• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
autor
Moni : jidelnicek mame vesmes stejny....jen ho obcas obmenuju, ze treba misto jogurtu rano (davam Holandii) dam treba chleba s lucinou nebo tak....a uz teda dost omezuju sklenicky, Tonik uz ji hodne casto s nama .
Ja sem treba dost lajdak na vareni jen pro Tondu. Dnes jsem to rikala Lene, my mame strasne maly mrazak a proste se mi tak nevejde nejaky jidlo navareny v pytlikach natoz ve sklenickach a varit kvuli dvema obedum se mi teda nechtelo...jako obcas jsem neco udelala, ale fakt byl Tonik do roka spis na sklenickach :sweat_smile:

Míšo : gratuluju k bytu ! Znï to skvele. ja ted taky dost resim nas novy byt - interier....ono to utece a za ¨chvili se budem stehovat a chtela bych mit alespon predstavu , jak ho zaridit...ale sama se na to necitim, bodl by nejaky bytovy architekt....jak to mame se schodama a s podkrovim, tak bych potrebovala nejake typy na nabytek a ruzny reseni uloznych prostoru....no uvidime...
25. kvě 2009 ve 23:18  • Odpověz
Ahoj holky,

Petru a Leni, skvělý fotky. :slight_smile: Kluci už jsou pěkní lumpíci, co? Je vidět, že jste si to hezky užili. :dizzy_face: A bydlení krásný. :slight_smile:
Jsem zvědavá, až se sejdou všichni kluci a Anička. :slight_smile: Jen bych teda řekla, že Jéňa bude vypadat starší než Mišák. Jéňa je větší a umí toho stejně. :slight_smile:
Už se na všechny moc těším. :slight_smile:

Míšo, gratuluju k bytu. :dizzy_face:

Hermi, to je drsný, jak se do tebe ty holky pustily. No někdy žasnu, co lidi dětem dávají...
My teda tu zdravou výživu taky trochu flákáme, ale jak píše Míša, jsme tak nějak v průměru.
Mišák mívá teď ráno kousek chleba s Lučinou, dopoledne ovoce, většinou jablko (míval ovocný přesnídávky, nepřislazovaný, ale teď je nějak nechce), k obědu maso-zeleninu (dřív jsem střídala domácí a skleničky. Teď jsem trochu nestíhala, tak měl skleničky a dneska mi domácí nechtěl, ale asi jak co. Jinak mi ty skleničky přijdou hodně chuťově výrazný, takže mu dávám půlku a k tomu nějakou přílohu nebo jáhelnou nebo rýžovou kaši.). Odpoledne má bílý jogurt (Activii). Když ho nechtěl samotný, tak jsem mu do něj přidávala banán. Ovocný by, myslím, moc neměli. Ale když není bílý, už mu dám i ovocný, ale až po tom roce. A k večeři má kaši - mléčno - ovocnou. A mezitím tak různě - kukuřičný křupky, rohlík (ten hlavně, když ho potřebuju zabavit v kočárku). Celozrnný rohlík by byl asi lepší, ale četla jsem, že může být nebezpečný kvůli semínkům, a taky většinou bývá tvrdší, tak nevím, jak by ho ukousal. A po roce už dávám Mišákovi ochutnat i od nás, někdy mu dám kousnout i sušenky, ale celkem výjimečně. A v posledním týdnu dostal teda i pár dětských sušenek (i když si nedělám iluze, že by byly "zdravý"). A k tomu kojení. Jinak dostává vodu, i když toho moc nevypije. Ale žádný sladký pití mu dávat nechci, to ho radši budu častěji kojit. A když třeba venku nekojím, tak vody vypije víc. Tak snad mu to stačí. :slight_smile:
Co se týče lepku, tak ten jsem četla, že se může od 7. měs. Já jsem se teda Dr. ptala až v 9. měs. a řekla mi, že ho už Mišák může. Trochu jsem ho začala dávat v 10. měs. (chleba, rohlík, kaše) a víc až po tom roce. Ale jinak jsem taky slyšela, že by se měl zavádět ještě při kojení.
No a skleničky a kaše,... to je taky kapitola sama pro sebe. Nechápu, že do toho cpou i věci, co by děti měly jíst třeba až po roce nebo i později. Např.jahody od 4. nebo 6. měs. (i když v těch přesnídávkách je stejně asi 90%jablek), žampiony od 8. měs., ryby od 8. měs., exotické ovoce od 6.měs,., koření od 8. měs., bílek od 8. měs., lepek od 4. měs., atd.

