• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Dala jsem nové foto z víkendu, kdo chce mrknout: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=268237&vReferer=%2Fphotos%2Fmonisek

Leni, mrkla jsem ti do albíčka, krásná fotečka z bazénu! SLuší vám to a Jeníček vypadá spokojeně ve vodě! :slight_smile:
8. dub 2009 v 09:09  • Odpověz
Petru ohledně výtahu, myslím, že jde o zvyk ... já jsem bydlela s našima ve 4.patře bez výtahu, nikdy mi to nepřišlo, že musím několikrát denně chodit až do 4.patra, naši tam bydlí do dnes ...
My teď bydlíme v bytovce, kde výtah je ... a je mi to pohodlný, že nemusím do schodů a tak ... ale jde fakt o zvyk
8. dub 2009 v 09:11  • Odpověz
autor
Moni, já myslim ze to je podobne jako treba s bydleni u nadrazi nebo u tramvaje...clovek si na ten hluk zvykne...
jako ja beru na vedomi, ze az budu tehotna, ze to bude narocny, kdyz vemu jak jsem byla pohybliva, nebo kdybch mela zlomenou nohu (v lepsim pripade, jsou i horsi nemoci, ktery by mi ty schody znemoznili), ale pride mi skoda to nechat proklouznout "jen" kvuli vytahu. Z bytu a okoli jsem uplne hotova....navic to je moje ysnena lokalita....uz par let chci bydlet ve Kbelich...

jako kdyz pominu nemoci atak, tak me ty schody svym zpusobem i vyhovuji....kvuli tloustce...kolkrat jsem si rikala, ze u nas doma budu chodit do schodu, abych mela nejaky cviceni, ale nikdy se nedonutim...tak jsem svym zpusobem rada, ze budu mit kazdy den takove jakoby posilovani :sweat_smile:
8. dub 2009 v 09:18  • Odpověz
autor
Moni : danecek je jako vzdy naprosto bozi...jako kovbojovi mu to moc slusi a krasne se smeje...a ta spolecna fotka je proste jak reklama na manzelstvi a materstvi, moc vam to tam vsem slusi...
8. dub 2009 v 09:21  • Odpověz
Petru, přesně tak, jak píšeš ... je to fakt o zvyku, mě u našich vůbec nenapadlo řešit výtah ... brala jsem to jako automatiku ...
Byt vypadá naprosto božsky! :wink:
Je možné nechat někde dole třeba kočárek? Myslím nějaké společné prostory, sklepy a tak?

Jinak díky za pochvalu fotek :slight_smile:
8. dub 2009 v 09:24  • Odpověz
Petru, včera jsem listovala v tvém albíčku ... foto ze ZOO krásný, ten TOník roste před očima :slight_smile: A měl frajer krásnou kšiltovku!
Dívala jsem se,že jsi byla i v solné jeskyni ... jaké to tam je? Tady taky je, ale ještě jsem tam nebyla ... na co je solná jeskyně dobrá? Vím, že na kožní problémy, ale možná by to mohlo pomoct i na průdušky ... co myslíš?

Já vždycky žasnu, jak jsi s Toníkem pořád někde, takových fotek z různých míst, akcí, různý lidi a tak ... :sweat_smile: , je to super že máš takových známých, kamarádek a že je Toník fakt zvyklý na dospělý i na děti
8. dub 2009 v 09:27  • Odpověz
Leni a ještě ke kočárku ... Danymu se v něm taky líbí jak kdy ... někdy je v pohodě a kouká třeba dvě hodinky a jindy tam řve jak pominutý ... dokonce se začal i vztekat, že ho musím uvazovat na kšíry, on se zapře nohama a dělá mosty, že by vypadl ... nevím, že se mu v kočárku od narození nelíbí ...
8. dub 2009 v 09:37  • Odpověz
Petru, tak gratulace k bytu!!! teda předběžná :slight_smile: ten byt vypadá fakt moc hezky a je velkej, je tam balkon?

