• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
autor
Medi : je super, ze Andulka řiká mama tata :dizzy_face: je to hezký viď..

Stáni : jo jo chtělo by to pražskej sraz. Co ZOO ?
Dnes jsem tam zase byla skoro celý den. Pro děti to tam je fakt super...
24. dub 2009 ve 21:52  • Odpověz
ahoj holky, omlouvám se tu za svou absenci, ale jsme totál ko... nevíme vůbec proč, ale Filípek začal dělat v noci šílené věci, jsme nevyspalí, otrávení... mám vás dočteno, ale nějak nemám sílu reagovat...

budí se v noci minimálně každou půlhodinu... stačí nahodit dudlíka a usne, někdy to ale dělá co 10 minut, takže než si stačím lehnout a nedejbože usnout, už je zas vzhůru... jsem z toho zoufalá, vůbec nevím, co dělat... a to dělá fakt celou noc! už ani nedá ten dlouhý první zátah, prostě to dělá celou noc.... jsme z toho vyřízení... potřebovala bych nějaké rady, co s tím.... napadá mě jen nechat ho vyřvat, ale přijde mi na to ještě moc malej... pochopí to? je možný ho naučit v tomhle věku spát bez dudla aby ho nevyžadoval? ale tohle moc dlouho nevydržíme.... vůbec nevím, co ho takhle ze spaní budí, jestli ho něco trápí nebo co vyvádí... kéž by tak člověk měl možnost se na někoho obrátit... ale na koho?
25. dub 2009 v 09:00  • Odpověz
autor
Míšo : jejda, to je mi líto. Snad to je jen krátkodobý přechodný období. :unamused:
napadá mě jen pročíst internet, jestli tam o tom něco nebude.
nevím, jestli to je ten případ, co jsem posílala Léně (to byl podle mě fajn článek a nočním buzení)

Fakt je mi vás líto, musí to být síla.
25. dub 2009 v 09:05  • Odpověz
Petru a máš odkaz na ten článek? jenže mi právě přijde, že všechny rady jsou už pro větší děti, tohle je ještě prcek....
25. dub 2009 v 09:08  • Odpověz
autor
Míšo : jj pošlu...ale přesně...taky nevim, jestli to neni spíš o starších dětech....
no ale uvidíš. Já to nečetla úplně podrobně, tak nedovedu posoudit...
jdu to najít
25. dub 2009 v 09:33  • Odpověz
autor
hm, tak je to ohledně buzení dětí starších půl roku... :unamused: takže asi nic...
no ale když už jsem to našla, tak to sem zase dám.
Nevim, ale podle mě to nebude Filípkův případ. :frowning2:

http://www.klubk2.cz/nocni_buzeni_cz.htm
25. dub 2009 v 09:34  • Odpověz
autor
hele , ale jsou tam i nějaký info o malých dětech a vysaný důvody, proč se budí....jukni na to
25. dub 2009 v 09:35  • Odpověz
díky Petru, mrknu na to.. právě všechny rady na netu jsou oheldně starších dětí.... ale já už začínám být fakt zoufalá...
25. dub 2009 v 09:37  • Odpověz
autor
ted jsem to docetla (ten uvod) a myslim, ze zase zadna kloudna info... :unamused:
25. dub 2009 v 09:39  • Odpověz
Míšo, to je teda hrůza, co máte za ty noci!!! už jsem četla ráno, ale nestíhala jsem nic napsat. Mám tu jednu knížku v anglictine, je jenom o spaní a jsou tam různé případové studie a jak řešit různé problémy. Jedna je tam podobná tomu, co máte vy - chlapeček, 15 měsíců, nadměrné buzení v noci a problémy s usínáním. Píšou tam, že ten chlapeček byl velice savý od narození, (což mi připomnělo Filípka), měl velice vyvinutý sací reflex a časem byl závislý v noci na dudlíku. Nejdříve spal a budil se tak 2x za noc, ale později to došlo tak, že se budil každých 45 minut v noci, protože mu vypadl dudlík. To že špatně spal v noci mu narušovalo i denní spánek, kdy nespal skoro vůbec. Radí tam odstranit dudlík v noci (ale i ve dne), když jde dítě spát a naučit ho usínat a spát bez dudlíka, metoda se jmenuje controlled crying (kontrolovaný pláč) a během 3-5 nocí by měl spát dobře. Docela podrobně to tam popisujou, po dnech, tak jestli chceš, tak ti to můžu přeložit a napsat. Musíš být úplně hotová, tohle se nedá dlouho vydržet....
25. dub 2009 v 19:13  • Odpověz
Leni, to bys byla moc hodná! je to v podstatě totožné o čem píšeš - je závislý na dudlu, to já vím... přesně jak píšeš, má silně vyvinutý sací reflex, proto mi sami v porodnici řekli, že mu ho mám dát - a to jsou v laktační lize! prostě sami viděli, že jinak by to s ním nešlo.... ale teď se to zvrhlo v takové akce.... on se budil vždy, to víte, ale furt to bylo nějak únosné, ale tohle už ne... vlasntě se to zvhrlo v úterý - to dostal hexu a prevenar... a asi ho to bolelo a blbě spal... a následující den spal přes den 3 hodiny v kuse! no já byla ráda, že začal spát přes den, ale asi to vypadá, že si rozhodil režim, že to je na něj prostě moc a tudíž se mu v noci nechce spát a budí se... dneska jsme se snažili ho přes den nenechat tolik spát, i když to bylo obtížné, protože se mu chtělo - ještě aby ne po takové noci.... teď jsme ho udržovali vzhůru vyloženě silou vůle, ale podařilo se nám to a teď byl tak hotovej, že usnul dokonce bez dudlíka!!! jinak on to usínání má úžasné vždy, položíme ho, dáme pusinku, dudel a odcházíme... ale dudel prostě musí být.... a dneska usnul bez dudla.. zkoušeli jsme to omezovat i přes den a dudlíka mu nedávat, jen v krizových situacích... jsem na dudlía naštvaná ale zároveň vím, že bez něj by to u nás nešlo...
navíc trpí na zácpu, takže dneska kakal s mou pomocí po několika dnech... takže se i kroutil .... no a navíc nějak nechce moc jíst... prostě hodně kombinací dohromady...