Moni, žloutek se může, myslím, od 7. měs, chvíli po mase. Bílek by se měl až po roce.
A my jsme taky začínali kaší (skoro současně se zeleninou). I když na spaní to stejně moc nepomohlo. :slight_smile:
26. kvě 2009 v 00:06  • Odpověz
My jsme dnes byli doma. Mišák zase vyváděl na zahradě. Zlil se u vaničky s vodou, pak se napatlal hlínou. Pak cákal v bazénku. No a pak do bazénku vlezl, tak jak byl - oblečenej a špinavej. :slight_smile: Tak, když pak usnul, měnila jsem vodu v bazénku. Dneska dal se spaním asi rekord. Odpoledne spal skoro 4 hodiny, i když se 2 probuzeníma. A večer se opět cachtal a patlal hlínou. Máme tady novou trávu, bazének, hračky,... a on stejně leze na dvůr, kde ho baví nádoby s vodou, květináče,...
No myslím, že na společný víkend budu brát hlavně tepláky. Jsem mu třeba koupila béžový lacláče. Ty jsou skoro nepoužitelný. I když prací prášky třeba dokážou divy. :grinning:

Musím jít spát, tak dobrou. :slight_smile:
26. kvě 2009 v 00:13  • Odpověz
autor
Hermi : tak mi to nedalo a diskuzi jsem docetla....sila...nemam slov...
pride mi, ze jste tam s Josefkou jediny, komu to trochu mysli...vase reakce maji hlavu a patu, kdezto nektere ty holky, to je jen kdakani slepic.....
presne jak psala Josefka : zajimavy kolik lidi zarputile bojuje o kus nezdraveho zvance...

ja mam treba s zivotospravou cely zivot problem, je pro me nesmirne tezky jist zdrave atak a verim, ze je to hodne o tom, jak nas nasi vychovali...a co nam davali.
takze z meho jidelnicku by ti bylo asi dost casto zle (ted se teda snazim, ale se sladkym je to silene tezke a moc to nejde), ale aspon priznam, ze jim nezdrave a ze si za tloustku a spatnou plet z velke casti muzu sama.
Kez by uvedomeni si chyb stacilo k tomu je nedelat, ale to je jina...
Mam slabou vuli a nezdrava jidla mi proste chutnaji....ale neodvazila bych se tvrdit, ze je jedno, kdyz je dam diteti, pac to stejne v puberte ochutna...to je takova kravina, ze by jeden padl....
ty holky, jsou napr. opravdu presvedcene, ze davat diteti pred rokem sladkosti je to spravne a to je fakt smutny...jednou jsem videla v albu nejake holky nekolikamesicni dite s pusou upatlanou od cokolady a v ruce fidorku :astonished:

me hrozne stve, ze kdyz uz nekdo ji jako prase, ze ostatnim cpe, ze kdyz tak nejedi, ze jsou chudaci a svoje deti tyraji a ochuzuji a vyrazuji je tim z kolektivu atak....
at si klidne svoje deti cpou sladkostma a hamburgrama, ale at netvrdi, ze kdo to neji, je chudak...

tohle mi vadi na pribuznych, myslim, ze jsme se o tom i bavili. Ze oni moc nerespektuji moje prani, aby Tonik nejedl cokoladu apod.... kdybyste videli kolik ji dostal k velikonocum :astonished:
sem to musela sezrat ja :grinning: , jsem zla matka, co diteti krade cokoladu, bu bu bu
jako st. segra se snazila synovci nedavat sladkosti a ta si teda vyslechla...jakej je Ondra chudak, ze karolinka (jeho sestrenice) dostane k Mikulasi dobrutky a on chudacek tyranej jen mandarinky a banany (to byl malej a jeste z toho nemel rozum)

ja treba taky nejsem tak striktni jako ty, nemam to tak zazite atak, ale nechci, aby Tonik jedl jako jsem jako dite jedla ja...a pokusim se pro to udelat maximum, byt si taky jiste vylsechnu jaka jsem neprejici matka a ze to prehanim apod....
a urcite mu to budou cpat tajne, aby maminka nevidela a "nerikej to mamince", coz NESNASIM!
a jestli mi bude nekdo dite ucit , aby mi ve trech letech lhalo nebo :angry: neco tajilo, tak tam proste nebude bez meho dozoru jezdit, v tomhle jsem drsna.
26. kvě 2009 v 00:20  • Odpověz
autor
Stani : taky jsme zacli s kasi a zeleninou skoro soucasne....