Moni, fotky jsou úžasný !!!! Daneček je takovej fešák a jaký má krásný čepičky a ten kovbojskej klobouk!!! Je to frajer!! a vám to společně tak sluší, mohli byste do reklamy :slight_smile: Chudák Dany s tima teplotama, no tak snad to nebude nic vážnýho!! třeba leze další zoubek. Tak at je brzo fit, protoze byt doma v tomhle pocasi je za trest.

Petru, Moni, jak vám kluci tak krásně nosí čepičky a kšiltovky, jak jste je to naučily? :slight_smile: to asi nejde naučit co? :slight_smile: Jenda si každou čepku sundavá a nechce jí, v zimě to toleroval, ale ted jí má chvilku na hlavě a už letí.

Jinak u nás opět jídlo už asi 14 dní tragédie, sice něco sní, ale toho randálu u toho, pár lžiček sní, pak začne řvát a vztekat se, tak zpívám, říkám básničky, taky zabírá, když dělám, že to jako jím taky a mlaskám u toho, to pak začne otvírat pusu, no ale řeknu vám 3x denně tohle to je někdy fakt o nervy, no někdy nesní nic, já mu tu vyvařuju a on dělá tohle :slight_smile: ale je vidět, že mu to chutná, jen prostě to jídlo mu nedělá žádnou radost, ale když má mlíko ode mě, to se může strhat! už jsem zkoušela i nedat mu nic, když řve a vydržel to 4,5 hodiny, pak jsem ho do té židličky dala znova a znova řev a nejedl, musel už mít šílenej hlad. No po kom to dítě je! My nemůžeme mít nic normálně!
8. dub 2009 v 09:42  • Odpověz
Ahojky kočky,

tak jsem zkoukla všechny fotečky - ty děti jsou prostě rozkošné :dizzy_face:

Petru, taky předběžná gratulace k bytu - vypadá fakt nádherně!!!! Budete si brát hypotéku?

Leni, psala jsi něco o rychlosrazíku u vás v sobotu (pokud se nepletu) - tak já hlásím, že bych mohla celé dopoledne a tak do půl třetí, pak musím na návštěvu do Vršovic...

Tak se mějte všechny krásně, užívejte to nádherné počasí a pohladěte za mě vaše dětičky!
8. dub 2009 v 10:25  • Odpověz
autor
monisek : solna jeskyne je na zanety prusek, astma, chronickou rymu atd atd...urcite to budou psat na nejake webu konkretni solne jeskyne...Bylo to tam fajn, ale chci tam chodit spis ted, aby nebyli starost se slikanim a oblikanim. Ja tam byla jen jednou a jak je to jen na 45 minut, tak je to orpuz s tim slikanim kabatku atd atd.... Tonikovi se tam libilo, ale ta ve ktere jsem byla je desne mala...

leni : byt ma balkon. A je fakt krasny....
Bohuzel to vypada tak, ze nam mozna nikdo neda hypoteku na 3 miliony....vzhledem k nasim platum. Vedeli jsme o tom, ze to muze byt problem, ale mysleli jsme, ze to u nas jeste pujde. Na 2,5 by to uz slo...Pry banku nezajime, ze cast hypoteky budeme splacet z pronajmu bytu.tak to ruzne resime, jak to udelat. V nejhorsim pripade nas byt prodame, jak byl puvodni plan, i kdzy je to skoda....
Ted se trapne ptam bohatych kamaradu, kdo nam puci 200 tis. Je mi to vrcholne trapny, ale Frantisek naleha, abych se ptala

Jinak pani z realitky rikala, ze sklpe mit bohuzel nebudeme, ze tam proste neni kde ho mit, ale ze se pry planuje udelat kocarkarnu ze susarny a pradeln co je dole...tak uvidime, jestli to tak nakonec opravdu bude.
Doctu vas pozdeji, ted nemam moc casu.....
8. dub 2009 ve 20:18  • Odpověz
autor
Jinak Tonik si tu ksiltovku taky sundava, ale ne porad...vetsinou ji ma a bez problemu, ale proste sem tam si ji taky sunda a hodi na zem...Jinak, je z HM
8. dub 2009 ve 20:20  • Odpověz
ahoj holky, tak jůůů Petru bude bydlet... ale teď čtu, že jsou problémy s hypo, ale když máte základ - tedy byt - tak to půjde! super, už se těšim na návštěvu :slight_smile:.

