• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
autor
hermi : me pride (a par lidi mi to taky rika), ze na Prahu, na lokalitu a vzhled bytu je to spis levne... :sweat_smile:
nekolik dni ted procitam ruzne inzeraty a o dost osklivejsi byt, na sidlisti v panelaku stoji v prumeru "jen" o 500 tisic min.
A byty v lukrativnejsich lokalitach, kde to ale neni moc pro deti (VInohrady, Smíchov atd) tam je to mnohem drazsi. A to jde treba o byty ve starem baraku.
Nove byty v novostavbach se v prumeru prodavaji za 4500 000, - za 3+kk...ale casto je to jen za 2+kk, takze proste sileny....
Treba u nas v Cimich stavi dva domy s novymi byty a 3+kk tam vychazi na 6 milionu..
To uz je lepsi si koupit domek za prahou.
Ja jsem do tech Kbel dost zamiovana (to toho vzhledu baraku, do vzhledu bytu, do okoli), takze mi o nejakej baracek nejde. (jako bylo by to fajn, ale nemusim ho mit)
ale ted to s kazdym dnem vidim cernejs a cernejs....

jako ze nam to nevyjde...bojime se ruznych klicek ve smlouve (ale kamaradka pravnicka se nam na to koukne), konecneho vzhledu bytu, kdyz jeste nestoji atd atd..a hlavne, abychom vubec meli sanci dostat hypoteku.
Vcera jsem na netu nasla, ze je jeste jeden byt vlny v nastvbe co uz stji (v baraku co je primo u toho budouciho parku), je lip reseny vevnitr, odpada tam strach , ze to nedostavi a proste je i na lepsim miste, ale....
stoji o 280 tis. vic.

Kdyby nam nekdo dal hypoteku na 3 mil. , tak by to stalo za zvazeni, vzit spis tenhle, ale ja myslim, ze mi budeme hooooodne radi kdyz nam daji hypoteku alespon na 2 mil., idelane na 2,5...
no je mi z toho zle, Frantisek z toho nespi....atd

myslim, ze vam brzy napisu, ze to vzdavame
:frowning2:

uvidime, co po dnesni schuzce s hypotecnim poradcem.....

omlouvam se, ze vas tady tim zahlcuju...
10. dub 2009 v 10:09  • Odpověz
autor
sem si naivne myslela, ze staci si nejaky byt vybrat a kdyz spocitame, ze bychom to mesicne zvladli splacet, ze bez problemu dostanem hypoteku.... :grinning:
ha ha....vubec jsem nevedela, ze jsou nejake prisne podminky pro ziskani. Myslela jsem, ze staci ze na to mame (na ty splatky) a ono ne... :sunglasses:
10. dub 2009 v 10:12  • Odpověz
ahoj holky, hlásím se, že žijem a užíváme si plnými doušky toho úžasného počasí

navíc mám od včera auto!!!!!!!!!!!!! tak jsem zvědavá, jak dlouho mě bude vozit, ale snad jo... mám ho na popojíždění tady, tak snad to bude stačit... jsem ráda, i když těch peněz mi je trochu líto... ale jak jsem psala, babi s dědou mi dali skoro půlku, tak to jsem moooc ráda... ale ted ještě ekologickou daň a povinný ručení.. no jen to lítá...

dneska za mnou přijede jedna ledňačka, tak se těšim :dizzy_face:

Petru, jj s bytem to jsou starosti co? mně to taky furt leží v hlavě, jak my to vyřešíme... já jsem teda asi trochu v tomhle radikální, ale já bych ten váš byt prodala a ty peníze do bytu investovala.. .mám pár známých, co pronajímají a je s tím dost starostí... a takhle byste měli část peněz a hypo jen malou... já bych to řešila takhle.. ale to se mi to kecá, když nic nemám.... kéž bych měla... no nic...

Leni, Jenda už stojí! borec! a s tou peněženkou jsi mě teda dostala.. .co si dovolej co? ale super, že to ten pán viděl...

