• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
autor
leni : jasne, zajdi, at mas klid....je to neprijemny, kdyz mimco takhle blinka... :frowning2:
27. kvě 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ahoj holky, nestíhám, překládám a je to hnusný ( jak říkají Honzíkovi studenti zahoustlá zapářka ...) no samej odbornej výraz ( překládám směrnice pro jeden velkej krám s nábytkem...a nerozumím tomu)

jinak jsme byly dneska na plavču a byly jsme třikrát pod vodou a moc se nám to líbí :slight_smile: A máme za sebou konečně první prevenar.

jsem tu sama, dneska zase skoro dvě hodiny řevu,t ak uvidíme...no, snad bude chrnět, prdelka.

Já cestovní postýlku mám, ale nevím, jak na ni bude reagovat, nespala v ní...

zatím pa.
:slight_smile:
27. kvě 2009 ve 22:49  • Odpověz
autor
Medi : brrrr ten preklad zni hrozive...ses dobra, ze se do toho poustis...

je super, ze se Andulce plavani libi... :dizzy_face:
27. kvě 2009 ve 23:18  • Odpověz
holky, to mi chcete říct, že pojedu sama? No to pojedu celej den... (teda pokud pojedu) Je to doufám příští víkend, že jo...

Dnesks jsem k ní vstávala asi tak 10x v noci...jednou jsem málem upadla, když jsem usínala vedle ní, sedíc na posteli...prima :frowning2: Cca v pět jsem si ji dala k sobě a usnula hned...A v půl sedmý zase jako rybička...a já jako leklá rybička.

Petru, ten překlad je teda hustoles, to ti povím... :unamused: Jsem nakonec tý známý poslala slovíčka, kterejm nerozumím, aby mi to dala do kupy. A prej to mám klidně označit v textu, že si to předělá. Je zlatá.. :slight_smile:
28. kvě 2009 v 10:49  • Odpověz
Ahojky,

Leni, tak co ti řekla Dr.? Snad to nic nebude. Věřím, že je to nepříjemný.

Moni, jak jsi sem dávala video Danečka, tak jsem si pak 3 dny zpívala "krokodýlka". :grinning:

Medi, s tím překladem tě teda obdivuju, tak hodně sil. :dizzy_face:
Já se ještě musím domluvit s Petrem, jak pojedeme nebo nepojedeme. Ale jinak jestli by ti to nevadilo, jela bych popř. s tebou tam já s Mišákem a zpět Petru s Toníčkem. Jen teda nevím, jak to udělat s věcma, abys nemusela zajíždět až sem k nám.
Jo a je to příští víkend. :slight_smile:

U nás to ráno vypadalo na vstávání v 5:20, ale naštěstí Mišák ještě usnul a spal do 7:15. A od 12 spí, takže za chvíli asi bude vstávat. :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 13:15  • Odpověz
A ještě k postýlce. My cestovní postýlku brát nebudeme. Máme jí, ale Mišák spí s náma. Tak bych vás chtěla poprosit, až se budou rozdělovat pokoje, jestli bysme mohli mít nějaký v přízemí, blízko místnosti, kde budeme večer. Ideálně s velkou postelí u zdi, ale to se uvidí, jak to tam bude... On teda Mišák umí z postele slézt a v noci nejdřív brečí než začne někam lézt, ale přecijen to bude jiný prostředí, tak abych k němu popř. neměla daleko a on nezačal někam cestovat než k němu doběhnu. Móóóc děkuju. :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 13:20  • Odpověz
Jo a Míšo, Filipkovi dodatečně všechno nejlepší k svátku. :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 13:22  • Odpověz
holky, k tim pokojům, my budeme zase potřebovat největší pokoj, je nás nejvíc - já, Honzík, Anička a Alča :slight_smile:

my jsme dneska byli na plavču, no a opět řev, ale chvílema byl i zticha a honil barevný míčky :slight_smile:, a ve vířivce zase blbnul a smál se a před plaváním obešel po 4 celý ten velký bazén a chtěl se honit a cákal na kraji bazénu jak šílenec :slight_smile: kdyby bylo plavání ve vířivce, tak tam s nim chodim každý den :slight_smile: a asi budeme zase chodit o září, ono to půjde a je to fajn, je tam mezi dětma a má nějakou svojí činnost, kterou dělá pravidelně, myslím, že si zvykne.

