• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
ahoj holky, nestíhačka totál....

jinak naprosto souhlasím s tím, aby Petru vařila a budu jí nadmíru vděčná, bo znáte můj přístup k vaření :grinning: , takže Petru, já budu moc a moc ráda! a neuvěřitelně si pochutnám - už se těším
a jsem ráda, že jste vynechaly tu sekanou :grinning:

a zkoukla jsem fotky a videa! super, hrozně se na všechny těším osobně!
a objednala jsem manducu, tak snad brzy přijde, se těšim :dizzy_face:

Hermi, jsem se začetla do té diskuse... no, co na to říct ... jako kinder, čokoláda a pod. nemají v té stravě co dělat a je to snad jasné!!!!!! ale na druhou stranu já třeba v tomhle nejsem až tak radikální a asi nemám na to, aby zkoumala, jestli je třeba v jogurtu AA něco a v jogurtu BB něco jiného.... prostě jsem asi někde uprostřed....ale třeba si vůbec nedokážu představit, že bych Fílovi dala něco, co obsahuje čokoládu nebo tak....

ale dneska dostal prvních pár lžiček mrkve a to byste měly vidět, jak to hltal.. je to popelnice...

Hermi, ještě mám teda velký otazník ohledně toho lepku - je mi to jasné např. co se týká pečiva, knedlíků a tak... ale co taková např. obilno-mléčná kaše od Nutrilonu - nazvaná jako první kaše od ukončeného 4. měsíce? já mám doma kaši rýžovou - tzn. bez lepku, dle rady doktorky, ale prý tu obilnou od půl roka... tak nevím... a to je asi to, v čem jsem třeba taková někde "mezi" - asi v tomhle to třeba řešit nebudu a tu kaši mu dám, protože pochybuju, že by v dnešní době, kdy je hodně dbáno na to, co děti můžou a co ne (např. kontroly COI apod.), by firma, jako je Nutrilon, dávala na trh něco takového, když by to bylo škodlivé...

u Kinder, které je údajně super pro děti, bo je tam sklenice mléka, je to jasné a je mi líto, že někteří rodiče ještě mají pocit, že dávají dítěti něco zdravého...

no jsem se do toho nějak zamotala, takové věci neumím moc psát, radši o nich povídám.... škoda, že nejedeš na srazík...
25. kvě 2009 v 18:45  • Odpověz
jo a Hermi, je hustý, jak se tam ty holky pustily do tvých potencionálních dětí.. že jim huba neupadne :angry:
25. kvě 2009 v 18:46  • Odpověz
Míšo, nebo by mohl něco uvařit Tom :wink: :grinning: Víš, s tím lepkem nevím. Holky mi tam nasadily brouka do hlavy, ale spíš se držím toho, jak se to bralo "postaru", že lepek do roka ne (a psala to i Josefka, která studuje výživu v Irsku, té fakt věřím, má to v hlavě srovnané). Doporučuji knížku od Fořta Aby dětem chutnalo, mám ji doma (manžel trochu kulil oči :grinning:) a připadá mi napsaná velice rozumně, někteří ji zatracují pro přílišnou přísnost, ale já bych jí nevytkla skoro nic (mám ji spíš pročtenou, ne nastudovanou), v podstatě tak nějak zformuloval to, co jsem si o dětské výživě myslela a co aplikovala moje sestra. Víš, když si přečteš tuto knihu a brožurku firmy typu Nutrilon, najdeš tam dost odlišné věci. A já osobně věřím spíš výživovému odborníkovi než firmě, která z toho má zisk. Prostě, chceš-li slyšet můj názor, konzultovala bych to s dětskou doktorkou, která zná vaši rodinnou anamnézu a snažila bych se o tom hodně načíst (pokud možno od nezávíslých autorů, ne od firem - znám třeba Hofhanzlovou, Zerzána, Strnadelovou - ti se zaměřují spíš jako Fořt). A když už lepek, nepřeháněla bych to s ním (třeba bych nedávala piškoty).
S holkama na naší diskusi na BRMS jsme se shodly, že ty matky reagují popuzeně proto, že jim někdo říká, že dělají něco špatně, a nechtějí si to připustit. Jedna holka teď vložila odkaz na tento článek, zdá se mi rozumný: http://www.rodina.cz/clanek7067.htm (ale je to právě Zerzán se Strnadelovou). Já jsem alergik a ekzematik (zrovna dnes jsem dostala svůj první inhalátor :frowning2: - mám na kole astmatické problémy) a je možné, že kdyby se vědělo to, co dnes, takové problémy bych neměla (mamka říkala, že se do sunaru dávalo x kostek cukru :astonished:).
Já o jídle přemýšlím, ale nemyslím si, že bych to přeháněla.

