• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Moni, vůbec si nedělej žádný výčitky, jak můžeš všechno vědět! a já tě chápu, že když jsi viděla, jak Danyho to chození baví, tak že jsi to s ním dělala, vždyt už na nějaký další pokrok čekáte dlouho, a i když si člověk říká, že každé mimčo je jiné ve vývoji, tak to musí být frustrující.....ale neboj Dany to dožene!! Já si myslím, že do 10.měsíců to ti doktoři vůbec neřeší, až pak že posílají na nějakou rehabku, ale taky asi jak kterej.

Petru, to je super, ja Toníček chodí, jsem se tu u toho smála, jak se krásně klátí. :wink:

Medi, u nás taky nějaká separační úzkost nebo co to je, Jenda je ukňouranej, kvílí celej den, v noci děs běs, dneska jsem ho kojila 5x!!!!, protože tak ječel, že už jsem to nevydržela, předtím už to v noci vydržel bez kojeni a ted to na mě zase zkouší. A už ani nechce moc být s Ládou večer, leze za mnou s brekem do kuchyně. Zrovna ted by se mi hodilo nějaký hlídání, bych si od něj docela potřebovala odfrknout, mám toho nějak plný kecky....když by aspon jedna babička fungovala...

Takže ke srazíku. Holky jak to uděláme s jídlem? nejlepší by asi bylo, když by každá přivezla něco, třeba buchtu na snídani, kafe, čaj, mlíko a tak? pak můžeme udělat nějaké těstoviny nebo něco co se dá přivézt. A sraz tam bude v pátek někdy během dne, asi jak to bude každý stíhat?
5. kvě 2009 v 15:15  • Odpověz
Holky, myslíte, že můžu prtě nakojit, když mám ten průjem?

jsem napsala, že Anče váží 7910 KG...chuděrka :grinning: no jasně, že gramů....

Leni, já souhlasím. A zbytek bych nechala na těstovinách nebo rizotu nebo tak něco...nebo sekačku s kaší nebo já nevím, můžu se zamyslet...aby nás Hermi nehnala, z tý nezdravý stravy :grinning:

Holky a kolikátýho, že to je?
5. kvě 2009 v 17:45  • Odpověz
Ahoj holky,

Medi, s průjmem nevím, ale jinak nám říkali, že se může kojit, i když jsme nemocný. Že naopak mlíko obsahuje protilátky,... no ale u průjmu to může být jinak.
No 8 tun, to by byla Andulka pořádný mimčo. :grinning:
Je to 1. víkend v červnu, myslím 5.-7.6.
Jídlo bych taky dala nějaký rychlý. A budeme vařit společně?
A v pátek sraz asi jak to kdo stihne. A ještě se musíme domluvit na dopravě.

Medi, Leni, Mišák je na mně taky závislej. Ale dneska ho musím pochválit, to byl zlatíčko a vydržel si i nějakou dobu hrát s Petrem bez breku (někdy brečí jen co ho vidí). Jen po poledním spaní se probudil s brekem a nešel utišit, ani nechtěl pít, teda začal, ale po loku se rozbrečel. Ale nakonec se zklidnil, tak nevím, jestli to byly zuby nebo ještě to nastydnutí. Odpol. jsme byli celkem dlouho venku, on znovu usnul a ještě teď v kočáru spí (už asi 1,5hod), to nevím, kdy večer usne. No a bylo celkem chladno, tak snad se mu to nastydnutí nevrátí. :slight_smile:
5. kvě 2009 v 19:38  • Odpověz
Petru, to je skvělý, jak Toníček chodí. :slight_smile:

Leni, jak jsi psala o těch hrníčkách. My máme 2 netekoucí a z těch Mišákovi pít nešlo. Pak máme jeden tekoucí s pítkem, tak z toho celkem pil, ale musela jsem mu to držet, aby to nevylil. Pak chvilku akceptoval pítko od Aventu na lahvičce, ale pak už to taky nechtěl. Tak jsme přešli na lahvičku od Figa nebo Jupíku nebo co to je, takový ten vytahovací uzávěr a z toho zatím pije. Jen je teda taky tekoucí, ale ještě bych chtěla vyzkoušet ten "sportovní" uzávěr, taky vytahovací, ale netekoucí, jen jsem ho zatím viděla jen na větších flaškách. :slight_smile:
5. kvě 2009 v 19:42  • Odpověz
Medi, určitě kojit můžeš, v mlíku máš protilátky, takže by to Andulka neměla chytit. tak se drž, tyhle střevní chřipky to je hnus fialovej, jsem jí měla přes Vánoce, jsem myslela, že bude po mě. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Srazík je 5.-6.-7. června :wink: sekačka s kaší, mňam! :wink:
5. kvě 2009 v 19:46  • Odpověz
autor
stáni : já vyzkoušela hafo hrníčků než Toník uměl z něčeho pít a u nás nakonec vyhrál hrníček Babylove z DM s brčkem. Canpol babies je dela taky, ale ty pry tecou.
Myslela jsem si, ze mu to s tim brckem nepujde, ale jak tu byla breznatka, tak jim kradl flasticky a napil se, tak jsem mu ji koupila a dobry.
taky jsem byla odhodlana koupit lahvicku s pitkem od Jupiku, kamosky syn pije taky jen z toho, ale ten hrnek z DM to vyresil.
5. kvě 2009 ve 20:17  • Odpověz
autor
Medi, brzy se uzdrav !!!!
5. kvě 2009 ve 20:17  • Odpověz
holky, kolik vám za den prckové vypijou? mě Jenda včera vypil 100ml z toho NUK hrnečku s měkkým pitítkem tekoucím a to je fakt úspěch, no ale běhala jsem s tím za ním celý den, vždycky si jen cucne a už nechce. Já ho ted kojím tak 3x denně + teda v noci, tak nevím, jestli nemá málo tekutin, musím se na to zeptat dr.

jinak u nás dnes noc děs běs, budil se snad po hodině a řval, asi zuby, k ránu měl teplotu, no já už byla úplně hotová!!pak si ho Láda vzal od 6 do 7, tak jsem aspon hodku spala, ale stejně jsem mrtvá....

Míša tu dlouho nebyla...
6. kvě 2009 v 09:37  • Odpověz
autor
leni : Tonik taky pije malo. Ja kojim rano a vecer a jednou v noci a k tomu vypije jen jeden hrnecek caje a to jeste necelej. :sweat_smile:
On si uz dojde sam se napit, ale taky si vzdy jen dvakrat cucne a jde pryc. Kdyz ted kaslal , tak jsem ho kojila i pres den.

jinak, v breznu mame nove miminko :dizzy_face: a ma miry skoro stejny jako Tonda :slight_smile:
6. kvě 2009 v 10:31  • Odpověz
Ahoj holky,
díky za uklidnění, že to Dany vše dožene. Včera jsem ho měla na posteli v ložnici, zapřel se nožkama a normálka byl na čtyřech a péroval ... dneska to už neudělal, ale měla jsem z něho velkou radost :slight_smile: , to na to určitě brzy přijde, když se mu to už 1x povedlo ...

Ohledně tekutin, zrovna jsem to chtěla jít hledat na netu ... Dany je ostuda, nebo spíš já, ještě má lahev a koupila jsem mu teda v DM ten hrníček, tak jsem mu to zkoušela dát a moc mu to nejde pít z něho, tak uvidíme ... ale mám taky strach, že má málo tekutin, včera teda vypil čaje skoro 100ml, ale jinak míň a to kojím tak 2x v noci a potom ráno, dopoledne a 1x večer než jde spát ... tak jsem si taky říkala, aby měl dost tekutin ...