Dr. jsem volala, ale nikdo už tam není, byla tam jen dopoledne.

Zítra jdeme na svatbu, je to v Průhonicích na zámku, venku a večerní oslava je taky venku, no má být 11 stupnu a pršet, je mi kamarádky upřímně líto! no ale snad jim aspon na ten obřad pršet nebude, to by byla fakt smůla!! na tu večerní oslavu pak už nejdeme, nemá kdo hlídat Jendu a jet na na chvilku s Jendou se nám nevyplatí, je to až u Říčan.

Dneska se Jenda naučil slejzat z postele, nahoru to ještě neumí, tak vždycky slezl a chtěl abych ho pořád dávala zpátky, to má zase zábavu. a volala jsem opraváře na myčku, rozbil nám ty dvířka, jak se tam dává tableta. a taky mi pořád přepíná pračku, teploty, takže ho od ní pořád tahám a on se vzteká :slight_smile: Dneska jsem mu objednala ty golfky, tak se už těším!!!!!!!

Míšo a už jste byli na té neurologii? a jak se máte??
28. kvě 2009 v 15:24  • Odpověz
ahoj holky! já trochu nestíhám, furt jsem někde v trapu - ale dneska jsme byli na té neurologii - no, jsem z toho trochu rozpačitá - přístup doktorky ale super
vyšetřovala ho snad hodinu, dlělaal tam s ním brutál "cviky" a on se tomu tlemil :grinning: no a výsledek: tu pravou stranu má opožděnou, naopak v něčem je hodně napřed, odpovídá půlročnímu dítěti - takže je tzv. disharmonický - a bylo by třeba to srovnat - tedy vojtovkou, že si myslí, že je ten typ, kterému by to hned zabralo a rychle by to srovnal a že dle jeho reakcí je to pohodář a že by mu ta vojtovka ani neměla vadit - a kdyby jo, tak mi řekla, ať to necvičíme - ať to prostě zkusíme a kdyby u toho brečel hodně, tak se na to vykašlem - hodně se i zajímala o tu thaj masáž, tak jsem měla radost, že to bere i z jiného pohledu a nechá se třeba i přiučit...

nicméně co mě trochu rozladilo je, že ještě chce další UTZ hlavy, furt se ptala na ten kefalhematom, co měl na hlavě a jestli by náhodou to nemohlo nějak souviset (jeslti třeba není zvětšená mozk. komora a tak.... naštěstí nemá ještě uzavřenou fontanelu, tak stačí UTZ a nemusí se na CT...) a taky chce ještě biochemický screening.... tak na jednu stranu vlastně jakože v pohodě, jen ta disharmonie ale na druhou stranu taková vyšetření... ale asi prostě potřebuje mít jistotu, že tam není žádná funkční porucha....

tak i přesto, že jsem tu vojtovku nechtěla, tak se pár cviků naučíme a uvidim, jak bude reagovat.... říkala, že tak, jak ho vidí, tak když se mu tohle srovná, tak bude v 8měsících chodit :grinning:

no a jinak noci opět tragédie největší.... to už je fakt zase bez komentáře... teď to zase vypadá, že se budí hlady.... a dudlem, bo se naučil rozebírat můj pracně vytvořený systém zadržování dudla...

no a my budeme teď mít celkem honičku ohledně bytu, protože v létě už nám budou dělat vnitřky - obklady a tak, takže musíme si do té doby všechno vybrat - kuchyň, podlahy, obklady apod.... jako nemám šanci, chtěla bych proto využít nějakého byt. designéra...nevíte o někom?
28. kvě 2009 v 18:14  • Odpověz
Miso, to je dobre, ze jste s Filipkem na tu neurologii sli. Kdyz by ta vojtovka zabrala, tak by to bylo super, presne podle tvych popisu mi taky prijde Filipek jako pohodář, že když to nebudou nějak extra šílený cvicky, tak by mu to vadit nemuselo. No jsem na vás zvědavá. A budete teda pořád chodit i na tu thajskou masáž, když mu to tak pomáhá?

my jsme dneska byli na té svatbě, no holky, řeknu vám, já mít takové počasí ve svatební den, tak mě asi klepne!! chudinka nevěsta tahla tu vlečku, která byla špinavá a mokrá, na nádvoří měli postavený takový stan, a zrovna při obřadu začalo šíleně pršet a byla teda fakt kosa, svědkyně měla na sobě jen takové tenké šatky a celou dobu se hrozně klepala zimou, chuděra!!