Tyjo, Filípek už papá mrkvičku? Je fajn, že mu chutná a nebojujete :slight_smile: A už tedy nekojíš? Dovedeš si představit, že bys mu za 5 měsíců dala Kinder? :astonished: :angry:

Jo, jak jsem tu okolo Vánoc řešila touhu po dítěti, teď je díky situaci v práci celkem jisté, že to bude aktuální minimálně za rok (a to už spíš počkáme do podzima, až bude hotový baráček).

Leni, Ty znáš Londýn, že? Mohla bys mi prosím poradit, kam zajít na pěkné a ne drahé hadříky? :slight_smile:
25. kvě 2009 ve 20:16  • Odpověz
Těch x kostek cukru je myšleno, že si mamka už nepamatuje, kolik to bylo, ale prý hodně :frowning2: Tehdy snad ani moc nebyla literatura o výživě a člověk se řídil tím, co mu řekl lékař, že.
25. kvě 2009 ve 20:21  • Odpověz
Holky, ahoj, koukám Hermi, že jsi holky v té diskuzi pěkně nadzvedla, ale souhlasím, že Kinder a podobné věci by 10.měsíční děti prostě jíst neměly. Doktorka mi řekla to samé s lepkem, že se ted doporučuje dát co nejdřív, že se pak zabrání nějaké agresivnější reakci, ale kaši dávám jen rýžovou, obilnou ještě ne, sušenky občas a jinak kukuřičné křupky, no a Jenda občas ochutná chleba a nebo rohlík, ale jen si tak kousne, on to moc nemusí, jinak jí bílý jogurt, k obědu zeleninu s masem a odpoledne přesnídávku, k tomu nějaké to ovoce. Občas dostane něčeho kousnout, když se sápe, ale vždycky si jen lízne a jde pryč, ale čokolády se chci vyvarovat co nejdéle. S pitím je to jiný, budu zkoušet i jiné čaje než ten instantní, protože začal víc pít a nechci mu to pořád dávat, takže budu zase zkoušet jen převařenou vodu.

Míšo, to je super, že už Filípek dlabe a že mu chutná!!!

Hermi, no Londýn znám dobře, hlavně co se týče obchodů :grinning: , já doporučuju Oxford Street, konkrétně obchod Primark, je přímo naproti zastávce metra Marble Arch na Central line (červená), tam se dá nakoupit úúúúžasně levně! když jsme tam byly minulý rok s Aničkou, tak jsme tam odtud táhly mraky tašek :grinning: za pár peněz, bývá tam sice narváno, hlavně o víkendu, a fronty u pokladen, ale stojí to za to.
http://www.primark.co.uk/page.aspx?pointerid=6dc023f3fda74ef7bcf6e4c79f2d0553
25. kvě 2009 ve 20:34  • Odpověz
Hermi, jj já souhlasim, jen prostě vím, že to nebudu brát tak "přísně" (to není to pravé slovo) - prostě mám tu hranici posunutou asi jinam, než ty - mám to ale i u sebe a to jsem ještě proti zbytku rodiny a Tomovi extrémista... bohužel... ale na druhou stranu vím, že mu nebudu cpát čokoládu apod.