Hermi, kdy má manža státnice?

přidala jsem nové fotky, tak můžete mrknout... ale furt mám skluz... vždy tam hodím staré :grinning:
10. dub 2009 v 11:44  • Odpověz
autor
Míšo : já vím, ono to takhle zní dobře. Mít malou hypotéku atd atd...ale mě právě všichni radí neprodávat...i kamarádi co rozumí ekonomice atd..
No ještě uvidíme.
Je fakt, že to pronajímání by bylo lepší přes známé. Někomu spolehlivému. ještě uvidíme, jak to nakonec dapadne.

a k autu gratuluju, ať dobře slouží a hlavně bez nehod :wink:
10. dub 2009 ve 12:22  • Odpověz
autor
leni : ted jsem docetla to s tou penezenkou...je mi z toho uplne zle....pani s kocarkem jo ? fakt peknej prikald detem....
stesti ze to ten chlap videl a ze to lada bez problemu ziskal zpet. Nebo jak to probihalo, kdyz ten par dobehl ?
10. dub 2009 ve 12:25  • Odpověz
autor
leni a holky co chcete znakovat, musim se podelit o radost...Tonik dnes zacal ukazovat znak "jeste", ale zatim jen jako odpoved na otazku...takze to jeste neni to prave orechove, ze by si znakem sam od sebe o neco rekl, ale i tak jsem z toho nadsena...
no ukazuje to trochu blbe, ale co jsem videla videa znakujicch deti, tak si ty znaky kazde dite nejak upravuje..

http://www.youtube.com/watch?v=WLsEtMLgC04
10. dub 2009 ve 13:43  • Odpověz
Petru, to je super!! mrkla jsem na to video a fakt skvělý!!! určitě to časem začně dělat sám od sebe!!! My bychom u jídla asi potřebovali znak pro "už nechci" :grinning: ale taky se snažím znakovat ted co nejvíc, tak uvidíme. ale vidím to taky tak, že začne až okolo toho roku. Ještě jsem mrkla na video Toníčka z porodnice..... :sweat_smile: to je neuvěřitelný jak to letí, ten první rok to jsou obrovský změny a pokroky!
S tou peněženkou to bylo tak, že Láda k nim přiběhl a řekl jim at navalí tu peněženku zpátky, tak se chvíli cukali, že nic nemají, a pak tam přišla ochranka, tak mu jí dali. Ale nebýt toho chlápka, co si toho všimnul, tak jsem bez peněženky.....
S tou hypotékou je to naprd. No ale neztrácejte naději!! Když člověk vidí ty reklamy v televizi na hypotéky, tak by vraždil, protože tím úplně blbnou lidi. My jsme si taky užili s tou hypotékou, v jedný bance nám jí zamítli, tak jsme to museli řešit celé od začátku, no byl to děsnej vopruz!!! A co vám dneska řekl ten hypoteční poradce??

Míšo, krásný fotky Filípka a moc vám to tam sluší!!!!!!!! Ten už je tak velikej, vůbec mi nepřipadá jak dvouměsíční miminko, vypadá tak rozumně. A gratulace k autíčku!!!! A co Filípek, už se mu to bříško trochu uklidnilo?

snad jsem to dočetla všechno...
10. dub 2009 v 16:05  • Odpověz
Petru, vůbec nezahlcuješ! Piš, co potřebuješ! Ty ceny za byty v Praze jsou šílené! Obeně se říká, že tam máte taky vyšší platy (vím, že bych ho měla i já při stejné práci - když jsem studovala, chodily nám do mailu nabídky), ale zdaleka to neplatí pro všechny. Když si vezmu, že u nás pořídíš 3+1 okolo milionu a čtvrt... S tím prodejem vašeho bytu nevím, mně připadá jako dobrá investice ten byt mít a prodat se dá vždycky nebo ho můžete nechat pro své děti. Ale je fakt, že za něj byste asi dostali dost, když je zrekonstruovaný, že? Toník je úžasný, jak znakuje! Já ho žeru :grinning:

Míšo, opět krásné fotky :dizzy_face: Jsi úžasně štíhlá, nechápu :astonished: :slight_smile: Gratuluji k autíčku! Filípek má fakt takový moudrý kukuč - jako Anthony :grinning:
10. dub 2009 v 16:52  • Odpověz
autor
leni : Tonik udelal prvni znak v 10 mesicich, ale skoro vubec ho nepouziva....proste neni duvod znakovat, kdyz se dorozumi jinak a hold nema potrebu mi sdelovat co vidi, kdyz na to muze ukazat prstikem apod.
Tak uvidime. Na diskuzi o znakovce holky hodne rikaly (asi se opakuju), ze se jim deti nejvic rozjeli kdyz zacli chodit a Tonik udela sam porad tech 5 kroku (ale jednou uz presel nas pidi obyvak), tak uvidime..myslim, ze mu to jeste nejakou dobu potrva nez se rozjede. Ale nevadi mito, jak rikam, kdyz se zatim nepotrebuje domluvit....hlavne ze nerve.. :slight_smile:
Jenik je hrozne sikovny v tech pokrocich, tak jsem zvedava, kdy budete mit plody znakovky vy.

leni : a proc jste meli problemy s hypotekou ? To me desi...Urcite jste meli vetsi prijmy atak (zvlast pokud si nebyla na matersky), tak to nerada slysim, ze nekomu nedali...
No poradce nam v podstate nerekl az tak noveho. Respektive jsem cekala ze nam treba udela nejake srovnani ruznych bank a on nam jen na zaklade nasich prijmu atd rekl, ktere banyk u nas priopadaji v uvahu (kdyz to reknu v kostce)
Ale zase ze by nam vubec neporadil, to zase ne....
No zatim to vypada, ze bychom nemeli mit problem pujcit si 2,5 milionu u hypotecni banky, ale jestli to tak opravdu bude, to je ve hvezdach. Zalezi pry na poslednich trech platech Frantiska a ty mel ted slusne diky premiim a 13 platu..(jinak bychm meli na 2,5 asi smulu)
No uvidime....

Hermi : jj v Praze je to sileny, ale jak rikas, v prumeru tady jsou pravdu vetsi platy, ale zase je tu draz.....tak nevim...je to des, bohuzel jsem na Praze zavisla (kamaradky atd) Kdybych mela ridicak (kterej nechci a aasi bych ho ani mit nemohla, kvuli vade levyho oka) tak je to jiny, ale takhle....
10. dub 2009 v 19:20  • Odpověz
autor
Míšo : fotky jsou moc hezký. Filípek už je fakt velkej kluk a budu se opakovat, je čím dál tím víc hezčí.
A koukám, že si ho taky pěkně strojíš :slight_smile: , má moc hezký hadříky. Nadchli mě ty zelené (nebo khaki) lacláče.
10. dub 2009 v 19:27  • Odpověz
Petru, my jsme měli problémy s hypotékou, protože Láda začal pracovat na živnosták a v době, kdy jsme žádali o hypotéku ho měl teprve půl roku a oni po něm chtěli daňové přiznání za minulý rok, což on neměl, tak to pořád řešili a pak nám tu hypotéku nakonec zamítli (v ČSOB) a pak jsme se nakonec dohodli se Českou Spořitelnou, nebylo to kvůli příjmům. Ale to bylo před 5ti lety. Ale podle toho co vám řekl ten poradce, tak to by mohlo dopadnout ne? No tak uvidite, az zajdete do te banky.
10. dub 2009 v 19:59  • Odpověz
autor
leni : tak to jsi me trochu uklidnila. Slysela jsem, ze zivnostnici maji problemy nebo kdyz nekdo dela na dobu urcitou.
U nas je problem jen ten prijem. (30 cistyho), ale kdyz se to bude brat za posledni tri vyplaty, tak to pujde. Jeden mesic mel Frantisek o polovinu vic (13 plat) a ted mel diky premiim 10 tis. navic.
No uvidime, drzte palce. Splatek se tolik nebojime, i kdyz to bude asi o dost jinem zivonim stylu, ale myslim, ze se umime uskromnit. Ale budu urcite lepsi, kdyz sezenem spolehliveho podnajemnika, aby nam prijem z podnajmu pomahal splacet tu hypoteku.
10. dub 2009 ve 20:14  • Odpověz
ahoj holky!
dík za pochvalu Filípka... krasavec to on je a fakt půsboí starší - hlavně teda na fotkách, ale i normálně, je to takový obřík... ale nespavec - dneska spal celkem 3x 20 minut! nechápu... kouká v kočáru a je spokojenej, dokonce, když ho vyndám, tak po chvilce se začne prohýbat a chce zpátky do kočáru.. byla tu dneska jedna ledňačka, bylo to moc fajn, jen jsem jí teda záviděla to spící mimi, to já neznám :grinning:

Petru, moc bych vám přála, aby to vyšlo, bylo by to přesně pro tebe! dávej vědět jo?

a gratulace ke znaku! to je moc fajn... jen to video mi nejde spustit... píše, že tam neni....

musím si něco o tom načíst - už bych možná pár znaků pomalu mohla začít...
10. dub 2009 ve 21:15  • Odpověz
autor
Míšo : ale dyk nemáš co závidet, kdyz je Filipek hodnej kdyz je vzhuru. Co znam lidi, tak jim deti bud spali nebo plakali, malokdy jsou deti vzhuru a neplacou...V tom mas fakt stesti.

ja teda mela ze zacatku space a kdyz uz nespal tak taky neplakal, ale Filipek je teda extrem jak dlouho vydrzi pozorovat svet.
:slight_smile:

Miso na znaky je ve vasem pripade podle me hrozne brzo. Vsude pisou, ze nejdrive se zacina kolem 6 mesicu, ze driv to ty deti asi nejsou schopny pochopit nebo nevim proc. proste to pry neni tak, ze kdyz budes znakovat driv, ze se mu to ulozi do hlavicky a treba zacne znakovat driv nez dite kteremu to budes ukazovat pozdeji. kazdopadne v prumeru zacinaji znakovat kolem 8 mesice, ale vnimaji to uz od 6. A taky vsude pisou, ze kdyz nekdo zacne uz v 6 mesicch ze se ma pripravit na to, ze muze jeste dlouho trvat nez dite udela prvni znak. (treba ty 2 mesice)
ja znakovala od tech 6 mesicu , sem si rikala, ze za to nic nedam a nevadilo mi, ze to bude nejspis jeste dlouho bez odezvy, ale kdyz Tonik jeste v 10 mesicih nic neukazal, tak uz jsem si zacinala rikat, ze na to asi neni....a pak najednou ukazal prvni znak...
ale i tak si myslim, ze na to bud neni (nema treba tolik potrebu se dorozumet, nevim) nebo ze se rozjede pozdeji (treba az bude chodit)
kazdopadne jedna znama zacla dceri znakovat kolem 8 mesice a holcicka do tydne umela par znaku a v roce a kousek uz znakovala uplne nadherne...to u nas nehrozi...
11. dub 2009 v 00:25  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

jsem tu zasejc dlouho nebyla. Tak novinky...my asi brzy polezem a posedíme...strká si nožičky pod prdelku, přískoky vpřed se pohybuje nebo se plazí a přitahuje :slight_smile: a taky se staví na bok a snaží se zvednout přes ruku nahoru :slight_smile:
A byli jsme na plavču a bylo to fakt super, vůbec neplakala, přestože byla unavená, ještě, než jsme tam vlezli. Jen mi posr...osušku, páč si lokla slaný vody :wink:

Jinak si užíváme slunce, jsme denně dlouho venku a je tzo prima.

petru, odkud máte to znakování? Taky bych začla...

míšo a co je to za vůz?
11. dub 2009 ve 22:24  • Odpověz
Ahoj holky,

Medi, to je Andulka šikulka. :slight_smile:

Petru, to je skvělý, že Toníček ukázal další znak. :slight_smile: Já se přiznávám, že jsem to nijak podrobně nezkoumala, ale asi to ani zkoušet nebudeme. No ještě uvidím. Ale Mišák se poměrně rychle naučil paci-paci (teď už to moc nedělá a když jo, tak jen, když chce on). A už hodně dlouho mu ukazuju, jak je velikej a pa-pa a pěkně mi to ignoruje. :slight_smile: Ale co chce a potřebuje, to si ukáže. Když chce vzít, zvedne ručičky, když vzít nechce, odstrčí mi ruce... :slight_smile:
Dneska jsme byli v Ikee a Tescu. Mišák to zvládal celkem v pohodě, no Petr už míň. :grinning:
Ale něco jsme pořídili. Konečně věšák do předsíně a pár dalších věcí.
V Tescu mají 30% slevu na dětský oblečení (myslím, že do 14.4.), tak jsme Mišákovi koupili košili, svetr a kalhoty. Od Cherokee mají úžasný a roztomilý věcičky, ale tak do toho roku,... Ale přijde mi, že zrovna od Cherokee jsou ty oblečky o něco větší a vydrží dýl než je napsaná velikost. No Mišák taky není žádnej obr, tak to třeba i bude tím. :slight_smile:
Odpoledne jsme ještě byli chvíli na zahradě. Petr to tam ryje a budeme tam mít trávu místo džungle. :slight_smile: No a Mišáka samozřejmě nejvíc bavilo hrabat se v hlíně. A pomáhal mi. Co jsem dala plevel do košíku, on ji vyházel ven. :grinning: :slight_smile:

Tak je to rok, co mi praskla voda a všechno to začalo. :slight_smile: A za cca 6,5 hod. to bude rok, co se Mišák narodil. :slight_smile: Tak se tady tak dojímám. :slight_smile:

Dobrou noc a hezkou neděli. :slight_smile:
11. dub 2009 ve 23:33  • Odpověz
autor
Mišákovi vše nej k roku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. dub 2009 v 00:15  • Odpověz
Přejeme Mišákovi vše nejlepší!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face:
12. dub 2009 v 08:47  • Odpověz
Mišákovi vše nej k 1.roku!!! at si užije oslavu!!! :wink:
12. dub 2009 v 08:50  • Odpověz
Míšákovi vše nej - nej k jeho 1.narozkám! :wink:
12. dub 2009 v 10:22  • Odpověz
Taky přeju Mišákovi jen to nej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. dub 2009 v 11:17  • Odpověz
já taky přeju Míšovi vše nej k 1,narozeninám!!!!
12. dub 2009 ve 20:06  • Odpověz
Ahojky, koukám, že dnešní diskuze byla celkem monotónní. :grinning: :slight_smile:
Moc moc moc děkujeme za přání. :slight_smile:
Oslava bude až zítra. :slight_smile:

To to letí, mi to přijde jako by byl porod nedávno. :slight_smile:
Dneska jsem chvilku nedávala pozor a Mišák vlezl do skříňky, kam nesmí, a vytáhl olivový olej (co nám přivezli naši z Portugalska), který se samozřejmě rozbil. Už jsem si nějakou dobu říkala, že ho musím dát jinam... Jinak byl Mišák celkem zlatíčko. :slight_smile:
A ráno jsem měla jako překvapení, že opět začal slejzat z postele. :slight_smile:

Dělala jsem pomazánky na oslavu. Už mám celkem dost. Dobrou noc a hezký velikonoční pondělí. :slight_smile:
13. dub 2009 v 00:25  • Odpověz
Stáni, jak jste si užili oslavu? A měli jste dort od Petru? :wink:
13. dub 2009 v 19:45  • Odpověz
ahoj holky, tak jak jste si užily Velikonoce?
Stáni, taky mě zajímá, jaký byl dort a co oslava?

my jsme včera i dneska pracovali na zahradě a už to tam vypadá fakt krásně, dneska jsme zasázeli další bylinky, tak to bude na vaření super. ted jsem dovařila Jendovi další mňamky, tak doufám, že za to moje snažení mě odmění neřvaním u jídla :grinning: dneska měl u jídla šílený hysteráky, jediný co jí jsou křupky, ale tich mu taky nemůžu dávat moc. Pořád chce jíst rukama, tak jsem mu včera dala hroznové víno (oloupané a na pulky) a začal se tím dávit tak, až se pozvracel. to už se mi stalo potřetí, že mu tam jakoby něco uvízne, začne ho to natahovat a pak se poblinká. omlouvám se, že to tady popisuju, holky nestává se vám to taky? mě to přijde dost divný....