Míšo, bytového designéra žádného neznám...

holky, dneska jsem koupila kafe, čaj (černý Lipton, ovocný) a cukr na sraz, tak to už nikdo jiný vozit nemusí.
29. kvě 2009 v 19:37  • Odpověz
autor
Leni : chudak tvoje kamoska....Taky by me to hrozne mrzelo, mit takove pocasi...zvlast, kdyz nedavno byli vedra.... :frowning2:

Míšo : chapu, ze jsi v rozpacich z tech vysetreni, zni to hrozive, ale jak pises, dr. musi mit jistotu, ze je vse OK.
Je fajn, ze jste tam byli.

Moni : asi to tu uz zaznelo, ale co tobe dr. rika na to, ze Danecek zatim skoro nic nedela ?
jestli treba taky nema nejaky problem, ktery by zpravila Vojtovka.
ja teda nevim, jake jsou vekove hranice pro urcite dovednosti.
29. kvě 2009 ve 20:59  • Odpověz
AHoj holky,
Leni, to je mi teda tvé kámošky fakt líto ... dneska bylo strašně ... taky by mě to moc mrzelo mít takové počasí na svatební den ... :unamused:

Míšo, já bych byla taky vykulená z těch vyšetření ... ale jak píšou holky, dr. chce mít jistotu. Já když to čtu, tak se na to vše musím zeptat v pondělí doktorky, Dany jde na 10.měsíční kontrolu ...
Jsem zvědavá, co mi řekne, i když minule (to mu bylo 8 měsíců) jsem jí to říkala, že skoro nic nedělá a oni mi říkala, že je dle motoriky v pořádku a že se uvidí v těch 10 měsících, zda udělá nějaký pokrok, jinak by nás poslala na rehabilitaci ...
od té doby teda začal válet sudy, plazit se, minulý týden se konečně postavil na kolínka a péruje, i když od té doby to dělá málo, i když to umí ... já to nechápu :confused: dr. říkala že jí spíš přijde pohodový a hodně na sebe takový opatrný ... ale v pondělí dám vědět
Já když to čtu, kde jsi všude s Filípkem byla a tak ... tak bych snad i ráda na tu rehabku šla nebo aby mi někdo teda řekl, že je to fakt v pořádku ...
Doktorka mi říkala, aŤ mu dám, že každé dítě je jiné ... tak snad jo
včera začal sám slézat z gauče, mrkněte: http://www.youtube.com/watch?v=m5M_5Z35iLA
on chce být strašně na nohách, i když ho teď nestavím, když takhle sleze, tak zůstane stát a je strašně šťastný, že stojí ... :sweat_smile:
29. kvě 2009 ve 22:20  • Odpověz
autor
Moni : video je moc hezky....Ja myslim, ze to bude dobre.,...uvidis, co ti rekne dr. :wink:
29. kvě 2009 ve 23:04  • Odpověz
teda jako moc nechápu, co tady řešíte :wink: mi málem vypadli oči, jak je Daneček šikulka, koukáme na to s Tomem a je fakt úžasnej a rozhodně mi nepřipadá, že by mu něco mělo být - protože např. ségry Áďa, o necelý měsíc mladší než Dany, ani neleze, ani se neplazí a tohle slézání z gauče je pro nás u něj taky sci-fi a přijde mi naprosto v pohodě.... je jen prostě líný .... a Dany mi teda nepřijde ani líný, protože tohle je kousek super! myslim, že i ostatní kluci tohle zvládli podstatně později!!!!!!