budu ráda, jeslti bys měla čas mi to teda poslat... jen právě všude jsou rady pro starší děti, pro tyhle prcky nikde nic není.... jééé já jsem si stěžovala na ty noci dřív, co bych za ně dneska dala...
25. dub 2009 v 19:40  • Odpověz
Míšo, pošlu ti to dneska večer do IP, uvidíš, třeba si to jen přečti. a omlouvám se, jak to bude napsaný, jak to budu překládat, tak někdy ten slovosled netrefím přesně. jo a chtěla jsem napsat, že tomu chlapečkovi bylo 15 týdnů, ale napsala jsem 15 měsíců....
25. dub 2009 ve 20:40  • Odpověz
Ahoj holky,
teda co to tu čtu, Míšo, držte se, je to s nima někdy náročný. My teda neměli takovouhle krizi, ale taky byly noce, kdy se budila cca po hodině, vyúad dudl...a bylo kňourání. DNeska se taky snažím, když jí dudl vypadne nechat ji bez něj, aby spala tvrdě. Ale je to teda jak kdy. Určitě na to něco najdete, musí se naučit spinkat, pusinka.

http://www.facebook.com/home.php?#/video/video.php?v=1069761262776&comments
tad je naše nový video ze včera...lezouch:slight_smile:

Dneska jsme byli u našich, táta svátek a babi narozky, byly tam babičky obě a bylo to vcelku fajn, dokonce jsem cestou zpět, když táta odvážel babi do Prahy řídila jeho passata, že prej s nima pojedu do CHorvatska a budem se střídat. Ani nic nenamítal, ale to je vůz, má to 6 rychlostí, turbodiesel...no to bych si teda dala říct....

Pro ten sraz jsem pro :slight_smile:
25. dub 2009 ve 21:45  • Odpověz
Medi, Andulka je šikulka!!!!!! :wink:

Jaký jste měli víkend? my jsme to měli trochu "akční" v mnoha směrech. Včera jsme vyjeli na výlet, chtěli jsme někam na oběd, tak jsme skončili v Černošicích a udělali si procházku kolem Berounky. No a Jendu jsme bohužel vezli domů s úrazem. Spadl a odřel si neštastně tvářičku tak, že jí má úplně sedřenou, chuděrka, vypadá to děsně! ale naštěstí se mu nic jiného nestalo. A dneska jsme byli na Karlštejně, Jenda nám to celou cestu zpříjemňoval řvaním v kočárku a nakonec se nechtěl už ani nosit a řval taky a chtěl na zem, on už chce prostě chodit!! :wink: Ale má novou autosedačku a to je teda hit!! Je po směru jízdy a jen kouká a ani nedutá. Je polohovací, takže tam může i pěkně spinkat. Nakonec jsme koupili Romer Safefix, je fakt super.

Míšo, jak spaní, nějaká změna k lepšímu?
26. dub 2009 ve 21:47  • Odpověz
autor
Medi : Andulka je úžasná. Fakt super video. A kolik toho nakecá u tej námahy :grinning:

lennik : tak hlavne aby to Jeníka nebolelo. To jste měli fajn víkend.