My furt taky řešíme, jak vyřešit naší bytovou situaci a zatím prd..

Moni, úžasný fotky! Anthony je taaaaaaaaak krásnej! ty oči! a přidávám se k holkám, že jste jak reklama na rodinu!
doufám, že se mu z té teploty nic nevyklube..

Leni, to je asi náročný s tim jídlem co? toť otázka, jeslti ho nechat hladovět nebo dělat ze sebe "šaška".

my dnes byli na dalším výletě - tentokrát s mamkou a ségrou a dětma - v Jindřichově Hradci a bomba jako vždy... jen teda to naše zvíře malé prostě spát nebude, bo by mu mohlo něco utéct, tak furt kouká... už nespí ani v autě, protože zjistil, že za okny se to furt mění, tak je to zábava
:grinning:

a byli jsme se podívat na auto pro mě a asi ho zítra koupíme... a mile mě překvapili moji prarodiče, protože mi na něj dají skoro půlku :dizzy_face:
8. dub 2009 ve 20:29  • Odpověz
Ahoj holky,
tak tu taky konečně na chvilku jsem. :slight_smile: Když mě odpoledne Mišák nechal na chvíli číst, net vždy za chvíli spadl...

Petru, byt vypadá nádherně. Fakt moc hezkej. :dizzy_face: My taky nemáme výtah, ale jsme jen v 1. patře. Ale někdy mi chybělo, že nemůžu dát spícího Mišáka do kočáru a jet s ním ven. Nebo naopak se spícím jet domů... :slight_smile:
Sestřenice bydlí v podkrovním bytě a nevýhody jsou, že mají jen střešní okna (i když jsou nižší a je z nich vidět ven) a že šikmý stropy hodně zmenšují prostor (třeba do dětskýho pokoje nemůžou dát palandu, nemůžou dát skříň ke zdi, ve vaně se nepostaví...). Ale to je u vás v pohodě, když to dolní patro je normální. A taky je teda ten váš asi o 20 nebo 30m2 větší. Snad vám ta hypotéka vyjde... :slight_smile:
Hezký fotky ze ZOO, Toník už je chlapák. :dizzy_face: A moc hezká čepice, díky za tip, kde ji koupit. :slight_smile:
Myslíš, že budeš mít o víkendu čas na dělání dortu? Omlouvám se, že píšu až teď. Ale ty tvoje dorty jsou fakt nádherný, tak bych tě ráda využila. :slight_smile:

Leni, Mišák vydrží v kočáru tak 20min, pak se vzteká. Ale teď se to celkem dost zlepšilo, že jsme otočili sedačku a Mišák se může dívat dopředu. :slight_smile:
S čepicí je to někdy v pohodě (zimní si nesundaval), ale včera i dneska si ji sundaval a házel na zem. A strašně ho to bavilo. :slight_smile:
Srazík by mohl být fajn. :slight_smile: My budeme slavit až v pondělí. Na sobotu máme zatím v plánu Ikeu a Hornbach, ale třeba by to šlo nějak spojit. :slight_smile:
Na oslavu zatím žádný velký plány nemáme. Budou tu naši, P. rodiče a P. brácha s manželkou. Věcí máme v plánu koupit hodně (bazének+balonky, hračky na písek, odstrkovadlo, houpačku, slunečník...), ale teď to nějak nestíhám objednat. Tak máme automyčku do vany (i když Mišáka teď nejvíc baví cákání, že vždycky vytopí koupelnu) a nějaký maličkosti. Tak uvidíme, co dostane od ostatních a pak budu objednávat. :slight_smile:

Moni, nádherný fotky. Moc vám to sluší, jste doopravdy jak reklama na rodinu. :dizzy_face:
Snad se Danymu z tý teploty nic nevyklube a brzy bude fit. :slight_smile:

Míšo, tak jestli Filípek nebrečí, tak nevadí, že nespí, ne? :slight_smile: To je fajn, že budeš mít vlastní auto. Já teď vůbec neřídím. Už předtím jsem se strašně bála a s Mišákem bych si netroufla.
8. dub 2009 ve 21:54  • Odpověz
holky, my jdeme zítra ráno poprvé na plavčo, tak jsem na Jendu zvědavá!