jako je rozdíl, jestli je u toho dítěte něco špatně, nebo jen prostě není tabulkové - u Fíly to bylo jasně špatně, byl celý zkřivený, padala mu hlava - Daneček mi teda přijde naprosto šikovnej a v pohodě.... a to, že neleze podle tabulky bych rozohodně neřešila, v tomhle slézání z postele mi přijde naopak hodně napřed
30. kvě 2009 v 07:38  • Odpověz
Leni, uf, kamarádce nezávidím stejně tak jako těm, co se berou dneska... počasí je fakt extra hnusný... šílenost největší.... to pak chce pevné nervy a pár panáků, aby to člověk přežil :grinning:

šikulka, že už jsi koupila kafčo a čaj..... co cukr, mám vzít? nevadí vám tmavej?
30. kvě 2009 v 08:07  • Odpověz
autor
Míšo : nikdo nechce Danečka strkat do tabulek... :wink: reaguju jen na to, co o něm píše sama Monča. :sunglasses:

Já taky neřeším, co které dítě kdy dělá a srovnávání nemám ráda, ale když vidím, co všechno doktorky někdy řeší, tak mě zajímá, jestli dr. něco řiká k Danečkovi. Proto jsem psala, že nevím, jaké jsou pro co hranice, kdy má miminko něco umět. Někdy to je třeba rozmezí 4 měsíců, kdy dvě děti třeba lezou nebo tak.
Mě Dany připadá taky v pohodě, ale prostě mě zajímá, od kdy se třeba nějaká dovednost řeší a do kdy je to jen lenost.
Nikdo tu nechce Danečka podceňovat... :sunglasses:
30. kvě 2009 v 09:42  • Odpověz
Míšo, cukr mám taky, ale kostky :slight_smile:, ten tmavej můžeš vzít klidně taky.

Teda Daneček krásně slejzá z gauče!!! super!! :slight_smile:

Holky, ještě že ten sraz nemáme tento víkend, je fakt šílená kosa!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2009 v 10:12  • Odpověz
30. kvě 2009 ve 22:09  • Odpověz
Leni, video super, je to vážně šikula! :wink:

Ohledně Danyho ... on není tabulkový, i dle dr. je pohodlný a nikam moc nespěchá, dobu nedělal vážně nic až teď od minulého týdne je takový živý a začal dělat rychle pokroky :slight_smile:
Asi se bojí, že jde v pondělí na kontrolu :sunglasses: :grinning: vždycky když dr. řekne, že pokud to nezačne do té a té doby dělat, že nás pošle na rehabilatici a Dany jenom pár dní před kontrolou, to začne dělat :grinning:
30. kvě 2009 ve 22:18  • Odpověz
AHoj holky, jsem chtěola jít už spát, ale nedalo mi to se zastavit.

jsem dneska potkala Alču v Tescu, heč. :slight_smile:

jinak náš drak ťape podél gauče...je fakt motomyš...no, uvidíte samy.

Jo, tak kdo pojedete se mnou??? Přece nepojedu ve velkým aztě sama. Petru, proč tě veze František? Můžu tě vzít já...si klidně dám Andulku dopředu, jeslti chceš sedět vzadu s Toníčkem.
30. kvě 2009 ve 23:23  • Odpověz
autor
Moni : Daneček je chytrej :grinning:
Připomíná mi to situaci s Jeníčkem, jak Léňu strašili, že budou muset cvičit a že by už měl dělat tohle a támhle to a jak se pak rozjel a všechno úžasně dohnal.....Přesně jako Dany, během jednoho týdne spousta pokroků.
Jenda je stejně k sežrání, jak jsem tam byla. Akorát mi ho bylo dost líto, když se občas bál Tondy.
Tonda je teď fakt docela divokej, tak doufám, že se ho děti nebudou bát :sweat_smile: :slight_smile:
Snad se vyřádí s Andulkou :grinning:

Medi : no, my jsme si pak říkaly se Stáňou, jestli by to nešlo udělat tak, aby ona jela s tebou tam a já zpět, aby naši chlapi nemuseli jen 4 jízdy. Šlo by to ?