to je super, jak si Misak uziva zahradu...
taky beru na vikend zasobu teplacku :sunglasses:

snad vam holky nebude vadit mi Tondu trochu pohlidat, az budu varit (nebude to nic sloziteho)...precijen uz chodi, tak uz s nim neni ten vegac, co byl s lezackem....ale aspon mam pohyb, potrebuju ho vic nez nutne.

hermi : omlouvam se za roman, ale ta diskuze mi docela hnula zluci.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. kvě 2009 v 00:26  • Odpověz
autor
jinak kluci na sebe dneska reagovali pekne...i kdyz obcas byli momenty, kdy se Honzik Tondy bal nebo mu vadilo, kdyz Tonda zapistel nebo tak...a obcas se kluci vzajemne rozbreceli.
Tonik napr. Jendu pichnul do ocicka a pak mu udelal mirne agresivni "malá" , jenik zacal brecet, ja jsem chytla Tondu za rucicku, on se lekl a Jenika prerval...ale jinak fakt v pohode.

Vetsina dne byla o tom, ze Tonda hral Jednovi divadlo :grinning: , jak dnes rekla Lena "je to komediant" :sunglasses:
26. kvě 2009 v 00:30  • Odpověz
Krásné ráno :slight_smile:
Petru, fotky nádhernéééé! Kluci si to pořádně užili, jsem se u některých fotek fakt bavila :grinning: :grinning: už se těším, až je uvidím naživo, to bude Dany koukat! :sweat_smile:
Já jsem pro, když se hlásíš o vaření, mluvím za sebe, ale já moc dobrá kuchařka nejsem, ráda pomůžu, ale sama bych neuvařila, to přiznávám a Toníčka určitě pohlídáme a rádi!
Taky bych byla pro, aby si každý přivezl v pátek nějakou véču, zavolám paní v kolik můžeme dorazit a napiště mi prosím dotazy, které máte, abych se na to vše zeptala

Holky, myslíte, že dítě nemůže Activii, Hollandaii jogurt ovocnou? Já mu je dávám ... jako třeba borůvkový, meruňkový, švestkový, ..... ? Dr. mi říkala, že buď koupit ovocný nebo bílý a dát do něho ovoce ...
A rohlík dávám taky asi měsíc, Dany ho miluje a když jde na něj vzteklina v kočárku :sunglasses: , tak s rohlíkem je jistota, že se zklidní a bude kousat, žužlat a koukat okolo ...

Leni, máte nádherné bydlení! Krásné místo ... :slight_smile: A je super, že máte i předzahrádku, že může být Jeník i venku před barákem ...
Já až co mám Danyho, tak toužím po baráčku ... vždycky jsem si říkala, že byt pohoda, na co barák, zahradu a teď když vidím Danyho, jaká by to byla pohoda ho mít na zahrádce, kde by si mohl hrát ... já když vidím u nás ty paneláky, tam jedno-dvě pískoviště, desítky dětí, maminky naskládané na lavičkách ... :confused:
Jelikož máme docela hlučné sousedy, tak Martin je už docela nervák z toho hluku, v té naší bytovce je slyšet úplně všechno, jsme v 1.patře, takže slyšíme v ložnici, kde spí Dany otevítání, zavírání venkovních dveří, když jde někdo do schránky, do sklepa ... sousedi řvou na kámoše z balkónu na chodník :stuck_out_tongue_closed_eyes: no někdy to leze fakt už na budku, jenomže potřebujeme vyhrát, abychom se mohli odstěhovat ... :slight_smile:

Stáni, závidím fakt tu zahrádku! :wink: Mišák musí být nadšený!
26. kvě 2009 v 08:41  • Odpověz
Moni, rozdíl mezi ovocným jogurtem a jogurtem, do kterého přidáš ovoce, vidím v tom, že tam nepřidáš cukr (takže si na něj dítě tak brzo nezvyká). Jinak Hollandia prý má marmelády do jogurtů kvalitní (psala to právě Josefka, studovala technologii mléka, či co, a v Hollandii dělá nějaká její spolužačka), o Danone bych trochu pochybovala.