Medi, určitě můžeš normálně kojit, já měla střevní virózu v únoru :stuck_out_tongue_closed_eyes: a taky jsem kojila. Tak ať jsi brzy fit, tyhle virózy jsou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Na víkend souhlasím s jednoduchou stravou, jak jste psaly, domluvíme se, co kdo vezme, ne? Já bych taky byla na těstovinách, sekačce atd ... je to moje normální mňam strava během týdne ... no, dnes jsem měla párek :sunglasses: A vařila bych asi dohromady, co vy?
6. kvě 2009 ve 13:34  • Odpověz
No vidíš Moni, on na to přijde, lumpík malej! :wink:

Holky, tak já teda začnu - beru kafe, meltu (pijete někdo???), cukr, mléko a špagety a tuňáka, pro kolik tedy lidí? bude nás 9 nebo 10 že?
6. kvě 2009 ve 13:54  • Odpověz
Ahoj holky,

Moni, vidíš, on na to Dany určitě přijde. :slight_smile:
6. kvě 2009 ve 14:23  • Odpověz
Chtěla jsem toho napsat víc, ale pustila jsem Mišáka ke klávesnici a povedlo se mu to odeslat. :grinning: :slight_smile:
6. kvě 2009 ve 14:27  • Odpověz
A toto vám ještě napsal:

ghccccccccccccccccccccccccccccccc\ampů,.wye
tfzxF hhhhhhhhhhhbgnmn-(ú tfre bvuzzzzzzzzzz0bvu63+b0+ kkkkkkkkkkk,é,...pů´.ú.*§*>*>×*¨´_1,000000000000000000000000000000001+lů o >§) m ,ok,n kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkknnnnnnnnnnnnnnnn-
6. kvě 2009 ve 14:28  • Odpověz
Leni, Mišák toho taky moc nevypije. Neměřím to, tak nevím přesně. Někdy pije hezky, někdy si jen lokne... tak předpokládám, že kdyby měl žízeň, tak by pil. Kojím několikrát denně, jak kdy, tak snad mu tekutiny stačí.
Moni, mně Dr. ještě v 9 měsících řekla, že pokud kojím, tekutiny dávat nemusím. Ale taky záleží na tom, jak je venku horko. :slight_smile:

My jsme dnes byli po 3 týdnech na plavču, tak se to Mišákovi vůbec nelíbilo. Snad si zase zvykne. A v herně už byl pak v pohodě, to mu ani nevadilo, když jsem na chvíli zmizela. :slight_smile:
Teď má chvilky, kdy si hraje sám a kdy mi visí na kalhotech.
Odpo ještě musíme na poštu. Petr má dnes 30tiny, tak mi pro něj přišel dárek. Zase na poslední chvíli. :slight_smile:

Medi, jak je? Snad budeš brzy zdravuška. :dizzy_face:

Petru, to si nedokážu představit mít děti takhle brzy po sobě. Vím, že 1. mají holčičku, teď se jim narodila holčička nebo chlapeček? :slight_smile:

Já na srazík taky určitě něco vezmu, ale zatím mě žádné jídlo nenapadá. Tak až nějaký jídla vymyslíme, tak se o to podělíme? A budeme si vařit i obědy nebo jen večeře? Ale něco sladkýho snad upeču. :slight_smile:
6. kvě 2009 ve 14:48  • Odpověz
autor
stani : ma kluka. Otehotnela v 5 mesici, planovane. Ja bych takhle brzo taky nechtela, ale nekomu to nevadi a citi se na to.
Ja bych citove taky chtela miminko a docela i tehotenstvi, ale rozumove urcite ne. Rada bych zacla zadelavat az v novem byte, pokud to klapne :slight_smile:

holky, ja se dobrovolne hlasim na vareni, docela casto varim pro vic lidi a nemam s tim problem. Kdyz mi nekdo pohlida, v tu dobu uz chodiciho Tondu :grinning: .....
muzem se samozrejme vystridat, ale jeden obed a k veceri pizzu si beru na starosti ja. I se surovinama.
Ja nevim, jak rozdelit to jidlo, aby to bylo spravedlivy. Ja myslim, ze staci, kdyz kazdej neco doveze a treba bychom se mohly slozit jen na maso. Da se tam grilovat ?