A Františka jsem nakonec přemluvila, protože se prostě bojím jezdit někam daleko s někým jiným. Se klidně přiznám... :sunglasses:

Taky právě ráda sedím vzadu u Tondy a zase bych nechtěla Andulku cpát na nejnebezpečnější sedadlo... :sweat_smile:

Jsme teď byli 3 březňačky navštívit jednu do Ústí a já jela v autě, kde děti seděli vzadu a docela řvali a to Tonda v autě nebrečívá. Vzájemně se rozplakávali a mě je v autě děsně zle, když se otáčím, takže jsem neměla moc možností ho uklidnit.
kdybych seděla u něj, tak mu dám třeba křupku nebo si s ním hraju a byl by klid, ale takhle jsem nemohla nic dělat. Bych se fakt pozvracela, každou chvíli něco podávat. nehledě na to, že pití on třeba rád odhazuje, nebo si sundavá kšiltovku a pak mu svítí do očí apod....

Ale jednu jízdu by to snad šlo, kdybychom se s tou Stáňou prostřídali.
30. kvě 2009 ve 23:50  • Odpověz
Petru, tak mě je špatně v autě i vzadu :stuck_out_tongue_closed_eyes: , jak pořád Jendovi něco podávám.

Míšo a co ty vaše noci, pořád se Filípek budí kvůli dudlíku? já jsem dneska mluvila s kamarádkou, má holčičku 2 roky a říkala, že když odnaučovali asi v půl roce dudlík v noci, tak že jednu noc řvala a pak v pohodě. taky si užili, protože malá se budila jakmile jí dudlík vypadl. ale asi je to většinou složitější to odnaučování...

u nás celý den tichá domácnost, řešili jsme dovolenou a tak nějak se na to nabalilo víc věcí a už to bylo. :unamused:

holky, mě už asi týden bolí břicho jak při MS, asi dva dny jsem to měla tak jako slabě a ted nic, ale břicho mě bolí pořád, přitom beru HA. čím to může být? nebo můžu dostam MS i když beru HA?
31. kvě 2009 ve 20:15  • Odpověz
Holky, mě je to jedno, já jen nevím, jak bych to zvládla sama, kdyby to ječelo... :frowning2: Takže se dohodněte a je to. A dejte mi vědět. :wink:

Dneska tu byla ségra s mladým...byli dobrá dvojka s Ančou, lezli za sebou, brali si věci, plácali se, blbli...jsou to pusinky.

Našli jsme super krtečka, zkuste ho :slight_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=hnc85K5JoBk

:wink: :grinning:
31. kvě 2009 ve 20:41  • Odpověz
autor
Leni : vzdyt MS preci pri HA normalne byva ne ? :slight_smile: Ted si me uplne zmatla :grinning:
31. kvě 2009 ve 22:08  • Odpověz
hoj holky!jsem furt řešila, jak s Tomem na ten náš víkend a bude to tak, že v pátek tam přespí s náma, v sobotu ráno brzy odjede na volejbalový turnaj a přijede pro mě až v neděli - takže takový kompromis - alespoŇ v pátek se vyspím a v sobotu už probdělou noc zvládnu!

Leni, já se o tom odnaučování bavila s renomovanou dět. psycholožkou a ta mi to prostě nedoporučila, že ja nto ještě malej a nedokáže mi říct, co udělá s jeho psychikou to, že mu nepomůžu, že ho nechám vyřvat... tak do toho zatím nejdem, uvidíme,až bude větší

dneska jsem naposledy kojila.... nic tam není.... tak na mě přišla tak trochu lítost z toho, že už mu ze sebe nic nedám... ale budu ho živit láskou o to víc.... no zkrátka to, že jsem si řekla, že to je naposled, mi přišlo strašně líto - že už je to velkej kluk, jak to všechno letí.... no nostalgie jak prase.... tak jsem to zapila půl litrem vína a půl litrem coly (nebojte, zvlášť, žádné míchání do jedné sklenky...), zkoukla u toho Pažouta a jdu pomalu do hajan... jéjej, už to na mě zase jde , mi to připomíná takový ten pocit, jako když nám začínal svaťák a my naposledy šli do školy na poslední zvonění.... to, že se to už nikdy nevrátí a něco hezkého končí...na vejšce jsem tenhle pocit nezažila, tam jsem byla šťastná, že to končí....

tak kojení a dudlíkům zdar, jdu zahájit noční nahazování
31. kvě 2009 ve 22:24  • Odpověz
Ahoj holky,