To mě jen tak praštilo do očí, zbytek dočtu odpoledne (jsem zvědavá hlavně na román od Petru :wink: ).
26. kvě 2009 v 10:13  • Odpověz
Ahoj holk, tak koukám, že se tu rozjela jídelní poradna :slight_smile:

hermni, souhlas s tím, že Kinder v 9 měsících ani náhodou, ale jinak mi pan Fořt v lecčems připadá trochu přitaženej za vlasy...četla jsem kusy a vzdala to. To bych byla matka macecha, kdž nekojím, dítě chudák...na to jsem neměla...

taky to nehrotím, ale snažím se vařit, když ta naše bublina nic nechce...jedině skleničku zeleninové rizoto...tak do něj dám tu brambor, tu upečený křídlo bez ničeho (myslím nesolený, nekořeněný), tu maso z Německa(hipp dělá masový pyré, docela to chutná a voní).Jedině brokolici nebo květák...občas s bramborem, ale nijak valně. Takovej hrášek nebo kukuřici ani náhodou...jsou v tom kousky dýně ble...co nadělám. Krůtí maso taky nejí. , Ovoce čerstý jedině do jogurtu (dávám Activii nesladkou), jinak ze skleničky, křupinky rejžový nebo kukuřičný, rohlík jen ždibíček a minimálně...večer kaši - nejradši rejžřovou. Zkoušela jsem pohankový vločky, jáhly...to mi prostě nejí..ani v přesnídívce, kterou miluje...takže tak.

Honza dneska odchází k rodičůna další kolo učení..10.6. dělá tu státnici...mmch, test napsal na 1- a esej na 1. Šprt.

JO...a mám blbou zprávu, jsme docela na dně s financema, takže nevím, jestli pojedu...ale fakt je to jen penězma. Nechci si nikde půjčovat, nějak to zkusím ušušnit, ale dopředu varuji, že to nemusí klapnout :frowning2: :frowning2: :frowning2:
26. kvě 2009 v 10:42  • Odpověz
26. kvě 2009 ve 12:21  • Odpověz
Petru, myslím, že po roce už jsou rohlíky OK, ale určitě bych to s nimi nepřeháněla (a to ani u dospělých). Pokud vím, celozrnné by se neměly dávat tuším do 2 let, dětská střeva si neví rady ani s přemírou vlákniny. Taky bych si nemohla dovolit nakupovat jen ve zdravé výživě, ale naštěstí nějaké ovoce a zeleninu máme svoje a až budou děti, chci toho pěstovat ještě víc (přestože mě to nebaví). I pro nás kupuji bio jen suché suroviny, kde pytlík vydrží nadlouho (luštěnny, quionu apod.).
Fotky s klukama jsou skvělé! Hrozně se mi líbí Toník s brýlema - "to koukáš, jak mi to sekne, co ?", má tam úžasný výraz :grinning: a na "a už začíná postelové čoro moro" vypadá jako rodilý brankář :grinning: Nojo, já jsem stará Tondova fanynka :grinning:
Myslím si, že z naší generace jsme nebyli v dětství moc zdravě živeni nikdo - mám ten dojem, že se dětem vůbec nedávaly jogurty (neřku-li bílé), ale jen termixy, pribiňáky apod. Já sama jsem se naučila jíst jogurty až někdy ve 12 letech! To kdyby slyšely ty holky :grinning: Taky se říkalo, že od roku už děti můžou vše, pokud vím, dneska je to taky jinak (i když té holce s Kinder řekla doktorka, že může malé dávat vše už v těch 10 měsících, nechápu :confounded:). Souhlasím s Tvým "románovým" příspěvkem :slight_smile: Taky mě štve postoj "chudáčku, maminka ti nic nedopřeje" (i když tomu dítě patřičně nerozumí, vnímá to) a dávání něčeho dítěti za zády matky a dokonce ho učit lhát! U nás se to naštěstí konat nebude, moje strana je s tím srozuměna a respektuje to (vím, jak to bylo u synovce, takže nemám nejmenší obavu) a z manželovy strany nemá kdo hlídat.
Škoda, že nemůžu na sraz, hlídala bych Toníka mileráda!

