• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
ahoj holky, tak jen hlásím, že jsem zpět z kontroly - jsme v pořádku - mimi má kolem 2 cm - velikostí odpovídá a srdíčko bije a mrskal tam s sebou - mám už i fotku - děloha se mi už otočila, tak to bylo krásně vidět. Takže hurá, jsme v pořádku :dizzy_face:

opět se omlouvám, že nereaguju, s tím malým čertem tady se to nedá :grinning:
24. čer 2008 v 09:31  • Odpověz
tak nám míšo hoď foto do albíčka :slight_smile: Už se těšíme na prďolku :slight_smile:
24. čer 2008 v 09:42  • Odpověz
Ahoj holky,
já jsem dnes taky byla na kontrole a teď jsem dorazila domů. Vše je v pořádku, dle pohmatů je Daneček hlavičkou dolů, děložní čípek se zkrátil na CS+3, tak by se to mohlo takhle krásně pomalinku připravovat k porodu :sweat_smile: Dostala jsem Magnesium, dr. se zdálo, že je děloha mírně podrážděná, tak prý na zklidnění. Na další kontrolu jdu opět za 14dní a to už jdu i na první monitor, doktör mi ho udělá u sebe, tak jsem ráda, že nemusím přes celé město letět ještě do porodnice. :slight_smile:

Medi, držím pěsti, ať dopadneš s mimi dobře u Dr.! :wink:
A babičky i vás mi je teda líto ... to je strašný s tím bydlením. Doufám, že se vše vyřeší a nebudete muset babičky stěhovat někam jinam :wink:

Míšo, tak super, že je vše v pořádku! Gratuluju! :wink: Je to krásný vidět, jak se tam mimi mrská, viď? A počkej až půjdete společně s taťkou na ultrazvuk ... :sweat_smile:

Lenni, takže ještě 2v1? Vždy když tady u nás začne hřmít, co byla včera tady bouřka a dnes ráno taky hřmělo, tak si vzpomenu na tebe, zda jsi ještě "celá" :sweat_smile: ¨
Je super, že kontrola dopadla dobře a že má Jeníček v bříšku u tebe fajn! :wink:
24. čer 2008 v 10:30  • Odpověz
moni: Tak to je fajn. Tak se držte, ať jste s Danečkem v pořádku :slight_smile:
24. čer 2008 v 11:56  • Odpověz
petru: Co ve středu odpoledne? Mám na dopoledne sraz s Jíťou...teda doufám, že se holky vpravěj nějak rozumně...je to s nima na dlouhý lokte... :unamused:
24. čer 2008 ve 13:10  • Odpověz
Vy ostudy, kde jste?
Dneska úspěšná kontrola, vedro jako blázen, Andule se mrskala, má hlavu dolů a šejdrem velvo tělíčko a nohy nahoře vpravo... :slight_smile: Jinak prej vše Ok, tlak dobrej, žádný problémy...Doktor se Honzy ptal, jestli mi má něco zakázat a spiklenecky na sebe mrkali...tak že prej mi nic nezakazuje...:grinning: ale mám být opatrá...co já, spíš pan H.

Pak jsme jeli do Tesca nakoupit nějakej dárek pro HOnzova taťku k svátku...a taky jsem chtěla něco koupit Anduli, ale měly jsme obě smůlu, že prej má dneska svátek někdo jinej...tak ho teď někde slaví s kamarády. Načal se v Motorestu s otcem (5 ginů a 3 piva) a jsem fakt zvědavá, v jakým stavu dorazí... :sunglasses:
24. čer 2008 ve 21:29  • Odpověz
autor
nejak nestiham....diky Hermince jsem zavisla na fler.cz a na konika nejak nezbyl cas...
doctu vas pozdeji....