Alčo, moc rádi tě uvidíme, jestli v sobotu dorazíš, nevím, jestli ještě někdo bude mít čas. Kdyžtak se domluvíme přes icq jo?

Jinak Jenda mi dneska chtěl ukázat, jak se pěkně papá a celý den vzorně jedl, dokonce poprvé snědl sám 5 křupek, doted je nechtěl. Asi mě tu šmíruje a četl, jak jsem ho tu drbala. :grinning:

Petru, s tou hypotékou to mě mrzí. My jsme s tím před 5ti lety měli docela problémy, ale od té doby se to hodně zlepšilo, ale ted ty banky zase trochu přitvrdily. My jsme si tentkrát brali 2,5 milionu a měli jsme problém, Láda sice vydělával dost, ale na živnosták a to se jim nelíbilo a nechteli nám to schválit. Tak držím palce, abyste to co nejdřív vyřešili!!!!

Míšo, tak autíčko jo? no super!!

Jinak mě dneska na Andělu ukradli peněženku z kabelky, naštěstí si toho všiml jeden chlap, ukázal nám kdo to vzal a tak Láda za nima běžel a tu peněženku mám zpátky! ukradl to nějaký pár, paní s kočárkem a chlap. holky, když si jen pomyslím, že mě mohli kompletně vybrat účet, měla jsem tam občanku, s tou se dají taky dělat věci, no tak je mi z toho špatně ještě ted!! :confounded:
8. dub 2009 ve 21:57  • Odpověz
autor
leni : Jenik je uzasnej !!!!

jinak, co mi tak rikaj kamosky , tak by snad mohlo pomoct rucit nasim bytem nebo barakem tchanovcu...
ja temhle vecem moc nerozumim, tak snad to nejak pujde.
8. dub 2009 ve 22:09  • Odpověz
autor
Míšo : gratuluju k autu, to je skvely ze ti na nej jeste nekdo prispeje....

kouka, ze taky dost vyletnicite, to je fajn....
ja bych se zblaznila, kdybych s Tondou nemohla cestovat a byt cely den po vsech certech...dnes jsem napr. byla zase cely den v ZOO, s 5 breznackama.
8. dub 2009 ve 22:18  • Odpověz
Jé, ahoj Leni. S tou peněženkou je to drsný. No hlavně, že ji máš zpátky. To člověk neví, co má hlídat dřív, co? A zapírali nějak nebo ji Láďovi rovnou vrátili?
U nás na plavču zas chtějí jednorázový plavečky... a to je tam slaná voda a chemii moc používat nemůžou...
Tak ať se vám na plavču líbí. Jsem zvědavá na zážitky. :slight_smile: My jsme na plavču byli dneska. Ale byli jsme tam jen 2, z toho ten druhý chlapeček skoro celou dobu brečel. Mišák byl v pohodě a smál se a cákal. Ale měli jsme instruktorku, co se zaučovala, tak to nebylo úplně ono. Ale jinak fajn. :slight_smile:

S Mišákem jsem byla chvíli venku na trávě a moc se mu to líbilo. Jen měl pak černý tepláky a ponožky. Asi budu muset naběhnout do nějakýho sekáče a nakoupit tepláčky, asi bude velká spotřeba. :slight_smile: Zrovna včera jsem potkala kamarádku, co má 17měs. kluka a že už to není to čistý miminko, ale všude vleze, nejradši má kamínky, vajgly a hovínka,... :slight_smile:
A ještě jsem vám zapomněla napsat, že jak Mišák hezky slejzal z postele, tak už neslejzá, nějak se bojí. Říkala jsem si, že se bouchá o dřevo, co kouká pod matrací, tak jsem matraci posunula na kraj a od tý doby se bojí. Asi jak neviděl to dřevo. Vrátila jsem to zpátky, ale už se bojí...
Když mu nastavím ruce, tak zvedne ručičky, že chce zvednout. Ale když jsem ho chtěla vzít z vaničky, tak mi ruce odstrčil, že ještě ven nechce. :slight_smile: Pá-pá se naučit nechce, ale co potřebuje, se naučí hned. :slight_smile:
Dneska ho rozchechtalo, když mě kousal do ramene a když jsem ho měla na koni. :slight_smile:
A ještě kromě vyndavání věcí ho začíná bavit zandavání. Kelímky už jen nerozkládá, ale i skládá. A dneska si vymyslel novou zábavu. Ponožky z košíku házel do koše na plíny. :slight_smile:
Leni, ten blog je zdarma? A je jednoduchý tam dávat ty videa? Že bych tam snad taky nějaký dala, abyste viděli Mišáka v akci. :slight_smile:
Jinak teda Mišák krámuje ve velkým a ve všech pokojích. :slight_smile:

Dobrou noc. :slight_smile:
8. dub 2009 ve 22:25  • Odpověz
Ahoj Petru,
a na těch bruslích jezdíš dole u Vltavy? To bych se někdy přidala. Jak na brusle, tak do ZOO. S kočárem jsem ještě bruslit nezkoušela, ale snad to půjde. Neumím brzdit, ale u Vltavy je to snad celkem rovinka. :slight_smile:
My zas až tak často nikam nechodíme, ale asi začneme, protože Mišáka to doma přestává bavit a pěkně tu bordelaří. :slight_smile: No ale nebude to na dlouhý výlety, protože v kočáru dlouho nevydrží. Ale to jak kdy. A když bude moct na chvíli ven na trávu, tak ho to bude bavit. :slight_smile:
8. dub 2009 ve 22:32  • Odpověz
Stáni, no tu peněženku mu dali, protože tam ještě doběhla ochranka, tak se asi lekli, ale chvílli se cukali, no je to fakt, já jak jsem s Jendou, tak si připadám trochu roztržitá :slight_smile:

S tím plavání jsem taky zvědavá, no ale dneska jsem už balila věci a nevím zda to vůbec uvezu, mám toho nějak moc! :slight_smile:

My taky od začátku moc nevýletíme, prostě kočárek není kamarád, tak to jde těžko, ale není to tak, že bychom byli pořád doma, ted už jezdíme dost, jen prostě na krátké vzdálenosti. :slight_smile: Mě na tohle Praha nevyhovuje, je to všude hrozně daleko, vždycky když jsme u našich v Klatovech, tak si všude dojedu jen s kočárkem a jsem všude hned, což je hrozně fajn!
8. dub 2009 ve 23:00  • Odpověz
Ahoj holky,
zas jsem na tom nějak hekticky, tak vás valím dočíst a aspoň zdravím :wink:
9. dub 2009 ve 13:06  • Odpověz
Uf, už jsem dočetla :slight_smile:

Moni, gratuluji k prvnímu zoubku :dizzy_face: Nádherné fotky z víkendu, Dany je fakt roztomilý klučina :dizzy_face: A ohromně vám to celé rodince sluší. Solná jeskyně by měla být vhodná i na dýchací potíže. Ale nevím, do jaké míry je to byznys a do jaké míry jeskyně opravdu pomáhá.