Neříkám, aby každý byl taková macecha jako budu já :grinning:, ale když už jim někdo řekne, že sladká tyčinka není pro jejich 9měsíční dítě vhodná, ať mlčí a neosočují ho z kdovíčeho!

Leni, máte nádherné bydlení :dizzy_face:

Moni, začínáte o baráčku uvažovat reálně nebo je to spíš ve stadiu snů?

Medi, na videa se těším, teď v práci si je pustit nemůžu :grinning:

Achjo, teď za mnou byla maminka, že synovec je v nemocnici - v sobotu onemocněl a včera mu vystoupaly horečky až nad 40 °C :frowning2: Doufám, že bude co nejdřív OK.
26. kvě 2009 ve 13:42  • Odpověz
autor
hermi : no me prave prislo divny davat celozrnny, tak nejak mi prislo, ze neni pro deti :sweat_smile:
ja se treba bile pecivo naucila nejist (kez by to tak slo i s jinymi oblibenymi nezdravymi jidli), ale Tonik ma rohlik fakt rad.
S jogurty v minulosti mas pravdu. Pamatuju si jen ty hnusne ve sklenicce, kde byla na dne marmelada ) i kdyz znam lidi co na ne vzpominaji jako na namku), tak jsem zacla jist jogurty az nekdy po revoluci...a to jen vyjimecne...az ted jim skoro denne activii lehkou fit.
Tondovi davam jen Holandii a taky uz jsem zacla davat i ovocnou holandii, i kdyz mi dr. rikala, ze ovocne jogurty jsou zbytecne, ze je lepsi dat ovoce do bileho. Moje dr. je na vyzivu docela prisna, tak jsem rada. Ona je vubec takova prirodne zamerena....hodne propaguje kojeni, zdravou vyzivu, ma nejakou specializaci na alergie a kdyz je decko nemocny, casto se snazi resit to nejdriv nejak prirodne nez hned cpat leky....segra k ni chodila s neteri a rikala, ze ji kolikrat rikala : ona si to proste musi odestat (kasel, rymu), at ma nejakou imunitu, nez ji hned davat kapky nebo dokonce antibiotika.
Ja se s jejimi nazory ztotoznuju, tak jsem fakt rada, ze je Tondova doktorka. Je to zaroven moje a Frantiskova detska doktorka...Je sranda, jak je porad stejna....rekla bych, ze i hezci.
26. kvě 2009 v 18:52  • Odpověz
autor
Medi : to by byla skoda, kdybys nejela :frowning2:
ja bych ti rada pujcila, ale pises, ze si pujcovat nechces, tak to je skoda.

Dnes jsme byli se Stanou bruslit a v ZOO a rikaly jsme si, ze bychom treba s tebou jeli na stridacku, jedna tam a druha zpet, aby nasi chlapi nemuseli takovou dalku 2x (4x)
Benzin bychom ti treba zaplatili, nejen prispeli, vid Stano ?

Hermi : snad synovci neni nic vazneho. At je brzo fit a dekuji za projeveni sympatii k Tonickovi...fanynky mame radi :grinning:
26. kvě 2009 v 18:55  • Odpověz
autor
Medi : a gratuluju Honzovi k jednickam , je to sikula..
moje starsi segra ve svych 33 letech dneska maturovala a ma same jednicky :slight_smile:

hermi : me tak mrzi , ze nejedes, ale co nadelame...budu muset zase do Roznova, snad nas Anka zase nekdy pozve....uz je ve 30 tt, tak se modlim, aby to dobre dopadlo. Psala, ze se maji fajn.
26. kvě 2009 v 18:59  • Odpověz
autor
jinak vcera vecer nas Tonik pobavil, treba vam to nebude pripadat vtipny, ale nam jo :grinning:

Frantisek sel dat Tondu spat, nejak jsme zavedli, ani nevime jak, ze ho dava do postylky on....mame takovy ritual, nakojim, dam ho Frantiskovi, aby se u nej s dudlikem trochu zklidnil po celodennim hrani. Pak rekneme ze jde spinkat, on ukaze znak na spinkani a ja ho ve Frantiskovy naruci vopusinkuju a pak si hrozne moc mavame (Tonik to miluje) a Franc ho odnese do postylky a Tonda hned spi. No ale k te vtipne story, vcera ho pry polozil, nasadil dudlik a venku v tu chvili zastekal pes. Tonda si (skoro spici - byl utahanej) vyndal dudlik udelal po jeho "haf haf" , nasadil zpatky dudlik a zalomil....