Já byla v sobotu s jednou březňačkou na písku :sunglasses: na Proseku a dnes jsem celý den makala na třech dortech.
František byl na čundru v českym ráji. :slight_smile:
26. dub 2009 ve 21:53  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se před chvílí vrátila dom...byla jsem s kamarádkou a její prdelkou mrňavkou, co měla teplotu a zvracela na pohotovosti. Prej teď něco lítá, tak bacha na prťata.

Jinak u nás dneska umrněnej den...Andulka furt kňourala, tulila se, asi já taky není nějak nejlíp. Mě dneska celej den bolela hlava jako střep, do toho ten vítr venku, moc jsme teda prochajdě nedali.

Petru, ukaž dorty :slight_smile:

Míšo, co mrňousek? Už to bylo lepší?

Leni, chudinek, bolí ho to? K tomu chození...a bude ještě hůř, to se naběháme, až začnou ti naši dravci chodit....a běhat.... :sunglasses:
26. dub 2009 ve 22:25  • Odpověz
ahoj holky! u nás teda noc - totálně novinky pro nás - poprvé spal celou noc nezavinutý!!!!!
celý večer brutálně prořval... nechápali jsme, co se děje - pak se napil mého mlíka a pak z flašky a téměř u konce se pozvracel - ale holky, to jsem neviděla - vyblil nejen vše z večera ale evidentně snad i z celého dne, nenatrávané.... totálně mokrá sedačka, já se šla sprchovat, on celý morký.... hrozně jsem se vylekala, ale jemu se evidentně ulevilo - vůbec to nebylo natrávené, prostě mu to netrávilo asi celý den - teda ale být sám v postýlce, tak se snad udusí, protože to měl všude, musela jsem ho hodit přes ruku, aby to z něj teklo ven... no a najednou jako vyměně dítě - spokojený a hlavně, nechápu teda souvislost, ale začal používat ruce!!!! dřív tak bouchal do hraček a tak, ale najednou po nás začal sahat, pomalu ručičkama na nos, na pusu... tak jsem mu dala znovu najíst a on si prohlížel ty ruce a tak, tak mi ho bylo líto ho zavinout, tak že to zkusíme... zkoušeli jsme to v pátek a pak to rychle vzdali, ale ťeď byl klidný, v pohodě, usnul a spal do půl druhý!!! bez jediného vzbuzení.. pak se probudil v půl pátý a ještě mi usnul v postýlce!!!!!!!!! pro mě totální zázrak, od půl sedmé jsem ho měla v posteli a ještě na chvilku usnul!!! no a další jobovka, ráno ho rozbalim a on byl posranej!!!! sám od sebe, bez rourky!!! to už se nestalo snad dva měsíce! a ještě k tomu se ráno trochu snažil otočit na bok! no já jsem z něj jak v Jiříkově vidění, asi se mu tím poblitím něco rozcvaklo či co...
myslim, že měl taky tu střevní chřipajznu jako já v týdnu, ale evidentně se mu ulevilo!
27. dub 2009 v 08:48  • Odpověz
Ahoj holky, to byla zase noc...Andulka do půl 3 pofňukávala, tak jsem ji vyndala a šla změřit teplotu a měla 37,5°C chudince jí nebylo dobře...Teď už vypadá ok, v noci jsem ji chtěla dát k nám do postele, furt se otáčela na bříško a kňourala, tak jsem ji musela uspat na ruce a dát do postýlky...nešlo to. A k ránu u nás v posteli se přetáčela naštorc....už mám trochu strach, že až Honza vstane, že se mi otočí a někam hupsne...

Teď jsem jí dala rohlík...a je všude. Jdu vyluxovat :slight_smile:
27. dub 2009 v 10:23  • Odpověz
Míšo, no tak hurá, jen tak dál :slight_smile:
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. dub 2009 v 10:28  • Odpověz
Taky se omlouvám za absenci, ale buď valím v práci nebo manžel okupuje PC s diplomkou :frowning2: Ale myslím na vás!
Míšo, doufám, že už bude jen dobře :dizzy_face:
27. dub 2009 v 10:54  • Odpověz
holkýýýýý, tak se prvně přetočil na bok! jsem tu nad ním jásala, až se z toho rozbrečel :grinning:
27. dub 2009 v 16:08  • Odpověz
Míšo, no super!!! to jsou teda úspěchy s tím přetáčením!! tak at vám ty noci takhle vydrží!!!!! :wink:
27. dub 2009 v 17:49  • Odpověz
Holky, dvě a půl hodiny uspávání...mě z ní klepne... :cry: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: To je teda večer..