Medo : omlouvam se, ale zitra nemuzu. Jdeme s manzelem koupit pro me helmu na kolo (ztratili jsme je v Italii - resp. zapomneli ve vlaku)
Chceme na nahradni dovolene jezdit na kole, tak jsem si dnes s hruzou uvedomila, ze vlastne nemam helmu.
S Frantiskem mam sraz v pul paty, tak kdyby ses stihla stavit treba do tri...

jinak, dnes jsme byli na vylete parnikem, kazdorocni akce od nas s prace...Letos tam bylo zase o nekolik deti navic :slight_smile:
25. čer 2008 v 01:12  • Odpověz
autor
zdravi vas nocni ptak :grinning: ...momentalne davam do kupy fotky ktery chci vytisknout...je jich asi 500 :sweat_smile: (musim to jeste zuzit)
fotky Tondy od porodu + dalsi fotky, co jsem jeste nezvladla nechat vytisknout...

a konecne jsem vas podrobne docetla...
Miso : dodatecne gratuluju ke zkousce !!!!!!!!!! a ke kontrole.
A vy tehule, bacha na bourky :wink: , i kdyz , na me nepusobili.
Ja uz se tak tesim na vase mimina !!!!
25. čer 2008 ve 02:47  • Odpověz
petru: Do tří vzhůru, jak to děláš??? :slight_smile:
Já taky nevím, jak to dneska stihnu, protože se musím zastavit ve škole, taky mám spicha s Jíťou (zatím neupřesněno) a nevím, jak bude - podle včerejší předpovědi má být 29 stupňů, tak uvidíme, jestli to přeziju ve zdraví.

Holky těhulky, zalezte někam do stínu a nevycházet ven...Doufám, že jste všechny ok.

petru: já se taky těším na miminka :wink: Teď jsem šmejdila po internetový lékárně a zjišťovala ceny porodnickejch vložek, jednorázovejch kalhotek atp...Budu si muset koupit nějakou tašku do porodnice...a pomalu si ji zabalit...radši dřív než později...počkám, co mi zítra řeknou na kurzu.
25. čer 2008 v 07:27  • Odpověz
Ahoj holky,

hlásím, že žijeme. :slight_smile:

Petru, přebírat ty digi fotky, to je nadlouho, co? My, co máme digifoťák (od května 2006), nemáme žádnou normální fotku. Nejsme schopní to přebrat a nechat přidělat. Snad časem... :grinning: A že jich bude - 2x dovolená, svatba, Mišák,... :slight_smile:
S tou kamarádkou mi to je líto, snad to bude v pořádku. Dej pak vědět. :slight_smile:
A užijte si náhradní dovču. :dizzy_face:

Těhulky, to je dobře, že jste všechny i s mrňátkama v pořádku. :slight_smile: Myslím na vás, jak jsou ty horka a ty bouřky (na mě zapůsobila hned ta 1. jarní) :grinning: :slight_smile: .
U nás byla bouřka v Po a Út ráno, ale nebylo to nijak děsivý. A teď jsem zjistila, že u nás teď pršelo, ani jsem si toho nevšimla. Tak snad bude dneska líp. Jedeme s Mišákem na rehabilitaci a pak ke kamarádce, tak snad to zvládneme ve zdraví. :slight_smile:

Mišák je teď celkem v pohodě. Už se i celkem směje a vydrží i koukat, aniž by brečel. Jen teda začíná míň kakat (tak 1-2x denně, doteď to bylo tak 2-4x denně), takže ráno vždycky brečí, jak ho bolí bříško. A pak taky večer, jak je unavenej a nemůže usnout - je vzhůru tak od 16 do 21h. A přes den už toho taky moc nenaspí, ale je to jak kdy. Já jsem toho taky dneska moc nenaspala, ale lehnout už si asi nepůjdu. Mišák se za chvíli probudí a pak pojedeme. :slight_smile:

Ještě vám moc děkuju za přání k svátku. Nějak jsem na to zapomněla. :dizzy_face:

Zatím papa. :slight_smile:
25. čer 2008 v 10:20  • Odpověz
Tak jsem zpět ze školy...tam je hnůůůsně....fakt děsný vedro. Vyklidila jsem 3 skříňky, naplnila 2 krabice, ale musela jsem to tam zatím nechat, páč to neměl kdo odnýst...tak snad v pátek ...to mám dorazit na šampaňský..že to přežilil letos relativně při duševním zdraví :sunglasses:

Stáni, užij si to s kamarádkou a doufám, že prtís bude na rehabilitaci Ok..:slight_smile:
25. čer 2008 v 10:37  • Odpověz
autor
ahoj holky,
tak mám špatnou zprávu. Kamarádky miminko umřelo :frowning2: Jsem z toho uplne hotova. Mela termin 14.8., takze asi 32 nebo 33 tyden.
Dnes rano mi napsala sms, ze driv nemela silu mi napsat. Umrel az po porodu (chlapecek Prokop), ale nevim nic blizsiho, nechci se ji vyptavat.
Od jedne kolegyne vim (je sekretarka kneze, ktery je Anky kamarad), ze snad neumrel hned....
Je mi malou utechou, ze neumrel v brise a nemusela rodit mrtve mimco, to by mi prislo horsi. Ale i tak je to strasne kruty. Jsou to tak bezva lidi, nezaslouzi si takovej osud. Mam tady pro ni prichystanou tasku s obleckama, plenky a ruzny veci, co mam navic, jak jsme tam meli jet....
Dnesek asi celej probrecim :frowning2:
25. čer 2008 v 11:01  • Odpověz
autor
Medi : s tim kosikem, a co zitra ?
25. čer 2008 v 11:02  • Odpověz
tak sem jdu po ránu nakouknout a taková zpráva tady...... Peti, to je hrůza......vždyt už 33. týden by mělo mimčo přežít, no to je strašný...já ani nemám slov, chudák kamarádka, to musí být strašný, takhle přijít o dítě.... :frowning2: holky to je tak nespravedlivý, proč se dějou takový věci!!!
25. čer 2008 v 11:18  • Odpověz
Ahoj holky, ...
Petru, to je strašný ... mám z toho úplně husí kůži ... protože já mám termín 7.8. a to je náš Daneček o týden starší než mimi tvojí kamarádky ...
Jak píše Lenča, v tomhle týdnu by už mělo zdravé miminko přežít ... nedokážu si to vůbec představit, jak to musí být strašně těžký pro ni, manžela ... :frowning2:
25. čer 2008 v 11:22  • Odpověz
ahoj holky
Petru, to je šílený, je mi z toho hrozně, tohle si nikdo nezaslouží, fakt ne.. :( , to je šílenost :frowning2:
ach jo
25. čer 2008 v 11:35  • Odpověz
autor
jo jo je to sileny...nechtela jsem vas tu nejak strasit nebo neco...jen, ze jsem tu psala, ze je kamaradka v nemocnici, tak aby jste vedeli. vase miminka budou urcite v poradku. :wink:
ted mam nove info od kolegyne a vypada to, ze snad po porodu nezilo....Vubec nevim podrobnosti. Jen informaci, ze ta kamaradka vedela predem, ze mimco porodi mrtvy nebo co....tak to je fakt desny....je mi z toho vazne zle....byl tam asi nejaky problem uz v brise. Je fakt ze ve 33 tydnu uz maji deti velkou sanci.
bohuzel se takove veci deji, neni duvod proc by to me nebo me okoli melo minout.
Clovek nikdy nevi, co ho ceka za utrpeni. U me je problem ze se casto trapim predem jen tou predstavou....ze by se mi mohlo stat neco takoveho...clovek by se mel trapit, az kdyz se neco stane a ne se bat predem, ale je to tezky, co ? kdyz to clovek slysi vsude okolo....
tak se holky nebojte a myslete pozitivne. Porad je jeste drtiva vetsina tehotenstvi co konci dobre.....
25. čer 2008 ve 12:55  • Odpověz
autor
jen pro upresneni...tu prvni informaci od kolegyne jsem spatne pochopila...vyznelo to tak, ze umrel az po porodu, ale pry to tak nebylo...
takze se nemuzu utesovat, ze ta kamaradka nerodila mrtve dite nebo ze rodila a nemela nadeji, ze mimco bude zit....vsechny varianty jsou naprosto sileny....i ta....ze porodila zive dite a umrelo pak v inkubatoru....
Clovek, kdyz ma vlastni deti, tak si takovy veci fakt vic bere...a hlavne si je dovede predstavit...
Mam zive v pameti, jak jsem si druhy den v pordnici rikala, ze uz si nedovedu predstavit, byt bez Tondy...za ty dva dny ke mne tak prirostl - vic nez za 9 mesicu v brise....
cloveka to az zaskoci, jak se do svyho ditete po porodu zamiluje...v tehotenstvi jsem k nemu zdaleka nemela takovy vztah...
No, doufam, ze se z nejhorsiho brzo dostanou a ze jednou budou mit stesti. Kamarace je bohuzel taky 30, tak o to je to asi na psychiku horsi....
no nic, jdu se najist....
chci ji poslat balicek s vecma ktery ma rada (sladkosti, nejakej sperk, peknej film..) tak musim vymyslet co....
25. čer 2008 ve 13:04  • Odpověz
Petru, je to vážně strašný ... člověk si to nedokáže představit ... že to maličké, co nosím v sobě, že bych o něj měla přijít ... :cry:
Bohužel se to stává, od té doby, co jsem sama těhotná, tak se to stalo známým mojí kamarádky, holčina byla už taky v 27tt a teď minulý týden další případ, kdy holka porodila též ve 32tt mrtvé mimi a to nemluvím v naší rodině, kdy manželova sestřenka porodila 35tt mrtvé miminko taky ... je to těžký, ale na druhou stranu, asi to má každý daný a není tomu nějak možno zabránit ... :frowning2:
držím kamarádce pěsti, aby se brzy cítila líp a co možno nejdřív zase otěhotněla a měla krásný zdravý uzlíček v náručí!
25. čer 2008 ve 13:31  • Odpověz
Petru, to není možné! :frowning2: Je mi z toho hrozně smutno, sedím tady se slzama v očích, a ani nevím, co napsat :cry: To je tak nespravedlivé. Taky jim přeji, aby se co nejdřív dostali z nejhoršího a brzy se jim zadařilo miminko.
Teď to může vypadat beznadějně, ale manželka mého bratrance o jedno mimi přišla a další po narození zemřelo na zápal plic, a teď mají 4 zdravé děti.
25. čer 2008 ve 14:42  • Odpověz
petru: no to je děs... :frowning2: Ach jo...začnu se bát...snad se nám to nikomu holky nestane...opratrujme se... :cry:
25. čer 2008 v 15:40  • Odpověz
autor
holky nebojte....oni to meli v rodine...Jeji segra potratila dvakrat a jeji mama jednou, i kdyz ne v takhle pokrocilem stadiu, takze to snad bylo dedicne a vam se nic zleho nestane....
moni : v mem okoli se to stalo poprve , do te doby byli v mem okoli "jen" potraty ze zacatku. Tohle je proste desny...
Ja se na zacatku svyho tehotenstvi modlila, ze pokud to miminko mit nemame, tak at o nej prijdu co nejdriv....protoze prijit o nej takhle blizko terminu je proste sileny. Bohuzel se dejou i horsi veci (jako treba to znasilneni a vrazda toho 11tileteho Jakuba), musime proste doufat, ze to nejaky smysl ma.