My jsme s breznackama jeden vecer meli pizzu (mela uspech) a druhy vecer jsme grilovali. A na obed jsme jeden den byli v restauraci. To by taky slo ne ? zjistit jestli tam je nejaka restaurace se zahradkou a rezervovat tam predem mista.

Míšo : a jak to máš s Tomem , pojede ?

ja jen, ze kdyby me nikdo nemohl vzit, vezl by me Frantisek a asi bych byla rada, aby tam zustal, a nejel takovou dalku dvakrat zbytecne. Mam o nej strach , kdyz jezdi v aute a nechci aby jel takoovou dalku tam a zpatky jen kvuli tomu aby me odvezl.
Myslim, ze by nam neprekazel, na damsky dychanek by se treba klidil nebo tak...

ale jak uznate za vhodny, pokud by tam mel byt jediny chlap, tak by mi to asi bylo blby ho brat, ale s tou dopravou je to pitomy, kdyz neridim.
6. kvě 2009 v 17:12  • Odpověz
ahoj holky
jdu se ukázat...

nemám sílu a energii reagovat, naše noci jsou zlý sen, už jsem vyčerpaná... buzení klidně 20x za noc, síly došly...

přes den to celkem jde, snažím se nabrat energii venku nebo s lidma.. ale z nocí už mám hrůzu...

zítra jdu s FIlípkem k fyzioterapeutce, blbě zapojuje pravou ruku, tak se mi na něj mrkne a prý na něj zkusí i thajskou masáž, že po tom dětičky líp spí...

jak jste psaly, že hodně výletujem... musíme, jinak by nás kleplo... tak aspoň takhle čerpáme energii

navíc na mě zase sedla nějaká viroza...

Medi, ty ještě kojíš?

jinak na srazík určo něco jednoduchého k jídlu... i když taková sekaná... bléééééééééé
6. kvě 2009 ve 20:11  • Odpověz
autor
Míšo : to je síla ty vaše noci. To je mi líto. :frowning2:
6. kvě 2009 ve 20:12  • Odpověz
přes den máme zlaté dítě... a já mám teda zlatého muže, jinak už bych byla asi někde kdesi...
6. kvě 2009 ve 20:13  • Odpověz
a dneska jsem se byla podívat na jeden byt, jsem z toho nadšená.... jen ta cena... nevím nevím.. musíme to všechno promyslet a propočítat...
6. kvě 2009 ve 20:14  • Odpověz
autor
Míšo : tak aspon ze pres den je Filipek v pohode. Znam lidi, co jim dite brecelo i ve dne..to je pak opravdu na masli, zvlast kdyz treba chlap nepomaha.
Tonik byl nastesti zlatej jak ve dne, tak v noci, ale i tak si rikam, ze nebyt toho jakej Frantisek je, tak bych taky nebyla tak v pohode, jak jsem byla.