Míšo, šikulka je to :slight_smile:
27. dub 2009 ve 22:53  • Odpověz
Ahoj holky,
omlouvám se, nestíhám reagovat.
Jen hlásím, že žijeme, ale jsme nemocní. Petr se jde nechat zítra uschopnit. Já jsem přes den celkem OK, ale večer a ráno mě bolí v krku a kašlu. A Mišák má rýmu a kašle, je zahleněnej. Na dnešek se strašně často budil a kašlal a brečel,... někdy okolo 3.h jsem mu dala Nurofen, tak pak spal líp, ale stejně vstával v 6:20. Ale spal 2x denně. Dneska taky dostal na noc Nurofen. Měl po něm být klidnější. Ale jak mu to snížilo teplotu, tak se rozdováděl a usnul po 21.hod. Ale zatím se ještě nevzbudil, tak snad bude dnešní noc lepší. :slight_smile:
Já už mám taky celkem dost, tak musím do postele. :slight_smile:
Dobrou. :slight_smile:
27. dub 2009 ve 23:32  • Odpověz
autor
medi a kdyby to ještě někoho zajímalo, tady jsou tři poslední dorty
http://petruna.rajce.idnes.cz/dorty/#IMG_1803.jpg
28. dub 2009 v 01:46  • Odpověz
petru, nemám slov...jsou úúúúža, jako vždy... :sunglasses:
28. dub 2009 v 10:45  • Odpověz
:grinning: Ahojky,
Petru no zase mi spadla čelist :grinning: , fakt nádhera! :wink:

Dany byl dnes naposledy na přeposlechu, má totiž ten kašel pořád ... minulý týden jsme dokonce vyfasovali i inhalator, tak jsme bojovali 3x denně. Ale dneska jsme dostali nějaké další kapky, tak snad už to bude dobrý. Naštěstí v noci už nekašle, kamarádka mi půjčila zvlhčovač vzduchu, tak je to fajn a líp se mu dýchá. I když včera ten vítr byl strašný ... my bydlíme na obr-kopci a ulice to je Větrník :grinning: , takže právem ... bylo to strašný, sousedi vedle nás lahváče od piva na balkóně, které se tam celou noc kutálely, jsem byla tak vytočená a dneska nebyla noc o moc lepší, Dany se snad každou 1/2 hodinu budil ... tak jsem ho měla u sebe v posteli a stejně to moc nepomohlo ... snad to bude dneska lepší ...

Stáni, tak ať jste všichni brzy zdraví! :wink:

Míšo, gratulace Filípkovi! To je teda fakt šikula! :wink: A jsem ráda, že srovnalo spinkání! :slight_smile:

Leni, tak hlavně že je Jeníček v pohodě po pádu ... takže výměna kočárku pomohla a Jeník kouká a už nebrečí? Já jsem taky teď otočila sedačku ve směru jízdy, je to trochu lepší, i když ne vždy :sunglasses:

Medi, chtěla jsem mrknout na Andulku, ale nemám heslo, můžu poprosit? :slight_smile:

Jinak Dany má už druhý zub, byl to teda boj, ale je tam! :sweat_smile:
na zemi je už takový rychlý, sice neleze, ale na bříšku se otáčí dokola za hračkou nebo když na něho zavolám ... tak snad už brzy na to přijde, kam s rukama, nohama :grinning:

A ještě u nás novina, že jsme včera koupili autíčko s klimkou, tak jsme rádi ... dneska nás manžílek sveze :slight_smile:
28. dub 2009 ve 14:17  • Odpověz
Petru, nestačím zírat jako vždy. Ty nikdy neděláš jen jeden dort, co? :grinning: Prosím Tě, jak se dělá tvarohový krém a krém z Mileny?
28. dub 2009 v 16:14  • Odpověz
ahoj holky!

Leni, teď jsem četla o Jendově pádu, tak snad je v poho... koukla jsem, copak to máte za sedačku a vypadá skvěle! ta by se mi taky líbila... jen ta cena no..

Medi, teda to uspávání u vás taky celkem trága co? to zase teda náš mimin je v tomhle úžasný, v obýváku mu dám najíst, donesu do ložnice, dám pusinku, položím, zapnu chůvy a adiééé.... a je klid - snažim se teda, aby v podvečer fakt nespal, takže bývá hodně unavenej

Petru, moc hezký dorty!

Hermi, tak za námji zaběhni během práce :wink: jak pokračujete se stavbou? asi není moc času co, když manžel má ty státnice...a jak se máte?

Stáni, brzy se všichni uzdravte!!

Moni, Dany si teda s tím kašlem vytrpí chudinka malej... a gratulka k zoubku
jaké máte autíčko? a jak se jelo?

tady byl teď brutální vítr, to jsem už dlouho nezažila.... br... hnus fialovej..
28. dub 2009 v 19:56  • Odpověz
tak jsem se zaregistrovala na facebook a vůbec tomu nerozumim.. co se tam jako dá dělat?
28. dub 2009 ve 20:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.