:slight_smile:

byl uplne mrtvej a proste jeste musel "rict" , ze je venku pes.... :grinning:
26. kvě 2009 v 19:07  • Odpověz
Medi, pojed!!!!!!! to by byla taková škoda, kdybys tam nebyla! :frowning2:

Petru, ty tvoje komentáře u fotek :grinning: jsem se tu hrozně nasmála! Toníček je fakt dobrej :slight_smile: už je to takovej supr klučík a je to komik, jak chce dělat srandu a dělá šaška, to je skvělý. A jak dělal znak pejska před spaním, to je dobrý!!:slight_smile:

Filípkovi vše nej k jeho prvnímu dnešnímu svátku!!!!!
26. kvě 2009 ve 22:45  • Odpověz
autor
Leni : diky, ale pride mi, ze uz prestava byt ten hodny klidny chlapecek :grinning: ...jako sasek a komediant je uz dlouho,to je v pohode, ale dnes se mi treba prvne vztekal v kocarku...Stana potvrdi...pac asi chtel chodit a ja zrovna balila veci a nemohla jsem ho nechat chodit samotneho, protoze tam byli vsude schody. No to je jedno, proste byl dneska protivnej. Takovej byva jen doma, venku mezi lidma je fakt vetsinou zlatej, ale v posledni dobe dela vyjimky a je obcas protivnej i nekde na navsteve nebo venku.

u vas byl taky docela rozjetej a uknouranej vic nez jindy....snad je to jen tim ockovanim nebo zuby....ale nechci se na to porad vymlouvat, treba uz proste konecne zacal zlobit :grinning:

Honzik a Misak jsou ted proti nemu uplne uzasne hodny hosicci a posledni dobou vsechny deti kolem me jsou takovy hodny, klidny, tichy proti Tondovi... :grinning:
ale aspon je sranda , co se tyce toho blbnuti....to pisteni, knourani a hazeni jidla na zem po tom, co otravoval ze ho chce moc legracni neni :grinning:
26. kvě 2009 ve 23:09  • Odpověz
Petru, no on se Honzik tady moc neprojevoval, když jste tu byli, normálně je o hodně živější, takhle když je mezi dětma tak spíš pozoruje než aby se nějak zapojoval, teda aspon zatím. a taky Toníček je o 4 měsíce starší, tak se to nedá úplně porovnat. Ale Honzík třeba skoro vůbec nedělá srandu, takže já to neznám, asi to ještě neumí, jen někdy, když se honíme nebo tak, ale jinak že by sám něco vymýšlel to vůbec.

Moni, ta zahrádka je super, to máš pravdu, když je hezky, tak jsme tam skoro pořád, no teda jak ted byli ty vedra, tak jsme naopak byli rádi, že jsme vevnitř, protože zahrádka je na jihozápad, takže pařák celý den. Ale ještě chceme pořídit bazének, to bude taky zábava. No je to fajn, obzvlást když jsme hodně doma a nikam moc netrajdáme.

Ještě k tomu jídlu, Hermi, jaký máš názor na skleničkové a domácí jídlo pro děti? je lepší dávat skleničky nebo vařit, ale ne vše z bio nebo domácí zeleniny? já třeba vařím hodně z mražené zeleniny, někde jsem vyčetla, že je to o hodně lepší než obyč kupovaná v supermarketu, nebo kupuju bio mrkev, brambory máme domácí od našich, ted budu mít špenát, maso - bio hovězí, kuře sedlácké, takže není bio, ale ted už budeme mít nějaká domácí kuřata a domácího králíka. mě to vaření baví a taky to Honzíkovi víc chutná.

holky u nás zase noci naprd :stuck_out_tongue_closed_eyes: dneska byl vzhůru 6x a vstával v 5.30, já už fakt nevím, co mu je, jestli ho ty zuby pořád tak trápí....
27. kvě 2009 v 09:35  • Odpověz
jo a ještě mě napadlo, jestli na té chalupě bude povlečení nebo si musíme vézt vlastní, Moni prosím, zeptej se pak paní a možná by nám mohla doporučit nějakou tu restauraci.díky!
27. kvě 2009 ve 14:53  • Odpověz
holky pokud vás napadá něco, co je potřeba zjistit ohledně té chalupy, tak pište ... o víkendu paní zavolám
1. doba příjezdu
2. povlečení
...... a dál?
27. kvě 2009 v 15:51  • Odpověz
tady jsem tu chalupu našla ještě: http://www.kriz.webzdarma.cz/index.php?show=foto#
Pokojíky vypadají fakt docela malé, tak snad se tam s postýlkama naskládáme ...