Blby je, ze jim je obem tricet a cim je clovek starsi, tak je tehotenstvi rizikovejsi...nevim, jestli bych mela silu na dalsi tehotenstvi po takovem zazitku....ale vetsina lidi do toho jde znovu, tak snad budou mit silu i oni.
holky, diky za podporu.
Mohly bychom treba dnes vecer spolecne za ne a za Prokupka zapalit svicku, co rikate ?
trapi me, ze ji nemuzu pomoc, ze ja si tady vesele blbnu s Tonickem a ona urcite cely dny breci....Nejradsi bych ji dala kus naseho stesti, ale bohuzel to nejde.
tak se mejte a nebojte, vase deticky budou v poradku !!!!!
25. čer 2008 v 16:13  • Odpověz
Ale stejně, i když to měla v rodině, už si mohla myslet, že se nic nestane (že pokud by se třeba mimi narodilo dřív, už by ho zachránili).
To jsem si donedávna (vlastně zhruba do doby, než jsem začala brouzdat tu na koňovi) myslela taky - že když člověk překlepe první trimestr, je už v podstatě za vodou - a až tady vidím spoustu potratů v pokročilém těhotenství a zjišťuji, že to není tak jednoduché :frowning2:
25. čer 2008 v 16:50  • Odpověz
autor
hermi : to jo, taky jsem si před koníkem mysleal, že když přežiju první tři měsíce, že mám vyhráno.....ale trochu se mi ulevilo až kdyz jsem preklenula 28 tyden...uz jsem si rikala, kdyby neco, zachrani ho.... musel tam byt jeste nejaky jiny problem...vim, ze ji doktori honily na ruzny vysetreni, protoze jednou pribrala za mesic 5 kilo nebo co...ale nezda se mi, ze by tohle mohlo nejak vadit...
Jsem zvedava , jestli zjisti, proc se to stalo....a pevne doufam, ze to nebude nic co by se mohlo opakovat u dalsiho mimca...
Kamaradky me vzdycky utesujou, ze na weby casto pisi holky, co potratily, protoze maji potrebu to s nekym sdilet, ale ze ve skutecnosti se to zas tak casto nestava...Ze to tak proste jen vypada, protoze se tu schromazduji holky, co se jim to stalo...
no nevim...
znam tyhle smutne pribehy i z okoli (kamaradka segry, mama kamaradky, atd atd....

asi bychom nemeli cist ty hrozne pribehy....ma to jen ten dusledek, ze jsme se tu vsechny az do porodu baly...vid Stano ? Stejne to neovlivnime, tak proc se bat do¨predu....ale cloveka to nejak k tem tragediim tahne (cist si je) a pak uz se strachu neubrani....