Petru, docela mě překvapila permanentka do ZOO, nikdy jsem o tom neslyšela :grinning:, ale věřím, že je to fajn (přiznám se, že v pražské ZOO jsem za celých 5 let byla jen jednou :grinning:). Krásné fotky! Děcka jsou roztomilá a Ty vypadáš štíhle :wink: Co se toho bytu týče, měla bych strach, že tam v létě bude horko (záleží na izolaci a hodně dělají i střešní okna), ale jinak se mi moc líbí. Ta cena je ovšem drsná, u nás se stejné byty prodávají cca za třetinu :astonished: Určitě to chce vidět v reálu, jak moc ty šikminy zmenšují obytnou lochu, jak by tam bylo možné dát nábytek apod. S tím výtahem máš pravdu, zvykneš si. Jedněm známým měnili výtah a nejezdil jim, když ta známá byla v 7. a 8. měsíci a bydleli v 7. patře, to byl teprv masakr. Pokud byste si mohli stávající byt nechat a pronajímat ho, bylo by to dobré. Budu držet palce s hypotékou!

Míšo, to jsem ráda, že jste si to o víkendu na Moravě užili. To jste byli asi u Tomových rodičů, že?

Leni, neuvažovalas třeba o nošení, když Jeník kočár bojkotuje? Ale už by se pronesl, co? A s tím jídlem - zkusilas mu prostě nedat, když nechtěl, že by pak vyhládl a další jídlo by už neodmítal? Jestli to tedy není úplný blud, nemám s dětmi zkušenosti. Tyjo, to je drsné s tou peněženkou :astonished: Ještě štěstí, že to dopadlo tak dobře!

Stáni, Mišák je šikovný, že už tak malý začíná uklízet :grinning:

Jinak u nás nic nového, manžel maká na diplomce, takže ani nikam moc nevyrážíme :frowning2:
9. dub 2009 ve 13:44  • Odpověz
autor
Hermi, byt jsme videli a ty podkrovi jsou docela velky. O vedru jsme uvazovali, ale urcite to nebude horsi nez ted. Jsme v patym (poslednim ) patre panelaku a leto prozivam pravidelne se zapnutym vetrakem. Mivame tu 30.
Ten byt ve Kbelich studoval svagr stavar a rikal, ze tam by to s tim vedrem nemuselo byt az tak hrozny. (ohledne materialu a taky umisteni bytu) Je to snad na jihovychod nebo co..(to si ale nejsem jista) a pry by tam mel byt vetsinu dne stin. Svagr nam to rikal jako nevyhodu kvuli svetlu, ale mi to berem jako vyhodu kvuli vedru.
A taky by se to vedro tykalo asi jen tech podkrovnich pokoju. Obyvak a kuchyn jsou vlastne pod nimi a jeste pod strechou, takze tam by to snad nemuselo byt tak hrozny.
No uvidime...
Nejvetsi problem je ted fakt to, aby nam dali hypoteku.
Zitra mame sraz v nejaky hypotecnim poradcem z firmy, kterou nam doporucila kamaradka.

Stani : je to by bylo super, jj bruslim u Vltavy (od utulku k ZOO a pak chodim do ZOO), ale da se samozrejme jen bruslit bez navstevy ZOO. Ale me to pride lepsi, jednak ze muzu byt cely den venku a taky ze Tonika v ZOO miuzu vyndat a on si tam leze po trave nebo si hraje v pisku atd...
takze moje nejoblibenejsi varianta dne je : bruslit k ZOO, tam obed , prochazka po ZOO (staci ke kozickam,to deti hrozne bavi) a pak na hriste co je v ZOO a tam Tondu vypustit...Az si pohraje tak zase zpatky na cyklostezku a tam si jeste zabruslit a bruslit zpatky k utulku, kde mi jezdi bus.
Tak se muzem domluvit treba na pristi tyden ne ? ze bys dorazila prevoznikem k utulku nebo k tomu druhymu privozu, nevim co je pro tebe lepsi.
Ja bruslim taky s kocarkem (sportak) a z kopce bych se bala, ale tohle je fakt rovinka a brusli se s tim sportakem fakt v pohode. lepsi by byl samozrejme vozik Chariot nebo kocarek s brzdou, ale takhle to jde taky.