je taky zajímavý porovnat, s čím člověk do dítěte šel a co a jak řeší tzv. za pochodu... já chtěla kojit a kojit, hltala jsem info z laktační ligy.... a po vlastních zkušenostech a útrapách mám občas pocit, že lak. liga je sekta... je to samo nadnesená hláška, ale fakt mě s..aly hlášky typu, že se mám rozkojit... chctěla bych vidět, kdyby se někdo 4 měsíce nevyspal, měl x viróz, bolavé klouby apod.... + nedostatek mléka, hysteráky u prsou, bo to moc neteče + z mého mlíka bolesti břicha, blití, buzení se po hodině na jídlo apod.... jak by pak tvrdil takové věci -hrozně fajn se to říká, když nejsou problémy či když člověk ještě dítě nemá, já tyhle názory přehodnotila a myslím, že je nám oběma ted podstatně lépe.. ještě furt se snažím ho alespoň 2x denně přikládat, ale asi je to k ničemu, neteče.... kohoutky se zastavily... ale vůbec to neberu jako tragédii a přiznávám, že jsem se ani tak moc nesnažila to rozjet, byla jsem vyčerpaná

takže vím, že prostě i s tím jídlem to pro mě (!) nebude tak přísné... ale pořád chci respektovat to, aby jídlo bylo zdravé! ale rovnou přiznávám, že nestuduju různé příručky a tak, řídím se podle svého rozumu a instinktu, protože jsem zjistila, že ten je pro mě zatím jako pro matku nejlepší rádce! může to znít jakkoliv divně, ale vyplácí se mi! ale je to asi celkově můj životní postoj, já prostě nejsem extrémista nikdy v ničem na žádnou stranu - jsem průměrná ve všem a asi ten průměr mám ráda, ani vlastně nevím proč...
takže teď jsme zkusili mrkvičku a taky párkrát rýžovou kaši, na radu doktorky, protože mu večer prostě nutrilon nestačí, vypije max., co může a chce ještě jíst... asi by to mělo být opačně, nejdřív zeleninka a pak kaše, ale třeba zrovna tohle je věc, kterou neřešim, všeho jí opravdu po lžičkách... abych viděla, jak na co reaguje... pak zkusím zase jiný druh zeleniny a postupně takhle přidám jednodruhová jídla... všeho postupně, abych taky viděla reakce a trávení té dané potraviny.. celodenní dávka mléka mu nestačí...

snad je z toho pochopitelné, jak to mám já a že respektuju, že někdo to má jinak - nerespektuju ale extrémy a to na žádnou ze stran - např. veganství ale ani pribiňáky a kinder v půl roce :angry:
25. kvě 2009 ve 20:44  • Odpověz
Leni, Hermi, nedělejte mi tu chutě tím nakupováním v Anglii :rolling_eyes: :grinning:
25. kvě 2009 ve 21:12  • Odpověz
a dneska jsme měli super návštěvu - Petru s Toníčkem :wink: Kluci si to moc užili :wink: Toníček je moc fajn klučík, už krásně komunikuje a to znakování je fakt super, krásně ukazoval kravičku, kytičku, jídlo, a taky rybičku :slight_smile:, letadlo a to ho ani neviděl, jen ho slyšel. :slight_smile:
25. kvě 2009 ve 21:14  • Odpověz
Míšo, já si tu taky dělám chutě neb vím, že se tam ted dlouho nedostanu :rolling_eyes: :wink:
25. kvě 2009 ve 21:15  • Odpověz
a Hermi, kdy jedeš do Londýna?
25. kvě 2009 ve 21:17  • Odpověz
Ahoj holky,
tak zrovna dnes jsem přemýšlela nad stravou Danyho, přišel mi balíček od Hami a tam byla taková příručka a různé recepty a tak ... tak jsem se začetla a zjistila jsem, že teda Dany moc nevyvářím ... jsou tam recepty třeba na svačinky a tak ...
Já nevím, jak vy ostatní, ale Dany dostává ráno jogurty (buď Activie nebo Hollandia a to ovocný - ne čokoládový a exotické ovoce), potom má oběd masovo-zeleninový (kupovaná sklenička), potom má svačinu a to přesnídávku ovocnou, večer má kaši a to buď rýžovou s ovocem nebo obilno-mléčnou s ovocem a plus teda kojení přes den tak 2-3x a v noci jak kdy ... Danymu moc chutná rohlík a chleba, tak když jdeme nakupovat, žmoulá si už rohlíček a je to pár dní, co si ho už trhá a strká si kousky sám do pusinky, a potom má kukuřičné křupky ...
Jaké dáváte vy dětem svačiny třeba? Vyvařujete jim?
Já třeba nechámu myslím, že to bylo od Sunarku ... dr mi říkala, ať se do jednoho roku určitě vyhnu krupičným kaším, medu a tak ... kvůli alergiím a přitom v obchodě jsem našla kaši od ukončeného 6.měsíce jak s krupičkou, tak s medem ... to samé třeba exotické ovoce, nad ním mě taky varovala ... tak nevím, potom se v tom má někdo vyznat ...
a co třeba tvaroh, pribiňák? Ten by se měl taky dávat myslím až po 12 měsíci, že jo? A přitom v receptech je to už někdy od 6.měsíce, že se může přidat tvaroh ... ??? No jsem z toho jelen.
A co žlouteK? Ten Dany taky ještě neměl právě taky kvůli alergiím, dr. mi nejdřív říkala ať počkám na 8.měsíc a potom mi řekla, ať s ním nespěchám, ať ještě počkám třeba 10.měsíci ...
25. kvě 2009 ve 21:17  • Odpověz
Hermi, ten Londýn ti teda závidím ... :wink: to nám potom musíš povyprávět, co jsi vše sehnala :sunglasses:

Leni, to je super, že jsi měla tak super návštěvu! No já vám ty vaše srazíky a návštěvy v Praze fakt závidím ... že se znáte blíž a tak ... :frowning2: béééééé
25. kvě 2009 ve 21:19  • Odpověz
Moni, to je přesně to, že je plno rozporuplných rad - a komu věřit? chceme pro děti to nejlepší, ale jak často zjistit, co to je? to je to stejné jako u nás rozpor mezi vojtovkou a thaj masáží... jedni mi tvrdili, že jedině vojtovka, druzí, že thaj masáž je dostačující.... musela jsem se rozhodnout sama... věřím, že dobře :wink:
25. kvě 2009 ve 21:20  • Odpověz
Leni, prima, že si kluci rozuměli :slight_smile:)). taky se těším na znakování :dizzy_face:
25. kvě 2009 ve 21:23  • Odpověz
autor
postupne docitam...

hermi : to je sila !!!! ja teda zdravou vyzivu nemam taky tak nastudovanou jako ty a sama s tim mam dost problem, naucit se jist zdrave, ale co je moc to je moc....precetla jsem jen prvni stranku a na vic nemam....ta holka je uuuuplne mimo...fakt smutny...

jdu docist...

mmch....dnesek u tety Leni a Honzicka byl supeeeeeeeeeeeer, brzo dodam fotky :slight_smile:
25. kvě 2009 ve 21:27  • Odpověz
Petru, hoď fotky :wink:
25. kvě 2009 ve 21:35  • Odpověz
čekám na foto ... :wink:
25. kvě 2009 ve 21:36  • Odpověz
a jak na sebe kluci reagovali?
25. kvě 2009 ve 21:36  • Odpověz
tady jsem našla na srazík hospůdku v Křižánkách: http://www.pensionbukacek.cz/
25. kvě 2009 ve 21:42  • Odpověz
Leni, děkuji, uložím si to. Do Londýna jedeme za měsíc - tam cca na 3 dny a pak za kamarádem poblíž Birminghamu (plus si půjčíme auto a projedem toho trochu víc :slight_smile:).

Míšo, jasně, rozumím. Asi teď ještě nemůžu moc mluvit o instinktech, ale těm mým zatím nemateřským odpovídá právě tenFořt (samozřejmě ne úplně na 100 %). A neboj, já nebudu moct v Londýně moc utrácet, ale omrknem to :slight_smile: Na té neurologii jste už byli?

Moni, jsem jen teoretik, ale fakt bych se spíš řídila výživovými poradci a lékaři, ne tím, co dá výrobce do jídla nebo napíše v brožurce. Předpokládám, že kaše s krupicí a medem není jediná možnost.