Tonik je dneska nakej bez nalady, asi to bude pocasim....tak se mu jdu venovat...
25. čer 2008 v 17:06  • Odpověz
Petru, bohužel člověk fakt nikdy neví, co se bude dít... marně v tomhle hledám smysl, ale nenacházím... ale jak říkáš, musíme doufat, že u nás všech to bude všechno v pořádku.
mám zapálenou svíčku... :frowning2:

já jela na sraz s lidma v VŠ a cestou z Národního divadla do té hospody se strhla ta průtrž, promokla jsem na kost, schovala se v nějakém obchodě, a teď jsem dorazila domů a jsem celá vymrzlá . snad jsem nějak nenastydla... ach jo - jsem vyrazila v tílku, bunda mi promokla a neuschla a teď jsem jela zase v tílku.... :unamused:

a co vy, přežily jste to v klidu doma?

a heč, já dneska viděla Stáňu a Mišáka a pěkně se na mě smál :dizzy_face:
25. čer 2008 ve 22:01  • Odpověz
jinak holky už mi odjely, ale tím fofry nekončí - zítra jdu na tzv. zápis - dostanu průkajdu, odeberou mi litr krve, a prodělám nějaká další vyšetření, ani nevím jaká... - no a pak šup do knihovny a tam budu asi i spát - chci to zítra a v pátek stihnout...

takže tady moc nebudu, ale myslím, že i v knihovně na vás zkusím mrknout :grinning: - nabíjím teď foťák a zkusím vám sem hodit fotku mimi, ať se můžete seznámit :wink: :grinning:
25. čer 2008 ve 23:04  • Odpověz
tak fotka dnes nebude, až zítra - je to nějaké rozmazané, musím vymyslet, jak to jinak vyfotit :wink: :grinning: dobrou
25. čer 2008 ve 23:25  • Odpověz
autor
Míšo : držím palce se vsema moznejma vysetrenima. Tehotenstvi je fakt boj.....
Stastne nase matky bez internetu, ktere se tolik nebaly apod...

Ja chci taky videt Stanu s Misakem !!!!!!!!!!!! Zavidim.

Jinak mi jedeme od soboty do soboty na Jizni Moravu (Lednice, Valtice, Mikulov). S kolama a vozikem za kolo. Chci ale jezdit jen po cyklostezkach nebo malych silnickach, protoze jsem desne podelana....

dneska jdu spat driv :sweat_smile: :grinning: tak pa
porad musim myslet na tu kamaradku. Musi ji byt hrozne. Neni nic horsiho nez smrt ditete, byt ho nestihli poznat osobne. No nic...

Leno, nerodis ? :grinning: DObra burina...tady byla tma jak v noci a to bylo sedm....Miso, ja na to koukala z okna a litovala vsechny, co jsou venku.... :wink:
26. čer 2008 v 01:09  • Odpověz
Ahoj holky...
petru: V takový situaci moc nepomůžeš...jen jí dát vědět, že kdyby něco, jsi tu.

míšo: No , když jsem to viděla tady, to jsi asi musela vypadat. Já jsem nezavřela střešní oknu v autě...takže máme mokrý sedačky. No, snad to dneska uschne. A kde jsi viděla Stáňu? Někde ve městě? Užij si ty knihovny a nespi tam, tlačí to do hlavy...

Dneska mě čeká první předporodní kurz, tak jsem zvědavá.. :slight_smile:
26. čer 2008 v 08:08  • Odpověz
Čauky...

zas jen prolítávám :frowning2: v pondělí předáváme barák investorovi a finišujeme o sto šest :confused:

Petru, to s tou kamarádkou je šílený.... :frowning2:

Leni, jak zvládáš bouřky? Ještě musíš pár dní vydržet, aby byl Jéňa červencovej :wink:

Mějte se krásně! Papa
26. čer 2008 v 09:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.