Ja budu pravidelne chodit bruslit s jednou breznackou, tak ti dam vzdycky vedet a nebo muzem nekdy solo, proste jak to vyjde.
9. dub 2009 ve 14:07  • Odpověz
Petru, aha, tak to jste na vedro zvyklí :wink: :unamused: Moc se mi líbí to "dvojpatrové" řešení, to je mi sympatické, je to skoro jako v RD :slight_smile: (ještě před 2 lety jsem říkala, že je mi jedno, kde budu bydlet, ale jak jsem si zvykla na baráček, už bych do bytu nechtěla).
9. dub 2009 v 15:16  • Odpověz
autor
hermi : ja zas mam podminku )ale taky kdyby se nedalo nic jinyho delat, tak se nezblaznim) nebydlet v panelaku..
nesnila jsem o novostavbe, nebo stresni nastavbe atd atd...ale proste nechi do panelaku a kdyz uz tak do nakyho nizkyho s hezkym okolim odrzenym od masovyho sidliste....

kdyby zalezelo na me, bydlela bych ve starem zrekonstruovanem baraku nekde na Letny nebo v Dejvicich, ale tam je to silene drahy.
Na uplnou novostavbu nemame, male byty (1+1) v nich stoji stejne jako tahle nastavba ve Kbelich a navic se mi vetsina uplnych novostaveb nelibi...baracek bych nechtela ten novy ve Smoulim meste, ale taky ne rujnu...
No je to tezky...

Tenhle byt bych videla jako idealni, ale ted se to nejak komlikuje s tou hypotekou. Zenska z realitky nam poslaa nejake vzrove smlouvy a nejsme si jisty, jak to ta, mysli s placenim, Frantisek ma pocit, ze budou chit zapaltit nejvetsi splatku z vlastnich zdroju a az zbytek z hypoteky, to bychom meli smulu (leda prodat nas byt a na to neni cas a navic se nam to nechce)
ale ted mi psal pres ICQ ze to treba blbe chape, takze uvidime, az co nam rekne ¨kamaradka pravnicka a zejtra ten chlap z hyposervisu.

kazdopadne, gratulace k bytu byly predcasne...

nevedela jsem, ze to muze by tak sklozity, vzit si hypoteku atd atd.....
vim, ze na ni nemusi stacit plat atd, ale mela jsem pocit, ze u nas by t slo...
no to je jedno, nechci vas tady tim moc otravovat, je mozny ze to nevyjde :unamused:
9. dub 2009 v 15:44  • Odpověz
Petru, uvidíte, třeba to nebude tak horké :wink: Přece většina lidí platí byt z hypotéky nebo prostě nějakého úvěru, ne? :unamused:
S podmínkama, jaké si člověk vymyslí na bydlení, je to těžké... Já ani žádné moc nemám - do bytu bych tedy asi nešla (spíš kvůli dětem) a ráda bych bydlela sama, bez jakékoli rodiny v domě (s tchánem a švagrem sice vycházíme dobře, ale mám ráda víc soukromí - třeba když mi jednou vzal tchán z nočního stolku teploměr na měření BT, když jsme nebyli doma, byla jsem nepříčetná), jinak je mi to skoro jedno (ale jsem ráda za situaci, kterou máme - že si přestavíme dům podle svých představ, nemusíme vrážet peníze do úplně nové stavby apod.).

A vy teda teď bydlíte v bytovce? Přiznám se, že moc nevidím rozdíl mezi bytovkou a panelákem, přijde mi to podobné (v bytovce jsem nikdy nebydlela, v paneláku 25 let).
9. dub 2009 v 16:46  • Odpověz
autor
hermi , no ja mam prave strach, ze vsichni co dostavaji hypoteky tak je to tim, ze maji vetsi prijmy...a ze ten nas fakt nestaci....
mame asi 30 tis. cisteho mesicne.

my bydlime v panelaku, cely zivot jsem bydlela v panelaku asi opravdu vyjde nastejno jestli byt v cinzaku nebo v panelaku (pokud to neni cinzak s vysokymi stromy a obr pokoji)
Ale me se hrozne nelibi sidliste...a pokud bych mela investovat 2-3 miliony z hypoteky do bydleni, ktery budu 30 let splacet, tak fakt nechci panelak...