Petru, ty máš zkušenost už s nějakým srazíkem, jak děti třeba snášeli vzájemné buzení a tak? Jelikož se každé dítě budí jinak, usíná jinak a tak ... ?
A všechny vaše děti jsou zvyklé spát v cestovní postýlce? Já doufám, že mi tam Dany v ní usne, na dovče s námi spal v té posteli, ale myslím že to bylo hlavně díky tomu, že ta cestovní postýlka péruje, je měkká a já když ho do ní vždy dala, tak dělal mosty a péroval na nohách, takže v ní prostě neusnul ... zeptám se i kolik je tam normálních, dřevěných postýlek ...

A hospodu jsem zatím našla tu jednu, dávala jsem sem odkaz včera, nevím, zda jste se některá dívala ... já tam v té hospůdce jednou byla na běžkách, vařili tam dobře, ale už je to taky nějaký rok zpět ... ale zeptám se na další restaurace
27. kvě 2009 v 16:00  • Odpověz
Ahoj holky,

Moni, mě napadly dotazy, jestli je tam jídelní židlička (i když my ji zas až tak nepotřebujeme) a jestli je tam pitná voda. Díky. :slight_smile:
Na restauraci jsem se dívala, už jsem ji před nějakou dobou taky našla. Vypadá pěkně, Ale ukazuje se mi jen úvodní stránka, nic bližšího. Je to penzion, tak se tam snad vejdeme, jen nevím, jestli nebude potřeba rezervace, když je nás víc (+kočárky).

My jsme dneska byli na plavču. Mišák už byl celkem v pohodě. Většinu času cákal, jen se mu někdy nelíbilo potápění.
Dneska mají přijít Petrovi rodiče, tak musím ještě zneškodnit ten čurbes, co tu Mišák vyvedl. No ale s ním to nejde, protože hned krámuje něco jinýho. A je to nespavec. Šel spát asi ve 22h, vstával v 6:15. Ráno byl pěkně protivnej. Pak mi usnul po plavání při kojení. Když jsem ho donesla do auta (byla jsem tam s kamarádkou), tak se probudil (spal asi 20min) a od tý doby nespí. Chvíli je v pohodě a sám si hraje, chvílema se vzteká a visí na mně... Ale obávám se, že až přijdou, že už bude unavenej a bude se vztekat (i když někdy je při únavě zlatej :slight_smile: )...Nebo usne a jejich návštěvu prospí. :slight_smile: No já bych šla spát hned... :slight_smile:

Včera vstával v 5:40. Leni, myslím, že o víkendu tam budeme ráno strašit spolu. :slight_smile: Pokud ho teda venkovský vzduch neuspí. :slight_smile:
Včera jsme byli s Petru v ZOO a na bruslích a bylo to moc fajn, ale hodně lidí. :slight_smile: A spálila jsem si záda. Petru, Mišák taky není pořád tak klidnej a vztekat se umí pořádně. :slight_smile:

Zatím papa. :slight_smile:
Papa. St. :slight_smile:
27. kvě 2009 v 16:49  • Odpověz
Moni, já si myslím, že by to s tím buzením nemuselo být tak strašný, teda aspon doufám, je tam 6 pokojů, máme 6 dětí, tak můžeme být každá v jednom pokoji, Alča s Aničkou souhlasily, že budou se mnou a s Honzíkem, takže by to mělo být relativně v pohodě.