Leni, taky jsem nad tím přemýšlela, že při HA bývá MS. Nebo je to nějaká nepřetržitá HA?
Honzík je teda šikulka. Už je to taky pěknej drak, co? No myslím, že jsou s Mišákem teď tak nastejno, to by nikdo neřekl, že jsou mezi nima 3 měsíce. :slight_smile:

Moni, moc hezký video, jak Daneček slejzá z gauče. :slight_smile: Já myslím, že to Dany všechno hezky dožene. Že třeba nějakou dobu nic a pak udělá několik pokroků najednou. Kamarádky holčička se začala plazit po 11. měs.
Mišák teď už taky dlouho neměl výrazný pokrok. Zdokonaluje se v tom, co umí. Ale třeba na chození to zatím nevypadá. Jak umí lézt rychle po čtyřech, tak asi nemá potřebu. Chodí teda podél nábytku. :slight_smile:
Z postele umí slejzat už celkem dlouho, jen to měl těžší, protože máme zvýšenou postel. :slight_smile:

Medi, Andulka je taky pěkný šídlo, viď?
Petr se ještě musí rozhodnout, jestli pojede na víkend s kamarádem nebo ne. Kdyby nejel, tak bych ráda jela s tebou. Jen se pak musíme popř. nějak domluvit, jak to udělat s věcma. :slight_smile:

Míšo, tak to je dobře, že na té neurologii to dopadlo jakž takž. Snad ty další vyšetření budou v pořádku. :slight_smile:

My jsme o víkendu byli doma. Uvažovali jsme o Průhonicích, dodatečně oslavit výročí, ale pak jsme to vzdali.
Leni, v pátek jsem na vás a na tu kamarádku myslela. Věřím, že jí ten déšť a zima musí mrzet.

Tak dobrou noc a moc se na vás těšíme. Jsem moc zvědavá, jak na sebe budou děcka reagovat. :slight_smile:
31. kvě 2009 ve 22:36  • Odpověz
holky, u kojení je HA nepřetržitá :wink:
31. kvě 2009 ve 22:38  • Odpověz
Míšo, to věřím, že ti to přišlo líto a že je to nostalgie. Ale hlavně, že mu dáváte tu lásku. :slight_smile:
A s kojením třeba ještě není konec, třeba to půjde s dalším mimčem. :slight_smile:
Já teda víno s kolou klidně míchám. :grinning: :slight_smile:
31. kvě 2009 ve 22:42  • Odpověz
Míšo, tak to jo. :dizzy_face: Mně Dr. doporučil injekci, teď si to vyčítám, ale snad to bude v pohodě. Měla jsem 3, další už jsem nechtěla. Už bych měla být měsíc mimo účinek, MS ale zatím nikde. Ale taky ještě kojím, tak jestli je to tím... No, abych řekla pravdu, nechybí mi to, i když doufám, že časem se to srovná. :slight_smile:
Nemáte někdo (Herminko) zkušenosti s tím Pharmatexem? Jsou lepší tablety nebo mast? Nebo je to jedno? :slight_smile: Díky. :slight_smile:
31. kvě 2009 ve 22:47  • Odpověz
autor
Míšo : já se trochu posledního kojení bojim...že to ořvu...byla bych ráda, kdyby se Toník odstavil sám, protože si zatím nedovedu představit, že si v duchu řeknu : tak a teď je to Toníku naposled. Bude mi to prostě chybět, ale vím, že nemůžu a nechci kojit věčně.
Musím si už někde načíst , jak co nešetrněji zkončit, ale fakt pořád doufám, že Toník přestane sám :pensive: :sweat_smile:

holky, jak to myslíte, že je u kojení HA nepřetržitá? Všude říkají a píšou, že kojení není antikoncepce. že na to hodně matek spoléhá a pak se diví, že otěhotní. Znám pár takových :sunglasses:
Ale jak řikám, nejsem si jistá, jak jste to myslely :wink:

Já mám třeba kámošku, co MS dostala hned po šestinedělí chuděra, to by mě kleplo...(kojila plně 6 měsíců a normálně měla MS)
Já to dostala až po skoro 2 letech od otěhotnění, takže docela pohoda :slight_smile:
31. kvě 2009 ve 23:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.