pokud bych nasla zrekonstruovany byt v cinzaku kde je hezky okoli tak bych to brala, ty Kbely jsou pro me uplne nadstandart, novostavba na cinzaku a nadherny okoli (park, hriste, zadny panelaky, dopravni dostupnost), o takovej byte jsem ani nesnila.

a taky mam podminku nebydlet s nekym dalsim...tchanovci meli reci typu, ze bychm mohli bydlet u nich (v patre) a svagr by sel do naseho bytu, nebo dokonce, ze by oni sli sem a my sli do jejich domku a bydleli tam se svagrem, ale to ja nechci....

mam je rada, ale chci mit soukromi (tchyne nam porad vyvaruje a Tondu by mi nejradsi ukradli, ale ja si chci varit sama a proste chci mit svuj klid, svoji rodinu)
se svagrem vychazime, ale buh vi koho si najde a jak bychom vychazeli s jeho zenou a detma..takze to proste tuplem nejde, bydlet s nim....
kdyby rodice nebyli tak se jejich barak proste proda, o tom nikdo nepochybuje...nebo se nejak vyplatime, ale rozhodne nebudeme bydlet s dasli rodinou.

takze tak....

jako kdybych nasla opusteny panelak (mimo sidliste) kde je hezky okoli a je to tam dobre pro deti, tak proc ne, ale jak rikam, nechci si brat hypoteku na 3 miliony a bydlet v mensim zle, to uz radsi zustanu v nasem pidi byte, ale bez dluhu....
9. dub 2009 v 17:25  • Odpověz
ahoj holky, nějak nestíhám dočítat, celé dopoledne jsme byli na plavču a pak jsme tu měli celé odpoledne návštěvu. Na plavání to bylo ok. Ne že bych z toho byla nějak dvakrát odvázaná a Jenda taky ne, sice byl hodnej a brečel jen chvilku na konci, když už mu asi byla zima. A moc se mu nelíbilo, že musel dělat něco, co nechtěl, chtěl si jen tak cákat.:slight_smile: ale prostredi je krásný, jen je to trochu logisticky náročnější, jinde je šatna, jinde sprchy, jinde bazén, jinde výřivka a relaxace, takže se tam musí pořád přenášet všechny věci + Jenda. Příště už se budeme všichni potápět, tak na to jsem vážně zvědavá! :slight_smile: tak dobrou!
9. dub 2009 ve 22:24  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
9. dub 2009 ve 23:50  • Odpověz
Ahoj holky, nestíhám, jen jsem se sem na skok stavila, že jsme v poho, dneska jsem byli na plavču (poprvé :slight_smile: a bylo to moc fajn, Andulína byla zlatá.) Jinak začala strkat nohy pod sebe a péruje...tak čekáme, kdy se rozleze. Je to číslo :wink:

Všechny zdravím, zejtra jedem na vejlet, tak jdu pomalu spát, ať něco naspím...no, uvidíme :grinning:

Moni, zaslechla jsem něco o zubu.. tak gratulace :grinning:
9. dub 2009 ve 23:54  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Petru, hrozně bych vám přála, aby vám to vyšlo! Tvoje podmínky a chápu a to místo fakt vypadá dle Tvého popisu úžasně. A cena toho bytu je na Prahu průměrná?

Stáni, rekonstrukce teď stojí, manžel dělá na diplomce, až se z něho kouří, takže na stavbu není čas. Ale máš pravdu, čeká nás toho ažaž. Vlastní vchod je výhoda. My máme nějaké prostory společné a samozřejmě je pořád uklízím já (když tu měl švagr přítelkyni a viděla mě to uklízet, došlo jí, že se to neuklízí samo, a občas mě prostřídala), protože chlapům je to prostě jedno. Nechci se nikoho doprošovat nebo rozepisovat služby, ono mi to nic neudělá, ale principiálně mě štve, že to nikomu nedojde (hlavně tím myslím švagra, který je furt doma a sedí u PC).

Medi, užijte si výlet :wink:
10. dub 2009 v 09:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.