Tedka uz ma Tonik obcas dny, kdy teda fakt zlatej neni :grinning:
6. kvě 2009 ve 20:15  • Odpověz
Petru, on ani v noci nebulí, stačí nahodit dudla a zase hned spí... ale já než usnu, tak je zase vzhůru... mám už totálně rozhozený spánek.. bohužel přes den s ním nejde spát, on moc nespí...
6. kvě 2009 ve 20:19  • Odpověz
přidala jsem nějaký fotky, tak můžete mrknout... teď se snažím zachytit videem, jak se začíná smát nahlas...
6. kvě 2009 ve 21:41  • Odpověz
autor
Míšo : a jak poznas ze je vzhuru, kdyz nebuli ? :sweat_smile: jako ze knikne, tebe to vzbudi a das dudlik ? a co by se delo, kdybs dudlik nedala ? to by brecel ?
se asi blbe ptam, ale nejak nerozumim tomu, ze se nevyspis, kdyz nebreci...
6. kvě 2009 ve 22:11  • Odpověz
Míšo, krásný nový fotky, Filípek se fakt krásně směje!!! to jsem zvědavá, co s ním udělá ta thajská masáž!! fakt se budí 20x za noc? ty jo, tak to je hukot!! takže se budí, že mu vypadne dudlík? musíte s tím co nejdřív něco udělat, jinak vám z toho hrábne, tohle se nedá vydržet dlouho.... drž se a brzo se uzdrav!!!

já jsem zrušila zítřejší plavčo, Jendovi odpoledne tekla rýma a měl teplotu, asi to bude k zubům...

Moni, kolik je vůbec kapacita na té chaloupce jak tam budeme, já myslím, že tam bylo 12 i s přistýlkama nebo se pletu? abychom se tam s chlapama a s cestovníma postýlkama pro prcky vůbec vešly... :slight_smile:
6. kvě 2009 ve 22:40  • Odpověz
Ahoj holky,
mám pro vás špatnou zprávu, dnes jsem se dozvěděla, že na sraz nemůžu :frowning2: Máme v práci akci, na které musím být. Achjo, tak moc jsem se na vás těšila a na to, že konečně uvidím naživo děti :frowning2: Musíme srazík brzo zopakovat :slight_smile:

Medi, už je líp? :slight_smile:

Míšo, Filípek je krasavec :dizzy_face:, ale ty noci jsou drsné, ani nevíš, jak ráda bych Ti nějak pomohla! Máte můj obrovský obdiv, že to zvládáte! Doufám, že thajská masáž zabere. Na sekanou mám stejný názor jako Ty :grinning:

Moni, dodatečně gratuluji k výročí. Jak jste si ho užili?

Petru, to je mazec takový rozestup mezi dětmi :astonished: Jedna kámoška má kluky od sebe asi rok a půl a říkala, že první rok byl strašný. Mají to při jedněch starostech, ale připadá mi, že si pak ani jedno dítě nemůžou pořádně užít.
7. kvě 2009 ve 12:47  • Odpověz
Hermi.... :frowning2: to mě fakt mrzí, teda hrozně moc.. sakryš práce... nešlo by to asi nějak zařídit co? to mě fakt štve... těšila jsem se na tebe...

no a dneska jsem mluvila s dětskou psycholožkou, píše i knížky o těhle prckách a myslim si, že to je fakt jedna z nejlepších u nás na takhle malé děti a jednak ji znám z práce a fakt je to profík a dost rozumná... a sama mi řekla, že to vyřvání dle těch časů (3 min, 5 min atd...) že se jí to nelíbí, že je na to fakt malej, že tomu nemůže rozumět a že nedokáže říct, co to s jeho psychikou může udělat.. že je na to prostě malej, jsem ráda, že mi to řekla, nějak se mi do toho nechtělo a ona sama říkala, ať dám na svůj instinkt, že jestli se mi do toho nechtělo, asi vím proč... a sama mi navrhla, že ačkoliv se to zdá divný, že ať mu tam klidně ten dudel nějak připevním, aby mu nemohl vypadnout... což mě taky kolikrát napadlo, ale zdálo se mi to divný... její klienti to tak dělají... a až bude starší a pokud to bude přetrvávat, tak jí mám zavolat a domluvíme se, co dál... mám ho odnaučovat od dudla přes den, ale ne na spaní, že ho prostě potřebuje..

