco na krk a zpěvník, aby mohla hned hrát :slight_smile:

Andulce zřejmě rostou další zoubky, páč to je střídavě nahoru, dolů...jednou zlato, jednou umrněnka.

Dneska v noci jsme ji měli v posteli, páč se o půlnoci ( když jsem se vrátila z hospody po volejbale :grinning: :grinning: :grinning: ) probudila, očička jako lampičky a to nějakej spánek..ani náhodou. Ale krmili jsme až v 6 ráno. A zbaštila mi půlku skleničky mrkve s rýží, ale přijde mi, že dost blinká.

Míšo, Alčo, to je paráda, že vám to klaplo :slight_smile:

Jo, taky jsem se chtěla zeptat, jakej máte názor na p. Fořta, co píše o dětský výživě...Petru, Moni, vy to máte jistě nastudovaný. Odkdy maso?
28. bře 2009 ve 21:24  • Odpověz
ahoj holky!!
koukla jsem na fotky Filípka a Míši v Praze a sluší vám to tam, mě teda taky nepřijde, že byste vypadali jak po flámu, ted snad jedině Filípek, když tak chrněl. :grinning:

My jsme dneska měli návštěvní den. Jo a Jenda dneska jezdil poprvé ve vozíku v Hypernově a moc se mu to líbilo! a taky byl poprvé na houpačce a byl nadšenej. Taky jsme byli skoro celé odpoledne na zahradě, jak bylo nádherně a teplo!konečně! přidala jsem taky pár fotek.

Zítra jedeme do Klatov za tatkou do nemocnice a taky s Jendou do bazénu.

Tak hezkou neděli!!
28. bře 2009 ve 21:26  • Odpověz
leni i vám a samé pozitivní zprávy :slight_smile:

míšo, to je kousek...ten vyrostl, to je teda rychlost. A náhodou vypadáte spokojeně :slight_smile:
28. bře 2009 ve 21:32  • Odpověz
autor
Medi : ja to nastudovany nemam. Ja se ridila tim, co mi rekla dr. :sweat_smile:
28. bře 2009 ve 21:35  • Odpověz
autor
Míšo . apk že se pořád kritizuju.
nechápu co se ti nelíbí na fotkách od Alči :slight_smile: Sem si řikala, jak ti musim napsat, že vám to tam moc sluší.
JJ sebe člověk vidí fakt jinak.
Bezva že jste si akci a den v Praze užili.
28. bře 2009 ve 21:39  • Odpověz
autor
Leni : jarní jeníček je úžasnej !!!!
Toník má taky houpačku, tak snad jí brzo budeme moct pověsit u tchánovců. Chtěla jsem u nás do futer přes zimu, ale F. se k tomu nějak nemá.
28. bře 2009 ve 21:43  • Odpověz
Ahojky,

tak dneska už to tak jarně venku nevypadá :frowning2:

Leni, fotky Jéni jsou jako vždy super.

Petru, holky už ti to psaly, ale ty dorty jsou fakt bomba!

Míšo, jaká byla noc, když Filípek včera prospal celý den???

Tak hezkou neděli všem!
29. bře 2009 v 09:19  • Odpověz
ahoj holky, včerejší počasí je pryč, ale snad má být hezky v týdnu

Leni, fotky parádní!!! to musí být pro Jendu supr, že může být venku!

Leni a co je taťkovi?

Medi, vy jste taky samá oslava co? to je dobře :wink:

a tady fotka ze včerejška :slight_smile:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2582012&vReferer=

a na další fotce je vidět náš nový obraz...

jo a zkouším nahrát video na youtube... zatím to furt nahrává a nic... tak uvidíme :wink:
29. bře 2009 v 15:57  • Odpověz
Alčo, spal svůj standard posledních dní... tzn. do 5ti ráno a šlus :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. bře 2009 v 16:00  • Odpověz
29. bře 2009 v 16:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.