Medi, Andulka je šikula, za chvilku poleze!!! a to je fajn, že se na plavání líbí! moc dobrý videa na FCB. :slight_smile:

V sobotu jsme tu měli na návštěvě tetu Alču :slight_smile:, bylo to moc fajn!! Jenda předváděl jak "miluje" kočárek, tak jsme ho z procházky musely nést. :slight_smile: Taky jsme se domluvily, že nás Alča poveze na náš sraz v červnu, protože Láda si naplánoval nějakou pánskou jízdu a odvézt nás nemůže, takže mě a Aničku poveze Alča. Už se na ten náš srazík těším. :wink:
13. dub 2009 ve 21:07  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Mišákovi vše nej k roku, ať ho mamka nezlobí :slight_smile:

Jinak u nás Velikonoce v klidu, dorazil akorát Rasťa s klukama (kolega z práce s místními kamarády) a tak to proběhlo všechno v klidu. Odpo jsme s Andul vytuhly, vstávala dneska před sedmou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak jsem to s ní zalomila poo.
Jinak žijem a máme se docela fajn :slight_smile: Leni, ten váš klouček je taky kousek, co? :wink: :wink:

Stáhli jsme Tintenherz,tak na to asi juknem.. :slight_smile:
13. dub 2009 ve 22:01  • Odpověz
AHoj holky,
Stáni, jak jste oslavili 1.narozky Mišáka? Budou nějaké fotečky?

Medi, to je Andulka šikulka, že už za chvilku poleze !!!! :wink:

Leni, mně se taky Dany sem tam dáví, ale je to spíš vyjímka ... že by se mi pozvracel to ne, ale že ho to natahuje, to sem tam při obědě jo ...
Dany taky miluje ty křupky. :slight_smile:
Jinak mi taky Leni zápasíme kolikrát v kočárku ... takže ho taky dost často nesu, jenomže když jdu sama, tak nemám šanci nést Danyho v jedné ruce a druhou tlačit kočár
:confounded: nechci ho zvykat na nošení, ale stejně když mi tam vyvádí, tak mi to nedá ... vzteká se tam kolikrát tak, že by vypadl z kočárku.

Jinak u nás Velikonoce taky v pohodě, v pátek jsme byli grilovat u kamarádů, v sobotu jsme jeli do skanzenu na Veselý Kopec, byl tam velikonoční jarmark a dnes jsme se byli projít na Seči a stavili se u švägrové na chatě. Bylo to fajn a počásko nádhernýýýý! :sweat_smile:
Dany se začal otáčet na zemi za hračkami po bříšku, krásně si překládá ručičky, taky ho lákám na křupky, aby konečně začal trochu se plazit ... tak máme úspěch, sice pidi, ale sem tam zvedne prdelku a natahuje se ze všech sil po křupce ... :sweat_smile:

Chtěla jsem se vás zeptat, taky se vám tak mrňata potí? Já nevím, ale mně přijde za poslední týdny, že je Dany pořád mokrý ... hlavně když ho kojím a to ho nemám namáčklého těličkem na sobě ... kojím ho v té fotbalové poloze (doufám, že to píšu správně a nesekla jsem se :sunglasses: ) a vždy má úplně mokré vlásky, to samé v postýlce v noci, to má pod hlavičkou a krčkem mokré nebo vlhké prostěradlo ... a to nemluvím o autosedačce :confused: zapomněla jsem se na to zeptat u doktorky ...
13. dub 2009 ve 22:16  • Odpověz
A ještě se chci zeptat, máte holky v autě klimatizaci? my ne a začínáme přemýšlet o koupi jiného auta ... protože mi tam vyloženě Danyho pečeme a jak se ještě hodně potí, tak ho mám potom strach vytáhnout, aby neofoukl, má úplně mokrá zádíčka v tomhle teplu a to si nedokážu představit, až bude ještě tepleji ...
Jenomže teď je to s auty takové celé na prd ... tak vůbec nevím, co vymyslíme ...
13. dub 2009 ve 22:18  • Odpověz
autor
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
13. dub 2009 ve 22:32  • Odpověz
autor
moni : fotky uzasnyyyyyyyyyy. jsem z nich zase uplne hotova. Vy mate tak krasnyho kluka, to se fakt moc casto nevidi. A ma uzasny oci !!!
a taky jak se porad smeje, tezko verit, ze byl prvni tri mesice uplakanek. na fotkach pusobi jak naprostej pohodar.
Je videt, jak jste si dnesni den krasne uzili. :dizzy_face:
13. dub 2009 ve 22:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.