Stáni, no já tam budu strašit ráno na 100%, takže budu jedině ráda, když budeš se mnou :slight_smile:

My máme zítra plavčo, tak jsem zvědavá :unamused: dneska mi řval celou dobu, co jsme byli nakupovat na Andělu, že jsem s ním pak musela jít pěšky až domů, jak vyváděl, tak jestli bude mít zítra podobnou náladičku, tak se těším :wink:
27. kvě 2009 v 17:30  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Petru, to je fajn, že máte takovou doktorku. V dětství jsem měla podobnou - když jsem byla nemocná, doporučovala "babské léky" a ať přijdem za pár dní, pokud se to nezlepší. Zlepšilo se to vždycky, takže výsledek je ten, že jsem antibiotika měla naposled před 17 lety (na tom má ale záskuhu i moje imunita). Gratuluji Tvé ségře, je šikovná! Anku jsem viděla nedávno, taky doufám, že to tentokrát bude OK! Máte roztomilý večerní rituál a ta situace se psem je úžasná :grinning:

Medi, doufám, že se Ti povede jet na sraz, nerada bych, abys byla taky odpadlík :frowning2:

Leni, to, jak to děláš jídlem pro Jeníčka, mi připadá OK. Taky jsem o mražené zelenině četla, že je lepší než čerstvá (mimo sezonu - ta sezonní bude srovnatelná, řekla bych), ale taky prý může být některá přibarvovaná. Ale pokud koupíš kvalitní, asi není co řešit. SKleničky bych brala spíš jako nouzovku nebo zpestření, pokud vím, bývají tam často věci, které ještě děti nemůžou.
27. kvě 2009 v 18:20  • Odpověz
autor
Moni : ja byla na srazu breznacek, kdyz detem bylo pul roku, bylo nas 11 matek s 11 detma a bylo to v pohode...jako vzajemne se budili, ale nebylo to nic tragickyho...
Lena to pocitala a ted bychom meli mit snad vsechny svuj pokoj, ne ? A lena ze bude s Alcou a Anickou...
takze to by se deti podle me vzajemne nebudili.

Tonik v cestovni postylce nespi moc casto, ale nema s tim problem, usne kdekoliv a v noci se nebudi. Nanejvys jednou.
Kdyz byl malej, tak jsme ani postylku nevozili a spal v korbe kocarku, meli jsem prostorny jak kolibku.
Spani mimo domov mu vubec nevadi, tak snad to tak bude i v Krizankach.
27. kvě 2009 ve 20:20  • Odpověz
autor
Moni, urcite by bylo fajn, kdybys pokoj s normalni postylkou mela ty, pokud ti Dany v cestovni neusne...to je jasny... :wink:
27. kvě 2009 ve 20:21  • Odpověz
autor
ted koukam, ze to sem Lena psala s temi pokoji :grinning:

ja vzdycky reaguju postupne a pak jsem mimo...
27. kvě 2009 ve 20:27  • Odpověz
Petru, já cestovní postýlku beru, budu ho teď v týdnu do ní dávat chrupat, ono to tak strašný nebude :sweat_smile: Dřevěná je pro tebe, aby jsi nemusela vozit! :wink:
No už se na vás těším ... Medi, doufám, že dorazíš taky :slight_smile: moc ráda bych vás viděla holky! :slight_smile:

Petru co foto s Mišákem, není? :sweat_smile: To je fajn, že jste vyrazily holky do ZOO a na brusle! :wink:
27. kvě 2009 ve 20:36  • Odpověz
Jenda je v cestovní postýlce taky v pohodě, někdy mi přijde, že tam spí líp než doma :slight_smile: taky máme hodně měkkou, myslela jsem si, že mu to bude vadit, ale je s tím v pohodě.

holky, asi zítra zavolám doktorce, Jenda mi skoro každý den zvrací, neumí moc kousat a jakmile se mu tam něco vzpříčí v krku, tak blinká, nebo si strčí něco do pusy, třeba kousek papírovýho kapesníku, dneska to byl kousek listu na zahradě a je to, prostě blinká. neumí to vyplivnout. přijde mi to divný, tak radši zavolám doktorce. on neumí moc jíst kousky, třeba banán ten sní, ale jakmile je to něco lepivějšího, jako rohlík, tak ho to natahuje.
27. kvě 2009 ve 21:14  • Odpověz
autor
Moni : ja fotila jen Tondu v brouzdalisti a pak na pisku, starym fotakem, abych nemusela brat velkou zrcadlovku a fotky jsou blby....rozmazany....takze jsem je ani nikam nedavala, pridam nektere pak na rajce, ale Misaka mam tentokrat jen jednu fotku....jak jsme se videli po druhy v kratky dobe, tak uz jsem tolik nefotila...

ja jedu nakonec s Frantiskem, takze postylku muzu vzit v pohode, beru i Ikea zidlicku a Lene postylku... :wink:
27. kvě 2009 ve 21:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.