a pak jsme byli na té fyzioterapii, opět můj instinkt nezaspal a asi vím, proč mě to furt trápilo a proč jsem tam chtěla jít, ačkoliv mi všichni říkali, že je prostě línej a že to dožene... tak prdlajs... chudinka byl celej zablokovanej, má velkej svalovej tonus .. tím pádem se vůbec nemůže pořádně zrelaxovat a uvolnit a že to je možná i důvod, proč tak špantě spí... ukázala mi dva cviky, ale nic náročnýho... no a že to se může spravit buď vojtovkou a nebo tou thajskou masáží... tak mu rovnou masírovala ruce a nohy, prý to tam měl chudinka všude všechno zablokovaný - ptala jsem se, čím to je, prý je to už z břicha ode mně... je možný, že to bolení bříška taky může mít z toho, má ty svaly prostě bloklý... příští týden mu budou odblokovávat břicho a záda... a navíc se mu to hrozně líbilo... byl spokojenej... spaní by se prý mohlo zlepšit do dvou dnů... ale možná až po tom, až bude odblokovanej celej... no a pak tak tvrdě usnul, že jsem na něj šahal, přemistťovala ho a on se vůbec nevzbnudil, to já prostě neznám u něj... tak mám z toho dobrý pocit a i kdyby to na to spaní nepomohlo, tak aspoň snad nebude mít zablokované ty svaly a tak... jako nechat to, tak si klidně mohl zku..it páteř... ještě, že jsem tam šla... jsem ráda
7. kvě 2009 v 18:37  • Odpověz
Míšo, mně je to s Filípkem tak líto :frowning2: Ale je hrozně dobře, že Tě napadla fyzioterapie, díky Bohu za ty mateřské instinkty :wink: Věřím, že mu to pomůže i na spaní - ono fakt není divu, že se pořád budí, kdyby byl v takovém permanentním napětí dospělý, taky toho asi moc nenaspí. Nejprve tedy zkusíte masáž, a pokud nepomůže, dáte se na vojtovku? Posílám Filípkovi pusu na čelíčko :wink: Ten cumel by se dal nějak přivázat pruhem látky nebo tak něco. Nebo je to blbý nápad?
Z práce se bohužel nevyvleču, leda bych se hodila marod :unamused: Achjo :frowning2:

Jaké máte plány na víkend? My se asi vypravíme projít po Malé Fatře, v sobotu pojede manžel sekat zahradu k našemu baráčku a v neděli na kola.
7. kvě 2009 ve 21:21  • Odpověz
Hermi, děkujeme!!! ten dudel nevíme, uvidíme, co s ním provede ta thajská masáž a rozhodnem se dle toho, zase to musíme udělat tak, aby šel ten dudel přípaedeně trochu vyplivnout, aby šlo ven třeba blití ale aby ho pak mohl vcucnout zpátky... to je popis co? :slight_smile:))))

uvidíme, co ta masáž udělá, fyzioterapeutka zatím o vojtovce neuvažuje, že tu samou práci udělá ta masáž... tak uvidíme... blyo to tam hrozně příjemný a už se strašnětěšim na příští týden, až půjdem znouv - a já jdu taky - za 3 týdny, dostanu to od našich a babi k narozeninám - bude to hodina a půl! je to dost drahý, ale hrozně se těšim...

my jsme měli jet na Moravu, ale tchánovůcm prdnul septik nebo co, tak jestli se to spraví, tak tam pojedeme v sobotu...
7. kvě 2009 ve 21:26  • Odpověz
jo a Filípkovi to vše dělají zadarmo!!! jsem z toho byla dojatá jako... že člověku chce někdo nezjištně pomoct... je to hrozně milý... moje babi tam chodí furt už několik let, má špatné lymfy, tak chodí na masáže ruky, tak oni ji tam mají jako inventář a mě znají z toho, co jim furt babi povídala, tak se na mě všechny vrhly, jak jsou šťastné, že mě konečně poznávají!!!!!!!!! že se mnou studovaly, prožili vykradení bytu, svatbu, těhotenství.... :grinning:
7. kvě 2009 ve 21:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.