Petru, jsem moc zvědavá na fotky s Léňou a Jéňou :slight_smile:

Já jsem nevěděla, jestli mám na ty holky mít vztek (pak jsem měla, když mi předpovídaly, že moje děti budou chudáci a asociálové) nebo mi má být líto jejich dětí :unamused:
25. kvě 2009 ve 21:43  • Odpověz
no a holky, hot news: od konce roku budeme majiteli jednoho krásného 4kk s jednou lodžií a jedním balkonem a jednou velkou hypotékou :grinning:
25. kvě 2009 ve 21:46  • Odpověz
Míšo, paráda!!! :dizzy_face: :dizzy_face:

Já jsem se právě dozvěděla, že jedna moje stejně stará kamarádka čeká druhé dítě - prvnímu je 13 měsíců. Uf :rolling_eyes:, chtějí do toho ještě stavět.
25. kvě 2009 ve 21:53  • Odpověz
no Míšo to je bomba!!! To je super, gratuluju k novému hnízdečku! :wink: A v Pelhřimově?

Hermi, určitě není kaše s krupicí a medem jediná možnost, Dany jí vůbec neměl, ale jde fakt o to, jak píšete ... každý doporučí něco jiného ... taky dám spíš na radu od dr než brožurce ... :slight_smile:
bojím se experimentovat už jen kvůli tomu, že měl Dany jako maličký velké kožní problémy ...
25. kvě 2009 ve 21:55  • Odpověz
no jinak já teda hodně zvažuju, zda jsou rady pediatra vždy ok... bohužel jsem se přesvědčila, že ne vždy to platí...

jinak jj v Pelhřimově, už stojí a nám teď začnou fofry s vybíráním "vnitřků" a kuchyně a tak... událo se to nějak rychle :grinning:
25. kvě 2009 ve 21:57  • Odpověz
Moni, právě, i vzhledem k tomu, že jsi kožní problémy měla i Ty (jestli si dobře vzpomínám, genetika je potvora), bych ledacos neriskovala.
25. kvě 2009 ve 21:57  • Odpověz
autor
Míšo : s výživou Tondy to mám stejně. V tomhle jsem taky tak nějak v průměru. Poradit si nechám, já si moc nevěřím, že vše zvládnu jen svým selským rozumem, ale i tak na něj většinou dám.
Hodně se řídím tím, jak to cítím, ale v některých věcech se můžu plést, tak jsem ráda, když něčemu někdo víc rozumí a poradí mi. např. mám hodně kamarádek, co se o zdravou výživu nebo přírodní kosmetiku zajímají, tak si ráda nechám poradit.
Hermi : myslíš, že by se dítěti neměli dávat rohlíky ani po roce ? já je teď dávám a Tonda je miluje, ale pokud to nějak vadí, klidině budu dávat celozrnné :wink:
sušenky dám jen velmi vyjímečně a to ty sunarky...jako fakt je skoro nekupuju, i z důvodu, že když mě chytne absťák, tak je Tondovi sežeru :sweat_smile:

pribiňáky taky nedávám, čokoládu už vůbec ne, v jakékoliv podobě a tu bych ráda nedávala do tří let...bohužel babičky to vidí jinak....
Ale jak tu občas píšete, taky moc nestuduju etikety, co to obsahuje a moc neřeším, jestli tahle přesnídávka obsahuje cukr :sweat_smile:
bude to znít divně, ale kdybych měla nakupovat jen ve zdravé výživě, tak nemáme na nájem :sweat_smile:
Mrzí mě, že je to tam tak drahé, bych klidně nakupovala jen tam....

Jinak , mám kamarádku, co dává 4 letýmu klukovi pít colu a jeho 15 měsíčnímu bráškovi gumový bonbony asušenky atak....řiká, že když to ten mladší vidí u staršího, že to pak taky vyžaduje a že ona nemá na to mu vysvětlit, že on to nesmí, tak mu to radši dá

:sweat_smile:
tohle může být problém u více dětí, ale dá se to řešit třeba tím, že to nedá oběma :grinning: nebo že si to ten starší sní někde sám....nevím... :sweat_smile:
25. kvě 2009 ve 22:12  • Odpověz
autor
jdu dat fotky na rajce, tak snad vydrzite :wink:
25. kvě 2009 ve 22:14  • Odpověz
nevydržíme... dobrou :grinning: :dizzy_face:
25. kvě 2009 ve 22:37  • Odpověz
25. kvě 2009 ve 22:59  • Odpověz
autor
ty hezky barevné a ostré jsou od leni a ty ostatní moje :grinning: ...máme rozbitý foták, ale asi to bude i mnou :sweat_smile:
25. kvě 2009 ve 23:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.